Léčba Anorexie A Bulimie?

Prvním krokem léčby je zrušení důsledků hladovění zvýšením tělesné hmotnosti a normální skladba potravy. U lehčích případů toho lze dosáhnout ambulantně, u středně těžkých a těžkých případů je nezbytná hospitalizace. Farmakologická léčba může být často užitečná, zvláště užívání antidepresiv.

Jak probíhá léčba anorexie?

Léčba může probíhat ambulantně, formou denního stacionáře nebo i za hospitalizace. O nejvhodnější formě léčby rozhoduje lékař: bere přitom v úvahu nejen tělesný stav, ale i sociální a psychické faktory. Psychoterapeutická léčba může probíhat individuálně nebo ve skupinách.

Jak pomoci cloveku s poruchou příjmu potravy?

Pokud je toho na vás příliš, obraťte se na poradenské centrum, případně vyhledejte pomoc klinického psychologa či psychoterapeuta, který vám pomůže vaše emoce zvládat. Porucha příjmu potravy totiž není zátěží pouze pro postiženého, ale i pro jeho rodinu, resp. nejbližší okolí.

Jak pomoci nekomu s anorexií?

Vyhledejte si odbornou literaturu o poruchách příjmu potravy a čerpejte informace – v Centrech Anabell takovou literaturu najdete a můžete si ji zapůjčit. Blízký, který má nějakou z forem poruch příjmu potravy, nemusí být dostatečně motivován nebo nemusí dělat v začátcích své léčby velké pokroky.

Co je bulimie a co anorexie?

Poruchy příjmu potravy

Jde o okruh onemocnění, kam patří mentální anorexie (odmítání jídla), bulimie (záchvaty přejídání a zvracení) – a také přejídání spojené s jinými psychickými poruchami, například se stresem.

Jak dlouho trvá léčba anorexie?

„DÉLKA LÉČBY ANOREXIE ÚZCE SOUVISÍ S TÍM, V JAKÉM STAVU PŘIJDE NEMOCNÝ ZA PSYCHOTERAPEUTEM. POKUD NEMOC TRVÁ PÁR MĚSÍCŮ, DÁ SE ÚSPĚCHU V LÉČBĚ DOSÁHNOUT TAKÉ V ŘÁDECH MĚSÍCŮ.

Kde se léčí poruchy příjmu potravy?

Úprava stavu výživy (realimentace) je nutným předpokladem pro umožnění základní léčby poruch příjmu potravy, kterou je psychoterapie. Psychiatrická klinika FN Brno zajišťuje jako jediné pracoviště v České republice takovouto komplexní zdravotní péči o pacienty s poruchou příjmu potravy od dětství až do dospělosti.

Zajímavé:  Moje lékárna Dezinfekční gel na ruce 100ml – vše o zdraví

Jak pomoci Bulimičce?

Jak si mohu pomoci sám

V první řadě byste ho měli poctivě dodržovat, neměli byste odkládat nebo přesouvat terapeutická sezení, také byste se neměli snažit měnit stravovací režim a plán stravování. Měli byste ho dodržovat, i kdyby to pro vás bylo někdy míň pohodlné.

Jak zvladnout anorexii?

Jak se vypořádat s anorexií a bulimií

 1. První krok: Uvědomte si svůj problém! Netrpíte právě vy poruchou příjmu potravy?
 2. Druhý krok: Zaměřte se na svůj strach. Zkuste se zamyslet nad tím, odkud pramení vás přehnaný strach z tloušťky.
 3. Třetí krok: Zvyšte svoje sebevědomí!
 4. Kroky další

Jak poznat zacatek anorexie?

Příznaky anorexie

 1. odmítání jídla.
 2. nespokojenost se sebou.
 3. hubnutí
 4. únava.
 5. zvracení
 6. podvýživa.
 7. deprese.
 8. apatie.

Co je to mentální anorexie?

Mentální anorexie (lat. anorexia nervosa) je porucha příjmu potravy, kdy postižený výrazně omezuje množství konzumovaného jídla. Kromě toho pacient(ka) někdy nasazuje další „opatření“, kterými si udržuje podváhu, např. vyvolává zvracení.

Jaký je rozdíl mezi bulimii a anorexii?

Často bývá anorexie propojená s nárazovou nezvladatelnou extrémní potřebou jídla, které je bezprostředně vypuzeno z těla ven zvracením, pak hovoříme o bulimii. Příznaky projevující se u anorexie mohou mít také řadu příčin závažnějšího onemocnění. Vždy je třeba se svěřit do rukou lékaře.

Co je to bulimie?

Co je mentální bulimie? Mentální bulimie je charakterizovaná opakovanými záchvaty přejídáním se velkým množstvím kalorické stravy a jejím vyzvracením nebo následnými hladovkami, užíváním anorektik, laxativ, diuretiky, manipulací s inzulínem u diabetických pacientek, či hormony na štítnou žlázu.

Jak se projevuje bulimie?

Mentální bulimie neboli bulimia nervosa je porucha přijmu potravy, při které nemocný trpí záchvaty přejídání, po kterých následují deprese, pocity viny a tělesný diskomfort. Charakteristickým rysem je kombinace nutričního strádání, epizod přejídání a následného zvracení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *