Léčba Kolene Rázovou Vlnou?

Rázová vlna je nová rehabilitační metoda pro léčbu bolestí šlach a svalů. Léčba rázovou vlnou je řazena do oblasti fyzikální terapie. Jedná se o moderní, vysoce účinnou a šetrnou metodu, která je založena na přenosu mechanické energie do postižené tkáně.

Jak pomaha rázová vlna?

Hlavním účinkem rázové vlny je snížení napětí tkáně (zmenšení úponových bolestí, snížení svalového napětí), zvýšení místního prokrvení a tím zvýšení metabolismu v místě aplikace.

Jak často rázová vlna?

Jedna procedura rázovou vlnou trvá většinou 10 až 15 minut. Obvykle je nutné 3x až 5x opakovat v týdenních intervalech. V případě, že nedošlo k úplnému odeznění bolesti do šesti týdnů od poslední léčby rázovou vlnou, se obvykle navíc provádí ještě 1-2x.

Jak dlouho trvá rázová vlna?

Terapie probíhá podle indikace lékaře v závislosti na diagnóze a charakteru obtíží. Jedna aplikace trvá většinou 5 až 10 minut. Nejčastěji se provádí 1 až 2x týdně, většinou 3 až 5 aplikací.

Co delat po Razove vlne?

Pro zvýšení efektivity léčby doporučujeme při léčbě rázovou vlnou omezit sporty, které zatěžují léčený segment těla. Studie založené na terapii pohybového aparátu pomocí rázové vlny uvádí efektivitu léčby až 95%.

Jak bolí rázová vlna?

Rázová vlna, která působí na bolestivé místo, samozřejmě bolí. Ale bolest, která se dá přirovnat k píchání jehličkami, se dá korigovat po dohodě s lékařem. „Aplikujeme takovou intenzitu, která je pro pacienta únosná. Během prvního ošetření je většinou intenzita rázové vlny nižší.

Kdy vzniká rázová vlna?

Tlaková rázová vlna vzniká při explozivních dějích: při elektrickém výboji v kapalině, výbuchu, explozi supernovy apod. Zdrojem tlakové rázové vlny jsou dále objekty, pohybující se rychleji než je rychlost šíření vzruchu v daném prostředí, např. při nadzvukové rychlosti pohybu letadla nebo konce biče.

Zajímavé:  Mikrovlnné Trouby A Zdraví?

Jak je charakterizována rázová vlna?

Rázové vlny se vyznačují prudkou, teoreticky nespojitou změnou vlastností prostředí, v němž se šíří. Konkrétně, jde-li o tlakové rázové vlny v materiálním médiu, je na čele vlny vždy prudký nárůst tlaku, teploty a hustoty média.

Jak dlouho trvá elektroléčba?

Procedura je kontaktní nebo bezkontaktní. Doba aplikace je dle ordinace lékaře v rozmezí 1 – 30 minut.

Jak bolí patní ostruha?

Hlavním příznakem patní ostruhy je bolest patní kosti, především na vnitřní straně chodidla. Nejsilnější je po ránu, či po delším odpočinku, kdy je až nemožné na nohu plně došlápnout. Někdy může bolest vystřelovat i do celého chodidla. Při déle trvající aktivitě a v průběhu dne bolest obvykle odezní.

Co dělat když mě bolí pátá?

Při léčbě bolesti paty je nejlepší kombinovat léky proti bolesti, správné ortopedické pomůcky a cvičení. V krajním případě existuje i možnost ozáření paty rentgenovými paprsky. Lokální masti pomohou proti bolesti: od bolesti uleví léky s obsahem protizánětlivých látek, jako třeba diklofenak, ibuprofen či naproxen.

Jak si pomoci od ostruhy na patě?

Ke zkostnatění tkání dochází v důsledku přetížení svalů a vazů, ale také věkem podmíněnou degenerací tkání. „Léčba patní ostruhy především spočívá v omezení zátěže, v úpravě obuvi, resp. používání speciálních vložek či podpatěnky s odlehčením a užívání protizánětlivých léků,” vysvětluje ortoped MUDr.

Jak vzniká ostruha na patě?

Mezi faktory vyvolávající „patní ostruhu“ patří:

nevhodná obuv (úzká špička, tvrdá stélka, nepružnost podešve, nevhodný tvar stélky…), deformity nohy (plochá noha v podélné ose, propad příčné klenby, tvarové deformity kostí…), úrazy chodidla, paty a Achillovy šlachy, revmatická onemocnění.

Co to je fyzioterapie?

Fyzioterapie je část rehabilitace, která se zabývá léčbou pohybového systému. K diagnostice, terapii a prevenci používají fyzioterapeuti speciální techniky, většinou manuálního charakteru. Fyzioterapie by měla být metodou první volby při léčbě bolesti a k prevenci bolestí pohybového aparátu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector