Kolik Stojí Léčba Diabetu?

Léčba stojí miliardy. Jen u Všeobecné zdravotní pojišťovny jde téměř o osm miliard korun. Výdaje na léčbu cukrovky za posledních pět let stouply o 1,3 miliardy Kč a pomalu atakují hranici 8 miliard. Největší část nákladů, skoro 70 %, jde na léky na recept.

Kolik stojí pumpa na cukrovku?

Inzulinové pumpy jsou velmi drahé. Jedna přijde až na sto tisíc korun. „Další peníze stojí senzory, které pacientům nepřetržitě měří hladinu glukózy v krvi, aby mohla pumpa inzulin správně dávkovat,“ vysvětlil Pavel Krupička ze Svazu zdravotních pojišťoven. Cena se tak navýší ještě o čtvrtinu.

Co hradí VZP diabetikům?

na diagnostické proužky pro stanovení hodnot glukózy v krvi. na příslušenství k inzulinové pumpě (baterie, zásobníky inzulinu, sety infuzní kovové/teflonové) na senzory k přístroji na kontinuální měření glykémie nad rámec množství hrazeného z veřejného zdravotního pojištění na port pro aplikaci inzulinu.

Na co má narok diabetik 2021?

„Pacientům léčeným injekčními neinzulinovými antidiabetiky nebo inzulinem do dvou dávek denně nebo s nediabetickou hypoglykemií je hrazeno množství 400 kusů za rok,“ vysvětlil Vlastimil Sršeň. Pokud užíváte inzulinovou pumpu nebo inzulinové pero, máte ročně nárok dokonce na 1 500 kusů proužků hrazených pojišťovnou.

Kdo má nárok na inzulínovou pumpu?

Tyto testovací proužky pro stanovení ketolátek jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění pouze pro těhotné diabetičky, diabetiky I. typu léčené inzulinovou pumpou bez ohledu na věk a diabetiky do 18 let. Na úhradu proužků ke stanovení ketolátek je nárok i po porodu.

Kolik stojí Inzulinove péro?

Inzulínová pera už od 147 Kč | BENU.cz.

Jak nosit inzulinovou pumpu?

Konvenční inzulinová pumpa s hadičkou

Tento typ inzulinové pumpy můžete nosit např. na opasku. Inzulin proniká do těla pomocí infuzního setu s hadičkou, jehož kanyla je zapíchnuta do podkožní tukové tkáně.

Zajímavé:  Parkování Lékař Ve Službě?

Co všechno proplácí Všeobecná pojišťovna?

Dospělí

  • Pohybové aktivity.
  • Odvykání kouření
  • Pomůcky a služby pro diabetiky.
  • Trénink paměti.
  • Vyšetření kožních znamének.
  • Příspěvek na preventivní vyšetření karcinomu prsu.
  • Očkování
  • Příspěvek na prevenci onkologických onemocnění
  • Kam na vyšetření na cukrovku?

    Praktický lékař má samozřejmě navíc možnost kdykoli během péče o nekomplikovaného diabetika 2. typu daného pacienta odeslat ke konzultaci nebo kontrolnímu vyšetření ke specialistovi –diabetologovi.

    Kdo řeší cukrovku?

    Pacienty s diabetem 1. typu a těžší případy diabetu 2. typu by měl samozřejmě sledovat vždy diabetolog. Praktický lékař má samozřejmě navíc možnost vás kdykoli během péče odeslat ke konzultaci nebo kontrolnímu vyšetření ke specialistovi – diabetologovi.

    Jak funguje inzulínová pumpa?

    Základem pumpy je displej s tlačítky, pomocí kterých si pacient volí jednotlivé její funkce. Dále obsahuje zásobník, kam se vkládá inzulin. Na zásobník je napojena tenká hadička (tzv. infuzní set), která je na druhém konci zakončen kanylou s kovovou (případně teflonovou) jehlou.

    Jak často měnit jehly v glukometru?

    Bohužel s ohledem na úhradu poměrně malého počtu jehel (na rok) pojišťovnou a nutnosti (u některých pacientů) aplikace několikrát denně, toto doporučení o výměně jehly po každé aplikaci není dodržováno. Někteří diabetici mění jehly alespoň jedenkrát denně, někteří, když se jim zdá, že dochází k otupení.

    Co je to cukrovka?

    Diabetes melltius, česky zvaná úplavice cukrová, odtud pochází známější název cukrovka. Je to onemocnění látkové výměny, kdy v těle nedochází k dostatečné přeměně cukrů a k poruše zpracování tuků, bílkovin, minerálních látek a vody.

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Adblock
    detector