Léky Na Sudeckův Syndrom?

Protože se nám zdálo, že ortoped potíže neřeší a stav se nelepší, vyhledali jsme nového ortopeda. Ten synovi vysvětlil, že se jedná o sudeckův syndrom. Předepsal léky – oxazepam, prothazin, agapurin. Doporučil další RHB – magnet, cvičení, předepsal chodící ortézu.

Jak léčit Sudeckův syndrom?

Sudeckův syndrom léčíme v první řadě kombinací léčiv a rehabilitací. Používají se léky potlačující bolest a úzkost, ovlivňující prokrvení končetiny a prekurzory vitamínu D (výchozí látky, částice, z nichž vzniká chemickou přeměnou výsledný produkt).

Co je KRBS?

Komplexní regionální bolestivý syndrom (KRBS) je termín označující různé bolestivé stavy, které vzni- kají převážně jako následek úrazu, jsou regionálně lokalizovány a vyznačují se klinickými změnami zpo- čátku s maximem distálně od prvotní noxy.

Co je to CRPS?

Sudeckův algodystrofický syndrom nacházíme u pacientů v období hojení zlomenin, kdy se objevuje stav nepřiměřené bolesti, otoku a ztuhlosti. Nazývá se také CRPS (complex regional pain syndrome).

Co je Algodystrofie?

Dříve označován jako algodystrofie, reflexní sympatická dystrofie, Sudeckův syndrom apod. KRBS II. typu – tento syndrom se objevuje po poranění nervu, je přítomna spontánní bolest nebo alodynie/hyperalgezie, která nemusí být ohraničena oblastí postiženého nervu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector