Příznaky Pupeční Kýly U Dospělých?

Dospělí mohou také mít pupeční kýlu. Hlavní příznak je stejný — otok nebo vyboulenina v oblasti pupku. Pupeční kýla však může u dospělých způsobovat nepohodlí a být velmi bolestivá.
V dospělosti se pupeční kýla projeví vyklenutým pupkem, nahmatáním bulky v oblasti pupku a někdy i bolestí. Kýlu u dospělých můžou způsobit nadváha, silný kašel, velká námaha nebo těhotenství.

Jak se pozná pupeční kýla?

Příznaky. Nejčastěji měkké nebolestivé vyklenutí, patrné ve stoje či při námaze. Dále mohou být pocity nadýmání, tlakové či tahavé bolesti.

Jak se pozná kýla u dospělých?

Většina pacientů pozná kýlu podle vyklenutí orgánů, kdy na břiše nebo v třísle nahmatají bulku, která lze při zatlačení vrátit zpět na původní místo do dutiny břišní. Na začátku se tato bulka objevuje hlavně ve chvíli, kdy se pacient více namáhá a zvyšuje se nitrobřišní tlak.

Jak poznat kýlu na břiše?

Jak poznat kýlu? vyboulení v oblasti stydké kosti, pálení a bolest ve výduti, slabost, pálení, tlak či bolest v tříslech (zvlášť při sklánění, kašli nebo zvedání věcí), pokud střevo vystupuje na povrch v oblasti šourku, může se projevit i otok v oblasti varlat.

Kde bolí kýla?

Kýla jak z výše uvedené definice vyplývá je vyklenování vnitřností přes otvor v břišní stěně do podkoží. Objevuje se tedy určité vyklenutí břišní stěny – typicky v klasických lokalizacích – v třísle, pupku, jizvách po operacích, raritně i na jiných místech.

Jak si nahmatat kýlu?

Kýla a její vyšetření

Kýla se zpravidla projeví vyklenutím nebo bolestí (často pacienty označovanou jako pálivá) v oslabeném místě stěny břišní, zejména při zapojení břišního lisu (např. zakašlání). Postupně lze nahmatat hladký ohraničený útvar, který lze zatlačit zpátky do břicha pokud je kýla volná.

Zajímavé:  Jak Zmírnit Abstinenční Příznaky Alkoholu?

Kam na vyšetření s kýlou?

Neodkládejte konzultaci s lékařem, navštivte svého praktického lékaře, který vás v případě potřeby předá do péče odborného pracoviště. Více o kýle v rozhovoru s primářem Chirurgického oddělení Chrudimské nemocnice MUDr. Vladimírem Ningerem, Ph.

Jak vyléčit kýlu bez operace?

Bez operace

U malých kýl se po dohodě s lékařem můžete rozhodnout pro konzervativní léčbu. Ta spočívá v zatlačení obsahu kýly zpět do břišní dutiny, omezení zátěže břišní stěny a nošení tzv. kýlních pásů. Taková opatření však vaši kýlu rozhodně nevyléčí.

Jak poznat kýlu v těhotenství?

Bolest a dyskomfort v oblasti břicha a pupku jsou běžným příznakem kýly. U některých pacientek je to první nebo i jediná známka její přítomnosti – některé menší kýly nemusí být ani dobře vidět. Bolest může být trvalá nebo se navrací a opět mizí.

Jak vypadá břišní kýla?

Klinicky se břišní kýla projevuje vyklenováním břišní stěny, které může být jen přechodné (kýla je reponibilní) nebo trvalé (tzv. akretní kýla). Kromě uvedeného vyklenutí může kýla pobolívat, zejména při námaze.

Kam na operaci kýly?

Kýla se operuje na všech pracovištích, která se věnují břišní chirurgii. Jsou však pracoviště, jež se na řešení kýl specializují.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector