Prasklá žilka – Vše o zdraví

Rozšířené žilky jsou drobná síť žilek, která se nachází přímo pod povrchem kůže. Mívají červenou, fialovou, modrou či růžovou barvu a nejčastěji se objevují na tvářích či kolem nosu. Žilky mohou být nejen rozšířené, ale i popraskané, proto se pro tento čiště kosmetický problém vžil i název popraskané žilky.

Příčiny vzniku červených žilek nejsou zcela zřejmé. Mají tendenci se objevovat, jak stárneme a naše kůže je, stejně jako krevní cévy, méně elastická. I u hormonálních změn spojených s těhotenstvím či přechodem se předpokládá, že mohou mít vliv. To je důvodem, proč jsou ženy obecně na přítomnost červených žilek náchylnější než muži.

Žilní nedostatečnost 

K popraskání žilek dochází často z důvodu žilní nedostatečnosti, která pramení ze zpětného toku krve v žilách, a tento tlak má za následek poškození žilních stěn.

Dlouhodobý zánět, vysoký krevní tlak a obezita jsou pro žilní nedostatečnost typické, její důvody mohou ale ležet i jinde, například ve špatné péči o pleť, která je příliš hrubá a způsobí poškození kapilár, zejména v oblasti očního okolí.

K oslabení stěn cév může dojít v důsledku stárnutí pleti. Vedle toho je starší pleť tenčí a jemnější, což žilky činí zřetelnějšími. Drobnější žilky mívají odstín červené, žilky širší spíše modrofialové.

Svoji barvu žíly získávají z regeneračních procesů a snah o zhojení poškozené krevní cesty. Poškozené kapiláry v mladší pleti mohou svoji funkci předat větším žilám a zůstávají zarudnuté až do momentu, než dojde k jejich opravě.

Stárnoucí kapiláry nicméně již nemusí být schopny svoji aktivitu na žíly větší, pokud i ty jsou již slabé a poškozené.

Prasklá žilka - Vše o zdraví

Za rozšířenými žilkami může vězet i zdravotní problém

I kožní onemocnění jako je ekzém, rosacea a další mohou být příčinou červených žilek v obličeji. Jakýkoliv kožní problém, který má za následek dlouhodobé rozšíření žil či podráždění, klade na krevní cesty tlak a kapiláry rozšiřuje.

I volné radikály mají na vzniku červených žilek svůj podíl. V organismu se formují po přílišném slunění, které může kapiláry zejména na obličeji poškodit, v důsledku kouření, ale i přítomnosti toxinů a v důsledku vnějších faktorů, jako je například znečištěné ovzduší.

Vedle toho mohou žilky popraskat i kvůli stresu, nespavosti, přepracovanosti a přílišné námaze nebo naopak v důsledku pasivního životního stylu bez odpovídajících aktivit.

Cvičení totiž může, jakkoliv by selský rozum nabádal myslet si opak, stav žil, stejně jako zdraví celého organismu zlepšit.

Problém každé druhé ženy

Kdy se žilky objevují? Poměrně brzy! Každá pátá dvacátnice mívá s rozšířenými žilkami problém, u čtyřicátnic je to již problém takřka každé druhé ženy. S rostoucím věkem se žilky navíc objevují stále častěji. 70 % žen starších sedmdesáti let má s rozšířenými žilkami zkušenost.

Vzhledem k tomu, jak frekventovaný problém rozšířené žilky na obličeji jsou, existuje i široké spektrum řešení, jak se jich zbavit, od přírodních, zaručených „receptů našich babiček“, přes topicky aplikované krémy, které si s žilkami poradí, až po sofistikovaná ošetření laserem.

Oleje nebo korektory?

Dobře na žilky působí různé pleťové oleje, zejména ten s vitamínem E, jojobový olej, esenciální oleje z mrkve, cypřiše, špenátu nebo mandlový olej. Přidejte jich pár kapek do svého oblíbeného nosného oleje a aplikujte přímo na postiženou oblast.

Mnohem vyšší účinnost ale mají séra a krémy proti rozšířeným žilkám, jako například Calmwise Serum, které tlumí začervenání pleti a zklidňuje ji díky obsahu patentované látky Teprenon a extraktu ze šalvěje.

Prasklá žilka - Vše o zdraví Calmwise Serum Pokožka se sklony zarudnutí často pne, pálí, štípe a je nadměrně citlivá na negativní vlivy okolí. Calmwise Serum poskytuje od všech těchto projevů intenzivní úlevu. Kromě toho také redukuje projevy stárnutí pleti. 900 Kč

Přímo proti červeným žilkám působí Calmwise Colour Correct, korektor, který je nejen zamaskuje, ale navíc snižuje průtok krve v rozšířených žilkách, čímž dochází k jejich opětovnému zúžení, a omezuje také jejich další vznikání.

Prasklá žilka - Vše o zdraví Calmwise Colour Correct Calmwise Colour Correct vás konečně zbaví začervenání pleti! Vyřeší totiž všech 6 kroků, které vedou ke vzniku zarudnutí. Zmírňuje zánět v pleti, působí jako jeho prevence a navíc již začervenalá místa maskuje. 1 330 Kč

Laser žilky vyzmizíkuje

Konečným řešení pro popraskané žilky je laserové ošetření. Nemusíte mít obavy z bolestivosti a dlouhé rekonvalescence. Laserový paprsek přesně cílí na krevní barvivo a nezasáhne tak okolní oblasti. Jeho působením dojde k uzavření a úplnému stažení žilky, která se během následujících dnů zcela vstřebá a díky tomu vymizí. 

Starší články:

Prasklá žilka - Vše o zdraví

Problémy s pletí7.8.2017

I když už akné nehyzdí vaši tvář, dost možná vám na něj zbyly nežádoucí vzpomínky v podobě jizviček po akné. Naštěstí je možné je odstranit nebo alespoň zlepšit jejich vzhled, ať už jsou zarudlé, vyvýšené nebo naopak na kůži tvoří prohlubně.

Prasklá žilka - Vše o zdraví

Problémy s pletí24.7.2017

I když už máte pubertu, období rozbujelých hormonů a „beďarů“ dávno za sebou, stále se vám dělají pupínky a černé tečky? Nejste sami. V posledních letech zažívá akné v dospělosti doslova „boom“.

Prasklá žilka - Vše o zdraví

Problémy s pletí27.6.2017

Označení vitamín A se vztahuje ke skupině blízce příbuzných látek, mezi něž řadíme jednu ve vodě rozpustnou látku („starý známý“ retinol) a čtyři karotenoidy (alfa, beta, gama a beta-kryptoxantin).

Prasklá žilka - Vše o zdraví

Problémy s pletí28.5.2017

I přes varování „nevymačkávat“ pupínky občas i ta nejpevnější mysl povolí a vrhne se do „akce“. Samozřejmě s vědomím, že celá akce dopadne skvěle a zbaví obličej uhříku. Výsledek ale bývá často spíš k pláči. Naštěstí existuje způsob, jak stopy po řádění zamaskovat!

Vliv odběru plasmy na zdraví dárce

Dárce, který se rozhodne navštívit dárcovské centrum a nechat si přístrojově odebrat krevní plasmu se samozřejmě ptá na výhody i rizika odběrů a má s nimi spojeno mnoho otázek. Na některé z nich se vám zde budeme snažit odpovědět.

Prasklá žilka - Vše o zdraví

Pokud se rozhodnete krevní plasmu darovat opakovaně, je velmi vhodné, abyste navštěvovali stále stejné zařízení.

Některé transfuzní přípravky se totiž ke klinickému využití mohou uvolnit až po opakovaném vyšetření dárce, tj. po druhém odběru. Krevní plasma je takto „v karanténě“ 6 měsíců.

Výhodou návštěv stále stejného centra je i kontinuální sledování vašeho zdravotního stavu a jeho záznam po každém odběru.

Darovat krevní plasmu můžete jedenkrát za 14 dní, tj. celkem může dojít k maximálně 26 odběrům za kalendářní rok. Zdraví dárce, který daruje opakovaně tak není v žádném případě ohroženo.

Za každé darování krevní plasmy můžete obdržet finanční náhradu nebo darovat bezpříspěvkově.

V obou případech jste ovšem zařazeni do našeho věrnostního programu, kde máme zajímavé odměny za darování a také pro vás platí tyto další benefity.

Zajímavé:  Aujeszkyho Choroba Příznaky U Psa?

PLAZMAFERÉZA A JEJÍ VLIV NA DÁRCOVO ZDRAVÍ

Prasklá žilka - Vše o zdraví

Plazmaferéza je metoda odběru, při níž je dárci odebrána samotná plasma a krvinky a krevní destičky jsou vráceny zpět. Probíhá pomocí přístrojů, které jsou napojeny na cévní systém, kterým protéká krev. Během průchodu přístrojem je plasma oddělována od ostatních krevních buněk, zbytek, tj. krevní destičky, bílé a červené krvinky jsou vraceny zpět do těla dárce.

Při odběru plasmy metodou plazmaferézy se dárci odebírá 650-850 ml plasmy v závislosti na hmotnosti dárce. Celkový objem odebrané plasmy však nesmí překročit 25 litrů za rok.

Takto odebraná plasma putuje k dalšímu, průmyslovému zpracování, tj. slouží k výrobě léků, které zachraňují pacientům život.

Dárci je část krevního objemu nahrazena fyziologickým roztokem, který je zahřátý na teplotu těla.

I když se jedná z hlediska času o náročnější výkon než je např. odběr krve, odběr organismus dárce méně zatěžuje, protože obnova odebraných tekutin a bílkovin na původní hodnoty proběhne do 48 hodin. Z tohoto důvodu se mohou odběry plasmy provádět častěji než odběry plné krve.

Celkově lze tedy říct, že pro dárce, který splňuje všechny předepsané podmínky pro dárcovství a který udržuje zdravý životní styl, není odběr plasmy nijak zatěžující.

Dárcovství krevní plasmy je pro zdravého dárce nezatěžující a vědomí, že pomůže mnoha pacientům zachránit zdraví či život by mělo převážit nad strachem z případných drobných komplikací.

JAK ODBĚR PLAZMY PROBÍHÁ?

Zdravotní sestra napíchne žílu v paži dárce a napojí ji na kanylu. Odtud krev putuje do sterilního systému pro odběr plazmy, který je na jedno použití.

Pomocí separátorů se oddělí plasma a červené a bílé krvinky jsou vráceny zpět dárci do stejné žíly. Oddělená plasma se shromažďuje ve sběrném vaku. Podobných cyklů je provedeno­ několik – na celý odběr tak připadá cca 45-60 minut.

Pro dárce krevní plasmy je určitě dobré znát náš postup, jak odběr krevní plasmy probíhá.

  1. Příjem dárce plasmy
  2. Vstupní lékařská prohlídka
  3. Samotný odběr plasmy
  4. Vyplacení finanční náhrady a občerstvení

KDO JE VHODNÝM DÁRCEM?

Dárcem se může stát člověk, který splňuje několik základních kritérií:

  • Je v dobrém zdravotním stavu
  • Je mu mezi 18 až 60 lety (popřípadě 65 pokud již daruje
  • Jeho váha se pohybuje v rozmezí 50 – 150 kg
  • Je zdravotně pojištěn a má platný osobní průkaz
  • Je ochoten podrobit se vstupní lékařské prohlídce

CO JÍST PŘED ODBĚREM KREVNÍ PLAZMY?

Jak se chovat před odběrem krevní plazmy, co jíst a co naopak nejíst se dočtete v našem článku Jak se chovat před odběrem krevní plazmy. Pokud chcete mít vše pod kontrolou, tak si můžete přečíst také náš podrobný popis, co jíst a nejíst před odběrem plasmy.

DALŠÍ TIPY

  •        Na samotný odběr si vyčleňte cca 45-60 minut času
  •        K odběru přijďte odpočatí – ideální doba spánku před odběrem je cca 8 hodin
  •        Vyvarujte se nadměrné fyzické zátěže
  •        K odběru nechoďte nalačno, vhodná je lehká a netučná snídaně a dostatek tekutin

Prasklé žilky a jejich léčba

Dobrý den Karlo, já bych vám proti červeným žilkám doporučil měsíční celaskonovou terapii. Kupte si přípravek Ascorutin a užívejte ho po dobu jednoho měsíce podle přiloženého návodu. Tento lék stahuje cévy a zabraňuje pronikání krve skrze cévní stěny, což je evidentně váš problém.

Po měsíci se ozvěte a vyhodnotíme výsledky. Pokud byste z nějakého důvodu Ascorutin nemohla užívat, tak zkuste alespoň užívat samotný vitamín C 300 mg s pozvolným uvolňováním a berte ho 1 tabletu ráno a večer s posledním jídlem. K tomu se postarejte, abyste dobře spala.

Dobrý spánek umožní očím si odpočinout a pomůže Vám i na prasklé žilky ve vnitřním koutku oka.

výběr z naší tvorby

Prasklá žilka - Vše o zdravíPrasklá žilka - Vše o zdraví

Ascorutin (špatně Askorutín nebo askorutýn nebo askorutejn) je voleně prodejný v lékárně. Tady je popis Ascorutinu včetně výčtu situací, kdy by jeho užívání mohlo činit problémy:

(Rutosidum / acidum ascorbicum)

Přečtete si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však Ascorutin musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů, musíte se poradit s lékařem.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaře nebo lékárníkovi.

1.CO JE ASCORUTIN A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

  • Farmakoterapeutická skupina: látky stabilizující kapiláry, flavonoidy Přípravek se používá k léčbě zvýšené lámavosti a propustnosti krevních vlásečnic různého původu, hlavně při nedostatku vitaminu C (kyseliny askorbové) v organismu, při chorobné krvácivosti na cévním podkladě, k ovlivnění místních příznaků krvácení při diabetické retinopatii (změny na sítnici při cukrovce), při zvýšeném počtu červených krvinek, při zánětu střeva s tvorbou vředů.
  • Ascorutin je složený přípravek, jehož obě účinné látky – rutosid a kyselina askorbová – upravují zvýšenou lámavost a propustnost krevních vlásečnic.

2.ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE ASCORUTIN UŽÍVAT

  1. Neužívejte Ascorutin pokud: – jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivé látky nebo na kteroukoli další složku Ascorutinu; – jste těhotná nebo kojíte.
  2. Pokud si nejste jisti, zda začít Ascorutin užívat, poraďte se se svým lékařem.

  3. Zvláštní opatrnosti při použití Ascorutinu je zapotřebí Při dlouhodobém podávání vysokých dávek se mohou tvořit ledvinové kameny, hlavně u pacientů se zvýšenou hladinou šťavelanů v krvi.

  4. U pacientů s deficitem glukóza-6-fosfát-dehydrogenázy (vada metabolismu cukrů) může v ojedinělých případech dojít k hemolýze (rozpadu krevních buněk), i velmi závažné.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Kyselina askorbová zvyšuje vstřebávání penicilinu, železa a hormonu ethinylestradiolu z trávicího traktu. Při vysokých dávkách může ovlivnit účinnost antikoagulační terapie, ovlivňuje resorpci vitamínu B12. Opatrnosti je třeba při současném užívání s kyselinou salicylovou, sulfonamidy a kotrimoxazolem (léky užívané při některých bakteriálních infekcích).

Užívání Ascorutinu s jídlem a pitím Ascorutin můžete užívat s jídlem či nalačno.

Těhotenství a kojení Přípravek se v těhotenství nesmí užívat. Přípravek není určen k léčbě kojících žen.

  • Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.
  • Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Přípravek neovlivňuje pozornost.

Důležité informace o některých složkách Ascorutinu Přípravek obsahuje laktózu. Pokud Vám lékař sdělil, že trpíte nesnášenlivostí některých cukrů, domluvte se se svým ošetřujícím lékařem dříve než začnete užívat tento přípravek.

3.JAK SE ASCORUTIN UŽÍVÁ

Vždy užívejte Ascorutin přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí 1 – 2 tablety 3-krát denně, děti od 3 let 1 – 2 tablety denně.

Zajímavé:  Problémy S Močovým Měchýřem Příznaky?

Jestliže jste užil(a) více Ascorutinu, než jste měl(a) Při masivním předávkování (několik gramů) kyselinou askorbovou se může vyskytnout přechodný průjem. Při opakovaném podání velkých dávek a při současném poškození ledvin dochází k zvýšenému vylučování šťavelanů do moči s následnou tvorbou ledvinných kamenů.

Foto: © DeiterPaas

ČPZP – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna | Urologie

Chtěl bych se zeptat před třema dny mě začalo bolet levé varle. Myslel jsem, že to přejde, ale pořád bolí, myslím, že jsem z toho dostal i teplotu. Taky je to varle, které mě bolí nějak o hodně níž než to druhé. Vím, že jedno bývá níž než druhé, ale to bylo až do teď v pořádku až nyní se mi stalo, že je níž asi o celou svou velikost pod tím druhým. Prosím poraďte.

Vážený pane Tome, váš problém je trochu zvláštní, může se jednat o nějaký, spíše plíživý, zánět. Teoretizováním však žádný závěr neučiním, ten musí vyjít z pečlivého vyšetření urologem v jeho ordinaci- což vám vřele doporučuji. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Dobrý den pane doktore, děkuji moc za zodpovězení dotazu. Doporučil jste mi v odpovědi na minulý dotaz mikrobiologický rozbor ejakulátu … poprosím o tento rozbor urologa. ( nebo praktického lékaře ? ) Je pravda že po ejakulaci u mne dochází ke zhoršení stavu, tzn. zvýší se mi podráždění moč. trubice i tlak na konečník je větší.

Bolí špička a mořen penisu, oblast močového měchýře. Močení je bolestivé. Bolí záda. Ráno vše v pořádku, vrátí se vše během dne. Myslíte tedy, že při zánětu prostaty je lépší jistá sexuální zdrženlivost ? ( nekde jsem zase četl, že ejakulace má na zánět prostaty vcelku pozitivní vliv ). Bohužel sklidňující čípky Indometacin mi vloni neulevily. ( bolestivé – int.

hem. 1.st ) Děkuji moc za odpověď.

Vážený pane Libore, mikroskopický rozbor ejakulátu zařizuje jen urolog.

Uměřené ejakulace (ne příliš časté a ani zase ne po hodně dlouhé době) působí na prostatu pozitivně- uvolňují tlak a otevírají i žlázky, které mohou zadržovat jejich obsah vinou pozánětlivých změn.

Lze tedy ejakulaci 1-2x za týden schválit, neměla by jí předcházet příliš dlouhá doba sexuálního vzrušení. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Dobrý den. Rád bych se zeptal zda je normální, že mám sperma jako do žluta. Někdy více, jindy méně až skoro vůbec. Když jsem třeba dělší dobu neejakuloval, tak je nažloutlé. Tohle pozoruji snad už od dětství, kdy jsem začal masturbovat, ale teď se chceme s partnerkou pokusit o dítě, tak mě to znervózňuje. Děkuji moc.

Vážený pane Vašku, nažloutlý nádech zabravení ejakulátu by neměl být na škodu. Bude asi výraznější, pokud není ejakulace častá.

Vysloveně žluté zabarvení, či až žlutozelené, je patologické – a hlavně je provázeno bolestmi v močové trubici, nekoordinovaným výtokem atd.

Zabarvení ejakulátu souvisí ovšem také s druhem a množstvím některých přijatých potravin, případně vliv mohou mít i přijímané pomocné léky, jako jsou vitaminy, zvláště řady B. Domnívám se, že nemusíte mít obavy. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Vážený pane doktore, před cca 10-ti roky jsem byl na operaci s levostrannou hydrokékou. Několik let jsem měl klid až před cca 3-mi roky doško k recidivě. Hydrokéla je ale menší a většinou nebolestivá.

Vypozoroval jsem ale, že k náhlému zvětšení objemu a ke zvýšené bolestivosti celého pletence dochází i při delší době bez sexu (cca týden). Prosím o informaci, zda toto může mít skutečně vliv na tvorbu hydrokély, nebo je to pouhá shoda náhod.

Současně prosím o sdělení, zda ke zvětšení může vést i zvýšená námaha – např. silovější jízda na horském kole. Děkuji za odpověď

Vážený pane Vladimíre, operační řešení hydrokély se provádí více způsoby, volba použití toho kterého souvisí se zkušenostmi určitého pracoviště, či přímo se zkušenostmi operatéra. Pokud metoda odstraňuje obal varlete, jako přímou příčinu serózního výpotku, k recidivám nedochází.

Hydrokéla často vzniká u jinak zcela zdravých mužů a její původ se většinou ani nedaří objasnit. Je nám sice známa dynamika onemocnění, jeho původ je dosti hypotetický. Je ovšem třeba u vás určit zda jde o skutečnou recidivu, kterou může imitovat třeba rozšíření žilní pleteně.

Teprve zřetelná urologická diagnóza, vzešlá s kontrolního vyšetření, může být podstatou pro další rozpravu. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Dobrý den pane doktore, mám na Vás snad již poslední dotazy. Řešil jsem zde prasklou žilku na penisu, po níž se vy vytvořil hematom. Více jsem popisoval v předchozích dotazech. Shrnutí naleznete v dotazu s názvem „bolesti a píchání (po prasklé žilce?)“. Dnes bych měl dva dotazy: 1. Psal jste o „procesu fibrotizace, tady jakýchsi menších vazivových změn postižené tkáně“.

Rád bych se zeptal, zda tento proces v mém případě (prasklá žilka) nemůže mít ani v budoucnu žádný vliv na erekci. Stačí, když napíšete „1. NE“, ať se nemusíte rozepisovat. Ostatně taková odpověď mě i nejvíce potěší 🙂 Zatím se zdá, že to vliv nemá (po téměř dvou měsících po úrazu) a subjektivně pociťuji, že to píchání a bolístky se objevují méně častěji. 2.

Nikdy jsem si toho před tím úrazem nevšímal, ale teď se mi zdá, že mám při ztopoření celý penis (tedy od kořene, nikoli zakřivený v průběhu jeho délky) mírně vychýlený z osy doleva (hematom se šířil z pravé strany). To vychýlení je přiblížně 10 stupňů, možná i o něco méně. Psal jste zde, že příčinou může být nošení údu v jedné nohavičce.

Je fakt, že jsem ho nosil ve slipech téměř vždy vlevo, navíc masturbuji levou rukou. Přesto se kvůli tomu úrazu raději zeptám: Nemá to nějakou souvislost s tou fibrotizací postižených tkání? Nebo obecnou souvislost s tím úrazem? Myslíte, že by se to vychýlení mohlo zvětšovat? Pokud ano, jakou „rychlostí“? Lze s tím případně pak něco dělat (operace apod.

)? Děkuji moc za Vaši trpělivost při čtení mých dotazů a přeji Vám hezký zbytek dne. Petr

Vážený pane Petře, je-li krvácení v kůži penisu, pak žádné nebezpečí s pozdějších změn- a už vůbec ne s ovlivění erektibility- nehrozí. Odpovědˇ tedy skutečně zní NE. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Dobrý den, poslední dobou mívám následující obtíže: bolest v pánevní oblasti (zahřívání), v tříslech, zádech (oblasti ledvin), nepříjemný pocit v močové trubici a pálení po močení. Žádný výtok z močové trubice není.

Tyto potíže trvají většinou 1-3 dny a pak úplně ustoupí, nicméně třeba za dva tři týdny se objeví znovu a za pár dní zase vymizí… a tak pořád dokola.

O co by se mohlo podle popisu jednat? Podrážděná prostata? Jak bych to mohl řešit? Děkuji předem za odpověď.

Vžený pane Adame, pocit bolestivosti v pánevní oblasti spolu s nepříjemnými a až pálivými pocity v močové trubici, byť se vyskytují ne zcela pravidelně, jsou nepochybně podnětem k potřebnému již urologickému vyšetření.

Mohlo by se skutečně o nějaký proces na prostatě jednat, ve hře mohou být i jiné možnosti a to s již menší pravděpodobností.

Dlouhé týdny, či spíše měsíce, trvající potíže nelze podceňovat a: čím je diagnóza včasnější, tím většinou je i léčba úspěšnější. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Dobrý den, jsem v 30 týdnu těhotenství. V pátek mi zaváděli stent z močového měchýře do ledviny. Poté se mi objevila krev v moči, což docela chápu, po tomhle záktoku. Chci se ale zeptat, jak dlouho se může ještě krev v moči objevovat. Já ji na toaletním papíru ani ve vodě nepozoruji, avšak na gyn.poradně mi řekli, že tam krev je. Mám se něčeho obávat?

Vážená slečno Hanko, mikroskopická přítomnost červených krvinek v moči je po prodělaném zákroku zcela normální a dokonce se může objevovat po celou dobu přítomnosti cizího tělesa v močovém systému. Nic závadného v tom není třeba hledat. Až bude po čase stent opět vyjmut vymizí také stopy krve v moči. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Dobrýden,mám dotaz.Po orgasmu mám asi 10 min. krřeč břicha.Dřív jsem se s tím nesetkal až ted.děkuji za odpověd.Naschledanou

Milý Vašku, křečovitá bolesti se může objevit po častých ejakulacích, nejspíš vyvolaných masturbacemi. Jde o předráždění nervově cévní pánevní soustavy. Je třeba zmírnit intenzitu navozených orgasmů. Více fyzického vybití ve sportu, ať už kolektivním či individuálním (běhání, jízda na bicyklu, tělesná cvičení a pod.)! Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Dobrý den pane doktore. Začátkem srpna jsem prodělal zánět moč. cest. ( v moči bakterie, bílkoviny, PH 6 ) Přeléčen Ofloxinem za 5 dní. Bolelo mne v oblasti moč. měchýře, záda v kříži, řezání při močení. Vše se po Ofloxinu skoro vytratilo.

14 dní na to jsem navštívil urologa, moč jsem již měl bez bakterí, ale PH stále 6, diagnóza po vyšetření zněla zánět prostaty. Dostal jsem IPERTROFAN 40. Pořád mi ale přetrvávají pálivé a řezavé bolesti při močení a cca 15 minut po. Pak odezní.

Mám také „podivný“ pocit tlaku na konečník a na močovou trubici … Nevím co s tím … Dle urologa moč v pořádku. Vše je velmi nepříjemné a omezující.

Prosím Vás pane doktore o radu jaké vyšetření požadovat, bylo by přínosem a nebo jsou uváděné potíže spojené se zánětem prostaty ? Léky Ipertrofan beru teprve necelý týden. Děkuji za odpověď, Libor

Vážený pane Libore, vámi uvedené potíže ukazují skutečně na zánět prostaty. Důležité by bylo vědět zda je neinfekční anebo zda dosud ho provokují baktérie. To většinou vyšetření moči na mikrobiologii neukáže.

K tomu je lépe provést stěr z močové trubice po masáži prostaty, případně vyšetření moči po masáži, nejlépe ale vyšetření ejakulátu mikrobiologicky. Ipertrofan je dobrý lék na obnovu narušené činnosti prostaty, je ho však třeba brát asi 3 měsíce.

Pro zklidnění potíží je dobrá kombinace s místně působícími čípky Indometacin či Spasmopan. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Vážený pane doktore, beru Urovaxom a do toho jsem dostala akutní zánět močového měchýře a začala brát antibiotika Ciprum, které jsem už dopředu měla předepsaná od urologa pro případ náhlého akutního zánětu. Chtěla jsem se zeptat, jestli nevadí když beru antibiotika a urovaxom současně. Děkuji. Alice

Vážená slečno Alice, současné užívání léku k potlačení močové infekce a urovaxomu nejenže nevadí, ale je to naprosto dobrá kombinace.

Nemusíte tedy užívání urovaxomu po dobu léčby přerušovat- a lék lze pak užívat k posílení obranných schopností dál i po zvládnutí akutní infekce. Dobré by bylo přidat k prevenci ještě preparát z brusinek.

Takovýto extrakt je volně v prodeji v lékárnách a pomáhá proti napadení sliznic bakteriemi, které spolehlivě jakýmsi filmem ochraňuje. Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

Aktuální informace o tématu: praskla zilka or oku

A B C CH D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dovolená pro mnoho z nás znamená cestování, dobré jídlo, zajímavé zážitky a čas strávený s rodinou či přáteli. Zároveň však měníme naše stereotypy…

Je to pět let, co se Petře Paroubkové (46) obrátil život naruby. V roce 2015 totiž manželka expremiéra Jiřího Paroubka (67) zkolabovala v jeho…

Svědění očí je úzce propojeno s jejich zarudnutím, které se vyskytuje v případě různých zánětů, nebo alergií (viz výše). Pokud jde o cukání v očích…

Těžký epileptický záchvat přímo na place! Představitel doktora Sekory ze seriálové Ordinace Honza Hájek (41) zkolaboval při natáčení filmu pro…

Ječné zrno (hordeolum) vzniká ucpáním povrchové mazové žlázky na okraji horního či dolního očního víčka. Ucpáním žlázky většinou dojde k hromadění…

Teplé počasí přináší nejrůznější zdravotní potíže. Své o tom vědí alergici, kteří od počátku pylové sezony část roku nedobrovolně propláčou. Ale…

Myslíte si, že bohatí a mocní nemají problémy? Omyl! Zdravotní neduhy trápí i druhého nejbohatšího muže v Česku, premiéra Andreje Babiše (63, ANO),…

Můžeš do Vatikánu, ale už se nikdy nesmíš vrátit. Někdejší pražský arcibiskup Josef Beran (†80) tehdy »nabídku« komunistů přijal a do vlasti se za…

Snad pro každého muže je orgasmus parádním zážitkem, pro jednoho Brita (29) se však rozkoš změnila v horor. Na nedávné vyvrcholení hned tak…

Prasklá žilka, náhlé bolesti, rychlý převoz do nemocnice a téměř tří týdny hospitalizace. To si zhruba před měsíce prožila Petra Paroubková (41). …

Ne každý vítá filmaře s otevřenou náručí. Farář z Velkých Karlovic si natáčení seriálu Doktor Martin bude dlouho pamatovat. „Nedohodli jsme se se…

Deset let měl problémy s očima, podstoupil na čtyřicet operací. Pak se ukázalo, že je Janu Bauerovi (37) nezpůsobuje přímo samotné postižení očí,…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector