Sterilovaná Červená Řepa Vitamíny?

Červená řepa sterilovaná je tvořena především sacharidy a vlákninou. Najdeme v ní minerální látky draslík a zinek, a vitamíny skupiny B a vitamín C. Zastoupen je tu i betanin. Červená řepa je známá svými močopudnými účinky, a umí tak odvést přebytečnou sůl z našeho těla.
Nutriční hodnoty zavařované červené řepy na 100 g jsou: 55,57 kcal, 1,6 g bílkovin, 10,6 g sacharidů, 0,17 g tuků, 2,8 g vlákniny, 16 mg vápníku, dále obsahuje sodík, draslík, hořčík, křemík a vitamíny C, B a jiné.

Jaké vitamíny má červená řepa?

Červená řepa má tak širokou škálu zdravotních přínosů, protože je zdrojem vitamínů, minerálů a organických sloučenin např. karotenoidy, lutein, zeaxantin, glycin, betain, dietní vlákninu, vitamin A, B1, B2, B3, B6,B9, C, K, hořčík, železo, draslík, měď a fosfor. Je také zdrojem prospěšných flavonoidů – antokyanů.

Jak je zdravá cervena řepa?

Je to zelenina velmi hodnotná – ve 100 g bulvy červené řepy je asi 70 mg sodíku, 380 mg draslíku a 20 mg vápníku, dále řepa obsahuje hořčík a z mikroprvků rubidium a caesium. Důležitý je obsah rostlinných barviv, antokyanů, zabraňujících křehkosti cév. Z vitamínů obsahuje vitamín C, vitamíny skupiny B a další.

Proč je zdravá červená řepa?

Řepa je bohatá na vitamin C (posiluje imunitu), vlákninu a nezbytné minerály jako je draslík (zásadní pro zdravé nervy a funkce svalů), mangan (dobrý pro vaše kosti, játra, ledviny a slinivku břišní), vápník, železo.

Co léčí červená řepa?

Zlepšuje krvetvorbu, léčí anémii. Regeneruje cévy, zlepšuje jejich pružnost a pevnost, zlepšuje krevní oběh, snižuje cholesterol a je vhodná při veškerých kardiovaskulárních onemocněních jako je srdeční ischémie, vysoký tlak, křečové žíly, hemoroidy, arterioskleróza.

Co obsahuje šťáva z červené řepy?

Kromě draslíku vám šťáva z červené řepy dodá i tyto minerály:

  • vápník.
  • železo.
  • hořčík.
  • mangan.
  • fosfor.
  • sodík.
  • zinek.
  • měď
  • Zajímavé:  Prasklina v konečníku - Vše o zdraví

    Jak dlouho pít šťávu z červené řepy?

    Užívání šťávy z červené řepy

    1. preventivně se doporučuje 1 – 2 sklenice za týden.
    2. v případě onemocnění je vhodné požívání 1 sklenice denně
    3. šťávu z červené řepy se doporučuje pít dlouhodobě

    Jak zavařit řepu?

    Postup přípravy

    1. Řepu očistíme a vaříme ve vodě dle velikosti řepy asi 2-3 hodiny (do změknutí).
    2. Svaříme taktéž nálev a necháme ho zchladnout.
    3. Po uvaření a vychladnutí řepu oloupeme a nakrájíme na kostky.
    4. Řepu dáváme do sklenic, zalijeme studeným nálevem, přidáme 5 zrnek fenyklu a kousek křenu.

    Kolik vazi cervena řepa?

    Hodnoty uvedené v tabulce jsou pro 100 g potraviny. Červená řepa obsahuje malé množství vitamínu C a B, za to je velmi bohatá na bílkoviny, vlákninu, draslík, zinek a důležitou látku pektin.

    červená řepa.

    Energetická hodnota 51 kcal
    Bílkoviny 2 g Sacharidy 10 g
    Tuky 0,19 g Vláknina 3 g

    Proč jíst řepu?

    Červená řepa je tělu přínosná, často se používá během redukčních diet a pozitivně ovlivňuje například vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, a dokonce zlepšuje výdrž i výkon během cvičení. Vysoký obsah minerálů, vitamínů a vlákniny dělají z červené řepy ideální zeleninu pro zdravý jídelníček.

    Jak nejlépe konzumovat červenou řepu?

    Červená řepa se dá jíst i syrová a v tomto stavu je převelice chutná. Stačí ji třeba jen nakrájet na velmi jemné plátky, posypat trochou soli a kmínu, zakápnout citronovou šťávou a můžete se do ní pustit. Stejně tak můžeme použít spiralizér a nakrouhat si z bulev krásně červené zeleninové špagety.

    Jak konzumovat řepu?

    Řepné bulvy vaříme zásadně vcelku; nejprve osolenou vodu přivedeme do varu a pak do ní vkládáme dobře umyté neoloupané bulvy i s kořenem. Vaříme pomalu minimálně hodinu. Po uvaření vodu scedíme a bulvy oloupeme a nastrouháme nebo krájíme do salátu. Bulvy lze také upéci na plechu a pak oloupat.

    Zajímavé:  Alergie Na Lepek Pupinky?

    Co připravit z červené řepy?

    Vyzkoušejte nové hřejivé recepty z červené řepy a obarvěte si zimu načerveno 🙂

    1. Maso. Rychlý boršč s mletým hovězím masem.
    2. Maso.
    3. Krémová polévka z pečené červené řepy.
    4. Řepná krémová polévka s pomerančem.
    5. Maso.
    6. S Klárou v kuchyni: Polská polévka botwinka z mladé červené řepy.
    7. Vegetariánský boršč
    8. Řepová polévka s mozzarellou.

    Co se dělá z řepy?

    Od řepy ke Korunnímu cukru

    Cukr se vyrábí z domácí cukrové řepy. Po sklizni na podzim se dopraví řepa z pole na zpracování do cukrovarů firmy AGRANA (viz obrázek). Po očištění a rozdrcení se cukr extrahuje z řízků. Výsledná šťáva se zahustí a následně nechá krystalizovat.

    Jak využít cukrovou řepu?

    Cukrovka je především pěstována jako surovina na výrobu cukru. V poslední době se intenzivně rozvíjí její využití k výrobě lihu (palivového). Z jednoho hektaru pěstované cukrové řepy lze vyrobit 7 000–7 500 litrů bioetanolu.

    Diskuze

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Adblock
    detector