Prázdný gestační váček – Vše o zdraví

Otázku položila: Bývalá uživatelka #57466 29.3.2013 10:38

Zdravím, ráda bych se zeptala na zkušenost nějaké maminky/budoucí maminky na můj stav.

Minulý pátek jsem byla u lékaře, který mi sdělil, že mám v děloze zatím pouze prázdný gestační váček o velikosti téměř 13 mm a prý to vypadá na pět týdnů (teď už šest) těhotenství. Poslední menstruace proběhla od 13.2.

Přijde mi hlavně po přečtení všech možných komentářů gestační váček na pět týdnů příliš velký a tak mám strach, zda se nejedná a zamlklé těhotenství. Mockrát děkuji za reakce.

Už se řešiloTo je zajímavésledovatnahlásit

Související články v encyklopedii

 • Prázdný gestační váček - Vše o zdraví Po nalezení dvou čárek na těhotenském testu vás čeká vyšetření u gynekologa, a to nejen jedno. Která to jsou a kdy se provádí?
 • Prázdný gestační váček - Vše o zdraví Těhotenství trvá 40 týdnů (počítáno od poslední menstruace), z nichž se 38 týdnů vyvíjí plod. Popišme si, co se bude v těchto týdnech dít.
 • venysek29.3.2013 10:50 Já jsem měla v 5+5tt embryjko 2,5 mm. Ale jak píše bonty, záleží na kvalitě ultrazvuku a taky na tom, jak jsi měla ovulaci. Zatím se ničeho neboj, počkej, co se dozvíš při další kontrole, protože negativní myšlenky ničemu neprospějí. Držím palce 3 komentářů Nahlásit Hodnocení: 0
 • Bývalá uživatelka #2703629.3.2013 11:18 Taky bych se přikláněla k tomu, zda má doktor kvalitní utz. Já v 6tt měla 0.63…..ale tam vím, že mají výborný ultrazvuk. Ale četla jsem tady taky, že dlouho byl vidět jen váček a pak bylo vše OK. Šla bych tak nejpozději za týden znovu na kontrolu, abys na to nemusela myslet. 8 komentářů Nahlásit Hodnocení: 0
 • Bývalá uživatelka #2549529.3.2013 11:27 8 komentářů Nahlásit Hodnocení: 0
 • Anonymní uživatelka #6101029.3.2013 12:00 To je přesně ten důvod, proč bych tak brzo na gyndu už nikdy nešla. Při prvním těhotenství jsem tam naklusala celá natěšená taky takhle brzy a ty nervy pak, když nebylo ještě nic vidět, to bylo šílený. Teď jsem těhotná znovu a dřív než v 10tt se tam nechystám.U mě bylo mimi nakonec o 10 dnů mladší než vycházelo podle poslední MS. Takhle na začátku se embryo vyvíjí skokově, takže co není dneska, může být klidně zítra. Zkus se uklidnit a mysli pozitivně. 4 komentářů Nahlásit Hodnocení: 0
 • Bývalá uživatelka #2700429.3.2013 13:33 Zkus vydržet ještě týden! Takhle jsem to měla ted já, šla jsem k dr. protože jsem špinila, viděl jen g.váček a předem mě upozornil, že to může být potracené, ale že je šance, že je to mladší těhotenství a tenprve se to vyvíjí…a ejhle, po týdnu nám už bilo srdíčko!! vydržet, čekat a být v klidu )) 4 komentářů Nahlásit Hodnocení: 0
 • petulinkaa1329.3.2013 13:38 ja mela v 5tt váček 5mm a naznak už žloutkoveho,podle MS jsem mela byt už 6tt,ale byla jsem o tyden min,neboj,jeste je cas a mohla si mit pozdejs ovulaci… drzim palecky 10 komentářů Nahlásit Hodnocení: 0
 • jancaocet29.3.2013 13:45 Prosím tě, naprosto normální nález! Šla jsi na gyndu strašně brzo, já tam přišla 5+6 a doktorka hned říkala, že možná nic neuvidí.Měla jsem váček, po týdnu srdíčko a dnes jsem 16tt. 8 komentářů Nahlásit Hodnocení: 0

Přidat odpověď

[Príbeh] Neměnila bych

Náš příběh se začal psát v roce 2010. To jsme se dali s mužem dohromady. Bylo mi 19 a na děti jsme ještě nemysleli. Chtěli jsme studovat, užívat si. V červenci 2018 jsme se vzali a řekli si, že na svatební cestě začneme naši cestu za miminkem. Hned první měsíc jsem koukala na pozitivní test.

Byla jsem naprosto nadšená. S hlavou v oblacích jsem chodila několik týdnů a byla jsem si jistá, že když nekrvacím, musí být vše v naprostém pořádku. Na první kontrolu jsem se hrozně těšila. Ale doktorka mě znejistěla „Těhotenství vypadá mladší, vidím jen prázdný gestační váček, počkáme týden.

Byla jsem rozpačitá a poprvé začala něco zjišťovat. Zjistila jsem, že existuje zamlklý potrat. Tak jsem si prožila týden ve strachu. Dopadlo to špatně, doktorka mě poslala na revizi do nemocnice. Seděla jsem tam asi 3 hodiny na ambulanci v čekárně plné krásných těhulek. Byla jsem zlomená.

S brekem jsem vlezla do ordinace, kde byli studenti medicíny a doktorka, která pronesla “ maminka si popláče, dá láhev vína a za 3 měsíce zadělá na nové“ Alespoň ta milá studentka mi podala kapesník – jsem jí moc vděčná! Čekala jsem, že zákrok udělají hned, ale musela jsem ještě 5 dní čekat. Bylo to nekonečné a bolestivé, hlavně psychicky.

Nicméně zákrokem se pro mě tahle kapitola nějak tak uzavřela.

Hodně jsem četla, hledala informace a přijala fakt, že jsem 1 ze 4. A je jen malá pravděpodobnost, že se to bude opakovat…

No … Takže jsem se nadechla a zvedla hlavu, abych za 7 měsíců opět spadla držkou do bláta. Znovu jsem otěhotněla a samozřejmě teď už tu nebyla ta hlava v oblacích, ale obavy. Spousta obav. Na první kontrole tlouklo srdíčko a já byla zase plná naděje a optimismu. Bohužel to opět trvalo jen do 10tt..

Podruhé zamlklý potrat. Fakt podruhé? Budu vůbec moc mít děti? Budu schopná dítě donosit? Nejsem vadnej kus ? Co je se mnou špatně? Budu někdy máma?

Přestala jsem věřit sobě, svému tělu. Byla jsem nešťastná. Naštěstí muž mi byl velkou oporou. Rozhodli jsme se navštívit CAR. Tam nás vyšetřili a nic nezjistili. Tak jsme se rozhodli nechat to na přírodě. Zase začala honba za pozitivnim testem. Snažila jsem se hledat cestu, nechtěla jsem to vzdát.

Ale byla jsem ve velké psychické nepohodě. Rozhodla jsem se nasměrovat svou energii jinam. Začala jsem si hledat jiné naplnění toho prázdného místa v mém srdci. Začala jsem dělat program pro děti ze znevýhodněných rodin. Jednou týdně společně s třemi dalšími dobrovolníky.

Ale ani snu mít vlastní dítě jsem se nevzdávala.

Hledala jsem všechny možné alternativy. Akupunktura, bylinky, meditace. Každý měsíc něco. Každý pohled na jednu čárku na testu mě doháněl k slzám. Pak jsem v prosinci navštívila kurz hormonální jógy. A najednou v lednu koukám na pozitivní test.

Už to není jen ta čistá radost jako poprvé. Přichází i velký strach . Přála bych si být nepolíbená předchozí zkušenosti. Na druhou stranu děkuji za získanou pokoru k tomuto zázraku. Začátky těhotenství prožívám ve velkém stresu. Nejde to ovládnout.

Googlim každý příznak, bojím se při každé návštěvě WC, zda se neobjeví krev. Sleduji každý den stránku s pravděpodobností potratu ,jak den za dnem klesá. Poprvé dostávám těhotenskou průkazku a jdu na první screening.

Sedím v čekárně a nemám pár dní žádné těhotenské příznaky, jsem přesvědčená, že je to zase v háji.

Zajímavé:  Zanet Mocoveho Mechyre Zeny Příznaky?

Brečím. Manžel mě uklidňuje. Na ultrazvuku se malý krásně mele! Je tu a je zdraví. Jsem tak šťastná! Ale s nakupováním vybavení jsem zatím dost opatrná . Pak začínám cítit pohyby a začínám být malinko klidnější . Ve 33. týdnu mi kolabuje ledvina. Malý mi zalehl močovod. Tak mi do měchýře zavádí hadičku. Je to nepříjemná komplikace, ale beru to s lehkostí.

Do toho řádí koronavirus a já jsem pro jistotu zavřená doma, protože se bojím o miminko. Ale přes to vše jsem šťastná a miluju každé šťouchnutí. 28.8.

se dozvídám, že náš chlapeček váží 4125g, chytá mě panika, jak takhle velké dítě porodit. Notabene když termín porodu mám až za 14 dní !! Dávám si skleničku vína, která by mohla porod urychlit a jdu spat.

29.8. se ráno probouzím a začínají lehké bolesti .

V 11:11 projíždíme podle parkovacího lístku bránou nemocnice . 17:57 je V. na světě . Už dva měsíce nám dělá radost. Od doby co je s námi si připadám úplná♥️

Těhotenství po potratech bylo náročné, ale měla jsem k němu mnohem větší pokoru a myslím, že to byla strašně cenná lekce. A vlastně neměnila bych. Jsem ráda za tuhle cestu. A kdyby mi teď někdo dal na výběr, chtěla bych to prožít stejně.

 • Jsem silnější a jsem šťastná.
 • H.
 • Ďakujem všetkým ODVÁŽNYM ŽENÁM za zdieľanie vašich príbehov.
 • Spolu tak vytvárame liečivú platformu, ktorá prináša svetlo do života po strate dieťatka, v ktoromkoľvek týždni tehotenstva.

Ak aj s vami rezonuje podeliť sa o svoj príbeh,  ???? napíšte mi MAIL na [email protected]

Prázdný gestační váček - Vše o zdraví

Diskuze Prázdný gestační váček v 7. týdnu

Zdravím, právě jsem přijela od doktorky s né moc dobrými zprávami…a
proto bych se chtěla zeptat, jestli máte podobnou zkušenost, nebo jestli
máme vůbec nějakou šanci ještě…
posledni MS jsem měla 18.listopadu…22.

prosince jsem si udělala test, byli //
hodně výrazné…
Doktorka mě objednala na dnešek, prý dřív by bylo ještě moc brzo…měla
bych být myslím na začátku 7.týdne
a tak jdu na vyšetření..

a doktorka mi oznámí, že těhotná sice jsem, ale
vůbec nic nevidí…
Gestační váček je prázdný a velikostně 7. týdnu neodpovídá.

doktorka mi dala čas do 15.1. pokud ani potom se nic neobjeví, tak to budem
muset ukončit
prosím o vaše zkušenosti…

Velikost písma:

Možné je, že jsi otěhotněla později, než asi v polovině cyklu (mohla
jsi mít později ovulaci) a proto je těhotentví mladší…já jsem měla
ovulaci až 24 DC, takže těhotenství je asi o 10 dnů mladší než
podle MS

Tak já si prožila to samé, bohužel s ne moc dobrým koncem… Celkově
jsem neodpovídala týdnu těhotenství, postupně se objevil zloutkovy vacek
i plod, ale bez srdecni akce. Ale ty mas jeste sanci- treba jsi ovulovala dele,
tim padem muze jit o mladsi tehotenstvi.. Drzim palde…

Já jsem měla gestační váček, v něm základy plodu…a nikam dál se
to nevyvinulo. Na začátku byl ještě v klidu, že se to občas stane, že
než se mimino rozjede. U mě se happy end nekonal. Taky mi dávali čas. Od
tý doby nemám ráda utz. Vždy jsem tam šla se strachem a vždy jsem
odcházela se slzama v očích.
Přeju, aby to dopadlo dobře.

@Izzz Koukam, ze to mas
i s utz stejné… Taky je nesnasim. Stejne jako kontrolni odbery na hcg…
Snad nam to do tretice vyjde..

@monyka je fakt možný
že si otěhotněla později já šla na revizi v 5 týdnu prázdný gest.
váček a hcg stejně moc nerostlo…taky jsem neměla žádné bolesti a ani
jsem nešpinilaa..držím palce 

No, obávám se, že moc pozitivní to není, ikdyby byla ovulace o pár
dnů posunutá, už by bylo něco vidět, ikdyby ještě netlouklo srdíčko.
Já měla v 6+2 srdeční akci

Já to mám stejně…kontrola 18.1.,gestační váček maličký, odpovídá
to těhotenství min o týden mladšímu. Pěkný test jsem měla až na
vánoce, předtím druhá/ téměř neviditelná.

Minulé těhotenství jsem
v 7 týdnu marně na UTZ hledala i ten váček (dr našel) a nakonec to mělo
3,5 kg…
Pokud bys měla ovulaci tak jak by se počítala, tak by // měly být pěkně
vidět už den dva po vynechání, pokud až týden po něm, může to být
mladší…já zatím nestresuju a čekám a aztím věřím na srdíčko…na
paniku je času dost…Teď to prý roste 1mm denně, tak uvidíme

Kamarádka měla podobný problém, podle svých výpočtů byla už na konci
7.týdne a stále taky nic…na začátku 8.týdne šla na další kontrolu a
už byl vidět…tak aspoň nějaká pozitivní zpráva…i když lepší je se
spíš smířit s negativní zprávou a pak být příjemně překvapená, než
naopak…

@monyka nevěš ještě
hlavu, naděje umírá poslední. Musíš vydržet do další kontroly a budeš
chytřejší.

Ale zase se stresovat 14 dní k ničemu není-to bych potratila jen z toho
,takže to nechám osudu, stejně
to neovlivním-bude-bude, nebude-nebude a já budu zklamaná a obrečím
to…předem brečet nehodlám
Navíc mě doktor nestrašil, asi taky zastává názor, že na špatné zprávy
je času dost…dal tomu ještě 14 dní a nějak nepřipustil, že bz to mohlo
být špatně…od takovýho doktora se líp odchází ,já samozřejmě vím, že tam srdíčko být
nemusí, ale pan doktor říkal, že počkáme a uvidíme

@krokodylek krásný
přístup, to zaslouží obdiv. Držím palce, ať to dobře dopadne

Prázdný gestační váček

Založila: Patricie, 28. 10. 2015, 09:04

Vložit nový příspěvek

 • Patricie Vloženo 28.10. 2015, 09:04 Reagovat Dobrý den, jsem v 7+5tt. Od 6. týdne jsem trpěla bolestmi v podbřišku jako při MS, tyto obtíže mě trvali asi týden. V neděli jsem měla na toaletním papíru trochu krve, říkala jsem si, že počkám do rána a pokud krvácení nepřestane, pojedu ihned k lékaři. Když jsem šla, ale po druhé na záchod, už jsem nenašla ani kapičku. Dnes v noci se situace opakovala, tak jsem jela ihned na pohotovost. Bolesti jsem neměla. Pan doktor mne vyšetřil a na ultrazvuku byl vidět gestační váček o velikosti 14 mm a ve zprávě mám uvedeno, že ve váčku je náznak embr. struktur 2mm, což jsem zjistila až když jsem si četla zprávu. Krvácení bylo minimální. Vlastně trvalo opět jen hodinu a i já vím, že se skoro ani nedá říct, že to bylo krvácení, jak to bylo slabé. Závěr od něj byl takový,že buď se jedná o začínající potrat nebo je šance, že je vše v pořádku, takže vlastně toho vím tolik jako před vyšetřením. Menstruaci jsem měla před otěhotněním hodně nepravidelnou. Poslední 3.9.-9.9. a předtím 28.7.-2.8. Prosím Vás tedy o Vaší radu. Jsem zoufalá a ke své lékařce jdu až v pondělí(dnes je středa), protože má dovolenou.
 • Ewa Vloženo 28.10. 2015, 09:51 Reagovat Ahojky a když jsi byla na te pohotovosti tak musel na UT vidět tlukot srdíčka Vždyť už jsi skoro v 8tydnu,To jediný je uklidňující aby jsi věděla zda tluče srdíčko,Bud v klidu pokud už moc nespinis tak se nestresuj,ale určitě byt tebou zajdu k dr hned zítra drž se
 • Andrea Vloženo 28.10. 2015, 09:59 Reagovat Dobrý den, něco podobného jsem zažívala loni v lednu,na utz jen prázdný vacek,neustálé odebirani krve kvůli zjištění hladiny hcg,to rostlo,ale ve vacku stále nic. Trvalo to přes dva týdny,ultrazvuk dvakrát týdně. Pak doktoři rozhodli pro revizi,byla jsem za ni už i ráda,bylo to psychicky velmi náročné období,dokážu si představit, jak vám je. S tím krvácením jsem to měla stejně,také žádné bolesti a jen na papíře. Tímto nechci říct,že je ti stejný případ,k otehotneni mohlo dojít později a embryo se může ještě ukázat. Každopádně držím pěsti. A ještě-otehotnela jsem znovu ten rok v září a teď tu mám pětiměsíční mimi .
 • Heluna Vloženo 28.10. 2015, 11:19 Reagovat Nemá smysl panikařit. To „krvácení“ zní značně normálně, pokud to byla troška krve na toaleťáku, tak to nemusí ještě být nějaká hrůza. Těhotenství může být o něco mladší, bolesti jako při MS jsou normální, to má skoro každá ženská. Kdyby to mělo být na potrat, tak se s tím stejně nedá moc nic dělat, většinou to znamená, že se holt něco nevyvíjí tak, jak by mělo a plod by nebyl životaschopný. Tím, že se nervujete tomu nepřidáte a nijak si nepůmůžete. Jasně že se jen tak nejde uklidnit, ale snažte se o to.
 • Patricie Vloženo 28.10. 2015, 12:26 Reagovat Reakce na [804883]: Ewa: jak jsem psala…na ultrazvuku viděl jen váček 14 mm a náznak embr. struktur. Když bych věděla, že viděl srdíčko, tak tu neřeším prázdný váček. A taky jsem psala že doktorka je až v pondělí, protože má dovolenou
 • Prvnička 🙂 Vloženo 28.10. 2015, 14:15 Reagovat Ahojda. Moje zkušenost je taková, že v 8.tydnu jsem měla taky jenom vaček bez jakehokoliv naznaku embrya a už mě posilala doktorka na revizi, ale ještě sem teda měla přijit dalši tyden. Bylo mi to lito, probrečela jsem skoro celej tyden a ješte jen tak jsem začala jist kyselinu listovou. Po tydnu na dalšim ultrazvuku už tam embryo bylo a dokonce i videt srdičko bylo. Na internetu jsem se dočetla, že měla jit jedna mamča na reviti v 10. tydnu a při tom zakroku se mimčo teprve ukazalo. Žensky tělo je nevyzpytatelny a nemužeme všechno brat podle tabulek. Mužeš mit třeba pozdějši ovulaci a otěhotněla si jindy a ještě je to malinky a nebo pokud to bylo životaneschopny a nebo by to bylo postiženy, tak to těličko rači vylouči. Přeji hodně štěsti 🙂
 • Patricie Vloženo 28.10. 2015, 15:02 Reagovat Reakce na [804981]: Prvnička: moc si mě potěšila! Doufám, že já budu stejný případ. Jsi bojovnice a já doufám, že to s mimčem zvládneme taky. Tu kyselinu listovou si do sebe dostávala jakými prostředky? Jestli by si mi něco doporučila.
 • Katy Vloženo 28.10. 2015, 15:05 Reagovat Týjo, Patricie, já teda nevím, moc bych ti to přála, ale v 7tt+5 už by mělo být embryo tak 6mm a mělo by tlouct jako o závod. ŠANCE JE LEDA – ŽE BYS MĚLA OVULACI POZDĚJI. drzim palce.
 • anna Vloženo 28.10. 2015, 15:36 Reagovat záleží na ovulaci a také kvalitě doktora a utz přístroje.nijak bych se k tomu neupínala,ale naději máš,vyčkej.
 • Marie Vloženo 28.10. 2015, 17:25 Reagovat Mám dobrou zkušenost s Femibion 1. Loni jsem přišla o mimi v 8.týdnu, bolí to i když ho člověk nevidí a necítí. Držím palce! (Nyní jsem těhotná a snad bude vše OK)
Zajímavé:  Dejte šanci pohance! – vše o zdraví

Gestační váček

 • Dobrý den, jaké je rozmezí, kdy se na vaginárním UZ zobrazí prázdný gestačni váček v případě těhotenství?
 • Odpověď:
 • Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz, ale přiznám se, že mu úplně nerozumím.

Na začátku těhotenství je v děloze patrný jen velmi drobný gestační váček, zhruba od dokončeného pátého týdne těhotenství, tedy při pravidelném menstruačním cyklu asi týden po vynechání menses, je v gestačním váčku již patrný tzv.

žloutkový váček, který vychází ze struktur plodu. V 6. týdnu těhotenství se pak již zřetelně objevuje samotný plod a je již možno většinou dobře vidět jeho srdeční akci. Pokud se tedy gestační váček po dokončeném 5.

týdnu těhotenství či později zobrazuje jako prázdný, jde pravděpodobně o nedobře se vyvíjející těhotenství. Pokud svůj dotaz upřesníte, ráda Vám opět odpovím.

Dobrý den, děkuji za odpověď. Upřesním svou otázku. Těhotenství testem potvrzeno, ale gestační váček není vidět. Jedná se mi o to, kdyby bylo těhotenství 20DPO, byl by již prázdný gestační váček vidět? Moc děkuji

Doplnění odpovědi: Děkuji za Vaše upřesnění, termín 20DPO mi ale bohužel uniká.

Pokud je těhotenský test pozitivní v době vynechání menses a v děloze není gestační váček patrný, může se jednat o velmi časnou graviditu, která je ještě pod rozlišovacími možnostmi ultrazvuku. V případě, že se jedná o dobře prosperující těhotenství, obvykle se gestační váček objeví v průběhu dalších 2-3 dnů.

 1. Při přetrvávající absenci gestačního váčku v děloze je však třeba pomýšlet na možnost mimoděložního těhotenství, toto co nejdříve buď vyloučit nebo při potvrzení ihned řešit, aby nedošlo k ohrožení zdraví ženy.
 2. Se srdečným pozdravem
 3. MUDr. Lenka Hromadová
 4. vedoucí lékař IVF ambulance
 5. Sanatorium REPROMEDA
 6. Viniční 235
 7. 615 00 Brno
 8. tel. +420 533 306 351
 9. Těhotenství.cz
Zajímavé:  Alergie Na Mléčný Protein?

Neplodnost, otěhotnění, umělé oplodnění Neplodnost, otěhotnění, umělé oplodnění Neplodnost, otěhotnění, umělé oplodnění Neplodnost, otěhotnění, umělé oplodnění Neplodnost, otěhotnění, umělé oplodnění

Ultrazvuk na začátku těhotenství – Ultrazvukové vyšetření plodu – Diskuze

Dobrý den, mám 8 dní po vynechání menstruace, po 4 dnech po vynechání mi byla odebrána krev s naměřenou hodnotou 487mIU.

Na ultrazvuku je však po 8 dnech vidět pouze ,,vzduchová kapsa“ v děloze, doktor podal zcela nesrozumitelné vyjádření a tak jsem se chtěla zeptat zda je to normální a zda by se mohlo jednat o normální průběh těhotenství, dítě je moc chtěné a já nevím co si mám o tom myslet, na další kontrolu jdu za týden, ale pan doktor byl tak pesimistický, že se připravuji již na potrat. Je možné, že jsem otěhotněla až pře menstruací a proto je těhotenství zatím tak slabé? Moc děkuji všem za pomoc a za podporu Zuzaka V Dobrý den. V časném těhotenství se plod velmi rychle vyvíjí a ultrazvukový nález se mění doslova ze dne na den. Stačí, abyste otěhotněla nikoli uprostřed cyklu, ale třeba 20. den, což je poměrně časté, a ultrazvukový nález bude „opožděný“. Zatím určitě nepropadejte panice, šance, že vše je v pořádku, je zcela reálná. MUDr. Jan Šulc

GEST, Praha

marca Dobrý den,mám stejný problém jako zuzana z 15.5.2009.akorád že já jsem v 7 týdnu tehotenství.byla jsem 2x na sono a ukázalo mi pokaždé vzduchovou bublinu.doktor mě poslal na vycištění.ted teda nevím jestli mám jít jinam na ultrazvuk.Moc děkuji. Iva80 Dobrý den, ráda bych se dotázala, neboť mám nález, ketrý mne hodně trápí a děsí. Po uspěšné I.U.I.jsem nyní 7 týden + 2 a při UZV vyšetření mi před 14.dny byly zjištěny 2 gestační váčky (tedy pravděpodobně 5.týden těhotenství). V jednom gestačním váčku byl již tehdy viditelný tenkostěnný hyperechogenní prstenec o průměru 2 mm, druhý gestační váček byl v té době prázdný. Nyní v 7.týdnu je v původně prázdném gestačním váčku viditelné normálně se vyvíjející embryo, se srdeční akcí, CRL 1,18, v druhém gestačním váčku došlo k rozšíření tenkostěnného prstence na velikost skoro 4 mm a mimo tento prstenec je embryo, rovněž se srdeční akcí, ale menší, dosahuje velikosti pouze cca 4 mm. O těhotenství se snažíme dlouho a je tedy velice chtěné, proto jsem se chtěla dotázat, zda se může jednat o nějakou cystu v gestačním váčku, která tedy ovlivňuje vývoj embrya a zda je tímto ohroženo případně i embryo druhé, normálně se vyvíjející. Dále pokud by došlo k anomálnímu vývoji, zda je možné, že se špatně vyvíjející embryo ještě v této fázi těhotenství vstřebá a zda tento zánik může negativně ovlivnit druhé embryo?

Předem moc děkuji za Váš čas a odpověď, s pozdravem Iva

Dobrý den, ten prstenec může být normální žloutkový váček, ale nemohu hodnotit nález, pokud jej nevidím. Jak přesně byli změřeny plody nedovedu určit,je zvláštní jejich rozdílná velikost a rozpor mezi prvním s druhým vyšetřením. Zobrazení záleží na kvalitě přístroje a zručnosti vyšetřujícího. V každém případě se nyní bohužel musí čekat, situaci nijak nezměníte, neovlivníte. UZ nález si můžete samozřejmě nechat zopakovat na jiném specializovaném pracovišti, kde Vám jej a jeho význam i vysvětlí. I já jej mohu hodnotit, pokud jej uvidím, nikdo Vám jej na dálku ale hodnotit nemůže, musí jej vidět. Více bohužel pomoci na dálku nemohu. S pozdravem Veronika Frisová, MUDr.

Profema- Centrum fetální medicíny

MUDr. Ilič Zdravko Dpbrý den, tak. 1. Hyperechogenní prstenec je pravděpodobně normální žloutkový váček. 2.Jedno dvojče se klidně může přestat vyvíjet což se stává a v drtivě většině případů neohrozí druhé dvojče.Přejí Vám hodně štěstí a zdraví a hlavně se nestresujte oba plody jsou se srdeční akci což je dobré znamení. S pozdravem,

MUDr Ilič

Sanatorium Helios dle vašeho popisu jde o dva zcela fyziologiucky se vyvíjející plody. následující UTZ to vám potvrdí. Vícečetná těhotenství jsou největším rizikem IUI. DR texl Iva80 Dobrý den, moc děkuji za Vaše odpovědi, př poslední kontrole se bohužel opravdu jeden plod přestal vyvíjet, měřil pouze 6 mm a byl již bez srdeční kace, druhý plod se vyvíjí normálně, velikostí odpovídá délce těhotenství, což je nyní 10 týden + 5, čeká nás ve 12.týdnu screening, tak doufam, ze vše bude v pořádku. pan doktor toto označil jako mizející dvojče, na ultrazvuku stále ale u mizejícího embrya přetrvává prstenec, což je podle něj zvětšený žloutkový vak, tak stále doufám, že nebude nijak dál ohrožovat vývoj druhého plodu. Prozatím stále užívám utrogestan. Chtěla jsem se k tomuto proto pozeptat, zda si myslíte, že v této fázi těhotenství, dojde k bezpečnému vstřebání zanikajícího embrya i s žloutkovým váčkem a případně obaly ?? Ještě jednou Vám děkuji za odpovědi, s pozdravem I. Gyncentrum Ostrava Dobrý den, většinou dojde k resorbování mizejícího dvojčete bez komplikací, komplikace jsou v minimálním množství případů.Myslím , že se nemusíte bát. MUDr.Pavel Čermák, Ph.D. XXXXXXXXXXXXXXXXXX MUDr. Ilič Zdravko Dobrý den, ano většinou to tak bude, S pozdravem

MUDr Ilič

Iva80 Moc Vám děkuji, uklidnili jste mne, přeji Vám krasný den.I Michala8 Dobré odpoledne, obracím se na Vás s následující prosbou. U své gynekoložky jsem byla na 1. těhotenské kontrole (14 dnů po vynechání menstruace). Dle UTZ mi byl nejprve nalezen jeden gestační váček (dle měření velikosti gestačního váčku – těhotenství 6+2). Zatím nebyl vidět žloutkový váček, ani srdeční akce. Jinak do té doby byla paní doktorka se vším spokojená. Ke konci prohlídky, však našla ještě jeden ale mnohem menší gestační váček a ten obsahoval i váček žloutkový. Řekla mi, že mne nebude strašit, nic mi k tomu neřekla a mám přijít na kontrolu za 14 dnů od prohlídky. Ta nejistota je nejhorší. Můžete mi prosím říct, co by to mohlo být? Možná dvojčata?, syndrom mizejícího dvojčete ? …. Moc děkuji

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector