Adenoviry – vše o zdraví

Naše populace je bohužel doslova promořená parazity.Celosvětově po kardiovaskulárních chorobách a alergiích, zaujímá 3.místo problém s parazity. Parazitismus je vztah dvou organismů, z něhož má jeden organismus zisk a druhý na něj doplácí.Parazité nebo-li cizopasníci  žijí v těle hostitele, který pro ně funguje jako ‚dům‘.

Ujídají naše tkáně, krev, nebo naši potravu, vodu, ale vylučují do našeho těla další splodiny, jejich moč je čistý amoniak.

Nejlépe se jim daří ve sliznicích-oči, ústa, nos, zažívací trakt-ve střevech mají největší výběr potravy.Kyselé prostředí navíc a elektrosmog přispívají k parazitální invazi.

 Parazité jsou původci mnoha zdravotních obtíží a vážných nemocí, ale také naše tělo velice zatěžují.

Podle odhadů v sobě každý z nás nosí více než 1 kg mikroorganismů !Adenoviry - Vše o zdraví

 Nejen majitelé psů vědí, že je nutné našeho mazlíčka pravidelně odčervovat. Četnost je dle místa, kde se pohybují.Psy žijící ve městech se doporučuje odčervit každé 4 měsíce, psy žijící v prostředí zahrady,nebo u lesa 2x ročně. Platí to navíc pro zdravá zvířata jako prevence.Zvíře s problémovou stolicí, zvracením apod.je nutné již parazitálně vyšetřit a infekci léčit.

Jak často provádíme antiparazitální kůru u sebe ? Pokud nás viry, bakterie, či jiní parazité napadnou, je nutné se jich zbavit a tělo vyčistit.Pokud se nežádoucích parazitů nezbavíme, těžko můžeme očekávat zlepšení zdravotního stavu.

Preventivně je tomu stejně jako u našich mazlíčků. Nemoci se zhoršují 2x ročně. Chřipkové a podobné nemoci přicházejí nejvíce na jaře a na podzim.Proto je vhodné dělat každoročně krok dopředu a své tělo vyčistit a podpořit, aby nápory nemocí zvládlo.

  • Je tedy vhodné provádět antiparazitální kůru 2x ročně a to nejlépe v srpnu, září a pak leden, únor. 
  • V našem centru Vám doporučíme komplexní účinnou kůru pro Váš organismus.
  • Pokud Vaše tělo již bojuje s parazitální infekcí, navrhneme terapii na zmírnění obtíží a urychlení uzdravení.

Nejčastější parazité a potíže, které způsobují

1. RHINOVIRUSVirus, Rhinoviry (z řeckého: rhīs; nos) jsou nejběžnějšími a nejinfekčnějšími nositeli nachlazení v lidské populaci. Onemocnění se projevuje rýmou, teplotami mezi 37 °C až 39 °C.Projevy infekce zasahují primárně na horní cesty dýchací.

 Rhinovirus je druhem Enteroviru z čeledi Picornaviridae.Bylo rozpoznáno 99 typů lidských Rhinovirů, které se liší v závislosti na velikosti povrchových proteinů. V přírodě se řadí mezi nejmenší viry dosahují velikosti 30 nm. Pro srovnání virus pravých neštovici dosahuje velikosti 300 nm.

Na virus neexistuje lék ani vakcína.

2. ADENOVIRUS Virus, vyskytují se v průběhu celého roku. Adenoviry jsou stabilní vůči chemickým i fyzikálním látkám, tím je umožněno dlouhodobé přežívání mimo organismus. Inkubační doba 5-10 dní, šíření viru hlavně kapénkami a kontaminovanými předměty.

Onemocnění, způsobovaná Adenoviry jsou endemická během celého roku ve všech věkových skupinách, ale nejčastěji napadají školní děti. Adenoviry se šíří rychle v uzavřených prostředích kde způsobují až vypuknutí epidemií.

Adenoviry způsobují respirační onemocnění zejména horních cest dýchacích, připomínající běžné nachlazení, faryngitidu nebo angínu a napadají často děti předškolního věku.

Infekce adenoviry může napadnout i dolní dýchací cesty a způsobí bronchitidu, bronchiolitidu až pneumonii.Zejména u batolat a dětí (pouze zřídka u dospělých) se může rozvinout těžká pneumonie.

U dětí mohou Adenoviry způsobit také gastrointestinální onemocnění se symptomy jako je průjem  s horečkou, zvracení a nauseu. Symptomy podrážděných očí, teplota, bolesti hlavy a žaludku. Adenovirus (obecně) vyvolává horečnaté onemocnění respiračního traktu provázené bolestí v krku a kašlem. Průjmy vodové stolice, provázené horečkou trvají 1-2 týdny.

3. CYTOMEGALOVIRUS Virus, se může nacházet ve všech orgánech lidského těla a tělesných tekutinách, jako je ejakulát, moč, sliny, stolice, mateřské mléko, poševní sekret.

Infekce nemusí mít vůbec žádné příznaky, ale na druhou stranu může způsobovat velmi vážné problémy zvláště u lidí s oslabenou imunitou.

Horečka, únava, opary, bolesti kloubů, celková rozbolavělost, postižení očí, mozku, orgánů, infekční mononukleózu, vyjímečně bolesti v krku. 

4. HERPESVIRUS Virus, patří mezi nejrozšířenější viry, nejčastěji způsobuje opar.Málo se ví, že je původcem mononukleózy.

Infekci provází změny na kůži a sliznicích, kde dochází k tvorbě puchýřků-oparů.Infekce může postihnout i centrální nervový systém a vnitřní orgány.

Přenos infekce se děje sekrety z úst, genitálií, slinami při líbání, olizování hraček dětmi, manipulací v ústech pacienta, endoskopickými vyšetřeními, intubací.

5. PAPILLOMAVIRUS Virus, způsobuje rakovinu děložního čípku, pochvy, penisu, konečníku, hltanu, hlasivek a ústní dutiny v 64 – 94 % případů.Papilomaviryse snadno uchycují na kůži a sliznice pohlavních orgánů, úst a v anální oblasti.

V současné době je známo více než 100 typů HPV virů, přibližně 40 z nich napadá genitální oblastHPV infekce děložního čípku často probíhá bezpříznakově. Prevalence HPV u žen s normálním cytologickým nálezem je 10%.

Nejvyšší prevalence onemocnění je u žen pod věkovou hranicí 35 let.

6. STREPTOCOCCUS HAEMOLYTICUS Bakterie, zdrojem streptokokové infekce je nemocný člověk, vyjímečně bacilonosič.Kapénková infekce se šíří cestou krevní i lymfatickou.

Hlavní původce respiračních onemocnění, faryngitida (angina) zvláště u dětí se soustřeďuje na tonsilach, může se šířit do dutin – muze se šířit do dýchacích cest – Streptococcus pneumonia, vyvolávají spálu, způsobují postižení kůže: erysipel (růže) – rychle se šířící otok s výrazným zčervenáním.Způsobují sepse – prudký průběh pod obrazem purpura fulminans: mnohočetné tečkovité krvácení do kůže či sliznic s velmi těžkým průběhem.

7. BORRELIA  BURGDORFERI Bakterie, vyvolává nemoc Lymská borelióza. Je to nejčastější onemocnění přenášené klíšťaty v České republice. Borelie  jsou bakterie spirálovitého tvaru, pohybující se pomocí bičíků.

Patří mezi ně i původce syfilis a leptospirózy. Borelióza je také naší nejčastější zoonózou (nemocí pocházející ze zvířat). V přírodě jsou rezervoárem borelií zejména drobní hlodavci, ale i větší zvěř, v domácnostech jimi mohou být i psi a kočky.

Pes může boreliozou také onemocnět, divoká zvířata v sobě infekci nosí, ale jsou  zdravá.

8. HELICOBACTER PYLORI Bakterie, většina infekcí je získaná v dětství − nejčastější je přímý přenos od infikované matky; ale vyskytují se i nové infekce v dospělosti, ohrožené jsou hlavně osoby s poruchou imunity.Žije v hlenu žaludeční sliznice.

Bakterii Helicobacter pylori můžeme nalézt v žaludku mnoha lidí, celosvětově asi u jedné třetiny populace. Přestože tento nezvaný host většině lidí v jejich žaludku vůbec nevadí, může se z něj vyklubat i pořádně nepříjemný návštěvník.

Lékaři dnes mají za to, že helikobakter může svému hostiteli přivodit celou škálu chorob od žaludečního vředu až po rakovinu žaludku nebo slinivky. 

9.LAMBLIA Prvok Giardia lamblia je nejčastější původce střevních  parazitárních  nákaz.Je zcela závislá na vnějších zdrojích střeva.

Má 8 bičíků, 2 jádra, ě přísavné disky, kterými se připoutává na sliznici tenkého střeva, které dokáže pokrýt po celé jeho stěně. Tím  naruší zcela vstřebávání živin a tudíž imunitu celého organismu.

Narušují sliznici tenkého střeva a procesy trávení.

Zajímavá videa parazitů v těle

   Upozorňujeme, že některé obrázky tasemnic, škrkavek,parazitů v oku,roupů, háďátek apod. nemusejí být příjemné !

                        

Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.

PARACLEANSE – komplexní ochrana před parazity

  1. 1. fáze příprava střevního traktu a žlučových cest k aktivní očistě –  30 kapslíAdenoviry - Vše o zdraví
  2. 2. fáze aktivní očista od škodlivých parazitů – 60 kapslí
  3. 3. fáze obnova střevní mikroflóry po očistě – 200g 
  4. Trigelm pomáhá zbavit tělo parazitů ať už jsou to Borrelie, Cytomegalovirus, Herpes viry, Streptokoky, Stafylokoky, Papillomavirus, Toxocara, 
  5. Adenoviry - Vše o zdraví
  6. Toxoplasma, Candida, Lamblie, Chlamydie, Helicobacter a další , které se podílejí na mnoha zdravotních obtížích.
  7. Kůra se užívá po dobu 1 měsíce. 
  8. Kůru je vhodné opakovat po 16 dnech a poté 2x ročně před epidemiemi chřipek a viróz.
  9. CENA komplexní kůry je 770,- Kč

Источник: http://www.cmzdravi.cz/co-nabizime/parazitarni-ochrana

Adenoviridae – Adenoviridae

Adenoviry (členové rodiny Adenoviridae ) jsou středně velké (90–100 nm ), neobalené (bez vnější lipidové dvojvrstvy) viry s ikosahedrickým nukleokapsidem obsahujícím dvouřetězcový genom DNA . Jejich název pochází z jejich počáteční izolace od lidských adenoidů v roce 1953.

Zajímavé:  Arytmie srdce - vše o zdraví

Mají širokou škálu hostitelů obratlovců ; u lidí bylo zjištěno , že více než 50 odlišných adenovirových sérotypů způsobuje širokou škálu onemocnění , od mírných respiračních infekcí u malých dětí (známých jako nachlazení ) až po život ohrožující multiorgánové onemocnění u lidí se oslabeným imunitním systémem .

Virologie

Taxonomie

Skupina: dsDNA

Klasifikace

Tato rodina obsahuje následující rody :

Rozmanitost

Klasifikace Adenoviridae může být složitá.

U lidí existuje 57 přijatých typů lidských adenovirů (HAdV-1 až 57) u sedmi druhů (lidský adenovirus A až G):

  • A: 12, 18, 31
  • B: 3, 7, 11, 14 , 16, 21, 34, 35, 50, 55
  • C: 1, 2, 5, 6, 57
  • D: 8, 9, 10, 13, 15, 17, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 36 , 37, 38, 39, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 51, 53, 54, 56
  • E: 4
  • F: 40, 41
  • G: 52

Různé typy / sérotypy jsou spojeny s různými podmínkami:

Pokud by byla omezena výhradou lidských virů, Adenoviridae lze rozdělit do pěti rodů: mastadenovirus , Aviadenovirus , Atadenovirus , Siadenovirus a Ichtadenovirus .

Struktura

Adenoviry představují největší známé viry bez obalu. Mohou být transportovány endosomem (tzn. Fúze obálek není nutná).

Virion má také jedinečný „hrot“ nebo vlákno spojené s každou pentonovou bází kapsidy (viz obrázek níže), které napomáhá připojení k hostitelské buňce prostřednictvím receptoru na povrchu hostitelské buňky . (Diskuse o různých receptorech najdete v části Replikace níže.)

V roce 2010 vědci oznámili, že vyřešili strukturu lidského adenoviru na atomové úrovni a vytvořili tak vůbec největší model s vysokým rozlišením. Virus se skládá z přibližně 1 milionu aminokyselinových zbytků a váží kolem 150 MDa .

Genom

Schematické znázornění lineárního adenovirového genomu ukazující rané geny (E) a pozdní geny (L).

Genom adenoviru je lineární, nesegmentovaná dvouvláknová (ds) DNA, která je mezi 26 a 48 kb / s . To umožňuje viru teoreticky nést 22 až 40 genů . I když je to výrazně větší než jiné viry v jeho Baltimore skupině , je to stále velmi jednoduchý virus a je silně závislý na hostitelské buňce pro přežití a replikaci. Zajímavým rysem tohoto virového genomu je to, že má terminální 55 kDa protein spojený s každým z 5 'konců lineární dsDNA. Používají se jako primery při replikaci viru a zajišťují adekvátní replikaci konců lineárního genomu viru.

Replikace

Adenoviry mají lineární dsDNA genom , a jsou schopné replikovat se v jádru z obratlovců buněk s použitím replikace stroje hostitele.

Struktura adenoviru. 1 = pentonové kapsomery 2 = hexonové kapsomery a 3 = virový genom (lineární dsDNA)

Vstup adenovirů do hostitelské buňky zahrnuje dvě sady interakcí mezi virem a hostitelskou buňkou. Většina akce se odehrává na vrcholech. Vstup do hostitelské buňky je iniciován knoflíkovou doménou vláknového proteinu vázajícího se na buněčný receptor.

Dva aktuálně zavedené receptory jsou: CD46 pro lidský adenovirový sérotyp skupiny B a receptor adenoviru coxsackievirus (CAR) pro všechny ostatní sérotypy. Existují některé zprávy naznačující, že molekuly MHC a zbytky kyseliny sialové fungují také v této kapacitě.

Poté následuje sekundární interakce, kdy motiv v pentonovém základním proteinu interaguje s integrinovou molekulou. Je to interakce ko-receptoru, která stimuluje vstup adenoviru. Touto ko-receptorovou molekulou je av integrin . Vazba na av integrin má za následek endocytózu virových částic prostřednictvím jamek potažených klatrinem.

Připojení k av integrinu stimuluje buněčnou signalizaci a tím indukuje polymeraci aktinu, což vede ke vstupu virionu do hostitelské buňky v endosomu .

Jakmile virus úspěšně získá vstup do hostitelské buňky, endosom okyselí, což změní topologii viru tím, že způsobí rozpad kapsidových složek. Tyto změny, stejně jako toxická povaha pentonů, ničí endozom, což vede k pohybu virionu do cytoplazmy.

Pomocí buněčných mikrotubulů je virus transportován do komplexu jaderných pórů, čímž se rozloží částice adenoviru. Následně se uvolní virová DNA, která může vstoupit do jádra přes jaderný pór . Poté se DNA spojuje s molekulami histonu .

Může tedy dojít k expresi virového genu a mohou se generovat nové virové částice.

Životní cyklus adenoviru je procesem replikace DNA rozdělen do dvou fází: rané a pozdní. V obou fázích je generován primární transkript, který je alternativně sestřižen pro generování monocistronických mRNA kompatibilních s hostitelským ribozomem , což umožňuje translaci produktů .

Rané geny jsou zodpovědné za expresi hlavně nestrukturálních regulačních proteinů .

Cíl těchto proteinů je trojí: změnit expresi hostitelských proteinů, které jsou nezbytné pro syntézu DNA ; aktivovat další virové geny (jako je virová kódovaná DNA polymeráza ); a aby se zabránilo předčasné smrti infikované buňky imunitní obranou hostitele (blokování apoptózy , blokování aktivity interferonu a blokování translokace a exprese MHC třídy I ).

Některé adenoviry za zvláštních podmínek mohou transformovat buňky pomocí svých raných genových produktů.

Bylo zjištěno, že E1A (váže tumor supresorový protein retinoblastomu ) imortalizuje primární buňky in vitro, což umožňuje E1B (váže tumor supresor p53 ) pomáhat a stabilně transformovat buňky.

Přesto se navzájem spoléhají na úspěšnou transformaci hostitelské buňky a tvorbu nádorů .

Replikace DNA odděluje časnou a pozdní fázi. Jakmile časné geny uvolní adekvátní virové proteiny, replikační aparát a replikační substráty, může dojít k replikaci genomu adenoviru.

Terminální protein, který je kovalentně vázán na 5 'konec adenovirového genomu, funguje jako primer pro replikaci.

Virová DNA polymeráza pak používá mechanismus vytěsnění vlákna, na rozdíl od konvenčních fragmentů Okazaki používaných při replikaci DNA savců, k replikaci genomu.

Pozdní fáze životního cyklu adenoviru je zaměřena na produkci dostatečného množství strukturního proteinu pro zabalení veškerého genetického materiálu produkovaného replikací DNA. Jakmile se virové složky úspěšně replikují, virus se sestaví do proteinových obalů a uvolní se z buňky v důsledku virálně indukované buněčné lýzy .

Mnohonásobná reaktivace

Adenovirus je schopen multiplicity reaktivace (MR) (Yamamoto a Shimojo, 1971). MR je proces, při kterém dva nebo více virových genomů obsahujících smrtelné poškození interagují v infikované buňce a tvoří životaschopný genom viru.

Taková MR byla prokázána pro adenovirus 12 poté, co byly viriony ozářeny UV zářením a nechaly se podstoupit mnohonásobnou infekci hostitelských buněk.

V přehledu bylo popsáno mnoho příkladů MR u různých virů a bylo navrženo, že MR je běžná forma sexuální interakce, která poskytuje výhodu přežití rekombinační opravy poškození genomu.

Epidemiologie

Přenos

Adenoviry jsou neobvykle stabilní vůči chemickým nebo fyzikálním činitelům a nepříznivým podmínkám pH , což umožňuje prodloužené přežití mimo tělo a vodu. Adenoviry se šíří primárně kapkami dýchacích cest, lze je však šířit i fekální cestou.

Výzkum molekulárních mechanismů, které jsou základem adenovirového přenosu, poskytuje empirické důkazy na podporu hypotézy, že pro transport adenovirů do určitých typů naivních / progenitorových buněk jsou potřebné buněčné receptory pro adenovirus a coxsackievirus (CAR).

Lidé

Lidé infikovaní adenoviry vykazují širokou škálu odpovědí, od vůbec žádných příznaků po těžké infekce typické pro adenovirový sérotyp 14 .

Zvířata

Bat adenovirus TJM (Bt-AdV-TJM) je nový druh rodu Mastadenovirus izolovaného z Myotis a Scotophilus kuhlii v Číně. Jedná se o dvouvláknový DNA virus bez sekvence RNA. Nejvíc souvisí s AdV psího stromu a psa.

Jsou dobře známy dva typy psích adenovirů, typ 1 a 2. Typ 1 způsobuje infekční psí hepatitidu , potenciálně smrtelné onemocnění zahrnující vaskulitidu a hepatitidu . Infekce typu 1 může také způsobit infekce dýchacích cest a očí.

Psí adenovirus 2 (CAdV-2) je jednou z možných příčin psího kašle . Mezi základní vakcíny pro psy patří oslabený živý CAdV-2, který vytváří imunitu vůči CAdV-1 a CAdV-2.

CAdV-1 byl původně používán ve vakcíně pro psy, ale edém rohovky byl běžnou komplikací.

Adenovirus u plazů je špatně pochopen, ale v současné době probíhá výzkum.

Je také známo, že adenoviry způsobují respirační infekce u koní , skotu , prasat , ovcí a koz . Konský adenovirus 1 může také způsobit smrtelná onemocnění u arabských hříbat s oslabeným imunitním systémem , zahrnující zápal plic a destrukci tkáně pankreatu a slinných žláz . Tupaia adenovirus (TAV) (adenovirus rejska stromová 1) byl izolován z rejska stromu.

Otarine adenovirus 1 byl izolován z lachtanů (Zalophus californianus).

Zajímavé:  Jake Jsou Priznaky Anginy?

Adenoviry drůbeže jsou spojeny s mnoha chorobnými stavy u domácí drůbeže, jako je hepatitida inkluzních těl, syndrom Hydropericardium, syndrom vaječných kapek, křepelčí bronchitida a mnoho dalších respiračních stavů. Byly také izolovány z divokých draků černých (Milvus migrans).

Adenovirus opic Titi byl izolován z kolonie opic.

Prevence

V minulosti byli američtí vojenští rekruti očkováni proti dvěma sérotypům adenoviru, s odpovídajícím poklesem nemocí způsobených těmito sérotypy. Tato vakcína se již nevyrábí.

Velitelství lékařského výzkumu a materiálu armády USA oznámilo 31. října 2011, že nová vakcína proti adenoviru, která nahrazuje starší verzi, která je již více než deset let mimo provoz, byla odeslána na stránky základního výcviku 18.

října 2011. Další informace jsou k dispozici zde .

Dobrá hygiena, včetně mytí rukou, je stále nejlepší způsob, jak se vyhnout vyzvednutí adenoviru od infikované osoby.

Infekce

Většina infekcí adenovirem vede k infekcím horních cest dýchacích. Adenovirové infekce se často projevují jako konjunktivitida , tonzilitida (které mohou vypadat přesně jako streptokok a nelze je odlišit od streptokoků, kromě kultivace v krku), ušní infekce nebo záď .

Adenoviry typu 40 a 41 mohou také způsobit gastroenteritidu . Kombinace konjunktivitidy a angíny je zvláště častá u adenovirových infekcí. U některých dětí (zejména malých) se může vyvinout adenovirová bronchiolitida nebo zápal plic , které mohou být závažné.

U dětí mohou adenoviry také způsobit záchvaty kašle, které vypadají téměř přesně jako černý kašel . Adenoviry mohou také způsobit virovou meningitidu nebo encefalitidu .

Adenovirus může vzácně způsobit hemoragickou cystitidu (zánět močového měchýře – forma infekce močových cest – s krví v moči).

Většina lidí se z adenovirových infekcí uzdraví sama, ale lidé s imunodeficiencí někdy na adenovirové infekce zemřou a – zřídka – na tyto infekce mohou zemřít i dříve zdraví lidé. Může to být proto, že adenovirová infekce může někdy vést k srdečním poruchám. Například v jedné studii byly některé vzorky srdce pacientů s dilatovanou kardiomyopatií pozitivní na přítomnost adenoviru typu 8.

Adenoviry jsou často přenášeny expektorátem, ale mohou být také přenášeny kontaktem s infikovanou osobou nebo virovými částicemi zanechanými na předmětech, jako jsou ručníky a rukojeti faucetu.

Někteří lidé s adenovirovou gastroenteritidou mohou virus vylučovat ve stolici měsíce po překonání příznaků. Virus může procházet vodou v bazénech, které v sobě nemají dostatek chloru.

Stejně jako u mnoha jiných nemocí je dobré mytí rukou jedním ze způsobů, jak zabránit šíření adenovirů z jedné osoby na druhou. Teplo a bělidlo zabijí adenoviry na objektech.

Léčba

Neexistují žádné prokázané antivirové léky k léčbě adenovirových infekcí, takže léčba je z velké části zaměřena na příznaky (jako je horečka acetaminofen ).

Antivirotikum cidofovir pomohlo některým pacientům, kteří měli závažné případy onemocnění; počet pomohl a do jaké míry a konkrétní komplikace nebo příznaky, se kterými pomohl, a kdy a kde se to stalo, nebyly ve zdroji uvedeny.

Lékař může dát antibiotická oční kapky na zánět spojivek, zatímco čeká na výsledky bakteriálních kultur, a aby pomohl předcházet sekundárním bakteriálním infekcím. V současné době není široká veřejnost k dispozici žádná vakcína proti adenoviru, ale pro armádu Spojených států je k dispozici vakcína pro typy 4 a 7.

Adenoviry jsou již dlouho oblíbeným virovým vektorem pro genovou terapii díky své schopnosti ovlivňovat replikující i nereplikující se buňky, přijímat velké transgeny a kódovat proteiny bez integrace do genomu hostitelské buňky.

Přesněji se používají jako vehikulum pro podávání cílené terapie ve formě rekombinantní DNA nebo proteinu. Bylo zjištěno, že tato terapie je zvláště užitečná při léčbě cystické fibrózy .

Specifické modifikace na vláknitých proteinech se používají k cílení adenoviru na určité typy buněk; vynakládá se velké úsilí na omezení hepatotoxicity a prevenci selhání více orgánů.

Adenovirus dodekahedron lze kvalifikovat jako účinnou platformu pro dodávání cizích antigenů do lidských myeloidních dendritických buněk (MDC) a že je efektivně prezentován MDC na M1-specifické CD8 + T lymfocyty.

V Číně je onkolytický adenovirus schválenou léčbou rakoviny.

Viz také

  • VA (virová asociovaná) RNA

Reference

externí odkazy

  • Portál virů

Источник: https://cs.qwe.wiki/wiki/Adenoviridae

GeneProof Adenovirus PCR testing

DETEKCE VŠECH DRUHŮ LIDSKÉHO ADENOVIRU

  • Detekuje respiračních Adenovirů A-D, G a gastrointestinálních druhů E-F

SCHVÁLENO NÁRODNÍ REFEREČNÍ LABORATOŘÍ

  • Klinické testy provedl Státní zdravotní ústav (Národní referenční laboratoř pro chřipku a nechřipková respirační virová onemocnění)

ŠIROKÁ ŠKÁLA VALIDOVANÝCH KLINICKÝCH MATERIÁLŮ

  • Validované vzorky: aspirát, plasma, stolice, stěr, moč, plná krev
  • Umožňuje detekci respiračních a gastrointestinalních vzorků

PREVENCE KONTAMINACE

  • Ready-to-UseMaster Mix obsahuje Uracil-DNA glykosylázu (UNG) a dUTP eliminující kontaminaci amplifikačním produktem

 

 

KOMPATIBILNÍ S ŠIROKÝM SPEKTREM REAL-TIME PCR PŘÍSTROJŮ

CE IVD CERTIFIKOVANÝ DIAGNOSTICKÝ TEST

Název produktu Kat. číslo Technologie Balení
GeneProof Adenovirus PCR Kit ADV/ISEX/025 real-time PCR 25 reakcí
GeneProof Adenovirus PCR Kit ADV/ISEX/050 real-time PCR 50 reakcí
GeneProof Adenovirus PCR Kit ADV/ISEX/100 real-time PCR 100 reakcí

Technická specifikace

Technologie real-time PCR
Typ analýzy kvalitativní a kvantitativní
Cílová sekvence vysoce konzervativní sekvence DNA genu E2B 
Analytická specificita Adenovirus, 100 %
Analytická senzitivita (LoD) dosahuje 81,41 cp/ml s pravděpodobností 95 % (na AcroMetrixTM Adenovirus Plasma panel s manuální izolací Geneproof PathogenFree DNA Isolation Kit) dosahuje 2371.645 cp/ml (Qnostics ADV Molecular ‚Q‘ Panel s manuální izolací GeneProof PathogenFree DNA Isolation Kit)
Diagnostická specificita 87.98 % (CI95%: 82.16% – 92.15%)
Diagnostická senzitivita 100 % (CI95%: 91.11% – 100%)
Lineární rozsah 1010 – 102.5 cp/ml s přesností ± 0.5 log (AcroMetrix™ Adenovirus Plasma Panel) 1010 – 5×103 cp/ml s přesností ± 0.5 log (Qnostics ADV Molecular ‚Q‘ Panel)
Dynamický rozsah 1010 – 81.41 cp/ml (AcroMetrix™ Adenovirus Plasma Panel) 1010 – 2371.645 cp/ml (Qnostics ADV Molecular ‘Q‘ Panel)
Jednotky stanovení cp/μl
Metrologická sledovatelnost Qnostics ADV Molecular ‚Q‘ Panel
Kontrola izolace / inhibice kontrola inhibice PCR a účinnost izolace DNA
Validované typy vzorků aspirát, plazma, stolice*, stěr, moč, plná krev *pouze v kombinaci s QIAamp DNA Stool Mini Kit
Skladování -20 °C ± 5 °C
Validované extrakční postupy croBEE NA16 Nucleic Acid Extraction System GeneProof PathogenFree DNA Isolation Kit QIAamp DNA Stool Mini Kit
Přístroje
  • croBEE Real-Time PCR System* Applied Biosystems 7300 / 7500 Real-Time PCR System AriaMx Real-Time PCR System CFX Connect™ / CFX96™ / Dx Real-Time PCR Detection System
  • LightCycler® 480
  • SLAN® Real-Time PCR System

LineGene 9600 / 9600 Plus Mic qPCR Cycler QuantStudio™ 3 Real-Time PCR System Rotor-Gene 3000 / Q StepOne™ / StepOnePlus™ Real-Time PCR System

Požadované detekční kanály FAM, HEX
Externí hodnocení kvality pravidelně testováno v panelech Externího hodnocení kvality QCMD a INSTAND e.V. – výsledky na www.geneproof.com
Certifikace CE IVD pro in vitro diagnostiku

*Validované přístroje

Dokumentace

Pro zobrazení souborů se musíte přihlásit.

Источник: https://www.geneproof.com/cs-cs/geneproof-adenovirus-pcr-kit/p1127

Virový průjem patří u dětí k nejčastějším onemocněním

Řidší stolička může přechodně provázet jakékoli horečnaté onemocnění i růst zoubků. Dokonce i potíže s vyprazdňováním ve smyslu zácpy, se kterými se setkáváme v batolecím a předškolním věku, mohou být provázeny málo obsažnými řídkými stoličkami, tzv. pseudoprůjmem. 

Vlastní příčinou průjmu je buď zvýšené uvolňování vody do střeva a její nedostatečné vstřebávání, nebo zvýšený pohyb střevních kliček. Rozlišujeme průjem akutní, který je u dětí nejčastější a při správné léčbě trvá maximálně do 2 týdnů, a průjem chronický, trvající déle než 2 týdny. 

Virové průjmy 

Téměř každé dítě do tří let věku onemocní virovým průjmem, často i vícekrát. Nejčastějším původcem nákazy jsou tzv. rotaviry, dále adenoviry, enteroviry, koronaviry. Nákaza se šíří velmi snadno přímým kontaktem mezi dětmi a dospělými. Časté jsou infekce v kolektivech dětí, v kojeneckých ústavech. Nakazit se občas mohou i děti hospitalizované na dětských odděleních. 

Rychlému šíření napomáhá nedůsledná osobní hygiena. Viry jsou ale odolné i proti mnoha dezinfekčním prostředkům. Největší výskyt virových průjmů je v zimních měsících.

Onemocnění se nevyhýbá ani novorozencům, ale díky protilátkám proti těmto virům získaným z mateřského mléka většinou nezpůsobí kojenému dítěti potíže.

Kojení a protilátky v mateřském mléce jsou důležitým ochranným faktorem kojenců před touto nákazou. 

Příznaky

Onemocnění začíná většinou po 1–3 dnech od nákazy a projeví se nechutenstvím, vzestupem teploty, horečkou a zvracením, ke kterému se postupně přidá vodnatý průjem, někdy s příměsí hlenu a krve.

Zvracení posléze ustane, ale zůstává nechutenství a průjem pak trvá ještě obvykle 4–7 dnů). Děti jsou unavené, schvácené, odmítají pít.

U kojenců hrozí odvodnění (dehydratace), proto závažnější průběh nemoci vyžaduje hospitalizaci a intenzivnější léčbu.

Léčba

Závisí na věku dítěte a závažnosti průběhu nemoci. Základem jsou dietní opatření. Liší se podle věku a podle toho, zda je dítě kojeno. 

Kojení nepřerušujeme. Mateřské mléko totiž obsahuje látky, které ochraňují střevní sliznici a pomáhají jí zbavit se původce průjmu.

Zvýšené ztráty tekutin, ke kterým při průjmu dochází, doplňujeme rehydratačním roztokem s obsahem minerálů, které lze běžně zakoupit v lékárně (např. rehydratační roztok Kulíšek nebo ORS 100).

Roztok se podává v množství 10 ml/kg hmotnosti dítěte při každé stoličce společně s kojením. Podáváme ho chlazený, po malých dávkách (po lžičkách). Nelze ho ochucovat šťávami nebo džusy. 

U nekojeného dítěte je vhodné v prvních čtyřech hodinách podat rehydratační roztok v množství alespoň 30–50 ml/kg hmotnosti dítěte. Poté pokračujeme v podávání mléka, které dítě pilo před onemocněním.

Vhodné je připravit mléko místo ve vodě v rýžovém odvaru. Neztrácí kalorickou hodnotu a dítě ho lépe tráví.

Ztráty tekutin přitom doplňujeme rehydratačním roztokem v množství 10ml/ kg hmotnosti po každé průjmové stoličce. 

Starší kojenec, zvyklý na nemléčné příkrmy, může při průjmu dostávat zeleninovou polévku, rýžovou nebo bramborovou kaši, banánové či jablečné pyré, rýži s masem. Jídlo nesmí být tučné. 

U dítěte staršího 1 roku věku postupujeme zpočátku stejně jako u mladšího nekojeného, tedy podáváme rehydratační roztok a po 4 hodinách přecházíme na mixované brambory, jablečné, mrkvové, banánové pyré, rýži s drůbežím masem, housky, rohlíky, suchary, starší pečivo. Základem diety je tedy opět omezení tuků. Mléko a mléčné výrobky podáme až když se četnost a množství stoliček zmenší. 

Jak připravit rýžový a mrkvový odvar?

Rýžový odvar

Potřebujeme:2,5 dkg rýže, 500 ml vody vhodné pro kojence.

Postup: Rýži rozvaříte doměkka a rozmixujete. Převařenou vodou doplníte do 500ml. Rýžový odvar můžete osladit 2 dkg Glukopuru (hroznového cukru). Rýžový odvar lze připravit také z instantní nemléčné rýžové kaše. 

Mrkvový odvar: 

Potřebujeme: 1 středně velká karotka (mrkev musí být čerstvá s nízkým obsahem dusičnanů!), 500 ml vody vhodné pro kojence.

Postup: Omytou, dobře očištěnou čerstvou karotku nastrouhejte najemno a rozvařte (asi 30 min). Rozmixujte a doplňte převařenou vodou do 500 ml. Ničím neochucujte. K jednoduché přípravě mrkvového odvaru můžete použít kojeneckou výživu ve skleničce – mrkvovou polévku, kterou menšímu kojenci zředíte vodou, budete-li ji dávat v lahvi, nebo neředěnou podáte po lžičce. 

Mrkvový odvar lze kombinovat s rýžovým. V lékárnách i v marketech je k dostání rehydratační roztok ORS 200 s přídavkem mrkve a rýže pro kojence od 4. měsíce. 

Pozor na oblíbenou coca-colu, džusy apod. – sladké nápoje nejsou pro svůj vysoký obsah cukru k léčbě průjmu vhodné a mohou ho ještě zhoršit. Navíc obsahují jen velmi malé množství potřebných minerálů. Podávání čaje nebo minerálek bývá úspěšné při lehkém průjmu, kdy nedochází k větším ztrátám minerálů a odvodnění dítěte. 

Zvláštní dietní mléka s nízkým obsahem mléčného cukru-laktózy (Alidiar, Nestlé al 110, Nutrilon low lactosae) nepatří k základním léčebným opatřením. V některých případech jsou vhodná k přechodu na normální stravu. Rozhodnutí o jejich užití ponechme na lékaři. 

Protiprůjmové léky

Ke kratšímu trvání průjmu přispívají léky, které na sebe naváží nežádoucí látky v postižených střevních kličkách a pomohou je tak rychleji vyloučit z těla (např. Smecta, živočišné uhlí).

K léčbě jsou vhodné, ale nejsou nutné. Také probiotika mohou pomoci zkrátit trvání průjmu.

Probiotické bakterie v podobě potravinového doplňku nebo přidané výrobcem přímo do kojeneckého mléka pomáhají obnovit zdravou střevní slizniční flóru a upravit funkci střeva. 

Riziko dehydratace

Nedaří-li se průjem zvládnout, stolice jsou časté a zejména přidruží-li se zvracení, může u dítěte rychle dojít k odvodnění organismu a rozvratu vnitřního prostředí.

Dítě by mělo být vyšetřeno lékařem, který zhodnotí, zda lze další léčebná opatření provádět doma (ambulantně), nebo zda je nutná hospitalizace dítěte a jeho intenzivní léčba pro možnou závažnou poruchu vnitřního prostředí dítěte, ohrožující jeho život. 

Prevence proti rotavirovému průjmu

Kojence je možné proti rotavirům očkovat. Vakcínu v současné době zdravotní pojišťovny nehradí. Očkovací látka je ve formě roztoku, který dítě spolkne. Podává se v závislosti na typu vakcíny ve 2–3 dávkách od 9. týdne věku s odstupem 1–2 měsíců. Může se podat souběžně s hexavakcínou. 

Источник: https://www.babyweb.cz/virovy-prujem-patri-u-deti-k-nejcastejsim-onemocnenim

Tloušťka je nakažlivá. Přenáší ji viry s chřipkou | Žena.cz

Obezita se dá chytit stejně jako chřipka a přenáší se kýcháním, kašláním nebo dotekem rukou. Tu převratnou teorii, starou pár let, nedávno podpořil Evropský kongres o obezitě.

Nejde však o nějaký speciální virus tloušťky, ale o běžné adenoviry, které způsobují nemoci dýchacích cest a střevní chřipky. Podle nových průzkumů se jedná konkrétně o adenovirus AD 36, který způsobuje především kašel a nachlazení.

Tloustnutí i ze stejného množství jídla

Odborníky zaujal  fakt, že za posledních 30 let, kdy v celém světě roste epidemie obezity, se přesně shoduje s obdobím, kdy bylo objeveno působení AD 36.

Výsledky studie pak dokázaly, že u obézních jedinců byl u více než třetiny všech případů v organismu identifikován právě adenovirus. Obezita by mohla být způsobena přítomností adenoviru až u 30% obézních osob.

Mezi hubenými je přitom jeho nositelem jen 11%  lidí.

Doporučujeme: Téma : Obezita a tloustnutí 

Dokládaly to i testy, při kterých byl pokusným zvířatům do těla injekčně vpraven zmiňovaný virus. Zvířata po nějakém čase začala přibírat na váze, a to i za podmínek, kdy dostávala stále stejné množství potravy.

Podle výzkumu Pennington Biomedical Research Center v americké Louisianě se  virus se dostane do tukových buněk, které ‚naočkuje‘, aby ukládaly ještě více tuku, než jsou zvyklé.

Zároveň prý také může za situaci, kdy se i další buňky v těle začnou přeměňovat na tukové.

Podle profesora Nikhila Dhurandhara z uvedeného biomedicínského střediska adenoviry v těle způsobují rychlé pomnožování tukových buněk.

Tuk se člověka drží

‚Víme teď už, že tento virus proniká do plic a šíří se do různých orgánů, jako jsou játra, ledviny, mozek a tuková tkáň. Když pronikne do tukové tkáně, množí se, tvoří více kopií sama sebe a v tomto procesu zvyšuje počet nových tukových buněk, což může vysvětlit, proč lidé nabírají tuk, když jsou infikováni tímto virem,‘ tvrdil profesor Dhurandhar.

Náš tip: Jste zamilovaní? Pravděpodobně ztloustnete až o 6 kilo

Novější výzkum profesora Roberta Atkinsona zase naznačuje, že jakmile se člověk jednou dostane do stavu, kdy je skutečně obézní, všech těch tukových buněk, které se mu v těle utvořily, se už jen tak nezbaví

Znamená to, že komu příroda nadělila do genů skloň k obezitě a navíc se infikoval zmíněným adenovirem, nejsnáze a nejrychleji přibývají na váze.

Každopádně jde o dobrý důvod k tomu, abychom se před chřipkou chránili co nejdůkladněji.

Navíc tato nová zjištění ještě zhoršují před časem publikovanou zprávu amerických vědců, že obezita se šíří i jako sociální nákaza – pokud se stýkáte s lidmi s nadváhou, velmi pravděpodobně ztoustnete také.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

  • Jezte tučná jídla. Budete zdravější a zhubnete
  • Ze Slovenska si můžete přivézt malárii, tvrdí expert
  • Vražedné přilby: Schumimu nepomohla, pomůže vám?

Vstoupit do galerie | 8 8 příznaků deprese   Video Mohlo by Vás také zajímat:

Источник: https://zena.aktualne.cz/zdravi/tloustka-je-nakazliva-prenasi-ji-viry-s-chripkou/r~i:article:803738/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector