Panadol Junior čípky 10x250mg – vše o zdraví

Položek na stránku:  12 45 90  1 

K léčbě mírné a středně silné bolesti, především bolesti hlavy, zad, zubů, a při…

Humánní léčivý přípravek

K léčbě mírné a středně silné bolesti, především bolesti hlavy, zad, zubů, a při…

Humánní léčivý přípravek

Acylcoffin se užívá při bolestech hlavy, pohybového ústrojí, zubů, nervů a při…

Humánní léčivý přípravek

Acylpyrin je přípravek, který se užívá při horečce a bolesti, hlavně při akutních…

Humánní léčivý přípravek

Acylpyrin + C se užívá ke snížení horečky a bolesti při chřipce a nachlazení. Dále se…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek účinně tlumí bolesti a efektivně snižuje teplotu, ve vyšších dávkách má…

Humánní léčivý přípravek

Tablety Anopyrin patří mezi antitrombotika ze skupiny inhibitorů agregace trombocytů,…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety obsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Kyselina…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek snižuje tvorbu prostaglandinů, a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a…

Humánní léčivý přípravek

Ataralgin je složený přípravek s protibolestivým účinkem obsahující paracetamol,…

Humánní léčivý přípravek

Ataralgin je složený přípravek s protibolestivým účinkem obsahující paracetamol,…

Humánní léčivý přípravek

Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti…

Humánní léčivý přípravek

Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti…

Humánní léčivý přípravek

Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti…

Humánní léčivý přípravek

Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení určený pro děti ve věku od 6 do…

Humánní léčivý přípravek

Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti…

Humánní léčivý přípravek

Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti…

Humánní léčivý přípravek

Lék ve formě horkého nápoje proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti…

Humánní léčivý přípravek

Lék ve formě tablet proti chřipce a nachlazení. Snižuje horečku, tlumí bolesti,…

Humánní léčivý přípravek

Dexoket 10x25mg granule pro perorální roztok je lék proti bolesti.Užívá se ke…

Humánní léčivý přípravek

Symptomatická léčba bolesti mírné až střední intenzity, jako je muskuloskeletální…

Humánní léčivý přípravek

Grippostad se užívá k léčbě příznaků souvisejících s chřipkou nebo běžným nachlazením…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek IBALGIN BABY se používá k tlumení mírné až středně silné bolesti (např….

Humánní léčivý přípravek

Tento přípravek je určen k symptomatické léčbě akutního zánětu horních cest dýchacích a…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek IBALGIN Junior se používá k tlumení mírné až středně silné bolesti (např….

Humánní léčivý přípravek

Ibalgin Plus je indikován u dospělých ke krátkodobé symptomatické léčbě akutní středně…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek Ibudolor obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv….

Humánní léčivý přípravek

Nurofen se užívá při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad,…

Humánní léčivý přípravek

Nurofen se používá u mírných až středně silných bolestí jako jsou bolesti hlavy (včetně…

Humánní léčivý přípravek

Nurofen Junior pomeranč žvýkací tobolky se používá u dětí 7-12 let (při váze 20 – 40…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek Nurofen pro děti 4 % jahoda je určený ke krátkodobé léčbě: horečky (včetně…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek Nurofen pro děti 4 % pomeranč je určený ke krátkodobé léčbě horečky (včetně…

Humánní léčivý přípravek

Nurofen pro děti Active obsahuje léčivou látku ibuprofen, která tiší bolest, má…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek je určen k tlumení lehkých až středně silných bolestivých stavů různého…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek je určen k tlumení lehkých až středně silných bolestivých stavů různého…

Humánní léčivý přípravek

Panadol Baby je určen ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako…

Humánní léčivý přípravek

Panadol Extra Novum působí při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény,…

Humánní léčivý přípravek

Panadol Extra Rapide působí při mírné až středně silné bolesti hlavy včetně migrény,…

Humánní léčivý přípravek

Panadol Junior je určen ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně…

Humánní léčivý přípravek

Potahované tablety pro léčbu bolesti mírné až střední intenzity jako je bolest hlavy…

Humánní léčivý přípravek

Panadol Novum 500 mg zmírňuje mírnou až středně silnou bolest a horečku. Uvolňuje…

Humánní léčivý přípravek

Panadol pro děti jahoda 24 mg/ml snižuje horečku a mírnou až středně silnou bolest….

Humánní léčivý přípravek

Ppřípravek Paracetamol Accord obsahuje paracetamol, který patří mezi analgetika a…

Humánní léčivý přípravek

Paracetamol Aurovitas obsahuje léčivou látku paracetamol, která patří do skupiny léčiv…

Humánní léčivý přípravek

Paracetamol STADA se používá k úlevě od příznaků chřipky a nachlazení doprovázeného…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek Paralen 100 je určený k léčbě horečky, zejména při akutních bakteriálních a…

Humánní léčivý přípravek

Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN 125 tablety, působí proti bolesti a snižuje…

Humánní léčivý přípravek

Tablety Paralen 500 jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek Paralen 500 se používá ke snížení horečky a k léčbě bolesti mírné až střední…

Humánní léčivý přípravek

Tablety Paralen 500 jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a…

Humánní léčivý přípravek

PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná…

Humánní léčivý přípravek

PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná…

Humánní léčivý přípravek

PARALEN GRIP HORKÝ NÁPOJ je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, včetně…

Humánní léčivý přípravek

Zajímavé:  Kinetóza u dětí – co dělat? – vše o zdraví

K odstranění příznaků chřipky a akutních zánětů horních cest dýchacích, včetně horečky,…

Humánní léčivý přípravek

PARALEN GRIP HORKÝ NÁPOJ je určen k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, včetně…

Humánní léčivý přípravek

K odstranění příznaků chřipky a akutních zánětů horních cest dýchacích, včetně horečky,…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST účinně zmírňuje mnoho příznaků chřipky a…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST účinně zmírňuje mnoho příznaků chřipky a…

Humánní léčivý přípravek

V tabletách Paralen Grip chřipka a kašel se příznivě uplatňuje kombinace paracetamolu…

Humánní léčivý přípravek

V tabletách Paralen Grip chřipka a kašel se příznivě uplatňuje kombinace paracetamolu…

Humánní léčivý přípravek

Horečka, zejména při akutních bakteriálních a virových infekcích, bolesti zubů, hlavy,…

Humánní léčivý přípravek

Přípravek PARALEN SUS se podává dětem od kojeneckého věku. PARALEN SUS. působí proti…

Humánní léčivý přípravek

Paramax Combi 30 tablet je přípravek zmírňující bolest a snižující horečku. Paramax…

Humánní léčivý přípravek

Paramax patří mezi léky nazývané analgetika, antipyretika. Léčivá látka je 1g…

Humánní léčivý přípravek

Patří mezi léky nazývané analgetika, antipyretika. Léčivá látka je 1g paracetamol….

Humánní léčivý přípravek

Patří mezi léky nazývané analgetika, antipyretika. Léčivá látka je paracetamol. Tlumí…

Humánní léčivý přípravek

Paramax Rapid se užívá k rychlé a účinné úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech…

Humánní léčivý přípravek

Saridon je kombinace analgetických a antipyretických léčivých látek s malým množstvím…

Humánní léčivý přípravek

Saridon je kombinace analgetických a antipyretických léčivých látek s malým množstvím…

Humánní léčivý přípravek

Obsahuje kombinaci léčivých látek účinných pří úlevě od příznaků spojených s…

Humánní léčivý přípravek

Obsahuje kombinaci léčivých látek účinných pří úlevě od příznaků spojených s…

Humánní léčivý přípravek

Účinná úleva od příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou mírně nebo středně silná…

Humánní léčivý přípravek

Účinná úleva od příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou mírně nebo středně silná…

Humánní léčivý přípravek

THOMAPYRIN tlumí bolesti různého druhu, snižuje horečku a působí protizánětlivě. Užívá…

Humánní léčivý přípravek

Analgetikum s obsahem propyfenazonu, kofeinu a paracetamolu. Na bolest zubů a hlavy,…

Humánní léčivý přípravek

Valetol je složený přípravek obsahující kombinaci léčivých látek – propyfenazon,…

Humánní léčivý přípravek

Vicks SymptoMed Classic citrón 500 mg/12,2 mg obsahuje paracetamol, analgetikum…

Humánní léčivý přípravek

Krátkodobá úleva od symptomů akutních zánětů horních cest dýchacích a chřipky, jako…

Humánní léčivý přípravek

Ulevuje od příznaků nachlazení a chřipky jako jsou bolest hlavy, celkové bolesti,…

Humánní léčivý přípravek

Panadol Junior čípky 10x250mg

Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování.

  • Panadol Junior čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy.

Složení: Paracetamolum 250 mg v jednom čípku. Pomocné látky:ztužený tuk

Charakteristika: Panadol Junior čípky obsahují paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum).  

Indikace: Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např.

spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování. Panadol Junior čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy.

Přípravek je určen pro děti o tělesné hmotnosti nad 15 kg.

Kontraindikace: Přpravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol nebo kteroukoli další složku přípravku.

Dále se paracetamol nesmí podávat při těžkém onemocnění jater včetně akutní žloutenky, při těžké hemolytické anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek) a při krvácení z konečníku, zánětu tlustého střeva (proktokolitida) nebo po operačním zákroku. Panadol Junior se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater.

Podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním jater, ledvin nebo s deficitem enzymu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy musíte se o vhodnosti užívání přípravku předem poradit s lékařem. Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek určen pro děti o tělesné hmotnosti do15 kg.

Nežádoucí účinky: Podobně jako všechny léky, může mít i Panadol Junior čípky nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Přípravek Panadol Junior čípky je při dodržování doporučeného dávkování obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka, vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby.

Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte přípravek dítěti podávat a poraďte se s lékařem.

Interakce: Užívá-li dítě jiné léky (na lékařský předpis i bez něho), poraďte se o vhodnosti současného podávání tohoto přípravku s lékařem. Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků.

Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik může vést k poškození jater. Metoklopramid nebo domperidon může zvýšit rychlost vstřebávání paracetamolu, cholestyramin ji může snížit.

Při pravidelném dlouhodobém užívání paracetamolu může být zvýšen účinek léků snižujících srážlivost krve (warfarin nebo jiné kumarinové přípravky) s následným zvýšením rizika krvácivých projevů. Občasné užívání nemá významný vliv.

Současné dlouhodobé užívání Panadolu Junior čípky a kyseliny acetylsalicylové nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků může vést k poškození ledvin. 

Dávkování a způsob použití: Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem o tělesné hmotnosti 15-30 kg 1 čípek až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin.

Zajímavé:  Alergická reakce - vše o zdraví

Dětem o tělesné hmotnosti nad 30 kg se podávají 1 až 2 čípky až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin. Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nepodává dětem o tělesné hmotnosti do 15 kg. Nepřekračujte doporučené dávkování.

 Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1-2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.

Upozornění: Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Obsahuje paracetamol, nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol. Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte přípravek dítěti déle než 3 dny.

U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem. Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení s bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte neprodleně lékaře.

Ve všech případech podezření na předávkování nebo při náhodném požití čípků ihned vyhledejte lékaře i když nelze pozorovat žádné příznaky.

Panadol Junior čípky je určen pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý nesmí jej užívat bez doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během léčby se nesmí pít alkoholické nápoje. 

Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem.

Lék určený k podání do konečníku. Před použitím čtěte pečlivě příbalový leták.

Panadol Junior čípky 10x250mg

Jedná se o humánní léčivý přípravek, takže doporučujeme pečlivé pročtení příbalové informace (tzv. příbalový leták).

1. CO JE PŘÍPRAVEK PANADOL JUNIOR A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Přípravek Panadol Junior obsahuje paracetamol, látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum).

Přípravek Panadol Junior je určen ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. plané neštovice, černý kašel, spalničky a příušnice) a očkování.

  • Přípravek Panadol Junior je též vhodný k tlumení bolesti provázející prořezávání zubů, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy.
  • Přípravek je určen pro děti s tělesnou hmotností nad 15 kg.
  • Pokud se do 3 dnů nebude Vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE PŘÍPRAVEK PANADOL JUNIOR POUŽÍVAT

Nepoužívejte přípravek Panadol Junior:

  • jestliže je Vaše dítě alergické na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6);
  • při těžkém onemocnění jater (včetně akutní žloutenky);
  • při krvácení z konečníku;
  • při zánětu tlustého střeva (proktokolitida).
  1. Panadol Junior se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater.  
  2. Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek určen pro děti s tělesnou hmotností do 15 kg.  
  3. Upozornění a opatření: Před podáním přípravku Panadol Junior se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem:
  • podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním jater;
  • podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním ledvin;
  • jestliže je dítě významně hubené;
  • při nedostatku enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • podáváte-li přípravek dítěti s hemolytickou anemií (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek);
  • jestliže Vaše dítě v minulosti mělo alergickou reakci po užití léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou anebo jiných léků proti bolesti a horečce ze skupiny tzv. nesteroidných protizánětlivých léčiv (nesteroidních antirevmatik), protože se nedá vyloučit podobná alergická reakce i po paracetamolu.

Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení s bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte neprodleně lékaře.  

Při užívání přípravku Panadol Junior je třeba zvláštní opatrnosti jestliže:

  • má Vaše dítě závažnou infekci (sepsi) nebo je-li příliš hubené, protože to může vést ke zvýšení rizika metabolické acidózy (hromadění kyselých látek v těle). Příznaky metabolické acidózy jsou: ▪ hluboké, zrychlené, obtížné dýchání; ▪ nevolnost (pocit na zvracení), zvracení; ▪ ztráta chuti k jídlu.Pokud se u Vašeho dítěte objeví kombinace těchto příznaků, okamžitě kontaktujte lékaře.

Další léčivé přípravky a přípravek Panadol Junior: Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které dítě užívá, které v nedávné době užívalo nebo které možná bude užívat (na lékařský předpis i bez něj) a poraďte se o vhodnosti současného podávání tohoto přípravku.

Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků.

Obsahuje paracetamol. Nepodávejte dítěti přípravek Panadol Junior spolu s dalšími přípravky obsahujícími paracetamol, používanými k léčbě bolesti nebo horečky.

Před podáním přípravku Panadol Junior dítěti se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem:

  • jestliže užívá léky ke snížení krevní srážlivosti (např. warfarin);
  • jestliže užívá léky proti nevolnosti a zvracení (např. metoklopramid, domperidon) nebo ke snížení hladiny tuků v krvi (cholestyramin);
  • jestliže užívá léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou jiné léky proti bolesti a horečce ze skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých přípravků (nesteroidních antirevmatik);
  • jestliže užívá některá antibiotika (rifampicin, chloramfenikol);
  • jestliže užívá některé léky k léčbě dny (probenecid);
  • jestliže užívá některé léky k léčbě epilepsie (fenobarbital, lamotrigin);
  • užívá-li zidovudin (k léčbě infekce HIV);
  • užívá-li isoniazid (k léčbě tuberkulózy).
Zajímavé:  Nicorette Icemint Gum 2mg orm.gum mnd.30x2mg – vše o zdraví

Přípravek Panadol Junior s jídlem, pitím a alkoholem: Panadol Junior je určen pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý, nesmí jej užívat bez doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během léčby se nesmí pít alkoholické nápoje.

Těhotenství, kojení a plodnost: Přípravek je určen pro děti. Z bezpečnostních důvodů však uvádíme i informace týkající se těhotenství a kojení.

Pokud je to nutné, přípravek můžete v průběhu těhotenství užívat. Užívejte co nejnižší možnou dávku, která zmírní bolest a/nebo horečku, a užívejte ji po co nejkratší možnou dobu. Pokud se bolest a/nebo horečka nezmírní nebo pokud potřebujete léčivý přípravek užívat častěji, obraťte se na svého lékaře. Při kojení je možné přípravek užívat 1 den, dále pouze po poradě s lékařem.  

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů: Přípravek je určen pro děti. Pokud by však přípravek užíval dospělý, uvádíme následující informaci.

Přípravek Panadol Junior nemá žádný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

Vždy používejte Panadol Junior přesně podle pokynů této příbalové informace. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem s tělesnou hmotností 15 – 30 kg 1 čípek až 4krát denně v časových odstupech 6 hodin. Dětem s tělesnou hmotností nad 30 kg se podávají 1 – 2 čípky až 4krát denně v časových odstupech 6 hodin.

  • Minimální interval mezi dvěma dávkami jsou 4 hodiny.
  • Nepodávají se více než 4 dávky během 24 hodin.
  • Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nemá podávat dětem s tělesnou hmotností do 15 kg.

Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1 – 2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.

Nepřekračujte doporučené dávkování.  

Vždy podávejte dítěti nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zlepšení příznaků onemocnění. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.  

Obsahuje paracetamol, nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol.

Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte přípravek déle než 3 dny.

Pacienti s poruchou funkce ledvin a jater: Pacientům se sníženou funkcí ledvin nebo jater nepodávejte přípravek bez porady s lékařem. Dávkování určí lékař.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Panadol Junior, než jste měl(a): Z důvodu možného rizika selhání jater vyhledejte ve všech případech podezření na předávkování, které se může projevit pocitem na zvracení, zvracením a bledostí, nebo při náhodném požití čípků ihned lékaře, a to i když nelze pozorovat žádné příznaky.

Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Panadol Junior: Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

  1. Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
  2. Přípravek Panadol Junior je při dodržování doporučeného dávkování dobře snášen.

  3. Vzácně (u 1 až 10 osob z 10 000) se může vyskytnout kožní vyrážka nebo ovlivnění výsledků některých krevních testů.

Velmi vzácně (méně než u 1 osoby z 10 000) se může objevit zúžení průdušek, poruchy funkce jater nebo ledvin a poruchy krvetvorby. Velmi vzácně byly hlášeny také případy závažných kožních reakcí.

Přestaňte dítěti podávat tento přípravek a ihned kontaktujte lékaře, pokud:

  • se u dítěte objeví alergické reakce, jako je kožní vyrážka nebo svědění, někdy doprovázená dýchacími obtížemi nebo otokem rtů, jazyka, hrdla nebo obličeje;
  • se u dítěte objeví kožní vyrážka nebo olupování kůže, nebo vředy v ústech;
  • se u dítěte již dříve objevily dechové obtíže v souvislosti s podáním kyseliny acetylsalicylové nebo jiných léků proti bolesti, zánětu a horečce ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, a pokud se u něj podobná reakce objevila znovu v souvislosti s podáním přípravku Panadol Junior;
  • u dítěte dojde k nevysvětlitelné tvorbě modřin nebo krvácení.

Tyto reakce jsou vzácné (objevují se u 1 až 10 osob z 10 000).

Hlášení nežádoucích účinků: Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10

webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Uchovávejte při teplotě do 25°C. Chraňte před mrazem.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

Co přípravek Panadol Junior obsahuje:

  • léčivou látkou je paracetamolum 250 mg v jednom čípku;
  • pomocnou látkou je ztužený tuk.
  • Jak přípravek Panadol Junior vypadá a co obsahuje toto balení: Přípravek Panadol Junior jsou bílé až téměř bílé čípky torpédovitého tvaru, které jsou baleny v krabičce v bílých neprůhledných PVC/PE stripech.
  • Velikost balení: 10 čípků.
  • Držitel rozhodnutí o registraci:

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o. Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4 – Nusle, Česká republika

Výrobce:

Farmaclair, 440 avenue du Général de Gaulle

Hérouville-Saint-Clair, Francie

8596149000114

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *