Léky Na Snížení Homocysteinu?

Doplněk stravy s vitaminy B6, B12 a kyselinou listovou, které pomáhají redukovat hladinu homocysteinu. Natural Medicaments Homocystein Activ 90 tablet obsahuje vitamín B6 – pyridoxin, vitamin B12 – cyanokobalamin a folát neboli kyselinu listovou. Tyto aktivní látky přispívají k normálnímu metabolizmu homocysteinu.

Jak snížit hladinu homocysteinu v krvi?

Problémům s vyšší hladinou homocysteinu můžeme čelit přísunem dostatečného množství kyseliny listové a vitamínů B12 a B6. Pomůžeme si konzumací čerstvé zeleniny a ovoce, zvolte například listový salát, brokolici, pomeranče, hrozny, banány či jahody.

Jak vznika homocystein?

Homocystein (systematický název 2-amino-4-sulfanylbutanová kyselina) je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolismu u lidí a jiných savců z aminokyseliny methioninu. Odbourává se na cystein za pomoci vitamínů B (zvláště B6, B12, kyseliny listové).

Jak se zbavit homocysteinu?

U naprosté většiny pacientů se zvýšenou hladinou homocysteinu byly prokázány příznivé účinky vitaminů B řady, zejména kyseliny listové, vitaminu B12 a B6, které vedly ke snížení či normalizaci hladin homocysteinu.

Jak zmerit homocystein?

Vyšetření homocysteinu se provádí z malého množství žilní krve nalačno, vyšetření MTHFR se provádí z malého množství nesrážlivé žilní krve nalačno. Odběr lze provést ve všech odběrových centrech EUC Laboratoří v Praze a dalších městech.

Kde si nechat změřit hladinu homocysteinu?

Rozhodně nehodlám tvrdit, že zvýšený homocystein stojí za nádorovým onemocněním. Klidně si ho však změřit nechte. O změření hladiny homocystinu můžete požádat svého praktického lékaře. Pokud odmítne nebo nebude vědět, co po něm chcete (i to se stává), tak si můžete vyšetření nechat udělat sami.

Co zvyšuje homocystein?

Kouření výrazně přispívá ke zvyšování hladiny homocysteinu. Zároveň zvýšenou tvorbu homocysteinu naznačuje vyšší konzumace živočišných bílkovin. Žádoucí je přijímání vitamínů B9 a B6, tedy konzumace čerstvé listové zeleniny, banánů, avokáda, jater či celozrnného pečiva.

Zajímavé:  Syndrom Karpálního Tunelu Domácí Léčba?

Co ovlivňuje homocystein?

Vysoká hladina homocysteinu často souvisí s nadváhou a obezitou, vysokou hladinou cholesterolu, vysokou hladinou cukru a nevhodnou životasprávou. Pokud ovlivníte všechny předchozí faktory, tak prokazatelně snížíte riziko cévních příhod i smrti. A zároveň tím velmi pravděpodobně snížíte i hladinu homocysteinu.

Co obsahuje homocystein?

Homocystein Activ je doplněk stravy obsahující vitamín B12, vitamín B6, kyselinu listovou a metafolin.

Na co je homocystein?

Vyšetření homocysteinu je vhodné v následujících případech: u osob trpících obezitou nebo nadváhou – lze odhalit riziko srdečně cévních onemocnění včetně infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody (lidově „mozkové mrtvice“)

Co je to kyselina listová?

K čemu slouží kyselina listová

Kyselinu listovou potřebujeme spolu s vitamínem B12 při krvetvorbě, bez ní by byla poškozena tvorba červených krvinek. Dále je důležitá v procesu buněčného dělení a tvorbě nukleových kyselin, nositelů genetické informace. Je nezbytná pro správný růst a vývoj plodu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector