Clostilbegyt – vše o zdraví

Otázku položila: Anonymní uživatelka #64428 20.6.2012 12:56

Ahoj womenzonky. Chci se Vás zeptat na zkušenosti s Clostilbegytem. Po 8měsíčním neúspěšném snažení mi tento lék předepsal lékař a určil dávkování od 3-7 dne po 1 tbl (je mi 37 a mám jedno 11leté dítě). Pomohl Vám k otěhotnění? A měl nějaké vedlejší účinky. Díky za odpovědi a přeji Vám krásný den.

SnažilkyTěhotenská vyšetřeníPočetí Už se řešiloTo je zajímavésledovatnahlásit

Související články v encyklopedii

 • Clostilbegyt - Vše o zdraví Snad každá žena na sobě minimálně jednou v životě hledá těhotenské příznaky, ať už s očekáváním či strachem. V obou případech můžeme vidět příznak i v malém píchnutí, a tak je tu pro vás malá nápověda.
 • Clostilbegyt - Vše o zdraví Přejete si mít miminko? Občas je potřeba tu přírodu trošinku popostrčit. Přečtěte si několik rad, které je při snažení určitě dobré znát.
 • Clostilbegyt - Vše o zdraví Po nalezení dvou čárek na těhotenském testu vás čeká vyšetření u gynekologa, a to nejen jedno. Která to jsou a kdy se provádí?
 • A.t.i20.6.2012 13:39 Komentujte Nahlásit Hodnocení: 0
 • ivekr20.6.2012 13:42 ahojíky, tak mě bohužel nepomohl. Brala jsem ho 7x , z toho 2x IUI a nic, teď další cyklus mě čeká laparo a pak zase 3x pokus IUI. Beru i proveru. Přibrala jsem 9kg (ale jestli clost nebo provera nevím) a hodně únava a bolí mě dost oči (to může být z clostu) Jinak se nemá brát déle jak prý 6x že způsobuje cysty a tak. Takže mě nepomohl, ale asi bude chyba v něčem jiném….Držím pěstičky Komentujte Nahlásit Hodnocení: 0
 • Caesar20.6.2012 14:16 Já ho začala včera užívat podruhé. Žádné příznaky jsem nepozorovala. Folikuly po něm pěkně rostly, ale k k tomu hlavnímu cíli jsme nedospěli…nepovedlo se. Já ho tedy beru vždy od 5.DC 5 dní po jedné tabletce. Ale to záleží na tvém cyklu, kdy ti ho naordinoval. Tak snad nám brzy zabere. A ty už si ho začala brát? 23 komentářů Nahlásit Hodnocení: 0
 • Anonymní uživatelka #6247720.6.2012 18:15 Já ho brala jen jeden měsíc, sice po něm folíky krásně vyrostli, ale sliznice po něm byla moc nízká, že by se v ní nic neudrželo. Nějaké vedlejší účinky jsem nepozorovala. Asi je to hodně individuální jak to na každou působí Komentujte Nahlásit Hodnocení: 0
 • Bývalá uživatelka #1125120.6.2012 20:53 Ahoj já jsem ho brala 6x, nepomohl mi k otěhotnění. A vedlejší účinky na mně měl. Přibrala jsem několik kil, padali mi vlasy, měla jsem návaly horka, změny nálad. Ale bylo zajímavé, že každý cyklus jsem měla jinačí vedlejší účinky. Tak ti přeji abys ho snášela dobře a pomohl ti. Komentujte Nahlásit Hodnocení: 0

Přidat odpověď

 • Ženě nejlépe rozumí žena
 • V poradně naleznete již 76 050 otázek, kterým se dostalo 254 835 odpovědí a 396 646 komentářů
 • Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

girls talk: MENSTRUACE – CO MI POMOHLO, JAK BOJUJI

Takže jak to tedy je? Řeknu vám to naprosto upřímně. Na svém Instagramu vás informuji o všem, jsem transparentní a 100% upřímná. Odjakživa jsem měla hormonální problémy, 3 roky užívala HA a v lednu, roku 2018 jsem ji vyřadila.

Od té doby trpím amenorrheou, nepřítomnost menstruace. V říjnu 2018 jsem zjistila, že mám nevyvinutou děložní sliznici, pouze 1,7 mm (např. 9 mm je velikost, aby žena mohla otěhotnět). Byla jsem z toho nešťastná, zoufalá, jednu dobu fakt na dně.

Ale na druhou stranu jsem ráda, že se přišlo konečně na to, kde je problém a může se začít řešit. Předchozí doktorka, mě vždy odbyla s tím, že je vše v pořádku a že menstruaci budu mít díky práškům.

A když jsem se jí zeptala, jestli je to rozumné řešení, když HA vyvolává uměle menstruaci, tak proč bych to měla brát, když chci zajistit, aby to bylo přirozené. Neodpověděla.

Poprvé (po vysazení HA), jsem menstruaci dostala v září, potom, co jsem se s přítelem vrátila s Aquawordu v Budapešti, bylo to sice díky vyvolávací injekci, ale přeci jen známka toho, že by to mělo fungovat. Brečela jsem štěstím jak malá holka! Ano, vím, že to bylo vyvolané, ale viděla jsem v tom naději, že se to zvládne.

Bude to trvat, ale zvládne se to! (Tenhle problém mě hodně učí trpělivosti). Poté nic nepřišlo, až když jsem v lednu na kontrole dostala předpis na lék Clostilbegyt (hormonální přípravek na podporu a vyvolání ovulace – u mě v rámci řešení nízké děložní sliznice). A menstruaci jsem dostala do 14 dní po dobrání. A to v Sydney! Ale víte co, myslím, že na tom mělo podíl mnohem více vlivů.

Na tohle téma určitě naleznete plno článků, vlogů (díkybohu), ale stejně myslím, že čím více, se tohle bude odstávat do povědomí a ukazovat, že tohle je ta správná cesta, tak tomu snad i vy konečně uvěříte, pomůžete sami sobě či někomu jinému.

Sdílím poznatky ze svých vlastních zkušeností, přednášek, odborných článků, z vašich příběhů, sama s problémem bojuji, ale proč nepomoci ostatním, když vím jak na to (jen mi to nějakou dobu asi ještě potrvá).

V první řadě však doporučuji zajít k doktorovi, udělat si všechny potřebné testy a vyšetření (hormonální, štítnou žlázu, krev apod.).

Chci vám také říci, že řešení tohoto problému není otázkou týdne, měsíce, ale může to trvat v rámci měsíců či let, trpělivost se vyplácí.

Mě lékař předepsal 3x Clostilbegyt, protože po předchozím užívání se mi sliznice zvětšila o 1 mm (a to beru jako mega úspěch!).

Psychická pohoda

Když jsem dostala menstruaci, byla jsem v Austrálii. Takže to máme splněný jeden z nejdůležitějších požadavků – žádný stres. Jenom neskutečná pohoda, dovolená, na druhé straně světa.

Neměla jsem simkartu, žádné emaily, úkoly, povinnosti, deadliny, toxické osoby, starosti, stresování a hlavně tu vládla neuvěřitelná girlpower! S Nel a Mel to bylo jednoduše a naprosto boží, užívaly jsme každou vteřinu a shodou okolností, Mel dostala po dlouhé době den přede mnou také MS! A vůbec, ten adrenalin, vzrušení z cestování, očekávání, poznávání, endorfiny, to tomu také dost pomohlo. A už je to 3 měsíc, kdy bych měla menstruaci dostat, ale stále nic. Takže moje rada (hlavně se tím začni konečně řídit ty, Aneto) – nestresujte se. Já vím moc dobře, jak je to těžké, káže vodu, pije víno. Chodím na jógu, které mě dokáže absolutně odpoutat od vnějšího světa, více do přírody, více si čtu, snažím se ignorovat a povznést se nad věcmi a lidmi, na které bych normálně nadávala, trávím více času s lidmi, kteří mi dávají energii, distancovat se od těch, kteří mi ji berou. Snažím se lépe rozvrhnout práci, povinnosti, úkoly, aby se to příliš nehromadilo, učím se rozeznávat, kdy je pro mě dobré říct ano a kdy ne na různé nabídky, příležitosti, projekty a akce, hospodařit se svoji energií, psychickou i fyzickou, pochopit, že nemůžu zachránit celý svět, že toho nemusím dělat tolik a všem se zavděčovat. A mohla bych pokračovat, samozřejmě, že takhle ideálně se daří málo kdy, většinou je to právě opak, ale jsem ráda, že o tom vím, uvědomuji si to a pracuji na tom. Prostě své tělo mějte rádi, pečujte o sebe, zajděte si na masáž, ke kadeřnici, do sauny, hýčkejte se, nemějte na sebe vysoké nároky.

Děláme to pro sebe a své zdraví

Ach, kolik jsem už na téma stravy napsala článků, vynaložila energie a pořád to nestačilo? Nebojte se toho, je to jen jídlo. Ano, prošla jsem si několika problémy a poruchami, anorexie, ortorexie, ale to je už hrozně dávno zamnou a já jsem myšlením úúúplně někde jinde, proto si dovoluji „rozdávat moudra“.

Jídlo, strava vůbec, je věc, kterou mám naprosto vyřešenou, neexistují žádné výčitky, strach z ničeho, vím, že je to zbytečné a vůbec to za to nestojí! Stravuji se intuitivně, nepočítám kalorie, poslouchám své tělo, jím zdravě a dostatečně, ráda si dám to, na co mám chuť,…a hlavně, zejména v řešení tohoto problému: čím víc, tím líp! Tak se toho jídla absolutně nebojte. Na co vám bude striktní dodržování tabulek, minimum tuku v těle, hubený pocit, když nebudete moc mít v budoucnu děti? Já vím, že jste všichni dost rozumní a umíte si určit své priority. Musíte hold počítat i s tím, že nějaké to kilo přiberete. Nejde o to být obézní, aby menstruace fungovala, jen to brát jako součást vaši cesty za zdravím. Ale to je přece to poslední, pokud jde o cestu stát se zdravou ženou, ne? Já už obětovala minimálně 5kg (a to i přes to, že nejsem žádný tintítko, 64 kg na 167 cm), ale klidně přiberu ještě více, prostě tolik, aby to fungovalo. Hele, taky jsem z toho měla strach, ale teď je to poslední co řeším, v cestě za zdravím. Protože na co mi bude „super pocit“ z dietování, hubnutí, vyrýsovaného tělo, když nebudu fungovat jako žena? Vím, že to říkám už s velkým nadhledem (ale věřte, prošla jsem si sama tím nejhorším), ale opravdu neblbněte, je to škoda. Ať už jste o tenhle problém, anorexii, neničte si dobrovolně své zdraví, tělo, duši, současný i budoucí život.

Dostatek stravy jako základ

Navazuji na předchozí odstavec, bez kterého je tenhle zbytečný a neúčinný. Zkuste to prostě méně řešit. Pokud si počítáte kalorie, tak jednoduše přidejte 300, 500, 1000 kcal, kolik jen bude třeba, přidejte více vloček a oříšků do snídaně, příloh, dejte si krajíc chleba navíc, smlsněte si hořkou čokoládu, dopřejte si ten dortík, na který máte tak dlouho chuť.

V žádném případě nehladovte. Za mě je nejlepší, nejpříjemnější a nejsladší doplňování kalorií pomocí oříškových másel, hehe.

Zajímavé:  Léky Na Chronickou Bolest?

Ale opravdu, tohle není sranda, zdá se to ze začátku šílené, hlavně pokud nemáte podváhu a s tím i pocit, proč byste se měli tak ládovat a přibírat, ale buďte k sobě upřímní, jak dlouho vaše tělo strádalo, hladovělo, trpělo? Proto mu dejte popud k tomu, že je vše v pořádku, nebude hladovět, už ho nebudete trápit a chcete, aby vše fungovalo tak jak má, právě pomocí té dostatečné stravy. Tělo se vám odmění. Nemyslete na váhu, i když si myslíte, že jíte dostatečně, nejspíše to tak není. Přidejte mnohem více komplexních sacharidů, jako vločky, celozrnné pečivo, těstoviny, rýže, kuskus, dopřejte tělu dostatek energie, nenechte ho hladovět a hlavně nezapomínejte na zdravé tuky – oříšky a oříšková másla teď budou vašim každodenním parťákem, ryby, avokádo, oleje, celá vajíčka. Stejně tak myslete i na dostatek bílkovin v každém jídle, ovoce a zelenina jsou samozřejmostí. Také doporučuji zařadit potraviny s přirozeným zdrojem probiotik, trávicí soustava má na tenhle problém také vliv – kefírové mléko, fermentované zelí, kombucha,…

Odpočinek a spánek

Ano, všichni určitě víte, že to je moje další slabá stránka. Je pro mě často nereálné se dostat do postele před půlnocí, to bývá ten nejkvalitnější spánek, nebo brzo usnout. A když už se mi podaří usnout, tak se vzbudím ve 2h ráno a už nespím. Někdy je to lepší, někdy horší, se spaním to mám složité odjakživa.

Ale jak říkám, když na nic nemyslím, například v té Austrálii, nebo s přítelem o víkendu, spím jak miminko, klidně i 10 hodin. Ale (snažím se) zapojuji spánkovou hygienu, žádný mobil a notebook před spaním, pouze čaj a kniha (ideálně ještě sex, žejo).

Spánek by měl při nejlepším být alespoň 7-9 hodin, jednoduše, zkuste chodit spát co nejdříve a když nemusíte, nevstávejte ráno příliš brzy. A co se týče toho odpočinku, i když se to nezdá, zařadila jsem ho do opravdu do svého dne, opravdu. Buď si po probdělé noci déle poležím, a když se cítím během dne unaveně, tak si s klidem lehnu.

Každý to samozřejmě nevyjde, zvláště když cestuji, dojíždím do Prahy, na schůzky, do školy apod., ale pokud si chce moje tělo oddechnout, dopřeji mu to. Naučila jsem se nevydávat za každou cenu 100% své energie, nic mi neuteče a akorát se cítím lépe.

Pohyb a cvičení

Zní to možná divně, ale opravdu je potřeba přidat na jídle, odpočinku a ubrat na pohybu. Jiná rovnice není.

Vždy jsem musela být po tréninku za každou cenu vyřízená, zničená, v plavání to muselo být vždy minimálně uplavaných 1500 m, i když jsem už nemohla, nebyl by pro mě den, kdybych neměla v nohách 20 km, neustále jsem musela něco dělat, jít nakoupit, uklízet, vyvenčit pejska, nedokázala jsem sedět na místě.

A na to jsem se vykašlala! Ona se ta vynaložená energie během dne nasčítá a ve výsledku, i když jíte dostatečně, je to pořád málo, protože spálíte hrozně moc kalorií a máte tak nedostatek tzv. energické dostupnosti (potřeba alespoň 30 kcal na kilogram beztukové hmotnosti těla).

Jednoduše řečeno, všechnu vaši energii vynaložíte na trénink, pohyb během dne a primární tělesné funkce (bazální metabolismus) a na sekundární funkce, které pro tělo nejsou nezbytné k přežití, jako právě menstruace už energie nezbude. Zkuste místo tréninku zkusit jógu, rekreační plavání, procházku, nebo uberte na intenzitě a uberte, nebo téměř vyřaďte kardio. Musíte změnit vaše myšlení a přístup, nehoňte se za tím být hubená, vyrýsovaná, ale hlavně zdravá!

Doplňky a zdravé potraviny

Stále nezapomínejte na to, že níže sepsané věci celý proces mohou podpořit, ale ne vyřešit. Neexistuje jeden zázračný doplněk, po kterém se menstruace vrátí, důležitý je se pevně držet předchozích bodů. Dlouhodobě, pravidelně i nepravidelně popíjím „ženské“ čaje. Zejména kontryhel, ale i žebříček, jetel, měsíček a maliník.

V kuse jsem také 2 měsíce užívala tobolky z oleje pupalky dvouleté (odkaz), teď užívám přímo tekutou formu, bylinný přípravek Gynex (odkaz) a doteď stále každý den beru tabletku kyseliny listové (odkaz) (doplňky mi došly v rámci spolupráce s lékárnou Pilulka). Co nesmím také opomenout, je mleté lněné semínko, které si od ledna hojně sypu každé ráno do kaše.

Mají velký obsah omega-3 nasycených mastných kyselin a navíc i příjemnou oříškovou chuť (200g seženete zhruba za 30kč). Pořídila jsem si i doplněk drmek obecný, ve formě tablet – Vitex agnus-castus, ten má pozitivní vliv na úpravu menstruačního cyklu a plodnost. Samozřejmostí je kombinace hořčík + B, vitamin C a D, omega-3 rybí tuk.

Jak jsem psala výše, zařaďte do svého jídelníčku co nejvíce zdravých tuků a komplexních sacharidů pro dostatek energie a správnou funkci hormonů.

Jednoduše řečeno, nestresujte se, více odpočívejte a spěte, přidejte příjem, uberte výdej. 

Clostilbegyt - Vše o zdravíClostilbegyt - Vše o zdraví

Dotazy lékaři

«prvni  ‹předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 … následující›  poslední»[ 1 … 40 z 4019 ]

Dobrý den pane doktore.už 8 měsíců se snažíme o miminko po půl ročních bolestech v podbřišku a nezdárném početí jsme nezjistili příčinu,a tak jsem byla odeslána 29.1. na laparoskopii.Tento cyklus si měřím BT a mé teploty asi značí jak se domnívám,že …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mohu užívat canesten v těhotenství – ve 4tt? Jsem trochu zmatená, protože jsem si přečetla, že složka tohoto přípravku je clotrimazol a může se užívat a u přípravku clotrimazolum femina jsem se dočetla, že by se užívat neměl a přitom obsah…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, již od druhého měsíce mám svědění v pochvě, pan doktor mi předepsal 3 balení gyno- pevarylu, to nepomohlo, pak D klion, pak mi udělal stěr a zjistil enterokoka. Předepsal mi další zavaděcí oranžové globule. Chci se …

zobrazit celý dotaz

Ještě otázku.Kdy bývá z pravidla ženě špatně z těhotenství??V jakém týdnu to na sobě asi začíná pozorovat.Díky……

zobrazit celý dotaz

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat už teset dní mám bazální teplotu 37,2-37,4.mohla bych být těhotná.Obvykle jsem měla bazalní teplotu tak 36,5-36,7.Předem děkuji za odpověd…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, jsem ve 12 tt a několik dní mě trapí svědění (mám podezření na kvasinky). Mohu používat Gynogel, jak jsem byla zvyklá i z preventivních důvodu před otěhotněním ?? Případně, můžete mi doporučit něco jiného ?? K lékaři jsem objednaná až na k…

zobrazit celý dotaz

dobrý den,chtěl bych se zeptat ohledně mé přítelkyně pokoušíme se o dítě teprve 1 měsíc ale chtěl sem vědět protože ona před dvěma dny na jeden den jako slabě krvácela,měla termín menstruace ale další den už nic a teď taky nic.může být těhotná i když…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, prosím Vás, můžete mi vysvětlit co znamenájí výsledky citilogie 2-3? Pan dokror mi jen řekl, že na kontrolu mám přijít už za půl roku, jinak nic… děkuji Lucie…

zobrazit celý dotaz

Pane doktore chtěla jsem se zeptat po skončení menstruace jsme měli s manželem pochlavní styk. Už od svých 15 let užívám antikoncepci mirele. Tentokrát jsem 3 dny si pilulky nevzala. Zrovna doba nechráněného sexu. A po třech dnech jsem začalo opět už…

zobrazit celý dotaz

Je mi 45 roků.Mám za sebou 2 porody,10 let podvaz vejcovodů. Před rokem mi lékař zjistil myjom na děloze s domluvou kontroly za půl roku. Po půl roce jiný lékař řekl myjom, ale není nutno nic dělat.Před 3 dny mi začala menstruace a jako vždy hodně b…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den pane doktore. Jsem v 19tt a poslední týden pociťuji bolesti v podbřišku. Mohla bych to přirovnat k mírné bolesi při nachlazení močového měchýře. Močení je však bez pálení nebo bolesti. Je možné, že by tyto pocity souvisely pouze s růstem dě…

zobrazit celý dotaz

Po potratu mi bylo doporučeno 1/2 roku neotěhotnět. Doporučil byste mi jako antikoncepci HA nebo nějakou jinou vzhledem k tomu, abych neměla potom problém otěhotnět?…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den pane doktore chtěla jse zaptat jaké léky při bolesti zubu v těhotenství a v jaké dávce bych si mohla vzít jsem 5 měsíců těhotná.Včera čistili mi kanálky ,protože jsem měla velký kaz,pak následovali hrozný bolesti celé strany,ucho ,oko a p…

zobrazit celý dotaz

Jsem ve 25.týdnu těhtenství, vzhledem k hrozicímu potratu ve 21.týdnu mi lékař předepsal magnézium a Utrogestan. Krom toho užívám Letrox 50. mám z hormonů strach, kvůli miminku. Na příbalovém létáku jsem objevila informaci, že užívání Utrogestanu ve…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, jsem těhotná 4týdny a trochu jsem špinila. Byl mi preventivně předepsán utrogestan. Má smysl je užívat. Slyšela jsem, že v případě samovolného potratu stejně nepomůže a že jej lékaři předepisují ze zvyku a pouze alibisticky. Pokud ho mám u…

zobrazit celý dotaz

Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda vysoke davky vitaminu C uzivaneho pri nachlazeni mohou oddalit menstruaci? Dekuji Jarmila…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, dnes jsem se dočetla na internetu, že nízkotučné jogurty způsobují u žen neplodnost, chtěla jsem se zeptat jestli to platí i u mužů. Přítel má pomalé sperma, můžou na to mít vliv nízkotučné výrobky? Děkuji za odpověď…

zobrazit celý dotaz

Skončila mi menstruace, po 2 dnech se objevilo kravceni opet trvalo5 dni pak ustalo a po8 dnech se objevilo opet a trva porad je to už 7 den, bylo mi řečeno že je to začatek tehotenstvi.PORADTE DEKUJI…

zobrazit celý dotaz

DOBRY DEN MAM PROBLEM PO SESTI NEDELICH JSEM DOSTALA ANTIKONCEPCI CERAZETTE PROTOZE KOJIM,BERU TO DNESKA CTVRTY DEN A ZACALA JSEM KRVACET,BOLENI ZAD A BRICHA,NEVIM JESTLI MAM ZAJIT K LEKERI NEBO JETSE MAM CHVILKU POCKAT,DEKUJI PREDEM ZA ODPOVED,ZADNY…

Zajímavé:  Fenixovy Slzy Lecba Rakoviny?

zobrazit celý dotaz

Nevím, jak se mi to podařilo, ale tento dotaz jsem vepsala na urologii, to ze mě bude mít pan doktor radost:) Chci se jen zeptat, když je můj přítel 0+, mamka 0- …..tak bychom mohli mít (v případě zdědění krevní skupiny) problém s miminkem? Jak to…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, můj dotaz směřuje ke krevním skupinám….přítel má 0+, moje mamka 0- a taťka B+. Tzn., že kdybych zdědila 0 po mamce , mohli bychom mít s přítelem problémy s miminkem? Děkuji…

zobrazit celý dotaz

ještě jednou k mému dotazu předtím jsem psala název tématu nezkušená no ono je to dosti choulostivé prostě jsme na sobě leželi nazí a dráždili se aniž by partner do mě vsunul svůj úd. Došlo k vyvrcholení které skončilo na mé pochvě. …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den pane doktore, jsem pravidelná čtenářka Vaší rubriky, neboť některé odpovědi jsou velmi poučné. Umíte v nich často podat odbornou radu, uklidnit, nebo navrhnout jiné řešení mnohdy bezradné tazatelce. Některé dotazy jsou psané ve chvílích ne…

zobrazit celý dotaz

Pane doktore, jak dlouho je možné brát bez přerušení hormonální antikoncepci? Děkuji. Pavlína…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den,jsem v 8. tt,na ultrazvuku jsem byla před 14 dny,kdy bylo vše v pořádku,ale mám stále bolesti v podbřišku,podobně,jako bych měla před menstruací,chodím často na záchod,přestože skoro nic nevypiji.Nemůžete mi poradit,co to je?Je možné,že se …

zobrazit celý dotaz

rad bych se jen ujistil ohledne ceny za vakcinu proti rakovine delozniho cipku – jedna o 10000Kc za tri injekce? dekuji….

zobrazit celý dotaz

dobry den pan doktor, prosim Vas viete mi poradit nejaky spôsob akym sa da potlacit zapal bartholinskej zlazy okrem liekov? zatial mam len slabsie bolestive prejavy, ktore sa ale uz tri krat zopakovali..citala som o teplych kupeloch ale aj o studenyc…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den chtěla jsem se zeptat je možné když jsme se s partnerem jen dráždili sexuálně a on do mě nevsunul svůj úd (pouze dráždění)přitom došlo k partnerovu vyvrcholení je možné otěhotnět….

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mám takový menší problém. Byla jsem na konizaci děložního čípku. Výsledky z hystologie zjistili středně těžký nález. Nevím co si pod tímto pojmem mám představit, doktor mi zdělil že se nejedná o čistou rakovinu. Můžete mi poradit co to vše…

zobrazit celý dotaz

Existují nějaké choroby, které by nebylo možné dárcům krve zjistit? Jsou papilomaviry přenosné krví?…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat v jakém tt pozná gynekolog, že miminku bije srdíčko. Už jednou jsem o miminko přišla a chtěla bych tam jít až bude jistý jestli je všechno v pořádku nebo naopak. Jsem na konci 5tt. Občas mě bolí břicho a někdy mě tam …

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, jsem těhotná a lékařka mi předepsala z důvodu špinění ascorutin. Na příbalovém létaku je ale napsáno, že se v těhotenství NESMÍ užívat. Komu nebo čemu mám tedy věřit? Děkuji za odpověď. A….

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, jsem měsíc těhotná a protože mám velmi oslabenou imunitu, tak jsem užívala vždy vysoké dávky vit. c. Mohu nadále vit. c užívat i v těhotenství nebo má nějaký vliv na plod. Děkuji. Jana…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, již druhý měsíc beru antikoncepci Tri-Regol a po dobrání druhého platíčka jsem ani po 5 dnech nedostala menstruaci. Po prvním platíčku se menstruace objevila po dvou dnech. Chtěla bych vědět, co je příčinou odsunutí krvácení. Může to bý…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den obracím se na Vás s prosbou o radu. S manželem se snažíme o miminko přesně rok a bez výsledku. Manželovi je 30 a mě 25let. HA jsem brala asi 9 let . Menstruační cyklus mám pravidelný po 32 dnech. Ke své gynekoložce chodím pravidelně, ale …

zobrazit celý dotaz

Vážený pane doktore, měla jsem bolesti v podbřišku, svědění a výtok. Navštívila jsem pana gynekologa a při vyšetření mě to bolelo uvnitř pochvy. Předepsal mi antibiotika deoxymykoin a entizol. Po dobrání se mi to zlepšilo. Navštívila jsem znovu pana…

zobrazit celý dotaz

Chci se zeptat jsetli mohu být těhotná. Cyklus mám 28dní. Ke konci cyklu jsem se cítlia jinak než obvykle a tak jsem si 31 den nechala odebrat krev na HCG a bylo 28,61. Příští den večer jsme se s manželem milovali a já jsem pak slabě špinila a násled…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, mohl se snížit účinek antikoncepce, když jsem asi 1 h po užití HAK měla jednorázově řídkou stolici? byl to 4. prášek z platíčka. A pokud se účinek snížil, jak mám dále postupovat? Děkuji…

zobrazit celý dotaz

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy mám zkusit těhotenský test. Všude se píše v den vynechání menstruace. Jenže já jsem poslední 3 cykly to měla tak, že pokud jsem nedostala menstruaci tak jsem 35 den cyklu šla na Agolutin a pak přišla. Takže nevím, kdy s…

zobrazit celý dotaz

Vážený pane doktore, zajímalo by mě, od kolikátého týdne těhotenství dokáže plod v děloze vnímat vnější zvuky z okolí. Děkuji za odpověď….

zobrazit celý dotaz «prvni  ‹předchozí  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 … následující›  poslední»[ 1 … 40 z 4019 ]

Dotazy na lékaře jsou zobrazovýny od nejnovějších po nejstarší. Dotazy čerpáme z našich dřívějších zdrojů a prozatím je pokládání nových dotazů pozastaveno. Doufáme, že mezi množstvím zajímavých dotazů a odpovědí najdete i radu na řešení svého problému.

V Česku ignorujeme mužskou neplodnost, na oplodnění chodí i zdravé ženy, říká lékař

Hormonální léky, odběr vajíček v narkóze, přenos embrya. Umělé oplodnění je pro ženu fyzicky i psychicky náročné. Některé ženy přitom podstupují tuto zátěž zbytečně.

‚Centra asistované reprodukce je odesílají na tyto výkony automaticky, aniž by se léčily příčiny neplodnosti, především u mužů,‘ říká v rozhovoru lékař Vladimír Kubíček předseda České andrologické společnosti, která se věnuje léčbě mužské neplodnosti.

Ministerstvo zdravotnictví podporuje navýšení věku žen, kterým je hrazeno umělé oplodnění (IVF), ze současných 39 let na 40 let. Jaký máte na tuto změnu názor vy? Do jaké míry tento krok pomůže neplodným párům?

Prodloužení věku, kdy bude hrazena asistovaná reprodukce z veřejných zdrojů, není podle mne racionálně odůvodněné. Předběžný odhad zvýšení nákladů je o desítky až stovky milionů korun, odhad účinnosti je 4 %. Domnívám se, že z těchto prostředků bychom měli platit spíše péči o ženy nemocné, pacientky s vrozenými vývojovými vadami, s nezaviněnými úrazy a podobně.

V posledních letech se ale výrazně zvyšuje věk prvorodiček, které odkládají mateřství do pozdějšího věku. Zatímco před dvaceti lety rodily ženy průměrně kolem 25. roku věku, dnes je jim průměrně více než třicet let. Přibývá i žen, které mají první dítě po čtyřicítce. Pokud stát chce podpořit porodnost, nejsou peníze do asistované reprodukce logickou investicí?

Velká část žen se ale pro pozdější mateřství rozhoduje dobrovolně.

Nechávají uplynout optimální dobu pro otěhotnění kvůli tomu, že dávají přednost jiným aktivitám (budují sociální, ekonomické a profesní zázemí).

Proto se domnívám, že úhrada asistované reprodukce z veřejných prostředků financování zdravotní péče by se měla týkat logicky pouze žen nemocných, s vrozenými vývojovými vadami, po úrazech.

U žen, které odkládají založení rodiny z důvodů preference jiných aktivit, jde o nemedicínskou indikaci. Pokud se společnost rozhodne podílet na nákladech spojených s odkládáním těhotenství, měla by najít jiné zdroje; nemocným ženám pak hradit z veřejných prostředků větší rozsah péče.

Do kolika let věku žen by tedy podle vás měl stát hradit umělé oplodnění?

Aby byly peníze využité efektivně, měla by horní věková hranice být 35 let. Po tomto roce šance na zdárné umělé oplodnění klesá. Čtyřicetiletá žena má podle dostupných informací jen asi čtyřprocentní pravděpodobnost, že se jí po umělém oplodnění narodí dítě.

Asistovaná reprodukce je velmi cenným medicínským postupem, pokud je zvolena správně a pokud nejde dosáhnout těhotenství méně zatěžujícím postupem. Rozhodně by neměla být indikována u všech párů, které mají potíže s plodností.  Vy se jako lékař zaměřujete na léčbu neplodnosti mužů.

Do jaké míry se dnes páry skutečně léčí předtím, než zahájí umělé oplodnění?

Asi u 50 procent neplodných párů je problém na straně muže. Bohužel současná úroveň léčby mužské neplodnosti je u nás velmi nedostatečná.

Problém mužů je často zlehčován s tím, že vše vyřeší asistovaná reprodukce. Někdy jsou neplodným párům podávány nesprávné a zavádějící informace.

Vidíme to například v internetových poradnách, kde na dotazy pacientek odpovídají lékaři z IVF center. Například?

V jedné takové poradně se paní svěřila, že manžel trpí oligoasthenozoospermií, tedy poruchou, při které se tvoří malé množství spermií se zhoršenou pohyblivostí.

Ptala se lékaře z centra asistované reprodukce, jakou šanci by manžel měl, pokud by podstoupil operaci varikokély, což je uvolnění žil nad varlatem. Lékař odpověděl, že tato operace většinou nemá vliv na výsledek spermiogramu, což je zcela nesprávná informace.

Odborná literatura dokládá, že až 40 procent mužů je po této operaci schopno počít do roka přirozeným způsobem dítě, do dvou let po terapii je to až 75 procent mužů.

V takové situaci si ale možná velká část žen řekne, že nechce čekat dva roky, než bude moci otěhotnět…

Problém je v tom, že dnes se odesílají do center asistované reprodukce i úplně zdravé ženy, které samy nemají žádný problém; příčina je na straně muže. A je třeba si uvědomit, že umělé oplodnění je pro organismus ženy velká zátěž – hormonální stimulace, punkce folikulů ve vaječnících, aspirace vajíček, celková anestezie (narkóza).

Asistovaná reprodukce nevede k obnovení přirozené, fyziologické plodnosti, je pouze by-passem (obchvat, obejití, přemostění pozn. red.). Termín je používán také v kardiochirurgii pro přemostění neprůchodného úseku věnčité tepny.

Pokud by se v kardiologii a kardiochirurgii postupovalo stejně jako v reprodukční medicíně a asistované reprodukci, směřovala by většina péče o nemocné s ischemickou chorobou srdce k tvorbě by-passů, bez léčby poruch metabolizmu tuků a cholesterolu, bez léčby hypertenze, které neprůchodnost věnčitých tepen způsobují, bez aktivního vyhledávání rizikových pacientů preventivními prohlídkami a bez jejich sledování.  Dá se nějak vyčíslit, o kolik procent žen by mělo větší šanci na přirozené otěhotnění, pokud by se věnovala větší pozornost léčbě neplodnosti mužů? 

Zajímavé:  Léky Na Epilepsii U Psů?

Lze to jen odhadnout, údaje potřebné k přesnému hodnocení u nás nikdo neshromažďuje. V České republice se v roce 2017 narodilo 114 400 dětí. Z toho jsou 4 procenta výsledkem asistované reprodukce.

Procento neplodných párů v ČR je přitom mezi 15 až 25 procenty. U poloviny neplodných párů je příčinou neplodnost muže samotná či v kombinaci s ženským faktorem.

Pokud by léčba mužské neplodnosti byla úspěšná v 50 %, což je již zcela reálný odhad, mohlo by se narodit o 4576 dětí ročně navíc stejnému počtu žen.

Neplodnost je častější u mužů než u žen, dítě nemůže počít až 15 procent párů, tvrdí lékař:

20:43

Asistovaná reprodukce je výkladní skříní české medicíny, říká gynekolog a vedoucí lékař pražského centra asistované reprodukce Pronatal Tonko Mardešić | Video: DVTV, Filip Horký

Clostilbegyt a možné těhotenství

Dobrý den, mám clostilbegyt nějaký negativní vliv na případné těhotenství? Nasadila jsem 3DC, ale menses nebyla klasická, jen špinění. Dnes beru čtvrtý den a na těhotenském testu je duch. Vím, že tento lék vyvolává ovulaci, ale můj dotaz je, v případě, že bych byla opravdu těhotná a nasadila jej, jaký by to mohlo mít dopad na těhotenství? Moc děkuji.

Odpovídá lékař: Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Praktický lékař pro dospělé, Nemocnice Kadaň

Dobrý den, Clostilbegyt opravdu stimuluje uvolnění vajíček z vaječníků. Při jeho užívání by měl být ideálně proveden i test, zda došlo k ovulaci (a před dalším užíváním by měl být proveden těhotenský test). V těhotenství by se lék samozřejmě užívat neměl. Nicméně se uvádí, že v prvních 14 dnech vývoje se vše řídí zákonem ‚vše nebo nic‘.

Pokud by v tomto období tedy došlo k případnému poškození plodu (a to z jakýchkoli příčin), je embryo schopno tato poškození ‚opravit‘ a dále se vyvíjet úplně normálně bez poškození, nebo je tak poškozeno, že se s tím již nevyrovná a zahyne. Váš dotaz předám ještě i specialistovi, aby informace doplnil. Jeho odpověď očekávejte v nejbližším možném termínu.

S pozdravem BB.

Odpovídá lékař: Specializace: Dětská nefrologie, Farmakologie‎, Nefrologie, Vnitřní lékařství Pracoviště: Klinika nefrologie, Všeobecná Fakultní Nemocnice v Praze

Zototžňuji se s odpovědí dr. Barchánkové. Clostilbegyt nijak významně nezvyšuje riziko poškození plodu, ani když je podáván na začátku dosud nerozpoznaného těhotenství, buďte proto bez obav.

Clostilbegyt a FSH

Dobrý den, již rok a čtvrt se snažíme o těhotenství, manžel má horší spermiogram,…

Clostilbegyt a kojeni

Při pokusu o druhé těhotenství jsem použila Clostilbegyt (stejně jako při prvním…

Clostilbegyt a kojení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné užívat Clostilbegyt během kojení….

Clostilbegyt od 1DC

Dobrý den, nyní užívám 3.cyklus Clostilbegyt a jak už jsem zmatená ze všeho…

Bolest v hrdle

Dobrý den, je to týden co jsem před moc dostala bolest v krku..druhý den večer…

Cysta na penise

Dobrý den, udělal se mi na varleti bily pupinek, nijak to neboli, ale je to…

Bolest paty

Dobry den pri chozeni ve spratnych botach me zacala bolet pata. Boli to v miste…

Vyrážka

Dobrý den, mohu se zeptat, zdali nevíte, co to je za skvrny? Nejedná se o…

Posunutý Obratel

Dobrý Den , chtěla jsem se zeptat zda se může obratel posunout jen tak z ničeho…

Bolestivá boulička

Dobrý den, před 3 dny se mi udělala boule která je veliká asi jako hrášek a…

Mapovitý jazyk

Na jazyku už mám pár let bílý povlak a občas se objeví fleky stejné, jako když…

Diagnoza m511

Dobry den mam narok na invalidni duchod s touto diagnozou m511

ECHO srdce

Dobrý večer. Dnes jsem absolvovala ultrazvukové vyšetření srdce a následně i…

Svrab

Dobrý den, včera mi zjistili svrab. Udělaly se mi červené pupínky, které příšerně…

Clostilbegyt – příbalový leták

Tento lék je na předpis.

Příloha č. 1 ke sdělení sp. zn. sukls29342/2012 a příloha ke sp. zn. sukls29347/2012

PŘÍBALOVÝ LETÁK – PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE

Clostilbegyt tablety

clomifeni citras

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

 • Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
 • Máte-li jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
 • Tento přípravek byl předepsán Vám. Nedávejte jej žádné další osobě. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné příznaky jako Vy.
 • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

1. Co je přípravek Clostilbegyt a k čemu se používá

 • Farmakoterapeutická klasifikace: syntetické stimulans ovulace (léčiva podporující vyzrávání vajíček a jejich uvolňování z vaječníků).
 • Indikace u žen: stimulace vyzrávání vajíček při některých chorobách hypofýzy nebo vaječníků nebo po dlouhodobém užívání perorální antikoncepce.
 • Indikace u mužů: snížená tvorba spermií.

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Clostilbegyt užívat

Neužívejte přípravek Clostilbegyt

 • jestliže jste těhotná,
 • při chorobách jater a při poruchách jaterních funkcí,
 • pokud máte cysty ve vaječnících, nádorové onemocnění hypofýzy nebo pokud trpíte úplnou ztrátou funkce hypofýzy,
 • pokud trpíte poruchami funkce štítné žlázy nebo nadledvinek,
 • pokud máte nediagnostikované krvácení neznámého původu,
 • při stávajících nebo nově vzniklých poruchách vidění.

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Clostilbegyt je zapotřebí

 • Jestliže jste měl(a) po užití přípravku Clostilbegyt již předtím alergické projevy.
 1. Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravkyDosud nejsou známy žádné interakce mezi přípravkem Clostilbegyt a jinými léčivy.
 2. Užívání přípravku Clostilbegyt s jídlem a pitímPřípravek Clostilbegyt, tablety, je nutno užívat jedenkrát denně před jídlem.
 3. Těhotenství a kojení
 • Používání přípravku Clostilbegyt, tablety, je v těhotenství a během kojení kontraindikováno.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojůPřípravek Clostilbegyt, tablety, může způsobit poruchy vidění a tudíž je nutno se řízení dopravních prostředků a obsluze strojů vyhnout.

Důležité informace o některých složkách přípravku ClostilbegytJedna tableta přípravku Clostilbegyt obsahuje 100 mg laktózy. Jestliže Vám lékař řekl, že trpíte nesnášenlivostí některých cukrů, obraťte se před užíváním tohoto přípravku na svého lékaře.

3. Jak se přípravek Clostilbegyt užívá

Váš lékař Vám sdělí, jak tento lék používat. Vždy užívejte přípravek Clostilbegyt, tablety, přesně podle pokynů svého lékaře; dávka a trvání léčby musí být pečlivě sledovány.

S ohledem na možné nežádoucí účinky léčby musí léčbě předcházet důkladné gynekologické vyšetření.

Přípravek Clostilbegyt, tablety, se smí používat pouze tehdy, pokud byl předepsán odborníkem, a to vždy za trvalého lékařského dohledu tohoto odborníka.

Dávka a trvání léčby závisejí na citlivosti (schopnosti reagovat) vaječníků. Je-li menstruace pravidelná, doporučuje se zahájit léčbu pátý den cyklu (nebo třetí den cyklu v případě předčasné ovulace /jestliže je folikulární fáze kratší než 12 dní/). Pokud menstruace chybí, je možno léčbu zahájit kdykoli.

Léčebný postup I: dávky 50 mg/den (1 tableta) se podávají po dobu 5 dní a mezitím se pomocí klinických a laboratorních testů sleduje ovulační odpověď.

K ovulaci obvykle dojde mezi 11. a 15. dnem cyklu. Pokud k ovulaci podle tohoto léčebného postupu nedojde, pak se použije léčebný postup II: od 5. dne dalšího cyklu je nutno po dobu 5 dní podávat 100 mg (2 tablety) denně.

Pokud ani v tuto dobu nedojde k ovulaci, pak je nutno tentýž léčebný postup (100 mg/den) opakovat ještě jednou. Pokud se úspěch nedostaví, je nutno zajistit tříměsíční přestávku, po níž se doporučuje další tříměsíční léčba.

Další léčebné kúry jsou však zbytečné.

 • Celková dávka léčiva podaná v kterémkoli cyklu nesmí přesáhnout 500 mg (10 tablet).
 • V případě syndromu polycystických ovarií je kvůli zvýšenému sklonu k hyperstimulaci nutno léčbu zahájit malou dávkou (25 mg/den).
 • Při nepřítomnosti menstruace v důsledku dlouhodobého používání antikoncepce je dávka 50 mg/den (1 tableta), přičemž obvykle je úspěšná pětidenní léčba již v průběhu prvního cyklu.
 • U mužů se sníženou tvorbou spermatu (oligospermie) se používají dávky 50 mg (1 tableta) denně po dobu 6 týdnů.

Jestliže jste užil(a) použil(a) více přípravku Clostiblegyt, než jste měl(a)Po požití většího než předepsaného množství přípravku Clostilbegyt, tablety, byly pozorovány následující příznaky: nevolnost, zvracení, zarudnutí obličeje, pocení, poruchy vidění (rozostřené vidění, záblesky, slepé skvrny) a zvětšení ovarií s bolestí v podbřišku nebo břiše. Kromě odstranění léčiva z organismu je jedinou možností léčby předávkování symptomatická léčba. Pokud máte podezření na předávkování, ihned se obraťte na svého lékaře.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek ClostilbegytU žen se léčivo podává po dobu 5 dní v menstruačním cyklu. Pokud je příjem léčiva nepravidelný, nemusí být požadovaného léčebného účinku (ovulace) dosaženo.

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Clostilbegyt, tablety, nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Časté nežádoucí účinky (>1 %)Tělo jako celek: zčervenání obličeje, pocení, návaly horkosti.Gastrointestinální poruchy: nevolnost, zvracení.Poruchy nervového systému: bolesti hlavy, závratě, únava.Poruchy oka: poruchy vidění (vnímání světla, dvojité vidění, rozmazané kontury, světloplachost, atd.).

Poruchy reprodukčního systému a prsu: napětí v prsou, břišní obtíže/obtíže v podbřišku, bolestivá menstruace, abnormální děložní krvácení, zvětšení ovarií (vaječníků).

Vzácné nežádoucí účinky (

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector