Bolesti při sexu – vše o zdraví

Bolesti při sexu - Vše o zdraví

Podle amerických studií ke kterým se přidávají i čeští odborníci pomáhá sex na plno věcí. Od bolesti hlavy až po zdravé srdce. Podporuje ale třeba také tvůrčí činnost. Nevěříte ? Přesvědčte se!

Tiší bolest hlavy

Při sexu jsou vylučovány endorfiny, tzv. hormony štěstí, a v erotické extázi dochází k utlumení bolesti. Pokud je sexualita odmítána z důvodu bolesti hlavy, je na místě argument, že milování může často znamenat lék: ta hlava po souloži bolet přestane.

Bolesti při sexu - Vše o zdravíPovzbuzuje psychiku

Má příznivý vliv na psychiku. Pomáhá likvidovat napětí. Ti, co se intimním hrátkám oddávají několikrát do týdne, nejsou tolik úzkostní a mnohem lépe také překonávají krize.Musí ale všechno fungovat. Pokud jsou v sexu problémy, může mít na psychiku naopak vliv negativní.

Hubne se po něm

Pravidelným „postelovým řáděním“ se zvyšuje fyzická kondice a spalují se tuky.  Při jednom pohlavním aktu se spálí v průměru asi 600 kilokalorií.

Omezuje počet infarktů

Pravidelná soulož dvakrát a víckrát týdně snižuje počet infarktů. Tři orgasmy během sedmi dnů prý dokážou zmenšit jeho riziko na polovinu. Pravidelný pohlavní styk je možno považovat za projev zdraví. Bohužel není možné erotické „cvičení“ považovat za prevenci srdečně cévních onemocnění.

  • Bolesti při sexu - Vše o zdravíPodporuje činnost orgánů
  • Při milostných aktivitách se zvyšuje činnost srdce, krev proudí do cév rychleji a pod vyšším tlakem – všechny orgány jsou více zásobovány kyslíkem.
  • Podporuje svaly

Záleží na tom, v jaké poloze souložíte a jak dlouho. Když se milujete denně dvě hodiny, tak svaly jistě posilujete. Aby byl účinek na různé skupiny svalů, musíte také střídat polohy. Pro pány může být žena jistým druhem »posilovacího stroje«. Tím, že se zvyšuje frekvence dýchání, stahuje se bránice a zpevňují se břišní svaly.

Ovlivňuje tvůrčí činnost

Sex má pozitivní vliv na kreativitu. Studenti, kteří si „střihnou“ soulož okolo osmé hodiny ranní, prý lépe proplují zkouškami.

A na závěr statistika !

V průměru Češi souloží dvakrát týdně. Nejvíc jsou pánové výkonní mezi 18. – 29. rokem, ženy největší rozkoš zažívají od 30 – 44 let.

Nejčastější příčiny bolesti při sexu i po něm

Hlavní obsahBolest po sexu může být intenzivní.Foto: Profimedia.cz

„Bolest po sexu je častější, než si možná myslíte. Jedna ze tří žen trpí bolestmi během pohlavního styku nebo po něm,” říká urogynekolog Michael Ingber pro Health. Jaké jsou nejčastější příčiny?

Jedna z pěti žen se alespoň jednou za život setká s infekcí močových cest. Nejčastějším příznakem je bolest v podbřišku a při močení. Zánět způsobený infekcí „může způsobit křeče ve svalech obklopujících pánevní orgány“, vysvětluje Ingber. Penetrace pak tyto křeče může ještě prohloubit a zhoršit.

Pokud máte podezření na infekci močových cest, neváhejte se vydat ke svému lékaři. Pokud nemoc potvrdí, nejspíše dostanete antibiotika a bolest bude brzy pryč.

Na velikosti skutečně záleží. Příliš velký penis může být daleko větším prokletím než ten malý. „Anatomie hraje důležitou roli při bolesti u sexu,“ souhlasí Ingber. Pokud je váš partner dobře vybavený, svaly v oblasti vaginy a pánevní orgány mohou trpět.

„Průměrná ženská vagina měří téměř 13 cm. Pokud je mužovo přirození delší, pak může ženě způsobit trauma pánevního dna, což může vést ke křečím,“ dodává. Pokud je toto i váš případ, experimentujte s pozicemi. Ideální je například ta ve stylu do sebe zapadajících lžiček nebo na koníčka, kdy si žena sama reguluje hloubku penetrace.

Jak si užít sex během tropických dnůVztahy a sex

Většina benigních ovariálních cyst na vaječnících se sama od sebe vstřebá. Přesto mohou pořádně potrápit, a to zejména v případě, že máte pravidelný sex.

„Ovariální cysty někdy způsobují bolest v dolní části pánve, kde jsou uloženy vaječníky, a to zejména když jsou velké,“ říká gynekoložka Kecia Gaitherová a dodává, že v tomto případě je nutné navštívit gynekologii, kde zhodnotí, jestli se cysta může samovolně vstřebat, nebo je potřeba podstoupit operaci.

Součástí milování je experimentování s nejrůznějšími druhy poloh. Někdy jsou ale naše akrobatické výkony či příliš velká intenzita prožitku příčinou bolesti při či po sexu, a to zejména v případě, že je vyvíjen delší tlak na pochvu nebo vulvu.

Nestyďte se proto partnera jemně upozornit na to, že daná poloha je vám nepříjemná nebo rovnou převezměte iniciativu a změňte pozici sama na tu, která je vám příjemná.

Nedostatečná lubrikace je nejčastější příčinou bolesti při sexu. Někdy se zkrátka necháme strhnout sílou okamžiku, ale naše tělo ještě není dostatečně připravené a dochází tak k suchému tření. Jindy zase není chuť, anebo nás trápí problémy a naše tělo se ne a ne vzrušit. Co s tím dělat?

Nepodceňujte kouzlo předehry nebo se nestyďte do svých hrátek zahrnout i lubrikační gel. Pravdou totiž je, že míra vzrušení souvisí například i s cyklem, těhotenstvím nebo třeba menopauzou, kdy i sebelepší předehra nemusí pomoci.

Pánevní zánětlivá nemoc je způsobena bakteriální infekcí, která se do reprodukčních orgánů dostává přes pochvu. Nejčastějšími viníky jsou chlamydie a bakterie způsobující onemocnění známé jako kapavka. Ty se mohou přenést při pohlavním styku z nakaženého sexuálního partnera.

Jak nový partner ovlivňuje vaše intimní zdravíVztahy a sex

Tento stav může za pánevní bolesti a může dokonce zavinit zjizvení či neplodnost. Pokud máte podezření, že se tento problém týká i vás, neváhejte a vyhledejte odbornou pomoc. Zánět musí být neprodleně léčen antibiotiky.

Endometrióza je gynekologické onemocnění, při kterém dochází k růstu endometria (částeček výstelky dutiny děložní) mimo dělohu. Během menstruačního cyklu podléhá endometrium (tedy i endometrióza) vlivu ženských pohlavních hormonů. V místech výskytu endometriózy pak dochází k cyklickému krvácení a rozvoji chronického zánětu.

Typickým projevem endometriózy jsou bolesti v malé pánvi různé intenzity a sterilita (neplodnost).

V současné době není možné endometriózu plně vyléčit. Díky různým metodám léčby je možné zmírnit bolesti, odstranit endometriotická ložiska, zabránit návratu příznaků a rovněž zachovat plodnost.

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Hlavní zprávy

Bolestivý sex: 8 důvodů, proč vás to při sexu bolí

  • Existují sice ženy, které bolest při sexu vzrušuje, to je ale téma, o kterém se teď bavit nechceme. Řeč je o nežádoucí bolesti, která sexuální styk komplikuje nebo dokonce znemožňuje. Co ji způsobuje? Proč vás to při sexu může bolet?
  • Je sice skvělé, že znáte více než dvě polohy, ale jejich poznávání a zkoušení s sebou nesou i rizika, a to v podobě bolesti. Poloha, která je komfortní pro partnera, nemusí vyhovovat vám. Je to proto, že se dostane příliš hluboko, nebo ve chvíli, pokud je jeho penis trochu zahnutý. Ocitne se prostě tam, kde to pro vás není příjemné. Může se stát, že vás sex ale začne bolet i při osvědčených polohách. Během života se nám totiž může trochu pootočit děloha, takže na ni penis naráží.  Rozkoš pro muže: Jak dlouho by měl trvat ideální orální sex?
  • Příčinou může být nedostatečné vzrušení, zkrátka na sex nejste připravená. Nebo vaše vagina není schopna se zvlhčit sama. Důvodů je hned několik. Stejně jako mají muži problém vzrušit se poté, co vypili moc alkoholu, i my ženy se po určité hladince hůře vzrušujeme. Na vině může být také partner, který nás nedokáže správně naladit, případně stres, od něhož se nedokážeme oprostit. Další příčinou je přechod a s ním spojené hormonální změny v organismu. Jako první záchranu použijte lubrikační gel. Obyčejné krémy však raději nechte stranou, mohla byste si narušit pH vaginy a později se potýkat třeba s infekcí. Jestliže ale máte dlouhodobě problémy v tomto směru, navštivte svého gynekologa.  Co s ženou udělá viagra? Dokáže nažhavit, ale i utlumit bolest!
  • Nemusí to být pouze jen sexuální hračky, se kterými se dostáváte do styku, ale v některých případech i lubrikanty. Ačkoli musejí být vyrobeny z nezávadných látek, někdy se prostě stane, že je vaše vnitřní prostředí vaginy tak citlivé, že i tuto drobnou změnu vnímá. Existují i případy, kdy žena trpí při používání klasických latexových kondomů. Pak je čas obrátit se na sílu přírody a vyzkoušet kaučukové. 5 důvodů, proč muži nemají rádi misionářskou polohu
  • Zapomeňte na všechny Odstíny šedi a podobné filmy, kde na sebe ústřední dvojice jen mrkne a už jsou v sobě. Takhle to prostě nefunguje a aby vše do sebe zapadlo, jak má, potřebujete se chvíli rozehřát a v klidu se připravit. Nejde jen o to, abyste byla dostatečně vlhká, ale také, aby se vaše tělo uvolnilo, svaly připravily na nadcházející okamžiky, a vy si tak sex mohla pořádně užít. 7 mužů prozradilo, jak se cítilo při sexu s těhotnou partnerkou
  • Všechny důvody byly doposud druhotné a daly se bez větších problémů odstranit. Jenže bolest při sexu může být závažnějšího rázu. Může za to třeba vaginismus. Při této nemoci se stahují svaly, dochází k nedobrovolným křečím a žena to většinou těžko může sama ovlivnit. V podstatě jde o psychický problém, protože tyto stahy a křeče mohou být způsobeny psychickými problémy, strachem z otěhotnění, špatnými zkušenostmi. Určitě je dobré si o tomto problému popovídat se svým gynekologem, který se bude snažit najít řešení. Případně se obraťte i na psychologa. Sex jako základ dobrého vztahu? Skutečné ženy si myslí tohle!
  • Jestliže máte chuť do sexu brzy po porodu, dobře pro vás! Ale začněte zlehka, po dodržení šestinedělí. A i pak buďte s partnerem opatrní. Vaše vagina prošla změnou a bude potřebovat chvíli na zotavenou, než se opět stane hvězdou vaší ložnice. Proto nejprve zkoušejte lehčí polohy, nechte se od partnera rozmazlovat a přitvrzujte až postupně. Polykat, nebo nepolykat? Muži po tom touží, lékaři to doporučují
  • Žádný chlap není tak velký, aby nemohl použít kondom. Ale jakmile jde o okamžitou penetraci, může nastat problém. Chlapy to možná moc nepotěší, ale v takovém případě je nutná delší předehra, aby se žena více uvolnila, připravila. Je dobré začít jednoduššími polohami, například misionářskou nebo na koníčka, kdy si hloubku styku může žena sama určit a řídit.Opravdu záleží na velikosti? A existuje ideální penis? Odpověď najdete v našem videu:  • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ Proč naše tělo zadržuje vodu? Tipy, jak se problému zbavit
  • Kvasinková infekce není žádná legrace. Stejně jako třeba zánětlivé onemocnění pánve, které také může být hlavním viníkem vaší bolesti. Pokud máte stálého partnera a jste si jistá, že nemáte žádnou infekci ani zánět, je možná na čase vážně si popovídat, případně ho rovnou chytnout a odvést na testy. Většina pohlavních chorob se totiž projevuje právě bolestí při sexu, přestože vnější příznaky nemusí být hned zjevné. V každém případě i při sebemenší nejistotě jděte hned na vyšetření. 6 věcí, na které se vás snaží upozornit vaginální výtok! 6 věcí, které by vám gynekolog chtěl říct, ale nikdy to neudělá
Zajímavé:  Čokoláda - vše o zdraví

Klíčová slova: zdraví, zdraví a nemoci, sex, bolest, bolestivý sex, příčina

5 důvodů, proč vás po sexu bolí klín: Kdy jít určitě k lékaři a kdy pomůže kostka ledu?

Foto: Africa Studio, Shutterstock.com

Zatímco mnoho lidí si užívá drsného milování, které způsobuje určitou míru nepohodlí, spousta jiných při intimnostech zažívá bolest, která je jim ale spíš na obtíž. Patříte k nim? Pak byste měli rozluštit, proč se něco takového děje zrovna vám!

Vagina je velmi elastický orgán, což však neznamená, že snese a vydrží úplně všechno. Někdy je prostě sex bolestivý, ať děláte, co děláte. Pokud se tak stane, neznamená to, že se za to musíte stydět. Existuje mnoho důvodů, proč se něco takového děje, a většina z nich je řešitelných.

„Bolestivý styk označujeme termínem dyspareunie. Bolest se vyskytuje nejčastěji při souloži.

Na začátku styku jsou potíže vyprovokovány nepříjemnými pocity při roztažení pochvy, zvláště při nízkém stupni vzrušení a nedostatečném vzrušení, obvykle v důsledku nedostatečné předehry,“ vyjmenovává gynekolog a sexuolog Zlatko Pastor. Za suchým klínem se ukrývá i věk, užívání antikoncepčních pilulek či některých dalších léků.

Řešením je zkontrolovat aktuální medikaci a obstarat si lubrikační gel. Někteří odborníci doporučují jeho nanášení dokonce i po sexu. Tvrdí totiž, že na zvlhčení pokožky není nikdy pozdě! Takový tah podle nich má i uklidňující účinek. Zároveň se v budoucnu ujistěte, že milenec věnuje dostatečný čas přípravě na milování.

Pokud je váš partner obdařený, nebo máte dildo, které je spíš větší než menší, nemusí to zůstat bez negativní odezvy. Stejně jako příliš dlouhý sex, kvůli kterému si ani nemůžete sednout… Při akutní bolesti dolní části břicha, tedy diskomfortu dělohy, je vhodná teplá koupel, známé tlumící léky či vyhřívané podložky.

Pokud se jedná o oteklou vulvu a poševní vchod, můžete zkusit i vložení dvou kostek ledu do žínky či plastového sáčku. Tuto pomoc zasuňte do spodního prádla a ponechte tak 10 až 15 minut působit.

Nikdy však led nevkládejte přímo do vaginy, to ji ještě víc podráždí! Obecně platí, že by nepohodlí zanedlouho mělo zmizet. (Pokud ne, poraďte se o tom se svým lékařem.

) Příště volte vhodnější polohy, mezi které patří ty jezdecké, ať už jste zády nebo čelem k partnerovi. Záleží, co vám vyhovuje víc.

Pod pojmem „latex“ je znám latex z přírodního kaučuku a mléčné šťávy z „gumového stromu“ Hevea brasilienesis. Ten pochází z Brazílie, ale většina plantáží, ze kterých se v současné době sklízí komerční latex, se nachází v Indonésii, Thajsku či Vietnamu. Někteří lidé jsou na něj citliví či přímo alergičtí. Pakliže tedy používáte latexové kondomy, mohou váš klín podráždit.

Podle newyorské gynekoložky Miriam Green, která se stejnou otázkou zabývala pro magazín Self, je opět vhodné spolehnout se na trik s ledem. „Nechte si ho ve spodním prádle a vyčkejte aspoň 10 minut.

Později si promluvte se svým gynekologem o tom, že máte podezření na alergii. Naštěstí se nic neděje.

Existuje mnoho alternativ, jako jsou třeba polyuretanové kondomy, které můžete použít k prevenci proti onemocnění a těhotenství,“ podotýká zmíněná gynekoložka.

Foto: VGstockstudio, Shutterstock.com

Latexové kondomy mohou vyvolat alergii

Bolest v podbřišku při sexu a krátce po něm také signalizuje problém pánevních orgánů, jako jsou děloha, děložní čípek, vaječníky nebo okolní tkáně. Pociťovat můžete svědění, pálení, výjimečná není ani přítomnost krve. V takových případech je vhodné požádat svého gynekologa o vaginální stěry.

V závislosti na typu problému asi budete potřebovat léky na předpis, takže čím dřív se dostanete do lékařské ordinace, tím lépe. Třeba bude na vině jen narušení vaginální rovnováhy pH, které zvyšuje náchylnost k infekcím. Domněnky však nechte stranou, tohle chce odborný názor! Než ho budete mít, nemilujte se.

Pokud trpíte přetrvávajícími bolestmi během pohlavního styku nebo po něm, je ve hře ještě endometrióza nebo děložní fibroidy. Opět platí, že něco takového musí diagnostikovat lékař. Poraďte se s ním o nejlepším způsobu, jak bolest při pohlavním styku minimalizovat. V závislosti na vašem stavu mohou být některé sexuální pozice pohodlnější než ty ostatní. Nestyďte se o tom mluvit!

A jak to máte vy? Milujete se, i když vás sex bolí?

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Bolest při sexu – Babyweb.cz

Důležité je oddělit bolest, která souvisí s nějakým zánětem v oblasti malé pánve a která má pouze jedno řešení – nechat se vyšetřit gynekologem a pak se řídit jeho radami.

Druhou oblastí bolesti je samotná pochva, kde se řešení mohou lišit vzhledem k příčině, nicméně jedno je společné téměř všem kategoriím. Pochva vyžaduje dostatečnou lubrikaci. Je však jasné, že u některých typů bolestí ani dostatečná lubrikace nepomůže.

Bolest při prvním pohlavním styku

Při prvním pohlavním styku dochází u ženy k protržení (perforaci) panenské blány. Panenská blána (hymen) zakrývá poševní vchod a u každé ženy může být různě silná. Proto se i při jejím protržení každá žena cítí jinak. U některých žen je natolik pevná, že k jejímu protržení musí být použit chirurgický zákrok.

Aby bolest při styku byla co nejmenší, je zapotřebí dodržovat několik pravidel: 

  1. Žena musí být dostatečně vzrušená, musí po styku s partnerem toužit a co nejvíc se uvolnit.
  2. Ke vzrušení pomáhá dráždění poštěváčku a poševního vchodu a dostatečné zvlhčení. Žena přirozeně vzrušením vlhne, nicméně vlhkosti se dá napomoci dobrým lubrikantem.
  3. Do pochvy je vhodné zavádět postupně a pomalu nejprve prsty. Roztáhnout malé pysky (aby nepřekážely) a jemnými pohyby vnikat do pochvy.
  4. Teprve potom zkoušet pomalu zasouvat penis.

Bolest při prvním pohlavním styku po porodu

První styk po porodu je podobný tomu úplně prvnímu. Avšak v mnoha případech je pochva ještě víc stažená a neschopná se uvolnit, což způsobuje strach z eventuální bolesti. Mnoho žen má po porodu četná poranění a mnoho jich je i šito jak uvnitř pochvy, tak vně na hrázi. Proto je třeba postupovat zase velmi pomalu.

Ze všeho nejdůležitější je zajistit dostatečnou vlhkost, opět za pomoci lubrikantu. I zde je vhodné, aby se pochva nejprve „trénovala“ postupným zasouváním prstů a teprve potom pomalým zasouváním penisu.

U mnoha žen bolest přetrvává i po šestinedělí.

Je dobré vědět, že hojení trvá dlouho a že je možné mu napomoci postupným trénováním, a to nejen při pohlavním styku, ale například také pomocí cviků účinkujících na dno pánevní.

Bolest z nedostatečné lubrikace či při příliš „vášnivém“ pohlavním styku nebo při opakovaných souložích

Mnoho párů v poslední době souloží nárazově – o dovolených, o víkendech. Mnoho párů také souloží kumulovaně. To znamená ne pravidelně dvakrát do týdne, ale třeba třikrát během víkendu a přes týden naopak vůbec. Pochva na takovýto „záběr“ není stavěná. Přirozené mikrobiologické prostředí se tak narušuje a může docházet ke vzniku kvasinkových onemocnění.

Snadno dojde k drobným mechanickým poškozením, zejména při vášnivějším pohlavním styku. Takové oděrky pak mohou nepříjemně bolet či pálit a ztěžují vzrušení. I v těchto případech je dobré použít hodně lubrikantu. Lubrikant nejen zabraňuje možnosti mechanického poškození, ale také pomáhá udržet přirozeně vyvážené poševní prostředí a omezuje vznik nepříjemných mykóz.

Zajímavé:  Zástupce Pro Oblast Bezpečnosti A Ochrany Zdraví Při Práci?

Bolest po častých poševních zánětech – zejména po častých mykózách

Mykózy jsou nepříjemná kvasinková onemocnění, která vznikají nerovnováhou mikroorganismů žijících v pochvě. Za normálních podmínek přítomné kvasinky nedělají žádné potíže.

Dojde-li však k jejich přemnožení, mohou způsobovat pálení, svědění, výtok.

Prevencí je udržovat optimální poševní prostředí – omezením cukrů, nošením bavlněného prádla, udržováním hygieny pomocí přípravků bez obsahu mýdla, které naopak obsahují kyselinu mléčnou či například olej z čajovníku australského (tea tree oil).

Nicméně při vzniku onemocnění je třeba provést řádné vyšetření u gynekologa a dodržovat léčbu, kterou stanoví pro oba (všechny) sexuální partnery. Pokud není pochva zcela zahojená, bude styk bolestivý. Opět pomáhá dostatečná vlhkost. Vhodné je také po dlouhodobější léčbě začínat pomalým vzrušováním.

Čtěte také:

Bolest z „psychických“ příčin – nedostatečné uvolnění

I přes veškerá výše zmíněná opatření (dostatečné vzrušení, vlhkost, pomalé vnikání) může u některých žen bolest při pohlavním styku přetrvávat.

Jestliže gynekolog vyloučí organickou (tělesnou) příčinu, je nasnadě uvažovat o příčině psychické. Psychický blok způsobuje nemožnost se při milování uvolnit, stažené poševní svalstvo nedovoluje penisu průnik a styk je bolestivý.

Na psychickou příčinu však neexistuje jednoduchá rada, jak s ní naložit.

Psychických příčin může být mnoho: strach z nežádoucího otěhotnění, výčitky svědomí, že dělám něco špatného či nečistého, strach z bolesti, strach z ponížení, stud, nepříjemné či traumatické vzpomínky a zážitky z jiného pohlavního styku či z jiné sexuální zkušenosti.

Variant je mnoho. „Lékem“ na psychický blok je pohovořit si o svých pocitech s partnerem.

Když takové sdílení vlastních strachů nepomůže, je na místě konzultace s odborníkem, tedy psychologem, psychoterapeutem, sexuologem či psychiatrem.

Ti všichni mohou pomoci při hledání skrytých problematických okolností, které ženě nedovolují, aby se při sexu dostatečně uvolnila a prožila jej, jak náleží.

Proč a kdy sex bolí?

Když je sex bolestivý, pak máme strach a vyhýbáme se mu. Je několik příčin, kdy milování bolí:

1)    Bolest při prvním pohlavním styku

Při prvním sexuálním styku dochází u ženy k protržení panenské blány (hymenu). Hymen zakrývá poševní vchod a u každé ženy může být různě silný. Jeho protržení cítí každá žena jinak, díky jeho hrubosti. Některé ženy panenskou blánu mají tak silnou, že potřebují k jejímu odstranění chirurgický zákrok.

Aby byla bolest co nejmenší, je potřeba dodržet několik zásad:

  1. Žena musí být vzrušená. Musí toužit po sexuálním styku, tím se uvolní celé její tělo i poševní vchod. Proto je velmi důležitá předehra.
  2. Ženina vulva by měla být drážděna okolo poševního vchodu a klitorálně (dráždění poštěváčku). Doteky na celém těle jsou velkým pomocníkem.

    Žena těmito doteky vlhne, čím více je vzrušená, tím více je vlhká. Když si nebudete jisti, můžete použít také lubrikant, bez parfému a na vodní bázi.

  3. Když je žena vlhká, pomalu zavádějte prst do pochvy. Jemnými krouživými pohyby vnikejte hlouběji. Žena by měla být zcela uvolněná a vzrušená.

    Všímejte si, jak reaguje na váš dotek. Kdykoliv si všimnete pocitu bolesti, prst vysuňte o kousek zpět, dejte ženě čas k uvolnění a pak pokračujte. Když se vám podaří vsunout celý prst do pochvy až k bodu G, promasírujte celou oblast tkáně ve vagíně. Uvolníte jemné svaly, které jsou uvnitř.

    Pak pomalu vysuňte prst a pokuste se, opět pomalu, zasouvat penis. Kousek po kousku. Spatříte-li že se žena cuká nebo se na tváři objeví svraštění čela či očí, pak zůstaňte na místě, kde jste, nechte ať si žena napětí prodýchá a uvolní se. Pak pokračujte. Jestli si nejste jisti, zeptejte se ženy, zda můžete vnikat hlouběji.

    Když zasunete penis v celé délce, opět spočiňte chvíli v klidu. Ženina joni si uvědomí váš penis. Po chvíli pokračujte v pohybech. Když nebudete spěchat, žena po vás bude více toužit a oba si milování užijete.Pokud budete spěchat a nebudete vnímat partnerku, pojedete si podle svého vzrušení, pak ji vlastně znásilňujete.

    Nevěřím, že vás v tomto případě bude žena milovat.

2)    Zdravotní problémy

Sex může ženu bolet díky zdravotním problémům jako jsou záněty, kvasinky a jiné. V těchto případech je potřeba zajít na gynekologii.

Jestliže bolesti přetrvávají a gynekolog si neví rady, předepisuje pouze chemické přípravky, pak si najděte terapeuta nebo léčitele přes čínskou medicínu.

Různé ženské problémy jsou zapříčiněny díky špatným návykům, pohledu na život, myšlením, když to shrnu, tak je potřeba se podívat na emocionální a duchovní příčiny.

3)    Rychlý sex, malá příprava

Sexuální akt může bolet, když muž velmi rychle vstoupí do vagíny. Žena není připravena, není uvolněná, její joni je uzavřená. Penis rychlým vstupem (znásilnění) poraní stěny vagíny, může potrhat jemné cévičky, které začnou štípat a žena cítí bolest v celé vagíně.  Muž by měl do ženy vstupovat, až když je připravená.

Jestliže žena souhlasí s rychlým vášnivým sexem, pak pro její uvolnění joni použijte lubrikant.

4)    Nárazový sex

Některé páry mají nárazový sex třeba během víkendu či dovolené, kdy sexují i 3x za den. Pak nic, přes týden jen pracují. Joni na nárazový sex není stavěná, má raději milování třeba 2 – 3 do týdne.

Jestliže je vystavena v jeden den nárazovému sexu a ještě k tomu bez předehry, pak se narušuje její přirozené prostředí a mohou vznikat kvasinková onemocnění a drobná poranění vagíny.

To pak znepříjemňuje a ztěžuje vzrušení ženy.

Pokuste se raději naplánovat milování než sex, během týdne. Jestliže pak dojde k nárazovému sexu, několikrát za den, používejte lubrikant (čistý lubrikant aspoň trošku pomáhá udržet přirozenou rovnováhu v joni, ale není to dogma, každá žena reaguje jinak) a aspoň jednou si dopřejte pomalost a jemnost.

5)    Bolest při styku po porodu

První styk po porodu (po šestinedělí) je velmi podoben k prvnímu sexuálnímu styku. Pokud měla žena těžký porod, pak je tento sexuální akt ještě více nepříjemný, neboť má žena v sobě strach. Mnoho žen prožilo během porodu nastřižení, poranění jak pochvy, tak hráze a je přirozené, že se v nich ukrývá bolest.

Je třeba vzít na vědomí, že hojení všech jizev může trvat déle než šest neděl. K hojení se doporučuje jemná masáž hráze i celé vulvy (masáž se můžete naučit) a cvičení pánevního dna. Tyto masáže se doporučují ještě před porodem.Při prvním styku po porodu, je třeba postupovat velmi pomalu.

Doporučuje jako v prvním odstavci- aby byla bolest co nejmenší…..

6)    Bolest způsobena traumaty

Někdy je bolest nevysvětlitelná. I když je partner vnímavý a pomalý, přesto žena může cítit bolest a odmítat milování.

V těchto případech je kořen problému jinde a je potřeba vyléčit úplně jinou stránku života. Najděte si dobrého terapeuta nebo kouče, který vám pomůže najít příčinu a ukáže vám, jak ji odstranit.

Někdy je to práce na několik týdnů, měsíců, někdy jde vše hladce a rychle.

Věřím tomu, že každý sexuální akt by měl být posvátným aktem lásky. Ať je příčina bolesti při milování jakákoli, věřte, že je na ní lék. Vylečte zranění, abyste si užívali intimity a lásky.

Bolestivý sex. Kéž by existovala jen jedna příčina

Sex hýbe světem. Točí se o něm filmy, seriály, zpívá se o něm, řada lidí na něj neustále myslí, o někom byste řekli, že jen pro něj žije, druhý je schopen kvůli němu rozbít rodinu. Jenom vy ne. Vy možná při sexu prožíváte muka, mnohdy nevysvětlitelná muka. Víte, co vlastně bolestivý sex může způsobovat?

Dyspareunie

Příčin bolestivého sexu může být hodně. Opravdu hodně. Odborný pojem pro bolestivý sex se nazývá dyspareunie. Bolest může být způsobena jak fyzickými faktory, tak ale i psychickými.

Co za bolestivý sex může?

Fyzické faktory mají na svědomí zvláště onemocnění pohlavích orgánů či orgánů malé pánve. Za psychickou příčinu může mnohdy neuspokojivý sexuální život, například při snížené potenci partnera či při problémech v manželství. Svou vinu na dyspareunii mohou mít i traumatické zážitky z minulosti, jako je například zneužití či znásilnění.

Možná za to může nedostatečná lubrikace

V mnoha případech se jedná o bolestivý sex v důsledku nedostatečné vaginální lubrikace. Pokud je to tento případ, dá se snadno vyřešit dostatečně dlouhou předehrou anebo lubrikačním gelem.

Čím dříve, tím lépe

Tento problém by neměl být přehlížen, a pokud jím trpíte, neměla byste volit ani čekací taktiku, tedy čekat, až problém odezní. Řešit byste jej měla co možná nejdříve. Bolestivý sex možná způsobuje jedno z těchto následujících onemocnění či dysfunkcí.

Proč ženy nudí sex častěji než muže a měly by se za to stydět?

Vaginismus

Vaginismus je velmi nepříjemnou sexuální dysfunkcí, která komplikuje život ženy nejen při sexuálním styku, ale také například při používáním tamponů nebo menstruačních kalíšků. Jedná se o samovolné vaginální křeče a jakýkoli vaginální průnik je bolestivý, ba mnohdy dokonce nemožný.

Žena nemá nad křečemi kontrolu

Žena nedokáže křeče ovládat a vaginismus se dá přirovnat k mrkání. Když se nějaký objekt přiblíží blízko vašemu oku, instinktivně mrknete. Ve většině případů tento reflex oka nedokážete vědomě kontrolovat. Existují různé formy vaginismu, těžší i lehčí a liší se žena od ženy.

Primární vaginismus

Naprostá většina žen se s vaginismem poprvé setká v pubertě při pokusu o zavedení tamponu anebo při pap testu na gynekologické prohlídce. V tomto případě hovoříme o primárním vaginismu.

Sekundární vaginismus

Existuje ovšem i sekundární vaginismus, který se po čase projeví u žen, které problém s penetrací nikdy neměly. Mnohdy za to může kvasinková infekce nebo trauma při porodu. Okolo menopauzy ženy mohou vaginismem také trpět, a to v důsledku úbytku estrogenu, kdy dochází k vysychání vulvální a vaginální tkáně.

Vaginální infekce

Velmi častou příčinou bolestivého sexu bývá vaginální infekce. Pohlavní styk by během vaginální infekce měl být tabu, jelikož jednak můžete infekci přenést i na partnera a léčba by se mohla právě kvůli tomu, že nepočkáte, pěkně protáhnout.

Příznaky a léčba kvasinkové infekce: Nezapomeňte na partnera!

Endometrióza

Endometrióza je gynekologické onemocnění, které se projevuje prorůstáním děložní sliznice (endometriem) do okolních částí, nejčastěji do vaječníků, střev nebo do pánevní oblasti.

Sliznice se v těle hromadí

Sliznice, která se nachází mimo své přirozené prostředí, hrubne a odlučuje se a krvácí při každém menstruačním cyklu. Problémem je, že se odloučená tkáň nemá jak dostat z těla ven, a proto se hromadí a na vaječnících může vyvolat cysty, endometriomy a rovněž zjizvení či srůsty orgánů.

Endometriózní bolest bývá horší než menstruační

Právě endometriózu poznáte velmi často podle bolesti v oblasti pánve, která často přichází v období menstruace. Na rozdíl však od menstruačních bolestí, bývá bolest způsobená endometriózou silnější, a čím déle endometrióza trvá, tím jsou bolesti urputnější.

Endometrióza vede k neplodnosti

Bolesti můžete zaznamenat nejen při menstruaci, ale i před ní, přičemž mohou prudce vystřelovat do břicha či zad. Projevuje se taktéž bolestivým pohlavním stykem, bolestí při stolici či močení, nadměrným krvácením či neplodností. A až právě kvůli neplodnosti se ženy často s endometriózou seznámí. Endometrióza se dá léčit léky či chirurgicky odstranit.

Orgasmus podle tantry. Zažijte nekonečně dlouhé vyvrcholení

Hluboký pánevní zánět

Hluboký pánevní zánět bývá způsoben různými mikroorganismy, přičemž se projevuje na ženských pohlavních orgánech. Je to velmi závažné onemocnění, které může vést až k nevratnému poškození ženských pohlavních orgánů, například dělohy, vaječníků, vejcovodů, ale i jiných částí ženského pohlavního ústrojí. Hluboký pánevní zánět bývá velmi častou příčinou neplodnosti žen.

Projevy hlubokého pánevního zánětu

Hluboký pánevní zánět se projevuje bolestivostí ve spodní části břicha a v jeho horní pravé části, bolestivým močením či bolestí při pohlavním styku. Může se také projevovat zeleným či žlutým výtokem, zimnicí, horečkou, nevolností či krvácením mezi menstruací.

Nemusí se projevovat ale nijak

Nemusí se ovšem projevovat nijak, nebo jen velmi nepatrně, čehož si mnohdy nemusíte ani všimnout, a právě ta jeho plíživost bývá často důvodem, proč není hluboký pánevní zánět včas diagnostikován.

Záleží na druhu mikroorganismu

Bolestivost a intenzita projevů závisí na druhu mikroorganismu, který zánět v pánevním dnu způsobuje, kde se nachází a jak dlouho tam je.

Nejžhavější polohy při sexu. Proč se nám tak líbí?

Mimoděložní těhotenství

Dalším z možných důvodů, proč vás sexuální styk bolí je mimoděložní těhotenství. Ve zkratce jde o to, že se oplozené vajíčko uhnízdí a vyvíjí někde jinde než v děloze. Často se tak děje ve vejcovodu, ale také v hrdle dělohy, na vaječníku, na pobřišnici či v děložním rohu. Mimoděložní těhotenství je pro ženu velmi nebezpečné, proto gynekologové přistupují k přerušení těhotenství.

Mimoděložní těhotenství. Co zvyšuje riziko a jak jej lze léčit?

Sexuálně přenosné nemoci

O řadě sexuálně přenosných onemocněních nemusíte ani vědět, a přesto je můžete mít. Nemusí se nijak projevovat a vy můžete být pouhým přenašečem. Za život se s nějakým druhem pohlavně přenosné choroby setká téměř každý z nás a pak záleží na imunitě, zda se sexuálně přenosná nemoc projeví, nebo sama odezní.

Zranění vulvy nebo vagíny

Tato zranění mohou být způsobena porodem nebo nastřihnutím hráze mezi vagínou a řitním otvorem při porodních bolestech.

Vulvodynie

Vulvodynie je chronická bolest v okolí otvoru vulvy. Můžete se setkat nejen s bolestí, ale také pálením či podrážděním. Při vulvodynii nedělá problém pouze pohlavní styk, ale také dlouhé sezení. Není dosud přesně známo, co vulvodynii způsobuje.

Odborníci se domnívají, že za vulvodynii mohou geny, přecitlivělost či autoimunitní choroby. Nejčastěji se v souvislosti vulvodynií setkáváme s vestibulitidou, která bolestí postihuje poševní předsíň.

Odtud pak bolest může postupovat na klitoris, přičemž bolest klitorisu se nazývá klitorodynie.

Jak se bolest při sexu léčí?

Záleží pochopitelně na tom, co bolest při pohlavním styku vlastně způsobuje. Například taková bolest při sexu krátce po porodu se dá vyléčit čekáním. Zkrátka stačí počkat šest týdnů od porodu. Při vaginální suchosti zase pomohou lubrikanty či estrogenové krémy, na které nepotřebujete recept od gynekologa.

Vagina. 10 věcí, které by o ní měly vědět nejen ženy!

Pokud ovšem nemáte po porodu…

Pokud však po porodu nemáte a ani nejste v menopauze, a přesto je pro vás pohlavní styk bolestivý, měla byste vyhledat lékaře. Není radno vyčkávat a je vždy lepší problém řešit co možná nejdříve.

Pokud ani gynekolog na nic nepřijde, je možné, že vám pomůže sexuální terapie, zvláště pak pokud jste v minulosti zažila sexuální obtěžování či znásilnění.

Může se také jednat o nějaký vnitřní konflikt či pocit viny.

Menstruace a sex při ní: co bys měla vědět

Proč mají některé ženy menstruační bolesti a jak je zmírnit?Bolestivou menstruací si každý měsíc prochází 30 až 50 % žen v reprodukčním věku. Řadí se tak k nejčastějším ženským problémům.

A proč tě vlastně menstruace může bolet? Během ní se v děloze vytváří chemické látky prostaglandiny. Právě ty způsobují svalové kontrakce dělohy, které mají za následek bolest a snížený průtok krve do dělohy.

Prostaglandiny také přispívají k nepříjemnostem jako jsou nevolnosti a průjem, které tě během těchto dní můžou provázet.

Jestli patříš mezi holky, kterým bolestivá menstruaci brání v běžném fungování, obrať se na svého gynekologa. Doporučí ti pro tebe nejvhodnější řešení, jak bolest zmírnit. Trochu ulevit ti může i zahřívání břicha (pamatuješ si na studentku, která vynalezla “menstruační body”?) nebo pití heřmánkového čaje. 

Endometrióza – co to znamená?Bolestivá menstruace může však znamenat i závažnější problémy, např. endometriózu. Tou trpí po celém světě až 10 % žen v reprodukčním věku a u některých z nich může probíhat bez příznaků. Sliznice dutiny děložní (buňky endometria) se během ní nacházejí mimo dutinu děložní.

Tedy ve vejcovodech, na vaječnících či jinde v dutině břišní. Ale právě tyto buňky, které jsou na místech, kde být nemají, reagují na hladiny pohlavních hormonů. To znamená, že i v době menstruace dochází v ložiscích endometriózy ke krvácení a rozvoji chronického zánětu.

A právě to je důvodem, proč endometrióza často vede k neplodnosti.

Pokud máš podezření, že za tvou opakující se bolestí může být něco jiného, zajdi ke svému gynekologovi. Když se endometrióza potvrdí, doporučí ti analgetika, která se používají ke snížení bolesti.

Dále ti může doporučit hormonální antikoncepci. Ta způsobí menší vnímavost ložisek endometriózy k hormonům, a ty pak zaniknou. Pokud běžná léčba nepomůže, může se přistoupit k chirurgickému řešení.

 

Jak na správnou hygienu během menstruace? Jak často měnit menstruační pomůcky?V současnosti si můžeš vybrat z různých typů hygienických menstruačních pomůcek, např. vložek, tamponů, kalíšků nebo menstruačních kalhotek. Záleží na tom, co ti bude vyhovovat nejvíce.

Na to, jak často měnit menstruační pomůcky jsme se zeptali gynekologa MUDr. Štěpána Budky: „Období menstruace je spojeno s větším rizikem infekcí. Není to však období, které by ženu mělo jakýmkoliv způsobem limitovat v běžném životě nebo v práci. Mnoho žen naopak v tuto dobu dosahuje daleko vyšších výkonů.

Ať už žena používá jakoukoliv menstruační pomůcku je potřeba ji pravidelně měnit. Intenzita menstruace je pro každou ženu různá a tak i frekvence výměn je jiná. V období menstruace bych doporučil používat zejména bavlněné spodní prádlo a hygienické přípravky s nižším rizikem alergie.

” A my potvrzujeme! Ať už si vybereš jakoukoliv pomůcku, nezapomínej na zvýšenou hygienu. 

Můžu mít během menstruace sex a jak se během ní chránit před otěhotněním?Ano, během menstruace sex mít můžeš. Záleží tedy na tom, co je tobě a tvému partnerovi/partnerce příjemné. Nebojte se o tom spolu mluvit.

Dávej akorát pozor na to, že menstruace nechrání před nechtěným otěhotněním a pohlavními onemocněními, proto je i při styku během ní třeba používat ochranu.

Zároveň mysli i na vhodnou polohu, aby tě sex nebolel, protože děložní čípek je během periody níže než obvykle a může být velmi citlivý.

Víš také, že během menstruace můžeš mít i vyšší chuť na sex kvůli změnám hladin hormonů? Navíc ti může orgasmus pomoci proti menstruačním křečím.

A na závěr naše tradiční připomenutí: naslouchej svému tělu, pečuj o něj, choď na preventivní prohlídky a když něco není v pořádku, vyhledej svého lékaře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector