Saridon 10 tablet – vše o zdraví

Сайтът използва бисквитки.

Saridon 10 tablet – vše o zdraví

При пазаруване от Apteka.puls.bg получавате:

  1. Безплатна доставка над 50.00 лева.
  2. Електронни ваучери и промо кодове за отстъпки за регистрирани потребители с профил.
  3. Можете да оставите коментар за продукт, терапия и да получите обратна връзка от маг. фармацевт дискретно и поверително.
  4. Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка.
  5. Достъп до екслузивни промоции и сезонни намаления.
  6. Пазарувате лесно и удобно през фейсбук профила си.

ЛИСТОВКА: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ Какво представяна Saridon и за какво се използва? Saridon е болкоуспокояващ лекарствен продукт. Той облекчава болка и понижава повишената температура. Използва се за лечение на главоболие, зъбобол, менструално неразположение (болки при месечен цикъл), ревматични болки, болки след оперативна намеса и повишена температура вследствие на настинка или грип.

Прочети повече >>

ЛИСТОВКА: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОТРЕБИТЕЛЯ Какво представяна Saridon и за какво се използва? Saridon е болкоуспокояващ лекарствен продукт. Той облекчава болка и понижава повишената температура. Използва се за лечение на главоболие, зъбобол, менструално неразположение (болки при месечен цикъл), ревматични болки, болки след оперативна намеса и повишена температура вследствие на настинка или грип. Кога не трябва да използвате Saridon? Не използвайте Saridon ако сте свръхчувствителни към пропифеназон, други пирозолонови вещества или парацетамол (ацетаминофен). Не използвайте Saridon ако имате сериозно чернодробно или бъбречно заболяване или наследствена анемия (хемолитична анемия). Saridon не трябва да се дава на деца под 12 годишна възраст. Кога трябва да обърнете специално внимание при употреба на Saridon? Не приемайте дози Saridon по-високи от посочените в тази листовка. Както при всички болкоуспокояващи лекарства, не бива да приемате Saridon за дълъг период от време, освен под лекарско наблюдение. Трябва да имате предвид, че при продължителния прием на болкоуспокояващи за лечение на главоболие, главоболието може да стане хронично. Приемът на Saridon или други аналгетици съдържащи парацетамол (ацетаминофен) за дълъг период от време може да причини бъбречно увреждане или дори бъбречна недостатъчност. Ако имате температура или болки, продължаващи повече от една седмица, трябва да се консултирате с лекар. Ако страдате от астма, хронични настинки или хронични обриви, или сте свръхчувствителни към други болкоуспокояващи или антиревматични лекарствени продукти, трябва да употребявате Saridon само след консултация с лекар. Има съобщения за дихателни и циркулаторни проблеми при лица, приемащи лекарства, съдържащи парацетамол (ацетаминофен) или пропифеназон, особено при чувствителни пациенти. Не употребявайте болкоуспокояващи като Saridon заедно с алкохол или ако страдате от разстройства, свързани с консумацията на алкохол. Уведомете лекаря или фармацевта си, ако страдате от други заболявания или алергии, или ако приемате други лекарства (включително такива без лекарско предписание) Може ли Saridon да се употребява по време на бременност или кърмене Не употребявайте Saridon ако сте бременна или кърмите, освен с изразеното съгласие на Вашия лекар. Как да приемате Saridon Единичната доза за възрастни е 1-2 таблетки; за юноши на възраст между 12-16 години тя е 1 таблетка. При нужда можете да приемате до три единични дози в рамките на 24 часа. Приемайте таблетките с обилно количество вода или други течности. Придържайте се към дозировката описана в тази листовка или дозировката, определена от Вашия лекар. Ако смятате, че ефектът на лекарството е прекалено слаб или прекалено силен, консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт. Възможни нежелани реакции при употреба на Saridon Наблюдавани са редки алерични реакции (кожни обриви, уртикария) при хора, използващи Saridon. Много рядко могат да се появят дихателни проблеми или реакции на системата на кръвообращение, особено при чувствителни лица (виж предпазни мерки по-горе). Ако забележите подобни реакции, прекратете приема на Saridon и посетете лекар възможно най-скоро. Допълнителна информация Съхранявайте на място недостъпно за деца. Не използвайте след изтичане срока на годност, отбелязан върху опаковката. Допълнителна информация можете да получите от Вашия лекар или фармацевт, които разполагат с подробна информация за продукта. Какво съдържа Saridon Активните съставки във всяка таблетка са 250 mg парацетамол, 150 mg пропифеназон и 50 mg кофеин. Къде можете да намерите Saridon В аптеките и дрогериите без лекарско предписание. Налични опаковки Опаковки с по 10 таблетки. Производител Bayer Sante Familiale 33, rue de I'industrie, 74240 Gaillard

Франция

Саридон съдържа парацетамол, пропифеназон и кофеин, и може да бъде приеман от възрастни и юноши над 12 години за облекчаванe на болки при главоболие, зъбобол, менструално неразположение, следоперативна или ревматична болка.При настинки и грип за облекчаване  на болки и температура. Винаги приемайте това лекарство точно както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.За възрастни препоръчителната доза е: 1-2 таблетки.Употреба при деца над 12 години: дневната препоръчителна доза е 1 таблетка.При нужда може да вземете до три еднократни дози в рамките на 24 часа.Приемайте таблетките с достатъчно количество вода или друга течност. Придържайте се към дозата, отбелязана на опаковката или предписана от лекаря. Ако прецените, че ефектът на лекарството е прекалено силен или прекалено слаб, консултирайте се с Вашия лекар. Не приемайте Саридон в дози по-високи от указаните в тази листовка. Както и при останалите аналгетици, Саридон не трябва да се прилага редовно за дълъг период от време, освен ако не сте под лекарско наблюдение.Активни съставки: Всяка таблетка съдържа парацетамол 250 mg пропифеназон, 150 mg, кофеин 50 mg.За пълния списък на помощните вещества, моля прочетете листовката.Лекарствен продукт без лекарско предписание. Преди употреба прочетете листовката.  Притежател на разрешението за употреба: Байер България ЕООД, ул. „Резбарска“ № 5, 1510 София,  България, тел.: +359 2 4247 280; факс: +359 2 814 01 09.L.BG.COM.11.2020.1484

Zajímavé:  Genetické vyšetření - vše o zdraví

БАЙЕР САРИДОН табл. х 10 се предлага в Apteka.puls.bg на цена от 4,60 лв. Както всички други продукти от Нервна система, този също може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино. БАЙЕР САРИДОН табл. х 10 се произвежда от Bayer и може да бъде закупен от Apteka.puls.bg на преференциална цена от 0,46 лв., ако използвате вашите бонус точки.

Ако имате регистрация в сайта:

  • Вие получавате точки при всяка покупка на наш продукт от онлайн магазина ни, освен на тези в промоция.
  • До цената на продукта можете да видите колко точки ще получите при покупка му.
  • Със събраните точки можете да купувате продукти, като тяхната цена в бонус точки е посочена в карето над цената на продукта.

Начало

  • Антиварикозни продукти 44 Чорапи
  • Антиварикозни продукти 9 Чорапогащи

Абонирай ме Saridon 10 tablet – vše o zdraví

  • Безплатна доставка
  • 024486029

Защо да пазарувате от AptekaPuls.bg?

  • Безплатна доставка над 50.00 лева на територията на цялата страна!
  • Дискретна и поверителна обратна връзка от магистър фармацевт на Ваш въпрос.
  • Електронни ваучери и промо кодове с отстъпки за регистрирани потребители с профил.
  • Пазарувате безплатно с бонус точки, генерирани с всяка онлайн покупка.
  • Абонирай ме
  • Харесай
  • Гледай ни

© 2016 Apteka.puls.bg Всички права запазени | Карта на сайта

S paracetamolem opatrně, jinak si můžete nevratně poškodit játra

Na vlastní kůži se o tom nedávno přesvědčil čtyřiatřicetiletý Lukáš Musil, který se při léčbě horečky a bolesti hlavy předávkoval paracetamolem. Od smrti ho zachránili lékaři z pražského IKEM díky náročné a unikátní operaci, o kterou se na světě zatím nikdo nepokusil. Odborníci mimo jiné transplantovali malá pomocná játra od člověka s jinou krevní skupinou (celý článek čtěte ZDE).

Jak takovým kritickým stavům předejít? „Vždy je nutné dbát rady lékaře, lékárníka nebo si alespoň nejprve přečíst příbalový leták,“ řekla iDNES.cz Simona Vaňková z Thomayerovy nemocnice. Paracetamol je sice vhodný při bolestech zubů nebo vysokých teplotách, zároveň má ovšem tu nevýhodu, že při předávkování může poškodit játra, a to dokonce nevratně.

Paracetamol patří do skupiny léků, které se používají k léčbě bolesti a zvýšené teploty. Nepatří však mezi nesteroidní protizánětlivé léky (NSPZL), protože má velmi nízký protizánětlivý účinek.Paracetamol blokuje v organismu enzym cyklooxygenázu 2 (COX-2), který je důležitý pro správný průběh zánětlivých reakcí, vnímání bolesti a zvýšené teploty. V místě bolesti, horečky a zánětu umožňuje vznik prostaglandinů, což jsou hormony odvozené od kyseliny arachidonové. Snížením prostaglandinů v hypotalamu, vlivem inhibice COX-2, má antipyretický (snižující teplotu) účinek.Nepřímo působí i na serotoninové receptory v míše, což podporuje jeho analgetický (protibolestivý) účinek. Nástup účinku paracetamolu je cca do 30 minut od požití.

„Při předávkování hrozí závažné poškození jaterní tkáně a dochází k akutnímu selhání jater. Těžké otravy se musí nakonec řešit rychlou transplantací jater, jinak by skončily smrtí,“ potvrzuje doktorka Vaňková. Ještě větší nebezpečí představuje kombinace paracetamolu s alkoholem. To platí i v případě, pokud si tabletky s paracetamolem někdo naordinuje, aby zahnal bolest hlavy při kocovině.

„Při užívání paracetamolu bychom se měli vyvarovat konzumaci alkoholických nápojů, které v reakci s touto látkou způsobují vznik toxinů v játrech. Podobně se chová i velké množství kofeinu. Tablety se doporučuje užívat po jídle,“ dodává internistka, podle níž se v běžných dávkách může objevit i alergická kožní reakce.

Ani náhražka není bez rizika

Kdo by si měl na paracetamol dát obzvlášť pozor? Jsou to především pacienti s chorobami jater, ale i s dalšími potížemi.

„Paracetamol bychom neměli užívat, pokud máme nemoc jater, při infekční žloutence, deficitu enzymu glucosa-6-fosátdehydrogenazy – což je genetické onemocnění.

Musíme být také opatrní i při onemocnění krve,“ říká internistka Michaela Štěpánová z Lékařského domu Praha 7.

O užívání paracetamolu bychom se měli pokaždé poradit i v případě těhotenství nebo při kojení. „Paracetamol přechází i přes placentární bariéru, proto je hepatotoxický pro plod,“ vysvětluje Simona Vaňková z Thomayerovy nemocnice.

U malých dětí dokonce může vyvolat astmatický záchvat, proto se doporučuje podávat spíše ibuprofen, a to nejen v případě dětí.

I když ani ten není zcela bez rizika – může například dojít ke vzniku žaludečních vředů nebo poškození ledvin.

„Předávkovat se můžeme jakoukoliv přírodní či chemickou látkou. Vše je jen otázka podaného množství v závislosti na čase,“ poznamenává lékárník Martin Staněk.

Při běžném použití jedné tablety s paracetamolem po šesti hodinách se nebezpečný vliv této látky neprojeví. Většinou se první příznaky předávkování projevují při aspoň šesti gramech paracetamolu, což je dvanáct tablet. U pacientů s nemocemi jater to ovšem může být i dříve.

Maximálně osm tablet denně

„Doporučená dávka by pro jistotu nikdy neměla překročit čtyři gramy denně, tedy osm tablet,“ říká Michaela Štěpánová z Lékařského domu Praha 7.

Kromě známých Panadolu a Paralenu se paracetamol vyskytuje také v Paramegalu, Paramaxu, v kombinaci pak třeba v Coldrexu, Ataralginu, Valetolu, Panadolu Extra, Saridonu nebo Migralginu.

Užívat paracetamol bychom měli tehdy, pokud je k tomu závažnější důvod. Dokáže snižovat teplotu, neznamená to ale, že jej použijeme na snížení jakékoliv zvýšené tělesné teploty.

Zajímavé:  Citlivý žalud - vše o zdraví

„Zvýšení teploty je přirozeným obranným mechanismem těla proti infekci a příliš časným podáním můžeme například přispět k horšímu průběhu virových infekcí horních cest dýchacích. Paracetamol působí také proti bolestem, neznamená to ale, že jej můžeme dávkovat neomezeně, dokud bolest nevymizí,“ konstatuje lékárník Martin Staněk.

Saridon 250mg-150mg-50mg tbl.nob.20 – Brněnská lékárna – Váš partner pro zdraví

  • Jednotlivá dávka:
  • Dospělí: 1-2 tablety
  • Adolescenti ve věku 12-18 let: 1 tableta.
  • Jednotlivá dávka může být opakována v intervalu 4-6 hodin.
  • V případě potřeby lze podávat jednotlivou dávku až třikrát během 24 hodin.
  • Tablety je vhodné zapít dostatečným množstvím vody nebo jiné tekutiny.

Jako volně prodejné analgetikum může být Saridon užíván nejdéle 1 týden a v uvedených doporučených dávkách. Při překročení této doby nebo dávek je nutné vždy pečlivě zvážit poměr přínosu léčby a jejího rizika pro pacienta.

Obecně se doporučuje pouze krátkodobé podávání přípravku u akutně vzniklých nebo u opakujících se krátce trvajících bolestivých stavů.

Nesmí být překročena maximální denní dávka 4 gramy paracetamolu.

Pediatrická populace:

Přípravek mohou užívat adolescenti (12-18let) v dávkách uvedených výše. Přípravek nesmí užívat děti mladší 12 let.

  1. Starší pacienti:
  2. Není nutná žádná úprava dávkování.
  3. Poškození jater
  4. U pacientů s onemocněním jater je vhodné zvážit redukci dávky.
  5. Při závažné hepatální insuficienci (Child-Pugh je větší než 9), akutní hepatitidě nebo akutní hepatální porfyrii je přípravek kontraindikován.
  6. Poškození ledvin
  7. Při renální insuficienci je nutné dávkování upravit: při glomerulární filtraci
  8. 50-10 ml/min lze podávat přípravek v intervalech po 6 hodinách, při hodnotě nižší než 10 ml/min je Saridon kontraindikován.

4.3. Kontraindikace

  • hypersenzitivita na léčivé látky propyfenazon, paracetamol, kofein nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku
  • hypersenzitivita na deriváty pyrazolonu (fenazon, aminofenazon, metamizol);
  • hypersenzitivita na přípravky obsahující fenylbutazon;
  • známá přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou a jiná nesteroidní antirevmatika
  • vrozená deficience glukozo-6-fosfátdehydrogenázy (projevující se hemolytickou anemií)
  • akutní hepatální porfyrie
  • závažná hepatální insuficience (Child-Pugh je větší než 9)
  • akutní hepatitida
  • závažná renální insuficience.
  • Saridon nesmí být podáván dětem mladším 12 let.

4.4. Zvláštní upozornění a opatření pro použití

  1. Opatrnost při indikování léčby přípravkem Saridon (snížení jednotlivé nebo denní dávky) vyžadují následující stavy:
  2. snížené jaterní funkce (např. při chronickém alkoholismu či hepatitidě);
  3. snížené renální funkce;
  4. poškození hematopoetického systému;
  5. Gilbertův syndrom (intermitentní ikterus při deficienci glukuronyltransferázy).
  6. Užívání paracetamolu u těchto pacientů může vést k výraznější hyperbilirubinémii a výraznějším projevům žloutenky.
  7. Zvláštní opatrnost vyžaduje léčba u pacientů s astmatem, chronickou rinitidou nebo chronickou urtikarií.
  8. Pití nadměrného množství kávy nebo čaje spolu s užíváním tablet může způsobit
  9. pocit napětí a podrážděnosti.

4.5. Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce

Obdobně jako u ostatních analgetik se nemá při léčbě přípravkem Saridon požívat alkohol, neboť individuální reakci nelze předvídat.

Současné užívání přípravků zvyšujících aktivitu jaterních enzymů (např. hypnotika, antiepileptika jako fenobarbital, fenytoin a karbamazepin) či rifampicinu může vést k potenciaci hepatotoxicity paracetamolu. Tato situace nastává i při abusu alkoholu.

Při pomalém vyprazdňování žaludku (např. po požití propanthelinu) může dojít ke snížení vstřebávání paracetamolu ze zažívacího traktu a tím opožděnému nástupu účinku. Při zrychleném vyprazdňování žaludku (např.

po požití metoklopramidu) rychlost vstřebávání je vyšší.

Paracetamol zvyšuje plazmatické hladiny chloramfenikolu, čímž vzrůstá riziko toxického poškození organizmu antibiotikem.

Klinická závažnost interakcí paracetamolu s warfarinem nebo kumarinovými deriváty není známá. Pravidelné a dlouhodobější užívání paracetamolu společně s perorálními antikoagulancií by proto mělo být prováděno za lékařského dohledu.

Při současném podávání paracetamolu a AZT (zidovudin) je pozorován vysoký výskyt neutropenie. Proto současné užívání Saridonu a AZT je možné jen na základě lékařského doporučení a sledování.

Zvýšené riziko hepatotoxicity existuje při současném užívání paracetamolu a isoniazidu.

Snížený účinek lamotriginu je možný při současném podávání paracetamolu a lamotriginu.

Kofein vykazuje antagonismus vůči mnohým látkám se sedativním účinkem (barbituráty, antihistaminika atd.). Kofein zvyšuje tachykardii způsobenou sympatomimetiky, tyroxinem atd. U látek se širokým spektrem účinků (např.

benzodiazepiny) se interakce mohou objevit v různých formách a intenzitě. Orální kontraceptiva, cimetidin a disulfiram snižují metabolismus kofeinu a barbiturátů. Kofein zpomaluje eliminaci teofylinu. Kofein zvyšuje riziko vzniku závislosti u látek jako efedrin.

Současné užívání některého přípravku ze skupiny inhibitorů gyrázy může prodloužit eliminační poločas kofeinu a jeho metabolitu paraxantinu.

Ačkoliv se jedná o teoretický předpoklad, nejsou k dispozici klinické důkazy, že kofein stupňuje riziko vzniku návyku na analgetika typu paracetamol.

Nestroidní protizánětlivé léky včetně propyphenazonu mohou zvýšit účinek antikoagulantů jako například warfarinu a zvýšit riziko krvácení.

4.6. Těhotenství a kojení

Těhotenství

Paracetamol.

Údaje z epidemiologických studií při terapeutickém užívání paracetamolu neprokázaly nežádoucí účinky týkající se těhotenství nebo vývoje plodu. Prospektivní údaje shromážděné během předávkování v těhotenství prokázaly, že neexistuje zvýšené riziko malformací. Ani údaje z reprodukčních studií při perorálním užívání paracetamolu neprokázaly výskyt malformací nebo fetotoxicity.

Nedoporučuje se, aby byl paracetamol užíván u těhotných žen dlouhodobě, ve vysokých dávkách nebo v kombinaci s jinými léky.

Paracetamol může být užíván během těhotenství v doporučených dávkách.

Propyphenazon.

Studie na laboratorních zvířatech neprokázaly teratogenní nebo embryotoxické efekty. Nicméně vzhledem k nedostatku zkušeností se doporučuje, aby lék byl podáván těhotným jen v případech, kdy benefit z léčby převýší možná rizika.

Kofein

Nejsou dostupné žádné údaje při podání v těhotenství. Studie na zvířatech nenaznačují přímý ani nepřímý škodlivý účinek s ohledem na těhotenství, vývoj embrya/plodu,na porod nebo postnatální vývoj.

Epidemiologické studie naznačují, že použití kofeinu během těhotenství má za následek nízkou porodní hmotnost, spontánní potrat a předčasný porod.

Zajímavé:  Cvičení v těhotenství - vše o zdraví

Na základě těchto zjištění se doporučuje, aby maximální denní dávka kofeinu nebyla větší než 300 mg (káva,čaj,sycené nápoje).

Vzhledem k chybějícím relevantním údajům o účinku kombinace paracetamol, propyphenazon a kofein na těhotné ženy se nedoporučuje přípravek Saridon během těhotenství užívat, zejména v prvním trimestru a během posledních šesti týdnů gravidity (vzhledem k inhibici biosyntézy prostaglandinů a následném oslabení porodních stahů).

Kojení:

Paracetamol, přechází do mateřského mléka pouze v malém množství, které není klinicky signifikantní. Paracetamol ani jeho metabolity nebyly v moči kojence prokázány. Dosud nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky na kojence. Paracetamol lze během kojení užívat v doporučených dávkách.

Protože je kofein vylučován do mateřského mléka a jeho biologický poločas je prodloužen u dětí do věku 6 měsíců, neměl by být kofein kojícími ženami užíván.

Vzhledem k chybějícím relevantním údajům o účinku kombinace paracetamol, propyphenazon a kofein během kojení se nedoporučuje přípravek Saridon při kojení užívat. Před podáváním kombinovaných léčivých přípravků je třeba dát přednost léčbě přípravky jednosložkovými se známým účinkem, které jsou pro kojící ženy vhodnější.

4.7. Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje

U některých pacientů se po užití přípravku Saridon objevily závratě a somnolence.

Pacienti by měli být opatrní při vykonávání činností, které vyžadují pozornost.

4.8. Nežádoucí účinky

  • Níže uvedené nežádoucí účinky byly získány na základě spontánních hlášení, není tedy možné jejich rozdělení dle kategorie CIOMS.
  • Poruchy krve a lymfatického systému:
  • Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
  • -změny v krevním obraze včetně trombocytopénie, trombocytopenické purpury, leukopénie a pancytopénie
  • Gastrointestinální poruchy:
  • Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
  • -nauzea, zvracení, žaludeční dyskomfort, průjem a bolest břicha
  • Poruchy jater a žlučových cest:
  • Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
  • -poškození jater, hepatitída,jaterní selhání závislé na dávce, hepatální nekróza (včetně fatálního konce)
  • Chronické užívání neschválených dávek může vést k hepatální fibróze a cirhóze včetně fatálního konce.
  • Poruchy imunitního systému:
  • Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
  • -alergické reakce, anyfylaktická reakce a anafylaktický šok
  • Poruchy nervového systému:
  • Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
  • -závratě, somnolence
  • Poruchy ledvin a močových cest:
  • Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
  • -poškození ledvin, zvláště v případě předávkování
  • Respirační, hrudní a mediastinální poruchy:
  • Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
  • -bronchospasmus a astma včetně analgetického astmatického syndromu
  • Poruchy kůže a pokožní tkáně:
  • Není známo (z dostupných údajů nelze určit):
  • -vyrážka, svědění, kopřivka, alergický edém a angioedém, akutní generalizovaná exantematózní pustulóza, kožní erupce, erythema multiforme, Stevens-Johnson syndrom a toxická epidermální nekrolýza ( včetně fatálního konce).
  • Uchovávejte při teplotě do 30C.

Saridon 10 tablet

Jedná se o humánní léčivý přípravek, takže doporučujeme pečlivé pročtení příbalové informace (tzv. příbalový leták).

Složení Saridon tbl.10

Paracetamolum 250 mg, propyphenazonum 150 mg, coffeinum 50 mg v 1 tabletě

Pomocné látky: Mikrokrystalická celulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, kukuřičný škrob, mastek, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, formaldehyd-kasein

Indikační skupina

Analgetikum-antipyretikum

Popis Saridon 10 tablet

Saridon je kombinace analgetických a antipyretických léčivých látek s malým množstvím kofeinu. Tyto látky jsou pečlivě vyváženy, aby pomohly od bolestí a snižovaly horečku.

Indikace

Saridon pomáhá při bolestech hlavy a zubů, migréně, neuralgiích, revmatických bolestech a při menstruačních obtížích. Tlumí bolest po operačních zákrocích a pomáhá při bolestech a horečce doprovázejících nachlazení a chřipku.

Kontraindikace

  • Přecitlivělost na deriváty propyphenazonu, pyrazolinu a paracetamolu.
  • Saridon nesmíte užívat, jestliže máte vážně poškozena játra nebo ledviny a nebo trpíte chudokrevností.
  • Jste-li těhotná nebo kojíte, neužívejte Saridon či jiná analgetika bez porady s lékařem.

Máte-li astma, trpíte-li chronickým nachlazením nebo chronickou kopřivkou, jste-li přecitlivělý(á) k jiným analgetikům nebo antirevmatickým lékům, měl(a) byste užívat Saridon pouze po poradě s lékařem.

Neužívejte Saridon současně s alkoholem a při potížích souvisejících s nadměrným užíváním alkoholu.

Nežádoucí účinky

Příležitostně byly pozorovány alergické reakce (vyrážka na kůži, kopřivka). Jestliže je zpozorujete u sebe, přerušte užívání přípravku Saridon. U citlivých jedinců byly velice zřídka pozorovány potíže dýchací a oběhového systému. Jestliže zpozorujete takovéto účinky, přerušte užívání a urychleně vyhledejte lékaře.

Užíváte-li Saridon,nebo jiná analgetika obsahující paracetamol dlouhodobě a ve vysokých dávkách, může dojít k poškození nebo k selhání ledvin.

Interakce

Po dobu užívání přípravku Saridon, stejně tak jako u ostatních analgetik, nesmí pacient požívat alkohol. Sdělte lékaři nebo lékárníkovi, trpíte-li jinými nemocemi či alergiemi, nebo užíváte-li jiné léky (včetně volně prodejných). Informujte lékaře při předpisu jakýchkoli dalších léků, že užíváte Saridon.

Dávkování a způsob použití

Dospělí: jednotlivá dávka 1-2 tablety

Mladiství (12-16 let): jednotlivá dávka 1 tableta

V případě potřeby lze užít jednotlivou dávku v průběhu 24 hodin až třikrát. Tablety je třeba zapít dostatečným množstvím vody nebo jiné tekutiny a pokud možno po jídle.

Dodržujte dávkování uvedené v této příbalové informaci nebo dávkování doporučené lékařem!

Saridon nemůže být podáván dětem do 12 let.

Upozornění

Neužívejte vyšší dávku než je uvedena v této příbalové informaci. Stejně jako jiná analgetika nesmíte užívat Saridon pravidelně delší dobu.

  1. Delší dobu užívání může povolit pouze Váš ošetřující lékař.
  2. Trpíte-li bolestí nebo máte-li horečku více jak týden, navštivte Vašeho lékaře.
  3. Při předávkování nebo požití většího množství přípravku dítětem je nutné poradit se s lékařem.

Uchovávání

  • Uchovávejte při teplotě do 30°C.
  • Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu!
  • Doba použitelnosti a číslo šarže jsou vyraženy ve sváru blistru.
  • Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

EAN

3534510003406

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *