Bolesti kostrče – vše o zdraví

Bolesti kostrče - Vše o zdravíKostrč nebolí pouze když si ji narazíte. Cítíte ji i když není v pořádku krční páteř nebo vás trápí kolena. Kostrč je konec páteře, tvoří ji pět srostlých obratlů. Do patnáctého roku života jsou spojeny chrupavkou, která se v dospělosti mění na kost, proto pád na kostrč tak bolí. Délka kostrče je individuální, ale ženy ji mívají delší a často jim zůstane i chrupavčité spojení mezi prvním a druhým obratlem, což je určitá predispozice k častější bolesti.

Kostrč bývá původcem bolestí přímo na konci páteře, což je asi pětina případů, ale způsobuje bolesti i v bederní páteři, kyčlích, ve spojení mezi pánevní a křížovou oblastí, ve svalech a vazech celých dolních končetin.

Ovlivňuje funkci orgánů v malé pánvi – ženských rozmnožovacích orgánů, močového ústrojí – i kořeny celého nervového systému. A opačně.

Kostrč může bolet pro problémy v bederní páteři, kyčelní – křížových spojeních, oblasti kyčelních kloubů, ale i tehdy, pokud nemáte v pořádku kolena, žíly na nohou, hýždích, krční páteř, trápí vás bolesti hlavy či máte skoliózu.

Úrazy, pády na kostrč ať už při bruslení, lyžování, nebo po uklouznutí, může asi za třetinu případy bolestí kostrče.

Který lékař Vám pomůže?

Pokud se neumíte zbavit bolesti nebo omezený pohyb páteře trvá déle než dva týdny, je nejvyšší čas jít k lékaři. “Měl by rozumět nejen pohybovému aparátu, ale zabývat se i diagnostikou jeho funkčních poruch. Protože právě ty jsou zdrojem bolesti v oblasti kostrče.

Neodhalí je rentgen, CT ani magnetická rezonance. Na poruchu v oblasti kostrče myslete, i pokud máte problém s otěhotněním, s impotencí či s poruchou spermiogeneze. Dobrý lékař zabývající se pohybovým aparátem myslí i na další souvislosti, protože nejprve musí stanovit diagnózu a až potom napravovat kostrč!” říká MUDr.

Viera Agnerová, primářka z centra léčby páteře.

Stačí jednou

Kostrč se vyšetřuje a napravuje přes konečník. “Po třicetileté praxi vím, že čím je citlivější, tím více zručnosti a jemnosti vyžaduje. Zákroku se netřeba bát, oblast se předehřeje a své udělá i užití tabletky proti bolesti.

Když se přes konečník dostanu k vnitřní straně kostrče, udělám pár jemných uvolňujících tahů na svalech upínajícich se na kostrč.

Netrvá to déle než třicet vteřin a stačí to udělat jednou,” říká lékařka, která vás pak naučí několik pozic z jin jógy, doporučí vám cviky na hýždě a pánevní dno.

Rozmazlujte ji

– seďte správně a vždy na něčem měkkém– mějte dobře prokrvený zadeček – ťapkejte si po něm dvakrát denně pět minut– vypracujte si funkční svaly hýždí – stahujte a uvolňujte ho v každé poloze, když vás to napadne

– udržujte si pružnou páteř – strečinkem, jógou, tancem

Tip pro pánev

Naučte se zvládat stresy. Chronické napětí je spojeno s lidským prehistorickým reflexem – útokem nebo útěkem. Proto když jste v nebezpečí, i psychickém, svaly v oblasti pánve se připravují na akci zvýšeným napětím a stahy. Když nebezpečí pomine, měli by se spontánně uvolnit, ale většinou se to nestane, protože tuto schopnost již ztratily.

Zůstávají napjaté a tím ovlivňují postavení pánve i celé páteře, udržují ztuhlé slabiny a podbřišek, což vede k chronickým problémům v oblasti pánve. Relaxovat svaly pomáhají jednoduché cviky.

Lehněte si na záda, obejměte levé koleno oběma rukama a přitáhněte k hrudníku. Hlavu a nataženou pravou nohu zvedněte do výšky asi 15 centimetrů. Dýchejte klidně – sedmkrát nádech a výdech do kostrče. Pak nohy vyměňte.

Odpovídá fyzioterapeutka Eva Tálská

Jaký má význam kostrč? Ocásek na konci páteře nám zbyl, ale často trápí. Tedy mne ano. (Jitka)

Kostrč má význam obrovský, přestože je to nenápadný nejnižší článek naší páteře, vzniklý srůstem čtyřech nebo pěti kostrčních obratlů. Latinsky jí říkáme coccyx, což znamená kukačka, jejíž zobák je podobný tvaru kostrče. Praxe mne přiměla jí také nazývat ,,kotvou“ těla. Kostrč se shora napojuje na křížovou kost a dole zakotvuje do veledůležitého pánevího dna.

Pokud cítíte bolest kostrče, pak je otázkou, jestli je vaše kostrč citlivá na pohmat a do jaké míry přenáší bolest z jiných oblastí těla. V prvním případě jde o pravou coccydonii, která se typicky objevuje po zlomenině kostrče nebo pokud nám Pán Bůh nadělil kukaččí zobák příliš zahnutý.

Ve druhém případě je její bolest signálem problémů s bederní a křížovou oblastí, křížokyčelními klouby nebo hrboly sedací kosti. Možná jste jeden z častých příkladů, kdy cítíte bolest na kostrči, ale fakticky trpíte problémy s kyčelními klouby. Přestože kostrčí sami pohybovat neumíme, potřebujeme ji k dýchání a k zajištění stability a stabilizace těla.

Tento zakrnělý ocásek je významně napojen na naši psychiku i spánek, je nepostradatelným článkem při vyprazdňování a také v sexuálním životě.

Bolí Vás kostrč v těhotenství?

To, že máme nějakou kostrč, si neuvědomujeme přesně do té doby, než nás začne bolet. V závěrečné fázi těhotenství (někdy i dřív) se tento problém může objevit a poměrně intenzivně si říkat o pozornost.

Společně se silnou bolestivostí, čím dál větším bříškem a odpovědí lékaře, že s kostrčí vám nikdo nic dělat teď nebude, i když při každém pohybu vidíte všechny svaté, protože hrozí riziko předčasného porodu, máte během chvíle namíchaný koktejl totální beznaděje.

A vidina spontánního, fyziologického a bezproblémového porodu se náhle rozplývá jako pára nad hrncem. Ale nebojte se, přece jen něco dělat můžete.

Jaká je vlastně příčina bolesti?

Páteř jako celek tvoří tři hlavní typy obratlů, krční, hrudní a bederní. Křížová kost a kostrč na konci páteře jsou z několika srostlých obratlů. Silné vazy a svaly okolo páteře stabilizují jednotlivé obratle a pomáhají řídit jejich pohyb.

K poranění kostrče může dojít pohmožděním, těžkým pádem, nehodou nebo nečekaným prudkým pohybem. Často dojde ke sklouznutí nebo vytlačení obratlů ze své normální pozice a svaly se stáhnou do křeče, aby zabránily kloubu v jeho dalším pohybu, další dislokaci.

Tato křeč je „to“ bolestivé, co pociťujeme a to i proto, že v této oblasti probíhá mnoho nervových zakončení.

Zajímavé:  Příznaky Špatné Grafické Karty?

V této akutní fázi nelze posunuté klouby vrátit do své normální polohy, svalová křeč a bolest by to nedovolila, a proto je nutné nejdříve svaly uvolnit, zbavit bolesti a pak posunuté klouby, obratle vrátit na své původní místo.

A jak si od bolesti kostrče ulevit?

Třezalkový olejNěkolikrát denně si potírejte postiženou oblast třezalkovým (svatojánským) olejem. Pomůže uvolnit svaly a tím snížit i bolestivost. Olejem můžete opakovaně během dne jemně masírovat i reflexní zónu kostrče, která se nachází na vnitřní hraně chodidel, přibližně pod kotníkem – viz obr. Reflexní zóny

HomeopatikaPokud máte doma třezalku v homeopatickém ředění (Hypericum perforatum 15 nebo 30CH), rozpusťte jednu kuličku ve 2 dcl vody a upíjejte během dne. Hypericum je m.j. indikované při prudkých, vystřelujících, bodavých bolestech.

Tkáňové soliMáte-li k dispozici tkáňové soli, jako první pomoc užijte tzv. horké magnesium. 5 tablet Mag Phos rozpusťte ve sklenici horké vody a vypijte, můžete i několikrát zopakovat, v odstupu 0,5 – 1 h. Mag Phos uvolňuje svaly i nervy.

Jedná se o základní sůl na jakoukoliv bolest. Dále pak užívejte Mag Phos po hodině 1 tabletu, se zlepšováním stavu postupně snižujte počet tablet za den.

Přidat můžete i Calc Phos, které je vhodné při křečích kosterního svalstva, ve stejném dávkování jako Mag Phos.

PlaváníJestliže máte možnost navštívit plavecký bazén, optimálně i s vířivkou, určitě to udělejte! Plaváním svaly nenásilně postupně uvolníte a masáž křížové a bederní oblasti tryskami (aspoň hodinu) vaše tělo rovněž velmi ocení. Viditelné výsledky se dostaví už po jedné návštěvě. Vhodné je ale dopřát si bazén i vířivku opakovaně.

Protahování a cvičeníA na závěr cvik na protažení křížové oblasti, nejlépe dělat ráno ještě v posteli, než vstanete, a večer před usnutím:

Všechny pohyby jsou malé, v rozsahu 2-3 cm a velmi pomalé, jedná se o protahovací cvik. Při pohybu nezvedejte zadeček z podložky, snažte se mít bedra celou dobu na podložce. Cvičení opakujeme střídavě 5x na každou stranu.

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a chodidla mějte na podložce. Lehce zatlačte bedra do podložky a tím dojde k podsazení pánve, nezadržujte dech, dýchejte klidně ve svém tempu. Levou půlku zadečku velice pomalu protáhněte k pravé patě, a pomalu zpět. Celý pohyb je v rozmezí několika málo centimetrů, pravou půlku zadečku velice pomalu protáhněte k levé patě a pomalu zpět.

Co si dále o problémech kostrče přečíst?

VIDEO: Jóga proti bolesti zad – BEDRA A KOSTRČ

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

Autorem článku je naše redakce

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost

Pánevní dno – základ intimního zdraví

Bolesti kostrče - Vše o zdraví

Dvě kouzelná slovíčka, která v posledních letech potkáváme na každém rohu – pánevní dno. Většina žen se jím začne zabývat až ve chvíli, když řeší konkrétní zdravotní problém (tedy pokud jej chce opravdu vyřešit od jeho příčiny). A tehdy je nezbytné, aby prozkoumala další část svého těla a naučila se s ní vhodným způsobem pracovat.

Ano, doslova pracovat – vždyť pánevní dno je systémem svalů, které ke svému zdraví potřebují přiměřenou a vhodnou aktivitu.

Co je tedy pánevní dno?

Jak už jsme výše zmínili, je to systém svalů, který tvoří doslova spodní dno naší pánve. Má důležité funkce, stará se mimo jiné

  • o to, aby v klidovém stavu všechny orgány byly na svém místěa mohly vykonávat svou funkci správně,
  • při správné technice dýchání (tedy nejen do hrudi, ale také do bříška) spolupracuje s bránicí na dýchacích pohybech,
  • je součástí tzv. hlubokého stabilizačního systému páteře– to jsou skupiny svalů, které se starají o stabilitu celého těla tvoří tak “jádro” celého pohybového systému.

Funkce pánevního dna lze dobře pozorovat hlavně v jeho krajních polohách – při kýchnutí, při kašli nebo při zvedání těžkých břemen. Jsou to právě ty svaly, na které je při takové zátěži vyvíjen veliký tlak. I přes něj, ale dokáží udržet “vše na svém místě”.

Proč se o něm tedy tolik mluví?

Pánevní dno je základní část lidského těla, na jehož zdraví stojí také zdraví pohlavních orgánů – především vaječníků a dělohy u žen, ale také prostaty u mužů.

Pokud není pánevní dno přiměřeně trénované (ani málo, ani moc), nemůže být doslova “vše na svém místě”. Pánevní dno je jednou z nejdůležitějších částí lidského těla pro správnou funkci hormonální osy a vůbec celého pohlavního systému.

 To zní sice dost abstraktně, ale pojďme si to ukázat na konkrétních případech.

Co se děje, když jsou svaly pánevního dna oslabené?

V takovém případě nejsou schopny účinně nést přirozenou zátěž, a to se samozřejmě projeví skrze nepříjemné potíže. Nejčastěji jsou to

  • inkontinence– v počátečních fázích jen při zvýšené zátěži, třeba při kýchnutí nebo zakašlání, později i při rychlejším pohybu, např. při výskoku
  • stavy zbytněné prostaty spojené s inkontinencí u mužů
  • pokles dělohy nebo močového měchýře,
  • bolesti bederní páteře nebo kostrče,
  • bolesti hlavy nebo šíje,
  • hallux(vbočený palec)
  • poruchy spánku nebo depresivní stavy.

Žádný jiný tvor v přírodě nemá takovou konstituci těla, která klade tak velké na práci pánevního dna. Proto není divu, že je to u člověka oblast zranitelná a docela snadno může dojít k jejímu poškození.

Typicky k oslabování svalů pánevního dna vede:

  • nadváha– čim větší tělesná hmotnost, tím větší zátěž je na pánevní vyvíjena, a to i v klidu,
  • těhotenství a porod– rostoucí plod samozřejmě na pánevní tlačí po celou dobu vývoje, při vaginálním porodu potom dochází k nutnému extrémnímu uvolnění a natažení těchto svalů,
  • chronické zatěžování svalů dlouhodobým kašlem, častým zvedáním těžkých břemen nebo intenzivní sportovní zátěží,
  • hormonální změny spojené s menopauzou,
  • dlouhodobé nošení bot na vysokých podpatcích

Co se děje, když jsou svaly pánevního dna křečovitě stažené?

Dochází vlastně k tomu, že svaly pánevního dna nejsou schopné uvolnění. To potom způsobuje celou řadu obtíží

  • často tento stav může způsobovat zdánlivou neplodnost– a nutno říci, že je taková žena gynekologem většinou odeslána do centra asistované reprodukce, často navíc s komentářem, že jinou možnost početí nemá,
  • potíže při sexuálním aktu– trvale zúžené svaly způsobují také extrémní stažení vagíny,
  • přílišné stažení svalů pánevního dna může také způsobovat neschopnost uvolnit svěrač močové trubice a zahájit tak močení,
  • hypertonus svalů pánevní dna bývá také prvkem spojujícím některé gynekologické a anorektické potíže s problémy v sexuální oblasti.
Zajímavé:  Absces Na Mandli Léčba?

K takovému stavu křečovitého sevření svalů pánevního dna mohou vést:

  • komplikovaný vaginální porod,
  • operace v malé pánvi,
  • poranění zad nebo pánve,
  • dlouhodobé sezení,
  • poruchy chůze,
  • sexuální zneužívání v dětství nebo jiná traumata v sexuální oblasti.

Různé další potíže ve funkci pánevního dna

Pánevní dno tvoří samo o sobě složitý systém, který navíc spolupracuje s dalšími komplikovanými částmi pohybového systému. Není tak výjimkou, že některé jeho svaly jsou příliš uvolněné, a některé naopak příliš stažené. To tvoří celou škálu možných vzniklých potíží.

  • kostrčový syndrom –ten se projevuje potížemi v celé ose lidského těla – od svalů a kloubů (hlavně pravé) nohy, přes páteř až po klouby hlavové
  • bolestivá menstruace,
  • bolestivý pohlavní styk.

Ke vzniku takových potíží může vést

  • úraz kostrče,
  • gynekologické operacenebo komplikovaný porod,
  • častá jízda na kole,
  • ale také prodělané záněty v malé pánvi(tedy gynekologické nebo urologické), nebo třeba hemoroidy.

Po odléčení takových potížích ale nedochází spontánně k obnovení rovnováhy svalů pánevního dna, je proto nutná cílená rehabilitace a cvičení pro obnovu zdravé funkce. V odhalení příčin mnoha z těchto zdánlivě komplikovaných zdravotních potížích vám možná váš lékař nedokáže pomoci. Není divu, málokterého lékaře totiž souvislost s pánevním dnem napadne.

Jak vidíme, výčet možných příčin potíží s funkcí svalů pánevního dna je dosti obsáhlý – a ruku na srdce, nejsou to situace nijak neobvyklé.

A podobně i mezi projevy takové dysbalance vidíme běžné potíže, které trápí v dnešní době spoustu lidí.

Skvělou zprávou je, že je možné na základě dnes dostupných informací hledat ještě lépe hlubší příčiny našich potíží – a hlavně že je možné je uzdravit “jen” pomocí vhodného cvičení.

Pojďte své potíže vyřešit jednou provždy – za pomoci odborníka nebo v klidu domova s pomocí interaktivní cvíčební pomůcky kGoal.

Bolest kostrče z kašle

Ahoj,

jmenuju se Honza, je mi 25 a poslední 2 dny mě trápí kašel, hlavně ve spánku, ze kterého mě bolí kostrč. Píšu Vám, protože mě jednak zaujali odpovědi na jiné dotazy, které jsem našel, včetně těch spojených s kostrčí a tak jsem si dovolil Vás požádat o jednu odpověd, pro mě, protože vidím, jak jsou Vaše odpovědi, krásně personalizované s ohledem na konkrétního člověka.

Co se týká dlouhodobých problémů, tak mezi pro mě nejpalčivější patří zubní kazy. Mám “jámu” v levé horní 8smičce a levé horní čtyřce. Zubař, ke kterému chodím dělší dobu by vytrhl oba zuby a jiný, kterého jsem našel by vytrhl jeden.

Vzhledem k tomu, jak vnímám, jak je každá část těla pro mě důležitá, bych rád zachránil oba zuby.

Proto by mě zajímal Váš názor, jestli je to moje přehnaná touha po dokonalosti, nebo jestli opravdu stojí za to, hledat zubaře, který je ochotný, přes riziko, zkusit zachránit oba zuby.

Naposled mi bylo řečeno, že mám 14 kazů, což mi přijde neuvěřitelné a zároveň od původního zubaře, jsem se tohle nedozvěděl. Rád investuju čas a vůli k tomu, abych změnil návyky, které mi tohle způsobily, i když to asi bude pořádná výzva. ????

A asi poslední hlavní neduh, který mě trápí jsou hemeroidy. Poslední dobou (1-2 měsíce) hodně ustoupily, samovolně se nedostávaly ven, za což jsem byl velmi vděčný, protože je pro mě velmi společensky nepříjemné je zatlačovat zpátky a odcházet třeba kvůli tomu pořád na toaletu. Ale poslední týden se starý problém začal objevovat znovu, i když jsem si myslel, že už mám vyhráno ????

Předem Vám moc děkuji za čas, který mi doufám věnujete a přeji pěkný den!

Dobrý den,děkuju, že se mé odpovědi líbí a dávají smysl… mně tedy vaše otázky každý den nepřestávají udivovat, protože to sedí všechno neuvěřitelně, stejně jako u vás ????

Kostrč i hemeroidy jsou problémy tlustého střeva a naší minulosti, a vy jste podle Astrologie 9 planet 7 Kov, kam patří orgány tlusté střevo a plíce (viz energetická růžice), a ty nesou nejdůležitější životní poselství – umět se vyrovnávat s minulostí, učit se odpouštět.

Problémy na levé straně sousiví s nějakou ženou, tipla bych že s matkou. Proto bych doporučila soustředit se na vztah k mámě, odpustit minulost a staré křivdy.

Jste muž, chlap plný mužské energie s rovinou odhodlání i myšlení, což ale ve vztazích můžu znamenat přemíru argumentace a tlačení svého názoru druhým lidem. Energie Kovu se zatvrdí ve své křivdě a ve svém pohledu na křivdu a odmítá to téma otevřít.

Bohužel to nejde a stejně nás všechno tlačí k tomu to udělat. Tělo má skvělé nástroje – bolest nebo kašel spojený s bolestí, aby vás vyburcoval k tomu se už na to vykašlat ????

Podívejte se na videa Odpustit je láska, pomohou vám.

Každý zub souvisí s jiným orgánem (můžete se podívat do Orientální diagnostiky) a zubní kazy obecně znamenají nedostatek pevnosti v tom, aby se člověk dokázal zakousnout do problému, který má ve svém životě pochopit a řešit. 

Na úrovni těla jde o nedostatečný odchod škodlivin z těla, zadržování zplodin v těle a z toho pramenící překyselení, na jeho eliminaci tělo používá minerální látky (třeba ze zubů), a které způsobuje záněty. Proto je třeba vyčistit tlusté střevo, odkyselit organismus a dodat živiny, především minerální látky.

V odkazech duchovní příčiny je vždycky proklik na přírodní léčbu, tak se na to mrkněte. 

Co se týká odstranění čehokoliv z těla, tak je jisté, že je lepší udržet vše, co jde, ale za každou cenu to nemá smysl, protože nejde o to, co udržíme v těle, ale zda pochopíme, co se nám tím tělo snaží říci, a zda to měníme. Protože tělo nás vede pouze k posunu na úrovni duše, pokud to zvládneme, tak to zvládne i tělo, je geniální a s něčím, co nám chybí, se skvěle vypořádá.

  • Nemoc je dar a pomáhá nám, takže je jedno, v jakém stavu zůstává naše tělo, pokud z něj dokážeme číst. Přesto bych vyměnila zubaře, abyste si byl jistý, že je to skutečně tak, co říká…
  • Doporučila bych vám pro tělo toto:
  • Green Health – vojtěška (2-2-2 na lačno) – nejlepší věc na hemeroidy, jakou znám + Pure Juka na očistu střeva a odkyselení (1-1-1 spolu s vojtěškou) – zapít 3 dcl čisté vody.
Zajímavé:  Roztroušená skleroza - Vše o zdraví

K tomu qProtect – antioxidanty na stahování nečistot s gingko bilobou na cévy (1-1-1 po jídle) + C 1000 (1-1-0 po jídle) + Power Mins . minerály (1-1-1 po jídle). Vše si pořídíte v empatia.shopu

  1. Ze stravy vyloučti cukr a sladkosti, mléčné výrobky (zachovat pouze ty, které máte ve stravě podle KS plus), stravovat se podle své krevní skupiny.
  2. s láskou vaše Empatia
  3. Zpět na přehled všech dotazů

Bolesti kostrče

Dobrý den měl bych dotaz už asi 4-5 týdnem me boli spojení mezi kostrčí a a kostí křížovou tato bolest nastává při sedící poloze a předklonu hlavy no tož bolest vystřeluje smerem ke kostrči už si moc nevím rady.

Doktorka me poslala na rehabilitaci kde mají volny termín az v červnu tak bych se chtěl zeptat na nějake cviky na toto zaměření ( nic jiného me neboli ) a chtěl bych se zeptat jestli nějak tomu neublíží aktivne sportování ( posilování + box )

Odpovídá lékař: Specializace: Praktické lékařství pro dospělé Pracoviště: Centrum zdravotních služeb Bechyně

Dobrý den, materiálů ke cvičení se zády je všude spousta, stačí zajít do knihkupectví, či knihovny, hledat hesla: Bolest zad, zdravá záda, cviky pro zdravá záda apod. V dnešní době je již i ve fitness centrech mnoho hodin zaměřených záda, či je vhodné napři. pilates, jóga, SM systém.

Samozřejmě rehabilitační pracovišť je také více, když mají někde volno až v červnu, můžete se zkusit obrátit jinam. Můžete si také zaplatit soukromé hodiny s fyzioterapeutem. Nějaké bližší info k mobilizaci kostrče např. zde http://www.rehabilitace.info/lidske-telo/bolesti-kostrce-pomaha-polstar-a-cviceni/ či zde https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/mobilizace-kostrce

S pozdravem, MUDr. Gottvaldová

Odpovídá lékař: Specializace: Algeziologie, Balneologie, Fyzikální medicína, Rehabilitační lékařství‎

Dobrý den, Podle popisu bych to viděl na problém se zkrácením některých vrstev vzpřimovačů trupu ( svaly podél páteře). Při předklonu dochází k napínání části vláken , která se upínají na oblast křížovou. Spoušťové body , které stojí za poruchou svalové funkce je potřeba odstranit. Na rehabilitaci v červnu ? To je bohužel smutná vizitka stavu současného pojišťovenského zdravotnictví.

Do té doby budete pravděpodobně již zcela bez obtíží. Sport vám jistojistě neublíží. Ošetření dry needlingem postižených skupin by mohlo stav vyřešit v řádu dnů. Zkuste mne kontaktovat cestou www.suchajehla.cz.

Bolest kostrče Narazená kostrč Bolesti kostrče Bolest hlavy při předklonu Bolesti kostí a zad

Dobrý den, už 7let trpím bolestmi kostí a zad. Už 8 měsíců jsem na nemocenské….

Bolesti kostrče

Dobrý den. Tak jednou za dva měsíce mě postihne nesnesitelná bolest kostrče….

Bolesti kostrče

Dobrý den, asi 2 měsíce mě bolí kostrč někdy přesně uprostřed někdy po stranách…

Bolesti kostrče

Dobrý den.Už skoro druhý týden mně bolí kostrč.Nejvíce večer teď už i při chůzi.Žadný…

Bolesti kostrče

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné si zlomit kostrč při naražení…

Bolesti kostrče

Dobrý den,stále mně bolí oblast kostrče.Bolest je největší,když déle sedím…

Bolesti kostrče

Co vás trápí, jak dlouho problém trvá, berete nějaké léky, proběhlo již nějaké…

Bolesti kostrče

Trápí mě bolestivý konec kostrče. Při sedání, vstávání a poslední dobou i při…

Bolesti kotníku

Zdravím Vás ,sem tam mě píchlo ve vazech pod pravým kotníkem ,taková ostrá bolest….

Bolesti kotníku

Dobrý den Hraji dlouhodobě fotbal, při zápase jsem při změně směru pohybu…

Bolesti kotníku

Dobrý den, ráda bych se zeptala za mojí maminku, která má bolesti v kotníku….

Bolesti kotníku

Dobrý den, je mi 31 let a již 14 dní mám mírně oteklý kotník. Z vnější strany…

Bolesti kotníku

Dobry den vcera jsem spadla a v leve strane za kotnikem mi tzv.chruplo,noha…

Bolesti Kotníku

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jsem po úrazu kotníku. V prvním případě jsem…

Bolesti kotníků

Dobrý den, prosím o radu. Mám několik měsíců bolesti kotníků ( v klidu jakoby…

Bolesti kotníku

Dobrý deň, už dlhšie ma trápi ''náhodná'' bolesť kotníka. Asi tak pred pol…

Bolesti kotniku

Dobrý den, reaguji na Vaší odpověď : Poprvé, jsem si to udělal na fotbale…

Krční páteř a uši

Dobrý den, mám dotaz týkající se uší a krční páteře. Už poměrně dlouho mě trápí…

Bolesti kolene

Dobrý deň, mám bolesť v spodnej časti vnútornej strany kolena. Aby som to lepšie…

Dorsiflex a alkohol

Dobrý den, občas mně píchalo u srdce tak sem zašel za praktickým lékařem. Ten…

Intolerance cukru

Dobrý den, když jím jídlo ve kterém je cukr, pálí mě žáha. Nepálí mě pokud…

Karpální tunel a ID

CHtěla bych se prosím zeptat na toto:jsem od října po operaci ruky-karpální…

Puchýř

Dobrý den, několikrát do měsíce ( 5 – 6x) se mi na kůži břicha udělá drobný…

Bolest hlavy, únava

Dobrý den, už asi tři roky (od 15 let) mě pravidelně bolí hlava, vždy minimálně…

Zánět žaludu

Dobry den, z ničeho nic od útery mam zarudlou předkožku penisu. Pohlavní styk…

Žlutý výtok po sexu

Dobrý den, přítelkyně bere HA, takže máme sex bez kondomu. Před sexem se samozřejmě…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector