Červený obličej – vše o zdraví

Červený obličej - Vše o zdraví

Tady jste pravděpodobně zašli s vaší dietou a cvičebním plánem příliš daleko. když cvičíte příliš anebo si nedopřáváte dostatek živin, vaše pokožka časem ztrácí svůj vzhled a ztenčuje se – což pro ni není vůbec dobré, má-li vám ještě nějakou dobu sloužit. Nebuďte na sebe tak přísní a hlavně si zajistěte dostatečnou výživu!

Suchá pokožka

U suché pokožky není na vině nic jiného, než špatné stravování. Pozdní jídlo, tučné anebo dokonce žádné, to vše je příčinou toho, že je vaše kůže drsná a nepříjemná na dotek. Kromě hydratačních krémů bychom se ale v tomto případě měli zaměřit spíše na stravu – zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny a hlavně pijte!

Rudý obličej

Červený obličej - Vše o zdraví

Káva a cigarety – tato oblíbená kombinace často způsobuje zarudlou a zánětlivou pokožku, mylně přisuzovanou nadměrné konzumaci alkoholu. Kofein dehydratuje buňky a stejně tak cigaretový dým je ucpává, váš obličej je tedy rudý, protože nemůže dýchat. Zkuste snížit vaši spotřebu kofeinu a cigaret a zaměřte na dostatek vitamínu D – uvidíte, že výsledek bude stát za to!

Žlutý nádech v obličeji

Nažloutlá pokožka není nikdy dobrým znamením, je vysoce pravděpodobné, že máte problém s játry. Utíkejte raději rovnou k odborníkovi!

Bledá pokožka

Červený obličej - Vše o zdraví

Bledá pokožka bývá často známkou nedostatku železa, zvláště objevuje-li se tento jev na vaší tváři po kratší dobu. Zkuste zvýšit konzumaci potravin bohatých na železo jako jsou luštěniny a maso. Nezapomeňte také na vitamín C – ten je klíčový pro vstřebávání železa!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

JE VAŠE PLEŤ CITLIVÁ?

Během života každý z nás zažil pocit přecitlivělé pleti. Jak jste na tom vy? Je vaše pleť citlivá? Zjistěte to v našem testu!

Červený obličej - Vše o zdraví

Credit to Alena Stalmashonak/Shutterstock

Citlivá pleť se stává čím dál tím častějším jevem. Každý může v životě pocítit přecitlivělost.

Nevhodná kosmetická péče, nadměrná exfoliace, přemíra stresu, to vše může způsobit citlivost, a to dokonce i u zdravé pleti! A tak může pleť cítit symptomy jako jsou začervenání, pnutí, svědění a celkové nepohodlí.

Navíc má citlivá pleť tendenci reagovat na různé vlivy (vítr, slunce, centrální topení, klimatizace), kosmetiku a dokonce i třeba vodu.

Jak jste na tom vy? Je vaše pleť citlivá? Zjistěte to v našem testu, vytvořeném ve spolupráci s dermatoložkou Dr. De Felici!

  • Odpovězte na otázky a ohodnoťte odpovědi od 0 do 4: 0 – nikdy 1 – zřídka 2 – často 3 – většinou
  • 4 – neustále
  • Zkontrolujte si výsledky podle nejčastějších odpovědí:  
  • VĚTŠINOU 0 a 1: MÁTE NORMÁLNÍ PLEŤ!

Uchovejte svou pleť zdravou správnou hydratací a pečujte o ty nejcitlivější zóny obličeje, jako jsou oči.

Zvolte například hydratační řadu Hydramemory a pokud jste již ve věku po třicítce, zvolte řadu Sublime skin.

K ochraně obličeje používejte sluneční ochranu s vysokým SPF (nejméně SPF30) a používejte make-up, který je dermatologicky testovaný. Nezapomínejte také pít 2 litry vody denně a jíst sezónní zeleninu a ovoce.

VĚTŠINOU 2:

VAŠE PLEŤ JE PŘECITLIVĚLÁ!

Používejte produkty Remedy pro okamžitou redukci přecitlivělosti a pro obnovení rovnováhy. Vyhněte se náhlým změnám teplot a důkladně zkontrolujte produkty a make-up, který používáte: identifikujte zdroje přecitlivělosti (péče o pleť nebo produkty na líčení) a odstraňte je z každodenní péče. Chraňte obličej vysokým SPF ochranným faktorem, vyhýbejte se cigaretám a alkoholu.

VĚTŠINOU 3 a 4

MÁTE CITLIVOU PLEŤ!

Používejte produkty z řady Remedy pro zklidnění a posílení citlivé pleti se sklonem k červenáním a rozšířeným kapilárům. Vyhýbejte se cigaretám, alkoholu, kořeněnému jídlu a také masážím se silným tlakem.

Omezte výskyt na slunci, preferujte stín a neustále používejte krémy s velmi vysokým ochranným faktorem SPF (50+). Do svého každodenního jídelníčku přidejte chia semínka a avokádo, protože jsou ideálním přírodním zdrojem Omega 3.

Snažte se také konzumovat častěji ryby než maso.

Pleť – zrcadlo našeho zdraví

Červený obličej - Vše o zdraví

Také máte občas pocit, že se v zrcadle nepoznáváte? V oblasti obličeje a krku je pokožka velmi jemná a podepíší se na ní všechny prohřešky za posledních několik hodin. A nejen to. Podle odborníků mohou být změny v obličeji projevem např. alergií na mléčné výrobky, intolerance na pšenici, alkohol, cukr anebo vybrané druhy ovoce. Taktéž se na ní projeví probděná noc nebo vyčerpání. Přečtěte si, co způsobuje tmavé kruhy pod očima, oteklá víčka, pupínky, popraskané rty, nebo červené flíčky v obličeji a metličkové žilky.

Oteklá víčka (spodní i horní)

Pokožka kolem očí je velmi citlivá a vše se na ní během několika hodin odrazí. Vyloučíme-li alergickou reakci na kosmetické přípravky a účinek probdělých nocí, pak je vhodné se zamyslet nad životním stylem během několika uplynulých týdnů.

Zajímavé:  Pokus Těžkého Ublížení Na Zdraví?

Otoky víček mohou být důsledkem užívání léků, špatného nahromadění lymfatické tekutiny či oslabení funkce ledvin. Poměrně rychlé a účinné řešení představuje zvýšení pitného režimu, aby se organismus mohl správně detoxikovat a lymfa opět začala fungovat.

Jídelníček: vyloučení slaných a sladkých jídel, zvýšený pitný režim, dodejte tělu antioxidanty ve formě zeleniny a ovoce.

Tmavé kruhy pod očima

Bývají projevem vyčerpání, chřadnutí organismu a jeho oslabení. Po uplynutí kritické fáze by tyto potíže měly odeznít.

Jestliže však přetrvávají, jde o problém nedostatku železa, nedostatečné okysličení a současně dlouhodobé únavy. Navíc čím je pleť bledší, tím jsou kruhy výraznější.

Řešením je úprava jídelníčku, odpočinek a dostatečný pitný režim. Vhodné ke konzumaci jsou luštěniny, hodně zeleniny a ovoce, které jsou plné antioxidantů.

TIP: Semínka Chia Benexia obsahují až třikrát více železa než špenát, jsou rovněž cenným zdrojem omega kyselin a působí hydratačně.

Pupínky na bradě a krku

Značí hormonální nerovnováhu. Nejčastěji se objevují v období dospívání, ale mohou se vyskytnout i v pozdějším věku. Stres navíc problém ještě zhoršuje, neboť způsobuje hormonální výkyvy. Problém pomáhají řešit potraviny a doplňky stravy s protizánětlivým a čistícím účinkem.

Doporučuje se konzumovat potraviny s obsahem zinku, omega kyselin a vitaminu B. Hojení podporuje také pupalkový olej, který je bohatý na vitamin E. Vhodné ke konzumaci jsou dále dýňová a slunečnicová semínka, ryby (mastné druhy: losos, tuňák), zelenina.

Čištění a detoxikaci pomáhá i šťáva z aloe vera.

TIP: Vhodné doplňky stravy pomáhají eliminovat potíže s pokožkou: pupalkový olej, brutnákový olej nebo výjimečný konopný či lněný olej, B-komplex, bioaktivní zinek, ACTIValoe – biologicky aktivní šťáva z aloe vera.

Popraskané rty a koutky

Dehydratace se projeví nejdříve pálením rtů, na což často reagujeme jejich olizováním, avšak bohužel tím stav ještě zhoršíme. Během několika hodin dochází k jejich popraskání. Nezapomínejte proto dodržovat pitný režim a používat hydratační ochranné prostředky. Lesky naopak mohou rty vysušovat.

Popraskané koutky jsou podle některých informací důsledkem nedostatku vitamínu B2. Mnohem častěji se však jedná o infekční onemocnění (opar, mykotická nákaza), které lze zaléčit lokální aplikací léčivé mastičky.

Novinkou na trhu je HerpeNorm (99 Kč), doplněk stravy v tobolkách, který působí rychle a efektivně.

Červené a popraskané žilky

Objevují se nejčastěji kolem nosu, na lících a bradě – tedy v místech, kde pleť nejvíce zatěžujeme. V pokožce se nacházejí malé žilky, které při přetížení anebo věkem praskají. Elasticita pokožky je nám dána už při narození, správnou péčí však můžeme ledacos ovlivnit.

Předpokladem je používání kvalitních kosmetických prostředků, ochrana před UV zářením, jemná péče. Jinými slovy, vymačkávání pupínků nechejte na kosmetičce, a pokud používáte peeling, pak volte zásadně ten s drobnými částečkami.

Jako prevence proti praskání drobných žilek nám poslouží plnohodnotná strava bohatá na vitaminy, minerály a především aminokyseliny (omega 3).

Červenáte se, rudne vám obličej? Možná jste nemocní… | Žena.cz

Tvář jako v ohni – rozpálená a červená – nikomu na sebevědomí nepřidá. Příčinou červenání  a zrudlé pleti však nemusí být emoce, ale choroba.

Rosacea neboli růžovka je onemocnění projevující se zrůžověním v oblasti obličeje. Postižení vypadají, jako by se červenali. Pokud patříte do této skupiny lidí, čtěte dále.

Nos jako květák

Růžovka se častěji objevuje u žen a jedinců se světlou pletí. Charakteristický je výsev na čele, nose, bradě či tvářích, méně často pak na hrudi, krku a zádech. Vzácně růžovka napadá i oči, jsou potom podrážděné, zarudlé a vodnaté.

Doporučujeme: Téma Kožní nemoci

V počátku se jedná pouze o mírné začervenání, pocit pálení, štípání a suchosti kůže.U pokročilých stadií lze pozorovat výrazné zarudnutí až brunátnění, na nose bývají znatelné žilky, tvrdé hrbolky či vřídky naplněné hnisem.

Extrémní stadium růžovky se nazývá rhinophyma – tkáň zbytní natolik, že špička nosu připomíná květák.

Tajemné příčiny

Ačkoliv je toto postižení poměrně rozšířené (má ho až 10 % populace), jeho příčina zůstává zahalena rouškou tajemství. Existuje několik teorií. Jedna hovoří o doprovodném projevu celkového onemocnění krevních cév. Další svaluje vinu na mikroskopické kožní roztoče a plísně. Zmiňuje se i špatná výživa pojivové tkáně těsně pod pokožkou.

Náš tip: Svítí slunce: Máme se schovat? Rady doktora na jaro

Vzhledem k tomu, že neexistuje specifický test, diagnóza růžovky probíhá na základě pohovoru s lékařem. Léčba je vždy individuální. Vychází z aktuálního stavu kůže a projevů onemocnění. Nejčastěji zahrnuje:

  • terapii místní a užívací – klade si za cíl odstranění vřídků, zbytnění a zarudnutí, snahou je dosáhnout a udržet bezpříznakový průběh choroby
  • chirurgický zásah – odstraňuje viditelné cévky a nepravidelnosti na nose
Zajímavé:  Chlumec U Ústí Nad Labem Lékař?

Aby terapie pomohla co nejvíce, je vhodné změnit i svůj životní styl. Vyplatí se:

  • omezit přímou expozici slunci a větru, minimalizovat pobyt v příliš teplém či studeném podnebí
  • vyvarovat se alkoholu a horkých nápojů
  • vyhýbat se fyzicky náročnému cvičení a emocionálnímu stresu

(msd)

více na uLékaře

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

  • Záhada lupénky konečně odhalena: Může za ni prostředí
  • 8 věcí, které jste nevěděli o biopotravinách
  • Výrobci dávají do cigaret nové látky. Zabíjejí víc

Vstoupit do galerie | 8 8 jídel na zdraví vašeho srdce   Video Mohlo by Vás také zajímat:

Co prozradí obličej o našem zdraví?

Datum: 17.09.2020

Obličej je velmi silně vypovídajícím místem našeho zdraví stejně jako třeba plosky nohou, oči nebo ušní boltce. Projděme si společně jeho místa.

Naším obličejem prochází celá řada akupunkturních drah a je zde umístěno velké množství reflexních bodů. Každý z nich náleží nějakému hlavnímu orgánu v našem těle.

Prohlédněte si pečlivě svůj obličej

Nacházíte na stále stejných místech vaší tváře začervenání, pupínky, afty nebo zánětlivá kožní ložiska? Může to být způsobeno právě chronickou dysfunkcí některého z vašich vnitřních orgánů.

Zánětlivé procesy probíhající v tomto orgánu se následně začnou manifestovat právě na výstupních místech některého z reflexních bodů či akupunkturních drah.

Podívejme se blíže

1. oblast spánků a čela = ŽLUČNÍK

Akupunkturní dráha žlučníku je jednou z nejsložitějších a mimo jiné prochází oblastí za ušima přes spánkovou oblast a také čelo. Pokud trpíme chronickým zánětem žlučníku, manifestuje se nám tento zdravotní problém právě v popsané lokalitě.

Chronický zánět žlučníku nemusí nutně znamenat žlučníkové záchvaty, ale pro organismus to je jistá dysfunkce, která nám může způsobovat nadýmání, říhání a nepravidelné vyprazdňování.

Žlučník si můžeme podráždit špatnou skladbou stravy, zejména pokud obsahuje velké množství kombinace bílé mouky a cukru a také přepálených tuků. Na žlučník má však také vliv dlouhodobý chronický stres.

Všechny chronické kožní potíže v oblasti spánků a čela souvisí se žlučníkem. Při léčbě proto volíme byliny, které podporují trávení jako je třeba dobromysl, řepík, řebříček

2. oblast koutků úst = ŽALUDEK

Právě kolem koutků úst prochází akupunkturní dráha žaludku. Pokud trpíme problémy se žaludkem, máme chronické překyselení žaludku.

Vnitřní prostředí v tomto orgánu není celkově v pořádku, tak se nám zvýší výskyt různých druhů virů a bakterií, které se velmi často manifestují právě v místě našich ústních koutků.

Velmi rády se zde usazují i plísně, které máme v zažívacím traktu.

Při léčbě těchto kožních onemocnění musíme vždy dbát na úpravu kyselin a zásad v oblasti žaludku a užívat přípravky působící na viry a bakterie, rádi se zde množí. Pomůže nám k tomu úprava stravy a také byliny jako jsou třeba pampeliška, andělika či fenykl 

3. oblast tváří a lícních kostí = TENKÉ STŘEVO

Akupunkturní dráha tenkého střeva prochází právě kolem našich lícních kostí, přes tváře a krk. Zdravé střevo je základ imunity.

Pokud se nám v těle vytváří chronický zánět střevní sliznice, narušujeme si celkový imunitní systém.

Následně můžeme trpět trávicími problémy, chronickými rýmami, alergiemi, chronickou únavou, ale i zánětlivým akné, které se velmi těžko léčí.

Často dochází ke spojení špatné funkce žlučníku a následně chronického zánětu tenkého střeva.

Tento stav je způsobený špatným dávkování žluči do tenkého střeva a následně nedostatečným trávením stravy. Ta následně kvasí ve střevech a způsobuje chronické záněty.

Velmi účinnou bylinou proti kvašení a zánětu ve střevě je čubet benedikt.

4. oblast kořene nosu = TLUSTÉ STŘEVO

Oblast kořene nosu a také dolní čelisti patří akupunkturní dráze tlustého střeva.

Problémy s tlustým střevem, špatné vyprazdňování, divertikulóza střev, záněty střevní sliznice – to vše se následně může odrážet na kůži právě v této oblasti.

Při léčbě musíme v první řadě dbát na správnou vyváženou stravu s dostatečným množstvím vlákniny. Pomohou nám byliny jako jsou třeba řepík, fenykl, proskurník

Našli jste kožní defekty na více místech? Je to pravděpodobné, jelikož naše tělo a naše orgány nefungují odděleně, nýbrž společně. Začněte s léčbou jednoho a ostatní se pak postupně také upraví. Poslouchejte signály vašeho těla a pomozte mu bylinami a změnou stravovacích návyků!

Nechcete přijít o další články? Zde vyplňte svůj e-mail

Zajímavé:  Radon Vliv Na Zdraví?

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Zrcadlo nemocí: Vyčtěte své zdraví z obličeje, prozradí vám vše!

  • Čelo, nos, brada, pravá a levá tvář. Každá z těchto zón nabízí vodítka k tomu, co se děje uvnitř vašeho těla – pokud víte, co hledat! Vaše tvář je totiž nejen odrazem vaší mysli, ale především vašeho zdravotního stavu. Pohled do zrcadla vám tak může pomoci odhalit, co se děje uvnitř vašeho těla. Naučte se dekódovat, co o vás váš obličej prozrazuje. 
  • Na čele u kořínků vlasů se promítá stav močového měchýře. Když přijímáme nadměrné množství tekutin, musíme nadměrně močit a zároveň naše tělo začíná reagovat pocením na čele. Spodní část čela pak ukazuje na špatnou funkci tenkého střeva.Játrům v obličeji odpovídá středová část obličeje bezprostředně nad nosem – mezi obočím. Jedna nebo více svislých linek v této části obličeje naznačuje, že příslušná osoba má problémy s játry.Slezina má odraz své kondice na obou stranách hlavy, a to přibližně na vnějších koncích obočí. Vyrážka nebo zarudnutí pleti na spáncích vypovídá všechno o stavu žlučníku. Pokud se v těchto partiích objevuje zabarvení, je pravděpodobné, že slezina nepracuje úplně správně.Slezina a slinivka se projektují u kořene nosu a na vnější straně očí.
  • Jak je na tom vaše srdce můžete vyčíst z konce nosu. Do široka rozložený (naběhlý) nos je důkazem toho, že i srdce bude pravděpodobně rozšířené. Červené zbarvení nosu je důkazem přetíženosti srdce. Rýha na konci nosu – v jeho středu – je znamením, že pravděpodobně máte šelest na srdci.Ve střední a horní části nosu se zrcadlí stav žaludku a slinivky. Disbalance se projevuje vráskou mezi nosem a ústy. Levá část okolí úst souvisí se slinivkou břišní. Pokud právě v těchto místech máte hlubší rýhu, je dobré si hlídat hladinu cukru v krvi. Pokud vám špička nosu často červená, máte podrážděný žaludek. Stejně tak může jít i o zánět žaludeční sliznice. Pomůže vám jídelníček sestavený z lehce stravitelných, zásaditých jídel.Nosní dírky pak ukazují, v jaké kondici jsou vaše průdušky.
  • Pokožka se širokými póry a časté vyrážky na bradě říkají, že vaše hormony jsou jako na houpačce. Často se tyhle problémy u žen objevují během menstruace. Pomůžou preparáty, které regulují hormonální nerovnováhu a upravují cyklus.Z vrásky mezi spodním rtem a bradou se dá vyčíst genetická dispozice k oslabeným žilám.Nahnědlé nebo nažloutlé zabarvení v oblasti úst je typickým projevem problémů se spalováním a přeměnou tuků.
  • Tváře nás mohou informovat o onemocněních plic a dýchacích cest. Platí zde jednostrannost orgánů, to znamená, že pravá tvář odpovídá pravé plíci a levá – levé. Při poruchách plic se na nich někdy vyskytuje vnik cévní kresby nebo stálého zarudnutí. Tvar plíce je opakován tvarem vystouplé části tváře, přičemž vrchní část líce – je vrcholek plíce a spodek odpovídá spodní části plíce. Problematické tváře poukazují na špatně fungující horní a dolní cesty dýchací
  • Vnitřní, střední část spodního rtu ukazuje kondici tenkého střeva, vnější část kondici tlustého střeva. Zduřelý nebo předsunutý spodní ret naznačuje, že střevo je značně uvolněné. To vede k jeho nepravidelné činnosti. Zduřelý vrchní ret pak prozrazuje, že nefunguje správně žaludek.Ústní koutky prozrazují stav dvanáctníku. Bílé skvrny na rtech jsou znamením, že se v zažívacím traktu vytvářejí hlenové nebo tukové usazeniny. Tmavé skvrny ohlašují tvoření vředů.Vnitřní, střední část spodního rtu ukazuje kondici tenkého střeva, vnější část kondici tlustého střeva. Ústní koutky nám prozrazují stav dvanáctníku. Bílé skvrny na rtech jsou znamením, že se v zažívacím traktu vytvářejí hlenové nebo tukové usazeniny. Tmavé skvrny ohlašují tvoření vředů. Podobným způsobem je možné posuzovat kondici zažívacích orgánů podle jazyka. Špička jazyka odpovídá dolním partiím zažívacího traktu, kořen jazyka partiím horním.Originál textu a další informace naleznete na http://slunecnyzivot.cz/2013/06/oblicej-jako-zrcadlo-nasich-organu/Vnitřní, střední část spodního rtu ukazuje kondici tenkého střeva, vnější část kondici tlustého střeva. Ústní koutky nám prozrazují stav dvanáctníku. Bílé skvrny na rtech jsou znamením, že se v zažívacím traktu vytvářejí hlenové nebo tukové usazeniny. Tmavé skvrny ohlašují tvoření vředů. Podobným způsobem je možné posuzovat kondici zažívacích orgánů podle jazyka. Špička jazyka odpovídá dolním partiím zažívacího traktu, kořen jazyka partiím horním.Originál textu a další informace naleznete na http://slunecnyzivot.cz/2013/06/oblicej-jako-zrcadlo-nasich-organu/

Klíčová slova: zdraví, obličej

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector