Kdy Davat Leky Proti Horecce?

Kdy srážet horečku? Teplotu, respektive horečku, je třeba srážet až ve chvíli, kdy je nemocnému opravdu špatně, třeští mu hlava, má bolesti a třeba nemůže spát. Hranice, kdy se do děje, je individuální. Rozhodně ale platí, že pokud se teplota blíží je čtyřicítce, bez léků se neobejdete.

Kdy dát dítěti lék proti horečce?

Pokud teplota nepřesáhne 38 °C, nepodáváme žádné přípravky pro snížení teploty (antipyretika). Je však potřeba teplotu pravidelně kontrolovat, hlavně v noci. Léky na snížení teploty dáme dítěti až v případě, že naměříme více než 38 °C.

Kdy podávat paralen?

Řešit byste měli až horečku přes osmatřicet stupňů. Pokud srážíte i nižší teplotu, zbytečně tělu ztěžujete boj s infekcí, s níž by si jinak možná poradilo samo.

Co delat pri teplotě nad 39?

Existují dva přístupy, jak na to:

 1. Snížení horečky pomocí léků – léčivé přípravky proti horečce tlumí zánět nebo působí přímo v termoregulačním centru v mozku.
 2. Snížení horečky pomocí zábalů nebo omývání – horečku lze snížit i cíleným ochlazením povrchu těla.

Kdy jít s ditetem k lekari s horečkou?

Horečka u dětí – kdy vyhledat lékaře

 • je mladší než 3 měsíce a má horečku 38 °C nebo vyšší
 • je ve věku 3-6 měsíců a má horečku 39 °C nebo vyšší
 • se zdá být dehydratované
 • má křeče.
 • má vyrážku, která nezmizí, když na místo jemně přitlačíte bok sklenice.
 • pokud se do 3 dnů nebude Vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží
 • Kdy delat Zabaly u dětí?

  Zábaly provádíme pouze tehdy, má-li dítě již teplé ruce a nohy. Při studených končetinách se zábaly a sprcha nedoporučují.

  Kdy dát miminku sirup na teplotu?

  Teploty mezi 37 °C a 38 °C jsou považovány za zvýšenou teplotu. Pokud má dítě zvýšenou teplotu a nejeví jiné známky nemoci, není nutné ani vhodné tuto teplotu srážet. Ke srážení teploty přistupujeme až u hodnot kolem 38,5 °C, pokud se dítě cítí jinak celkem dobře a nic ho nebolí.

  Zajímavé:  Praktický Lékař Praha 5 Nové Pacienty?

  Kdy podat antipyretika?

  1/základní opatření: -37,0 – 38,0 °C – zvýšená teplota, nutno zvýšeně podávat tekutiny u dítěte a teplotu dále sledovat, není nutné ihned podávat léky na teplotu. -38,0 °C a výše- opět důležité podávání tekutin, pokud se teplota již drží nad 38,0 °C, zahájíme podávání léků na teplotu- antipyretik.

  Kdy si vzít Paralen v těhotenství?

  Bolest a horečka

  Lékem první volby je paracetamol (např. Panadol®, Paralen®, Paramax®). Lze jej použít při bolestech i horečce, a to ve všech trimestrech po nezbytně dlouhou dobu. Tablety Paralen 500 snižují zvýšenou tělesnou teplotu a působí proti bolesti různého původu.

  Kdy podat diazepam?

  Přípravek se podává při dlouhotrvajících epileptických záchvatech, při tetanických křečích a křečích při horečnatých stavech a při stavech se zvýšením svalového napětí. Dále při silných stavech úzkosti, napětí a vzrušenosti a k přípravě před chirurgickými nebo diagnostickými zákroky a k pooperační léčbě.

  Jak snizit teplotu při Covidu?

  Na onemocnění COVID-19 není lék. Je možné tlumit jen potíže, které ho doprovází. V první řadě je to teplota a bolest. Teplotu a bolest tlumí zejména léky s obsahem ibuprofenu, látky paracetomolum a kyselina acetylsalicylová.

  Co dělat při horečce 39 u dospělých?

  Při horečce by měl pacient být v klidu na lůžku v dobře vyvětrané místnosti a měl by také mít dostatečný příjem tekutin. Jelikož je horečka příznivým jevem boje s nemocí, je kontraproduktivní srážet ji ihned. Pokud to tedy pacient vydrží, průběh onemocnění je snazší a netrvá tak dlouho.

  Jak snížit teplotu v těhotenství?

  Organismus potřebuje tuto teplotu ke zvládnutí infekce. Pokud už je však horečka nad 38°C, je nutné tuto teplotu snižovat, protože v těhotenství je vysoká teplota po delší dobu nežádoucí. V těhotenství je možno používat Paralen 500 nebo Panadol a to 1tbl po 4hodinách, maximálně 8 tablet za den.

  Zajímavé:  Diagnostika A Léčba Mnohočetného Myelomu?

  Kdy jet na pohotovost s horečkou?

  Kdy okamžitě k lékaři

  Pokud se horečka vyskytuje u dítěte do šesti měsíců. Vystoupí-li nad 39,5 stupně a neklesá ani po podání léků proti teplotě a chladných tekutin, případně zábalů. Pozorujeme-li změnu v chování dítěte (nápadně neklidné, nereaguje na uklidnění, halucinace, apatický stav).

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *