Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Počet položek: 70 Zobrazit počet produktů na stránce: 12 24 48 Vše Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Ibalgin Plus pomáhá při bolesti hlavy, zubů, zad, svalů, kloubů a menstruační bolesti, snižuje horečku a tlumí zánět, obsahuje kofein, který…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Voltaren Forte proti bolesti až na 12 hodin. analgetikum ve formě gelu s účinkem na 12 hodin tlumí bolest zad, svalů a kloubů stačí…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Dvojí síla proti bolesti a horečce. CETALGEN se užívá ke krátkodobé léčbě akutní středně silné bolesti u dospělých. Díky kombinaci…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Ibolex 200mg ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti a zánětu u dospělých, např.: bolest svalů, kloubů,…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Voltaren Forte gel proti bolesti až na 24 hodin při aplikaci dvakrát denně, ráno a večer. ulevuje od bolesti zad, svalů a kloubů má…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Coldrex Maxgrip lesní ovoce obsahuje tři léčivé látky: paracetamol, fenylefrin a kyselinu askorbovou (vitamin C). Paracetamol působí proti…

Detail produktu

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamolu a fenylefrinu. Zatímco paracetamol působí…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Poskytuje úlevu od bolesti hlavy, zad, kloubů i zubů pomáhá při podvrtnutí, natažení svalů a působí protizánětlivě Lék k vnitřnímu…

Detail produktu

Rychlá a účinná pomoc, když vás zasáhne bolest svalů a kloubů, zubů, hlavy a při menstruaci. Lék k vnitřnímu užití s účinnou látkou dexketoprofenum…

Detail produktu

Poskytuje úlevu od bolesti hlavy, zad, kloubů i zubů pomáhá při podvrtnutí, natažení svalů a působí protizánětlivě Léky k vnitřnímu užití….

Detail produktu

Panadol pro děti s jahodovou příchutí působí proti bolesti a snižuje horečku. Přípravek Panadol pro děti je určen ke snížení horečky, která provází…

Detail produktu

Theraflu se používá krátkodobě k úlevě od příznaků nachlazení, zimnice a chřipky. Tyto příznaky zahrnují mírné nebo středně silné bolesti, horečku,…

Detail produktu

Panadol Novum pomáhá na bolest mírné až střední intenzity – bolest hlavy, migréna, bolest zad, zubů a menstruační bolest, ulevuje od…

Detail produktu

Účinná kombinace proti příznakům chřipky a nachlazení. Pomáhá zbavit se: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy a v krku Nezpůsobuje…

Detail produktu

Panadol Novum pomáhá na bolest mírné až střední intenzity – bolest hlavy, migréna, bolest zad, zubů a menstruační bolest, ulevuje od…

Detail produktu

Ibalgin Rapidcaps je novinka na akutní bolesti. Je rychlý, silný a účinný, s rychlým nástupem účinku již po 15 minutách. Je proto vhodný zejména pro…

Detail produktu

Ibalgin 400mg 36 tablet účinné analgetikum s protizánětlivým účinkem snižuje horečku proti bolesti hlavy, zubů, zad a kloubů, menstuační…

Detail produktu

Ibalgin 400 100 tablet účinné analgetikum s protizánětlivým účinkem snižuje horečku proti bolesti hlavy, zubů, zad a kloubů, menstruační…

Detail produktu

Ibalgin gel působí proti zánětu a otoku, zmírňuje bolest u bolestivých poúrazových stavů. Přípravek Ibalgin gel se používá k místní léčbě…

Detail produktu

Účinná kombinace proti příznakům chřipky a nachlazení. Pomáhá zbavit se: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy a v krku Nezpůsobuje…

Detail produktu

Účinná kombinace proti chřipce, která pomáhá od: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy bolesti v krku          …

Detail produktu

Potlačuje bolest svalů a kloubů, tlumí zánět a snižuje otok. k léčbě bolestivých poranění jako jsou podvrtnutí, natažení, zhmoždění dobře se…

Detail produktu

Ibalgin Rapidcaps 400 mg zmírňuje bolest, otok a snižuje horečku. Léčivá látka se z měkkých tobolek rychleji vstřebává do krevního oběhu a díky tomu…

Detail produktu

Paracetamol se používá k odstranění příznaků chřipky a nachlazení (včetně horečky), bolesti hlavy, bolesti v krku, bolesti svalů a…

Detail produktu

lékárna U Kostela

Počet položek: 20 Zobrazit počet produktů na stránce: 12 24 48 Vše Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Coldrex Maxgrip lesní ovoce obsahuje tři léčivé látky: paracetamol, fenylefrin a kyselinu askorbovou (vitamin C). Paracetamol působí proti…

Detail produktu

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamolu a fenylefrinu. Zatímco paracetamol působí…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Účinná kombinace proti chřipce, která pomáhá od: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy bolesti v krku suchého a dráždivého kašle Lék…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Ibalgin 400mg 36 tablet účinné analgetikum s protizánětlivým účinkem snižuje horečku proti bolesti hlavy, zubů, zad a kloubů, menstuační…

Detail produktu

Účinná kombinace proti příznakům chřipky a nachlazení. Pomáhá zbavit se: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy a v krku Nezpůsobuje…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Účinná kombinace proti chřipce, která pomáhá od: horečky ucpaného nosu bolesti hlavy bolesti v krku          …

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Posiluje odolnost organismu při infekčních onemocněných jako chřipka a nachlazení. zmírňuje a zkracuje příznaky chřipky a nachlazení Lék k…

Detail produktu

Lék ve formě horkého nápoje se zvýšenou dávkou paracetamolu. maximálně rychlý a účinný proti chřipce a nachlazení odstraní horečku bolest…

Detail produktu Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

K léčbě zánětů (infekcí) ústní dutiny a hrdla, tj. při bolestech v krku spojených s nachlazením, faryngitidou nebo laryngitidou, při léčbě…

Detail produktu

Panadol Extra Rapide je určen k léčbě mírné až středně silné bolesti, jako jsou bolesti hlavy (včetně migrény), bolesti zubů a…

Detail produktu

Coldrex horký nápoj citron je vhodný k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení. Coldrex odstraňuje bolesti v krku, uvolňuje nos i vedlejší…

Detail produktu

Lék ve formě tablet proti příznakům chřipky a nachlazení. snižuje horečku, tlumí bolesti, uvolňuje ucpaný nos, tlumí bolesti v krku s…

Detail produktu

Coldrex horký nápoj je vhodný pro dospělé a mladistvé od 15 let (nad 50 kg) k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení. Odstraňuje…

Detail produktu

Lék ve formě horkého nápoje se zvýšenou dávkou paracetamolu. maximálně rychlý a účinný proti chřipce a nachlazení odstraní horečku bolest…

Detail produktu

Každá tableta přípravku Saridon obsahuje kombinaci tří léčivých látek, které jsou pečlivě vyváženy, aby pomohly od bolesti a snižovaly…

Detail produktu

Každá tableta přípravku Saridon obsahuje kombinaci tří léčivých látek, které jsou pečlivě vyváženy, aby pomohly od bolesti a snižovaly…

Detail produktu

Pastilky Drill bez cukru jsou kombinovaný přípravek s antiseptickým a lokálně anestetickým účinkem. Léčivá látka chlorhexidin je účinné antiseptikum…

Detail produktu

Pastilky Drill jsou kombinovaný přípravek s antiseptickým a lokálně anestetickým účinkem. Léčivá látka chlorhexidin je účinné antiseptikum již při…

Detail produktu

Vicks SymptoMed Forte citrón ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti, bolesti v krku, ucpaný nos a horečka….

Detail produktu

Vicks SymptoMed Complete zmírňuje příznaky nachlazení a chřipky. Působí proti bolestem a potížím, včetně bolesti hlavy a v krku. Snižuje horečku a…

Detail produktu

Paralen Grip horký nápoj – chřipka a nachlazení (recenze, ceny)

Paralen Grip horký nápoj je určen ke zmírnění ✅ příznaků chřipky a nachlazení, jakými jsou bolesti hlavy, krku, svalů i kloubů.

Současně usnadňuje dýchání tím, že uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny. Tento lék užívejte pouze tehdy, když je onemocnění doprovázeno ucpaným nosem nebo zánětem nosních dutin.

Paralen Grip horký nápoj není vázán na lékařský předpis.

Zajímavé:  Nebojte se cestování s dětmi – vše o zdraví

Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Paralen Grip horký nápoj – kde koupit

Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví ⭐️ desetitisíce pozitivních hodnocení eshopu zákazníky ⭐️ průměrná doba dodání je 2,8 dnů ⭐️ při objednávce nad 999 Kč je doprava zdarma 159 Kč 165,00 Kč Do obchodu Dr.Max

Složení

Paralen Grip horký nápoj je kombinací dvou účinných látek: paracetamolu a fenylefrininiumchloridu.

  • 650 mg paracetamol a 10 mg fenylefrin v jedné kapse (příchutě citrón, třešeň).
  • 500 mg paracetamol a 10 mg fenylefrin v jedné kapse (příchutě pomeranč a zázvor, echinacea a šipky).

✅ Paracetamol tlumí bolest a horečku. ✅ Fenylefrin uvolňuje dýchací cesty.

Dalšími složkami přípravku jsou: sacharóza, citronan sodný, kyselina citronová, kyselina vinná, přírodní citronové aroma v prášku, aspartam, citronové aroma v prášku, kyselina askorbová, povidon 25, barvivo z oddenku kurkumy dlouhé.

Podívat se v eshopu

Účinky Paralen Grip horkého nápoje

Nápoj zmírňuje příznaky chřipky a nachlazení jako jsou:

  • horečka
  • ucpaný nos
  • bolest hlavy
  • bolest v krku
  • zánět vedlejších nosních dutin a s ním spojená bolest
  • bolest svalů a kloubů

Paralen Grip horký nápoj je lék dostupný bez lékařského předpisu. Při jeho užívání ale doporučuji nastudovat si příbalový leták. Pokud potřebujete další informace, oslovte lékárníka nebo lékaře.

Podívat se v eshopu

Pro koho je přípravek určen

Pro dospělé a mladistvé s následujícím věkovým omezením:

  • od 12 let (příchutě pomeranč a zázvor, echinacea a šipky)
  • od 15 let (příchutě citrón, třešeň)

Kolik stojí balení?

Ostatní příchutě Paralen Grip horkého nápoje

Užívání a dávkování

  • 1 sáček rozpusťte ve sklenici horké vody 1- až 4-krát denně
  • dodržujte minimálně 4 hodinový interval mezi jednotlivými dávkami
  • neberte najednou více než 1 sáček
  • 4 sáčky jsou maximum během jednoho dne

Podívat se v eshopu

Vedlejší účinky

Tak jako všechny léky, i tento lék může mít nežádoucí účinky, které se ne vždy projeví a jsou poměrně vzácné. Kromě nevolnosti, náhlého otoku, nebo kopřivky, to může být celá řada dalších projevů. Jejich kompletní seznam naleznete zde (zdroj)

Pokud se u vás objeví kterýkoli z nežádoucích účinků, tedy i takový, který není zmíněn v seznamu, informujte o tom svého lékaře nebo lékárníka.

Kontraindikace

Pokud se vás týkají níže zmíněno skutečnosti, Paralen Grip horký nápoj neužívejte:

  • Pokud máte citlivý žaludek, během léčby horkým nápojem Paralen Grip se mohou vyskytnout problémy se zažíváním. V takovém případě užívejte přípravek spolu s jídlem. Během léčby se nesmí požívat alkoholické nápoje, protože konzumace alkoholu zvyšuje riziko poškození jater. Přípravek nesmí užívat osoby, které mají problémy s dlouhodobým požíváním alkoholu.
  • V období těhotenství a kojení, nebo pokud máte pocit, že jste těhotná, resp. máte v plánu otěhotnět, se před zahájením užívání tohoto přípravku poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Nedoporučuje se užívat Paralen Grip horký nápoj v období těhotenství a kojení.
  • forma nápoje je pro mnohé přijatelnější, než polykání tablet
  • terapie 2 v 1 – doplňujete současně i množství tekutin, které jsou v případě indikované nemoci tak potřebné
  • různé příchutě, každý si najde tu svou

Díky tomu, že jde o horký nápoj, účinné látky zabírají velmi rychle a navíc příjemně zahřejí. Z vlastní zkušenosti vím, že po užití Paralen Grip horkého nápoje se alespoň na chvíli cítíte subjektivně lépe.

Na diskusních fórech se setkáte i s názorem, že Paralen Grip horký nápoj, je na rozdíl od horkých nápojů jiných značek i chutný, což je určitě také plus.

O tom, že tento lék je opravdu oblíbený svědčí i recenze reálných uživatelů, které jsou téměř na 100% pozitivní a které uvádím níže. (Heureka)

Hodnocení a recenze reálných uživatelů

Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

…další zkušenosti:

Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků – vše o zdraví

Doporučení na závěr

Na základě vlastních zkušeností a vycházeje z hodnocení jiných uživatelů mohu Paralen Grip horký nápoj doporučit. Potřebné je ale vědět rozlišit, kdy jsme nachlazení a kdy překonáváme virózu, při které Vás bolí celé tělo a máte kašel. V tomto případě horký nápoj, který uvolní nos nepotřebujete.

Než tedy po tomto přípravku sáhnete, zvažte, zda jej opravdu potřebujete.

Zatímco totiž máte teplotu, jen zvýšenou – do 38 stupňů, je lepší nedávat si hned léky, protože při zvýšené teplotě dochází k aktivaci imunitního systému a organismus účinnější bojuje proti nemoci.

Paralen Grip horký nápoj nikdy nezalévejte vroucí, ale jen horkou vodou (cca 70 °C) a neužívejte ho nepřetržitě déle než 5 dní, pokud obtíže neustupují třeba vyhledat lékaře.

Zdroje informací:

Vývoj ceny Paralen Grip horký nápoj Echinacea a šípky

Autor článku

Komentáře

Paralen Grip horký nápoj echinacea a šípky 12 sáčků

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamolu a fenylefrinu. Zatímco paracetamol působí proti bolesti a horečce, fenylefrin uvolňuje dýchací cesty.

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, včetně horečky, bolesti při zánětu vedlejších nosních dutin, bolesti hlavy, bolesti v krku a bolesti svalů a kloubů.

Navíc pomáhá při rýmě, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tím usnadňuje dýchání. Přípravek užívejte pouze tehdy, když příznaky chřipky nebo nachlazení doprovází ucpaný nos nebo zánět vedlejších nosních dutin.

Netrpíte-li ucpaným nosem ani zánětem vedlejších nosních dutin, měl(a) byste užívat jednosložkový přípravek obsahující pouze paracetamol.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností větší než 33 kg.

Dávkování a způsob užití: Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

 Dospělí, včetně starších osob a dospívajících od 12 let. Jeden sáček maximálně 4x denně rozpuštěný ve sklenici horké (nikoli vařící) vody. Podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem. Jednotlivé dávky se podávají vždy nejdříve po 4 hodinách.

 Neužívejte více než 4 sáčky za 24 hodin. 

Pacienti se sníženou funkcí ledvin či jater: Před použitím přípravku se o úpravě dávkování poraďte s lékařem. Po posouzení Vašeho zdravotního stavu Vám může doporučit snížení dávek nebo prodloužení dávkovacího intervalu.

Přípravek nepoužívejte bez porady s lékařem déle než 7 dnů.

Pokud obtíže po léčbě neustupují, zhoršují se nebo přetrvávají více než 3 dny, vyhledejte lékaře a poraďte se o dalším postupu. 

Složení: Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje léčivé látky: paracetamol 500 mg a phenylephrini hydrochloridum10 mg v jednom sáčku.

 Dalšími složkami jsou: povidon 25, kyselina vinná, dihydrát natrium-citrátu, bezvodá kyselina citronová, kyselina askorbová obalená ethylcelulosou, draselná sůl acesulfamu, citronové aroma K240 (obsahuje kukuřičný maltodextrin, koncentrovanou citronovou šťávu), citronové aroma 610399E [obsahuje kukuřičný maltodextrin, modifikovaný kukuřičný škrob (E1450), butylhydroxyanisol (E320)], suchý extrakt z natě a kořene třapatky nachové (Echinacea purpurea) 6:1, šípkové aroma [obsahuje přírodní a připravované aromatické látky, kukuřičný maltodextrin, modifikovaný kukuřičný škrob, propylenglykol (E1520)], sacharóza.

Přípravek není určen pro děti do 12 let.

Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Zajímavé:  Červená vyrážka - vše o zdraví

Paralen Grip horký nápoj Echinacea a šípky 12 sáčků

Příbalovou informaci můžete stáhnout zde

p. zn. sukls70105/2019

                                                                   Příbalová informace: informace pro uživatele 

 PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky 500 mg/10 mg granule pro perorální roztok v sáčku paracetamolum, phenylephrini hydrochloridum

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje.
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

  •  Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
  •  Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
  •  Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.
  •  Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Co naleznete v této příbalové informaci

  1. . Co je přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky a k čemu se používá
  2. . Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky užívat
  3. . Jak se přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky užívá
  4. . Možné nežádoucí účinky
  5. . Jak přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky uchovávat
  6. . Obsah balení a další informace

1. Co je přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky a k čemu se používá

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje kombinaci dvou léčivých látek – paracetamolu a fenylefrinu. Zatímco paracetamol působí proti bolesti a horečce, fenylefrin uvolňuje dýchací cesty.

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, včetně horečky, bolesti při zánětu vedlejších nosních dutin, bolesti hlavy, bolesti v krku a bolesti svalů a kloubů.

Navíc pomáhá při rýmě, uvolňuje ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny, a tím usnadňuje dýchání.
Přípravek užívejte pouze tehdy, když příznaky chřipky nebo nachlazení doprovází ucpaný nos nebo zánět vedlejších nosních dutin.

Netrpíte-li ucpaným nosem ani zánětem vedlejších nosních dutin, měl(a) byste užívat jednosložkový přípravek obsahující pouze paracetamol.

  • Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let s tělesnou hmotností větší než 33 kg.
  • 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky užívat
  • Neužívejte přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky
  •  jestliže jste alergický(á) na paracetamol, fenylefrin-hydrochlorid, třapatku nachovou (echinacea), rostliny z čeledi hvězdnicovitých nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6),
  •  jestliže máte závažné onemocnění jater,
  •  jestliže máte vysoký krevní tlak nebo závažné onemocnění srdce nebo cév,
  •  jestliže máte zvýšenou funkci štítné žlázy,
  •  jestliže máte cukrovku,
  •  jestliže máte zelený zákal (glaukom) s uzavřeným úhlem,
  •  pokud trpíte zadržováním moči,
  •  jestliže máte nádor dřeně nadledvin (feochromocytom),
  •  jestliže současně užíváte: ▪ léky k léčbě deprese či Parkinsonovy choroby (ze skupiny inhibitorů monoaminooxidázy) nebo jestliže jste je užíval(a) v posledních dvou týdnech, ▪ léky k léčbě deprese (ze skupiny tricyklických antidepresiv), ▪ léky k léčbě vysokého krevního tlaku nebo srdečních onemocnění (ze skupiny beta-blokátorů).

Pokud si nejste jist(a), zda se Vás týká něco z výše uvedeného, poraďte se se svým lékařem. 

Upozornění a opatření
Před užitím přípravku PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky se poraďte se svým lékařem nebo lékarníkem:

  •  jestliže máte onemocnění jater a ledvin,
  •  jestliže jste těhotná nebo kojíte,
  •  jestliže trpíte závažnou formou určitého typu chudokrevnosti zvaného hemolytická anemie (viz bod 4),
  •  jestliže jste byl(a) lékařem informován(a), že máte snížené množství granulocytů (druh bílých krvinek) v krvi,
  •  jestliže máte problémy s požíváním alkoholu,
  •  jestliže jste muž a máte zvětšenou prostatu,
  •  jestliže máte Raynaudův syndrom (projevuje se změnou barvy kůže a pocitem chladu),
  •  jestliže máte průduškové astma,
  •  jestliže trpíte nedostatkem enzymu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy,
  •  jestliže trpíte zvýšenou citlivostí na kyselinu acetylsalicylovou a/nebo nesteroidní léky proti zánětu a bolesti.
  1. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození funkce jater.
  2. Děti
    Přípravek není určen pro děti do 12 let.
  3. Další léčivé přípravky a přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky
    Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
  4. Neužívejte přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky, pokud užíváte:
  •  jiné léky obsahující paracetamol,
  •  jiné léky na chřipku a nachlazení,
  •  jiné léky k léčbě ucpaného nosu (dekongestiva),
  •  léky na léčbu deprese či Parkinsonovy choroby (ze skupiny inhibitorů monoaminooxidázy), nebo jestliže jste je užíval(a) během posledních 14 dnů, léky na léčbu deprese (ze skupiny tricyklických antidepresiv) nebo léky k léčbě vysokého krevního tlaku nebo srdečních onemocnění (ze skupiny betablokátorů, případně methyldopu nebo reserpin) (viz bod „Neužívejte přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky“).

O používání přípravku se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud užíváte:

  •  léky na léčbu nevolnosti a zvracení (metoklopramid a domperidon),
  •  léky snižující krevní srážlivost (warfarin nebo jiné látky působící proti účinku vitamínu K),
  •  léky na epilepsii (glutethimid, fenobarbital, fenytoin, primidon, karbamazepin, lamotrigin, topiramát),
  •  léky na léčbu migrény (ergotamin a metylsergid),
  •  léky na léčbu ucpaného nosu nebo průduškového astmatu (sympatomimetika),
  •  probenecid (lék k léčbě dny),
  •  rifampicin nebo izoniazid (na léčbu tuberkulózy),
  •  chloramfenikol, flukloxacilin (antibiotika),
  •  zidovudin (lék na HIV a AIDS),
  •  cholestyramin (na snížení tuků v krvi),
  •  kyselinu acetylsalicylovou nebo jiné nesteroidní protizánětlivé léky,
  •  digoxin (na posílení srdeční činnosti),
  •  léky a doplňky stravy obsahující třezalku tečkovanou (rostlinný přípravek).

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky s jídlem, pitím a alkoholem
Pokud se během léčby objeví zažívací obtíže, užívejte tento přípravek během jídla.

Během léčby nepijte alkoholické nápoje. Současné pití alkoholu může zvýšit riziko poškození jater.

  • Těhotenství a kojení
    Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
  • Použití přípravku PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky během těhotenství a kojení se nedoporučuje.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
U citlivých jedinců může přípravek vyvolat závrať, a tak nepříznivě ovlivnit aktivity vyžadující zvýšenou pozornost. Pokud se u Vás závrať vyskytne, neřiďte a neobsluhujte stroje.

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje sacharózu
Přípravek obsahuje 1,81 g sacharózy v 1 sáčku. Nutno vzít v úvahu u pacientů s cukrovkou.

Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat.

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje sodík
Přípravek obsahuje 121,34 mg (5,3 mmol) sodíku v 1 sáčku. Nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku.

Zajímavé:  Alergie na chlad - vše o zdraví

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky obsahuje extrakt z třapatky nachové (Echinacea purpurea)
Přípravek obsahuje suchý extrakt z natě a kořene třapatky nachové (Echinacea purpurea).

Nutno vzít v úvahu u pacientů s alergií na echinaceu a rostliny z čeledi hvězdnicovitých.

Pokud máte progresivní systémové onemocnění (jako je tuberkulóza, onemocnění postihující bílé krvinky, kolagenóza (zánětlivé postižení vaziva), roztroušená skleróza, AIDS, HIV infekce a další poruchy imunitního systému), atopické onemocnění nebo alergii, poraďte se o užívání přípravku

  1. PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek používat.
  2. 3. Jak se přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dospělí, včetně starších osob a dospívajících od 12 let
Jeden sáček maximálně 4× denně rozpuštěný ve sklenici horké (nikoli vařící) vody. Podle chuti můžete přisladit medem nebo cukrem. Jednotlivé dávky se podávají vždy nejdříve po 4 hodinách.

Neužívejte více než 4 sáčky za 24 hodin.

Pacienti se sníženou funkcí ledvin či jater                                                                                                                                                                Před použitím přípravku se o úpravě dávkování poraďte s lékařem. Po posouzení Vašeho zdravotního stavu Vám může doporučit snížení dávek nebo prodloužení dávkovacího intervalu.

  • Přípravek nepoužívejte bez porady s lékařem déle než 7 dnů.
  • Pokud obtíže po léčbě neustupují, zhoršují se nebo přetrvávají více než 3 dny, vyhledejte lékaře a poraďte se o dalším postupu.
  • Jestliže jste užil(a) více přípravku PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky, než jste měl(a)
    Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky předávkování, protože je zde riziko závažného poškození jater projevujícího se až po delší době.
  • Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky
    Pokud je třeba, užijte další dávku přípravku, jakmile si vzpomenete, dodržte však odstup mezi jednotlivými dávkami minimálně 4 hodiny.
  • Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
  • Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
  • 4. Možné nežádoucí účinky
  • Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
  • Přestaňte přípravek užívat a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud se u Vás objeví následující velmi vzácné nežádoucí účinky:
  •  nevolnost, kopřivka, náhlý otok (např. obličeje nebo hrdla), pocit tísně na hrudi spojený s dušností nebo ztíženým polykáním (příznaky anafylaxe),
  •  otok různých částí těla, nejčastěji v obličeji nebo v oblasti krku,
  •  závažné kožní vyrážky s puchýři a slizničními lézemi,
  •  závažné poruchy krve doprovázené náhlou vysokou horečkou, silnou bolestí v krku a vředy v ústech.

Nežádoucí účinky, které se mohou dále vyskytnout, jsou uvedeny ve skupinách podle četnosti.

Časté (postihují až 1 z 10 pacientů):

  •  bolesti hlavy, závrať (točení hlavy), nespavost.

Vzácné (postihují až 1 z 1 000 pacientů):

  •  nevolnost, neklid, nervozita.

Velmi vzácné (postihují až 1 z 10 000 pacientů):

  •  poruchy krvetvorby (změny v krevním obraze, např. snížení počtu bílých krvinek a krevních destiček). Krevní poruchy mohou mít následující projevy: bezbolestné tečkovité fialové skvrny na kůži, které se někdy seskupují do větších ploch, krvácení z dásní, krvácení z nosu nebo podlitiny, zvýšená náchylnost k infekcím, únava, bolest hlavy,
  •  kožní alergické reakce, vyrážka včetně závažných kožních reakcí,
  •  dušnost, sípání,
  •  poškození jater nebo ledvin,
  •  bušení srdce, zvýšený krevní tlak,
  •  zvracení, průjem.

Není známo (z dostupných údajů nelze určit četnost):

  •  bolest očí, bodání v očích, rozmazané vidění, poruchy citlivosti nebo nesnášenlivost světla, akutní glaukom (zelený oční zákal) s uzavřeným úhlem (náhlé rozmazané vidění, závažná bolest očí nebo bolest v obličeji, vizuální halo – světelný kruh kolem zdroje světla),
  •  zrychlený nebo nepravidelný srdeční tep,
  •  zánět jater (hepatitida), která může vést k akutnímu selhání jater.
  •  anemie v důsledku zvýšeného rozpadu červených krvinek u pacientů s nedostatkem enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy. Tato anemie se může projevit příznaky jako jsou bledost kůže, únava, dušnost, bledá moč. Viz bod 2.

Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10

webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

  1. Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
  2. 5. Jak přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky uchovávat
  3. Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Uchovávejte při teplotě do 30 °C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za zkratkou EXP. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Doba použitelnosti po rozpuštění v horké vodě je 30 minut.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. Obsah balení a další informace

Co obsahuje přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky

  • Léčivými látkami jsou paracetamol 500 mg a phenylephrini hydrochloridum10 mg v jednom sáčku.
  •  Dalšími složkami jsou: povidon 25, kyselina vinná, dihydrát natrium-citrátu, bezvodá kyselina citronová, kyselina askorbová obalená ethylcelulosou, draselná sůl acesulfamu, citronové aroma K240 (obsahuje kukuřičný maltodextrin, koncentrovanou citronovou šťávu), citronové aroma 610399E [obsahuje kukuřičný maltodextrin, modifikovaný kukuřičný škrob (E1450), butylhydroxyanisol (E320)], suchý extrakt z natě a kořene třapatky nachové (Echinacea purpurea) , šípkové aroma [obsahuje přírodní a připravované aromatické látky, kukuřičný maltodextrin, modifikovaný kukuřičný škrob, propylenglykol (E1520)], sacharóza.

Jak přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky vypadá a co obsahuje toto balení

Přípravek PARALEN GRIP horký nápoj echinacea a šípky je krémově hnědý prášek.

Dodává se v jednodávkových zatavených vrstvených sáčcích (papír/Al/LDPE) s potiskem a v krabičce. Jeden sáček obsahuje 4 g granulí pro perorální roztok.
Balení obsahuje 6 nebo 12 sáčků.

  • Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.
  • Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Držitel
sanofi-aventis, s.r.o., Evropská 846/176a, 160 00 Praha 6, Česká republika

Výrobce
Zentiva, k. s., U kabelovny 130, 102 37 Praha 10 – Dolní Měcholupy, Česká republika

Sanofi-Aventis Sp.z o.o., ul.Lubelska 52, 35-233 Rzeszów, Polsko

Tato příbalová informace byla naposledy revidována:
10. 12. 2019

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *