Sušené Fíky Vliv Na Zdraví?

Sušené fíky a zdraví: vysoký obsah vitaminu C, působí proti volným radikálům a stárnutí pomáhá udržovat stabilní krevní hladinu cukru. zlepšují funkci trávicí soustavy a peristaltiku střev ( obnovují střevní mikroflóru ) vhodné při fyzické a psychické zátěži.

Jak jsou zdravé fíky?

Fíky jsou bohatým zdrojem vápníku, železa, hořčík, vitaminu B6 a draslíku. Mají vyšší obsah vlákniny než běžně konzumované ovoce a zelenina. U fíků byla potvrzena řada příznivých účinků na zdraví: Podpora snižování vysokého krevního tlaku (vysoký obsah draslíku v plodech)

Na co jsou dobré sušené fíky?

Sušené fíky jsou bohaté na výživné látky jsou zdrojem vápníku, vlákniny (působí projímavě), pektinu, který snižuje hladinu cholesterolu a mnoha dalších prospěšných látek. Fíky mají podobně jako švestky lehce projímavé účinky. Sušení je tradiční způsob konzervování ovoce.

Jaké vitamíny obsahují fíky?

Fíky jsou také bohaté na sacharidy, vitamíny E a B, minerály, jako je draslík, vápník, hořčík a železo. Jsou lehce stravitelné a působí nejen močopudně, ale i jako mírné projímadlo. Zmírňují kašel, ulehčují vykašlávání a změkčují dýchací cesty. Dopřejte si je proto například při nachlazení i chřipce.

Proč jíst fíky?

Čerstvé i sušené fíky jsou bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu. Čerstvé fíky jsou bohaté na vitamín C, B, A a draslík, vápník, fosfor a hořčík. Díky vysokému obsahu rozpustné i nerozpustné vlákniny pomáhají čistit střeva a podporují střevní peristaltiku.

Jak vznika fik?

Fík je považován za plod, ve skutečnosti je to uzavřené plodenství, vzniklé dozráním specializovaného květenství, tzv. sykonia. Sykonium je dužnatá baňka, obsahující uvnitř sebe mnoho květů. Fíkovník je rostlina jednodomá, v květenství se tedy vyskytují květy samčí i samičí.

Jak uchovat fíky?

Nedozrálé čerstvé fíky můžeme nechat dozrát na teplém místě. V každém případě je čerstvé plody nutné co nejdříve zkonzumovat, protože vydrží maximálně dva týdny a i polovina tohoto času může být využita pro jejich balení, transport a distribuci. Skladovat je musíme na chladném a suchém, ideálně i tmavém místě.

Zajímavé:  Svědění v tříslech - Vše o zdraví

Proč jíst datle?

Datle obsahují významné množství želena, draslíku, chlóru, vlákniny a vitamínu B. Datle mají ze všeho ovoce patrně nejvyšší energetickou hodnotu, přesto ale přes svou sladkost nezvyšují hladinu glukózy v krvi.

Jak na tvrdé fíky?

Tvrdé fíky nejsou zralé, nekupujte je. Dále si dávejte pozor, aby fíky nebyly nijak poškozené, jelikož je jejich slupka tenká a náchylná na zranění, dívejte si, zda v ní nejsou trhliny a není výrazně potlučená. Dávejte si pozor taky na plíseň, hnilobu nebo zápach.

Co obsahují sušené datle?

Datle (beduínský chléb) jsou významným zdrojem sacharidů, vitamínu A a vitamínů B1, B2, B3, B6, B9, E a K. Obsahují 23 aminokyselin i poměrně velké množství minerálů např. draslík, chlór, fosfor a vápník, dále stopové prvky mědi, manganu a zinku. Čerstvé datle obsahují i vitamín C, sušené datle železo.

Co z fíků?

Čerstvé fíky nebo fíkové čatní je též možné servírovat společně se sýry – s plísňovými, kozími, smetanovými nebo se sýry typu parmezán či pecorino. Čerstvé fíky jsou ideální ingrediencí do koláčů – Koláč s mandlemi a fíky, muffinů a dalších moučníků.

Kolik kalorii má fík?

V 15 gramech fíku je 10 kcal a navzdory nízké energetické hodnotě zasytí a povzbudí. Pro mnoho lidí je fík lepší alternativou než jakékoli průmyslové sladkosti.

Kde koupit fíky?

Fíky čerstvé – Tesco Potraviny.

Jak se loupou fíky?

Slupka fíků je jedlá. Díky tomu není fíky před konzumací zapotřebí loupat. Jednoduše ukruťte stopku a snězte fík celý i se slupkou.

Jak připravit fíky?

Jak na správnou konzumaci? Fíky patří mezi ovoce, které se konzumuje se slupkou. Stačí odstranit malou zelenou stopku a je to. Pokud si fíky pěstujete doma v zahradě a máte jistotu, že je nezasáhl chemický postřik, nestane se nic, když občas sníte fík přímo čerstvě utrhnutý ze stromu.

Zajímavé:  Jak Probíhá Léčba Neplodnosti?

Jak se jí ovoce kaki?

Kaki je velmi chutné samo o sobě, slupka se může konzumovat, ale většinou se loupe. Další možností je například plod naříznout, jakmile je dužina měkká (dozraje i při pokojové teplotě), pokapat citronovou nebo limetkovou šťávou a vybírat malou lžičkou. Zcela zralá dužina je mazlavá, má až marmeládovou konzistenci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector