Balanitida – vše o zdraví

Balanitida - Vše o zdraví Balanitida - Vše o zdraví

Přírodní olej vyrobený podle staré ajurvédské receptury spojenímextraktu byliny Neem s dalšími bylinnými extrakty a přírodními oleji provnější ošetření pleti.

Neemový olej obsahuje stoprocentní bylinné extrakty z neemu, kurkumy,dřišťálu a samodutě. Tyto extrakty jsou smíchány s přírodními olejiz neemu, dále sezamovým , mandlovým, olivým, slunečnicovým alevandulovým olejem. Olej se vyrábí v Indii podle staré ajurvédskéreceptury . Zklidňuje kůži, je vhodný i v případě bodnutí hmyzem, nebok péči o kůži se sklonem k plísním.

Obsah: 100 ml

Podle potřeby nanášejte na kůži a jemně vmasírujte. Lze používat nacelé tělo nebo jen na určité místo na pokožce. lze nanášet na nehty,vhodné i přidávat do koupele. Jen pro zevní použití.

zákazník -Dobrý den, chtěl bych se zeptat na neemový olej. Je vhodný k lečbě akné či kožní infekce? Nebo případně poradit něco vhodnějšího. Děkuji

EcceVita – Dobrý den, na akné je lepší Tarika akné, na kožní nemoci – Aloe Vera, Kubra.

zákazník -Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co mi můžete doporučit na plíseň nehtů. Děkuji za odpověď.

EcceVita – Dobrý den, neem olej.

zákazník -Mám hodně lupů, vyzkoušela jsem různé prostředky, byla jsem i u kožního lékaře, ale bezvýsledně. Byl mi doporučen neem oil. Nevím zda jej mám vyzkoušet, nebo mi doporučíte něco jiného? Děkuji

EcceVita – Dobrý den, na lupy je nejlepší hairina olej + sammpon.

zákazník -Dobrý den mám dotaz je to i na pigmentové fleky na obličeji ,které už mám ?Děkuji

EcceVita – Dobrý den, Neem olej se nedoporucje k aplikaci na plet. MUDr. David Frej

zákazník -Dobry den, mohu používat na tělo v těhotenství? Dekuji

EcceVita – Dobrý den. Neem radeji v tehotenstvi neuzivat. MUDr. David Frej

zákazník -Dobrý den, je tento olej vhodný při svrabu? Jaké produkty doporučujete? Díky.

EcceVita – Ano, ale svrab je nutno řešit lékem jako permethrin lze přidat Helmstop. MUDr. David Frej

zákazník -Dobry den, je mozne pouzit neem olej na lecbu balanitidy? Popripadne aku inu alternativu doporucujete? Dekuji

EcceVita – Nelze použít, alternativu nemáme, lze případně užívat Helm Stop a Kubru na zánět. MUDr.David Frej

Источник: https://www.eccevita.cz/eshop/466-neem_oil

Balanitida (balanopostitida, balanitis) – příčiny, projevy, léčba a prevence nepříjemného zánětu předkožky a žaludu

Název této nemoci zní možná banálně, ale banální rozhodně není. Balanitida, nebo také balanitis, je zánětlivé onemocnění penisu. Postihuje tedy výhradně pány.

Umí pořádně potrápit a postihuje muže všech věkových skupin. V článku vysvětlím:

 • Jak se balanitida projevuje?
 • Koho nejčastěji postihuje?
 • Jaké jsou její příznaky?
 • Jak se léčí?
 • A jak se proti ní můžete ubránit?

Balanitida - Vše o zdraví

Na titulním obrázku vidíte strukturu zánětu balanitidy pod mikroskopem

Balanitida – definice onemocnění

Možná jste o balanitidě ještě nikdy neslyšel. A není se ani čemu divit. Jen málokdo se rozpovídá o pohlavní nemoci, zejména takové, která je nepříjemná a postihuje mužská intimní místa.

Balanitida, správněji balanopostitida, je jednou z nich. Jedná se jednoduše řečeno o zánět žaludu a předkožky.

Balanitis je zánět žaludu, často kombinovaný se zánětem vnitřního listu předkožky.

V takovém případě se správně nazývá balanoposthitis. Nejčastěji bývá původu bakteriálního, mykotického nebo virového. Vyskytují se i neinfekční balanoposthitidy původu alergického, iritačního apod.

Příznaky a projevy balanitidy

Balanitida má velice nepříjemné až bolestivé typické příznaky. Projevuje se:

 • zarudnutím, otokem a bolestí žaludu,
 • svěděním a pálením žaludu,
 • zarudnutí se postupně šíří na celý žalud,
 • hnisavým sekretem,
 • zvýšenou teplotou,
 • problémy s močením.

Nejčastěji se objevuje zarudnutí, skvrnky, otok, palčivý pocit, nebo svědění, tvorba bílých povlaků na kůži.

Vzhledem k choulostivé povaze fotografií obrázky balanitidy nesdílíme. Klikněte na odkaz, pokud chcete vidět, jak přesně balanitida vypadá.

Příčiny a původ balanitidy

Balanitida se u mužů může objevit ze dvou základních důvodů.

 • Buď jako vrozená balanitida, tedy jako důsledek vrozené fimózy nebo například masturbace nevhodným lubrikantem,
 • anebo jako infekční balanitida, kterou muž získá kupříkladu i při nechráněném pohlavním styku.

Příčiny balanitidy však mohou být i mechanické, chemické, alergické, či infekční. Ke vzniku balanitidy může přispět i celkový stav pacienta nebo také některá z pohlavně přenosným nemocí, jako je kapavka, mykóza, trichomoniáza  a další. V každém případě je ale nutné vyhledat lékaře.

Kdo může nejčastěji chytit balanitidu?

Balanitida je nejčastější u diabetiků, u nemocných s AIDS a u osob se sníženou imunitou či s nízkou úrovní hygieny. U obřezaných mužů je balanitida naopak velice vzácná.

Balanitida postihuje všechny věkové skupiny, tedy jak dospělé muže, tak i děti a malé chlapce. U těch se ale nejedná o balanitidu v závislosti na nechráněném pohlavním styku, nýbrž o balanitidu vrozenou, nejčastěji jako důsledek vrozené fimózy.

Nejčastějším zánětlivým stavem zevního genitálu u chlapců je balanopostitida. Jedná se o zánět vnitřního listu předkožky a epitelu glandu.

V běžné klinické praxi se tento kombinovaný zánět označuje jako balanitida. Balanitida je u většiny chlapců spojena s poruchou přetažitelnosti předkožky – s různě vyjádřenými konglutinacemi, fimózou nebo kombinací obou stavů.

Zánět nejčastěji vzniká bakteriální kontaminací ložisek deskvamujících se epitelií, která vznikají při postupném uvolňování vnitřního listu předkožky od žaludu. Dochází k otoku a zarudnutí předkožky, které se může rozšířit i na kůži penisu.

Při fimóze bývá častá hnisavá sekrece z předkožkového vaku. Pro chlapce je nepříjemná bolest předkožky a žaludu s různě vyjádřenými dysurickými obtížemi, které mohou vyvrcholit až zástavou močení.

Urolog MUDr. Oldřich Šmakal, Ph.D. popisuje balanitidu u malých chlapců, urologie.fnol.cz

Inkubační doba balanitidy

Ač lékaři znají balanitidu velice dobře a dokáží ji velice účinně léčit, zatím není známa její inkubační doba. Někdy stačí pár hodin od nechráněného pohlavního styku, jindy to trvá i několik dní, než se nemoc projeví.

S čím si lidé balanitidu nejčastěji pletou?

Balanitidu si můžete velice jednoduše splést se zánětem močových cest. S tím si je totiž balanitida asi nejpodobnější.

Pak to může být i některá z pohlavně přenosných chorob, jako je kapavka. Avšak se zánětem močových cest si ji muži pletou ze všeho nejčastěji.

Nejlépe proto uděláte, pokud navštívíte svého lékaře. Ten vás vyšetří a určí přesnou diagnózu.

Kliniky léčby fimózy, parafimózy a provádění obřízky v Česku

Léčba balanitidy

Léčba balanitidy není nijak komplikovaná.

 • U mírných a neinfekčních forem stačí léčba místní pomocí obkladů, koupelí, krémů a zásypů. Už za pár dní budete opět jako rybička.
 • U závažnějšího infekčního zánětu je nutná léčba celková, tedy antibiotiky a antimykotiky. V těch zcela nejhorších případech je nutná i obřízka, ale toho se bát nemusíte. K tomu dochází jen skutečně velice výjimečně.

Pokud příznaky nezmizí po přiměřené hygieně genitálu, je vhodné vyhledat lékaře. Lékař zhodnotí, zda-li se jedná o zánět, případně odebere stěr z kůže na mikrobiologické vyšetření.

První linie léčby je obvykle lokální. Spočívá v místní aplikaci roztoků nebo krémů, obsahujících antibiotika, antimykotika nebo kortikoidy. Jen výjimečně je nutná kombinace se systémovou antibiotickou, nebo antimykotickou léčbou.”

Dopady neléčené balanitidy

Co se ovšem stane, pokud balanitidu nebudete řešit? Co když nad svými příznaky mávnete rukou a necháte nemoci volné pole působnosti?

Infekce v takovém případě může přestoupit do močových cest a způsobit zánět prostaty, močového měchýře, nadvarlete, varlete a ledvin. Navíc opakované záněty vám mohou způsobit na žaludu nepříjemné jizvy, nebo dokonce fimózu, tedy zúžení předkožky.

Proto se nebojte a vyhledejte svého lékaře. Rozhodně vám ty následné potíže za chvilkový „klid” nestojí.

Kromě určitého dyskomfortu s sebou nese chronický zánět riziko, že dlouhodobé dráždění vyvolá kožní změny charakteru prekanceróz, které mohou vyústit ve vznik zhoubného nádoru penisu.

Zajímavé:  Nejlevnější Léky Na Internetu?

Ačkoliv je tento druh nádoru relativně vzácný, je velmi nebezpečný. Důkazem, že chronický zánět skutečně může takové změny vyvolat, je fakt, že u mužů po obřízce v dětském věku se tento typ nádoru vůbec nevyskytuje.

Pavel Hanek, nemocnicepribram.cz

Prevence balanitidy

Jedinou účinnou prevencí balanitidy je důsledná intimní hygiena. Jen tak se můžete balanitidě zcela vyhnout. Dále samozřejmě bezpečný sex, tedy takový, který je provozován jen s důvěryhodnou partnerkou a s kondomem. Žádné očkování nebo nějaké prášky proti balanitidě zatím bohužel neexistují.

Základním předpokladem k vyléčení tohoto onemocnění je zároveň včasná návštěva odborného lékaře bez předchozích laických léčebných pokusů. Nesázejte proto na žádné „babské rady” z internetu a raději ihned navštivte lékaře.

Prevence spočívá v přiměřené hygieně. Píši přiměřené, jelikož nedostatečná, ale i nadměrná, úzkostná hygiena mohou být na škodu.

Dále je nutné vyvarovat se rizikovému sexuálnímu chování, vhodné je používání kondomu. Jizevnaté fimózy, které nemají naději na úspěšnou konzervativní léčbu, je vhodné řešit obřízkou.

Život po doléčení balanitidy

Prodělal jste balanitidu? Jaký je vlastně život po ní? Bude váš sexuální život pořád stejný?

Pokud jste balanitidu skutečně 100% vyléčil a nepřešla vám do chronické fáze, pak se vůbec ničeho nemusíte bát. Po vyléčení se můžete s klidem vrátit ke svému obvyklému životu. Ani v sexuální oblasti se pro vás nic nezmění. Erekci, vzrušení i ejakulaci budete mít stále jako doposud.

Problém nastává až ve chvíli, kdy jste balanitidu přešel a ona postoupila do chronické fáze. Pak se u vás mohou objevit jizvy na penisu, anebo zúžení předkožky, což vám může sexuální život totálně narušit. V těch zcela nejzávažnějších případech je pak nutné přistoupit k obřízce.

SLOVO AUTORKY: 

Balanitida - Vše o zdraví

Ač se na balanitidu neumírá, rozhodně si zaslouží vaši pozornost a včasnou léčbu. Nejen, že je to velice nepříjemný stav, který se projevuje zarudnutím, otokem, bolestí, svěděním a pálením žaludu, ale také může přejít v mnohem horší komplikace, které vám za to rozhodně nestojí.

Proto ihned, jakmile na sobě zpozorujete první příznaky balanitidy, navštivte svého lékaře.

Pohlavní nemoci, které hledáte nejčastěji

BALANITIDA
KONDYLOMATA
MYKÓZA
MOLUSKY
FILCKY
ŽLOUTENKA

Источник: https://www.erekce.cz/balanitida/

Fimóza: příčiny a příznaky

Kategorie: Onemocnění mužských pohlavních orgánů – více z kategorie Autor: gesundheit.gv.at

Při fimóze nelze předkožku (prepucium) vůbec nebo jen stěží (s bolestmi) přetáhnout přes žalud penisu. V medicíně se rozlišuje mezi primárním (vrozeným) a sekundárním (získaným) zúžením předkožky (fimózou). Zde se dozvíte, které příznaky u dětí nebo u dospělých ukazují na zúžení předkožky.

Balanitida - Vše o zdraví

U primární fimózy je předkožka od narození zúžená a nenatáhne se zcela během růstu, ani pomocí konzervativní terapie (nechirurgické metody). Důvody nejsou známy.

Sekundární fimóza se rozvine teprve v průběhu života, většinou v důsledku zánětů žaludu (balanitida) nebo předkožky (postitida).

V mnoha případech je získané zúžení předkožky způsobeno takzvaným lichen sclerosus (zánětlivé kožní onemocnění, které vede ke zhrubnutí kůže).

Další spouštěče mohou zahrnovat opakované záněty, které vedou ke zjizvení – jizvové fimóze (nejčastější příčina zúžení předkožky ve stáří). Jizvy často vznikají tehdy, když je předkožka příliš brzy a příliš intenzivně přetahována (pokusy o přetažení).

Které příznaky signalizují zúžení předkožky?

Zúžení předkožky může být přítomno celý život, aniž by způsobovalo obtíže. Může však být také mimo jiné příčinou recidivujících infekcí močových cest nebo problémů při pohlavním styku. Hlavním příznakem zúžení předkožky je, že předkožku nelze vůbec nebo jen stěží přetáhnout zpět přes žalud.

Následující příznaky signalizují zúžení předkožky u dětí:

 • Následkem bakteriálního osídlení mezi předkožkou a žaludem (glans) dochází u chlapců s fimózou k častějšímu výskytu infekcí močových cest.
 • Při močení může být proud moči zeslaben nebo zkroucen z důvodu zúžené předkožky.
 • Při močení se může na předkožce vytvořit „balón“.

Následující příznaky signalizují zúžení předkožky u dospělých:

 • Předkožku nelze na ztopořeném a neztopořeném penisu přetáhnout vůbec, nebo jen částečně.
 • Zúžení může vést k bolestivému pocitu napětí při erekci.
 • Při pohlavním styku se objevuje bolest v oblasti příliš těsné předkožky.

Příznaky u dospělých a dětí:

 • Po opakovaném přetažení zúžené předkožky přes žalud se objeví edematózní prstenec (parafimóza), který znemožní přetažení předkožky zpět přes žalud.

Poznámka: Parafimóza představuje akutní urologický problém a musí být okamžitě ošetřena.

Источник: https://www.nzip.cz/clanek/766-fimoza-priciny-a-priznaky

Balanitis

Balanitis, balanoposthitis se vyskytují velmi často společně. Jedná se o velmi časté záněty na penisu (balanitis) a prepuciu (posthitis).

Etiologie[upravit | editovat zdroj]

 • Infekční: jako kandidová infekce na podkladě diabetes mellitus.
 • Alergická a iritační: způsobena nedostatečnou i nadměrnou hygienou, některými kosmetickými přípravky nebo sexuálními pomůckami.

Predisponujícím faktorem je předkožka přesahující glans penis.

Klinický obraz[upravit | editovat zdroj]

 1. Balanoposthitis simplex: jako ohraničený erytém, edém glans penis a prepucia. Může dojít až k zaplnění předkožkového vaku sekretem. Etiologie je nejčastěji iritační. Můžou se objevit i límečkovité šupinky a žlutavé pustulky, svědění a pálení, pak je podezření na kvasinkovou infekci.

 2. Balanoposthitis erosiva et gangraenosa: při smíšené anaerobní infekci, kdy vznikne až gangréna.
 3. Balanitis circinata: jako polycyklické červené mapovité eroze. Provázejí Reiterův syndrom.
 4. Balanitis plasmocellularis Zoon: jako ostře ohraničený lesklý erytém s bodovými petechiemi. Vzniká po 50.

  roce věku.

Diagnóza[upravit | editovat zdroj]

Diagnóza je rozdílná dle etiologie:

 • kultivace je nutná u infekční etiologie,
 • kontaktní alergii potvrdí epikutánní testy,
 • u chronicity diagnózu potvrzujeme biopsií, díky níž také vylučujeme možnou neoplazii morbus Queyrat.

Diferenciální diagnóza[upravit | editovat zdroj]

Při výskytu erozí zvažujeme herpes simplex, vředové venerické choroby, lékový exantém, erytroplasia Queyrat.

Terapie[upravit | editovat zdroj]

Základem léčby je zjistit etiologii. Často se užívají koupele v antiseptickém (hypermangan) nebo fyziologickém roztoku. Lze užívat externě s antibiotiky, antimykotiky, kortikoidy. Vhodnější jsou prodyšné lehké lékové formy (krémy, roztoky). Systémová léčba je užívaná vzácně.

Průběh a prognóza[upravit | editovat zdroj]

Povětšinou dobrá. V případě chronické balanopostitidy se však jedná o rizikový faktor vzniku karcinomu penisu.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]

Související články[upravit | editovat zdroj]

Použitá literatura[upravit | editovat zdroj]

 • ŠTORK, Jiří, et al. Dermatovenerologie. 1. vydání. Praha : Galén, Karolinum, 2008. 502 s. ISBN 978-80-7262-371-6.

Источник: https://www.wikiskripta.eu/w/Balanitis

Dotazy lékaři

«prvni  ‹předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 … následující›  poslední»[ 1 … 40 z 2077 ]

Dobrý den, asi za poslední rok mi přibylo velké množství pih, zejména na rukou.Chtěla bych se zeptat jestli je zatím nějaká příčina a jestli se to dá ovlivnit(např vitamíny apod) nebo jestli je to dané.Užívám HA Chloe 1 rok, předtím Pramino.Také beru…

zobrazit celý dotaz

Dobrý Den, jednou za týden se mi na jazyku na straně nebo dole udělá bílý pupínek(takový puchýřek) jazyk je v tomto místě poté citlivý. Co by to mohlo být.? Jinak na jazyku mám asi už půl roku bílý povlak..někdy po celém povrchu nkdy na třetině..Děk…

zobrazit celý dotaz

Prosím, bude mi 38 let. Vždy jsem měla veliké problémy s pletí. hlavně tedy na bradě. Jedna paní doktorka mě zbavila letitých problémů Roacutanem, s léčbou jsem začala na konci roku 2005, začátek roku 2006. Pak jsem brala jednu tobolku10 mq ob den ja…

zobrazit celý dotaz

Vážená paní docentko, je možné v našem zdravotním systému podstoupit vyšetření (např.odběr krve) k vyloučení či určení pohlavních nemocí bez doporučení lékaře, případně anonymně? Pokud ano, jaké pohlavní nemoci by se daly diagnostikovat a za jakýc…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den.V horní polovině zadnice jsem si nahmatala tvrdší bulku o velikosti asi 1cm.Při dotyku je trochu bolestivá.Teď mám strach,aby nešlo o něco vážnějšího.Můžete mi prosím poradit.Děkuji za odpověď….

zobrazit celý dotaz

Vážená paní docentko, již delší dobu se léčím s atopickým ekzémem, který se postupně změnil v seboroickou dermatitidu – diskrétní terčovité ložisko nad hrudní kostí. Dermatoveneroložka mi tvrdí, že nelze jednoznačně určit příčinu tvorby; někdo zas…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den..chtěl bych se optat, asi před 20. dnama se mi v tříslech pod varlaty udělali malé červené pupínky místy velký rudý flek který mokvá a svědí….po 14. dnech se mi tvoří tyto červené pupínky s malou bílou čepičkou objevili i na stehnách v ho…

zobrazit celý dotaz

Dobry dan chci se zeptat,na penisu se mi loupe kuze a svedi me.Hdyz me penis svedi tak ssi ho drbu a pak si ho priserna rozdrapu a mam tam cerveny fleky ze kterych teče takova vodicka.pomozte prosim,k lekari se bojím,a existuje na to loupani kuze nak…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, před více než týdnem se mi na předkožce objevila cca 1cm x 2cm vyrážka. Začalo to jen pouhým odlupováním kůže, ale potom kůže zrudla a dokonce párkrát praskla a sem tam praskne i teď, ale vypadá to jenom jako kdyby praskla jen její horní v…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, přítel pracuje jako řidič autobusu, většinu dne stráví v sedě za volantem. V oblasti třísel a na zadku má zarudlou kůži, kterou si neustále škrábe a dost často ho také svědí varlata. Když nepočítám místa která má vyloženě rozškráblá,tak …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli se dá sifilis zjistit ze sedimentace krve?Včera jsem si našla krvý podlitý flíček na přirození,ale sedimentaci mi dělali předevčirem a nic neříkali.Mohli by to na ní poznat?děkuji…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možno používat mast Flucinar na lupenku v těhotenství. Lupenku mám už od dětství. Na loktech a kolenou. Pokud si to nebudu pravidelně mazat, tak se to rychle zhoršuje a tak by mě zajímalo, zda není mast Flucin…

zobrazit celý dotaz

Když jsem nachlazená nebo tzv. ‚nejsem ve své kůži‘, osypu se – na krku, hrudi, zádech, břichu – jsou to takové červené jednolité pupínky. Projeví se to, i když jsem předtím neměla žádný lék. Nikdy jsem nevypozorovala, že by to bylo po požití léku. …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, děkuji za odpověď, ale našla jsem si co to znamená prekancerozní a dost mě to vyděsilo. Je to stav předcházející rakovině. Nikdo mi na kožním nic neřekl, jen mě poslali na obtisk klitorisu a ložiska nad ním k doktorovi.Aby se to poslalo…

zobrazit celý dotaz

dobrý den, děkuji za vysvětlení, možná se bude i jednat o tu žilní nedostatečnost, protože při vytrhávání chloupků vytrhávacím strojkem mi vždy vypadají obě nohy jako oškubané kuře-červené tečky, které jsem si všimla časem zhnědly. No nevím co si přá…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, můj problém Vám popíšu od začátku. Začalo to svěděním klitorisu a okolí. Gynekolog mi předepsal Triamcinolon na zklidnění, protože žádný jiný problém nebyl. Řekl mi, že je to spíš kožní záležitost. Po 10 jsem to natírat přestala a zase to…

zobrazit celý dotaz

Dobry den! Potreboval bych odborne poradit a popripade vyresit svuj problem. Je tomu asi dva mesice co se mi stava dost neprijemna vec. A to sice ze zapacham velice zvlastnim zapachem. Paradoxem ovsem je ze se mi toto stava pouze ve skole. Nejd…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat. Před 14 dny jsem byl na masáži nohou. Den nato se mi udělalo na nohách ca 20 ťopek – podobných akné (a trochu jsem je mačkal). 3 dny nato jsem šel do sauny a den po sauně se mi objevily v oblasti třísel 2 boles…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, na penisu a na varlatech mam jakési bíle bulky, ale jsou o velikosti špendlíkové hlavičky.Jsou asi pod kůží . Mám je hlavně na předkožce u žaludu a jsou po celem obvodu penisu.Možná by mohlo jít o malé tukové bulky, ale myslím že i to same…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den p.doktore, na noze se mi objevil asi před půl rokem malý svědící flíček – myslela jsem , že je to štípanec, tak jsem si ho škrábala. Pak tento flíček přestal svědět, tak jsem to nechala tak, pak mi noha začala čím dál víc svědívat, ale nepř…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám problém se svěle čevenými skvrnami na hýždích , které vypadají jako jizvičky, trápí mě to už pár měsíců a nevím o co by se mohlo jednat. Doufám že tento popis je dostačující, protože nevím jak jinak to popsat… …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den. Mám problém: v puse se mi drolí kůže. Na vnitřní straně rtu se mi nejprve vytvoří bíle odlupující se kousky kůže a ta se pak postupem času odře a pak je kůže v puse velmi hrubá. Trvá mi to už minimálně dva roky. Někdy je to trochu zlepší j…

zobrazit celý dotaz

Vážená paní doktorko… O moluskách je všude psáno hodně..Můj syn kterému budou tři roky je má také jsou diagnostikovámy a snažíme se je léčit.Vlastně až z netu jsem zjistila,že existuje i metoda seškrabávání která po aplikaci znecitlivujících mast…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mám krátkou uzdičku a v malé oblasti okolo ní a pod ní se mi vytvořili bílé malé flíčky zasahující i trochu do žaludu. Kromě toho mám po celém obvodu malé bílé pupínky, ale to budou zřejmě mazové žlázy. Bude řešením ambulantní chirurgické …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,prosím o vysvětlení níže popsaného histologického nálezu. Tedy : byla mi provedena kožní excize 11x4x4 mm na chodidle. Histologicky jde o basocelulárně akantotickou variantu seboroické verruky s přítomností Helwigových virů, Afekce je benig…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mám teď velkou obavu..jsem gay a u svého partnera jsem si všiml takového malinkatého výrustku v oblasti svěrače, něco jako opar v puse, nemyslím ten na rtu. Jelikož se tam ale po měsici udělal 2hý, tak jsem si jistý tím, že má condylomata….

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, včera večer jsem si na pravé ruce na lokti nahmatala malou bulku, je přímo jako na kosti, ale pokud to zvednu i s kůží tak to tam není nějak přirostlé. Nebolí a ja jako hrášek veliká. Mám strach ,aby to nebyla nějaká forma nádoru. Děkuji z…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,paní doktorko prosím vás mám 8 měs holčičku, kterou kojím.Asi od 5 měsíce mě trápí ekzémy na prsou,které mi začínají mokvat.Vzhledem ke kojení se snažím vyhnout krortikoidům.Chtěla jsem se vás zeptat. 1Neustále se mi střídá stav suchá loup…

zobrazit celý dotaz

Dobre rano. Po oralnim sexu s moji pritelkyni nekdy pozoruji na vnitrni liste predkozky, na hranici s zaludem jakoby zarudly lehce vlhky pasek, zadne pocity typu paleni apod necitim. Hygienu tez nesidim. Je mozne ze, ze do toho partnerka pri oralnim …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,už nějakou dobu mám problém se svou pokožkou. Hodně svědí a je suchá. Mám to na rukou v záhybu,na celých nohách. Svědí to stále v noci nespím a škrábu se(prý i ve spaní). Kožní lékaři mi dali už mnoho mastí,ale žádná nepomohla…Teď přez zi…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den. Mám pod očima dost velké začervenalé kruhy… nejsou to obyčejné kruhy pod očima, ale pod objema očima mám takové dost výrazné zarudlé proušky. Když se na to podívám velmi z blízka vidím v tom takové jakokdyby tmavé tečky… Opravdu mi to …

zobrazit celý dotaz

Mel bych nekolik dotazu ke znamenkum … 1) Mam pomerne velky pocet znamenek na tele, jejich pocet jde do desitek a tvori se nove. Je to prirozeny proces ? 2) Kdyz se hovori o rizikovych zmenach u znamenek, uvadi se rada informaci typu rustu, zme…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, můj problém začal cca před rokem po náhodném chráněném pohlavním styku. Asi tak 14 dní po se mi na žaludu i vnitřku předkožky začala dělat vyrážka (jakoby krupičky a potom se to slilo v jeden flek, někdy rovnou flek), která posléze zmizel…

zobrazit celý dotaz

paní doktorko Pospíšilová, mám dotaz.Mám vyrážku na žaludu. Mám ji již delší dobu.. vždy se to zlepší, ale opět se to vrátí. Vypadá to jako zarudlé fleky a na nich jakoby takové šupinky nebo výstupky nebo jak to mám popsat.Je to závažné? Jak bych to …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, před 4 dny jsem se popálila na předloktí od vodní páry na ploše asi 1,5×1,5 cm. Místo jsem si začala třít a tím jsem si strhla kůži. Udělal se mi strup, který si ale pro jistotu vždy přelepím náplastí, když někam jdu, abych si ho nestrhla….

zobrazit celý dotaz

Mám problém, po análním styku, se mně zduřel, takové bílé bradavičky. Vypafdají velice podobně, jako mazové žlázky pod žaludem. Nevím co s tím. Připadá mi, že kondylomata by byla vidět i kolem otvoru, tam ale nic nemám. Tohle je vyloženě až na konci…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat již přes rok mám na levém boku(na bůčku) bulku o rozměru fazolky nebolestivou nezvětšující se.Můj dotaz zní co stím a co by jse mohlo jednat . Děkuji…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, manželovi se na penisu, pod kůží, udělala bulka. Má ji již víc než rok, nebolí, nezvětšuje se. Dá se uchopit, není nijak tvrdá.Manžela k lékaři nejspíš nedostanu, chtěla jsem se zeptat o co by mohlo jít? Děkuji RK…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, obracím se na Vás s problémem, který mě trápí již přes dva měsíce. Pod nosem se mi udělal opar, na který jsem používala herpesin, udělal se mi strup, ale od té doby mám neustálé zarudnutí, které nepříjemně štípe, svědí (jako když se např. …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, ze strany na žaludu se mi dnes udělal bílý flek s červeným krajem (včera to to bylo jen červené). a před třemi dny to jen štiplavě bolelo při dráždění..ale nebylo nic vidět..resp jsem to moc neřešil,protože jsem se domníval, že je to něja…

zobrazit celý dotaz «prvni  ‹předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 … následující›  poslední»[ 1 … 40 z 2077 ]

Dotazy na lékaře jsou zobrazovýny od nejnovějších po nejstarší. Dotazy čerpáme z našich dřívějších zdrojů a prozatím je pokládání nových dotazů pozastaveno. Doufáme, že mezi množstvím zajímavých dotazů a odpovědí najdete i radu na řešení svého problému.

Источник: http://www.doktoronline.cz/dotazy/index.php?tema=3&id=13449&p_str=5

Balanitida umí potrápit. Postihuje muže všech věkových skupin

Hořící kamion a tři mrtví, včetně jednoho dítěte

Těžko se hovoří o zdravotních problémech, které se objevují na intimních místech.Jako příklad lze uvést mužské onemocnění zvané balanitis, tedy zánět žaludu a předkožky. Na otázky ohledně příčiny vzniku, léčby a prevence odpovídá primář urologického oddělení Oblastní nemocnice Příbram Pavel Hanek.

Primář urologie Pavel Hanek. | Foto: archiv nemocnice

Co je to akutní balanitida a jaká je příčina jejího vzniku?Balanitis je zánět žaludu, často kombinovaný se zánětem vnitřního listu předkožky. V takovém případě se správně nazývá balanoposthitis. Nejčastěji bývá původu bakteriálního, mykotického nebo virového. Vyskytují se i neinfekční balanoposthitidy původu alergického, iritačního apod.

Lze říci, kterou věkovou skupinu mužů postihuje a týká se toto onemocnění i dětí?Postihuje všechny věkové skupiny. Riziko infekce je významně vyšší u nemocných trpících cukrovkou, AIDS, poruchami imunity a u mužů se zúženou předkožkou – fimózou. Záněty naopak prakticky netrpí muži po kompletní obřízce.

Jaké má toto zánětlivé onemocnění projevy?Nejčastěji zarudnutí, skvrnky, otok, palčivý pocit, nebo svědění, tvorba bílých povlaků na kůži.

Dokážeme onemocnění zvládnout doma a jak máme postižené místo léčit?Samozřejmě existují recepty na domácí léčbu. Důrazně ale doporučuji návštěvu lékaře (urologa nebo dermatovenerologa), aby nedošlo k zanedbání časných stadií nádorů nebo pohlavně přenosných nemocí.

Kdy je naopak nutné navštívit lékaře a co muže u něj čeká?Pokud příznaky nemizí po přiměřené hygieně genitálu, je vhodné vyhledat lékaře.

Lékař zhodnotí, zdali se jedná o zánět, případně odebere stěr z kůže na mikrobiologické vyšetření. První linie léčby je obvykle lokální. Spočívá v místní aplikaci roztoků nebo krémů, obsahujících antibiotika, antimykotika nebo kortikoidy.

Jen výjimečně je nutná kombinace se systémovou antibiotickou, nebo antimykotickou léčbou.

Hrozí nějaká rizika v případě, že se balanitida dostatečně neléčí?Kromě určitého dyskomfortu s sebou nese chronický zánět riziko, že dlouhodobé dráždění vyvolá kožní změny charakteru prekanceróz, které mohou vyústit ve vznik zhoubného nádoru penisu. Ačkoliv je tento druh nádoru relativně vzácný, je velmi nebezpečný. Důkazem, že chronický zánět skutečně může takové změny vyvolat je fakt, že u mužů po obřízce v dětském věku se tento typ nádoru vůbec nevyskytuje.

Jak mohou pánové a rodiče synů předcházet výskytu této nepříjemné nemoci?Prevence spočívá v přiměřené hygieně.

Píši přiměřené, jelikož nedostatečná, ale i nadměrná, úzkostná hygiena mohou být na škodu. Dále je nutné vyvarovat se rizikovému sexuálnímu chování, vhodné je používání kondomu.

Jizevnaté fimózy, které nemají naději na úspěšnou konzervativní léčbu je vhodné řešit obřízkou.

Dagmar Čerňanská

Autor: Redakce

22.7.2014

ADMINISTRATIVNÍ ORGANIZAČNÍ REFERENT/KA, 26 000 Kč Zdravotní sestra, zubní instrumentářka, 30 000 Kč SUPERVIZOR, 35 000 Kč ŘIDIČ DODÁVKY DO 3,5 T, 25 000 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků, 19 500 Kč Obchodní zástupce, 35 000 Kč Provozní elektrikář/ka, 22 000 Kč Automechanik osobních vozidel, 25 000 Kč + PODAT INZERÁT Škoda Fabia první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ Škoda Fabia první majitel Ford Mondeo první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ Škoda Fabia servisní knížka, koupeno v D, nehavarované Škoda Superb servisní knížka, koupeno v CZ, havarované, v záruce Volvo V90 nové vozidlo, vyrobeno v EU, v záruce Ford Focus první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ Dacia Duster první majitel, servisní knížka, koupeno v CZ, nehavarované, v záruce + PRODAT AUTO

Источник: https://www.denik.cz/zdravi/balanitida-umi-potrapit-postihuje-muze-vsech-vekovych-skupin-20140719-d8qw.html

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector