Kdo Je Revizní Lékař?

Revizní lékaři vykonávají kontrolní činnost především v oboru, ve kterém získali specializaci. Pokud kontrola prokáže neoprávněnost nebo nesprávnost vyúčtování hrazených služeb, zdravotní pojišťovna takové služby neuhradí.
Revizní lékař je zaměstnanec zdravotní pojišťovny, jehož úkolem je dbát na účelné využívání finančních prostředků, které jednotliví lékaři a jednotlivá zdravotnická zařízení dostávají od zdravotní pojišťovny na provádění lékařské péče.

Co dělá revizní lékař?

Ve vztahu ke zdravotnickým zařízením a lékařům provádějí revizní lékaři kontrolu správnosti a oprávněnosti vykázané a vyúčtované zdravotní péče, třeba dodržení stanovené frekvence výkonů nebo jejich nedovolené kombinace.

Co schvaluje revizní lékař?

Jak rozhoduje revizní lékař o úhradě zdravotní péče

 • poskytnuté služby odpovídají hrazeným službám vyúčtovaným zdravotní pojišťovně;
 • rozsah a druh hrazených služeb odpovídá zdravotnímu stavu pojištěnce.
 • Kam poslat žádost o lázně VZP?

  1. Adresa: 110 01 Praha, Na Perštýně 6.
  2. Telefon: 952 226 847, 952 226 644.

  Jak s VZP ČR do lázní?

  Schválený návrh na komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči zasílá příslušná pobočka VZP ČR přímo do lázeňského zařízení uvedeného v návrhu na prvním pořadí. Pokud toto zařízení má volný termín, vyrozumí pacienta „Předvoláním pacienta“ nejpozději do 5 dnů přede dnem určeného nástupu lázeňského léčení.

  Jak vypsat lázně?

  Návrh podává zdravotní pojišťovně na formuláři/dokladu VZP – 15/2022 ‚Návrh na lázeňskou léčebně rehabilitační péči‘ buďto registrující praktický lékař, ambulantní lékař, který péči doporučil, nebo ošetřující lékař při hospitalizaci. Návrh musí schválitzdravotní pojišťovna.

  Kam poslat žádost o lázně?

  Navštivte svého praktického lékaře nebo ambulantního specialistu, který zpracuje návrh na vaši lázeňskou péči (komplexní nebo příspěvkovou). Požádejte ho, aby v návrhu uvedl Léčebné lázně Bohdaneč. Návrh je zaslán zdravotní pojišťovně, jejíž revizní lékař podaný návrh schválí či zamítne.

  Zajímavé:  Lecba Razovou Vlnou Brno?

  Kam poslat návrh na lázně?

  Na základě tohoto doporučení pak registrující praktický lékař, ambulantní lékař, který péči doporučil nebo ošetřující lékař při hospitalizaci podává řádně vyplněný návrh na lázeňskou péči na smluvně a místně jemu příslušné regionální pracoviště VZP ČR pro správu agendy léčebně rehabilitační péče.

  Jak požádat o příspěvkové lázně?

  „Návrh na lázeňskou péči vystavuje praktický lékař dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění (indikace).

  Jak dlouho trvá schválení lázní VZP?

  Schválený návrh na komplexní lázeňskou péči zasílá příslušná regionální pobočka VZP přímo do lázeňského zařízení uvedeného na prvním pořadí. Pokud toto zařízení má volný termín, vyrozumí pacienta „Předvoláním pacienta“ nejpozději do 5 dnů přede dnem určeného nástupu lázeňského léčení.

  Jak casto muze dite do lázní?

  Děti tráví v léčebnách klasicky 1 cyklus – tedy 28 dní. V některých případech může lékař doporučit opakování nebo prodloužení cyklu.

  Kam do lázní s Artrozou?

  Léčebné pobyty v lázních Třeboň jsou zaměřené především na léčbu nemocí pohybového aparátu včetně artrózy.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector