Alergie Na Kořenovou Zeleninu?

Projevy alergie na zeleninu jsou velmi pestré. „Nejčastěji jde o takzvaný orální alergický syndrom (OAS), kdy po požití zeleniny cítíme svědění, pálí nás rty, paty či jazyk. Může ale také dojít k otokům rtů i jazyka, což je obzvlášť nebezpečné,“ upozorňuje lékařka. Často se objevují i potíže s dechem.

Jak se projevují alergie na zeleninu?

Poslední výzkumy ukázaly, že se u nich v souvislosti s konzumací zeleniny mohou vyskytnout takzvané křížené alergie: alergie na pyl hvězdicovitých bylin a pelyňku – souvislost s alergií na kořenovou zeleninu (hlavně celer), cibuli a česnek

Máte-li alergie na syrovou zeleninu?

Jste-li zdraví, nehrozí vám žádné potíže ani při její velké spotřebě. Hůře jsou na tom ti, kterým některé druhy syrové zeleniny způsobují alergické problémy. Ty se mohou projevit svěděním sliznic v dutině ústní nebo mírným otokem – naštěstí jsou zeleninové alergeny poměrně mírné a tepelnou úpravou se zneškodní.

Jak se projevují alergické reakce v syrovém stavu?

V syrovém stavu mohou alergickou reakci u některých jedinců vyvolat rajčata, paprika, křen, cibule a česnek, někdy i pórek. Obvykle se reakce projeví hned na začátku sezony po prvním jídle, později se žádné potíže objevit nemusí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector