Léčba Vyhřezlé Krční Ploténky?

Léčba vyhřezlé ploténky První je konzervativní postup spočívající v podávání léků a v rehabilitaci, druhou možností je operační řešení. Konzervativní léčba zahrnuje různé léky proti bolesti, někdy i v infuzích, které se podávají při hospitalizaci pacienta (8–10 dní).

Jak dlouho trvá léčba vyhřezlé ploténky?

Až u 80 % případů se problém vyřeší sám přirozenou cestou, a to do šesti týdnů od vzniku bolesti. V některých případech je ale nutný chirurgický zákrok. Přestože se jedná z 90 % procent o úspěšnou operaci, rekonvalescence může trvat až 12 týdnů. Navíc při operaci hrozí rizika komplikací, včetně infekce.

Jak žít s výhřezem ploténky?

Součástí života a zlepšení stavu při výhřezu meziobratlové ploténky jsou i jisté úpravy životního stylu. Je potřeba se vyvarovat či co nejvíce omezit zátěžové situace – zvedání nadměrně těžkých břemen, prudké rotační pohyby, nárazy a otřesy či dlouhému statickému zatěžování páteře např. sedem.

Jak se chovat po operaci krční páteře?

První týdny po operaci se vyvarujte polohy na břiše s otočenou hlavou na stranu. Při hygieně můžete límec sejmout, ale vyvarujte se významnějším rotacím a předklonům v krčním úseku páteře. Z lůžka vstávejte a na lůžko uléhejte přes bok s přidržením hlavy rukou. Cca minutu zůstaňte sedět a poté si nasaďte límec.

Jak vypadá vyhřezlá ploténka?

Příznaky výhřezu meziobratlové ploténky

Člověk s vyhřezlou ploténkou zpravidla pociťuje intenzivní bolest v zádech, která může až později (někdy i během dnů až týdnů) přecházet v bolest propagující se do jedné nebo obou končetin.

Co dělat při výhřezu ploténky?

K dispozici je konzervativní terapie pomocí analgetik, laserová nukleotomie, operativní odstranění vyhřezlé ploténky nebo třeba speciální cvičení. Co se týče rehabilitace, pacienti s vyhřezlou ploténkou si chválí třeba cviky McKenzie, které přináší úlevu od bolesti a podporují regeneraci páteře.

Zajímavé:  Zlomenina Baze Lební Léčba?

Jak dlouho trva rekonvalescence po operaci páteře?

Ideální doba rekonvalescence a řízené rehabilitace trvá 3 měsíce a po tomto období se pacient vrací do práce. Lázeňská péče 3-6 měsíců od operace. Sportovní aktivity mohou začít v případě, že se pacientovi podařilo dosáhnout dostatečné stability a flexibility páteře.

Kam jít s vyhřezlou ploténkou?

Neléčený výhřez ploténky může mít vážné trvalé následky, například ochrnutí. „Obecně platí, že pokud máte bolesti páteře delší dobu než šest týdnů nebo vystřelují-li bolesti z oblasti krční páteře do horních končetin či z oblasti bederní páteře do dolních končetin, měli byste navštívit praktického lékaře.

Jak se zbavit bolesti plotýnek?

„Je-li bolest v bedrech natolik silná, že člověka budí i v noci, může si ulevit bederním pásem, snadno ho simuluje i stočená mikina nebo deka uvázaná kolem beder, která zachovává napřímení páteře v bedrech i při lehu na boku nebo na zádech,“ radí fyzioterapeutka.

Jaký polštář po operaci krční páteře?

Je ovšem lepší si krční páteř podepřít vhodným polštářem. “ Veronika Crozier: „Dobrý den, pokud máte rád péřový polštář z důvodu měkkosti a hebkosti, můžete jej doplnit o měkký anatomicky tvarovaný polštář, který Vám podepře krční část páteře. “

Jak dlouho se nosi krcni Limec?

Tuhé krční límce

Používají se tehdy, když lékaři chtějí zastavit téměř veškerý pohyb krku jakýmkoliv směrem. Používá se proto po chirurgickém zákroku nebo po těžkém traumatu, u zlomenin obratlů. Tuhé límce obvykle sahají od čelisti k lícní kosti. Nosit se mohou klidně i 12 týdnů.

Jak dlouho trvá operace krční páteře?

Dekompresivní výkony na páteři

Operativní výkon se provádí v celkové anestezii v poloze na břiše. Vlastní výkon trvá obvykle mezi 1-2 hodinami. Po operaci většinou pacient stráví jeden den na lůžku a pak začíná s pomocí rehabilitační sestry chodit. Celková doba hospitalizace je asi 7-10 dnů.

Zajímavé:  Náhrady Škody Na Zdraví?

Jak uvolnit vyhřezlou ploténku?

Lehněte si na záda a nohy pokrčte v kolenou. Rukama se chyťte těsně nad bederními kostmi a tlačte směrem k nohám. Musíte cítit trakci v bederní části páteře. Při tomto cvičení dochází k uvolňování tlaku na ploténky.

Kde jsou v těle plotýnky?

Meziobratlová ploténka či méně často meziobratlová destička (discus intervertebralis) je elastická tkáň, která je hlavním odpružujícím systémem páteře (vedle esovitého tvaru páteře). Ploténka, spolu s párovými klouby po svých stranách, spojuje páteřní obratle.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector