Canesten – vše o zdraví

Efektivní léčbu vaginální mykózy zvládne totiž i jediná tableta!

 • Krém uleví od nepříjemných vnějších příznaků
 • Jediná aplikace pomocí hygienického aplikátoru

Použití:

 • Tableta se jednoduše zavede do pochvy pomocí komfortního a hygienického aplikátoru. Krém je zároveň vhodný i k léčbě partnera.
 • Krém by se měl používat dvakrát nebo třikrát denně po dobu 1-2 týdnů, dokud symptomy úplně nezmizí.
 • Vždy dodržujte pokyny a doporučenou délku užívání přípravku, uvedené v příbalové informaci.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Canesten GYN Combi pack je lék k vaginálnímu použití. Krém přípravku Canesten GYN Combi Pack je lék k vnějšímu použití. Obsahují účinnou látku clotrimazolum.

CANESTEN GYN COMBI PACK

 • vaginální tableta a krémclotrimazolum
 • Přečtěte si pozorně tento příbalový leták, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
 • Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
 • Ponechte si příbalový leták pro případ, že si jej budete potřebovat přečíst znovu.
 • Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
 • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v tomto příbalovém letáku, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Pokud se do 7 dnů u gynekologických infekcí a do 14 dnů u kožních infekcí nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží,musíte se poradit s lékařem.Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu.

Co naleznete v tomto příbalovém letáku:

 1. Co je CANESTEN GYN COMBI PACK a k čemu se používá
 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete CANESTEN GYN COMBI PACK používat
 3. Jak se CANESTEN GYN COMBI PACK používá
 4. Možné nežádoucí účinky
 5. Jak CANESTEN GYN COMBI PACK uchovávat
 6. Obsah balení a další informace

1. CO JE CANESTEN GYN COMBI PACK A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Canesten GYN COMBI PACK je kombinované balení, které obsahuje 1 vaginální tabletu s aplikátorem k zavedení do pochvy a 20 g krému ke kožnímu podání.Canesten – vaginální tableta se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami, plísněmi především rodu Candida.

Navíc působí proti infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby, především streptokoky a stafylokoky, Gardnerella vaginalis a gramnegativními mikroby (Bacteroides).Canesten – krém je širokospektré antimykotikum určené pouze pro zevní použití. Působí proti řadě choroboplodných houbovitých mikroorganizmů včetně dermatofytů, kvasinek a plísní.

Působí i proti některým druhům bakterií.

 1. Canesten krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi.
 2. Jedná se o:1.Záněty zevních pohlavních orgánů:
 • zánět zevních rodidel u žen (vulvitída) – projevuje se svěděním, zarudnutím, pálením, zduřením nebo bolestivostí zevních rodidel
 • zánět žaludu pohlavního údu u mužů (balanitída)-projevuje se zarudnutím a svěděním žaludu a předkožky, případně páchnoucím výtokem z předkožkového vaku .
 • Zánět zevních rodidel:Mezi nejčastější příčiny akutního zánětu zevních rodidel patří léčba antibiotiky, cukrovka, nadměrná konzumace sladkostí, koupel ve znečištěné vodě,
 • hormonální antikoncepce s vysokou dávkou estrogenů a nošení nevhodného (těsného a neprodyšného) spodního prádla.
 • 2. Kožní onemocnění
 • plísňové onemocnění (dermatomykózy), vyskytující se nejčastěji v místech snadné zapářky (v kožních záhybech): mezi prsty u nohou (tinea pedum), v oblasti třísel (tinea inguinalis), na trupu (tinea corporis), na rukou (tinea manuum). Projevují se zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže,
 • případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže.
 • pityriasis versicolor – projevuje se obvykle na hrudníku nebo na zádech jako olupující se, nesvědivé skvrny.
 • erythrasma – projevuje se jako hnědočervené, mírně šupinaté, ostře ohraničené, nesvědivé skvrny až plochy v oblastech zapářky nebo mezi prsty.
 1. Kdy byste měl(a) používat Canesten GYN COMBI PACKKdy byste měla používat Canesten – vaginální tabletu?
 2. Canesten – vaginální tableta se používá při následujících příznacích kandidózy:
 • svědění a/nebo zarudnutí v oblasti pochvy a vulvy
 • pálení pochvy a vulvy
 • zduření a bolestivost tkání pochvy a vulvy
 • výtok z pochvy (bělavý, hrudkovitý, bez zápachu)

Pokud si nejste jistá, zda máte kandidózu, konzultujte léčbu ještě před jejím zahájením se svým lékařem.

Kdy byste měl(a) používat Canesten – krém?Canesten – krém se používá k léčbě zánětů zevních rodidel u žen a zánětu žaludu pohlavního údu u mužů (balanítis),který se projevuje svěděním a/nebo zarudnutím kůže předkožky a žaludu.

Dále je možné krém použít k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi.

Tyto infekce se mohou projevovatzčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže, případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže zejména na nohou.

Přípravek CANESTEN GYN COMBI PACK je určen pro dospělé a mladistvé od 12 let věku.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE CANESTEN GYN COMBI PACK POUŽÍVAT

 • Nepoužívejte CANESTEN GYN COMBI PACK:– Jestliže jste alergický(á) na léčivou látku, nebo na kteroukoliv další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).Pokud používáte přípravek Canesten GYN COMBI PACK k léčbě gynekologických zánětů:Navštivte co nejdříve lékaře a nepoužívejte přípravek Canesten Gyn Combi Pack, pokud máte jeden nebo více z následujících příznaků:- zvýšenou teplotu (38°C a vyšší) nebo zimnici- bolest v podbřišku- bolesti zad- zapáchající vaginální výtok- nevolnost- vaginální krvácení a/nebo přidruženou bolest v bedrech
 • – pálení při močení a jiné obtíže při močení spojené s vaginálním výtokem
 • Přípravek není vhodný pro dívky do 12 let.

Upozornění a opatřeníPřed použitím vaginální tablety se poraďte se svým lékařem v následujících případech:- prodělala jste více než dvě infekce (kandidózy) za posledních šest měsíců- Vy nebo Váš partner jste někdy měli pohlavně přenosnou chorobu- jste mladší 16 ti let nebo starší 60 ti let- měla jste někdy alergickou reakci na Canesten nebo jiný vaginální protiplísňový přípravek.-Léčba obou sexuálních partnerů předchází vzniku možné opakované infekce (reinfekce). Sexuální abstinence je v této době nezbytná.-Stejně jako jiné krémy a tablety může i tento léčivý přípravek snížit účinnost pryžových antikoncepčních pomůcek, jako jsou kondomy a pesary, pokud jsou používány společně s přípravkem Canesten GYN COMBI PACK. Použijte proto alternativní metody antikoncepce ještě nejméně 5 dní po skončení léčby tímto přípravkem.-Během léčby nepoužívejte tampony, spermicidní nebo jiné vaginální produkty.-Léčba může být opakována, přesto opakované infekce mohou být projevem jiného základního onemocnění..Vyhledejte lékaře, pokud se příznaky onemocnění během 6 měsíců vrátí.

Zajímavé:  Chlumec U Ústí Nad Labem Lékař?

-Pokud jsou zánětem postiženy zevní rodidla i pochva, má probíhat současná léčba obou oblastí krémem i tabletou.

Jak předcházet vzniku kandidózy?Další infekci můžete předcházet při dodržování následujících jednoduchých opatření:- vyvarujte se častého nošení těsných, nylonových spodních kalhotek a přiléhavých džínsů.

Teplo a nemožnost přístupu vzduchu jsou podmínky podporující růst mikroorganismů.- Denně se myjte, ale používejte pouze jednoduchá mýdla – ne silně parfémovaná nebo léčivá.

Při omývání netlačte silně houbou nebo žínkou na pokožku,nepoužívejte do koupele parfémované oleje a desinfekční přísady. Nejlépe se myjte v teplé vodě s přísadou koupelové soli.

– Otírejte se toaletním papírem zpředu dozadu, ne naopak, protože infekce může být snadno přenesena i ze střev.

Pokud máte obavy nebo jakékoli další otázky, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.Zamezte kontaktu s očima, přípravek nepolykejte.

Další léčivé přípravky a CANESTEN GYN COMBI PACKInformujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte,které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

Současné podávání clotrimazolu a tacrolimu (lék tlumící imunitu) může vést k zesílení účinků tacrolimu.Současné podávání clotrimazolu a sirolimu (lék tlumící imunitu) může vést k zesílení účinků sirolimu.

Těhotenství,kojení a plodnostPoraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.Vaginální tableta: O použití přípravku v těhotenství musí rozhodnout lékař.V prvních třech měsících těhotenství by se neměl přípravek používat.

Kojení má být během léčby přerušeno.Zavedení vaginální tablety musí vždy provést lékař. Tabletu je nutno zavést bez použití aplikátoru.Krém: O použití přípravku v těhotenství musí rozhodnout lékař..V prvních třech měsících těhotenství by se neměl přípravek používat.

Kojení má být během léčby přerušeno.

Studie k posouzení vlivu přípravku na plodnost nebyly u lidí provedeny.Studie u zvířat přesto nepotvrdily žádný vliv na plodnost.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:CANESTEN GYN COMBI PACK nemá žádné nebo jen zanedbatelné účinky na řízení dopravních prostředků a obsluhu strojů.

Přípravek CANESTEN GYN COMBI PACK (Canesten krém) obsahuje cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

3. JAK SE CANESTEN GYN COMBI PACK POUŽÍVÁ

Vždy používejte CANESTEN GYN COMBI PACK přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jakým způsobem se používá Canesten – vaginální tableta?Canesten – vaginální tableta smí být zaváděna pouze do pochvy. Neužívejte ji ústy!Pokud nedopatřením tabletu polknete, informujte o tom přímo svého lékaře nebo kontaktujte pohotovostní oddělení v nejbližší nemocnici.

Tableta se zavádí do pochvy pomocí aplikátoru.

Jak používat aplikátor?1. Vyjměte aplikátor z obalu, vytáhněte píst nadoraz. Umístěte pevně poševní tabletu do aplikátoru.2. Zaveďte aplikátor s tabletou co nejhlouběji do pochvy, nejlépe v poloze vleže na zádech s mírně pokrčenýma nohama.3. Zatlačte píst až na doraz, čímž umístíte tabletu do pochvy. Vyjměte aplikátor.

V těhotenství se musí poševní tableta zavádět bez použití aplikátoru.

Jak dlouho byste měla Canesten Gyn Combi Pack používat?Protože u gynekologických zánětů jsou obvykle postižené jak pochva, tak vulva (zevní genitál), léčba obou těchto oblastí by měla probíhat současně.

Pokud lékař neurčí jinak, léčba probíhá následovně:Do pochvy se jednorázově zavede Canesten vaginální tableta, nejlépe večer před spaním.

Na postižená místa v okolí pochvy a konečníku se 2-3krát denně nanáší Canesten krém v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně). Krém používejte po dobu 1-2 týdnů.Před každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit.

Sexuální partner by měl také podstoupit místní léčbu Canesten krémem, a to nejen když má příznaky infekce. Doporučená léčba pro sexuálního partnera je vtírání přípravku Canesten krém na předkožku a žalud a to 2-3 krát denně a to po dobu 1-2 týdnů.

Jestliže do 7 dnů od začátku léčby přípravkem Canesten Gyn Combi Pack nedojde ke zlepšení příznaků onemocnění, nebo se příznaky naopak zhoršují, navštivte svého lékaře.

Léčení nemá být prováděno během menstruace. Léčba by měla skončit před nástupem menstruace.

Jakým způsobem se používá Canesten – krém?Zánět zevních rodidel u žen a zánět žaludu pohlavního údu u mužů:Pokud lékař neurčí jinak nanáší se Canesten – krém 2 až 3 krát denně na postižená místa v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně).U žen se krém nanáší na oblast zevních rodidel až ke konečníku, u mužů na kůži žaludu a předkožku.Krém je třeba používat 1-2 týdny.

Zajímavé:  Příznaky Tri Dny Po Oplodnění?

Pokud nedojde ke zlepšení příznaků po 7 dnech léčby, nebo pokud se příznaky naopak zhoršují, vyhledejte lékaře.

Kožní infekce (dermatomykózy):Pokud lékař neurčí jinak, nanáší se Canesten krém 2 -3 x denně na postižená místa v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně).

Krém je třeba používat 3- 4 týdny u plísňových onemocnění kůže (dermatomykóz), 2-4 týdny u onemocnění erythrasma a 1-3 týdny u onemocnění pytiriasis versicolor.Pokud nedojde k zlepšení příznaků po 14 dnech léčby, vyhledejte lékařePřed každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit.

Pro úspěšnost léčby přípravkem Canesten krém je důležitá pravidelná a dostatečně dlouhá léčba. Pro dosažení úplného uzdravení musí být krém používán výše uvedenou dobu a to i pokud vymizí klinické známky onemocnění.

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Canesten Gyn Combi Pack, než jste měl(a)Omyjte pokožku vodou. Při náhodném požití přípravku, zvláště dítětem, kontaktujte neprodleně svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení. Vezměte s sebou tuto příbalovou informaci a zbývající přípravek, aby lékař věděl, co jste užil(a).

Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Canesten GYN Combi PackPokud zapomenete použít přípravek, aplikujte jej hned jak si vzpomenete.Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se používání tohoto přípravku,zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i CANESTEN GYN COMBI PACK nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Mohou se objevit poruchy imunitního systému (alergické reakce: mdloby, snížený krevní tlak, poruchy dýchání, svědění), poruchy reprodukčního systému (olupování genitálu, svědění, vyrážka, otok, pocit nepohodlí, pálení, podráždění, zčervenání,vaginální krvácení), poruchy trávicího traktu (bolest břicha), obtížné nebo bolestivé močení, poruchy kůže (puchýře), pocit nepohodlí, bolest, otok, podráždění, olupování kůže, svědění, vyrážka, bodání/pálení, zčervenání.

Hlášení nežádoucích účinkůPokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře.

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:Státní ústav pro kontrolu léčivŠrobárova 48100 41 Praha 10webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. JAK CANESTEN GYN COMBI PACK UCHOVÁVAT

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.Uchovávejte při teplotě do 25°C.Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu zaPoužitelné do: Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

 1. Co CANESTEN GYN COMBI PACK obsahujeTableta:Léčivou látku je Clotrimazolum 500 mg v 1 vaginální tabletěPomocnými látkami jsou: pentahydrát kalcium-laktátu, krospovidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý, monohydrát laktosy, magnesium-stearát, kukuřičný škrob, hypromelosa 2910/15, mikrokrystalická celulosa, kyselina mléčná.Krém:Léčivou látkou je Clotrimazolum 200 mg v 20g krému
 2. Pomocnými látkami jsou:benzylalkohol,vorvaňovina,cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitan-stearát, čištěná voda.
 3. Jak CANESTEN GYN COMBI PACK vypadá a co obsahuje toto baleníVaginální tableta je bílá až slabě nažloutlá, bez zápachu Canesten krém je jemný bílý, neutrální vůně.
 4. Balení obsahuje 1 vaginální tabletu s aplikátorem a 20g krému

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobceDržitel rozhodnutí o registraci: Bayer s.r.o., Praha, Česká republika

Výrobce: Bayer Pharma AG Leverkusen, Německo

Tento příbalový leták byl naposledy revidován: 28.5.2014

Vyzkoušejte také ostatní výrobky značky Canesten, které uvidíte v kategoriích Volně prodejné léky, Ledviny a reprodukční orgány a Záněty pochvy.

Gynekologické obtíže – Brněnská lékárna – Váš partner pro zdraví

2.

Canesten Gyn Combi Pack vag. tbl. 1+drm. crm. 20gm

skladem 2 ks

Canesten GYN se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami a plísněmi. Působí proti Trichomonas vaginalis, infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Čtěte pozorně příbalový leták.

299,00 Kč

261,00 Kč

3.

Canesten Gyn 1 den 0. 5g vag. tbl. 1

skladem 3 ks

Canesten Gyn se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami a plísněmi. Působí proti Trichomonas vaginalis, infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Čtěte pozorně příbalový leták.

259,00 Kč

224,00 Kč

Řazení produktů

Abecedně A-Z

 • Od nejlevnějšího
 • Od nejdražšího
 • Abecedně A-Z
 • Abecedně Z-A

Agnucaston por. tbl. flm. 30

Přípravek se používá při poruchách menstruačního cyklu, při premenstruačním syndromu a při mastodynii. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem 2 ks
 2. 217,00 Kč
 3. 197,00 Kč

Canesten Gyn 1 den 0. 5g vag. tbl. 1

Canesten Gyn se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami a plísněmi. Působí proti Trichomonas vaginalis, infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem 3 ks
 • 259,00 Kč
 • 224,00 Kč

Canesten Gyn 6 dní crm. vag. 1x35gm+apl.

Používá se ke kombinované léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami a plísněmi. Působí proti Trichomonas vaginalis, infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem do druhého dne
 2. 205,70 Kč
 3. 165,00 Kč

Canesten Gyn Combi Pack vag. tbl. 1+drm. crm. 20gm

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Canesten GYN se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami a plísněmi. Působí proti Trichomonas vaginalis, infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem 2 ks
 • 299,00 Kč
 • 261,00 Kč

Clotrimazol AL 100 tbl. vag. 6x100mg+apl.

Klotrimazol, léčivá látka přípravku Clotrimazol AL 100, je širokospektré antimykotikum, což je látka, která zabraňuje růstu a množení buněk houbovitých mikroorganismů, např. kvasinek, plísní a řady dalších, stejně jako některých bakterií. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem < 10 ks
 2. 109,00 Kč
 3. 75,00 Kč

Drmkový plod Apomedica tbl. 60x4mg

Tradiční rostlinný léčivý přípravek pro úlevu od měsíčně se navracejících mírných symptomů před začátkem menstruačního krvácení (premenstruační syndrom). Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem do druhého dne
 • 366,00 Kč
 • 320,00 Kč

Gyno-Pevaryl 150mg sup. 3x150mg

Gyno-Pevaryl jsou vaginální čípky, které obsahují ekonazol-nitrát – potlačuje a zastavuje množení kvasinek a plísní, které mohou vyvolávat onemocnění ženského pohlavního ústrojí (zevních rodidel a pochvy) a zánět předkožky žaludu u mužů. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem 3 ks
 2. 156,00 Kč
 3. 133,00 Kč

Gyno-Pevaryl Combipack150mg+10mg crm+vag. glb. 3+15g

Gyno-Pevaryl Combipack jsou vaginální čípky a krém, které obsahují ekonazol-nitrát – potlačuje a zastavuje množení kvasinek a plísní, které mohou vyvolávat onemocnění ženského pohlavního ústrojí (zevních rodidel a pochvy) a zánět předkožky žaludu u m. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem 1 ks
 • 219,00 Kč
 • 186,00 Kč

Jenamazol 2% vag. crm. 20g+aplik.

Přípravek je určen na vaginální mykózy nebo záněty pochvy, poševní výtok podmíněný kvasinkovou infekcí, zánět vulvy či žaludu atd. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem 3 ks
 2. 139,00 Kč
 3. 106,00 Kč

Přípravek se používá při poruchách menstruačního cyklu (poruchy frekvence krvácení), při premenstruálním syndromu, spojené často s psychickou nevyrovnaností až depresivní náladou; při fibrocystické mastopatii. Pro ženy ve fertilním (plodném) věku. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem do druhého dne
 • 256,80 Kč
 • 214,00 Kč

Přípravek pro zmírnění mírných až středně těžkých příznaků pre- a postmenopauzálních neurovegetativních potíží (návaly horka, pocení, nervozita, podrážděnost, depresivní rozlady, poruchy spánku, poruchy soustředění). Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem do druhého dne
 2. 550,50 Kč
 3. 389,00 Kč

Rosalgin Easy 140mg vag. sol. 5x140ml

Rosalgin Easy je vaginální roztok, který je určen k výplachům pochvy a oplachům zevních rodidel při zánětlivých onemocněních ženského pohlavního ústrojí a k běžné ženské hygieně. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem 2 ks
 • 319,00 Kč
 • 262,00 Kč

Rosalgin vag. gra. sol. 10×0. 5g

Rosalgin jsou granule pro přípravu vaginálního roztoku, který se používá k výplachům pochvy a oplachům zevních rodidel při zánětlivých onemocněních ženského pohlavního ústrojí a k běžné ženské hygieně. Aplikuje se pomocí Rosalgin irigátoru. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem 3 ks
 2. 267,00 Kč
 3. 222,00 Kč

Rosalgin vag. plv. sol. 6×0. 5g

Rosalgin jsou granule pro vaginální roztok. Používá se k výplachům pochvy a oplachům zevních rodidel při zánětlivých onemocněních ženského pohlavního ústrojí. Léčivá látka benzydamin-hydrochlorid patří mezi nesteroidní protizánětlivé látky. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem 4 ks
 • 189,00 Kč
 • 137,00 Kč

Canesten Gyn 6 Dní

Vaginální krém Canesten Gyn 6 dní obsahuje léčivou látku klotrimazol, která patří do skupiny léčiv proti plísňovým a kvasinkovým onemocněním, tzv. antimykotik. Používá se k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami a plísněmi, především rodu Candida.

Navíc působí proti Trichomonas vaginalis a infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby, především streptokoky a stafylokoky a gramnegativními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis). Mezi nejčastější gynekologické záněty patří tzv.

kandidóza způsobená kvasinkou rodu Candida, jejíž nejobvyklejší příznaky jsou svědění, pálení, zarudnutí, zduření a bolestivost v oblasti pochvy a vulvy, většinou provázené bělavým, hrudkovitým výtokem bez zápachu.

Přípravek mohou používat také muži, a to buď při přeléčení současně se svou partnerkou, nebo při zánětu žaludu. Čtěte pozorně příbalový leták!

Jak ho používat?

Přípravek se používá 6 následujících dní po sobě, obvykle 1 × denně, vždy večer. Naplňte aplikátor vaginálním krémem (5 g) a zaveďte jeho obsah co nejhlouběji do pochvy. Pro každou novou aplikaci použijte vždy nový aplikátor.

Krém je vhodné sočasně nanášet také 2 – 3 × denně v tenké vrstvě na zevní intimní partie. Léčba by neměla být prováděna během menstruace a měla by být vždy dokončena před jejím začátkem. Pro zabránění opětovné infekce (reinfekce) by měl být současně přeléčen i sexuální partner.

Muži by měli krém nanášet v tenké vrstvě 2 – 3 × denně na kůži předkožky a žaludu. Obvyklá doba léčby je 1 – 2 týdny.

Přípravek není určen pro děti do 12 let věku. Těhotné ženy v období 1. trimestru a během kojení by přípravek používat neměly. Pokud je potřeba v průběhu těhotenství léčbu provádět, měl by přípravek aplikovat lékař.

Dále by Vás mohlo zajímat, že během léčby se nesmí používat tampony, intravaginální výplachy, spermicidní nebo jiné produkty. Přípravek může po dobu používání snížit bezpečnost a účinnost některých antikoncepčních metod, např. pesarů nebo kondomů.

Co obsahuje?

Jeden gram vaginálního krému obsahuje clotrimazolum 10 mg a dále pomocné látky: benzylalkohol, cetylpalmitát, cetylstearylalkohol, čištěnou vodu, polysorbát 60, sorbitanstearát, oktyldodekanol.

Druh přípravku Léčivý přípravekJedná se o léčivý přípravek – užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector