Bolest Zubů Krční Páteř?

Bolesti hlavy, krční páteře a zad mohou někdy souviset s čelistními klouby. Skloněné, špatně prořezané nebo špatně ošetřené zuby negativně ovlivní polohu dolní čelisti při skusu nebo její pohyby při kousání. Rotovaná čelist zatíží klouby v nesprávném směru a postupně se rozvíjí příznaky poškození kloubu.

Proč je krční páteř bolestivá?

Krční páteř je v současnosti příčinou mnoha bolestivých syndromů. Vystřelují do okolí krku, způsobí bolest hrudníku, hlavy nebo ramen. Mechanicky i dynamicky působí krční páteř jiné problémy než například páteř bederní. Je sice zatížena ‚pouze‘ hlavou, ta má však velmi vysoké nároky na orientační pohyby a

Co se týká bolestí krční páteře?

Od krční páteře máme mnoho bolestí, které vystřelují do okolí krku, ale i hrudníku, hlavy a ramen. Vinu nesou nejvyšší části krční páteře a bolest se odtud šíří i do rukou, ramen a paží. Největší bolest však cítíme v týlu a temeni hlavy. Bolesti bývají dlouhodobé.

Co je akutní ústřel krční páteře?

Akutní ústřel krční páteře – znamená náhlé strnutí šíjového svalstva. Bolest se projevuje jen na jedné straně a vystřeluje k ramenům a do temene hlavy. Problém pak dělá otáčení i naklánění hlavy. Někdy vznikne prudkým pohybem, jindy jízdou s otevřeným oknem nebo přeležením při spánku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector