Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Jestli alespoň jednou za čas zamíříte do Jasné, určitě se znáte od vidění. A možná i z doslechu. Hotel Tri Studničky je celebrita Demänovské doliny a mně se konečně po letech chození kolem, plánování a povzdechování si: „Příště už budu ale opravdu bydlet tady!“, podařilo opravdu bydlet tady.

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

S kolegyní Mirkou, která je v Pelikánovi specialistka na pobyty a ve špičkovém hotelnictví vyrůstala, jsme zamířily otestovat, co vám vlastně nabízíme. Ačkoliv recenze hotel opěvují, budeme ho opěvovat i my? A tak jsme se šly podívat přímo do kuchyně (doslova).

Mají rádi dospělé

Tri Studničky jsou první Adult Friendly hotel v Jasné. Co to znamená? Znamená to, že se ve dvě ráno neprobudíte kvůli pláči z vedlejšího pokoje, ve vířivce nenajdete plavat křupky a na snídani nebudou ani v devět vyjezené palačinky. Mě to zaujalo hned.

Děti miluji, ale občas při večeři upřednostním hudební kulisu zpěváka s kytarou před nadšeným výskáním. Vsadím se, že i unavení rodiče by alespoň jednou za rok vyvážili pobyt v tomto hotelu zlatem a safíry.

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Nerozumějte tomu ale špatně, děti do hotelu nemají zakázaný vstup, jen pozornost se zde soustředí právě na pohodlíčko dospělých.

Pokud patříte mezi typy, které bez svých dětí nechtějí jít ani na krok, Jasná nabízí rovnou několik skvělých hotelů, kde na ně čeká spousta programu a kde se super zabaví i ony. ????

AKČNÍ POBYTY V HOTELU TRI STUDNIČKY

Oscara za nejlepší obývák získávají…

…Tři Studničky. Hotelové lobby bývá obvykle prostor, kde si dám drink a pak se odtud vytratím na pokoj. Zde je vše hezké, dřevěné, útulné a vonící po jehličí. V krbu praská oheň a já se cítím, jako kdybych vstoupila do uklidňujícího videa na YouTube. Na uvítanou vám nabídnou Demänovku a přes den jsou zde připraveny koláčky. Prostě jen tak.

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Pravidlo číslo 1

Dejte si polopenzi. Čtyři chody se rovnají čtyřnásobná radost. Každý večer vás čekají opravdu výjimečně dobrá jídla, která vás překvapí.

Kanadskou ústřici si dala i “vegetariánka” a nelitovala toho. Boršč zase není něco, co si z jídelního lístku vybírám já, ale tento mě zahřál u srdce.

Losos na šafránovém rizotu chutnal přesně tak, jak doufáte, že se vám jednoho dne podaří uvařit i doma.

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Dezerty si zaslouží vlastní odstavec. Místní specialita Sedm textur čokolády je jako procházka pohádkovou továrnou Willyho Wonky. Dýňové crème brûlée bude planout ohněm přímo před vámi, abyste měli ještě lepší zážitek.

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Jedinou nevýhodou polopenze je, že budete stále spekulovat, jak ochutnat a la carte menu. Vřele doporučujeme například udon nudle s kari, mangem a krevetami. V Demänovské dolině umí vařit i špičkovou Asii, o čemž vás rádi přesvědčí.

Během večeře máte pocit, že personál je tam jen tehdy, když ho potřebujete. A že se to celé servíruje tak nějak přirozeně a samo od sebe. Když se na ně však podíváte, spiklenecky se usmějí. Samozřejmost? Ne úplně. Mnoho dobrých restaurací o takových zaměstnancích pouze sní.

Gastro v hotelu Tri Studničky je proslulé a my jsme byly NADŠENÉ! Vaří se tu lahodně, kreativně a zdravě. Ať už nejíte maso, podezřívavě koukáte na kalorie nebo si naopak rádi dopřejete něco lokálního, na tuto kuchyni budete myslet ještě měsíc po návratu domů.

Divadlo v sauně

Když zavřu oči a představím si, jak by měl vypadat luxusní wellness v horském hotelu, vybaví se mi něco takového:

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Všude dřevo, vířivka uvnitř při svíčkách, vířivka venku pod hvězdami, sauny v dřevěném domku, horská pláž a zlatý hřeb programu… ledový potok. V hotelu Tri Studničky se totiž po horké sauně ochlazují ve sprše pouze amatéři. Frajeři musí zatnout zuby a vlézt do Demänovky. Ty endorfiny rozhodně stojí za to. ????

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

A že se ten zážitek z lebedění si ve wellness dá ještě umocnit vás přesvědčí saunové rituály. V Studničkách si na pomoc přivolali skutečné mistry (Slovenska i světa) z agentury Saunalife, kteří kromě zábavného mávání ručníkem před překvapenými tvářemi účastníků své řemeslo ovládají skutečně poctivě.

My jsme vyzkoušely ruské tradice v podobě masáže větvičkami, mátově-meduňkových olejů přidaných do ledových koulí a přírodního peelingu z cukru obohaceného o mátové lístky. Kromě skvělého divadla, uvolněných dýchacích cest a povznášejícího pocitu na duši se dozvíte, jak se vlastně správně saunovat.

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Bezplavková zóna

Schválně, víte kolikrát je nejlepší jít do sauny? Co mít na sobě? Co určitě nemít na sobě?

Venku nechte všechny plavky, pantofle, župany a ideálně i pocit studu.

Marek Homza, spoluzakladatel Saunalife, nám v rozhovoru prozradil, že při saunování je nejzdravější a nejhygieničtější nesedět zamotaný v prostěradle jako kokon, který čeká, kdy z něj bude motýl, ale dát si prostěradlo pod sebe (i pod nohy) a vyhřívat se jako nás Bůh stvořil. Uvnitř bývá velmi tlumené světlo a často tolik páry, že na vás stejně nikdo neuvidí.

Když se i ocitnete v centru, kde je na výběr několik saun, není ideální snažit se stihnout všechno a běhat z jedné sauny do druhé. Vyberte si tři nebo čtyři, dopřejte si ochlazení a určitě nevynechejte odpočinek v relaxační místnosti.

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Ano Babi, lyžovaly jsme

Recenzi jsme dělaly začátkem roku, takže ano, zkusily jsme i lyžovačku. A pokud hledáte dobrou lyžovačku, na Slovensku lepší než v Jasné asi nenajdete. Dostanete se tam hotelovým nebo místním skibusem, který jezdí velmi často. Čeká na vás 50 km sjezdovek, freerideové zóny, pohodlné kabinky, vyhřívané sedačky, bufety a restaurace na každém kroku.

Kam se vydat za dobrou lyžovačkou? – vše o zdraví

Náš itinerář? Kávička v Rotundě, odkud dohlédnete až na Vysoké Tatry, polévka na Kamenné chatě kvůli nostalgii a pozdní oběd v restauraci Von Roll, kde vaří opravdu božsky. A samozřejmě jsme přitom stihly i lyžovat. Sever, Jih, Koska, Krupová…

Studničky mají pro všechny své hosty ještě jedno překvapení. Fast Pass je něco jako VIP vstupenka do zákulisí. S tímto skipasem nebudete čekat ve frontách a celé lyžování se vám bude zdát ještě svižnější.

I když hotel není přímo u sjezdovky ve stylu – vyjdeme z lobby rovnou na lyžích, braly jsme to jako plus. Když po celém dni brázdění svahů zamíříte z mírného chaosu a shonu střediska zpátky do Studniček, budete mít pocit, že jste po dlouhém dni znovu doma. ????

Letní aktivity nejsou o nic horší

Jestli chcete pořádnou túru, můžete zkusit hřebenovku Nízkých Tater nebo jednoduše výstup na Chopok, Ďumbier a jiné krásy tohoto pohoří. Ale energii načerpáte i procházkou po Demänovské dolině, například k Vrbickému plesu.

Kdy naposledy jste byli v jeskyni? Z největší jeskynní soustavy na Slovensku sestávající z přibližně 30 jeskyní je veřejnosti přístupná i Demänovská jeskyně svobody, která je považována za jednu z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších jeskyní u nás.

Nekompromisní verdikt!

O tomto hotelu jsem snila dlouho. Ve skutečnosti to bylo ještě lepší! Tri Studničky jsou bezchybné! A v momentech, kde by oko zkušeného hoteliéra mohlo něco mikroskopické vytknout, nastoupí úsměv a přívětivost personálu. A jestli je něco důležitější než špičkové služby, je to špičkový přístup. A Studničky mají obojí.

O tři týdny později

Mirka stále vypráví o skialpovém ránu a azurové obloze, já se jdu přihlásit na kurz vaření čtyřchodového menu a hledám, kde v mém okolí najdu wellness s horským potůčkem. Asi bude ale jednodušší rovnou rezervovat termín na další měsíc v hotelu Tri Studničky. ????

AKČNÍ POBYTY V HOTELU TRI STUDNICKY

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Zajímavé:  Priznaky Chlamydie U Zien?

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected]. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected]. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.

Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky – stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka – cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:

Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny

Publikováno: 18.2.2015

Opět je tu zima. Roční období, které mnozí proklínají, a to nejen kvůli mínusovým teplotám či nadílce sněhu, ale také pro kratší den, který v některých lidech vyvolává depresi. Mně však mínusové teploty ani kupy sněhu, podobně jako mnoho dalších milovníků zimních sportů, nestraší, spíše naopak.

Každé roční období má své kouzlo, ale zima a zejména období zimních dovolených patří k mým nejoblíbenějším částem roku. Zpravidla si zimní dovolenou s rodinou či přáteli sháníme až na poslední chvíli, ale tentokrát jsme udělali výjimku.

Chtěli jsme si totiž zalyžovat ve špičkové rakouské lyžařské oblasti Nassfeld, která sama o sobě nepatří k těm nejlevnějším, a to navíc během top sezóny v době školních prázdnin.

Proto jsme už několik měsíců dopředu sedli k internetu a v předstihu si vyhledali ubytování v soukromí, ze kterého jsme sice museli autem několik minut do centra dojíždět, ale přesto se nám zdál poměr ceny vůči kvalitě a nabízeným službám příznivý. Z Bratislavy je to do zmíněné lokality přibližně 450 kilometrů, což se dá s kratšími přestávkami autem pohodlně zvládnout za 6 hodin.

Takže ani cesta tam a zpět nebyla příliš únavná, a tak si třídenní lyžovačku již od prvního dne mohli spolu s námi ostatními pořádně vychutnávat i „naši řidiči“.

Nassfeld – lyžovačka s krásnými výhledy

Hned v úvodu musím přiznat, že lyžování v regionu Nassfeld-Pressegger See v rakouské spolkové zemi Korutany, která sem každoročně přiláká obrovské množství vyznavačů zimních sportů, splnila všechna naše očekávání a nabídla nám dokonce i něco navíc.

Už po příjezdu na parkoviště bylo vidět, že ani zdaleka nejsme jediní, kteří se rozhodli strávit zimní dovolenou právě v tomto středisku. Obrovské parkovací plochy, které byly kvůli lepší orientaci rozděleny na menší parkoviště, řídili šikovní navigátoři, kteří nás nasměrovali k nejbližším volným parkovacím místům.

Z parkoviště se dalo k pokladnám a nástupní stanici na lanovku dostat buď vláčky, které zde během provozní doby lanovek a vleků neustále jezdily, nebo také na lyžích po boční cestičce, která však byla poměrně mělká, a tak pro snowboardisty méně vhodná. U pokladen nás čekal jeden menší šok, který však do konce dovolené z našich pamětí úspěšně vymazala mnohá další, příjemná překvapení.

Jedna menší nepříjemnost, jinak samá pozitiva

Než se nám podařilo koupit permanentky, museli jsme v řadě před pokladnou strávit více jak hodinu.

Když jsme se konečně dočkali a vyžádali si skipasy od jedenácti hodin, paní za okénkem nás odbyla, že to bychom si museli počkat ještě 20 minut, neboť ty se přece prodávají až přesně v jedenáct! Když jsme se jí snažili vysvětlit, že než se nám podaří vystát frontu na turniket k první lanovce, která nás vyveze nahoru, bude dávno po jedenácté, pouze si něco zamumlala a už chtěla obsluhovat dalšího. Tak jsme se tedy rozhodli, že nervy máme jen jedny, a koupili jsme si rovnou vícedenní jízdenku, přestože jsme věděli, že dnes se na lanovku před jedenáctou nedostaneme.

Po ne zrovna nejpříjemnějším úvodu, který nám na chvilku ubral z našeho nadšení, na nás až do konce dovolené čekala jen samá pozitiva. Perfektně upravené sjezdovky, které měří celkem až 110 kilometrů, uspokojí opravdu všechny milovníky lyžování a snowboardingu.

Na svazích jezdí 30 bezpečných a moderních lanovek i vleků, takže kromě prvotního vyčkávání v údolní stanici kabinové lanovky jsme navzdory top sezóně nikde nemuseli čekat ve frontě déle než pár minut.

Na děti a začátečníky zde čeká několik cvičných areálů, kde mohou využít i služeb zkušených lyžařských instruktorů.

Na své si zde přijdou i party mladých, které sem kromě dobrého lyžování přitahují především horské bary, ve kterých hraje hlasitá muzika, a kde se o zábavu nejednou stará zkušený DJ nebo jiný skvělý bavič.

 I ti nejnadšenější lyžaři, kteří zde mohou bez přestávky prolyžovat celý den, aniž by se dvakrát ocitli na stejném svahu, či dokonce milovníci freeride zón, kteří si zde na více místech mohou do sytosti užít prašanu, nebudou z návštěvy Nassfeldu rozhodně zklamáni.

Jedno z nejlepších lyžařských středisek v Evropě – Nassfeld, které se nachází v nadmořské výšce 610 až 2200 metrů, je výjimečné i svou garancí sněhu. V celém Rakousku nenajdeme místo, kde si můžeme být jistí takovou kvalitou a množstvím sněhu.

Díky geografické poloze, která středisku Nassfeld zajišťuje bohaté srážky od Jadranu, dosahuje pravidelná průměrná zimní sněhová pokrývka až 180 cm. A to ještě není všechno! Středisko Nassfeld, které patří do první desítky nejlepších rakouských lyžařských středisek, je zároveň i jedním z nejslunečnějších.

Pokud máte rádi opravdu dlouhé sjezdy, tak i pro vás je toto středisko ideální. Sjezd do údolí, který můžete absolvovat bez zastavení, dosahuje úctyhodných 7,6 km. No, pokud můžu říct sama za sebe, úplně mi stačilo, když jsme se přesouvali kratšími sjezdy od jedné lanovky ke druhé a vychutnávali si neskutečně krásné výhledy a úžasné lyžařské terény.

Dalšími „nej“ této oblasti jsou např. nejdelší osvětlená sjezdovka v Alpách či nejdelší kabinková lanovka v Alpách (známá jako Millennium Express). Za zmínku také stojí množství příjemných bufetů, horských barů či restaurací přímo na svahu.

Ty kromě kvalitního občerstvení často nabízejí i slunečné terasy s lehátky, které jsme s oblibou vyhledávali zejména během oddechových přestávek. Milou samozřejmostí pobytu je i množství aktivit, společenských akcí a další zábava, která na návštěvníky Nassfeldu čeká přímo na svazích.

  • Text a foto: O. Maňáková
  • Překlad: Stanislava Waniová

Vložit nový příspěvek

Publikováno: 24.6.2020

Přinášíme vám několik rekreačních tipů a nápadů na aktivní dovolenou v Korutanech na slunném jihu Rakouska.

Publikováno:

Tip na výlet: Velké Karlovice na Valašsku. Na jaře za orchidejemi, v zimě za lyžovačkou, po celý rok za překrásnými výhledy

Velké Karlovice v údolí Vsetínské Bečvy jsou jedním z nejhezčích moravských prázdninových rezortů.

Typická valašská obec s množstvím roubených chaloupek má neopakovatelné kouzlo, jehož využila třeba i Česká televize, která tu natáčela populární seriál Doktor Martin. Ano, právě Velké Karlovice jsou oním seriálovým Protějovem.

Neváhejte a navštivte tohle malebné místo na pomezí Moravskoslezských Beskyd, Javorníků a Hostýnsko-vsetínské hornatiny – nudit se nebudete v žádném ročním období. A to ani při koronavirových opatřeních.

Velké Karlovice mají něco pro každého. Milovníci architektury a kulturního dědictví zde mohou obdivovat řadu starých lidových staveb, které jinak znají třeba z rožnovského skanzenu. Pro sportovní nadšence jsou Karlovice přímo rájem.

V zimě tu totiž najdou hned několik lyžařských areálů (Kyčerka, Razula, Machůzky, U Bambuchů) a dlouhé kilometry běžkařských tras, v létě pak speciální bikerské resorty pro blázny do horských kol. A na své si přijdou i tradiční turisté, blízké i vzdálenější okolí obce je totiž protkáno množstvím turistických značených cest.

Zajímavé:  Časté nachlazení - vše o zdraví

Pokud se sem vypravíte na jaře, uvidíte v Česku netradiční věc – louky plné vstavačovitých orchidejí. Pravidelně takhle rozkvétá třeba louka pod hotelem Horal.

Do Velkých Karlovic se pohodlně dostanete třeba vlakem, který jezdí ze Vsetína a staví v Novém Hrozenkově a Karolince. Právě v Karlovicích pak trať končí. Problém nebude ani s ubytováním (pokud tedy výlet necháte až na období po skončení protiepidemických omezení), Karlovice jsou svými ubytovacími kapacitami na davy turistů dobře připravené.

Zajímavá místa přímo v Karlovicích

Dominantou obce je v prvé řadě roubený barokní kostel Panny Marie Sněžné. Kulturní památku nechal v roce 1754 vystavět hrabě František ze Žerotína. Stavba má atypický půdorys řeckého kříže, přičemž obvodové stěny jsou lomeny celkem čtyřiadvaceti úhly. Zprostředka kostela vystupuje věžička s cibulovou bání.

V sousedství kostela pak stojí soubor dalších dřevěných staveb, které dnes slouží jako Karlovské muzeum. Jeho expozice vykreslují život lidí na Valašsku. Rodiny s dětmi se místo do muzea můžou vydat na naučnou Kulíškovu cestu, která zábavnou formou přibližuje přírodní zajímavosti Beskyd. Začíná u hotelu Pod Javorem a měří jen asi dva a půl kilometru.

Rozhledna Miloňová

Kdo se nebojí kopců, měl by se vydat na Miloňovou. Tak se jmenuje 846 metrů vysoký kopec vypínající se severovýchodně od Karlovic. V roce 2012 tam postavili dřevěnou rozhlednu.

Měří 24 metrů a je z ní krásný pohled na okolní kopce, za dobré viditelnosti jsou ale vidět třeba i vrcholky Hrubého Jeseníku. Výhodou rozhledny je fakt, že je celoročně volně přístupná.

Za návštěvu tak jednak nic nezaplatíte, jednak se nemusíte bát, že bude zavřená – covid necovid.

Nejvhodnější přístup k rozhledně je z městské části Leskové, odkud je to až na vrchol zhruba tři kilometry. Směr udává zelený turistický okruh.

Bájné Jezero a Soláň

Za dalšími pozoruhodnými místy zamiřte asi pět kilometrů na sever od centra Velkých Karlovic. V tichém údolí na úbočí hory Kotlová se ukrývá malé jezero, nazvané jednoduše – „Jezero“.

Vzniklo patrně následkem sesuvu půdy teprve před několika staletími. Zajímavé je ale hlavně díky pověstem, které se k němu vážou. Jednu z nich dokonce zařadil do své sbírky Národních pohádek Karel Jaromír Erben.

Vypráví o chalupníkovi, který pomohl tajemnému černokněžníkovi vylákat z jezera dva draky.

Turistickým magnetem je ale spíš nedaleký vrch Soláň. Mnoho lidí jej považuje za vůbec nejhezčí místo celých Beskyd. Přezdívá se mu „vrch umělců“, protože ho vyhledávají tvůrci snad všech oborů.

Po jeho hřebeni vede naučná stezka zdobená sochami především valašských autorů. Celý vrch tak vlastně slouží jako jakási galerie v přírodě. Výstavu s exponáty valašských umělců ostatně najdete i v místním informačním centru.

To je nepřehlédnutelné, má totiž podobu typické valašské zvonice.

  • Spoustu dalších tipů na neotřelé výlety nabízí náš speciál ČESKO KŘÍŽEM KRÁŽEM.
  • Snímky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii:

Fotogalerie 5 fotografií

    Sněhem zaváté. Kam se vydat na výlet, abyste si užili bílou zimu i dobré jídlo

    Předpovědi hlásí, že jaro je za rohem. Pokud jste si letos sněhu moc neužili a chtěli byste alespoň jeden den zažít opravdovou zimu, tady je pár tipů, kam vyrazit za sněhem, a navíc se při tom dobře najíst.

    Bedřichov

    aktuální výška sněhu: 19 cm

    Kde se najíst: Stánek Maliník

    Na trase stezky z Bedřichova na Černou Nisu narazíte na stylové občerstvení. Ke stánku Maliník, který stojí na místě původního stánku, kde se po dlouhé roky servíroval klasický párek v rohlíku a grog do plastového kelímku, se teď sjíždějí foodies z celého Česka.

    Stojí sice trochu opuštěně na hraně lesa nad Bedřichovem, ale vevnitř se dějí věci. Na pultě je vyskládaných několik druhů slaného koláče quiche, čerstvě napečené sladké pečivo a bábovka.

    V menu jsou navíc vedle polévky lokše s trhaným masem, místní signature dish, kvůli kterému sem všichni jezdí.

    Tip: Bedřichov je kousek od Liberce, tak vyjeďte lanovkou k vysílači.

    Janov nad Nisou

    aktuální výška sněhu: 14 cm

    Kde se najíst: Královka

    Na tuhle rozhlednu s restaurací a hotelem v jenom rozhodně stojí za to vystoupat. Nejenže při slunečném dni uvidíte vysílač v Liberci, ještě se dobře najíte. V samoobslužné restauraci si můžete naservírovat horské klasiky jako guláš s knedlíkem, pečené koleno nebo řízky s bramborovým salátem.

    Dolní Malá Úpa

    aktuální výška sněhu: 29 cm

    Kde se najíst: Hradečanka a Pivovar Trautenberk

    Z Horní Malé Úpy se pomalu, ale jistě stává nové centrum dění na úpatí Sněžky. Pokud se rozhodnete udělat si výlet na nejvyšší horu Česka, zastavte se právě tam. Hned pod sjezdovkou vás uvítá dřevěná horská chata Hradečanka. Tu majitelé nedávno zrekonstruovali a proměnili na butik hotel s příjemnou restaurací v přízemí, kde vás zahřejí nejen speciality kuchaře z Itálie, ale i rozpálený krb.

    Hned přes silnici naproti Hradečance se navíc nachází vyhlášený Pivovar Trautenberk, který možná zvenku na první pohled působí jako klasická horská chata, uvnitř ale najdete designový interiér, a hlavně – skvělé místní pivo. Doporučujeme Trautenberk 17 Black IPA.

    Horní Maršov

    aktuální výška sněhu: 18 cm

    Kde se najíst: Hostinec Na Kopečku

    Jen kousek od Dolní Malé Úpy, v Horním Maršově, se můžete stavit v legendárním Hostinci Na Kopečku. Ten sice před pár lety změnil majitele, který celý objekt zrekonstruoval a významně proškrtal menu, slavné klasiky tu ale pořád najdete. Jestli máte chuť na sladké, dejte si borůvkového blbouna – jen pozor, malá sladká tečka to rozhodně není.

    Příchovice

    aktuální výška sněhu: 36 cm

    Kde se najíst: U Čápa

    Když se rozhodnete udělat si výlet na jednu z nejhezčích moderních rozhleden v Česku Maják. Na vrcholku věže se otvírá pěkný výhled na Železnobrodsko a Semilsko v pozadí s vrchem Kozákovem.

    V jejím suterénu můžete navštívit i malé muzeum Járy Cimrmana, které připomíná jeho pobyt na Liptákovsku. Až vám z té „historie“ vyhládne, jděte si sednout do restaurace U Čápa.

    V klasické horské chatě vás zahřeje nejen silný hovězí vývar, ale i kachlová kamna, která jsou dominantou celé místnosti.

    Jeseníky – ski areály, sjezdovky

    • KamZaSněhem.cz
    • Sjezdovky
    • Jeseníky

    Řadit dle data vložení aktuality
    V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na červené sjezdovce „Sportovní“ o délce 500 m. V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na modré sjezdovce dlouhé 560 m.

    V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na sjezdovkách Kopřivná I. a Kopřivná II. Delší z nich měří 1350 m. V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na sjezdovkách Sportovní, Slunečná a Family. Dohromady cca 3 km sjezdovek.

    Ráno přimrzlé, jasno, modro, fronty na pomě jako před 30 let, ostatně všechno je to absolutně „retro“. Pro děti úžasný zážitek, protože tohle už nikde nezažijí. Bohudíky ale za tuto možnost, že se někde dá ještě lyžovat v koronasezóně, se zavřenými hranicemi. Odpoledne pár lidí ve frontě, rozměklé, krásné jarní lyžování.

    Provoz vleků na Pradědu byl obnoven ve středu a každým dnem jsou do provozu přidávány další vleky a sjezdovky – aktuální stav na https://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/jeseniky/praded/lanovky.

    S ohledem na aktuální omezení je přeprava na vlecích povolena pouze s min. 2m rozestupem na nástupišti, ochranou úst a nosu na nástupišti. A užitím rukavic po celou dobu jízdy na vleku – dle https://www.figura.cz/, kde jsou i další podrobnosti.

    Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

    Super lyžovačka, prubnul jsem 5 sjezdovek a nikde nic vydřenýho, v týdnu naprosto bez front, sobota odhadem 15 minut na Expresu z modrý strany, jen 5 od červený 🙂 Na Nový rok odpoledne na horní poma jen s bezvýznamnou frontou (jednotky lidí), také sedačky přijížděly semtam prázdné. I přes den zasněžovali spojku se sjezdovky Slamník na „Béčko“ Na horní pomě dnes v 10:30 i 13:30 fronta desítek lidí, viz foto. Běžkař křižující sjezdovku po Jesenické magistrále musí být opatrný, aby se sjezdařům moc nepletl 🙂 V Branne naplno jedou snezna dela,sjezdovka ma podklad,sem tam zledovatele a kaminky. V provozu jen lanovka a modra sjezdovka, ostatni zatim bez snehu. Idealni svah pro deti na uceni s lanovkou. Bylo super lyžování. Bude se ještě od 1.4.2019 . Lyžovat? Díky. M. L. Silný vítr převíval nový sníh 5-10 cm, kam chtěl, neurolbováno. Sněžník cca v 10 hod zastaven provoz, totéž Slamník. Sjezdovka B v 10 hod již hromady i při malém počtu lyžařů. V provozu zůstala pomalá lanovka U Slona. Pod ní pěknej freeride. Sněžení se střídalo se slunečním svitem. Zalidněnost malá. Kdyby to ráno ujely rolby, tak mohl přírodní sníh zůstat na sjezdovkách a nemusely se odkrývat plotny. Tak ho odnesl vítr. Asi je levnější vyrobit technický děly. Však si to zaplatí lyžaři za plné jízdné i když můžete pouze tak na půl areálu. Zdravím,dostali nás,vzhledem k počasí/vítr,sníh/ jsme chtěli zakoupit jednotlivé jízdy,ač je měli v nabídce,na pokladně nebyly k dispozici,přidal se i déšť,to lyžovat už nešlo,a tím nás na osobu stála jedna jízda lanovkou víc jak 100 Kč,to neumí ,dle mých zkušeností, ani rakušáci.Vše pro spokojenost návševníků,pardon vlastní kapsy.Jen tak dál !!!! Kraličák (Hynčice pod Sušinou)
    Z 30 na 31 snezilo a sjezdovky nebyly 31 vůbec upravene, byla na nich vrstva sněhu. Takže už kolem 10hodiny to bylo voraniste plne bouli a ledových ploten. Přitom to stačilo ráno ujet. Sjezdovky moc pěkně upravené. Jede sice jen hlavní sjezdovka a dětský vlek, který je zdarma-třetí malý vlek nejede, ale to vůbec nevadí, ten je stejně pomalý. A k tomu přímo u sjezdovky hospůdka s vynikající kuchyní a menu jen za 49,- Za mě naprostá spokojenost. Za ceny hlavní sezóny dostanete následující služby: neupravenou rozbitou sjezdovku, kterou neprojela rolba. Na pomě se projedete po blátě a kamenech a zničíte si lyže. Žádáte vlekaře, aby to šli alespoň zaházet, je vám řečeno, že je mu to líto, ale nejsou lidi, je tam sám a nemůže opustit nástup. Pak jdete na pokladnu a žádáte vrácení peněz nebo slevu, protože služby neodpovídají ani ceně sezóny vedlejší, neúspěšně. Vyžádáte si číslo na majitele, zavoláte a dostane se vám vysvětlení, že ho to nezajímá, řešit to nebude, že je to váš problém, a to vše poměrně arogantním tónem. Ok, je to naše blbost, že jsme naletěli, příště budeme chytřejší. Následující den jedeme do blízkých Kunčic a vidíme, že při stejných sněhových podmínkách a počasí to jde na výbornou a parádně si zalyžujeme. Kde je tedy chyba? Kraličák (Hynčice pod Sušinou)
    Na Silvestra jezdil Vlek 1 – kotva, lyžovalo se bez front – více kotev jezdilo prázdných než obsazených, když jsme šli 2x okolo. Od 30.12. koukám na net kdy se mohu vydat na lyže ! Vaše zprávy ok – přijeďte jezdíme. Až teprve známá z Králik skutečné info nejezdi – počkej až bude opravené zasněžování !!! Začněte informovat pravdivě a vyplatí se vám to více, než když ujedu 100km a budu zklamaný . To pak máte reklamu daleko působivější §!!!!!!!!! U pokladen na informační tabuli bylo psáno, že jsou otevřeny všechny sjezdovky v té dolní půlce, ale pořádně jezdit se dalo jen na jedné části. Levá sjezdovka nebyla projetá vůbec a část té hlavní byla sice projetá rolbou, ale takovým způsobem, že rolba vytáhla na sníh hlínu, trávu a kamení a tak to tam zůstalo. Na internetu je napsáno úplně něco jiného než ve skutečnosti jede pouze jedna sjezdovka nová,která je zledovatělá tak na nějaký úraz a na ty druhé které
    údajně prezentujete,že jedou tak se nedalo dostat
    nýbrž byl zapadený skibus a nikdo nevěděl kdy ho
    výtáhnou takže za ty peníze bylo nejlepší akorát to

    počasí tak se nad sebou zamyslete příjemný den

    Areal je v pohode, lidi malo, snehu take, ale da se v pohode lyzovat, hnede fleky jen dole u nastupu na lanovku. Asi nejlepsi podminky v Jesenikach v Koutech, ale nic moc, snih je jen na sjezdovkach, dole hodne hnede a fleky a hafo lidi, fronty na vleky.Jezdi vse.
    Branna a Paprsek nedoporucuju, je to tam uz dost vydrene.Na zasnezovani je teplo, dokud nenapadne, nema to moc smysl. Se zahájením provozu se bude muset počkat, až pořádně nasněží, nebo bude dostatečný mráz na zasněžování. Zatím na těch sjezdovkách, které jsou už uježděny rolbou, sice bílá barva nad hnědou převládá, ale na spuštění vleků to ještě zdaleka není. igdyž je sníh vlhký tak se i tak super lyžuje ok dne-7.4. bych tam doporučila jít každýmu mi sme tam dnes byli 6hodin a byli sme jen trochu mokrý ten vlhký sníh je jak prachoví kdo tam dneska byla tak at napiše na web!sky arealu-dolní Lipová-Lazenský vrch Dolní Lipová – Lázeňský vrch
    lyžovani je velmi skvělé a máte to tam pěkně zařízené. Dolní Lipová – Lázeňský vrch
    Kopec v noci krásně přituhl. Je krásně urolbován. Podařila se dosněžit stopa pod vlekem. Nic nebrání super lyžovačce na Klepáčově. Večerní lyžování na vleku BLV(500m) a upraveném kopci!!! brusleni? kde to by se tam vzalO? snehove podminky idealni, cca 80cm ztvrdleho podkladu a na nem 5cm prasanu, teplota i pres den slabe pod nulou. Vsechny sjezdovky v provozu a dobre upravovane, rano nas vsude ceka manchester. Fronty na vleky zadne nebo do 3minut. Slunecno. Kraličák (Hynčice pod Sušinou)
    Zatím se tu nejezdí, ale začínají rolbovat a upravovat svahy, staví novou čtyřsedačku na Vysoký Klínovec, která bude obsluhovat všechny sjezdovky na tomto kopci. Zatím je v provozu pouze krátká poma, sedačka ještě tenhle víkend nejezdí.

    Webkamery – Jeseníky

    Nejnovější články

    KamZaSněhem.cz mění po 12 zimách provozu strukturu webu. Rozdělení ČR na 12 hlavních lyžařských oblastí je minulostí. Zprávy o sněhových podmínkách budou nově členěny dle okresů.

    Harrachov je známý hlavně skokanskými můstky a skiareálem. Běžeckých tratí se však v okolí nachází snad ještě víc, než sjezdovek. Nastoupit na běžky můžete na více místech na okrajích města. Kam až můžete dojet z Harrachova po upravovaných tratích?

    Stožecko v jihovýchodní části Šumavy zůstává stranou pozornosti většiny lyžařů. Je pravda, že častěji bojuje s nedostatkem sněhu. Když ale přijde bohatší zima, míst s tolika různorodými možnostmi výletů na běžkách v ČR moc nenajdete.

    Další novinky a články

    Obecná diskuse

    8 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 2.5.:

    Téma přednosti ve stopě se sice posunulo někam trochu jinam, než jsem očekával, ale nevadí 🙂

    Když to jde a neomezuji/neohrožuji tím někoho…

    Přejít do obecné diskuze

    Poradna pro běžkaře

    • Jak namazat běžky
    • Jak se obléct na běžky
    • Lyže se skinem – výhody a nevýhody
    • Více článků s radami na Sporticus.cz

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Adblock
    detector