Příznaky Pupeční Kýly U Dětí?

Pokud nebyla tato vada u novorozence patrná, lze ji odhalit i později, např. když dítě pláče nebo kašle, je namáhána oblast břicha a může dojít k zvětšení bulky na břiše nebo k jejímu vytvoření. V dospělosti se pupeční kýla projeví vyklenutým pupkem, nahmatáním bulky v oblasti pupku a někdy i bolestí.

Jak se pozná pupeční kýla u dětí?

Jak se pupeční kýla projevuje? Na první pohled nemusí být patrná. Když se pupeční brána po porodu nezavře, nějaký čas trvá, než skrze ni břišní orgány prostoupí. V tom případě dojde k vyklenutí později, když třeba miminko pláče, kašle nebo tlačí na stolici.

Jak poznat kýlu u miminka?

Jak vypadá kýla? Obvykle si jí všimnete, když miminko pláče nebo tlačí. V pupíku se mu při tom vyklene boulička. Není citlivá ani bolestivá, ale JE TAM!

Jak vzniká pupeční kýla u miminek?

Novorozenci a kojenci mají v místě pupku tenkou vazivovou ploténku. Po porodu novorozence se celý otvor po několik dní až týdnů uzavírá. Jestliže k takovému uzavření nedojde nebo se pupeční jizva v místě oslabení protrhne, jedná se o vrozenou pupeční kýlu.

Jak bolí pupeční kýla?

Příznaky pupeční kýly: boulička a bolest

Měkké vybouleniny u pupíku, jež byla patrná jen někdy, si všimla až po čase. Chirurg Alici sdělil, že má pupeční kýlu, která vzniká v blízkosti pupku – existuje tu přirozené oslabení v místě, kde bývaly kdysi napojené cévy pupeční šňůry.

Jak se pozná pupeční kýla v těhotenství?

Bolest a dyskomfort v oblasti břicha a pupku jsou běžným příznakem kýly. U některých pacientek je to první nebo i jediná známka její přítomnosti – některé menší kýly nemusí být ani dobře vidět. Bolest může být trvalá nebo se navrací a opět mizí.

Jak se projevuje břišní kýla?

Klinicky se břišní kýla projevuje vyklenováním břišní stěny, které může být jen přechodné (kýla je reponibilní) nebo trvalé (tzv. akretní kýla). Kromě uvedeného vyklenutí může kýla pobolívat, zejména při námaze.

Zajímavé:  Nemoc dna dieta - Vše o zdraví

Co na kýla u miminek?

Snažte se mírnit břišní koliky miminka, protože kýla se nejvíce objevuje (a zhoršuje) při pláči a při tlačení. Nahřívejte bříško polštářkem vycpaným peckami, kolébejte, chovejte děťátko v klubíčku, masírujte mu bříško po směru hodinových ručiček.

Kam na vyšetření s kýlou?

Neodkládejte konzultaci s lékařem, navštivte svého praktického lékaře, který vás v případě potřeby předá do péče odborného pracoviště. Více o kýle v rozhovoru s primářem Chirurgického oddělení Chrudimské nemocnice MUDr. Vladimírem Ningerem, Ph.

Jak probíhá operace pupeční kýly?

Laparoskopická operace pupeční kýly se provádí v celkové narkóze. Pomocí 3 menších ran v dutině břišní lékař uvolní vyklenuté vnitřnosti z kýly a přeruší veškeré srůsty. Okraje kýlního otvoru následně sblíží prostřednictvím stehů a břišní stěnu posílí síťkou přiloženou na její vnitřní stranu.

Jak pecovat o pupík?

Jednou rukou pupíček jemně rozevřete a ošetřete místo lihem na vatové tyčince nebo na gázovém čtverečku. Nakonec očistěte i nejbližší okolí pupíku. Po vyčištění nechte miminko jen tak ležet, bez plenky, aby mohl pupíček v klidu zaschnout. Než se pupík úplně zacelí, snažte se ho během koupání udržet v suchu.

Jak vzniká břišní kýla?

Kýla vzniká v oblastech břišní stěny tam, kde je stěna většinou oslabena. Na jedné straně oslabená stěna břišní, a na druhé straně se uplatní zvýšený nitrobřišní tlak, který vytlačí budoucí obsah kýly do vakovitého vychlípení.

Jak dlouho trvá operace pupeční kýly?

Operace trvá nejčastěji 30-60 minut. Náročnější je operace laparoskopická nebo u rozsáhlých či recidivujících kýl. Doba hospitalizace je nejčastěji 3-5 dnů, i když lze některé menší nekomplikované kýly odoperovat v rámci jednodenní chirurgie téměř ambulantně.

Na jaké straně je kýla?

Kýla vzniká v oblastech břišní stěny tam, kde je stěna oslabená ( většinou). Na jedné straně oslabená stěna břišní, a na druhé straně se uplatní zvýšený nitrobřišní tlak, který vytlačí budoucí obsah kýly do vakovitého vychlípení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector