Příznaky Špatné Funkce Sleziny?

Jak se v těle tváří oslabená ‚slezina‘

  • Bolesti v levém podžebří.
  • Snížená obranyschopnost organismu.
  • Dechové potíže.
  • Pocity plnosti žaludku, problémy se zažíváním (nechutenství nebo naopak hlodavý hlad, průjmy, hubnutí, nadýmání).
  • Pocit těžkých nohou.
  • Poruchy krvetvorby, hlavně v oblasti červených krvinek.
  • Co škodí slezině?

    Slezina nemá ráda vlhko, které se tvoří nadměrnou konzumací mléčných výrobků a sladkostí. Výjimku představuje máslo, které nezahleňuje, podporuje čchi a na rozdíl od margarínů je plnohodnotnou potravinou. Stravujte se s požitkem.

    Jak se Vysetri slezina?

    Pohmatové vyšetření se provádí následovně: pacient je na zádech a lékař začne vyšetření ve spodní části břicha. Následně pokračuje do prostoru levého horního kvadrantu. Slezina se při dýchání pohybuje, proto je pacient lékařem vyzván k nádechu. Zvětšenou slezinu je lékař tedy schopen prsty rozeznat.

    Jak lecit Zvetsenou slezinu?

    Pokud už je slezina zvětšená, je třeba pátrat po onemocnění, které její růst vyvolalo, a to léčit. Při infekci ji do normální velikosti může navrátit nasazení antivirotik nebo antibiotik, dle původce zánětu. Někdy ale jen léky nestačí a je třeba slezinu chirurgicky odstranit.

    Jak na oslabenou slezinu?

    Vyhněte se všemu, co Slezinu nesnáší a co ji oslabuje: Nesnáší nepravidelnost a to nejen v jídle, ale v celém životě. Měli bychom pravidelně (ve stejné časy) vstávat, jíst, pracovat, cvičit a chodit spát.

    Jak poznat poraneni sleziny?

    Klinicky se projevuje poranění sleziny bolestí levého nadbřišku s nastupujícími příznaky hypovolemického hemoragického šoku- tachykardií, poklesem krevního tlaku, progresívní tachykardií, bledou a zpocenou pokožkou.

    Jak si detoxikovat slezinu?

    Mechanické očisty sleziny se provádějí nejčastěji za pomoci lázeňských minerálních vod, a to z karlovarské pánve. Mnohem podstatnější a také snadněji dostupné jsou však očisty žaludku, které slouží k jeho odhlenění. Jogíni si rádi po ranním probuzení vyvolávají dávivý reflex, který ze žaludku vypudí přebytečný hlen.

    Zajímavé:  Henna - vše o zdraví

    Jak posílit slinivku a slezinu?

    Právě na podzim je potřeba posílit funkci sleziny a slinivky břišní, neboť oba orgány jsou v tomto období nejzatíženější. Slezině prospívá nasládlá chuť, mírně kořeněná jídla jako dýňová polévka, červená řepa, kořenová zelenina. Velmi prospěšné jsou hlavně polévky a různé varianty rizot.

    Jak vyživit slezinu?

    Další potraviny, podporující prvek země a slezinu, jsou sladké brambory, kořenová zelena (mrkev, pastinák a bílá řepa), špenát, zelené fazole, cukety, okurky, zelený salát, fazole mungo, oves, hrách, cizrna, kaštany, brambory, rýže, vepřové a jehněčí maso.

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Adblock
    detector