Diagnóza – vše o zdraví

Udělejte si Vy nebo Vaši blízcí celkový obrázek o svém zdraví, aniž byste museli obíhat nespočet odborných ambulancí a laboratoří. Nejvyspělejší přístroj Metatron odhalí v těle nemoci i parazity. S kupónem získáte kompletní NLS-kontrolu organismu přístrojem METATRON Hunter.

  • nejmodernější biorezonanční kontrola zdraví, která rychle a přesně odhalí příčinu vašich zdravotních problémů, např. parazity, viry, bakterie a patogeny
  • naše služby jsou tu pro Vás již 9 let – garance kvality
  • neinvazivní a bezbolestná biorezonanční analýza Vašeho zdravotního stavu v příjemném prostředí Centra medicíny
  • jsme nestátní a nezdravotnické soukromé zařízení. Zabýváme se zejména poradenskou a konzultační činností a poskytováním služeb osobního charakteru v oblasti osobního rozvoje
  • přístroj obsluhuje certifikovaný praktik alternativních metod nebo zdravotní sestra s dlouholetou praxí
  • nejlepší biorezonanční přístroj
  • tuto výjimečnou metodu nabízí pouze několik prestižních klinik v Evropě!
  • voucher platí 5 měsíců od zakoupení na všech našich provozovnách!

Pečujte o své zdraví a dbejte na prevenci! Zjistěte všechny výsledky na jednom místě, pohodlně, bezbolestně za 60 minut a bez čekání! Odhalte příčinu zdravotních problémů včas a předejděte jim, než propuknou naplno.

  • Skenování se provádí prostřednictvím senzorů ve tvaru sluchátek umístěných na hlavě v oblasti spánků.
  • Diagnóza - Vše o zdraví
  • Jaké výsledky dostanete?

Nezahrneme vás lavinou čísel a hodnot, které vám nic neřeknou. Sdělíme vám konkrétní příčiny problémů, zobrazené graficky na jednotlivých orgánech. Skenování probíhá v automatickém módu a poté přecházíme do manuálního režimu.

  • zkontrolujeme váš zdravotní stav
  • lokalizujeme patologická ložiska
  • vyhodnotíme stupeň a progresi vývoje patologických změn vašeho organismu
  • určíme problémy s páteří
  • analyzujeme zatížení viry, bakteriemi a parazity

Diagnóza - Vše o zdravíJak to probíhá?

  • Analýza nebolí a je bezpečná. Provádí se prostřednictvím senzorů ve tvaru sluchátek umístěných na hlavě v oblasti spánků.
  • Analýza se provádí vsedě, klient se nesvléká a není prosvěcován.
  • Jedná se o biorezonanci, která je nejdříve automaticky spuštěna a poté přecházíme do manuálního režimu.
  • Každý náš zdravotník pak pomocí přístroje prochází jednotlivé orgány, které jsou zobrazeny na monitoru a vysvětluje vše klientovi.
  • Klient po celou dobu kontroly vše vidí na velkém monitoru před sebou.
  • Na konci sezení dostane každý klient vytištěnou zprávu zobrazenou i graficky.

Jak to funguje?

Metatron byl původně vyvinut pro komplexní a přesné vyšetření kosmonautů. Sleduje tělesný stav prostřednictvím změn vlnových charakteristik tělesných tkání. Stav orgánu vyhodnocuje tím, že rezonančně zesiluje vyzařovaný signál vyšetřovaného orgánu.

Každý orgán a  každá buňka má své charakteristické oscilace, které jsou uloženy v paměti počítače a mohou být zobrazeny jako graf. Každý patologický proces má svůj charakteristický graf.

Na rozdíl od jiných metod technické diagnostiky dokáže METATRON Hunter odhalit i skrytá stadia onemocnění či patogeny.

Diagnóza - Vše o zdraví

Biorezonance Metatron Hunter nenahrazuje klasická lékařská vyšetření,  ale je jejich vhodným doplňkem. Víte-li předem příčinu problému, můžeme  se od začátku zaměřit na jeho zkoumání a diagnostiku tím zacílit a zkrátit.

3D skenováníV průběhu analýzy zobrazí na makro-řezech hrubé změny tkáně. V místech největších patologických změn se zaměří podrobněji na danou oblast.  METATRON Hunter je nejen světovou špičkou v biorezonanční metodě NLS, ale umožňuje i terapii. Výrobce získal již v 31 zemích světa včetně Německa, Velké Británie a Kanady akreditaci dle normy ISO 9001:2000.

Diagnóza - Vše o zdraví

Prevence je základ!

Základem pevného zdraví je včasná a přesná diagnóza.  Mnoho lidí začíná řešit svůj zdravotní stav až na základě různých příznaků. Mnohdy zcela opomíjejí rodinnou anamnézu, tedy vrozenou dispozici. Na boj s nemocí pak už často bývá pozdě. Neopakujte stejnou chybu. Buďte před zdravotními obtížemi vždy o krok napřed.

Podmínky dnešní akce:

  • S kupónem získáváte analýzu zdraví přístrojem METATRON Hunter s následnou konzultací zjištěných výsledků. Cca 60 minut. (Přesná délka sezení závisí na zjištěných zdravotních potížích a nelze ji odhadnout dopředu.)
  • Vyšetřit nelze osoby s kardiostimulátorem, inzulínovou pumpou nebo jiným elektronickým zařízením nebo s kovem těžším než 150 g v těle (kloubní náhrady). Zubní implantáty nevadí. Vyšetření nedoporučujeme těhotným ženám, může mít matoucí výsledky.
  • Máte otázky? Rádi vám je zodpovíme v pracovní dny : Dagmar Zabloudilová:  602 30 77 18

Platnost kupónu pět měsíců od zakoupení!   Nakupujte bez obav Do 14 dnů od objednání kupónu si můžete nákup rozmyslet a vrátíme vám peníze. Více ve smluvních podmínkách.   Hodnocení klientů z předchozí akce :

Diagnóza - Vše o zdraví

Zrcadlení našich vnitřních orgánů aneb diagnostika těla pomocí obličeje

Napadlo vás někdy, co všechno o nás vypovídá obličej? Nemyslím pouze naši jedinečnou vizáž, mimiku či zobrazení našich nálad, ale především naši celkovou kondici. Obličej odráží stav našich vnitřních orgánů, je to vlastně takové naše zrcadlo, „vnější sonda“, která ukazuje správně fungující orgány i ty, které jsou v nepořádku.

Diagnóza - Vše o zdraví

A protože v těle souvisí všechno se vším, podíváme se, jak porozumět signálům našeho těla. Jak tedy „číst“ ve svém obličeji? Které živiny naše tělo postrádá? A jak na sametově hebkou pleť a rozzářený obličej? To všechno se dozvíte v tomto a následujícím článku.

Podle ajurvédy a tradiční čínské, japonské i tibetské medicíny stačí pohled na obličej a diagnostika vnitřních orgánů je na světě.

Konkrétně se mapujeme tvar, uspořádání a vzhled celého obličeje, konkrétní vlastnosti očí, úst, nosu nebo uší pomáhají určit zdravotní stav vnitřních orgánů a případnou náchylnost k určitým tipům nemocí.

Není přece od věci, podívat se na svůj obličej za účelem analýzy, s cílem vnímat signály vlastního těla a díky tomu naslouchat více přirozeným procesům těla.

Tvar obličeje napoví…

Yinovou tvář s širokým čelem, špičatou bradou a rysy daleko od sebe mají lidé s tendencí k únavě a svalové slabosti.

Naopak yangový obličej s hranatou čelistí, malým čelem a rysy blízko u sebe symbolizuje spíš osoby s predispozicí k zánětům, bolestem kloubů a podrážděnému střevu.

Velké oči naznačují konzumaci spíše jinových potravin, tedy cukru, stejně jako řídké obočí a malá pusa s úzkými rty. Naproti tomu malé oči, krátké řasy či velká ústa s tlustými rty ukazují převahu jangových potravin, jako je maso a živočišné produkty.

Zjistěte si, jak jsou na tom vaše orgány

Diagnóza - Vše o zdravíOd špičky nosu k hornímu rtu se nachází oblast vypovídající o kondici žaludku. Pokud vám špička nosu často červená, máte žaludek podrážděný. Stejně tak může jít i o zánět žaludeční sliznice. Zduřelý ret prozrazuje špatnou funkci žaludku a popraskané koutky úst naznačují zažívací problémy s žaludkem a dvanáctníkem. Pomůže jídelníček sestavený z lehce stravitelných, zásaditých jídel jako jsou zelené potraviny (například Vitamineral Green, chlorela či mladý ječmen), chia semínka, snadno vstřebatelné rostlinné proteiny či reishi. MSM zase pomáhá vyrovnávat pH a neutralizovat tak kyselost organismu.

Tenké střevo symbolizuje čelo, tlustému střevu zase odpovídá oblast brady a rtů.

Činnost střev stimuluje schisandra, dále MSM, které optimalizuje pohyby střev a obecně fyziologické procesy v celé trávicí soustavě.

Od zácpy uleví perlový prášek a chia semínka, které jemně a efektivně odvádějí nánosy potravy nalepené na stěnách střev a tím umožňují pročištění a zlepšení vstřebatelnosti živin.

Stav plic se ukazuje na tvářích, například pupínky v této oblasti vyvolávají hlenové usazeniny na dýchacím ústrojí. Okolí nosních dírek nám sděluje, jak jsou na tom naše průdušky. I v tomto případě je téměř zázračným lékem schisandra, která obsahuje všech pět elementů, z nichž právě kov podporuje plíce.

Stejně tak má tato superpotravina výrazně pozitivní vliv i na činnost srdce – v elementech se jedná o oheň. Kondici srdce vyčteme ze stavu našeho nosu. Naběhlý nos vypovídá o rozšíření srdce, červené zabarvení nosu je důkazem přetíženosti srdce. Šelest na srdci může prozradit rýha ve střední části špičky nosu.

Ledviny jsou párové orgány a odpovídají jim oči a uši. Tmavé kruhy pod očima upozorňují na příliš mnoho soli v potravě, pupínky v oblasti očí naznačují usazování tuku a hlenu v ledvinách. Výrazně jim prospívají zelené potraviny – například Vitamineral green, chlorela a mladý ječmen anebo kustovnice. 

Stav reprodukčních orgánů odrážejí vlasy. Roztřepené vlasy ukazují na slabost pohlavních orgánů a ochablé sexuální funkce. Lidský vlas má být silný a odolný proti lámavosti, každý pramen vlasů vypovídá o naší minulosti – špička každého vlasu prozrazuje naši kondici ve vzdálenější minulosti, kořen vlasu náš současný stav.

Diagnóza - Vše o zdraví

Zdravé tělo = krásná pleť

Všechny produkty, které jsme si vyjmenovali, podporují nejen svěží a krásnou pleť, ale především napomáhají správnému fungování vnitřních orgánů a tím přispívají k ideálnímu stavu celého organismu. Samotnou pokožku ještě můžeme pohýčkat přírodními oleji – kakaovým máslem, kokosovým, bambuckým, avokádovým či mandlovým olejem.

Rozjasněnou a rozzářenou pleť podpoříme i vnitřním užíváním bylinek krásy – tedy schisandrou a goji. Jak už jsme si řekli, schisandra obsahuje všech pět elementů vyskytujících se v přírodě, takže harmonizuje celé tělo včetně pokožky. Goji podporuje zdravý vzhled kůže stejně jako MSM, jež má pozitivní vliv i na vlasy, zuby a nehty.

Pokožku výrazně vyživuje i unikátní perlový prášek, který zamezuje stárnutí kůže a tvorbě vrásek. Exkluzivní perly jsou jedním z tajemství krásných žen Orientu. Produkty z konopí předcházejí oxidačnímu poškození tkání a přispívají k čištění buněk od volných radikálů. Mladá pšenice léčí akné, zahlazuje jizvy, čistí pokožku a vyživuje ji.

Pevně věřím, že jsme vás našimi tipy inspirovali k analýze, jak na tom vaše tělo je. A také k zamyšlení, co a jak by se dalo zlepšit. Experimentujte a vnímejte své tělo! To je cesta k sobě samému. A věřte, že výsledek bude nejen vidět, ale že jej budete cítit i uvnitř!

Zajímavé:  Volně Prodejné Léky Na Srdce?

Diagnóza: Probuď se!

Diagnóza - Vše o zdraví

Nemoc je možno brát jako dopravní prostředek k přesunutí se z místa kde jsem – sebe-destrukce a strachu, do místa nového – sebe-hodnoty lásky. Často přemýšlím, proč je tedy kolem chronických nemocí takový závoj strachu, když je to pouhý dopravní prostředek. Když sedáme do auta, také ne ze strachem, že nedojedeme do místa určení, přestože to riziko existuje. Odpověď je jednoduchá: EGO.

Ego nezajímá tělo, ego nezajímají pocity, ego má svůj plán

Ten plán je definovaný systémem hodnot, které uznává. Zde už se každý lišíme, protože každý má jiné naprogramování ze svého rodinného systému. Celospolečensky je tam jeden zásadní program a ten utvrzuje všechny ostatní a říká: ,,Hodnoty ega jsou ty důležité, stěžejní, které je potřeba podporovat, chránit a bojovat za ně a vzájemně se v nich utvrzovat.

” A zde se dostáváme do bodu, kde pokud se tento celospolečenský program usídlí v hlavě, tak v ten okamžik je nemoc strašák. Proč? Protože důsledkem nemoci může být ztráta postavení, produktivity, práce, peněz, smrt.

Všechno to, čeho se ego nejvíce obává, protože celý život buduje tento vzdušný zámek založených na konkurenci, soupeření, boji, výkonnosti, hromadění majetku, postavení.

Pokud člověk onemocní, v dnešní době v naprosté většině případů chronických onemocnění právě v důsledku vlivu ega a podvědomých destruktivních vzorců v kombinace s naprosto katastrofální kvalitou stravování a životního stylu, tak pak do hry vstupuje další hráč: západní, vědecká, na důkazech založená, medicína: tedy systém vyloženě založený na egu.

Vzpomněl jsem si nedávno na své studium medicíny, když jsem viděl studentky v metru s otevřeným anatomickým atlasem.

Uvědomil jsem si, že ta škola je tak těžká, že je skutečně velmi nepravděpodobné, abyste z ní vyšli s pokorou a ne s nabubřelým egem, které je postupně dále přikrmováno ze strany pacientů a zcela cíleně i farmaceutických firem.

Znamená to tedy, že celý systém je špatný a všichni doktoři egocentrické osobnosti? Ne, určitě ne. Jen to znamená, že za současné konstalace ego – strach – nemoc – medicína – strach – ego – nemoc – strach – atd. se nedá logicky vyjít jako zdravá osvícená moudrá bytost.

Tedy, že nemoc se stane jakýsi dopravní prostředek směrem k moudrosti, pochopení hodnot pod egem, tedy hodnot lásky, ctností a ne strachu a soupeření. Takováto slova se často dotknout právě ega doktorů. Ti, ať si sami odpoví, zda současný systém vede lidi k pochopení proč jsou nemocní, nebo je pouze konzervuje ve stavu duchovně – duševní krize, která se manifestuje nemocí.

Často slyším, že nejsem loajální jako lékař

Jsem respektující ke každé lidské bytosti, ale odsuzující roli ega a strachu v systému zdravotní péče. Ego potřebujeme, nemůžeme jako lidské bytosti žít bez něho. Ale ego musí být usazeno na správném místě, a nesmí si hrát na velitele. Medicína může být úžasná. Přinášet mnoho dobrého. Nabízet pomocnou ruku.

Přicházet s léky na genetické choroby, zachraňovat životy u akutních stavů, musí ale nutně změnit svůj přístup u chronických onemocnění. Vše je tak, jak má být. Což ale neznamená mlčet a jít dále cestou, která se v roce 2019 ukazuje jako slepá.

Lidé se mají právo dozvědět, že neexistují nevyléčitelné nemoci, ale že pouze neexistuje zázračný lék, který chronickou nemoc vyléčí. Mají právo být informováni, že se mohou uzdravit, ale že vyléčit je může pouze pochopení a změna jejich přístupu k životu.

Že tou změnou je cesta za zpracováním podvědomých destruktivních vzorců, sesazení ega z velitelské židle a úprava životního stylu a prostředí, ve kterém se nacházejí. Jestli tu šanci na změnu využijí nebo ne, je jejich volba, ale musí dostat nabídku. Tohle pochopí jen někteří lidé a někteří lékaři. Pro ty jsem tady s pomocnou rukou.

Jak? Pro lékaře nabízíme v Institutu funkční medicíny a výživy kurzy a pro lidi zpracováváme nejrůznější edukační materiály a přednášky a zároveň budeme rozšiřovat možnosti, kam se obrátit.

Často se řeší, že je to pro lidi, kteří na to mají peníze, protože tento personalizovaný přístup nehradí pojišťovna. Ano, je to i o penězích a ty souvisí právě se systémem hodnot.

Lidé často vrazí peníze do aut, dovolených, koníčků, domácích mazlíčků, spotřebního zboží, cigaret, večírků, atd. než do svého zdraví. To je opět jejich volba.

Zdraví rozhodně není za peníze, je za ochotu se změnit.

Knihu Jan Vojáček: Umění být zdráv naleznete zde

CO JE TO NADMĚRNÝ STRACH O ZDRAVÍ Jednou z nejrozšířenějších nemocí je diagnóza

Bezprostřední příčinou je stresová reakce, která vzniká například při nemoci, úrazu, vyčerpání, pracovních či osobních potížích a spouští bludný kruh stresového prožívání.

Následné příčiny, které udržují obavy o zdraví a neumožní jejich pozvolné odeznění, ale naopak vytvářejí stále nové obavy, jsou založené na nadměrném zabezpečování se před tělesnými příznaky. Nadměrné zabezpečování vychází z nepřiměřených obav z toho, jak se bude situace vyvíjet.

Projeví se přehnanou kontrolou všeho, co souvisí se zdravím, opakovaným ujišťováním se u druhých, vyhýbání se potenciálně „zdraví škodlivým“ aktivitám apod.

OTEC MĚL STEJNÉ POTÍŽE A ZEMŘEL

Roman přestal kouřit před deseti lety. Loni měl často pocit, že by mohl dostat srdeční infarkt. V práci byl pod vzrůstajícím stresem, protože musel pracovat stále více. Aby se vyrovnal s tímto stresem, více pil. Největší Romanův problém byly bolesti v hrudníku. Šel proto k praktickému lékaři. Ten mu udělal nějaká vyšetření a pak řekl, aby si nedělal starosti.

Doporučil ho také ke kardiologovi (specialista na choroby srdce), který provedl vyšetření a řekl Romanovi, že má srdce v pořádku. Bolesti se ale vrátily. To Romana vyděsilo. Stejnými příznaky trpěl jeho otec, který nakonec na infarkt zemřel. Roman začal navštěvovat lékaře znovu a znovu. Při každé návštěvě ho lékař znovu ujistil, že nemá žádné známky náběhu na infarkt.

A poslal Romana na další vyšetření a laboratorní testy.

Jednou při výročí otcovy smrti se Roman cítil tak mizerně, že byl přesvědčen, že zemře. Kromě bodavých pocitů na hrudi se také třásl, potil a těžce dýchal. Strašně mu začalo bušit srdce, chvílemi měl pocit, že se udusí. Jeho manželka Lída se tak vyděsila, že zavolala lékaře.

Po pečlivém vyšetření lékař zjistil, že Roman prožil záchvat paniky. Přes všechny tělesné příznaky nebyl Roman skutečně tělesně nemocen. Místo toho lékař navrhl, aby šel Roman za psychiatrem. Roman dostal strach, že to znamená, že si o něm myslí, že se zbláznil.

Ve skutečnosti trpěl tím, čemu se říká strach o zdraví, tedy psychickým problémem, který je léčitelný.

Co jsme se dozvěděli z Romanova příběhu?

· V době objevení potíží vzrůstal stres z práce.· Prožíval tělesné příznaky (bolesti hrudníku, pocení, třes a obtížné dýchání), které ho velmi znepokojovaly.· Kontroloval své tělo kvůli známkám nemoci a začal se chovat, jako by byl nemocen.

  • · Žádal o ujištění, že není nemocen (hlavně od svého lékaře, ale také od své ženy), čímž se mu ulevilo, ale pouze krátkodobě.
  • VŽDY O SEBE PEČLIVĚ DBEJ, VŽDYŤ VÍŠ, JAK JSI KŘEHKÁ

Zuzana, 20letá sekretářka, je křehce vyhlížející mladá žena, která se od dětství trochu více obávala o své zdraví. Když matka Zuzanu rodila, trvalo to velmi dlouho. V průběhu dětství se o ni matka téměř neustále obávala.

Opakovaně Zuzaně říkala: „Vždy o sebe pečlivě dbej, vždyť víš, jak jsi křehká.“ Přestože byla jako dítě zřídka nemocná, její matka ji nechávala doma, kdykoli byla nachlazená, nebo když hrozila chřipková epidemie.

To utvrdilo Zuzanu v tom, že vyhýbání se nemocným lidem ji ochrání před nákazou, se kterou by se její tělo nevyrovnalo.

Zuzana nedávno opustila domov a přestěhovala se do bytu v centru města. Jedno odpoledne se Zuzana po náročném pracovním dni vrátila domů s bolestí hlavy. Nebylo jí dobře, šla si lehnout do postele. Jak ležela v temném pokoji, vzpomněla si, že četla v novinách o mladé ženě, která měla bolesti hlavy a za několik hodin zemřela na meningitidu.

Zuzana dostala strach, aby se jí nestalo totéž. Bolest hlavy se zhoršovala. Když jí však spolubydlící řekla, že vypadá docela dobře, toto ujištění ji uklidnilo. Zuzana si vzala další den volno a šla do knihovny studovat příznaky meningitidy. Stále se necítila dobře a čtení jí způsobovalo ještě větší bolesti hlavy.

Od té doby se začala Zuzana stále více kontrolovat v tom, co dělá a kam chodí. Když se objevilo pouze slabé bolení hlavy (které se projevovalo dost často), šla ihned do postele a sledovala svoje příznaky. Když byla bolest větší, volala si lékaře nebo šla na středisko. Lékaři ji vždy znovu ujistili, že to není meningitida. Postupně se Zuzana přestala stýkat s lidmi.

Stáhla se do sebe a prožívala smutek. Domnívala se, že dělá to nejlepší, aby si pomohla, přesto se jí zdálo, že se její potíže zhoršují.

Zajímavé:  Bylinky Pro Zdraví Pohlavních Orgánů?

Podobnosti případu Zuzany a Romana:

· také zažívala stres ve svém životě;· měla také tělesné příznaky – bolesti hlavy;· těmito příznaky se hodně zabývala, zaměřovala se na ně: „bolí mě hlava natolik, abych zavolala lékaře“;· žádala o ujištění, které ji krátkodobě ulevilo;· co se dělo, vidíme na diagramu (obr. 2).

Tělesné příznaky vznikají z mnoha příčin a tělesná nemoc může být jednou z nich, ovšem často se objevují podobné příznaky jako důsledek stresu, deprese či úzkosti. Naše tělo totiž reaguje tělesnými změnami i na běžné obavy a starosti. Když je někdo dlouhodobě přetížen, vystaven stresu nebo se něčeho obává, může mít příznaky, které vypadají jako tělesná nemoc.

Například může mít pocit, že nemůže dýchat, že mu buší srdce, má stažený žaludek, nutí ho to jít opakovaně močit, bolí ho hlava, záda, břicho. Typické pro prožívání stresu je mít bolesti na hrudníku a mravenčení v prstech. Člověk si však může začít vykládat tyto příznaky jako známky vážné nemoci a myslet si, že je skutečně nemocen.

Tyto myšlenky vedou k tomu, že začne být velmi vystrašený. Obavy samy pak vedou k výskytu dalších tělesných příznaků … a tak dále v bludném kruhu.

Tělesné příznaky jsou skutečné, i když jsou způsobeny stresem, vyčerpáním, úzkostí nebo depresí. Člověk je doopravdy prožívá, nevymýšlí si je. Problém je však v jejich interpretaci.

Ukázka z knihy Nadměrný strach o zdraví, nakladatelství Portál Odkaz na knihu a redakci

Komplikuje diagnóza po internetu léčbu?

Na rizika spojená s tímto „nešvarem“ upozorňuje nová studie, za níž stojí American Academy of Paediatric. Internet je skvělý pomocník a pro mnoho rodičů je prvním zdrojem informací, když dítě onemocní. Jenže spoléhat při vysvětlení příznaků nemoci jen na to, co nám během chvilky nabídne internetový vyhledávač, není určitě rozumné. Nevědomky můžete klidně dítě nakonec ohrozit.

Získané nesprávné informace, hlavně ty neodborné, mohou vést ke špatným rozhodnutím ze strany rodičů. Může dojít k narušení důvěry mezi rodiči a ošetřujícím lékařem dětí. „Internet je mocný informační nástroj, ale nemá rozum a neumí přemýšlet.  Pouhé zadání jednotlivých příznaků do vyhledávače opravdu nemusí odrážet skutečnou lékařskou situaci.

Tyto diagnostiky generované počítačem mohou pacienty nebo rodiče mylně navést na diagnózu a ti pak pochybují o schopnostech svých lékařů a vyžadují druhé stanovisko nebo trvají na dalších zbytečných vyšetřeních svého dítěte, čímž zpomalí léčbu,“ upozornila na nedokonalosti diagnózy po internetu pediatrička Ruth Milanaiková která působí na Hofstra Northwell School of Medicine v New Yorku.

Její zkušenosti potvrdila i výše zmíněná studie. Podle ní informace na internetu mohou ovlivnit důvěru rodičů ve správnou diagnózu lékaře a mohou vést ke zpoždění léčby.

Pokus s vyrážkou

Do výzkumu se zapojilo 1 374 rodičů, kteří dosáhli průměrného věku 34 let a měli alespoň jedno dítě mladší 18 let. Všem účastníkům studie byly předloženy informace o dítěti, které má vyrážku a zhoršující se horečku po dobu 3 dnů, přičemž příznaky onemocnění neustupují. Poté byli rozdělení do tří skupin.

V první skupině účastníci obdrželi obrazovky s informacemi z internetu. Ty popisovaly příznaky spálové angíny, infekčního onemocnění projevující se vyrážkou a také bolestmi v krku spolu s horečkou. Nemoc není většinou závažná a lze ji zvládnout pomocí antibiotik. Pokud ale není léčena, může vyvinout do revmatické horečky a v některých případech způsobit poškození srdce.

Druhá skupina účastníků dostala internetové informace, které obsahovaly vybrané příznaky Kawasakiho choroby, akutně vznikající horečnatého onemocnění, při kterém dochází k zánětu stěny malých a středně velkých tepen. Velice často bývají postiženy koronárních tepny, což jsou tepny, vyživující srdce.

Nemoc je závažnější a také vzácnější než spálová angína, ale příznaky má dost podobné – horečka, bolest v krku a vyrážka. Pokud se nemoc diagnostikuje, je zapotřebí rychlé léčby protizánětlivými léky. Jinak může dojít k velmi závažnému postižení srdce, které může mít fatální následky končící smrtí.

Třetí skupina rodičů – kontrolní skupina neobdržela žádné informace z internetu.

Všem účastníkům bylo nakonec sděleno, že lékař dítěti  diagnostikoval spálovou angínu. Oproti kontrolní skupině, kde lékaři důvěřovalo 81 % rodičů, důvěřovalo názoru lékaře v první skupině (informace o spálové angíně) 90, 5 % rodičů.

Ale 21,4 % rodičů by si vyžádalo ještě konzultaci s dalším lékařem (v kontrolní skupině to bylo 42 %.

Ve skupině, která obdržela informace o Kawasakiho chorobě, věřilo názoru lékaře 61,3 % rodičů a 64,2 si vyžádalo další konzultaci s jiným lékařem.

Podle Milanaikové tyto výsledky studie znamenají, že by rodiče měli řešit své obavy ohledně zdraví svých dětí v první řadě s ošetřujícím lékařem. A informace, které získají přes internet, by měli vždy raději ověřit právě u odborníků.

Čtěte také:

Výsledky amerického výzkumu potvrzuje i řada místních maminek.

Tereza 33 let, 2 děti: „Když byly děti malé, googlila jsem docela často, hlavně když nastala nějaká nemoc o víkendu nebo mimo pracovní dobu naší pediatričky.

Postupem času se už ale člověk naučil řešit dětské nemoci po svém, zjistil, co dítěti vyhovuje, co ne, co mu zabírá a co nezabírá, co vyžaduje konzultaci s doktorkou a co zvládneme sami. U každého dítěte je to jiný, proto člověk i ty rady z netu musí brát s rezervou.

Navíc musím říct, že máme skvělou pediatričku, která mi dala vždycky správnou diagnózu, dobře poradí a případně, když je třeba, rovnou pošle na vyšetření k odborníkovi.

Nikdy se na mě netvářila, že jsem přecitlivělá nebo přechytralá, když jsem se jí ptala, jestli by to nemohlo být to nebo ono, spíš mě uklidnila, proč si myslí, že to je něco jiného (např. když jsem se bála klíšťové encefalitidy, protože to úplně odpovídalo příznakům).“

Andrea, 30 let, 1 dítě: „Tak naše pediatrička je na zblblé matky z internetu docela už alergická. Jednou se mi svěřila, že nejhorší jsou ty, co dají na rady nějakých anonymních matek v diskuzích.

A jejich názorům tak věří, že se s ní v ordinaci zbytečně dohadují a zbytečně třeba komplikují doporučenou léčbu. Já už se taky několikrát přesvědčila, že jsem se díky internetu nechala zbytečně vyděsit.

Takže raději zavolám a nechám si od doktorky poradit přímo.“

Diagnóza zdraví – diagnóza zdraví

  • Dnes ráno nás probudil úplněk ve Lvu, provázený plným zatměním měsíce, které pro nás připravilo nádherné barevné představení od oranžové, přes červenou a na okrajích i tyrkysovou. Kdo nebyl líný jako já a vstal brzy ráno, mohl vidět tu krásu na vlastní oči, já už se jen kochám fotkami tohoto zázraku přírody.Všeobecně úplňky uzavírají, co ukončeno má být, nabízejí možnost srovnání se, přijmutí sám sebe, pochopit co se dělo a proč se tak dělo. Lev je znamení ohnivé, odvážné, hrdé a kreativní. Využijme energii Lva a pusťme se odvážně do nových projektů či idejí, které už dlouho tvoříme jen ve své fantazii. Pusťme je ven, dejme svým snům křídla a vraťme oheň vášně svému srdci. Buďme sami sebou, nebojme se projevit své talenty, svoji kreativitu, svoji originalitu a jedinečnost. Nedlužíme to světu, ale jen sami sobě.
    • Zdravotně si dávejte pozor na srdce, aortu, krevní oběh, krevní tlak, srdeční puls.
    • Přestaňme pochybovat sami o sobě a svých schopnost a začněme konečně žít své životy přesně tak, jak si přejeme a kam nás vede naše srdce.
    • Krásný úplněk přátelé
    • Ivana
  • Máme tady první novoluní nového roku a je ve znamení Kozoroha. Jako každé novoluní, je i toto o konci a začátku, o možnosti začít znovu a jinak. Je perfektní čas na restart i ten správný čas pro předsevzetí.

    Pokud se to bude týkat kariéry, práce či jakýchkoliv nových projektů, je přáno našim záměrům. Novoluní přináší silné energie na podporu vytrvalosti, stability a budování kariéry a s tím spojené hmotné zabezpečení.

    Nedostaneme ale nic zadarmo, jen je možnost využít příznivých konstelací a vyhrnout si rukávy a udělat to, co je potřeba udělat.

    S odhodláním a nasazením si začít plnit vlastní vizi svého života, protože to za nás nikdo jiný neudělá. Pokud je potřebná změna úhlu pohledu, udělejme to.

    Někdy pomůže podívat se na svět jinýma očima, najít nové vize, konkrétní myšlenku, která pohne celým procesem, vedoucímu k našemu cíli.

    Buďme vděčni za zázemí, které pro nás tvoří naše rodina a za její hodnoty. Vděčnost jako taková, by nás měla provázet každým dnem, nejenom novoluním. Naše vděčnost za to, co už ve svém životě máme, otevírá dveře novým příležitostem a přináší ještě více toho, za co být vděčný.

    I dnes je ten správný den začít uskutečňovat své sny a zhmotňovat svá přání, stačí se jen rozhodnout a jít si za tím. Co dnes rozhodneme a uděláme podle svého nejlepšího vědomí, svoje výsledky přinese. Možná ne zítra, možná ne za týden, ale přijdou. Stačí si jen věřit a věřit v sílu svých myšlenek i vyřčených slov.

    Zdravotně si dávejte pozor na kolena, klouby, páteř a páteřní svalstvo, kosti, šlachy a vazivo, kůži, vlasy, slezinu a orgán rovnováhy.

    Přeji krásný nedělní den přáteléIvana

  • Nastalo přesně v 17 hodin a 2 minuty a opět máme možnost zbavit se všeho nepotřebného, vyložit z našeho vlaku jménem život náklad, který už dosloužil a pro naši další cestu ho již nepotřebujeme. A naopak otevírá možnost přehodit výhybku a vydat se úplně jiným směrem a k jiné cílové stanici. Energie tohoto novu je hodně o emocích, je to intenzivní spojení s naší podstatou, s naším pravým já. I díky podzimnímu času se otáčíme více do sebe, ke svému zdroji energie a odhazujeme masky, jejichž nošení nás stojí příliš mnoho síly a je to již zbytečné. Buďme pravdivý sami k sobě a upřímní k našemu okolí. Odhoďme strachy z odsouzení a posuzovaní druhých. Přestaňme řešit problémy jiných, někdy je lepší je nechat, ať si je vyřeší sami a tím i mohou najít svoji cestu i sami sebe. Sílu toho novoluní jsme mohli pociťovat již od neděle, podivné sny, vzpomínky na minulost, to staré chce odejít a uvolnit cestu novému. Opět nás to vrací do našeho srdce, naslouchat mu a mít se rád. Přijměme i tu část našeho já, která skrytá pod povrchem a předstírající, že k nám ani nepatří, ta totiž může způsobovat nerovnováhu v našem životě a motání se v kruhu. Síla lásky, odpuštění, laskavosti a vděčnosti transformuje naše stíny a přináší světlo do našeho žití. Tak přeji šťastné vykročení do nového lunárního cyklu a mějte se rádi
Zajímavé:  Co Je Alergie Na Laktozu?

Nová odhalení o následcích koronaviru na zdraví. Může vyvolat i cukrovku

Co všechno v těle koronavirus způsobí? Vědci odhalují stále nové dopady.

Nejen plíce, ale i cévy, mozek nebo kůži. Studie naznačují, že nový koronavirus může zdraví zasáhnout víc, než se ještě před pár měsíci předpokládalo.

SARS-CoV-2 vyvolal na vědeckém poli záplavu výzkumů, studií a odborných textů. Světová zdravotnická organizace (WHO) eviduje takových publikací skoro 15 tisíc. Přesto zůstává nový koronavirus i nemoc, kterou způsobuje, v mnoha ohledech velkou neznámou. Dlouhodobé zdravotní dopady se navíc mohou studovat ještě roky.

Už nyní ale z množství dat vyplývá, že jde o mnohem víc než předvídatelný a jednoduchý respirační virus, který zasahuje pouze dýchací soustavu.

Studie zveřejněná v odborném časopise The Lancet nedávno popsala covid-19 nejen jako onemocnění dýchacích cest, ale také jako cévní nemoc. Vědci zdravotní potíže pacientů spojují s množením viru v endoteliálních buňkách. Ty tvoří hranici mezi cévní soustavou a tkáněmi a ovlivňují přesun látek přes cévní stěnu.

Uvádí přitom příklad 71letého muže s transplantovanou ledvinou, u kterého byla diagnostikována nemoc covid-19, a který následně zemřel na selhání několika orgánů. Po analýze transplantované ledviny se ukázalo, že se virus replikoval právě v endoteliálních buňkách. Zánětlivé buňky spojené s endoteliálními se našly také v jeho srdci, tenkém střevě a plicích.

Selhání mnoha orgánů se objevilo také u 58leté obézní ženy, která měla diabetes a vysoký tlak a zemřela na srdeční zástavu. Také u ní odborníci našli zanícené buňky endotelu v plicích, srdci, ledvinách a játrech.

Autoři studie napsali, že se při covid-19 jako vstup do buněk využívají receptory ACE2 – enzymy nacházející se na vnější stěně buněk plic, cév, srdce, ledvin a střev. To by vysvětlovalo, proč se nemoc projevuje tolika různými symptomy.

„Ta studie popisuje důkaz o mikroskopickém poškození a virové infekci v cévách v četných orgánech u tří pacientů nakažených virem SARS-CoV-2.

 Odpovídá to přibývajícím vědeckým a klinickým důkazům, že virus SARS-CoV-2 může infikovat a poškodit kromě plic četné další orgány jako ledviny, srdce, střeva a játra tím, že poškodí endoteliární buňky, jež pokrývají vnitřní stěnu cév,“ uvedl šéf amerického centra pro zdravotnické inovace Russell Medford.

Otazníky už dříve vyvolával další ze symptomů nemocných – četné krevní sraženiny. Washington Post už koncem dubna informoval o tom, že jsou podle amerických lékařů právě sraženiny odpovědné za významnou část úmrtí. V univerzitní nemocnici v Atlantě byly zjištěny až u 40 procent nakažených.

Při pitvách obětí koronaviru byly v jejich plicích nalezeny stovky mikroskopických sraženin. Větší mohou v mozku nebo v srdci vyvolat infarkt, napsal server.

I když se lékaři neshodují v názoru, proč sraženiny vznikají, mnoho z nich se domnívá, že právě ony mohou být odpovědné za podstatnou část úmrtí pacientů s diagnózou covid-19.

 Vysvětluje to podle nich také to, proč část nakažených zemřela doma.

Server MIT Technology Review v souvislosti s krevními sraženinami upozornil zejména na zvýšené riziko mrtvic, které se objevují i u mladších pacientů.

Virus ale může způsobovat i některé neurologické potíže a symptomy – část pacientů s covid-19 si například stěžuje na ztrátu čichu a chuti.

Jedna ze studií, kterou server cituje, takový jev detekovala dokonce u 65 procent pozitivně testovaných.

Další z nových poznatků o koronaviru naznačují, že může poškozovat buňky, které produkují inzulín. Upozornil na to časopis Nature.

Jedním z pacientů, u kterého se v souvislosti s covid-19 vyvinul diabetes, je 18letý student Finn Gnadt z německého Kielu. Koronavirem se podle Nature nakazil v půlce dubna, ačkoliv nepociťoval žádné příznaky. Později se u něj ale objevilo náhlé vyčerpání a neustálá žízeň. Začátkem května mu lékaři diagnostikovali diabetes prvního stupně, který se podle nich rozvinul právě kvůli koronaviru.

Většina diabetiků se potýká s tím, že jim buňky slinivky břišní, které produkují potřebný inzulin, zničí vlastní imunitní systém.

Ošetřující lékař Finna Gnadta je ale přesvědčený, že je v tomto případě zdevastoval virus. Odborníků, podle kterých virus skutečně diabetes může podnítit, přitom přibývá.

Doposud se přitom o cukrovce mluvilo spíše jako o jednom z faktorů, který naopak zhoršuje průběh covidu.

U většiny lidí s touto nemocí vlastní imunitní systém omylem zničí beta buňky slinivky břišní, které produkují inzulin. V případě německého studenta podle jeho lékaře tyto buňky zničil virus.

„Cukrovka je při nákaze covidem jako dynamit,“ řekl pro Nature vědec Paul Zimmet z australské Monash University v Melbourne, který se nyní na spojení mezi oběma chorobami zaměřil.

Jiní vědci však připomínají, že je třeba záležitost ještě zkoumat. „Počty okolo diabetu s předchozím onemocněním covid-19 musíme sledovat a posoudit, zda se čísla zvyšují, či naopak snižují oproti běžným hodnotám,“ řekl Naveed Sattar z University of Glasgow.

Před covid-19 by se měli mít na pozoru i pacienti s kardiologickými problémy, patří totiž mezi skupiny, kterým hrozí komplikovanější průběh nemoci. Stejně tak by však neměli zanedbávat preventivní kontroly.

„Úplně přímá postižení srdečně-cévního systému ve smyslu fibrilace síní nebo cévních mozkových příhod nejsou, zdá se, tak výrazná – řada pacientů s koronavirem, kteří mají těžký průběh, má spíše žilní trombózy, plicní embolie, ale ne tyhle dvě diagnózy.

Také nemáme moc dat o tom, že by virus přímo napadal srdce. Jsou to spíše druhotné následky a dopad těžkého infekčního průběhu, než že by to bylo primární postižení.

Ale když začne srdce selhávat, prognóza pacientů je neblahá,“ uvedl pro Seznam Zprávy kardiolog a předseda české kardiologické společnosti Aleš Linhart.

Rizikovými faktory přitom mohou být cukrovka, obezita, kouření či vysoký krevní tlak.

„Z těch, kteří mají nemoc tak vážnou, že virus zasáhne srdce, jich nepřežije už padesát procent,“ uvedl už dříve v rozhovoru pro Seznam Zprávy šéf kardiologie motolské nemocnice Josef Veselka.

Koronavirus však dokáže znatelně narušit i běžné fungování obranyschopnosti lidí. U části pacientů s covidem se vyvíjí nebezpečná cytokinová bouře. Cytokiny obvykle aktivují bílé krvinky k tomu, aby zabíjely infekční mikroorganismy, zejména bakterie a viry.

Nadměrná produkce cytokinů však ohrožuje zdraví. Generuje vznik nebezpečných toxických látek, které sice usmrtí vše živé, ale současně i vlastní buňky.

Při sepsi dochází k cytokinové bouři, tedy k takové koncentraci zánětových faktorů, při níž poklesne krevní tlak a selžou funkce životně důležitých orgánů.

Jak bouři zabránit, nyní zkoumají třeba vědci z 1. lékařské fakulty a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Pomáhat by mohla znalost molekuly interleukinu-6 (IL-6), která při spouštění cytokinové bouře hraje významnou roli.

Zkoumání této molekuly interleukinu se věnuje Centrum nádorové ekologie (CEN) univerzity.

„IL-6 je molekula naprosto potřebná k tomu, aby byla zahájena imunitní odpověď, která je nutná k potlačení infekce,“ uvedl hlavní vědecký koordinátor centra a přednosta Anatomického ústavu 1. LF UK Karel Smetana.

Jedním dalších průvodních jevů covidu je vyrážka, která byla vypozorována zejména u mladších pacientů a trvala po dobu několika dní.

Jako takzvané covidové prsty označují lékaři červené hrboly na prstech zejména dolních končetin, které jsou bolestivé na dotek a mohou svědit. Podle ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a přednosty Dermatovenerologické kliniky FNKV a 3.

 lékařské fakulty UK Petra Arenbergera se u některých pacientů objevily jako jediný příznak onemocnění covid-19. „Covidové prsty jsou pro dermatology něco nového,“ dodal Arenberger.

Pacienti s takovými kožními příznaky by podle něho měli být vyšetřeni na nákazu novým koronavirem.

Vyrážka pravděpodobně vzniká jako zánětlivá reakce kůže na antigen viru spojený s ischemií končetin, tedy onemocněním tepen v končetinách nebo krevními sraženinami.

Kožní příznaky covidové infekce se vyskytují asi u 20 procent pacientů. Objevují se obvykle třetí až pátý den onemocnění a posléze samy odeznějí.

Mezi další kožní příznaky nového koronaviru patří například kopřivka, mramorovaná kůže a drobné krevní výrony na dolních končetinách.

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector