Léky Na Astma Kortikoidy?

Kortikoidy na astma Inhalační kortikosteroidy jsou hlavním lékem u většiny případů nekontrolovaného astmatu pro svůj silný protizánětlivý účinek. Doporučenou alternativou jsou dnes již jen antileukotrieny (Singulaire), možné je i užití kromanů (Tilade) a teofylinů (Eufyllin).

K čemu jsou kortikoidy známé?

Kortikoidy jsou známé díky protizánětlivým, imunosupresivním a protialergickým účinkům. Využívají se při léčbě astmatu, silných alergických reakcí, atopického ekzému, roztroušené sklerózy, revmatoidní artritidy nebo také některých zánětlivých a nádorových onemocnění.

Co jsou vedlejší účinky kortikoidů?

Vedlejší účinky kortikoidů jsou například: 1 Vznik Cushingova syndromu 2 Snížená imunita 3 Migréna 4 Poruchy srdečního rytmu 5 Poruchy zubní skloviny 6 Zvýšená chuť k jídlu a obezita 7 Pankreatitida 8 Závrať 9 Ochablost svalů 10 Osteoporóza More items

Jaké jsou inhalační kortikosteroidy schválené klinické použití?

V současnosti existuje 8 molekul inhalač- ních kortikosteroidů schválených pro klinické použití. V České republice je z nich dostupných 6: flutikason furoát (FF), mometason furoát (MF), flutikason propionát (FP), beklometason dipro- pionát (BDP), ciclesonid (CIC), budesonid (BUD).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector