Boule na zadku – vše o zdraví

Pojmem „syndrom pánevního dna“ označujeme bolesti kostrče a pánve, ale i bolesti vzdálené, tzv. zřetězené, které mají svou příčinu v dysbalanci svalů a vazů pánevního dna. Mohou to být bolesti například krční, hrudní nebo bederní páteře nebo hlavy.

Příčina

Syndrom způsobuje anatomické zkrácení svalových vláken nebo zvýšené napětí svalů upínajících se ke kostrči např. v důsledku úrazu.

Toto zkrácení neboli hypertonus bývá asymetrické a táhne kostrč k jedné straně. Následně vzniká blokáda křížokyčelního kloubu (tzv. SI – sakroiliakální kloub), která omezuje pohyblivost v kyčelních kloubech.

Dále se napětí přenáší tzv. svalovými smyčkami nahoru do páteře i dolů do končetin.

Zvýšené svalové napětí v oblasti krátkých pánevních vazů a svalů bývá způsobené krátkodobým mechanickým drážděním (pád na kostrč při lyžování, bruslení atp.) či dlouhodobým drážděním (cyklisté, kteří dlouhým sezením na sedadle kola na svou kostrč tlačí, ale i zaměstnanci většinu dne sedící na židli).

U těhotných žen dochází vlivem hormonů k uvolnění vazů a kostrč je během sezení vystavena většímu tlaku. Během porodu hlavička dítěte odtlačí kostrč matky ven a následkem toho může žena trpět tímto syndromem.

Dělení příčin

  • Primární – příčina syndromu je přímo v pánevním dnu (dysbalance svalů a vazů pánevního dna).
  • Sekundární – může jít o záněty v malé pánvi (např. močových cest, vnitřních pohlavních orgánů) nebo o problém v dolních končetinách (blokáda v koleni, v kotníku atd.), který se přes svalové řetězce do pánve přenáší. Pokud nevyléčíme primární zdroj, zvýšené svalové napětí a problémy v pánvi se nám nepodaří trvale odstranit a budou se stále vracet.

Příznaky

Sekundárním příznakem může být bolest hlavy, bolest krční a hrudní páteře. Bolest hrudní páteře s příznaky do horní končetiny či bolest přechodu hrudní a bederní páteře není výjimkou. Bolesti beder se mohou zvětšovat při hormonální dysbalanci, menstruaci, klimakteriu (přechodu) – též u mužů.

Bolesti hlavy mohou silně připomínat migrénu, ale neobjevuje se zde typická „aura“ – přechodná zraková, smyslová, jazyková či pohybová porucha. Mohou však být doprovázeny únavou očí, poruchami vidění a ostrosti. Bolesti mohou být lokalizované jen do části hlavy, nebo zasahují hlavu celou a mají charakter napětí/tlaku.

Bolesti v hrudní páteři mohou naopak připomínat potíže se srdcem včetně dechové nedostatečnosti, bolestí za hrudní kostí apod. V oblasti beder se projevy přenáší do třísel, podbřišku, kyčlí i hýždí. Celkový obraz nám ozřejmí, mají-li tyto bolesti vztah k vyprazdňování se, chůzi či pohlavnímu styku. Pokud nějaké souvislosti objevíme, mělo by nás to navést k hledání příčiny v pánvi.

Bolestivá menstruace (dysmenorea) je příznakem syndromu pánevního dna, i když ji většina žen považuje za normální. Tento syndrom může být důvodem funkční neplodnosti. V případě otěhotnění zhoršuje porodní bolesti.

Diagnostika

Vysokoškolsky vzdělaný fyzioterapeut zná souvislosti i mezi zdánlivě nesouvisejícími symptomy. Ptáme se proto na pravidelnost a průběh menstruačního cyklu u žen, bolesti při pohlavním styku, vyprazdňování, funkční potíže pohybového aparátu apod.

Pátráme po odchylkách v držení těla, posunu pánve a asymetriích v pánvi.

Nestejná délka končetin, odlišné rozsahy rotací v kyčelních kloubech nebo nesouměrně plochá noha ovlivňuje poměry v pánvi a může být příčinou asymetrického napětí v pánevním dnu.

Typická bývá bolestivost v hýžďovém svalu přibližně v jeho horní třetině blíže ke křížové kosti, která je často jednostranná. Na syndrom kostrče a pánevního dna může poukazovat blokáda SI kloubu (křížokyčelního kloubu), zvláště pokud se opakuje.

Dále nezapomínejme na bolest páteře a hlavy. Tyto příznaky doprovází zvýšená citlivost na dotyk a tlak v charakteristických zónách podél páteře. Typickou odpovědí je zčervenání drážděného úseku kůže. Pro bolest hlavy je charakteristická blokáda v hlavových kloubech.

Fyzioterapie

Na našem pracovišti se specializujeme na léčbu kombinací fyzioterapie a terapie rázovou vlnou. Tuto techniku jsme vypracovali a nazvali Fyziotepie All-Inclusive nebo FOKUS All-Inclusive. V léčbě nám pomáhá radiální rázová vlna – pokud je napětí svalů a tzv.

trigger pointy (spoušťové body) v povrchově uložených svalových vrstvách – nebo fokusovaná rázová vlna – pokud jsou svalová či vazivová napětí v hloubce břicha a pánve (např. jako následek srůstu po operaci slepého střeva).

Tyto technologie nám umožňují pokročit v léčbě syndromu rychleji než tomu bývalo ve fyzioterapii dosud, a to bez nutnosti užívat léky proti bolesti.

Stěžejní je upravit svalové dysbalance, ošetřit zvýšené svalové napětí až svalovou křeč páteře, žeber, pánevního dna apod. a odstranit blokády. Využíváme mobilizace a techniky měkkých tkání, učíme klienty metodu paní Ludmily Mojžíšové. Nejčastěji využívanou mobilizací je mobilizace kostrče per rectum (skrz konečník), která nám umožňuje i spolehlivou diagnostiku.

  • Boule na zadku - Vše o zdravíBoule na zadku - Vše o zdraví
  • Boule na zadku - Vše o zdravíBoule na zadku - Vše o zdraví
  • Boule na zadku - Vše o zdravíBoule na zadku - Vše o zdravíBoule na zadku - Vše o zdraví
  • Boule na zadku - Vše o zdravíBoule na zadku - Vše o zdravíBoule na zadku - Vše o zdraví

Související články:

  • Mobilizace kostrče
  • Neplodnost, funkční sterilita

Autor: FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o., Praha

Hemoroidy – fotky, příznaky a léčba

Strana 2 z 3

Potíže s hemoroidy jsou často příčinou nesnází a rozpaků. Trpěla, nebo trpí jimi asi polovina dospělých obyvatel Evropy. Nejčastěji se hemoroidy objevují ve věku od 40-65 let, dále u pracujících, kteří dlouhodobě sedí, a u těhotných žen v posledních týdnech těhotenství. Hemoroidy bohužel způsobují nepříjemné pocity a bolest, ale při správné léčbě a dobré prevenci můžeme potížím úspěšně zabránit.

Co jsou to Hemoroidy?

Slovo hemoroid pochází z řečtiny a označuje tok krve či krvácení. Oblast, kde se hemoroidy vyskytují se označuje jako řitní kanál, což jsou poslední 2-3cm tlustého střeva.

Tato část střeva je pod povrchem sliznice protkána sítí cév, které vytvářejí drobné polštářkovité útvary. Tyto útvary jsou přítomny ve střevě již před narozením a po celý lidský život.

Když se ovšem tyto polštářky zvětší, začnou se projevovat 1. příznaky obtíží, jako je svědění, krvácení a bolest.

Hemoroidy rozlišujeme vnější a vnitřní (viz obrázek).Vnější hemoroidy se nacházejí kolem řitního otvoru. Většinou jsou nebolestivé, pokud se v nich ovšem nevytvoří krevní sraženina.Vnitřní hemoroidy obvykle vznikají kolem stěn řitního kanálu. Mohou vystupovat řitním otvorem ven zároveň se stolicí, a poté opět zmizí. Pozor, mohou krvácet.

Kdy a jak hemoroidy znepříjemňují život?

Samy o sobě hemoroidy potíže nezpůsobují. Problémy ovšem nastanou, pokud se polštářky zvětší, zanítí, dojde v nich ke sražení krve, nebo vyhřeznou z řitního otvoru. Také špatné defekační návyky (vyprazdňování stolice) způsobuje zvýšení tlaku na řitní oblast, následné zhoršení žilního návratu a následné zvětšení žilních uzlíků.Vnitřní hemoroidy nebolí, jelikož v této oblasti nejsou žádná nervová zakončení. Projevují se však krvácením při vyprazdňování. Vnější hemoroidy může postihnou zánět, protože takto postižené místo je drážděno řitním hlenem a zbytky stolicí. Kůže je poté zarudlá, pálí a svědí. V této oblasti může vzniknout i krevní sraženina (trombus) v důsledku nadměrného tlačení při stolici, zácpě, a fyzické námaze.Kožní přívěsy způsobují další komplikace. Mechanicky zabraňují dokonalému očištění při vyprazdňování a zbytky stolice způsobují zánět.

Jaké jsou tedy příčiny vzniku hemoroidů?

Věk nad 40 let, sedavý způsob zaměstnání, těhotenství, špatné návyky při defekaci, strava s nedostatkem vlákniny, užívání některých léků způsobujících častý průjem nebo zácpu. Vzhledem k všeobecnému oslabení pojivové tkáně mají lidé trpící hemoroidy často potíže i s křečovými žílami dolních končetin.

Jaká je porada s lékařem a následná léčba?

Vyhledání lékaře je vhodné hlavně z důvodu ujištění se, že se jedná právě ve vašem případě skutečně o hemoroidy. Vyloučí se tím případná jiná, závažnější onemocnění, jako např. rakoviny tlustého střeva, hlavně pokud nacházíte krev ve stolici.

  • Vyšetření
  • Léčba
  •  1) Koupele v teplé vodě
  •  2) Ledové obklady
  •  3) Koupele a gel z dubové kůry
  •  4) Gely, masti a čípky zakoupené v lékárně
  •        Procto-glyvenol    mast a čípky 
  •  5) Přípravky ve formě tablet jako prevence       Hemodin tbl       Hemostop tbl
  •  6) Pomocné preparáty na posílení žilní stěny      

Lékař vyšetří jak oblast okolí řitě, tak i konečník. K vyšetření vnitřních hemoroidů je nezbytná tzv.anoskopie. Díky anoskopu lékař posoudí stav vnitřních hemoroidů i vzhled celé sliznice.Důležitá je hlavně prevence a to příjem potravy s vysokým obsahem vlákniny a dostatečný příjem tekutin. Následná léčba má za cíl ulevit nepříjemným příznakům hemoroidů a ulehčit vyprazdňování.       Ulevují bolestem, pokud je příčinou stažený svěrač. Ten se teplem uvolňuje a dochází ke zlepšení místního                 prokrvení.       Uleví při akutní trombóze, již neoteklé vyhřezlé uzlíky pak může lékař jemně zasunout zpět       Dubová kůra má silné adstringentní (svíravé, stahující) účinky. Používají se při výhřezu hemoroidů, postižené          místo zklidní a zmírní otok.        Dobexil H   mast a čípky       Faktu    mast a čípky       Mastu S   mast a čápky       Preparation H    mast a čípky

Zajímavé:  Svrab Příznaky A Léčba?

Detralex tablety

51. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 22-10-2008 13:58 Dobrý den,mohu vás poprosit o váš email,nechci to řešit tady předevšemi.Děkuji.Pokud možno napište na můj email.Děkuji
52. hemoroidyPřidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Sedm příznaků rakoviny konečníku, o kterých byste se neměli stydět mluvit. Rozhodně je nesmíte ignorovat!

Rakovina konečníku je velmi neobvyklý typ rakoviny, který se vyskytuje v rektu (análním kanálu). Někdy se tento typ rakoviny nemusí vůbec nijak projevovat. Existují však příznaky, které byste jistě neměli zanedbávat!

Nejčastějším prvním příznakem bývá krvácení. Obvykle bývá ze začátku slabé, proto si spousta lidí také myslí, že jde jen o hemoroidy, což jsou bolestivé, oteklé žíly v konečníku, které mohou krvácet.

Existují však i jiné příznaky:

  • krvácení z konečníku
  • rektální svědění
  • bulka v konečníku
  • bolest nebo pocit plnosti v anální oblasti
  • jakékoliv změny ve stolici
  • abnormální výtok z konečníku
  • zduření lymfatických uzlin v anální oblasti nebo v oblasti třísel

Nejčastěji se i tyto typy příznaků objevují opět u hemoroidů nebo bradavic. Přesto, pokud vás trápí některý z nich, určitě neodkládejte návštěvu lékaře, který dokáže příčinu vašeho trápení odhalit a pokračovat v léčbě podle potřeby.

Zdroj: Shutterstock.com

Rizikové faktory

Bylo zjištěno, že existuje několik faktorů, které zvyšují právě onu rakovinu konečníku:

  • lidé, kterým je nad 50 let
  • mnoho sexuálních partnerů
  • anální sex
  • kouření cigaret
  • lidský virus HPV
  • drogy nebo životní podmínky, které potlačují imunitní systém
  • HIV virus, který způsobuje AIDS

Zdroj: Shutterstock.com

Rakovina konečníku v počátečním stádiu

Je-li zjištěna rakovina konečníku v počátečním stádiu, šance na úspěšné překonání tohoto onemocnění je opravdu vysoká. Existuje celá řada postupů, které dokážou rakovinu včas odhalit, protože jak jsme již psali na začátku, příznaky se v prvopočátcích nemusí vůbec objevit.

Endoskopie – použije se trubice s malou kamerou na konci, která pomalu prozkoumává vaše tělo. U tohoto vyšetření můžete ležet na boku jakoby v podřepu s koleny až k hrudníku nebo v některých případech se stačí ;+jen předklonit přes stůl.

Anoskopie – lékař při tomto vyšetření používá krátkou dutou trubici, která je 7–10 cm dlouhá a má asi 2cm v průměru a na konci může mít světlo. Lékař ji potře lubrikantem a pomalu ji vede přes konečník do těla. Pomocí světla má lékař jasný pohled na to, co se uvnitř nachází a zda je vše v pořádku. Většinou toto vyšetření není nijak bolestivé.

Per rectum vyšetření – v případě jakýchkoliv abnormalit nebo bulek zkoumá lékař svými prsty anální dutiny.

Dále je to PET vyšetření, magnetická rezonance, CT vyšetření, rentgenové, ultrazvuk či biopsie – to vše jsou postupy, jak včas odhalit rakovinu konečníku.

boule na zadku

Dobrý den, vím, že tohle nemá nic společného s konečníkem, ale nvm, kam se mám s tím obrátit.

Prostě asi před 3 dny se mi na zadku(mezi dvěma půlky)obejvila tvrdá bolestivá boule a den ode dne mě bolí víc a zvětšuje se. Nemůžu ani normálně chodit, ohejbat se, natož si sednout.. strašně to bolí.

Nevíte z čeho bych to mohla mít, ale hlavně jak se toho zbavit?? Prosím poradte mi.Děkuju Johana

Odpovědi

Děkuji za pochvalu.Potěšilo že jsem pomohla ????

Dobrý den jak dlouho se bere ch15

Jak dlouho uznáte za vhodné, já brala dlouho. Dokud jsem cítila, že se v ráně něco děje.

Vsechny zdravim. Nahodou jsem narazil na tuto diskuzi a tak se taky podelim s mou zkusenosti. Je mi 36 a lekare vyhledavam jen v opravdove nouzi. Zhruba pred sedmi lety se mi udelala bolestiva boule na kostrci cca 1cm. Po dvou dnech az tydnu zmizela a po mesici znovu. Takto se to opakovalo rok.

Postupne se doba nez to zmizelo protahovala a kdyz nemizela ani po dvou tydnech a bolest zacala byt nesnesitelna tak jsem se rozhodl obratit se na lekare. Schodou okolnosti kdyz sem se naposledy podival v jakem stavu to je (2cm a zarudnuti zhruba 5cm) tak to prasklo… hnis, krev, zamotana hlava, vydeseni… Tak sem zajel na pohotovost. Variant mi bylo vysvetleno nekolik a posali me na chiru.

Tam do toho hrabali lzickou a vymackali co slo, kolik nevim…

kazdy den na prevaz a pak me poslali na fistulografii (je to na RTG – pumpuji do rany kontrastni latku, kterou pak sleduji rentgenem a zjisti jakej to ma rozsah uvnitr tela) Jenze tam me vzali az po tydnu kdy uz to bylo zatahle, takze se dovnitr nemohl doktor (asi 5mm v prumeru tlustou jehlou) dostat a jelikoz u toho neumrtvuji tak me nechtel tyrat (jeden pokus fakt stacil na to abych s ukoncenim toho vysetreni souhlasil a zmizel) a mam prijit az to bude vetsiho rozsahu. Jeste tyden prevazy a bylo zahojene. Po pul roce se mi to zacalo objevovat znovu a znovu, jen v mensim rozsahu. Zhruba po mesici a behem dvou dnu to je k prasknuti, takze to vzdy prasknu, trochu neco vymackam, namazu ruznyma mastickama a at pouzivam cokoliv, nebo i nic tak se to do tri dnu zahoji. Je to nepohodlne ale asi ne tak rozsahle, (hnis nesmrdi a podoba jako velky bedar) nez jak tu nekteri pisou, ale tak nejak sem si na to zvyknul a dokud to nebude vetsiho rozsahu nepujdu za doktorem. Na internetu je vic ruznych informaci a variant co to je a co to zpusobuje. Vetsinou uz je to lozisko v tele od narozeni, nekomu se probere nekomu ne. Nekdo to ma jako bedar, nekomu to hnisa hodne a smrdi to. Jsou i pripady kdy v tom roste cast tela, napr. kousky kosti, vlasy, zuby, nebo zhluk bunek ze kterych muze vyrust nador, nasel jsem i pripad, ze tam nekdo mel clanek prstu i s nehtem… u techto pripadu je vzdy nutne vyhledat lekare a nechat odstanit, bohuzel i opakovane, na to masti ani homeopatika ci atb nezaberou pouze zmizni zanet v tele… Preji hodne stesti a pokud mozno co nejmene starosti s touto neduhou lidskeho tela.

mám po operaci tři roky dnes se mi to objevuje jednou až dvakrát do měsíce kůže je už slabá takže to praskne samo takže to neřeším

Zdravím všechny co s touto nemocí bojují. První absces se mi udělal na zadku. nesnesitelné bolesti no znáte. Druhý absces na druhé půlce zadku a už se to opravdu nedalo vydržet. Začal jsem chodit po doktorech a dostával jsem samý mastičky a nic nepomohlo, pak mě poslali k chirurgii.

Na chirurgii jsem nešel protože jsem se toho bál, bolest, dlouho by se to hojilo. Našel jsem na internetu experimentální lék, jmenuje se BPC-157, je to peptid který je primárně určen k léčbě vředů, umí léčit široké spektrum ran, taky jsem ho používal když jsem měl problém s žaludkem protože léčí zánětlivé onemocnění střev.

Stačila jedna aplikace 2cm od místa abscesu a po dvou dnech úplně zmizel, je to až neuvěřitelné jak rychle funguje, už rok se mi absces nezvětšil nebo že by z něj něco teklo, je prostě pryč. Aplikace se provádí inzulínovou stříkačkou do tuku ne do svalu, bolest žádná, člověk to ani necítí.

Pokud chcete poradit nebo pomoct kontaktujte mě na email, rád vám pomůžu. [email protected]

Ahoj je my 14 let včera jsem byla na řezání a dnes na převaz a moc mě to bolelo teď už moc ne a mám strach že se my to bude obětovat…… Tak jestli jsou nějaké případy že se to prostě vylečilo a už se to neobevilo ????????????????

Terezko zkus homeopatika merkurius solubilis, ředění 15 ch na urychlení hojení.Že se ti to nevrátí ti slíbit bohužel nemohu.

Ahoj lidi chci se zeptat predevcirem jsem byla s tou bouli na zakroku ze mi to rezali dal mi tam do vcerejska drén a pak mi to vyndal a prevazal a pak mi rekl ze si to mam hojit hermankem jenom ze nevim jestli je v poradku ze to mam takove natekle

Pokud má někdo tenhle problém co tady resite také na jinych místech(podpaží,mezi trisli, tak si zajděte za zkušeným dermatologem.ps: Vyhledejte si co to je HS.snad je můj koment k něčemu.

Dobrý den, po přečtení této konverzace jsme lehce nervózní 😀 Byla jsem v úterý u doktora skrz hemeroidy a paní doktorma mě klasicky prstem vyšetřila, ale hned na druhý den se mi pod kostrčí (nahoře mezi půlkama) objevily dvě boule a den ode dne je to horší, nemůžu sedět, nemůžu stát, nemůžu nic …. 🙁 chtěla jsem se zeptat, zda není možné, jeslti mi doktorka s hemeroidama nějak nepohnula a ony se neposunuly ‚výš‘ …? Řezání bych se opravdu ráda vyhnula 🙁 Děkuj za odpověď.

Zajímavé:  Zdravé Kosti, Svaly A Klouby?

Taky mam problem a je to stale od ledna už to mam. Ale nic neboli. Nebyl sem s tim ještě nikde.

Měl a sem to a nechalo to dlouho pak nemocnice chirurgie pod narkozou to rezali,dren týden sem si tam proletěla antibiotika kapackou protože se mi ten zánět ž toho dostal do těla.radim nepodceňovat

Co znamena prosím dlouho, mam tento problem 5 den. Davam na to visnak. Z teplot a bolesti mi ulevil ibalgin 400-3x denně, ale to už po první pilulce. Kontrolu mam za 2 dny a velikost je porad velikosti dětské pěsti. Taktez jako jine me tu zaujali homeopatika.

Samozrejme vim ze se rezu nevyhnu a uz se tesim, az zase budu moct sedet na obouch pulkach. Jeste tu uvedu, ze vse zacalo bulkou pod kuzi na prave pulce hned nad riskou stehna pred 3 mesici o velikosti hrachu.

Pred tydnem po 18 ti hodinach v aute to zacalo bolet a o 24 hodin pozdeji nateklo na 4×3 cm, jak uvedl chirurg.. Drzte pesti, at se z toho nepo…. :-0

Měla jsme podobný problém, udělal se mi absces mezi půlkami a nehorázná bolest.Nemohla jsem ležet rovně ani si sednout pořádně, myslela jsem si, že to klasická bolest zad.

Hned jak jsem si nahmatala bulku, jela jsem na pohotovost na chirurgii, kde vzali injekci a umrtvili mi to a následně vyřízli a vymáčkli hnis.

Příšerná bolest, ale jako fakt příšerná, ale jsem ráda, že jsem šla protože mi řekli, že čím to nechám dál zajít, tím to bude horší. Takže všem doporučuji, co nejdřív si s tím někam skočte a nepodceňte to.

HELE LIDI TAKY SEM TO MĚL CCA 3 ROKY ZPÁTKY ,A TED PŘED TYDNEM,VYROSTLO TO Z NIČEHO NIC BĚHEM DNE JAK POPISUJETE,NEMOHL SEM SEDĚT,OHNOUT SE ,NIC….VYŘEŠIL SEM TO KAŽDOPÁDNĚ TAK,ŽE SEM VZAL NUŽ S HODNĚ OSTROU ŠPIČKOU A PROSTĚ TO VYŘÍZL,SICE TO TROCHU BOLÍ A TEČE S TOHO CHVILU KREV SMÍŠENÁ S HNISEM A TROCHU TO TEDA SMRDÍ ALE JE TO LEPŠÍ VARIANTA NEŽ BĚHAT PO DOKTORECH,TEDA ASPON PRO MĚ

Presne, v pondeli jsem to citila a ve ctvrtek jsem sla pod uplnou narkozu v Motole. Narizli mi to, dali dren a ted je nedeli a lezim th porad s tim drenem na zadku.. pry to vypada hezky ale je to na bkbem miste a maji strach aby se to nevracelo. Vsem radim nebat se a jit okamzite na chirurgii-proktologii.. zitra uz snad domu..

Zdravím, i já přidám svůj zážitek. Furunkl se mi vytvořil nad kostrčí (přibližně v místě, kde vás tlačí pásek od kalhot, když sedíte) cca před 5ti lety. První pokus – návštěva chirurgie – lokální umrtvení a říznutí, výplach peroxidem, drén, převazy + rozbor obsahu v laborce a antibiotika. Samozřejmě bez většího úspěchu.

I když se za úspěch dá považovat to, že od té doby váček vždy po několika dnech praskl sám a nemusel jsem na chirurgii znova. Takhle jsem dál fungoval asi 2 roky – zkoušel jsem obklady, bylinky, masti i biotroniku. VŠE BEZ ÚSPĚCHU Po dvou letech jsem byl donucen jít s tím na operaci. Prý jediná šance …

Operace pod celkovou narkózou, týden v nemocnici + cca měsíc neschopenka. Následně další cca 3 měsíce: 4x denně sprchování + přelepování sterilní gázou s dezinfekcí. Výsledek? Ani ne za půl roku se to objevilo znovu (mimochodem v nemocnici mi lékař sdělil, že se tento problém v 9 z 10 případů vrací a že jediné řešení je znovu operace…).

Opravdu nehodlám každý rok x týdnů marodit a ani si nechci nechat celkovou anestezií oddělávat mozek.

Nicméně aktuálně je poslední rok a půl stav takový, že mám cca 6 měsíců klid, pak se problém objeví (většinou když mě skolí nějaká nemoc) a do měsíce většinou zmizí… Myslím, že jediné co mi trochu pomohlo, bylo to, že jsem zhubl cca 10 kg – a to opravdu netrpím a ani jsem netrpěl nadváhou. Proč sem tedy píšu? Rozhodl jsem se zkusit ještě tu zde doporučovanou homeopatii. Pak dám vědět jak jsem dopadl… Tak držte place…

Prosim Vas, ako sa v sucasnosti citite? Pomohla Vam homeopatia, mne hrozi operacia a nerad by dom ju postupoval. Dakujem Vam za Vasu odpoved.

Peter. Cítim se super, nemám žádné potíže. Přeji brzké uzdravení. Ještě radu, jezte hodně česneku, je to přírodní antibiotikum.

Dakujem Leny, a ostala Vam tam nejaka jazva po tom abscese, opuch, pripadne sa Vam to uplne vyliecilo, ja som skusil tu homeopatiu, dakujem za radu, pomohlo to, hnis vytiekol, ale ta jazva sa nelieci a pocas dna meni povrch, velkost.

Peter. Ránu musíte desinfikovat gázou s betadine desinfekcí a jíst česnek. Česnek pročistí tělo je to přírodní antibiotikum.Mě zůstala maličká boulička jako pupínek. Léčbu jsem završila dalšími homeopatiky, název tentýž ale silnější ředění ch 30.Ránu vysuší.

Dakujem Leny za odpoved. A ten Mercurius Solubilis 30 na vysusenie, doliecenie ste tiez davali 3x 5gl denne?

Zdravím Peter. Bohužel si už moc nepamatuji dávkování. Myslím, že jsem brala jen jednou denně 5 kuliček.

Dakujem Leny a nepamatate sa kolko dni ste asi uzivala ten Mercurius 30, aby sa to vysusilo, vzhladom na to, ze v tom lozisku byvaju chlpy alebo aj zvysna koza.

Peter, využívala jsem asi 3 – 4balení.

Dobry den Honza, prosim Vas, skusili ste tie homeopatika? Pomohli Vam, alebo sa to znova zopakovalo? Dakujem Vam za spravu.

Honzo z vlastní zkušenosti mohu říci, že homeopatika pomohla více než lékaři. Rána zahojena, bez problémů a už se to nevrátilo.

Zdravim, jaký je rozdíl jestli si vemu ty: ch5, ch15, ch 30?? někde sem četl, rozdíl v dávkování jako že 3 kuličky 5x denně, někdě 5 kuliček 3x denně anebo to je na každem, co je nejlepší podle zkušenosti?? Děkuji..

Petře Ch 5,15,30 to je poměr ředění přípravku.

no a kterej teda používate nebo byste doporučila?? Děkuji..

Doporučila bych dlouhodobě 15 ch a pak, když budete mít pocit, že se v ráně už nic neděje tak 30 ch

Dobrá, děkuji. Pokud se mi to vrátí, tak to zkusim.

Tak taky trochu přišpěju. Už to budou přes dva roky, co mi operovali píštěl na kostrči. Šla jsem s tím mnohem později, než jsem měla. Měla jsem problémy už pár let – co chvíli se mi na kostrči udělal vřed, který časem vytékal, nejhorší byl tak jak asi půlka golfového míčku.

No a díky tomu, že jsem si to pěstovala tak dlouho, se mi ta píštěl (kanálek) tak rozrostla a rozvětvila, že při operaci (v plné narkóze) mi museli rozpárat celý zadek a vybrat toho opravdu hodně. Je dobré podstoupit operaci v zimě, ale i tak se mi rána hojila od půlky listopadu do asi půlky února, není to tam lehké.

Bylo to hrozný, ale čím dřív to vyřešíte, tím líp! Třeba to je ve vašem případě vřed, ale pokud se to opakuje, jdětě s tím na chirurgii… čekat mně hodně vytrestalo, o pooperačních bolestech, kvůli rozsahu, ani nemluvím.

Prý je to nemoc, kterou mívali často vojáci v Africe, co jezdili na džípech, kde to s nimi furt skáče a ta místa jsou namáhána :)) Takže co nejmíň sedět!

Tak se taky pridam. Minuly tyden jsem lehce spadl na kostrc, zadna zavratna bolest, fungoval jsem normalne dal.

Asi po trech dnech zimnice, teploty, nedalo se sedet, lezet nic, bulka mezi hyzdemi, proto se jelo hned na chirurgii, jeste ten den se to v celkove narkoze vyrizlo, den jsem stravil v nemocnici a pote domu. Operace sama o sobe a stav pote je ok.

Zajímavé:  Zánět Žaludku Příznaky Léčba?

Co byl ale pruser, tak vymena drenu kazdy den po dobu peti dni, uprimne nic moc zazitek. Ted jsem tyden po operaci, jen proplachuji ranu vodou 5 krat denne, prikladam kryti a za par dni zase na kontrolu a cca za 3 mesice dalsi ‚hloubkovou‘ operaci.

Ovsem po dvou dnech bez drenu uz zase citim v miste malou bulku, takze predpokladam, ze se to opet znovu dela. Takze zatim jsem tyden po operaci, jiz bez drenu, pouze sprcha a kryti a nejspis se to dela znovu. Pro inspiraci budu davat prubezne info, kdyby mel nekdo podobny problem.

Diskuze Bolestivá boule na zadku

Velikost písma:

Černá mast (ICHTOXYL), natřít vrstvu, přelepit (bacha, je fakt černá)a nechat působit přes noc. P. S. je volně prodejná v lékárně

@Apaji píše: Černámast (ICHTOXYL), natřít vrstvu, přelepit (bacha, je fakt černá) a nechatpůsobit přes noc. P. S. je volně prodejná v lékárně

Anonymně, také se nechci přiznávat k potížím s kůží..Zažila jsem něco podobného.. Pokud je to ložisko hnisu, zkusila bychvydezinfikovanou jehlou propíchnout, ať to může ven, dát na ránu na nocčernou mast (ichtoxyl), ta to do rána vytáhne, a zalepit náplastí.

@Apaji píše: Černámast (ICHTOXYL), natřít vrstvu, přelepit (bacha, je fakt černá) a nechatpůsobit přes noc. P. S. je volně prodejná v lékárně

I ja mela neco takoveho. Neni to nic neobvykleho. Po poradnem zmacknuti kdyjsem bolesti lezla po zdi vytekl hnis ktereho bylo vazne hodne a nastalaneuveritelna uleva. Potom natrit ichtoxylem jak uz bylo receno a nikdy vic seneopakovalo.Kolegyne to mela taky a ta s tim byla dokonce na chire

JO kdyby jen na zadku, to by byla pohoda. Ale mě se to dělá v tříslech,nebo ještě níž A to je teprve žůžo. Jenže já jsemsadista, takže to mačkám 

Visnak. Urcite do toho nepichat, to byste si mohla zadelat na vetsiproblemy.Nevim, zda je visnak stejny jako ichtoxyl, je v tmave sklenicce a staci jednoudenne nanest, zakryt gazou, zalepit, druhy den taktez a treti den je klid apohoda.

Když s tím půjdeš na chiru tak to propíchnou durch, vytlačí, dajídren a budeš chodit na výměnu drenáže. Ještě možná dostaneš atb.Když se toho chceš zbavit doma můžeš udělat to samý, ale rizikuješinfekci pokud to uděláš blbě, stačí i pokud máš oslabenou imunitu.

Kluk měl něco podobnýho loni (je mu 14).

Pořádně jsem místovydesinfikovala, sterilní jehlou jsem to propíchla durch aby byla dírka naobou stranách, do duté jehly jsem zastrčila sterilní vlákno (dá sepoužít i silonový vlasec- jako na ryby) a jehlu vytáhla zpět, tím sevlákno provléklo abscesem a bránilo zarůstání dírek na odtok hnisu.

Namazala ichtyolem (kdysi višňák, prostě černá mast) zalepila. Ráno jsemránu omyla, vydesinfikovala. Dala jsem čisté vlákno (nalepí se na topůvodní, původní se vytáhne a tím se protáhne dovnitř nové čisté, abyse nemuselo znova píchat). Zase namazat ichtyolem a nechat do večera atd.takhle asi 3-4 dny a dobrý.

Pokud v tomhle nemáš praxi a na místo si dobře nevidíš tak bych tonedělala.Zkus si postižené místo hodně namočit aby kůže změkla, pak použitopravdu horkou vanu (sprchu) co nejteplejší sneseš, absces se nahřeje,rozepne a praskne. Pak pořádně vymačkat, vydesinfikovat a na noc dát tučernou mast. Takhle se to většinou vyřeší.

Jestli je to ložiško hnisu pod kůží, tak potřít jódem a na toFramikoinem (antibiotickou mastí) a přelepit. Otevře se to a hnis vyteče,zároveň se tam nedostane infekce.

@Anonymní píše:Měla jsem něco podobného, šla jsem na kožní a tam mi to doktorkarozřízla, vymáčkla mi hnis a namazala mastí, úleva neskutečná, předtímjsem nemohla ani sedět, jak to bolelo.Sama bych to nedělala, za prvé jsem sitam neviděla a za druhé bych se bála té infekce, kterou si tam můžuzanést. To víš, že mi bylo trapně, že mám vřed na zadku, ale doktorka sesmála, že tam chodí lidi s daleko horšíma věcma

Mně to s tím jódem a Framikoinem taky řekla přímo kožní. Nic mineřezala, ale otevřelo se to takhle. Hlavně potřít tou atb mastí apřelepit, tak se jí tam taky nic nedostane a nemusí se nic řezat… Máms tím taky problémy.

Jak snadno zhubnout tam, kde se vám ukládá tuk?

Jen hrstka žen má to štěstí, že přibírá i hubne rovnoměrně. Většina z nás má nějakou tu problémovou partii, kam se tuk nejvíce ukládá. V našem hubnoucím speciálu jsme si posvítili na nejčastější problematická místa – břicho, zadek, boky, stehna, nohy, ruce a také obličej – a postupně vám řekneme, jak je zhubnout. Pravidla jsou totiž pokaždé trochu jiná.

Pokud jde o břicho, mnoho žen ho začne více řešit, když si pár dnů před večírkem oblékne společenské šaty a zjistí, že už to není ono. Jestli také potřebujete zhubnout břicho rychle, dozvíte se, co všechno se dá stihnout třeba za týden. Další naše tipy jsou pro ty z vás, co tolik nespěchají a rozhodli se břicho hubnout postupně, a tedy správně.

Jak zhubnout po porodu

Někomu těhotenská kila odejdou sama s kojením. Nemáte to štěstí? Do hubnutí se určitě nepouštějte bezhlavě. Dieta by totiž mohla zhoršit kvalitu mateřského mléka. Pokud jde o cvičení po porodu, i tady platí, že méně je více. Správně sestavené cviky, kterým každý den věnujete třeba jen 10 minut, vám udělají mnohem větší službu než náročný trénink. Na co ještě si dát po porodu pozor?

Jak zhubnout přes boky

Trápí vás velké boky? Hubněte podle toho, zda se vám tuk ukládá spíše v dolní části boků, nebo kolem pasu. V prvním případě máte s největší pravděpodobností postavu typu hruška, ve druhém jste typ jablko. A podle toho se také rozdělují naše rady na to, jak cvičit, co jíst a na co si při hubnutí dávat největší pozor.

Jak zhubnout zadek

Jestli se při pohledu do zrcadla díváte kritickým okem na hýždě, je férové říct, že tyto partie se shazují opravdu obtížně. Neznamená to ale, že je to nemožné a že byste měla hladovět.

Je potřeba si vybrat ty správné aerobní sporty, při nichž dostává zabrat právě zadek, a přibrat posilovací cviky zaměřené na tyto partie.

Také byste si měli dávat pozor na potraviny, které se s oblibou ukládají do rezerv, ve vašem případě od pasu domů.

Jak zhubnout přes stehna

Ženy s postavou typu hruška zpravidla trápí tuk na vnějších nebo vnitřních stehnech. Jak nad ním zvítězit? Najděte si sport, při kterém se spalují tuky a který je zároveň zaměřený na nohy.

Máme variantu i pro ty, které bolí kolena nebo kotníky a kvůli tomu by například nemohli běhat.

K tomu pro vás máme účinné posilovací cviky a řekneme si, která potravina má málo kilojoulů a k tomu spoustu bílkovin.

Jak zhubnout nohy

Chcete mít krásné štíhlé nohy? Pak je pro vás tak jako pro mnoho dalších určitě důležité, abyste při cvičení nenabrali moc svalové hmoty. Poradíme vám, který sport dokáže nohy pěkně vytvarovat. Důležitá je samozřejmě i správná strava, při níž byste se měli vyhnout klasických dietářským chybám. Kvůli těm se totiž tělo dostává do stresu a tuk se ukládá o to víc.

Jak zhubnout ruce

Špatná zpráva: Povislé paže v létě na rozdíl třeba od bříška neschováte, pokud se tedy nechcete potit v dlouhém rukávu. Dobrá zpráva: I tady existuje řešení. Máme pro vás spoustu praktických tipů: Jak upravit stravu? Jaký aerobní sport si vybrat? Proč se zaměřit nejen na ruce, ale i na záda a ramena a jaké posilovací cviky jsou opravdu účinné?

Jak zhubnout obličej

Za baculatým obličejem může být spousta věcí: celková nadváha, která se logicky projeví i ve tváři, ale i špatný pitný režim, sůl, lepek, laktóza nebo nekvalitní spánek. Příčinou toho, že nemáte tvář pěkně vyrýsovanou, můžou být i hormonální antikoncepce nebo některá onemocnění. Probereme to všechno hezky popořádku.

Jak na celulitidu na zadku

Celulitida trápí ženy s nadváhou a stejně tak i ty, které jsou krásně štíhlé. Nejčastěji se vyskytuje na zadku a stehnech a zvítězí nad ní ti, kteří ji vezmou útokem ze všech stran a na pomoct si vezmou nejen na masáže a krémy proti celulitidě, ale také vyváženou stravu a pohyb. Podívejte se, co všechno se dá s pomerančovou kůží dělat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector