Jsou Vonné Svíčky Zdraví Škodlivé?

Škodlivost vonných svíček na naše zdraví Ne každá vůně, která je použita ve vonných svíčkách je zdraví prospěšná a někdy může být i škodlivá. Při spalování vonných svíček může docházet k uvolňování škodlivých, rakovinotvorných látek do prostoru. Nebezpečné mohou být také pro astmatiky.
Zkoušky ukázaly, že pokud si doma zapálíte vonnou svíčku, můžete svému dýchacímu systému dodat více benzenu, než když se budete procházet podél rušné silnice. Benzen je karcinogenní a způsobuje zejména rakovinu plic a leukémii. Dále pak může zapříčinit bolesti hlavy, pocity únavy nebo zrychlovat srdeční tep.

Jaké svíčky jsou zdravé?

Pokud chcete mít jistotu, že svíčka není zdraví škodlivá, kupujte ty ze včelího či rostlinného (palmového nebo sójového) vosku nebo bio svíčky.

Jak dlouho může hořet svíčka?

Při dlouhém hoření se vosk více rozpálí a svíčka ubývá rychleji. Při vyšší teplotě vosku se zároveň přehřívá sklenice a následný dotek může dost pálit. V Rozvoněno jsme zjistili, že ideální doba hoření je cca dvě hodiny. Při hoření v rozpětí jedna až dvě a půl hodiny Vám naše svíčky vydrží hořet až 25 hodin.

Kolik dát vůně do svíčky?

Co se týče vůně, ty se prodávají vmalých lahvičkách podobně jako esenciální oleje do aromalamp, které ovšem můžete do svíčky také použít. Na jednu svíčku spotřebujete zhruba 15 až 20 kapek vůně, která se do vosku přidává po jeho obarvení.

Co se deje s voskem?

Může mít i jiný rotačně souměrný tvar, třeba tvar kužele apod. Používají se ale i tvary jehlanu, hranolu či zcela nepravidelné tvary, ty se vyskytují zejména u tzv. ozdobných svíček (postavy osob, figurky zvířat, srdíčka, zvonečky, vánoční stromky apod.)

Zajímavé:  Příznaky Nádoru V Břiše?

Čím psát na svíčku?

Na svíčky je možné též použít obtiskový papír z naší nabídky, který se dá potisknout v inkoustové tiskárně.

Jaký vosk je nejlepší na svíčky?

Řepkový vosk

Tento vosk se perfektně hodí pro výrobu tzv. kontejnerových svíček, neboli svíček ve skle. Jedná se o směs řepkového vosku smíchanou s jinými druhy přírodních vosků, například s voskem včelím. Tímto smícháním se zlepší kvalita hoření, což se hodí právě pro svíčky ve skle.

Jak dlouho vydrží hořet čajová svíčka?

Čajové svíčky jsou umístěné v hliníkových kalíšcích a mají bavlněný knot. Při hoření produkují minimální množství sazí a každá vydrží hořet přibližně 8 hodin.

Které svíčky hoří nejdéle?

Přírodní vosky jsou sice o poznání dražší než běžný parafín, jedná se však o dlouhodobou investici – svíčky z nich vyrobené totiž vydrží hořet až o polovinu déle.

Jak dlouho vydrzi svíčka?

Použitím řady konstrukčních a materiálových změn životnost zapalovacích svíček vzrostla běžně na 30 a v ideálním případě i 100 000 km,‘ uzavírá Stach. V praxi je ale třeba reálně měnit svíčky již zhruba po 40 – 60 tisících kilometrech.

Kolik aroma do vosku?

Zapamatujte si, kolik gramů vosku máte. Na 120 ml svíčky budete v dalším kroku potřebovat 3 ml esenciálního oleje, aby aroma svíčka příjemně voněla.

Kolik vonného oleje do svíčky?

Aby vám přírodní svíčky provoněly prostor, musíte tam dát opravdu hodně esenciálních olejů (na 120 ml svíčky klidně 60 kapek = 3 ml).

Kolik vůně do vosku?

Mělo by to být 6 – 10% z celkové hmotnosti vosku. Liší se to podle intenzity vůně éterických olejů, těžším vůním stačí nižší koncentrace, jemné vůně musíte dát víc.

Co obsahuje svíčka?

Při spalování může parafínový vosk uvolňovat do ovzduší toxické těkavé organické sloučeniny včetně acetonu, benzenu a toluenu, což jsou známé karcinogeny. Mezi dalšími látkami ve složení parafínových svíček najdete také acetaldehyd, formaldehyd nebo akrolein.

Zajímavé:  Nové Léky Na Spaní?

Co obsahuje parafín?

Parafín (též parafin) je bílá, v surovém stavu spíše nažloutlá až nahnědlá, amorfní směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků (alkanů). Je bez chuti a zápachu, ve vodě nerozpustný. Získává se při destilaci ropy nebo krystalizačním odparafínováním hnědouhelného dehtu, popřípadě se vyrábí katalytickou syntézou.

Co obsahuje vosk?

Vosky jsou estery vyšších mastných kyselin a vyšších jednofunkčních (jednosytných) alkoholů. Nejčastějšími mastnými kyselinami obsaženými ve voscích jsou kyselina palmitová, kyselina laurová, kyselina myristová či kyselina stearová, pak je doplňují další nasycené kyseliny (většinou s délkou uhlíkového řetězce C24-C30).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector