Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví

Pokud vás české aquaparky omrzely, je na čase vyzkoušet nějaký na evropské úrovni. Nemusíte jezdit daleko, u sousedů si jistě vyberete.

Aquapark s příběhem

Největším saunovým komplexem v Evropě je označován aquapark Therme Erding v nedalekém Mnichově.  V roce 1983 texasští naftaři místo ropy objevili velká naleziště siřičité vody.

  Nejprve zde byl vybudován malý lázeňský komplex a v roce 1998 byl položen základní kámen k současnému aquaparku.

Dnes tvoří park čtyři části: zóna tobogánů Galaxy, lázně Thermenparadies, relaxační Vital-Oase a doslova saunový ráj Saunaparadies.

Galaxy je zastřešený park s dvaceti tobogány, mezi nimi najdete i ten nejdelší v Evropě, který měří 360 metrů. Tobogány jsou rozděleny do tří úrovní: „Family“, „Action“ a „X-Treme“.  Pokud chcete zažít více než extrémní zážitek, je tu pro vás skluzavka X-Treme Faser, která je však přístupná pouze mužům starším 14-ti let. Můžete zde dosáhnout rychlosti až 70 km/h.

V Thermenparadies najdete masážní trysky, vodopád, bar, restauraci, dětský koutek, saunu, jeskyni, beach volejbal aj. To vše je situováno kolem velkého bazénu.

Část aquaparku s názvem Vital-Oase je přístupná pouze starším 16-ti let. Zajímavostí tohoto komplexu je bazén s minerály z Mrtvého moře, které jsou bohaté na selen a vapník.

Konečně se dostáváme k poslední části, a to je Saunaparadies. Za zmínku stojí nudistická sauna.

Park byl několikrát oceněn, např. za nejlepší saunu, za nejlepší termální komplex aj. Konají se zde různé akce jako německý tobogánový šampionát či různé párty s těmi nejznámějšími dýdžeji.

Vlnobití pod střechou

Dalším aquaparkem, kvůli kterému nemusíte jezdit přes půl světa a můžete návštěvu spojit s prohlídkou historického centra města, je opět jeden z největších vodních parků v Evropě, a  to vodní komplex v Krakově.

Naláká vás na tři bazény s velkým množství tobogánů a divokou řekou. Nechybí široká škála hydromasáží a nabídka různých vodních sportů jako vodní pólo, vodní variantu volejbalu či basketbalu. Zajímavostí pro vytrvalé jsou čtyřmetrové lezecké stěny.

 Pokud ženy budou chtít udělat něco pro svou figuru, mohou využít aqua aerobic s trenérem.

Na děti tu čeká ostrov pirátů s dětskými skluzavkami, s pirátskou lodí a ty nejodvážnější mohou stanout na magickém vulkánu. Pro rodiny je tu přichystána speciální rodinná skluzavka Aligátor.

  Za zmínku jistě stojí také solné lázně Jacuzzi a saunový komplex s parní a suchou, tzv. švédskou saunou a hitem v podobě solné varianty. Novinkou je bazén, který imituje mořské vlny, dosahující až 1,5 m.

Předností bazénu je nejmodernější čistící technologie založená na stoprocentním využití ozonu.

Tropy ve střední Evropě

Opět se vrátíme zpět do Německa, kde navštívíme netradiční aquapark Tropical Islands Resort v Briesen/Brand v Braniborsku, což je asi 60 km jihovýchodně od Berlína. Pyšní se titulem třetí největší komplex na světě tohoto typu a největší světová stavba bez opěrných pilířů.

Naleznete zde tropické prostředí s deštnými pralesy, plážemi, palmami a orchidejemi. Hala je prosvícená stále svítícím sluncem a tvář vám také rozjasní všudypřítomný zpěv ptáků.

Teplota vzduchu se pohybuje okolo příjemných 25°C. V komplexu nechybí sauny a lázně s vodopády.  Zázemí je dotvořeno ubytováním a stravovacími zařízeními.

  Relax můžete ozvláštnit ve fitness centru, kde vám trenér poradí zaručené cviky na všechny problematické partie.

Každý den se tu konají různá denní i večerní představení, výjimkou nejsou ani koncerty, a dokonce taneční a pěvecké soutěže. Tropical Islands Resort se také může stát netradičním místem pro vaši silvestrovskou párty.

 • Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví
 • Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví
 • Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví
 • Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví
 • Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví
 • Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví
 • Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví
 • Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví

9 nejlepších aquaparků v Evropě

Návštěva aquaparku, to je ideální způsob, jak si zpestřit dovolenou nejen u moře a udělat radost vašim ratolestem.

S celou rodinou si dosyta užijete spletité tobogány, obří skluzavky, dětská brouzdaliště i celé soustavy bazénů s mnoha vodními atrakcemi.

A když už máte dost vodních hrátek, určitě vás potěší pohled na podmořský svět v tropickém akváriu nebo návštěva delfíní či tulení show.

Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví

To všechno a mnoho dalšího nabízejí moderní akvaparky rozeseté po celé Evropě. Pojeďte s námi navštívit několik z nich, které patří k nejlepším aquaparkům v Evropě. Prohlédněte si 9 vodních rájů ve Španělsku, Itálii, Francii, Chorvatsku, Turecku, Německu, Polsku a na Slovensku.

1. Aquapark Španělsko: Marineland, Costa Brava

Typickým zábavním parkem „dva v jednom“ je Marineland v Katalánsku na pobřeží Costa Brava. Tento úžasný španělský aquapark je plný vodních atrakcí a současně nabízí nejlepší delfinárium v celém Španělsku. Delfíni ovšem nejsou jedinou zdejší atrakcí. Kromě nich tu vystupují také lachtani a dokonce i papoušci. Součástí areálu je i menší zoo s vodním ptactvem.

Náš tip: blízko do parku to budete mít například z příjemného plážového hotelu Reymar Playa v letovisku Malgrat de Mar.

2. Akvapark Itálie: Aqualandia, Lido di Jesolo, Benátsko

Nejlepším a zároveň největším aquaparkem Itálie je Aqualandia, která se nachází v Lido di Jesolo v Benátsku. Tento vodní park je pojatý v karibském stylu a na své si v něm přijdou děti i dospělí.

Sklouzněte se na nejvyšší skluzavce světa (42 m), vychutnejte si adrenalin během bungee jumpingu, koupání v divoké řece, žraločí zátoku s palmovým ostrovem, na kterém je iluze Karibiku dokonalá nebo minigolf.

Na vaše děti zde kromě speciálních bazénů a dětských skluzavek čeká zábavní park.

Náš tip: jen pár kroků chůze to budete mít do Aqualandie z hotelu Florida, který se nachází na pobřeží půvabné pláže v blízkosti náměstí Piazza Marina.

3. Aquapark Francie: Aquasplash a Marineland, Fran. riviéra

V atraktivní turistické oblasti Francouzské riviéry se poblíž městečka Antibes nacházejí hned dva velké parky vedle sebe – Aquasplash a Marineland. Aquasplash, to je obří akvapark s adrenalinovými atrakcemi i zónou pro děti.

V sousedním Marinelandu se vám zase představí mořský svět, který nabízí nezapomenutelnou podívanou na kosatky, delfíny, lachtany i tučňáky a jejich vystoupení. Uvidíte tu také mořské akvárium se žraloky, dále lední medvědy a muzeum námořnictví.

Tak neváhejte a vyrazte do Marinelandu a Aquasplashe ve Francii!

Náš tip: ubytujte se například v příjemném hotelu s bazénem Golfe Juan v letovisku Antibes. 

4. Aquapark Chorvatsko: Istralandia, Istrie

Istralandia na chorvatské Istrii je jedním z nejlepších evropských aquaparků. Najdete zde moře zábavy pro nejmenší děti, teenagery i dospělé. Bazény, vodní atrakce, adrenalinové programy, světelné a zvukové efekty, sportovní turnaje, koncerty, taneční kurzy, herny a animační programy – to vše vás zabaví v chorvatském aquaparku Istralandia.

Náš tip: doporučujeme vám čtyřhvězdičkový hotel Aminess Maestral, který se nachází nedaleko aquaparku Istralandia a navíc nabízí vlastní skvělý bazén pro děti i dospělé. 

5. Akvapark Turecko: delfinárium Sealanya, Turecká riviéra

Pokud budete trávit svou dovolenou v Alanyi na Turecké riviéře, udělejte si výlet do zábavního parku Sealanya. V jeho dvou částech na vás čeká mořský park s řadou atrakcí a delfinárium.

Nejen, že tu uvidíte krásný program s delfíny a tuleni, ale můžete si s nimi pod dohledem zkušených instruktorů i zaplavat.

Blízký kontakt s delfíny využívají v tomto tureckém aquaparku i jako terapii. 

Náš tip: do aquaparku s delfináriem Sealanya to budete mít blízko, pokud se ubytujete v dobře vybaveném hotelu Lonicera Resort & Spa.

6. Aquapark Mallorca: Western Park

Vodní hrátky ve westernovém stylu si užijete ve Western Parku v oblíbené prázdninové oblasti ostrova Mallorca jižně od hlavního města Palma de Mallorca. Milovníci vodních hrátek se v tomto aquaparku na Mallorce mohou těšit na adrenalinovou zábavu i odpočinkové aktivity. Rodiče ocení dětskou zónu s hracími prvky, vodopády i bazény pro nejmenší.

Zajímavé:  Léčba Vředu Na Dvanáctníku?

Náš tip: líbit se vám bude například v příjemném hotelu Atlantic Park v klidnější části letoviska Magalluf.

7. Aquapark Německo: Tropical Islands, Braniborsko

Necelých 300 kilometrů od Prahy na vás v obci Krausnick v Braniborsku čeká velkoryse řešený vodní tropický park Tropical Islands, největší aquapark svého druhu v Evropě. Těšit se můžete na příjemné prostředí, kde nechybí vodopády, laguny, písečné pláže nebo tropický deštný les. Zábavu i odpočinek tu najde celá rodina.

Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví

Náš tip: návštěva Tropical Islands se dá pojmout jako kratší pobyt s ubytováním v apartmánech, stanech nebo týpí. 

8. Aquapark Polsko: Vodní park, Krakov

Pokud zavítáte na dovolenou k našim polským sousedům, doporučujeme vám Vodní park v Krakově, který je jedním z největších aquaparků v Evropě.

Užijete si zde mnoha bazénů, tobogánů, divokou řeku, vodní sporty, ale i relaxaci při hydro masážích, v jacuzzi, saunovém komplexu i solních lázních.

Návštěvu aquaparku v polském Krakově můžete spojit s prohlídkou historického centra města Krakov.

9. Akvapark Slovensko: Tatralandia, Žilinský kraj

Spoustu zábavy a dobrodružství ve vodě i na souši zažijete také u našich východních sousedů, pokud navštívíte prázdninový rezort Tatralandia nedaleko Liptovského Mikuláše.

V areálu tohoto slovenského aquaparku je k dispozici vodní ráj s tobogány, surfovací vlnou i tropickým rájem.

Únavy a stresu se zbavíte ve wellness centru a skvěle se pobavíte na některé z tropických party, které tu v létě pořádají.

Náš tip: ubytujte se přímo v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Trvnovci a užijte si tu krásný týdenní pobyt.

Nejlepší aquaparky střední Evropy máme z Česka na skok! – vše o zdraví

Bude vás zajímat

Aquaparky v České republice

Moře v českém akvaparku – je to vůbec možné? V Aqualandu Moravia rozhodně ano! Zhruba 40 kilometrů jižné od Brna Vás čeká moře vodních atrakcí a bazénů.

Nechybí kino, restaurace, masáže, sauny, prostě dokonalé podmínky pro relax a odpočinek.

Pasohlávky na Pálavě a jejich vodní areál Moravia by i Poseidón hodnotil deseti mořskými hvězdicemi z deseti!

Atrakce a možnosti pro všechny členy rodiny

Znáte to – děti touží po skluzavkách, tobogánech a adrenalinu, zatímco rodiče si chtějí v klídku zaplavat nebo hodit nějakou tu saunu či masáž. A co dědečci a babičky? Pro ty je ideální relax v horkých termálních pramenech. Vyhovět celé rodině opravdu není lehké. Aqualand Moravia je ale připraven na malé i velké, mladé i dříve narozené.

Pokud si jako místo rodinné dovolené vyberete oblast Pálavy, Mikulov, Klentnice nebo snad nejbližší okolí Věstonické nádrže, určitě si do zdejšího akvaparku zajděte. Jen tak mimochodem, víc atrakcí a bazénů pod jednou střechou nikde jinde v České republice nenajdete.

Bazény o velikosti pozemku pro rodinný dům

Základem každého pořádného akvaparku je bazén. Samozřejmě, že ne jeden. V Aqualandu Moravia jich naleznete hned čtrnáct. Hezky půl na půl – sedm venkovních a sedm vnitřních bazénů.

Největší z venkovních bazénů dostal název Riviéra a nabízí luxusních 823 m2 vodní plochy. Nejteplejší vodu zase můžete okusit ve dvou „bratrských“ bazénech.

Romulus a Remus leží při sobě, dohromady zabírají něco přes 100 m2 a celoročně se tu lze vykoupat ve vodě o 37 °C.

K dispozici je také Baby Lake se skluzavkou, stříkacím dělem, vodním zvonem či vodopádem, stejně jako další bazény s krásnými výhledy na Pálavu a doplňky v podobě vířivek nebo mořského vlnobití.

Ve vnitřních bazénech si lze užít sportovního plavání v největším bazénu v celém akvaparku (840 m2) i příjemné relaxace pod hvězdnou oblohou. Toužíte-li po uvolnění napětí, zcela jistě využijete Relax Pool a Whirlpool. Teploučká 35 °C voda a dotek tisíců bublinek z vodních nebo vzduchových trysek – může existovat něco lepšího?

Děti by možná namítali, pro ně jsou ale připraveny zcela jiné bazény. Například takový Calimero se dvěma věžovými skluzavkami, stříkacími pistolemi, děly nebo polévacími kbelíky. Nejmenší plavci i neplavci se mohou vydovádět v mělkém Baby bazénku s příjemně vyhřátou vodou, vodním hříbkem nebo perfektní medvědí skluzavkou.

Hodně atrakcí – hodně zábavy

Co ještě se dá v akvaparku Moravia dělat? Můžete se zde klouzat, smýkat, skákat, otáčet – stovky metrů skluzavek a tobogánů jsou Vám plně k dispozici. Pojďme ale pěkně popořadě a začněme s těmi „nej“.

Tak třeba nejstrmější skluzavka s příznačným názvem Kamikadze je dlouhá 29 metrů, vysoká plných 13 metrů a řadí se k vysokorychlostním atrakcím, k projetí kterých musíte mít notnou dávku odvahy.

O poznání klidnější jízdu nabídne Blue Trio – nejdelší tobogán v akvaparku. Měří bezmála 150 metrů a do jeho útrob se na člunu může vydat klidně i trojice odvážlivců. A slůvko „odvaha“ zmíníme také při atrakci s názvem SuperCrater. Atrakce s délkou 101 metrů Vás provede různými zákoutími a okruhy a údajně končí v samotném středu země!

Ani Wild River ovšem není procházka růžovou zahradou, stejně jako Yellow Crash. Hlavou zeď neprorazíte, tu vodní ale ano.

Zejména pokud cestou naberete vysokou rychlost, tak jako v uzavřeném, 94 metrovém tobogánu Yellow Crash. Jedineční zážitek budete mít také z atrakce jménem U Wave, mamutí U-rampy.

Sešup dolů a pak zase nahoru, adrenalin, barevné efekty, prostě príma!

Relax a wellness jako v lázních

Aqualand Moravia má v nabídce také desítky wellness procedur. Sauna by neměla chybět – kromě finské klasiky můžete vyzkoušet provoněnou biosaunu, aroma lázeň, infrakabinu nebo tepidarium a cladarium, které příjemně prohřeje a uvolní Vaše tělo. Víkendy jsou pak vyhrazeny saunové show a ceremoniálům zkušených saunerů.

Je libo masáže? Stačí říct a vybrat si, k dispozici jsou dětské masáže, římská vinná, havajská, aroma masáž nebo detoxikační medová masáž, nabízející komplexní péčí pro každý typ pokožky.

Většinu bazénů a vířivek v Aqualandu Moravia navíc zásobuje léčivá voda z 1,3 kilometrů hlubokého vrtu nedaleko Pasohlávek.

Je jedinečná svým obsahem sulfanu, oxidu uhličitého, fluoridů, síranů a jiných látek v tělu prospěšném množství. Minerální voda prospívá celkové imunitě, metabolismu i stavbě kostí.

Zmírňuje také kožní onemocnění, plísňové choroby a regeneruje pohybový aparát.

Dovolená na Pálavě – klidně i týden!

Pro dokonalý zážitek z Aqualandu Moravia doporučujeme vyhradit si v kalendáři několik dní. Akvapark disponuje vlastním ubytováním, mnohem více možností ale naleznete v okolních obcích a městech.

Kromě Pasohlávek se nejblíže nacházejí Dolní Dunajovice, Klentnice (necelých 10 kilometrů na jih), Strachotín nebo Dolní Věstonice (zhruba 15 kilometrů na východ).

Lze si vybírat ze stovek lůžek v penzionechhotelích, apartmánech, privátech, ale také chatkách, roubenkách a soukromích chalupách s prostornou zahradou. Několik kempů funguje také kolem Věstonické vodní nádrže. Jak vidíte, infrastruktura akvaparku a jeho nejbližšího okolí je zcela připravena pro Vás a Vaší rodinu.

Zajeďte si na překrásnou Pálavu a kromě přírodních skvostů a darů vinic si vychutnejte také zábavu a relax v Aqualandu Moravia. Uvidíte, že na tuto návštěvu budete v dobrém vzpomínat hodně dlouho.

Aquapark

 • Před 7 dnyNa stavební úřad je podána žádost o nové stavební povolení, projekt se výrazným způsobem změnil oproti dřívějšímu formátu, řekl starosta Jan Konvalinka.
 • Před 22 dnyPlány chebské radnice, vybudovat ve městě moderní aquapark posvětila i agentura, která záměr posuzovala z hlediska ekonomické náročnosti provozu, konkurenceschopnosti i vhodnosti umístění. Takzvaný oponentní posudek bude nyní vedení města projednávat v koalici a bude chtít slyšet i názor opozice.
 • Před 1 měsícemSlaný na Kladensku letos chystá obnovu akvaparku. Některé části, například stropní podhledy, už dosluhují. Upraveno bude také zateplení.
 • Před 1 měsícemJezdím už několik let jako vedoucí na dětský tábor, hrozně si ty dva týdny vždycky užívám, děti se k nám rády vrací a mnoho z nich už znám moc dobře stejně jako jejich rodiče. Máme vždycky vymyšlený dokonalý program, i proto máme vždy plno.
 • Před 2 měsíciNeustále se všude píše o nadváze a pohybu, ale ono je to někdy složitější. Dělat aerobik s těžkými kily je i těžký oříšek. A přesto i to jde, ten sport se jmenuje vodní aerobik. Jen tenhle pohyb dokáže nadbytečná kila nadnášet a cvičit naše klouby, svaly i záda. Cvičení v bazénech mají všechny lázně. Ale i jinde si to můžeme užít, je-li poblíž aquapark. Tady si přijdou na své hlavně děti. Už měsíce jsou však bazény i aquaparky mimo provoz.
 • Před 3 měsíci„Zaměstnanci Sportovních zařízení města Příbrami během uzavření aquaparku provádějí nezbytné opravy tak, aby bylo vše připravené na znovuotevření,“ říká v rozhovoru ředitel Jan Slaba.
 • Před 3 měsíciUž několik let se mluví o tom, že by se v Českých Budějovicích mohl začít stavět aquapark. Hýbat by se mohly začít ledy už v letošním roce. Radnice chce totiž začít připravovat kompletní projekt, na jehož konci by si lidé z Českých Budějovic a okolí mohli užívat vodních radovánek v lokalitě Čtyřech Dvorů.
 • Před 4 měsíciSlužba Senior Taxi se ve Frýdku-Místku nově rozšířila o další místa, do kterých bude zajíždět. Uživatelé si tak budou moci zajet například do lékárny, do klubu seniorů nebo na Aquapark a do dalších míst. Za uplynulý rok má za sebou Senior Taxi na více než 2000 jízd.
 • Před 5 měsíciAqualand Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku zatím návštěvníky nepřivítá. I přes to, že vládní opatření proti šíření koronaviru umožňují aquaparku ode dneška otevřít, provoz zahájí až 27. prosince.
 • Před 5 měsíciPo nucené přestávce v souvislosti s koronavirem se už od tohoto čtvrtka budou moci otevřít také kryté části bazénů. Toho využijí také Služby města Jihlavy (SMJ), které v Jihlavě provozují dva bazény – aquapark Vodní ráj a také bazén Rošického. Oba tyto bazény se opět otevřou svým návštěvníkům.
 • Před 5 měsíciProvoz středisek zimní stadion, sportovní hala a plavecký bazén bude zahájen ve čtvrtek 3. 12. 2020 v 6:00. Návštěvníci Aquaparku mohou využívat saunu, oba bazény a tobogany, mimo provoz zůstávají z důvodu vzniku nežádoucích aerosolů vířivky, parní kabina a vodní chrlič.
 • Před 5 měsíciLákavou atrakci připravuje olomoucký aquapark pro své návštěvníky na příští rok. V místech, kde se nachází hřiště na beach volejbal, vybuduje nové 3D bludiště.
 • Před 5 měsíciPětatřicetiletá maminka dvou dětí Hana si v létě prošla traumatickým zážitkem. Pocítila obrovský strach o svého čtyřletého syna. Ten se totiž ztratil v areálu aquaparku, a i po několika měsících se Haně tato událost vrací ve snech.
 • Před 6 měsíciJaroslav Mašek komentuje dění v nejvyšších patrech českého byznysu a vybírá zprávy, které byste neměli minout. Přinášíme vám webovou podobu newsletteru Cash Only – přihlaste se k odběru a pošleme vám ho každý týden do e-mailu.
 • Před 6 měsíciPodruhé v historii areálu a podruhé v tomto roce. Aquapark v Čestlicích je zase bez vody. Kvůli novým mimořádným opatřením vlády proti šíření nemoci covid-19.
 • Před 7 měsíciKrnovská radnice vyhlásí příští rok architektonickou soutěž na podobu nového aquaparku. Vzniknout má v sousedství současných městských lázní za přibližně 300 milionů korun. Stavba by měla být dokončena v roce 2026.
 • Před 7 měsíciMiliardář Pavel Sehnal chce koupit v době krize další hotely. Jeho SPGroup patří mezi nejvýznamnější finanční skupiny v Česku a sdružuje přes 50 firem z různých oblastí podnikání, včetně hotelu a aquaparku v Čestlicích.
 • Před 7 měsíciJihlava začíná stavět dlouho plánovaný silniční sjezd z hlavního tahu I/38 do ulice Romana Havelky, kde je i zóna s obchody a akvaparkem Vodní ráj. Stavba za 33,3 milionu korun bude dokončená v červenci 2021.
 • Před 7 měsíciChystáte se navštívit naše slovenské sousedy a nemáte ponětí o tom, co na jihu Slovenska navštívit? Připravili jsme pro vás malý itinerář výletu nebo dovolené.
 • Před 7 měsíciCílem vybudování kruhového objezdu je hlavně zklidnit dopravu na třídě Osvobození.
 • Před 7 měsíciVe venkovní části jihlavského akvaparku Vodní ráj se v létě vystřídalo přes 29 tisíc lidí, nejméně za posledních 16 let. V porovnání s loňským rokem klesl prodej vstupenek zhruba o 17 tisíc. Letní areál ukončil sezonu 6. září, provoz byl ztrátový.
 • Před 8 měsíciPraha vyřešila spor se dvěma firmami, které pracovaly na budování Aquacentra Šutka. Momentálně se rozhoduje, jakým způsobem komplex dokončit a jak ho dál provozovat.
 • Před 8 měsíciPražský magistrát se dohodl s firmami, které postavily akvapark Šutka a které město žalovalo o 30 milionů korun kvůli nespokojenosti s kvalitou stavby.
 • Před 9 měsíciVrchlabí začalo stavět městský akvapark, jehož celkové náklady se mohou podle odhadů vyšplhat až na 190 milionů Kč. První zakázku na infrastrukturu získala firma, jejímž spoluvlastníkem je vrchlabský radní Bedřich Hanousek (ZVON), uvedla Česká televize s tím, že jako předseda komise pro výstavbu projekt připravoval. Opozice to kritizuje, podle Hanouska šlo o rovnou soutěž.
 • Před 9 měsíci/FOTOGALERIE/ Slunečné počasí přímo vybízí ke koupání. Kemp na Olešné se postupně začíná zaplňovat stany a karavany. Do letního aquaparku se však stále všichni nedostanou kvůli omezené kapacitě do pěti set lidí z důvodu koronavirových opatření.
 • Před 9 měsíciSlovensko se hemží zahraničními i místními turisty. Na využití lanovek, které člověka vyvezou za výhledy na slovenskou krajinu, lidé čekají i desítky minut. Přeplněná jsou často také koupaliště či aquaparky.
 • Před 10 měsíci“Opozice projevila snahu bod aquaparku a jeho další budoucnosti vůbec nezařadit do programu zasedání pondělního zastupitelstva,“ říká Jan Konvalinka, starosta města Příbrami.
 • Před 10 měsíciSpřádáte plány na letní dovolenou a výlety po Česku s rodinou? Pak určitě vedle zámků, zábavních parků a cyklostezek hledáte i pěkné aquaparky. Víme, kde najdete bazény pro profíky i s výhledem na Pálavu, tobogány, na kterých se vám zvýší adrenalin, či pirátské lodě pro nejmenší.
 • Před 10 měsíciAquapark Olešná bude mít otevřeno i v září. Nucenou přestávku v době pandemie využil k údržbě, která se dělá pravidelně na podzim a po rozvolnění opatření opět přivítal nadšené návštěvníky, samozřejmě za dodržení všech nařízení. Prvního června navíc oficiálně zahájil sezónu i letní akvapark.
 • Před 11 měsíciSen každého milovníka vodních radovánek a naopak noční můra provozovatelů akvaparku. Na tobogány a skluzavky se lidé dostávají bez front a čekání. Není tedy divu, že se dvě stovky návštěvníků v rozlehlém areálu Aqualand Moravia v Pasohlávkách při pondělním znovuotevření doslova ztrácely.
 • Před 11 měsíciV Ústeckém kraji se ve větších městech otevřou aquaparky i koupaliště většinou příští týden. Umožňuje to uvolnění opatření, které vláda zavedla v březnu kvůli šíření nákazy koronavirem. Podle náměstka primátora Ústí nad Labem Pavla Tošovského (ODS) se ale venkovní koupaliště v Brné na Ústecku otevře až 1. června.
 • Před 11 měsíciVelkorysá, až megalomanská přestavba příbramského akvaparku se konat nebude. Vedení města zastavilo práce na přípravách projektu rekonstrukce.
 • Před 11 měsíciZastupitelé v pondělí zastavili práce na přípravě rekonstrukce v nejrozsáhlejší variantě.
 • Před 11 měsíciAkvaparky ve středočeských městech se příští týden po koronavirové odstávce otevírají návštěvníkům. Lidé budou moci za přísnějších hygienických podmínek zavítat do plaveckých areálů v Berouně, Kladně, Slaném, Rakovníku či Čestlicích. Naopak příbramský akvapark příští týden zůstane ještě zavřený, v provozu bude jen sauna a venkovní bazén. S otevřením se počítá až v první polovině června.
 • Před 11 měsíciProvozovatelé vodních atrakcí na jihu Moravy se po koronavirové pauze chystají otevřít. Podmínky, které při tom musí dodržet, komplikují situaci hlavně velkým akvaparkům. Někde otevřou v omezeném režimu.
 • Před 1 rokemŘádění v bazénech a na toboganech si lidé v areálu Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na pomezí Břeclavska a Brněnska opět užijí zřejmě už od konce příštího měsíce. Ve středu to potvrdila mluvčí aquaparku. V areálu navíc aktuálně dělníci dokončili jednu z největších novinek letošní sezony, 242 metrů dlouhý tobogan.
 • Před 1 rokem„Budeme nuceni přistoupit ke štíhlejší variantě rekonstrukce aquaparku a kolegům v radě i zastupitelstvu tuto cestu doporučím,“ říká v rozhovoru Martin Buršík, místostarosta Příbrami.
 • Před 1 rokem„Jdu si zaplavat do aquaparku!“ Tuhle větu už nějaký čas nikdo neříká, protože kvůli pandemii nemoci covid-19 jsou veřejná koupaliště uzavřená. Platí to i pro Aquapalace Praha, kde nastalou situaci využívají k opravám a renovacím a modlí se, aby v červnu nebo v červenci mohli znovu otevřít.
 • Před 1 rokemMožnosti rodičů zabavit děti, jimž úřady udělily neplánované „prázdniny“, nejsou velké. Kromě škol zůstávají uzavřena také technická centra jako Techmania v Plzni, Vida! park Brno i liberecká IQ Landia.
 • Před 1 rokemRakovnický akvapark je po rozsáhlé modernizaci zkolaudovaný, otevře se na začátku ledna. Konkrétní den určí město v nejbližší době, řekl na tiskové konferenci starosta Luděk Štíbr (ODS). Investice do akvaparku dosáhla přibližně 200 milionů korun.
 • Před 1 rokemDelfíni představují vyhledávanou atrakci mnoha aquaparků, ačkoliv v zajetí trpí. Jejich lov je proto trnem v oku aktivistům po celém světě. V japonském městečku Taidži se však protestujících nezaleknou a na moře se vydávají každý rok
 • Před 1 rokemV kladenském akvaparku jsou dva nové tobogany, původní ještě poslouží návštěvníkům blízkého koupaliště. Nyní pokračují dokončovací práce, hotovo by mělo být ještě o prázdninách. Celková investice do akvaparku i koupaliště dosáhne podle Věstníku veřejných zakázek 53 milionů korun bez DPH.
Zajímavé:  Přípravky Na Bolavé Klouby?

Tipy na nejlepší kryté akvaparky u nás i v Evropě, kde vás bouřky nezaskočí

Mezi nejvyhledávanější kryté akvaparky patří Tropical Islands, který leží asi 35 kilometrů na jih od Berlína. Teplota je uvnitř celoročně vyhřívaná na příjemných 26 stupňů. Jeho předností je to, že tu můžete přespat přímo na pláži nebo ve stanu či chatkách, aniž byste museli vycházet z areálu. Dopředu je však nutné udělat si rezervaci.

Seskok ze 104 metrové střechy akvaparku Tropical Islands v rámci soutěže, která se tu konala roku 2008.

Foto: Profimedia.cz

Dospělí platí za jednorázový vstup 897 Kč, děti (6-14 let) 702 Kč, studenti (15-18 let) 767 Kč. Za každou noc se minimálně připlácí 390 Kč podle toho, v jakém obydlí přenocujete. Dále je možné si připlatit saunu, let balónem atd. Více najdete zde.

Termální akvapark Therme Erding leží asi 20 kilometrů od Mnichova. Nabízí pro každého něco. Děti se můžou svézt na dvaceti různých tobogánech, které jsou odstupňované podle náročnosti. Dospělí pak mohou relaxovat v saunovém centru nebo u bazénů pod palmami.

Jednodenní vstup činí 676 korun, saunové centrum je pak za 962 korun. Děti do tří let za vstup neplatí. Můžete využít slevy za dopolední vstupy pro ranní ptáčata, nabízí také dvou a čtyř hodinové permanentky, do saun na tři a pět hodin. Sauny jsou přístupné jen pro osoby starší 16 let. Více informací najdete zde.

Největší krytý britský akvapark najdete v přímořském městečku Blackpool, asi 27 km od Prestonu. Návštěvníky láká na více než 18 tobogánů a atrakcí. Odstředivou sílu si můžete vyzkoušet na vertikální skluzavce Sidewinder.

BEZ KOMENTÁŘE: Skluzavka Sidewinder, Sandcastle waterpark

Zajímavé:  Jak vyndat klíště - Vše o zdraví

Jednodenní vstup stojí pro dospělé 325 Kč (do Hyperzony Wristband se připlácí 130 Kč). Děti (3-15 let) zaplatí 273 Kč (do Hyperzony mohou děti od 6 let za 65 Kč, od 8 let připlácí 130 Kč). Podrobnosti najdete zde.

Ve střední Evropě je největším krytým akvaparkem Aquapalace Praha. Najdete jej v obchodní zóně Průhonice – Čestlice. Nechybí Saunový svět, Fitness centrum, Spa Welness a Vodní svět, kde si můžete zaskákat ve vlnobití.

Jednodenní vstup do Vodního světa pro dospělého činí 705 Kč, děti od 100 do 150 cm zaplatí 465 Kč, studenti a senioři 575 Kč. Saunový svět vychází pro dospělého na celý den na 800 Kč, pro děti za 540 Kč, studenti zaplatí 660 Kč. Stránky akvaparku jsou zde.

Teplota vody v akvaparku Babylon dosahuje 27 až 30° C. Relaxovat můžete v sauně, páře, při vodních masážích, vyblbnout se můžete na čtyřech tobogánech nebo divoké řece.

Jednorázový vstup pro děti do 140 cm činí 240 Kč, vyšší osoby zaplatí 320 Kč. Děti do 100 cm mají vstup zdarma. Více najdete zde.

Návštěvníky Vodního ráje v Jihlavě rozmazlují na unikátních perličkových lůžkách, ve vířivce, sauně, na divoké řece a pod masážními vodopády. Ale můžete si objednat také masáže a vyřádit se na skluzavkách a tobogánu.

Celodenní vstupné do krytého areálu stojí 260 Kč, venkovní areál vychází pro dospělého na 85 Kč, děti do 140 cm a ZTP za 50 Kč. Děti do 3 let zdarma. Více informací zde.

V kladenském akvaparku mají tobogán, který patří mezi nejdelší u nás. Měří 108 metrů. Nechybí odstředivý vodní trychtýř, bazén s divokou řekou, jeskyně a vířivka s 35°C.

Děti mají vstup do tří let zdarma, do 15 let platí 190 Kč, ostatní pak 290 Kč. Více najdete zde.

Slovenský vodní park Tatralandia v Liptovském Mikuláši láká na devět celoročních a 21 letních tobogánů a skluzavek. A pokud zajde sluníčko, hřejete se v bazénech vyhřátých na 38°C.

Foto: Archiv akvaparku Tatralandia

Celodenní vstupenka pro dospělého činí 495 Kč, děti (90-140 cm) 286 Kč, studenti a důchodci nad 60 let 416 Kč. Více najdete zde.

V Budapešti se můžete vykoupat a zaplavat v Aquaworldu, ale také se tu můžete naučit jezdit na surfu, než se vydáte na opravdické moře. Mezi stylová zákoutí patří Kambodžský chrám Angkor.

O všedních dnech stojí jednodenní permanentka dospělé 555 Kč, děti (3-14 let) 217 Kč,  studenty a seniory 444 Kč. O víkendech vychází jednodenní vstup pro dospělé na 633 Kč, děti 284 Kč, studenty a seniory 487 Kč. Stránky akvaparku jsou zde.

V Duinrellu se pobavíte v zábavním parku i akvaparku. Nachází se v nizozemském městě Wassenaar, nedaleko Leidenu. Kromě pomalé řeky můžete vyzkoušet klikaté tobogány nebo trychtýř. Odvážnější budou sbírat odvahu do proskleného tubusu X-Stream, který „plive“ lidi volným pádem z výšky sedmi metrů. Mnozí se tak prolétnou rychlostí 40 km/h.

X-Stream

Foto: Archiv akvaparku Duinrell

Jednodenní vstupné do akvaparku vychází na 507 Kč. Děti do tří let mají vstup zdarma. Stránky Duinrellu najdete zde.

Na 25 akrech nedaleko tureckého letoviska Kusadasi postavili akvapark Adaland s více jak 20 atrakcemi. Na největším tobogánu Yellow Python se svezete i ve čtyřech v jednom nafukovacím kruhu. Součástí parku je také Delfinárium a Mořský svět.

Jednodenní vstup vyjde dospělé na 600 Kč, děti (4 – 9 let) 480 Kč. Další podrobnosti najdete zde.

BEZ KOMENTÁŘE: Tobogán Yellow Python, Adaland

Hlavní zprávy

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector