Diclofenac Galmed 120g – vše o zdraví

Získejte přehled o vývoji ceny ve vámi vybraném období.

Diclofenac Galmed 120g – vše o zdraví

Diclofenac Galmed emulgel drm.gel. 1 x 120 g

Aktuálně nejnižší cena: 125 Kč

Od počátku věků 1 rok 6 měsíců 3 měsíce 30 dní Diclofenac Galmed 120g – vše o zdraví

Diclofenac Galmed emulgel drm.gel. 1 x 120 g

Aktuálně nejnižší cena: 125 Kč

Diclofenac Galmed 120g – vše o zdraví

Diclofenac Galmed emulgel drm.gel. 1 x 120 g

Aktuálně nejnižší cena: 125 Kč

Diclofenac Galmed emulgel je speciálně vytvořen k vtírání do pokožky. Léčivá látka, diklofenak, patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětivé léčivé přípravky (NSAIDs). Diclofenac Galmed emulgel tlumí bolest a zánět, snižuje otok.

Diclofenac Galmed emulgel je vhodný pro léčení místních projevů nerevmatických i revmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí.

Diclofenac Galmed emulgel se používá k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou otoky, zhmoždění, podvrtnutí kloubů, poranění měkkých částí kloubů. Celý popis

  • Přidáno 5. dubna 2018
  • Doporučuje produkt
  • na zánět achilovky z podobných produktů zatím nejlepší
 • Přidáno 28. července 2015

  Nedoporučuje produkt

  • ale mám výhrady k jeho tzv.,,vůni“,páchne mi,dusí mě,mám astma a již ho kvůli zapáchání neobjednám-zlatý Flector gel

  nedoporučuji lidem,kterým vadí pachy

 • Přidáno 27. září 2012

  Doporučuje produkt

  • Perfektní na můj bolavý loket.

  Někdo mě ho jednou dal na vyskoušení.Protože se mě líbil a pomohl,proto můžu jenom doporučit namísto Ibuprofénové masti.

Zobrazit všechny recenze (4) Diclofenac Galmed emulgel drm.gel. 1 x 120 g zákazníci doporučují tento produkt zákazník nedoporučuje tento produkt

 • Přidat recenzi
 • Přidat videorecenzi
  1. Přidáno 5. dubna 2018
  2. Doporučuje produkt
  3. na zánět achilovky z podobných produktů zatím nejlepší
 • Přidáno 28. července 2015 Nedoporučuje produkt
  • ale mám výhrady k jeho tzv.,,vůni“,páchne mi,dusí mě,mám astma a již ho kvůli zapáchání neobjednám-zlatý Flector gel

  nedoporučuji lidem,kterým vadí pachy

 • Přidáno 27. září 2012

  Doporučuje produkt

  • Perfektní na můj bolavý loket.

  Někdo mě ho jednou dal na vyskoušení.Protože se mě líbil a pomohl,proto můžu jenom doporučit namísto Ibuprofénové masti.

  • Přidáno 10. září 2012
  • Doporučuje produkt
  • Po čtrnácti dnech užívání nic moc.

Diclofenac Galmed emulgel drm.gel. 1 x 120 g

Diclofenac Galmed emulgel je speciálně vytvořen k vtírání do pokožky. Léčivá látka, diklofenak, patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětivé léčivé přípravky (NSAIDs).

 1. Diclofenac Galmed emulgel tlumí bolest a zánět, snižuje otok.
 2. Diclofenac Galmed emulgel je vhodný pro léčení místních projevů nerevmatických i revmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí.
 3. Diclofenac Galmed emulgel se používá k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou otoky, zhmoždění, podvrtnutí kloubů, poranění měkkých částí kloubů.
 • Diclofenac Galmed emulgel příbalový leták.pdf

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Kontaktujte nás

{„Oblíbené kategorie“:[[„Pleťové krémy“,“https://pletove-kremy.heureka.cz/“],[„Příslušenství pro GLO“,“https://prislusenstvi-pro-glo.heureka.cz/“],[„Nářadí“,“https://naradi.heureka.cz/“],[„Přepravní vozíky“,“https://prepravni-voziky.heureka.cz/“],[„Nabíječky pro mobilní telefony – originální“,“https://nabijecky-pro-mobilni-telefony-originalni.heureka.cz/“],[„Modely letadel“,“https://modely.heureka.cz/f:6250:132580/“],[„PlayStation 4″,“https://herni-konzole.heureka.cz/f:2537:915708/“],[„Plastová akvária“,“https://akvaria.heureka.cz/f:6653:81661/“],[„Přívěsky s motivem stromu života“,“https://privesky.heureka.cz/f:13152:41191126/“],[„Hliníkové lešení“,“https://leseni.heureka.cz/f:15993:561348/“]],“Vybrané značky“:[[„Volně prodejné léky Mucos“,“https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/f:22534:15144904/“],[„Volně prodejné léky Wyeth“,“https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/f:22534:15150832/“],[„Volně prodejné léky Albert“,“https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/f:22534:24304525/“],[„Volně prodejné léky Rennie“,“https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/f:26390:34824230/“],[„Volně prodejné léky Ataralgin“,“https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/f:26390:34824131/“]],“Jak vybrat nejlépe“:[[„Jak vybrat odpuzovač zvířat?“,“https://odpuzovace-zvirat.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-odpuzovac-zvirat/“],[„Jak vybrat softbox?“,“https://softboxy-fotodestniky.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-softbox/“],[„Jak vybrat ventilátor?“,“https://ventilatory.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-ventilator/“]],“Vybrané produkty“:[[„Triumph podprsenka Ladyform Soft W vanilková“,“https://podprsenky.heureka.cz/triumph-podprsenka-ladyform-soft-w-vanilkova/“],[„Ravak Supernova 795V010041″,“https://vanove-zasteny.heureka.cz/ravak-supernova-795v010041/“],[„Reuzel vyživující pěna na vousy 70 ml“,“https://balzamy-a-kondicionery-na-vousy.heureka.cz/reuzel-vyzivujici-pena-na-vousy-70-ml/“],[„Salming chrániče kolen Protec Kneepad“,“https://brankarska-florbalova-vystroj.heureka.cz/salming-chranice-kolen-protec-kneepad/“],[„Silikonová forma na led ve tvaru polokoule, tyrkysová – Lékué“,“https://formy-na-led.heureka.cz/silikonova-forma-na-led-ve-tvaru-polokoule-tyrkysova-lekue/“],[„HiPP BIO Těstoviny s rajčaty a telecím masem 6 x 220 g“,“https://detske-testoviny.heureka.cz/hipp-bio-testoviny-s-rajcaty-a-telecim-masem-6-x-220-g/“],[„The Company of Animals Náhubek Baskerville ultra vel. 5″,“https://nahubky-pro-psy.heureka.cz/the-company-of-animals-nahubek-baskerville-ultra-vel-5/“]],“Doporučujeme“:[[„Srovnání cen plynu“,“https://energie.heureka.cz/plyn/kalkulacka-cen-plynu“],[„Srovnání cen elektřiny“,“https://energie.heureka.cz/elektrina/kalkulacka-cen-elektriny“],[„Nábytek“,“https://nabytek.heureka.cz/“],[„Oblečení a móda“,“https://moda.heureka.cz/“],[„Playstation 5″,“https://herni-konzole.heureka.cz/sony-playstation-5/“],[„Sedací soupravy“,“https://sedaci-soupravy.heureka.cz/“],[„Bazény“,“https://bazeny.heureka.cz/“],[„Respirátory“,“https://respiratory.heureka.cz/“]]}

Galmed Diclofenac 1% gel drm.gel 1x120g

Jedná se o humánní léčivý přípravek, takže doporučujeme pečlivé pročtení příbalové informace (tzv. příbalový leták).

1. CO JE DICLOFENAC GALMED A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Diclofenac Galmed obsahuje léčivou látku diklofenak. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (NSAID). Diclofenac Galmed tlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky. Je určen ke vtírání do pokožky. Přípravek mohou používat dospělí a dospívající od 14 let.

Diclofenac Galmed se používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které má zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů, a je možné ho běžně použít u následujících stavů:

Dospívající od 14 let Krátkodobá lokální léčba akutních poranění, jako je podvrtnutí, pohmoždění, tupá poranění (poranění utrpěná při sportu).

Dospělí (od 18 let) Poranění měkkých tkání, poúrazové stavy: poranění šlach, svalů a kloubů např. při vymknutí, natáhnutí a nebo pohmoždění a bolest zad.

Po poradě s lékařem lze používat Diclofenac Galmed k léčbě lokalizované formy revmatizmu měkkých tkání, např. u tenisového loktu a k léčbě bolesti při nezávažných artrózách (degenerativních poškozeních kloubů) periferních kloubů a kolen.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE DICLOFENAC GALMED 1% GEL POUŽÍVAT

Nepoužívejte Diclofenac Galmed

 • Jestliže jste alergický(á) na diklofenak nebo jiné léčivé látky používané k léčbě bolesti, horečky nebo zánětu jako je ibuprofen, kyselina acetylsalicylová (látka, která se také používá k prevenci srážení krve), nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6). Příznaky alergické reakce na tyto léčivé látky mohou zahrnovat: sípání nebo dušnost (astma), kožní vyrážku s puchýři nebo kopřivku, otok obličeje nebo jazyka, výtok z nosu. Pokud si nejste jisti, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.
 • Jestliže jste v posledních třech měsících těhotenství
 • Jestliže jste mladší 14 let

Pokud se Vás týká některá z výše uvedených podmínek, nepoužívejte přípravek Diclofenac Galmed.

Upozornění a opatření Před použitím přípravku Diclofenac Galmed se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

 • Neaplikujte přípravek Diclofenac Galmed na kůži, pokud jste se řízli nebo máte otevřenou ránu. Neaplikujte jej na kůži s vyrážkou nebo ekzémem. Ukončete léčbu, jestliže se po aplikaci přípravku objeví na kůži vyrážka.
 • Přípravek neaplikujte na rozsáhlé plochy kůže a nepoužívejte po delší dobu, než je doporučeno, pokud Vám to nedoporučil lékař.
 • Diclofenac Galmed je určen pouze k zevnímu použití. Nepoužívejte v dutině ústní. Přípravek nepolykejte. Po použití si omyjte ruce. Buďte opatrní, aby se Vám přípravek nedostal do očí. Pokud se tak stane, dobře si vypláchněte oči čistou vodou. Při přetrvávajících potížích navštivte lékaře nebo lékárníka.
 • Po dobu léčby a alespoň 2 týdny po jejím ukončení byste se měli vyhýbat přímému slunečnímu záření a pobytu v soláriu za účelem snížení velmi vzácného rizika fotosenzitivní reakce. Je vhodné léčená místa chránit oděvem.
 • Můžete použít ortézu nebo obvaz běžně používaný u zranění, jako jsou výrony, ale nepoužívejte neprodyšné (plastové) bandáže.
 • Jestliže je Diclofenac Galmed používán na rozsáhlou plochu kůže, je používán po dlouhou dobu a nebo je používán v kombinaci s perorálními (podávanými ústy) nebo injekčně podávanými nesteroidními protizánětlivými přípravky (NSAID), může dojít k výskytu celkových nežádoucích účinků.
 • Děti a dospívající (mladší 14 let) Přípravek Diclofenac Galmed není určen pro děti a dospívající mladší 14 let, protože u nich nejsou dostupné dostatečné údaje o účinnosti a bezpečnosti přípravku (viz bod Nepoužívejte Diclofenac Galmed)
 • Pokud je přípravek u dospívajících od 14 let potřeba používat déle než 7 dní k úlevě od bolesti, nebo pokud se příznaky zhoršují, doporučuje se pacientům nebo jejich rodičům vyhledat lékaře.
 • Další léčivé přípravky a Diclofenac Galmed Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a), nebo které možná budete užívat.
 • Těhotenství, kojení a plodnost Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek používat.

Diclofenac Galmed se nesmí používat v posledních třech měsících těhotenství, protože může poškodit Vaše nenarozené dítě, nebo způsobit problémy při porodu. Diclofenac Galmed může být používán v průběhu prvních šesti měsíců těhotenství po poradě s lékařem, dávka musí být co nejnižší a doba léčby co možná nejkratší.

Zajímavé:  Centrové Léky Co To Je?

Protože diklofenak prostupuje v malém množství do mateřského mléka, může být Diclofenac Galmed používán během kojení pouze po poradě s lékařem. Nicméně přípravek nesmí být aplikován ani na prsa kojící matky ani na rozsáhlé plochy kůže nebo po dlouhou dobu.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Není znám žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

Přípravek Diclofenac Galmed obsahuje propylenglykol, který může u některých lidí způsobit mírné místní podráždění kůže. Obsahuje parabeny, které mohou vyvolat alergické reakce (pravděpodobně zpožděné).

3. JAK SE DICLOFENAC GALMED POUŽÍVÁ

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Nanášejte gel v tenké vrstvě 3-4krát denně na postižené místo a lehce jej vetřete do pokožky v místě bolesti nebo otoku.

Dle rozsahu postižení aplikujte množství odpovídající velikosti třešně až vlašského ořechu (2-4 g). Toto je dostatečné množství k léčení oblasti o velikosti 400-800 cm2 (odpovídá např.

velikosti 20×20 cm až 20×40 cm). Po aplikaci je nutné si umýt ruce, pokud nejsou ošetřovaným místem.

Dospělí Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 2 týdny při poranění svalů a kloubů (tj. vymknutí, natažení, pohmoždění) nebo při léčbě bolesti zad, pokud Vám Váš lékař nenařídil delší léčbu. Pokud se bolest nebo otok nezlepší během 7 dní léčby nebo se dokonce zhorší, poraďte se s lékařem.

Při zánětlivých a degenerativních revmatických onemocněních (revmatizmus měkkých tkání) nebo degenerativní poškození kloubů (artróza) se o délce léčby přípravkem Diclofenac Galmed vždy poraďte s lékařem. Lékař určí délku léčby.

 1. Dospívající od 14 let
 2. Pokud je nutné používat u dospívajících od 14 let přípravek déle než 7 dní k úlevě od bolesti, zánětu a otoku nebo pokud se příznaky zhoršují, doporučuje se vyhledat lékaře.
 3. Starší pacienti (nad 65 let) Dávkování se neliší od dávkování u ostatních dospělých.
 4. Děti a dospívající do 14 let Přípravek není určen pro děti a dospívající do 14 let, protože u nich nejsou k dispozici dostatečné informace o účinnosti a bezpečnosti léčby (viz bod 2 – Nepoužívejte Diclofenac Galmed).

Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Diclofenac Galmed Pokud jste zapomněli aplikovat přípravek Diclofenac Galmed ve správný čas, aplikujte ho, jakmile si vzpomenete a pak pokračujte jako obvykle. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Diclofenac Galmed, než jste měl(a) Jestliže jste omylem požili přípravek, nebo v případě, že jste omylem použili mnohem více přípravku než je doporučené množství, neprodleně kontaktujte lékaře.

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se používání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

 • Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
 • Některé nežádoucí účinky, které se vyskytují vzácně a velmi vzácně mohou být závážné.
 • Pokud zaznamenáte jakékoliv následující příznaky alergie, PŘESTAŇTE používat přípravek Diclofenac Galmed a okamžitě kontaktujte lékaře nebo lékárníka:
 • Kožní vyrážka s puchýři, kopřivka (může se vyskytnout u 1 až 10 pacientů z 10 000);
 • Sípání,dušnost nebo pocit tlaku na hrudníku (astma); (může se vyskytnout u méně než 1 pacienta z 10 000);
 • Otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla (může se vyskytnout u méně než 1 pacienta z 10 000).

Ostatní nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout, jsou obvykle mírné a přechodné. Pokud se Vás týkají, informujte co nejdříve, jak je to možné lékaře nebo lékárníka.

 1. Časté nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u 1 až 10 pacientů ze 100): kožní vyrážka, svědění, zčervenání kůže nebo bolest (píchání) kůže.
 2. Velmi vzácné nežádoucí účinky (mohou se vyskytnout u méně než 1 pacienta z 10 000): kůže může být citlivější na sluneční záření; možné příznaky jsou spálení od slunce se svěděním, otokem a puchýři.
 3. Není známo (četnost výskytu nelze určit): pocit pálení v místě podání, suchá kůže

Hlášení nežádoucích účinků Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoliv nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10

webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

 

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. JAK DICLOFENAC GALMED 1% GEL UCHOVÁVAT

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte při teplotě do 25 ºC v dobře uzavřeném obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Nevyhazujte žádné přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

 • Co Diclofenac Galmed obsahuje Léčivou látkou je diclofenacum natricum 1 g ve 100 g gelu.
 • Pomocnými látkami jsou hydroxid sodný, hyetelosa, karbomer, propylenglykol (E 1520), střední nasycené triacylglyceroly, propylparaben (E 216), methylparaben (E 218), čištěná voda.
 • Jak Diclofenac Galmed vypadá a co obsahuje toto balení Diclofenac Galmed je bílý hladký gel slabého charakteristického zápachu.  
 • Druh obalu: Hliníková tuba uzavřená membránou, šroubovací uzávěr s propichovacím trnem, krabička.
 • Velikost balení: Tuba: 30g, 50g, 60g, 100g a 120g gelu

Držitel rozhodnutí o registraci Galmed a.s., Těšínská 1349/296, Radvanice, 716 00 Ostrava, Česká republika

Výrobce Herbacos Recordati s.r.o., Generála Svobody 335, 533 51 Pardubice-Rosice nad Labem, Česká republika

EAN

8594058232107

O značce Galmed

GALMED a.s. je česká farmaceutická společnost se 100% podílem českých vlastníků. Jejím jediným vlastníkem je akciová společnost Česká lékárnická, jejíž akcionáři jsou čeští lékárníci. Zobrazit více o značce Galmed

DICLOFENAC GALMED 1% GEL – příbalový leták

 • Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
 • – Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.
 • – Požádejte svého lékaře nebo lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

– Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Viz bod 4.

– Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

1. Co je Diclofenac Galmed 1% gela k čemu se používá

 1. 3. Jak se Diclofenac Galmed 1% gelpoužívá
 2. 4. Možné nežádoucí účinky
 3. 5. Jak Diclofenac Galmed 1% geluchovávat
 4. 6. Obsah balení a další informace

Diclofenac Galmed 1% gelobsahuje léčivou látku diklofenak. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé léčivé přípravky (NSAID). Diclofenac Galmed 1% geltlumí bolest a zánět, zmírňuje otoky. Je určen ke vtírání do pokožky.

 • Diclofenac Galmed 1% gelse používá k místní léčbě onemocnění pohybového aparátu, které má zánětlivý nebo degenerativní původ, tj. k odstranění bolesti a zánětu svalů a kloubů, a je možné ho běžně použít u následujících sta­vů:
 • Dospívající od 14 let
 • Krátkodobá lokální léčba akutních poranění, jako je podvrtnutí, pohmoždění, tupá poranění (poranění utrpěná při sportu).
 • Dospělí (od 18 let)
 • Léčba poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou otoky, zhmoždění, podvrtnutí kloubů, poranění měkkých částí kloubů a bolesti zad.

Po poradě s lékařem lze používat Diclofenac Galmed 1% gelk místní léčbě revmatických onemocnění měkkých tkání např. zánětů kloubních pouzder, zánětů šlach a svalových úponů a k místní léčbě při bolestivých stavech doprovázejících degenerativní onemocnění kolenních kloubů a drobných kloubů končetin.

Zajímavé:  Príznaky Prechodu U Ženy?

Přípravek mohou užívat dospělí a dospívající od 14 let.

NepoužívejteDi­clofenac Galmed 1% gel

 • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na diklofenak nebo jiné léčivé přípravky používané k léčbě bolesti, horečky nebo zánětu jako je ibuprofen, kyselina acetylsalicylová (látka, která se také používá k prevenci srážení krve), nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
 • jestliže jste v posledních třech měsících těhotenství
 • jestliže jste mladší 14 let

Pokud se Vás týká některá z výše uvedených podmínek, nepoužívejte přípravek Diclofenac Galmed 1% gel.

Před použitím přípravku Diclofenac Galmed 1% gelse poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

 • Neaplikujte přípravek Diclofenac Galmed 1% gel na kůži, pokud jste se řízli nebo máte otevřenou ránu. Neaplikujte jej na kůži s vyrážkou nebo ekzémem. Ukončete léčbu, jestliže se po aplikaci přípravku objeví na kůži vyrážka.
 • Přípravek neaplikujte na rozsáhlé plochy kůže a po dlouhou dobu, pokud Vám to nedoporučil lékař.
 • Diclofenac Galmed 1% gel je určen pouze k zevnímu použití. Nepoužívejte v dutině ústní. Přípravek nepolykejte. Po použití si omyjte ruce. Buďte opatrní, aby se Vám přípravek nedostal do očí. Pokud se tak stane, dobře si vypláchněte oči čistou vodou. Při přetrvávajících potížích navštivte lékaře nebo lékárníka.
 • Po dobu léčby a alespoň 2 týdny po jejím ukončení byste se měli vyhýbat přímému slunečnímu záření a pobytu v soláriu za účelem snížení velmi vzácného rizika fotosenzitivní reakce. Je vhodné léčená místa chránit oděvem.
 • Můžete použít ortézu nebo obvaz běžně používaný u zranění, jako jsou výrony, ale nepoužívejte neprodyšné (plastové) bandáže.
 • Jestliže je Diclofenac Galmed 1% gel používán na rozsáhlou plochu kůže, je používán po dlouhou dobu a nebo je používán v kombinaci s perorálními (podávanými ústy) nebo injekčně podávanými nesteroidními protizánětlivými přípravky (NSAID), může dojít k výskytu celkových nežádoucích účinků.

Přípravek Diclofenac Galmed 1% gelnení určen pro děti a dospívající mladší 14 let, protože u nich nejsou dostupné dostatečné údaje o účinnosti a bezpečnosti přípravku (viz bod Nepoužívejte Diclofenac Galmed 1% gel).

U dospívajících od 14 let výše, pokud je přípravek potřeba používat déle než 7 dní k úlevě od bolesti, nebo pokud se příznaky zhoršují, se pacientům nebo jejich rodičům doporučuje vyhledat lékaře.

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a), nebo které možná budete užívat.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Diclofenac Galmed 1% gelse nesmí používat v posledních třech měsících těhotenství, protože může poškodit Vaše nenarozené dítě, nebo způsobit problémy při porodu. Diclofenac Galmed 1% gelmůže být používán v průběhu prvních šesti měsíců těhotenství po poradě s lékařem, dávka musí být co nejnižší a doba léčby co možná nejkratší.

Protože diklofenak prostupuje v malém množství do mateřského mléka, může být Diclofenac Galmed 1% gelpoužíván během kojení pouze po poradě s lékařem. Nicméně přípravek nesmí být aplikován ani na prsa kojící matky ani na rozsáhlé plochy kůže nebo po dlouhou dobu.

Není znám žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

Přípravek Diclofenac Galmed 1% gelobsahuje propylenglykol, který může u některých lidí způsobit mírné místní podráždění kůže. Obsahuje parabeny, které mohou vyvolat alergické reakce (pravděpodobně zpožděné).

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Nanášejte gel v tenké vrstvě 3–4krát denně na postižené místo a lehce jej vetřete do pokožky v místě bolesti nebo otoku. Dle rozsahu postižení aplikujte množství odpovídající velikosti třešně až vlašského ořechu (2–4 g).

Toto je dostatečné množství k léčení oblasti o velikosti 400–800 cm2. (odpovídá např. velikosti 20×20 cm až 20×40 cm). Odstup mezi jednotlivými dávkami je 3 až 4 hodiny.

Po aplikaci je nutné si umýt ruce, pokud nejsou ošetřovaným místem.

Dospělí

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 2 týdny. Pokud se bolest nebo otok nezlepší během 7 dní léčby nebo se dokonce zhorší, poraďte se s lékařem.

 1. Při zánětlivých a degenerativních revmatických onemocněních se o délce léčby přípravkem Diclofenac Galmed 1% gelvždy poraďte s lékařem.
 2. Dospívající od 14 let
 3. Pokud je nutné u dospívajících od 14 let používat přípravek déle než 7 dní k úlevě od bolesti, zánětu a otoku, doporučuje se vyhledat lékaře.
 4. Starší pacienti (nad 65 let)
 5. Dávkování se neliší od dávkování u ostatních dospělých.
 6. Děti a dospívající do 14 let
 7. Přípravek není určen pro děti a dospívající do 14 let, protože u nich nejsou k dispozici dostatečné informace o účinnosti a bezpečnosti léčby (viz bod 2 – Nepoužívejte Diclofenac Galmed 1% gel).

Pokud jste zapomněli aplikovat přípravek Diclofenac Galmed 1% gelve správný čas, aplikujte ho, jakmile si vzpomenete a pak pokračujte jako obvykle. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

Jestliže jste omylem požili přípravek, nebo v případě, že jste omylem použili mnohem více přípravku než je doporučené množství, neprodleně kontaktujte lékaře.

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se používání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Některé nežádoucí účinky, které se vyskytují vzácně a velmi vzácně mohou být vážné.

Pokud zaznamenáte jakékoliv následující příznaky alergie, PŘESTAŇTE používat přípravek Diclofenac Galmed 1% gel a okamžitě kontaktujte lékaře nebo lékárníka:

 • Kožní vyrážka s puchýři, kopřivka.
 • Sípání nebo dušnost (astma).
 • Otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C v dobře uzavřeném obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Nevyhazujte žádné přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

Léčivou látkou je diclofenacum natricum 1 g ve 100 g gelu.

Pomocnými látkami jsou hydroxid sodný, hyetelosa, karbomer, propylenglykol (E 1520), střední nasycené triacylglyceroly, propylparaben (E 216), methylparaben (E 218), čištěná voda.

Diclofenac Galmed 1% gelje bílý hladký gel slabého charakteristického zápachu.

Hliníková tuba uzavřená membránou, šroubovací uzávěr s propichovacím trnem, krabička.

Tuba: 30g, 50g, 60g, 100g a 120g gelu

Galmed a.s., Ostrava, Česká republika

Herbacos Recordati s.r.o., Generála Svobody 335, 533 51 Pardubice-Rosice nad Labem, Česká republika

Tato příbalová informace byla naposledy schválena 24.2.2016

Léky proti bolesti – Brněnská lékárna – Váš partner pro zdraví

Řazení produktů

Abecedně A-Z

 • Od nejlevnějšího
 • Od nejdražšího
 • Abecedně A-Z
 • Abecedně Z-A

Ibalgin Rapidcaps 400mg cps. mol. 30x400mg

Ibalgin Rapidcaps je novinka na akutní bolesti. Je rychlý, silný a účinný, s rychlým nástupem účinku již po 15-ti minutách. Je proto vhodný zejména pro úlevu od akutní bolesti zubů, menstruační bolesti a bolesti hlavy. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem < 10 ks
 2. 119,90 Kč
 3. 100,00 Kč

Ibolex 200mg tbl. flm. 20 I

Přípravek se používá ke krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné akutní bolesti různého původu u dospělých, např. bolest svalů, kloubů, šlach a kostí, bolest zubního původu, menstruační bolest, bolest hlavy, bolest při nachlazení a chřipce. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem < 10 ks
 • 119,00 Kč
 • 101,00 Kč
Zajímavé:  Syndrom Ruka-Noha-Ústa – Příznaky Projevy Symptomy?

Ibudolor 40mg-ml por. sus. 1x100ml

Přípravek Ibudolor obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID) snižujících bolest a horečku. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem do druhého dne
 2. 121,00 Kč
 3. 109,00 Kč

Ibumax 200mg por. tbl. flm. 30x200mg

Přípravek IBUMAX 200 mg patří do skupiny léků nazývaných antiflogistika, analgetika, antipyretika (k tlumení zánětu, bolesti a horečky). Přípravek je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem do druhého dne
 • 37,70 Kč
 • 35,00 Kč

Ibumax 400mg por. tbl. flm. 100x400mg

Přípravek IBUMAX 400 mg patří do skupiny léků nazývaných antiflogistika, analgetika, antipyretika (k tlumení zánětu, bolesti a horečky). Přípravek je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let.. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem do druhého dne
 2. 158,20 Kč
 3. 130,00 Kč

Ibumax 400mg por. tbl. flm. 10x400mg

Přípravek IBUMAX 400 mg patří do skupiny léků nazývaných antiflogistika, analgetika, antipyretika (k tlumení zánětu, bolesti a horečky). Přípravek je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let.. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem 3 ks
 • 29,00 Kč
 • 26,00 Kč

Ibumax 400mg por. tbl. flm. 30x400mg

Přípravek IBUMAX 400 mg patří do skupiny léků nazývaných antiflogistika, analgetika, antipyretika (k tlumení zánětu, bolesti a horečky). Přípravek je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let.. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem < 10 ks
 2. 65,00 Kč
 3. 46,00 Kč

Ibument 50mg-g+30mg-g gel 100g

Ibument je gel působící proti bolesti a zánětu, který obsahuje ibuprofen a levomentol. Ibuprofen poskytuje účinnou úlevu od bolesti a snižuje jak zánět tak otok. Levomentol je místně působící anestetikum, které způsobuje také místní překrvení tkáně. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem do druhého dne
 • 186,80 Kč
 • 166,00 Kč

Ibuprofen 400mg Galmed por. tbl. flm. 30x400mg

Přípravek zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí a tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem < 10 ks
 2. 57,00 Kč
 3. 50,00 Kč

Ibuprofen AL 400 400mg tbl. flm. 100

Ibuprofen AL je protizánětlivý léčivý přípravek, který snižuje horečku a ulevuje od bolesti např. hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, aj. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem 2 ks
 • 149,00 Kč
 • 131,00 Kč

Ibuprofen AL 400 400mg tbl. flm. 30

Ibuprofen AL je protizánětlivý léčivý přípravek, který snižuje horečku a ulevuje od bolesti např. hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, aj. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem 1 ks
 2. 58,00 Kč
 3. 54,00 Kč

Ibuprofen AL 400 400mg tbl. flm. 50

Ibuprofen AL je protizánětlivý léčivý přípravek, který snižuje horečku a ulevuje od bolesti např. hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, aj. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem do druhého dne
 • 83,00 Kč
 • 75,00 Kč

Nalgesin S por. tbl. flm 40x275mg

Léčivá látka přípravku, naproxen ve formě sodné soli mírní bolest, horečku a zánět. Tablety se dobře rozpouštějí, proto je nástup analgetického účinku velmi rychlý. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem > 20 ks
 2. 199,00 Kč
 3. 123,00 Kč

Nalgesin S por. tbl. flm. 20x275mg II

Léčivou látkou je Naproxenum natricum. Uživá se k léčbě bolesti. Tablety se dobře rozpouštějí, proto nástup analgetického účinku je velmi rychlý. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem > 20 ks
 • 139,00 Kč
 • 96,00 Kč

Nalgesin S por. tbl. flm. 30x275mg II

Léčivou látkou je Naproxenum natricum. Uživá se k léčbě bolesti. Tablety se dobře rozpouštějí, proto nástup analgetického účinku je velmi rychlý. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem < 10 ks
 2. 179,00 Kč
 3. 120,00 Kč

Nurofen 200mg emp. med. 2ks

Léčivou látkou je ibuprofen, patřící mezi léčivé přípravky nazývané nesteroidní protizánětlivé léky. Ty působí tak, že mění odpověď těla na bolest, otok a zvýšenou teplotu. Léčivá náplast uvolňuje ibuprofen v místě bolesti nepřetržitě po dobu 24 hodin. Čtěte pozorně příbalový leták.

 • skladem 3 ks
 • 169,00 Kč
 • 125,00 Kč

Nurofen 200mg emp. med. 4ks

Léčivou látkou je ibuprofen, patřící mezi léčivé přípravky nazývané nesteroidní protizánětlivé léky. Ty působí tak, že mění odpověď těla na bolest, otok a zvýšenou teplotu. Léčivá náplast uvolňuje ibuprofen v místě bolesti nepřetržitě po dobu 24 hodin. Čtěte pozorně příbalový leták.

 1. skladem 4 ks
 2. 269,00 Kč
 3. 203,00 Kč

Státní ústav pro kontrolu léčiv

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 2

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 3

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 4

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 5

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 6

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 7

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 8

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 9

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 10

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 11

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 12

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 13

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Page 14

www.olecich.cz

Informační portál
pro veřejnost

nebezpecneleky.cz

Mohou nelegální léky
poškodit Vaše zdraví?

SALK

Státní agentura
pro léčebné konopí

eRecept

Informace k elektronickému
receptu

pristupy.sukl.cz

Zajištění přístupů k IT systémům SÚKL

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector