Citlivý žalud – vše o zdraví

 • Trápí vás velmi citlivý penis?
 • Bojujete sám se sebou pokaždé, když máte sex se svou partnerkou?
 • Už už byste vyvrcholil, neboť jste velmi vzrušen, ale na druhou stranu musíte ještě vydržet kvůli partnerce?
 • Často vyvrcholíte předčasně?

Pak je přesně pro vás určen následující článek. Popíši vám v něm, jak snížit citlivost penisu, jak vydržet u sexu déle a proč je váš penis vlastně tak citlivý.

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Citlivost penisu v číslech

Citlivost penisu není nic neobvyklého ani nepřirozeného. Jedná se totiž o nejcitlivější orgán mužského těla. Žalud je jako součást penisu jednou z nejvíc erotogenních zón, ovšem i samotné okolí penisu je extrémně citlivé.

Tato oblast pohlavního údu je totiž velmi bohatě inervována. Jen předkožka obsahuje 20 000 nervových zakončení na rozdíl od 8 000 v klitorisu.

Ne vždycky je to ale ve prospěch věci. Jedním z negativních důsledků příliš citlivého žaludu může být například předčasná ejakulace. Jak tedy snížit citlivost penisu?

Jak snížit citlivost penisu přirozenou cestou?

Existuje několik přirozených způsobů, jak můžete snížit citlivost svého penisu. Tyto možnosti jsou povětšinou zcela bezpečné, nepotřebujete k nim povolení od vašeho lékaře a nemívají žádné negativní důsledky.

Chlazení penisu ochromí citlivé nervy

V prvé řadě je jednoduchým způsobem pro znecitlivění penisu chlazení vašeho přirození. Stačí vložit penis na pár minut do studené vody, nebo přímo k ledu, a okamžitě bude citlivost vašeho penisu mnohem nižší.

Chce to ale vyzkoušet. Ne každému to totiž pomůže a ne každý je navíc schopen sexu s polozmraženým penisem.

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Hrubší kondomy snižují tření

Skvělou variantou jsou také hrubší kondomy. Ty vytvoří jakousi bariéru mezi vagínou partnerky a vaším penisem. Citlivost penisu sice bude stále stejná, ale vnější stimuly najednou budou díky kondomu tlumenější.

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Pravidelnost v pohlavním styku

Důležité pro snížení citlivosti penisu je také zajištění pravidelnosti v pohlavním styku.

Pokud totiž mezi jednotlivými ejakulačními vybitími vznikne časový výpadek, tak při následném pohlavním styku je penis mnohem citlivější a může dojít k urychlení nebo dokonce k překotnosti vaší ejakulace.

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Ze sexu si udělejte ideálně každodenní rutinu

Kegelovy cviky

Zvýšenou citlivost penisu by měly pomoci dle některých mužů snížit i Kegelovy cviky. Tyto cviky jsou sice prvotně určené pro posílení svalů pánevního dna, ovšem skvěle vám poslouží i v případě problémů s citlivým penisem a předčasnou ejakulací.

Díky Kegelovým cvikům vydržíte souložit déle, dokážete lépe kontrolovat svou ejakulaci, budete mít silnější erekci a celkově podáte v posteli lepší výkon.

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Masturbace před sexem

Citlivost penisu ovšem dokáže snížit i masturbace. Stačí si naordinovat na každý den malou dávku sebeuspokojování a okamžitě budete mít penis méně citlivý.

Skvělou pomůckou jsou tzv. masturbátory, které vám pomohou k rychlému vyvrcholení a přinesou vám žhavý orgasmus.

NÁKUPNÍ RÁDCE: 10 NEJ masturbátorů pro pány – umělých náhrad vagín.

Jak snížit citlivost penisu uměle ?

Pokud vám tyto přirozené způsoby nepomohou, můžete vyzkoušet „umělé” způsoby snížení citlivosti penisu. Většinou vám je může po konzultaci doporučit jen váš lékař či sexuolog a je nutné při jejich aplikaci přesně dodržovat doporučené způsoby použití, aby vůbec fungovaly a neměly nějaké nežádoucí účinky.

Znecitlivující gely

Jako první zde mám znecitlivující gely. Tyto gely obsahují lokální anestetika, díky kterým bude váš penis částečně znecitlivělý. Bohužel jsou ale tyto gely pouze na lékařský předpis.

Váš lékař vám může předepsat některý z místně znecitlivujících přípravků, kterými docílíte přiměřeného snížení dotykové citlivosti penisu.

Aplikují se v tenké vrstvě na celý povrch žaludu pohlavního údu, a to pod kondom. V některých případech postačí anestezovat jen oblast uzdičky na mužské předkožce.

Místně znecitlivující přípravky vyrobené ve formě masti je zapotřebí na penis aplikovat přibližně třicet minut před souloží, ve formě gelu patnáct minut před souloží a ve formě spreje pouhých pět minut před souloží.

Sexuolog MUDr. Václav Urbánek, CSc., vaclav-urbanek.cz

Znecitlivující spreje

Podobně jako znecitlivující gely fungují i znecitlivující spreje. Prakticky se jedná o to samé, pouze v jiné formě.

Opět i znecitlivující spreje obsahují anestetika, která znecitliví žalud vašeho penisu nebo uzdičku penisu a tím i přijímané sexuální podněty. Během sexu tak díky tomu vydržíte mnohem déle.

Nicméně nesmíte zapomínat na to, že pokud natřete znecitlivující gel nebo nastříkáte znecitlivující sprej na penis, samozřejmě tím znecitlivíte i vjemy partnerky v pochvě, je tedy vhodné používat je s kondomem.

K lokálním anestetikům je však třeba přistupovat opatrně a nejprve vyzkoušet, zda nebudou vyvolávat alergickou reakci (u vás či u partnerky).

Sexuolog Petr Weiss, Ph. D., sexuologickaspolecnost.cz

AKTUALITA: Jste muž a bylo vám 25 let? Právě začínáte ztrácet citlivost v penisu.

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Vakuové pumpy

Podobně jako chlazení penisu fungují i vakuové pumpy. Díky pumpě vznikne podtlak, díky kterému se nahrne krev do vašeho penisu. Penis se zároveň částečně znecitliví a není tak náchylný na vnější podněty. Podle mnohých uživatelů je výhodou této možnosti i následná mnohem silnější erekce, díky které lépe uspokojíte svou partnerku.

Léky na prodloužení sexu

Poslední možností jsou léky na prodloužení sexu na lékařský předpis, mezi které se řadí zejména dapoxetine.

Tento lék ovlivňuje hladinu serotoninu v mozku a utlumuje nervový systém. Díky tomu je váš penis méně citlivý a vy tak u sexu vydržíte déle.

V Česku je k dispozici jediný lék s obsahem dapoxetinu – Priligy. Je však přísně vázán na lékařský předpis.

NÁKUPNÍ RÁDCE: Velice skladná a praktická vakuová pumpička Tenga. 

Citlivý žalud - Vše o zdraví

 • 2 velikosti pro menší i větší penisy
 • japonský design a precizné provedení

Pomůže zmírnit citlivost penisu obřízka?

A co taková obřízka? Nemohla by i ta pomoci snížit citlivost vašeho penisu?

Naopak. Obřízka většinou odhalí doposud zakrytý velice citlivý žalud penisu, díky čemuž je tato část během prvních pár dnů po zákroku ještě citlivější než obvykle. Obřízka bývá právě naopak typickou příčinou zvýšené citlivosti penisu.

Takže pokud byste chtěl vyřešit své problémy s citlivostí penisu, rozhodně se obřízce velkým obloukem vyhněte.

TIP: Pokud máte opačný problém, čtěte, jak zvýšit citlivost penisu. 

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Proč je citlivý penis výhoda?

Na druhou stranu ale nepovažujte své „potíže” jen jako přítěž. To, že máte citlivý penis, může být v mnohých chvílích požehnáním.

 • Dokážete si pořádně užít sex se svou partnerkou.
 • Cítíte každý milimetr její vagíny.
 • Lépe vnímáte partnerčino vzrušení.
 • Jste schopen jen díky penisu objevit partnerčin bod G.
 • Dokážete se vžít do pocitů vaší partnerky a přizpůsobit pohyby jejímu vzrušení.

POKUD JSTE PŘÍLIŠ RYCHLE HOTOVÝ, určitě popřemýšlejte nad dobrým vibrátorem či satisfyerem. Vaše partnerka je bude milovat.

Citlivý žalud - Vše o zdraví

A to, že jste vzrušivější a u sexu nevydržíte tak dlouho, se dá jednoduše vyřešit častou změnou poloh, přerušovanou souloží, delší nekoitální předehrou či prací s erotickými pomůckami, ideálně s vibrátory.

Aktuálním hitem v oblasti erotických hraček pro ženy jsou tzv. satisfyery. Tedy bezdotykové revoluční stimulátory klitorisu, které ženě zprostředkují rychlý, intenzivní a opakovaný orgasmus během chvilky.

Pokud je vaše partnerka empatická a chápavá, určitě nebude problém se s ní na těchto „vylepšeních” domluvit.

Slovo autorky:

Citlivý žalud - Vše o zdraví

 • Zvýšená citlivost penisu není nemoc, je to naprosto normální. Citlivý penis nemusí být nevýhodou.
 • Předkožka obsahuje 20 000 nervových zakončení.
 • Mezi přirozené způsoby snížení citlivosti penisu patří chlazení penisu, hrubší kondomy, Kegelovy cviky, pravidelnost v sexu a častá masturbace.
 • Mezi umělé způsoby snížení citlivosti penisu patří znecitlivující gely a spreje, vakuové pumpy a léky na prodloužení sexu na lékařský předpis.

Zvýšená citlivost penisu rozhodně není ničím neobvyklým. Potýká se s tím každý druhý muž. Stačí to přijmout jako součást sebe sama a naučit se s tím pracovat.

Jak se říká, „všechno jde, když se chce”. Proto neházejte flintu do žita a najděte si vlastní způsoby a postupy, jak snížit citlivost svého penisu, anebo jak prodloužit svou výdrž při sexu.

Zajímavé:  Léčba Nekrozy Kyčelního Kloubu?

Nejčtenější články o předčasné ejakulaci a příbuzných poruchách

Citlivý žalud

Skip to content

 • Domů
 • Sexuální poruchy
 • Poruchy penisu
 • Citlivý žalud

Citlivý žalud - Vše o zdravíŽalud je jako součást penisu jednou z nejvíc erotogenních zón. Muži jsou citliví na jeho stimulaci, přičemž při sexuálním dráždění žaludu společně s uzdičkou dojde nejčastěji k vyvrcholení a ejakulaci. Problémům, který ale může mnohých z vás trápit, je až přílišná citlivost žaludu.

Nejde ani tak o nějakou poruchu nebo vážný zdravotní problém, který by mohl bránit potenci nebo plodnosti. Citlivý žalud je spíš nepříjemností, která může narušit psychickou pohodu muže a to nejen během sexuálního styku, ale taky v běžném životě.

Jedním z negativních důsledků příliš citlivého žaludu může být například i předčasná ejakulace, ačkoliv táto návaznost neplatí automaticky. Nakolik se ale zabývám podobnými situacemi, rozhodl jsem se problém s citlivým žaludem rozebrat do detailů.

Kdy je žalud příliš citlivý a jaké jsou toho příznaky

Je přirozené, že oblast žaludu je citlivější na dotyky, tření a jakoukoliv stimulaci. Táto oblast pohlavního údu je tudíž velmi bohatě inervována a to za účelem maximalizace sexuálního vzrušení během stimulace. Ne vždycky je to ale ve prospěch věci.

 • Citlivý žalud je typický v období například po obřízce
 • O příliš citlivém žaludu říkáme tehdy, když je pro muže nepříjemný jeho kontakt s rukou, látkou nebo jinými vnějšími podněty
 • V extrémních případech může být pocit nejen nepříjemný, ale i bolestivý

Rozeznávat je nutný zda je žalud citlivý na dotek pouze v ztopořeném stavu, nebo i mimo něj. Pokud se to vyskytuje i v neztopořeném stavu, jde pravděpodobně o přecitlivění pokožky, co postihuje dle statistik zhruba 3 % mužů. Pokud je žalud citlivý pouze v ztopořeném stavu, třeba zjistit zda za tím není i příliš krátká uzdička nebo problém se stahováním předkožky.

 1. Cena: ✅ 850 Kč
 2. Rozdíl mezi běžnou a zvýšenou citlivostí se může projevovat v různých situacích:
 3. v neztopořeném stavu může být žalud citlivější tehdy, když je plně odhalen, například při nošení těsného spodního prádla, ale naplatí to pokaždé při extrémně citlivém žaludu však dochází například i k začervenání pokožky a nejen k nepříjemnému pocitu, ale také k bolestivosti v ztopořeném stavu je žalud citlivý na dotyk ruky, avšak při použití mírného množství lubrikantu pocit zmizne a dostaví se spíše pocit sexuální stimulace při extrémně citlivém žaludu dochází k citlivosti i při lubrikaci a důsledkem může být bolest, nebo problém s příliš rychlou ejakulací

Kromě citlivosti na dotek může být žalud citlivý například i na tlak nebo krouživé pohyby. Pokud se jedná o citlivost jen na tyto pohyby, jde nejčastěji o důsledek sexuální nezkušenosti, čeho se dá zbavit opakovanější masturbaci a sexuální stimulaci.

S příliš citlivým žaludem mohou být spojeny i následovní symptomy:

pocit pálení v neztopořeném stavu pocit tlaku nebo nepříjemného svědění při nošení těsnějšího prádla začervenání pokožky problém s příliš rychlým vzrušením se příliš rychlá ejakulace při sexuální stimulaci v extrémním případě bolestivost během pohlavního styku

Citlivý žalud - Vše o zdravíPROBLÉM S PREDČASNOU EJAKULÁCÍ

Příliš citlivý žalud vede velmi často k příliš rychlé ejakulaci, v extrémním případě až k předčasnému ejakulaci. V takovém případě je řešením zaměřit se tak na problém s citlivostí pokožky, jako i na problém se samotnou ejakulaci.

Příčiny citlivého žaludu

Pokud pociťujete nadměrnou citlivost, může to mít několik příčin. Některé jsou přechodné a nejde o žádný patologický problém, jiné jsou poněkud vážnějšího charakteru a je pravděpodobné, že bez vašeho přímého zásahu nezmiznou.

Tady jsou nejčastější z nich:

Nevhodné spodní prádlo: příliš těsné spodní prádlo nebo nevhodná látka spodního prádla může sehrát důležitou úlohu v otázce citlivosti pokožky a penisu jako takového. Projeví se to typicky svěděním a začervenáním pokožky a to nejen v oblasti žaludu, ale například i v oblasti šourku.

Nevhodný prací prostředek: velmi podobnými příznaky, jako při nevhodném spodním prádle, se projevuje i použití nevhodného pracího prostředku nebo aviváže. Jelikož je pokožka špičky penisu nejvíce citlivá, může se to projevit nejspíš tam, no později se přidá svědění nebo začervenání kůže i na jiných částech těla.

Kožní infekce: V menším množství případů může být problémem s příliš citlivým žaludem způsoben i kožní infekcí. Může za tím být například kvasinky nebo jiné mikroorganismy, které se sem dostanou z externího prostředí nebo pohlavním stykem. Taková infekce pak způsobuje i pocit pálení, začervenání pokožky žaludu a může způsobit i problémy během močení.

Fyziologický problém: Citlivý žalud může souviset i s fyziologickými faktory, například s přecitlivěnou kůží již od narození, případně s příliš krátkou uzdičkou nebo problémem s nemožností stažení předkožky. Řešení takových případů lze provádět jen pod odborným lékařským dohledem.

Operační zákrok: Tento faktor je typický zejména pro obřízku a chirurgické zákroky týkajíce se krátké uzdičky. Jde o dočasnou příčinu zvýšení citlivosti celé oblasti žaludu, která by měla do pár týdnů pominout. Zmírnění této příčiny lze provádět různými mastmi nebo gely.

Sexuální nezkušenost: Táto příčina se týká hlavně mladších mužů a dospívajících mužů. Pokud ještě nemáte dostatek sexuálních zkušeností, může být pro vás citlivost na dotyk nebo sexuální dráždění žaludu nepoměrně vyšší, co sebou přinese na jedné straně nepříjemné, ale taky příjemné pocity. V tomto případě je běžná i předčasná ejakulace.

Osobní hygiena: Zapomínat nelze ani na samotní přičiní zvýšené citlivosti pokožky nebo možného vzniku infekce. Bez ohledu na to, zda máte za sebou obřízku nebo ne, používejte pouze takovou drogérii, která nedráždí vaší kůži a která je k ní dostatečně citlivá. Zároveň to netřeba s hygienou ani přehánět, ale každopádně ani příliš zanedbávat.

Diagnostika citlivého žaludu

To, že máte příliš citlivý žalud, můžete zjistit samozřejmě i sami, ale velice důležité je určení příčiny, která zodpovídá za takový stav. Za tímto účelem se vykonává odborná lékařská diagnostika, která spočívá jednak v anamnéze, ale i ve fyziologickém vyšetření pohlavního údu.

Nejčastěji se realizuje následujícími postupy:

anamnézou, během které lékař zjistí, které příznaky jsou u muže přítomné, zároveň se zaměří i na jejich intenzitu a dle toho umí určit pravděpodobnou příčinu fyziologickým vyšetřením, kde se zkoumá stav žaludu, ale i stav celého pohlavního údu, především s ohledem na jeho možné defekty a poruchy rozborem krve, pomocí kterého se může zjistit například přítomnost infekce

Samozřejmě, pokud máte i vy sami podezření, že příčina je pouze dočasná a nejde o nic vážného, můžete zkusit některá režimová opatření a stav upravit i bez nutnosti lékařského vyšetření. Pokud se ale citlivost vyskytuje dlouhodobě, nepodceňujte ji.

Citlivý žalud - Vše o zdravíKOMPLEXNÍ VYŠETŘENÍ

Pokud se již dostanete k lékaři, nejlépe je nechať si vyšetřit pohlavní úd komplexně. Některé příčiny se tudíž dají odhalit jen v souvislostech, takže není možné dívat se na problém s citlivým žaludem izolovaně.

Jak na vyřešení citlivého žaludu

Co se týče možností řešení tohoto problému, v první řadě závisí od toho, jestli je vyvolávající příčina trvalá nebo jen dočasná. Kromě toho radím nezapomínat ani na podpůrnou léčbu, díky které si umíte zlepšit pohlavní život nebo zlepšit erekci a ejakulaci.

Toto jsou aktuálně nejvíc využívány možnosti:

Režimová opatření

V případě, že je za citlivějším žaludem například nevhodné spodní prádlo, sprchový gel nebo prací prostředek, musíte udělat nápravu a vyměnit problémový činitel.

V případě sexuální nezkušenosti je důležitější postupné zvykání na pravidelnou sexuální stimulaci.

Pokud jste po obřízce, musíte si postupně zvykat na zvýšení citlivosti odhalením žaludu, který byl předtím schovaný v předkožce.

Operační zákrok

Pokud je na příčině citlivosti žaludu například problém s jeho fyziologii nebo poruchou předkožky nebo krátké uzdičky, je nevyhnutelné chirurgické řešení. To spočívá v jednorázovém zákroku, který uvolní uzdičku nebo umožní stáhnutí předkožky, případně se zaměří na její plastickou korekci v rámci medicínských možností.

Zajímavé:  Náběh Na Zápal Plic Léčba?

Snížení citlivosti pomocí gelů a krémů

Možností, jako přechodně snížit citlivost žaludu, je taky použití různých druhů znecitlivujících prostředků.

Nejčastěji jde o gely nebo krémy, které se nanesou na postižené místo, a dočasně se sníží jeho citlivost vůči okolním podnětům.

V případě, když se jedná o sexuální styk, doporučuji využít také přípravky, které se nepřenesou na partnerku, nakolik hrozí snížení sexuální citlivosti taky u něj.

Léčba infekce

Pokud trpíte infekci pokožky v oblasti penisu nebo konkrétně žaludu, je nezbytné ji řešit a léčit odborně v součinnosti s lékařem. Nejčastěji jde o léčbu ve formě antibiotik nebo ve formě speciálních druhů mastí a krémů s lokálním antibiotickým účinkem. Ideálně je, když se taková léčba kombinuje s podpůrnou symptomatickou léčbou.

Podpůrné prostředky

Problémy s citlivým žaludem velmi častokrát vyvolávají i problémy s kvalitou erekce a ejakulaci. Na řešení těchto dvou problémů lze využít volně dostupné tablety ve formě výživových doplňků, které představují podporu například pro zlepšení stavu erekce, prodloužení erekce nebo na zlepšení problému s předčasnou nebo příliš rychlou ejakulací.

Časté otázky o citlivosti žaludu

Žalud je ta část penisu, s kterou obyčejně muži nemají tolik problémů, jako s jinými oblasti sexuálního života. I proto jsem měl problém najít diskusní fóra, kde by se tenhle problém rozebíral. Nakonec jsem ale sesbíral nejčastější otázky a připájím k nim i své odpovědi:

Vyšší citlivost se u mně vyskytuje po ejakulaci. Co to znamená?

V takovém případě jde mnohdy o přirozenou reakci. Pokud by nastala vyšší vnímavost například během sexuálního styku nebo masturbace, je nezbytné postihnuté místo víc lubrikovat. Pokud je to ale až po ejakulaci, jde spíš o důsledek nedostatečných sexuálních zkušeností a je teda jen otázkou času, kdy tyto pocity pominou.

Mám podezření, že za citlivostí je kožní onemocnění. Jak to zjistím?

Laickým pohledem se to příliš zjistit nedá, můžete jen pozorovat některé příznaky typu svědění, páleni nebo začervenání pokožky. Jediným spolehlivým způsobem, jako potvrdit nebo vyvrátit kožní onemocnění nebo alergickou reakci, tak zůstává lékařská diagnostika založená na anamnéze, fyziologickém vyšetření a případně i rozboru krve.

Mám obřízku a zároveň problém s citlivostí žaludu. Jak to řešit?

V tomto případě pomůže postupné navyknutí žaludu například na spodní prádlo nebo dotyky rukou. Navyknutí probíhá delší dobu, nemůžete čekat výsledky doslova na počkání. Na úvod můžete zkusit i znecitlivující prostředky, ale nepřehánějte to s nimi.

Žalud mám citlivý jen na vodu, na jiné podněty ne. Je to normální?

Ano, je to poměrně běžná záležitost a týká se mužů, který nemají obřízku nebo jsou čerstvě po ní. Při odhalení celého žaludu se tudíž dostane do kontaktu s okolím část pokožky, která je nejen bohatě inervována, ale která nemá zkušenosti s externími podněty. Voda je přitom jeden z nejčastějších faktorů, které způsobují odezvu nervových zakončení na pokožce.

Jak fungují tablety na potenci a předčasnou ejakulaci a proč je doporučuji

Jak jsem již zmínil výše při možnostech řešení tohoto problému, velmi dobrým prostředkem na doplnění hlavní léčby jsou i tablety určeny na podporu ejakulace a erekce. Jde o dva nejdůležitější faktory, které jsou citlivějším žaludem zasaženy.

Tablety přitom fungují na poměrně prostém principu:

Díky složení z rostlin podporujících potenci a zdravou ejakulaci pomáhají tablety znormalizovat odchylky a utlumit projevy poruch s potencí a erekcí

Velkým plusem je přírodní složení, které je tvořeno z extraktů a výtažků různých typů rostlin. Samozřejmě ne všechny značky tablet disponují stejným obsahem a stejnou kvalitou jednotlivých složek, co je důvod, abyste si pečlivě vybírali ty přípravky, které vám opravdu pomůžou.

Co se týče účinků tabletek, toto jsou tři nejdůležitější:

zlepšení erekce a to zejména zlepšení prokrvení pohlavního údu pomocí přirozené pomoci drobním cévám a žilám v rámci pohlavní soustavy optimalizace libida a to hlavně prostřednictvím vlivu na hladinu testosteronu, co může pomoct při předčasné ejakulaci zlepšení zdraví pohlavní soustavy, ať již jde o prostatu, spermatogenezu nebo i o samotný nástup erekce a její udržení během delší doby

Tyto tablety jsou dostupné bez lékařského předpisu, nakolik jsou registrovány jako výživové doplňky. Vybírejte si jen ty značky a tablety, které prošly certifikaci Úřadu veřejného zdravotnictví. Nejlépe je, pokud si o nich zjistíte i nezávislé informace a lepší je, když jde o tablety známější, ne o žádné pofidérní nabídky z různých inzerátů.

Co se týče užívání a dávkování, tak:

dodržujte pokyny na obalu a nepřekračujte maximální dávky nemíchejte tablety s alkoholem zaměřte se na dlouhodobější užívání a s ohledem na to si vybírejte i značky vhodné na dlouhodobější působení

Citlivý žalud - Vše o zdravíJEN JAKO PODPORA

Chtěl bych ještě raz zdůraznit, že výše zmíněné tablety sice mají své pozitivní účinky a já sám jsem toho živým důkazem, ale jde pouze o podporu lepší potence a ejakulace. Pokud máte vážný problém s citlivým žaludem, jen tabletami ho rozhodně nevyřešíte.

Tablety, které jsem vyzkoušel a mé zkušenosti s nimi

I když jsem problémy s citlivým žaludem neměl příliš vážné a dlouhodobé, ocenil jsem, když jsem se mohl spolehnout taky na podporu tabletek. Bohužel, ne všechny fungují stejně a mají stejné účinky, co je způsobeno také kvalitou složení. Na trhu se dají najít lepší, ale taky horší značky.

Abyste vy nemuseli zkoušet všechny možnosti, otestoval jsem za vás několik druhů tablet určených jako podpora lepší erekce, potence a ejakulace. Jaké jsou výsledky? Různorodé. V této tabulce najdete zhodnocení těch nejlepších přípravků, jaké jsou na trhu:

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Citlivý žalud – možné příčiny a co s tím když je to nepříjemné

Citlivý žalud - Vše o zdraví

Žalud je zakončení mužského pohlavního orgánu. Fajn, to je každému jasné. Co však každému jasné být nemusí je to, že každý penis, ergo i žalud je jiný a může od ostatních lišit. Čím? Například barvou, velikostí ale i citlivostí. Máte pocit, že právě váš žalud je příliš citlivý? Na příčině může být množství faktorů. A přestože zvýšená citlivost určitě není zrovna nejzávažnější zdravotní problém, dozajista však dokáže narušit křehkou psychickou pohodu každého muže. Chcete vědět víc? Vše o problematice citlivého žaludu se dočtete v následujících řádcích.

Citlivý žalud – o co vlastně jde

Každý muž je svým způsobem jedinečný. Z toho důvodu je možné, že jeden svou citlivost hodnotí kladně (zvlášť, pokud s tím dosud nepociťoval žádné problémy či dokonce bolesti). Zatímco druhý při podobné citlivosti žaludu doslova trpí a při pohlavním styku či při masturbaci zažívá nepříjemné pocity (často se tak stává například po provedené obřízce).

Na povrchu žaludu je totiž sliznice, která je velmi citlivá. Lví podíl na vnímání sexuálních podnětů při sexu má právě naše citlivé zakončení. Je jednou z nejcitlivějších erotogenních zón muže. V podstatě lze říci, že je ze stejného “cesta”, jak klitoris u žen.

???? Nejvíce vnímáme citlivost:

 • na dotyk
 • na tlak
 • na krouživý pohyb

???? Symptomy zvýšené přecitlivělosti žaludu:

 • pocit pálení
 • pocit tlaku či svědění
 • zarudnutí
 • příliš rychlé vzrušení
 • předčasná ejakulace*
 • bolestivost při styku

Chci vědět víc o Zerex Extralong

???? TIP 1: Jedno balení stojí 850 Kč, na 6-12 kvalitních styků. ???? TIP 2: Přečtěte si mé zkušenosti s účinky Zerexu Extralong.

Možné příčiny

Přílišná citlivost žaludu může mít množství objektivních i subjektivních příčin:

 • nevhodné spodní prádlo (materiál, střih)
 • nevhodný prací prostředek (alergická reakce, nekvalitní produkt)
 • infekce na kůži (kvasinky …)
 • fyziologické problémy jako například fimóza
 • operace (obřízka, kosmetické operace, problém s krátkou uzdičkou)
 • méně zkušeností (objevování vlastní sexuality)
 • intimní hygiena (nekvalitní drogerie, opravdu časté – až chorobně – hygienické návyky)

To, že máte příliš citlivý žalud samozřejmě víte nejlépe vy sami. Pokud se tato nepříjemná a omezující citlivost vyskytuje déle je nejlepší, když čím dříve navštívíte lékaře specialistu.

Zajímavé:  Může Být Novalgin Na Klouby?

Jak to řešit

Pokud nejste nadšeni návštěvou u lékaře, mám tu pro vás pár rad jak zvýšenou citlivost žaludu eliminovat i sami.

???? Jednoduché opatření

 • odstraňte možné příčiny – zaměřte se na vhodnou spodní prádlo, sprchový gel, zkuste specializované mycí prostředky pro intimní hygienu, vyměnit prací prostředek
 • sexuální nezkušenost – nuže nic, tady je třeba se moc, moc, moc naučit (praxe je praxe)

???? Pomůcky

 • gely a krémy na znecitlivění
 • v případě předčasné ejakulace i vhodný výživový doplněk
 • volně prodejné tabletky s přírodním složením na podporu erekce jako takové (například tyto)

Pokud jste již vše vyzkoušeli a stále máte pocit, že ta citlivost je již příliš – jednoznačně se se svým problémem svěřte lékaři. Může se jednat o vážnější zdravotní komplikaci, kde zvýšená citlivost žaludu je její projevem.

???? Komplexní vyšetření a nasazení léčby

Lékař zjistí příčinu a stanoví správnou formu případné léčby, která může (ale i nemusí) obsahovat:

 • operační zákrok (většinou se jedná o problém s fyziologií žaludu, předkožky, krátkou uzdičkou)
 • léčba infekce (léčení pokožky pomocí antibiotik, většinou lokálně pomocí speciálních mastí)
 • prášky na předčasnou ejakulaci na předpis – příklad Priligy (čti více)

Zkušenosti s citlivým žaludem + časté otázky

Otázek týkajících se citlivosti žaludu najdete na internetu na různých diskusních fórech “požehnaně”. Méně však erudovaných odpovědí, které mají smysl: Rozhodl jsem se, že se s tím poperu. Toto jsou ty nejčastější otázky týkající se citlivosti žaludu, které trápí dnešních mužů:

❓ Vyšší citlivost žaludu po stažení předkožky, je to ok?

Hned na úvod jeden erudovaný komentář od uživatele, se kterým plně souhlasím (celá diskuse):

Citlivý žalud - Vše o zdraví

❓ Vyšší citlivost žaludu po ejakulaci – co s tím?

Jednoznačně jde o přirozenou reakci. V drtivé většině případů. Pokud však pociťujete zvýšenou citlivost i během samotného pohlavního styku či masturbaci, doporučuji zkusit lubrikant.

❓ Nemůže za tím stát nějaké kožní onemocnění?

Může, a je to docela pravděpodobné. Svědění, pálení a zarudnutí pokožky může být jasným důkazem. Ale i nemusí. Jediný způsob jak to zjistit, je návštěva lékaře, hanba nehanba.

❓ Obřízka

Obřízka ze zdravotních důvodů se obvykle provádí v útlém chlapeckém věku.

Pokud jste tento zákrok podstoupili v dospělosti z jakýchkoliv důvodů (hygienické, estetické…) může chvíli trvat než si odhalený žalud zvykne a postupně znecitliví na únosnou míru.

Vyhraďte si na to pár týdnů, či spíše měsíců, dokud si zcela zvyknete. Pomoci si můžete různými znecitlivujúcimi prostředky, ale určitě to s nimi nepřehánějte.

Pár slov na závěr

Co dodat na závěr? Snad jen to, že citlivost žaludu je opravdový problém, který je třeba řešit. I když nejde o přímé ohrožení zdraví. Jakýkoliv diskomfort v rámci naší sexuality se totiž negativně projevuje jako v osobním, tak i profesním životě.

Zkušenosti a uživatelské hodnocení

Jsem Peter Kacián a již 10 let zkoumám původ mužských sexuálních problémů, hlavně erektilní dysfunkce a poruchy erekce. Testuji postupy a výživové doplňky, pomocí kterých lze tyto problémy odstraňovat.

Tento web píši proto, abych poradil, jak znovu dostat chuť na sex a jak pomoci odstranit snížené libido. Jelikož se mi už roky daří pomáhat přátelům, známým, ale i ostatním, kamarádi mě volají Erekce Guru.

Citlivý žalud

Citlívý Žalud. Dobrý den, když přetáhnu předkožku tak mám velmi citlivý žalud, když se dotknu tak to je nepříjemný až dá se číct bolestivé(víc to bolí když se dotýkám na sucho a při tření ta bolest je větší).

Mám to takhle celej život a žalud mám vždycky zavřený tou pokožkou, kdybych neměl tak by mi bylo opravdu v trenkách nepříjemně tím jak by se to dotýkalo.

V sexu to samozřejmě dělá někdy problém, když se hrubě partnerka dotkne nebo nějaký tření na sucho(nemám kvůli tomu předčasnou ejakulaci a nikdy jsem neměl, spíš se může stát že v sexu při nešikovném doteku to zabolí a je to nepříjemné, popravdě říct nemám moc zkušený sexuální život abych to posoudil na 100%.

Chci se zeptat jestli to je v pořádku a jestli to tak má být? Pokud ne tak co mi poradíte? Myslíte že by bylo dobrý kdybych tu předkožku úplně roztáhnul a několik dnů bych takhle chodil a žalud by si na doteky zvyknul a už by nebyl tak citlivý? Předem děkuji za radu.

Odpovídá lékař: Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Ordinace praktického lékaře IKEMEDICAL s.r.o., Vlašim

Dobrý den, pane Pavle, určitě bych Vám nedoporučovala nějak s předkožkou manipulovat, roztahovat, ke zvážení je urologické vyšetření, zda nejsou přítomné nějaké kožní změny na žaludu, ale pokud máte tento pocit celý život, pak bych si myslela, že jde o záležitost v mezích normy a také individuální. Při pohlavním styku můžete použít gely pro snížení citlivosti. S pozdravem.

Citlivý žalud - Vše o zdraví Odpovídá lékař: Specializace: Dětská urologie, Urogynekologie, Urologie‎ Pracoviště: Ambulance nemocnice Znojmo

Dobrý den, pokud je předkožka úzká nebo je kůže penisu nemocná, je nutné to řešit. Pokud je všechno normální a citlivost nemá jasnou příčinu, tak buď žalud obnažujte, aby si kůže zvykla nebo používejte nanášení znecitlivujících gelů nebo krémů.

Citlivy zalud

Dobry den. Mam problem s velice citlivym zaludem. Pri sexualnich hratkach dojde…

Citlivý zub

Dobrý den, po odstranění zubního kamene mám velmi citlivý zub v místě krčku….

Citlivý zub

Dobrý den,byla jsem na prventivní prohlídce.Nalezena prasklá plomba,pan doktor…

Citlivý žalud

Dobrý den, Mám až nepříjemně citlivý žalud, který dělá sex téměř nemožným. Pocit…

Citlivý žalud

Dobrý den, mám problém, který mě trápí už několik let. Vždy jsem měl měl hodně…

Citlivý žalud

Dobrý den. Jsem čerstvě po zákroku obřízce, žalud je větší a zrudnul. Chci se…

Citlivý žalud

ještě bych se pane doktore zeptal. Na tom penisu mě svrbí pouze špička žaludu….

Citlivý žalud

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, nejspíš celý život mi dělá problem velká citlivost…

Citlivý žaludek

Dobrý den chtěla jsem se zeptat na tento problém, už asi 3/4 roku mám ráno problém…

Citlivý žaludek

Dobrý den, cca před měsícem jsem prodělala slabší střevní virózu pouze s průjmy,…

Citlivý žaludek

Dobrý den, prosím o radu. Mám čtyřletého syna, kterému poslední dobou vadí různé…

Citlivý žaludek

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně citlivosti žaludku. V poslední době (půl…

Bolest v hrdle

Dobrý den, je to týden co jsem před moc dostala bolest v krku..druhý den večer…

Cysta na penise

Dobrý den, udělal se mi na varleti bily pupinek, nijak to neboli, ale je to…

Bolest paty

Dobry den pri chozeni ve spratnych botach me zacala bolet pata. Boli to v miste…

Vyrážka

Dobrý den, mohu se zeptat, zdali nevíte, co to je za skvrny? Nejedná se o…

Posunutý Obratel

Dobrý Den , chtěla jsem se zeptat zda se může obratel posunout jen tak z ničeho…

Bolestivá boulička

Dobrý den, před 3 dny se mi udělala boule která je veliká asi jako hrášek a…

Mapovitý jazyk

Na jazyku už mám pár let bílý povlak a občas se objeví fleky stejné, jako když…

Diagnoza m511

Dobry den mam narok na invalidni duchod s touto diagnozou m511

ECHO srdce

Dobrý večer. Dnes jsem absolvovala ultrazvukové vyšetření srdce a následně i…

Svrab

Dobrý den, včera mi zjistili svrab. Udělaly se mi červené pupínky, které příšerně…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector