Máte doma atopika? – vše o zdraví

  • Cítíte ve vzduchu jaro?
  • ———
  • Máte v těle zvlášní nutkavý pocit zkusit něco skutečně zdravého, svěžího, plného energie?
  • ———
  • Potřebovali byste trošičku nakopnout a inspirovat?
  • PAK PRO VÁS NĚCO MÁM:

Máte doma atopika? – vše o zdraví

Zelené smoothie a zeleninové šťávy jako jednoduchá, levná, zdravá a přirozená podpora léčby atopického ekzému.

  1. Tato e-knížka je inspirací, pozvánkou do světa zelených nápojů pro všechny mámy malých atopiků, ale i pro lidi, kterým není lhostejný jejich mikrobiom a jeho výživa.
  2. Zelená smoothies – nápoje z mixované zelené zeleniny, (ne)obyčejných bylin a ovoce, anebo zelené zeleninové šťávy jsou vysloveně vitaminovou bombou a palivem pro Váš mikrobiom a tím i pro Vaši imunitu.
  3. Stačí tak málo a můžete svému tělu dodat to, po čem touží!
  • Máte doma atopika? – vše o zdravíSlyšeli jste, že konzumace zelené zeleniny přispívá k léčení ekzému?
  • Máte doma atopika? – vše o zdravíChcete pozvolna zařazovat zelené smoothie či zelenou zeleninovou šťávu do vašeho jídelníčku nebo jídelníčku vašeho dítěte, ale nevíte, jak na to?
  • Máte doma atopika? – vše o zdravíPřemýšlíte, jak začít s přísunem zelených potravin v čase eliminační diety?
  • Máte doma atopika? – vše o zdravíNechce se Vám utrácet nemalé sumy za speciální přípravky a doplňky stravy?
  • Máte doma atopika? – vše o zdravíLáká Vás návrat k přírodě a jejím darům?

Jako máma malého atopika jsem hledala přirozenou cestu ke zdravé výživě.

Po dlouhém období beznaděje se mi povedlo synův ekzém stabilizovat, ale pořád ještě zůstávaly červené fleky na zádech a stehnech. Bylo mi jasné, že musím zvýšit a zkvalitnit množství konzumované zelené zeleniny. Zkusila jsem zelené smoothie… A nemohla přestat :). Byla to láska od prvního dne. 

Navíc se po pár týdnech ukázalo, že pravidelná konzumace zeleného smoothie má na hojení Mikiho ekzému blahodarné účinky.

S čistým svědomím konstatuji, že již přes malé dávky mateřského mléka (ráno a večer) pomohlo zelené smoothie téměř úplně eliminovat poslední zbytky ekzému na Mikiho kůži. Poslední díl „atopické skládanky“ zapadl. 

Tento e-book je ochutnávkou našeho šťavnatého zeleného světa a je důkazem, že to jde i s dětmi. Zahořela jsem vášní a věřím, že se mi ji podaří na Vás přenést!

Našla jsem zalíbení, uzdravení synovy kůže i propojení s přírodou a vlastním tělem právě v ZELENÉM SMOOTHIE!

„E-book se mi moc líbí, je tam spousta rad, jak začít, na co si dát pozor a postup. Recepty jsou velmi pestré, ze surovin, které by mě ani samotnou nenapadly. Kniha není dlouhá, je akorát pro maminky, které nemají tolik času číst tlustou knihu ????. Vše je přehledně pojmenované. Jelikož je Maria Lujza taky máma a má doma atopika, kterého tímto způsobem vyléčila, umí se vcítit do ostatních se stejným problémem a napsala to s velkými zkušenostmi a citem. Cena je symbolická, každý, koho to zajímá, si jí bude moct koupit ????. Doufám, že spousta maminkám i mně to pomůže se konečně zbavit atopického ekzému.“Máte doma atopika? – vše o zdraví

Pavlina Kolesnikov

„Nenapadlo by mě, co všechno se dá použít k výrobě smoothie/zeleninové šťávy a co je zároveň zdraví prospěšné a takto snadno dostupné. E-book je neuvěřitelně inspirativní, a to hlavně v tom, že začít se dá prakticky ihned a není potřeba žádných speciálních nebo nákladných věcí. Velké plus vidím také v obohacení jídelníčku, který je při dietách mnohdy velmi hubený a maminkám chybí jak energie, tak něco na zpestření. V e-booku si stačí vybrat jeden z mnoha zelených receptů a snadno a rychle si připravit vitamínovou bombu, skvělou pochoutku a výtečný lék v boji s ekzémem v jednom ????. Mít po ruce seznam surovin je skvělé. Data u receptů jsou naprosto úžasné, skvělý nápad ????. V ledničce mám brokolici, zelí a okurek, tak už se těším, že recepty vyzkouším ????. Děkuji!“Máte doma atopika? – vše o zdraví

Pavla Oravová

Máte doma atopika? – vše o zdraví

Nemáte zahradu? Nevadí! Vybrané recepty jsem označila jako „city friendly“ – to znamená, že je můžete realizovat i bez toho, že byste vlastnili zahrádku nebo žili na vesnici.

Kromě pár smoothieček jsou takto označeny v podstatě všechny recepty na zeleninové šťávy. Při smoothies můžete vyměnit divoké byliny a listy např. za špenát, bazalku, listy z kupované zeleniny…

A třeba vás při procházce v přírodě s chutí napadne vzít domů k večeři pár listů :). 

Nemáte mixér a odšťavňovač? Nevadí! V podstatě potřebujete jenom jedno z toho, záleží, co je vám milejší. V dnešní době to již není tak velká investice, navíc tyto pomocníky ve své kuchyni skutečně využijete. A to i díky e-knížce Zelené recepty pro atopiky.

Nemáte čas? Již po svém prvním udělaném smoothiečku pochopíte, jak rychlé a snadné je dodat tělu živiny. Právě toto mne dostalo ze všeho nejvíc ;). 

Nemáte nápady? Nevadí, ty vám dodám já a věřím, že se vaše kreativita brzy rozproudí.

Nevíte proč to vlastně dělat? Tento informacemi nabitý e-book vám pomůže pochopit, proč je důležité správně pečovat o náš mikrobiom. 

Máte potravinové alergie? Recepty můžete obměňovat podle toho, co můžete Vy nebo Vaše dítko jíst. Pestrá paleta ingrediencí Vás překvapí. Pokud se některých potravin bojíte, nejste si jistá jejich bezpečností, nevíte čím nahradit, neváhejte mě kontaktovat a spolu to vyřešíme, abyste se mohli těšit ze zdravých zelených nápojů.

  • Máte doma atopika? – vše o zdravípár důležitých rad na začátek,
  • 12 receptů na mňamózní smoothies ověřené mým synem,
  • 7 receptů na zeleninové šťávy ověřené mým synem,
  • zelený pokrm na chladnější dny,
  • tajné tipy, jak nenápadně podat zelený nápoj dítěti.

„E-book je psaný srozumitelně a myslím, že i člověk, který je v tomto tématu začátečník, si určitě poradí a bude mu knížka ku pomoci, navíc, cena je přístupná pro všechny. Recepty může využít kdokoliv, kdo chce oživit svůj jídelníček. Jsou zajímavé a pro mě velmi inspirativní, v nejbližší příležitosti je začneme zkoušet.““S ebookom som spokojná, nie je veľmi dlhý, nie je nudný a obsahuje cenné rady.“

Veronika OkruhlicováSlané torty od Verči

„Maria Lujza Červenka ako matka malého atopika vie veľmi dobre o čom píše, keďže to zažila doslova na vlastnej koži. Strava je jednou z najdôležitejších zložiek starostlivosti pri atopii. A zelené smoothie je skvelá forma zakomponovania „zelenej“ do jedálnička. V knihe podáva výborné tipy na recepty a kombinácie byliniek vhodné pre zdravie pokožky. Treba len vyskúšať, ktoré vám sadnú.“

Gabriela Možuchová

Pro koho je e-book určen:

  • pro mámy kojící malé atopiky,
  • pro malé i velké atopiky,
  • pro ty, kteří chtějí nastartovat svůj metabolismus a zlepšit imunitu,
  • pro všechny lidi, které zajímá PROČ a JAK pečovat o svůj mikrobiom.

Pro koho naopak určen není:

  • pro lidi, kteří si stojí za názorem, že atopický ekzém jednoduše vyléčí „zázračná“ mast,
  • pro lidi, kterým na jejich mikrobiomu nezáleží,
  • pro ty, kteří nemají doma mixér ani odšťavňovač a nejsou ochotni investovat alespoň do jednoho z těchto kuchyňských pomocníků.

Jmenuji se Maria Lujza Červenka. Jsem teď již spokojená máma malého atopika Mikoláše. Jeho ekzém jsem dostala pod kontrolu pouhou změnou uvažování a dodržováním základních pravidel. Konzumace zelené zeleniny mezi tyto pravidla patří. 

  • Jako autorka projektu Netopte se v atopii podporuji maminky dětí s atopickým ekzémem, aby se dokázaly uklidnit, porozhlédnout a najít tu správnou cestu k vyléčení ekzému.
  • Díky knize Můj atopický deníček pomáhám maminkám efektivně si vést komplexní deník o atopii jejich dítěte a dostat tak ekzém co nejdřív pod kontrolu.
  • Miluji úsporu času a energie, kterou pak máma může využít k tomu, aby byla jednoduše V POHODĚ – tím se ekzém u dítěte značně lepší!

Ušetříte čas a námahu

35 stran, díky kterým v průběhu pár chvil dostanete nejen chuť na zelenou vitaminovou bombu, ale si ji i bez problémů připravíte – a to možná ani nebudete muset jít nakoupit.

Pomůžete ekzému zmizet

Možná že do skládanky protiekzémových opatření potřebujete ještě tento poslední díleček, tak jako před rokem já.

Dodáte palivo svým užitečným mikropotvůrkám

Když budou šťastny ony, budete i Vy, uvidíte :).

Ano, mám i BONUS ????

Díky nápadu samotných maminek jsem dala dohromady dokument se seznamem ingrediencí, které jsem já osobně doteď při výrobě zelených smoothies a zeleninových šťáv použila. Můžete si ho jednoduše vytisknout a začít kombinovat podle nálady, chuti, dostupnosti surovin a v neposlední řadě podle potravinových omezení, které máte Vy nebo Vaše dítko.

V hlavě mi zněla otázka, jak euforii ze zelených smoothies a zeleninových šťáv přiblížit co největšímu počtu lidí? Jak Vás motivovat jít do akce bez pochyb o kvalitě?

A tak jsem se rozhodla šířit moje téměř roční zkušenosti a k tomu užitečnou ucelenou teorii na jednom místě jen za cenu 

180 korun českých (7 eur)

 To je konečná suma s mou nekonečnou podporou ♥. A s bonusem zdarma. 

Ano, jenom za 180,- korun se Vám otevřou dveře k praxi, kterou můžete využívat už napořád.

180,- korun pro:

• Vaše zdraví • Zdravé střeva a zdravou kůži Vašeho dítěte • Prosperující mikrobiom. 

„Na ebook jsem se moc těšila, zelená smoothies mám sama ráda a myslím, že inspirace není nikdy dost. Při čtení jsem dostávala na nějaké smoothie čím dál tím větší chuť a jen co jsem dočetla, jsem si musela hned jedno udělat. Musím tedy přiznat, že pro mě, coby člověka z města, který navíc nevlastní odšťavňovač, není mnoho z receptů v originální podobě okamžitě použitelných. Překvapila mě však možnost použití některých ingrediencí (listů z pampelišky, jetele, atd.), nikdy mě nenapadlo nic z toho ochutnat, a tak jakmile se dostanem k babičce na zahradu, určitě vyzkouším, jak chutnají. I tak se ale dá v ebooku najít inspirace, recepty stačí mírně obměnit (např. místo travin použít špenát) a věřím, že dostanete chutný výsledek. Sama z podobných surovin smoothie dělávám. Co se týče pozitivního vlivu na atopickou pokožku, naprosto souhlasím, že zelená smoothie budou mít kladný vliv. Sama jsem se přesvědčila, jak důležitou roli hraje zelená zelenina při léčbě atopického ekzému. Za sebe ebook doporučuji, i když možná nevyužijete recepty v originální podobě, dostanete minimálně motivaci se zelenými smoothie i šťávami začít a experimentovat.“

Anna MatouškováAtopický ekzém a eliminační dieta, www.annamatouskova.cz

„Kniha Zelené recepty nejen pro atopiky podává vhled do přínosu zelených potravin ve stravě, fungování mikrobiomu a roli chlorofylu. Recepty v knize obsazené jsou od jednodušších po náročnějších na přípravu a suroviny, nicméně autorka vždy uvádí praktické tipy a rady, díky kterým bude příprava snadná i pro ty, kteří s přípravou šťáv teprve začínají. Oceňuji sezónnost surovin a zahrnutí planých bylinek a rostlin.“

A co říká na zelené smoothie můj syn? „Papať.“

Jeďte toto jaro na zelenou!

Nečekejte a začněte již dnes!

Klikněte na tlačítko Koupit Zelené recepty a dodejte tělu po čem touží!

Zajímavé:  Léčba Plísně Na Rukou?

Na následující stránce vyplňte pečlivě své údaje v objednávce a zaplaťte buď kartou nebo bankovním převodem. E-book i s bonusem přistane ve Vaší e-mailové schránce ihned po zaplacení objednávky. Kdyby se Vám nepovedlo e-mail ode mě najít, mrkněte i do složky SPAM, Hromadné nebo Nevyžádaná pošta a přesuňte ho prosím do Doručených. 

  1. Máte další otázky?
  2. Napište mi na e-mailovou adresu [email protected],
  3. nebo mě kontaktujte přes sociální sítě:

Jsem tady pro Vás, ráda Vám pomůžu!

Lujza

Máte doma atopika?

Atopická dermatitida (lat. eczema atopicum) se řadí do skupiny zánětlivých kožních onemocnění. Jedná se o chronický typ onemocnění, které je charakteristické střídáním období exacerbace (vzplanutí) a remise (klidu). Postihuje nejčastěji malé děti, avšak výskyt u jiných věkových skupin není vyloučen.

Máte doma atopika? – vše o zdravíSymptomy

Příznaky atopické dermatitidy se u jednotlivých pacientů liší. Všeobecně mezi ně můžeme zařadit následující:

  • suchá pokožka – častý je výskyt prasklinek a šupinek
  • pruritus (svědění)
  • červená až hnědošedá ložiska – nejčastěji je nalezneme na ohybech krku, očních víčkách, na rukou, nohou, u kojenců hlavně v oblasti tváře, na pokožce hlavy a hrudníku– pro ložiska je charakteristický zánět, otok, mokvání a olupování kůže

Atopická dermatitida (AD) může vznikat tzv. „de novo“, nebo být dědičná. Je prokázáno, že z velké části postihuje děti, jejichž rodiče jsou alergici. Samotnou příčinou je porucha stavby a funkce kožní bariéry. Kůže obsahuje nižší podíl lipidů a přirozeného hydratačního faktoru. Následkem toho je její vyšší prostupnost pro alergeny a zároveň v ní dochází ke zvýšeným ztrátám vody.

V imunitním systému atopika dochází ke změnám v nespecifické imunitě. Projevuje se sníženou odolností proti bakteriím a virům a rovněž častými kožními, zánětlivými reakcemi.

Máte doma atopika? – vše o zdravíSpouštěcí faktory

Onemocnění jako takové vzniká na genetickém podkladu. Existuje však určitá řada faktorů, které jsou zodpovědné za rozvoj atopické dermatitidy.

Mezi hlavní a zároveň spouštěcí faktory řadíme tyto:

  • potraviny, alergeny
  • mikroorganismy (plísně, bakterie)
  • iritanty
  • (prací prostředky, chlorovaná voda, mýdla, umělá vlákna)
  • hormonální změny
  • (těhotenství, menopauza)
  • psychické změny (zejména stres)
  • teplo/chlad

Závažnost atopické dermatitidy je posuzována dermatologem na základě mezinárodní škály SCORAD. Bere se v potaz míra suchosti kůže, začervenání, mokvání, edém, lichenifikace (zhrubnutí) a svědění.

Onemocnění je dáno geneticky, tudíž není možné využití kauzální terapie. Cílem celkové terapie je zabránit komplikacím a zvýšit kvalitu života. Snažíme se zabránit exacerbacím, a to hlavně optimální péčí o pokožku. Hlavní úkol spočívá v hydrataci pokožky a kožní bariéry.

Základem je lokální léčba, protože pokožku je nutno důkladně promazávat. Zlatý standard v terapii a prevenci atopické dermatitidy tvoří tzv. emoliencia (změkčovadla).

Máte doma atopika? – vše o zdravíTa zjemňují pokožku, obnovují kožní bariéru a zvyšují v ní obsah vody. Mohou navíc obsahovat hydratující substance, např. urea (Excipial U Lipolotio/Hydrolotio), glycerol, dexpanthenol (Bepanthen sensiderm), nebo lipofilní složky sloužící k hydrataci a obnovení funkce kožní bariéry (vazelína, mandlový olej).

Kromě mastí, krémů a emulzí existují i změkčující náhražky mýdla (tzv. syndety) a olejové přísady do koupele (Linola Fett).

Závažnost atopické dermatitidy je posuzována dermatologem na základě mezinárodní škály SCORAD. Bere se v potaz míra suchosti kůže, začervenání, mokvání, edém, lichenifikace (zhrubnutí) a svědění

V akutní fázi zánětu se používají protizánětlivě a protisvědivě působící látky jako kortikoidy a inhibitory kalcineurinu (tzv. topické imunomodulátory).

Kortikoidy se volí podle intenzity a rozsahu AD. Inhibitory kalcineurinu se používají u těžkých forem onemocnění. Jejich výhodou oproti kortikosteroidům je fakt, že mohou být aplikované na místech, kde je pokožka tenčí (např. oční víčka, tváře).

DALŠÍ FARMAKOTERAPIE: • perorální antihistaminika   (Fenistil gtt.) –   terapie svědění • lokální antibiotika   a antiseptika – léčba   sekundárních infekcí

JINÉ TYPY LÉČBY:

• fototerapie

• lázeňská léčba

Jako další lokálně působící léčivé látky se používají protizánětlivě působící dehty a ichtamol (Ichtoxyl). Na mokvající ložiska působí adstringentně obklady z hypermanganu a Jarischova roztoku.

U závažných forem, u kterých lokální léčba selhala, bývá krátkodobě nasazená systémová léčba kortikoidy a imunosupresivy.

Máte doma atopika? – vše o zdraví

PharmDr. Patrícia Čečková

Lékárna Pod Zvičinou, Hořice

Kosmetika pro atopiky

Atopický ekzém či atopická dermatitida není výsadou raného dětství. Toto zánětlivé onemocnění kůže, které doprovází nepříjemné svědění a extrémně suchá pokožka, často trápí i dospělé a vyžaduje proto zvláštní pozornost. Lidem s atopickým ekzémem nabízíme speciální tělovou kosmetiku zahrnující krémy, sprchové gely a mycí emulze i šampony.

Co je atopický ekzém?

Jde o svědivé, chronické kožní onem…

Atopický ekzém či atopická dermatitida není výsadou raného dětství. Toto zánětlivé onemocnění kůže, které doprovází nepříjemné svědění a extrémně suchá pokožka, často trápí i dospělé a vyžaduje proto zvláštní pozornost. Lidem s atopickým ekzémem nabízíme speciální tělovou kosmetiku zahrnující krémy, sprchové gely a mycí emulze i šampony.

Co je atopický ekzém?

Jde o svědivé, chronické kožní onemocnění způsobené špatnou soudržností buněk, které odumírají rychleji, než u zdravé kůže. Projevuje se odlupováním suché kůže, na které se tvoří zarudlé pupínky, pokožka mokvá a tvoří se na ní tvrdé krusty. 

Jaké jsou projevy atopického ekzému?

Atopický ekzém, neboli atopická dermatitida postihuje nejčastěji děti a mladistvé, může však přecházet i do dospělosti nebo se v dospělosti teprve objevit.

Příznaky:

  • Zčervenání
  • Otok
  • Mokvání
  • Výskyt ložisek ekzému
  • Drobné vyrážky
  • Svrbění
  • Suchá kůže
  • Jemné trhlinky na kůži

Ekzém postihuje děti, muže i ženy. Vysušená zarudlá pokožka se objevuje nejčastěji v oblasti loketních a kolenních jamek, mezi prsty, na kloubech rukou ale i na krku nebo v hlavě. 

Na co si dát pozor?

Narozdíl od alergie u atopického ekzému nejde s určitostí stanovit příčiny onemocnění. Základním postupem je tedy vyvarovat se všech možných dráždivých podnětů, aby se projevy nezhoršovaly.

Provokační faktory:

  • Prašné prostředí
  • Chemické prostředky (mycí prostředky a saponáty)
  • Pyly
  • Kontakt se zvířaty
  • Nevhodná strava
  • Stres a psychický diskomfort
  • Alkohol a kouření
  • Voda (koupaliště, chlor)
  • Infekce
  • Hormonální vlivy

Atopický ekzém je chronické onemocnění podmíněné geneticky a jeho léčba je podobná, jako u alergie.

Postižená místa promazávejte hypoalergenními přípravky pro atopiky, nejlépe s obsahem kalcia a vitamínů A a D. Vyvarujte se parfémovaným sprchovým gelům a kosmetice.

Atopický ekzém a strava

Báječnou prevencí při atopickém ekzému je z hlediska stravy dostatečný příjem mastných kyselin ve stravě a celkově vyvážený a pestrý jídelníček. Důležité je vyloučit všechny potraviny, které u pacienta působí jako alergen a mají souvislost s ekzémem.

Do svého jídelníčku zařaďte především zdroje omega 3 mastných kyselin:

  • Rybí olej
  • Ryby a mořské plody (tuňák, losos,…)
  • Vlašské ořechy
  • Chia semínka
  • Lněný a řepkový olej
  • Bílkoviny (maso, vejce, mléko,mléčné výrobky, sója)
  • Čerstvé ovoce a zelenina – pozor na citrusové plody

Jaká je léčba atopického ekzému?

V první řadě je důležité hlídat faktory vyvolávající alergii (ekzém) a včasné zahájení léčby.

Po stanovení diagnózy lékařem se přistupuje k aplikací mastí, které obsahují účinné látky (dehet, zinek, urea, kyselina salicylová) na postižená místa.

Pomoci od svědění a podráždění mohou také studené obklady, pobyty u moře a u akutních projevů dermatitidy se nasazují mastičky s obsahem kortikoidů. Pokud dojde k infekci ekzému, předepíše lékař masti s obsahem antibiotik či protimykoticky působících látek.

Jaká je prevence atopického ekzému?

Atopický ekzém trápí děti i dospělé po celém světě. Je dán především genetickými dispozicemi pro atopii a jeho vývoj a průběh dále ovlivňují vlivy z vnějšího prostředí.

Toto nepříjemné svědivé onemocnění nejčastěji trápí děti a obvykle se projevuje již v kojeneckém věku.

Proto by již těhotné a kojící maminky, kde jsou jeden z rodičů či starší sourozenec alergici, měly dbát na prevenci svých dětí ve snaze rozvoj atopického ekzému co nejvíce eliminovat. Obecná doporučení pro prevenci jsou:

  • Užívání laktobacilů
  • Životospráva – pozor na dráždivé potraviny (uzené, kyselé, aromatické, citrusy, čokoláda, káva…)
  • Pozor na med při pylových alergiích
  • Delší kojení u rizikových dětí
  • Pečlivě vybírat příkrmy
  • Důkladné ošetřování suché a svědivé pokožky

 Projevy atopického ekzému často do puberty vymizí a u dospělých není toto onemocnění tolik běžné, většinou na úkor senné rýmy nebo astmatu.

V kategorii Kosmetika pro atopiky nabízíme 103 výrobků, u 7 z nich můžete mít dovoz zdarma. Užívatelé nejlépe hodnotí řady Eucerin, Bepanthen a A-Derma. Nejlépe hodnoceným výrobkem je BIODERMA Atoderm Préventive 200ml.

> Zobrazit celý popis

Chat: Linda Vrátníčková — Sama doma — Česká televize

gf: „Dá se na zakázku sehnat oblečení pro ekzematiky a atopiky?“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, nejde ani tak o to, zda se dá sehnat oblečení na zakázku, to určitě dá, ale je potřeba zvážit, z jakých materiálů oblečení používáte. Potřebujete přírodní, vzdušné, termoregulační oblečení, nejlépe z biobavlny, biobavlny se stříbrným vláknem, bambusu, vlny atd.“

Eva: „Dobry den, mam dceru 1,5 roku, casto ma ekzem kolem pusy, obcas se ji vyrazi i na tele. Snazim se ji oblekat pouze do bavlny, nicmene mikiny maji casto primesi. Je to problem nebo staci kdyz je bavlna pouze jako prvni vrstva obleceni? dekuji za odpoved“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, bohužel ani oblékání do bavlny není zcela ideální. Při pěstování bavlny se používají pesticidy, formaldehyd atd. Doporučovala bych používat přírodní, prodyšné, termoregulační materiály, jako je biobavlna, biobavlna se stříbrnými vlákny, bambus, vlna atd.“

Senator T: „Je dostatek obleceni na ceskem trhu pro ekzematiky a atopiky?“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, ano, nabídka je veliká. Je dobré nakupovat oblečení z přírodních materiálů, prodyšných, termoregulačních… které jsou velice vhodné pro ekzematiky, atopiky, jako je např.

biobavlna, biobavlna se stříbrným vláknem, bambus, vlna… bohužel při pěstování a následném zpracování bavlny se používají chemikálie, pesticidy, formaldehyd, které kůži dráždí a mohou vyvolávat alergické reakce.

Nabídku speciálního oblečení pro atopiky naleznete v eshopu www.branakdetem.cz“

Senator T: „Jak obecně vybírat oblečení pro lidi s ekzemem a atopiky?“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, nejdůležitější při výběru oblečení pro lidi s ekzemem a atopiky je materiál, ze kterého je oblečení ušito. Je potřeba vybírat z přírodních materiálů, prodyšných, termoregulačních, antibakteriálních a hypoalergenních, jako je biobavlna, biobavlna se stříbrnými vlákny, bambus, vlna.“

Senator T: „Je nějaký specializovaný obchod – kamenný či internetový pro atopiky a ekzematiky?“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, velikou nabídku oblečení z přírodních materiálů vhodných pro atopiky a ekzematiky naleznete v eshopu: www.branakdetem.cz. Vybírejte s materiálů biobavlny, biobavlny se stříbrnými vlákny, bambusu a vlny.“

kateřina: „Mám též dceru atopičku zajímalo by mě jaké oblečení je vhodné pro dítě s tím to problémem vím,že nejlepší je bavlněné oblečení dá se někde oblečení pro tyto děti sehnat většinu dceru oblékám do bavlněného oblečení a v létě je dobré pro tyto děti co oblékat a v čem je třeba prát toto oblečení,které je vhodné pro tyto děti co trápí tento problém já peru v prášku lanza color děkuji za odpověd“

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, balvněné oblečení není zcela dobré, jelikož při pěstování a následném zpracování se používají chemikálie, pesticidy, formaldehyd. Bylo by vhodnější používat biobavlnu z ověřených zdrojů, biobavlnu se stříbrnými vlákny.

Velkou nabídku těchto oblečení můžete najít na eshopu www.branakdetem.cz Lanza color bych s dovolením také nedoporučila, je potřeba prát v přírodních pracích prostředcích, nepoužívat aviváž atd. Nabídku prostředků naleznete také na již zmíněném eshopu.

Katka M.: „zimni obleceni jako je bunda, kombineza, sala, rukavice atd. nejsou z bavlny. Existuji tedy i vrchni vrstvy obleceni z materialu, ktere nize zminujete?“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, šála, rukavičky, čepička se již vyrábějí i také z biobavlny, biobavlny se stříbrným vláknem i z vlny. Vše naleznete na www.branakdetem.cz i velkým výběrem svrchního materiálu.“

Barbora S.: „Dobrý den, zajímalo by mě, kde sehnat oblečení pro atopiky DOSPĚLÁKY – optimálně i se stříbrným vláknem, speciálně návleky na ruce, pyžamo, aj. Většina obchodů je zaměřena na dětské atopické oblečení…. Předem děkuji za odpověď.“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, bohužel i dnešní téma je zaměřené na děti. Zkuste se prosím obrátit na jednatelku obchodu Brána k dětem, paní Lucii Harnošovou, zda by vám mohla pomoci. Kontakt na ni naleznete na www.branakdetem.cz“

Zuzka: „Dobrý den, stačí oblečení z Vámi doporučovaných materiálů pouze to, které přijde tzv. na kůži a zbytek (mikiny, bundy) může být z „normálních – běžných“ materiálů?“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, vše, co je v kontaktu z kůží bych doporučovala používat z přírodních materiálů, čili i čepičky, šály, rukavice… i mikina se často kůže dotýká, miminko může vrchní část mikiny cumlat atd.“

Jana a Ondra: „Dobry den,jsme novopeceni rodice desetidenniho Bertika a moc se nam libi,jak ma pani Linda uvayaneho Ondraska v satku,mohla by nam prosim ukazat,jak toho dosahla?A je-li to vhodne pro takhle male miminko?Dekuji“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, moc vám blahopřeji k synkovi a přeji mnoho zdraví a radosti 🙂 Ondrášek je uvázaný na tzv. kolébku, která je „nejzdravější“ pro páteř miminka. Myslím, že téma nošení dětí tu bude za 14 dní. Svislá poloha, která se často vidí, je vhodná až u větších dětí, které umí sedět.“

Katka M.: „a co persil sensitive? mam pocit, ze tyto prasky jsou sice setrne ale pradlo tak dukladne nevyperou. myslite, ze je nutne pouzit tyto specialni pripravky pro dite, kteremu se jen obcas udela ekzemek – flicek na tvari a po tele nic nema? mel by se pouzivat tedy dokud ekzem zcela pod kontrolou ?“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, já bych se těmto práškům vyvarovala i zcela zdravých dětí, pač mohou zapříčinit to, že se nějaká ta alergická reakce dostaví. Jelikož vše se do kůže dostane, vždy bych prala v přírodních prostředcích.“

Lenka: „Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda je vhodný prací gel a prášek zn. Lovela na praní dětského oblečení, zda postačí používat klasický nebo raději senzitive. Dále by mě zajímalo, zda se na atopický ekzém u dětí může používat modrá indulona. díky L.“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, co jsem se dříve zabývala různými testy, tak zrovna Lovela neměla nejlepší výsledky. Dnes jsou již na trhu lepší, přírodnější a čistější prostředky, které jsou jistě vhodnější, např. Ecover. Veškerou nabídku naleznete na www.branakdetem.cz“

Naďa: „Dobrý den.Zmínila jste obleceni se stříbrnými vlákny.Nedávno v televizi běžel dokument o nanotechnologii, kdy vědci přicházejí již na to, jak nanočástice se objevují i v lidském mozku, jak ničí buňky,a z jedné příčin je používání oblečení se stříbrnými vlákny. Víte o těchto vědeckých poznatcích? Děkuji. Jinak je vidět, jak vaše miminko je v šátku spokojené.“

Linda Vrátníčková: „Děkuji, každé miminko je u maminky spokojené 🙂 a maminka poté také.“

Katka: „Dobrý den, dcera 3 roky má ekzém od jednoho roku, letos má vyrážku pouze v podkoleních jamkách, nyní jak se ochladilo začíná nosit punčošky a zdá se mi, že se to zhoršilo. jsou nějaké speciální punčošky pro atopické dítě? Děkuji Katka“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, velký výběr oblečků z biobavlny naleznete na www.branakdetem.cz Bohužel v těchto dnech se ekzémy většinou zhoršují, proto je určitě velmi vhodné používat oblečení z biobavlny či biobavlny se stříbrnými vlákny, bambusu, vlny. V nabídce jsou i vasilka, kdyby vás to zaujalo.“

Votočková: „Dobrý den, prosím vás o název (popř. výrobce a internetový obchod kde jem možno zakoupit )pracích prášků ve kterých prát prádlo pro atopiky. Děkuji“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, určitě je vhodný ecover, pro atopiky speciálně vyrobený ecover zero. Vše můžete objednat v internetovém obchodě www.branakdetem.cz“

Linda: „Dobrý den, je vhodné oblečení z bambusu?“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, určitě ano, je prodyšné, antibakteriální, pohlcuje o 50 procent více vlhkosti a termoregulační, v létě naprosto úžasné.“

Katka: „Děkuji za odpověď, vůbec netuším, co je to vasilka, ale když jsem to na těch stránkách zadala, nic mi to nenašlo…“

Linda Vrátníčková: „Pro holčičky se asi používá košilka, promiňte, mám doma 2 kluky :-)“

Zuza: „Dobrý den, je záruka, že pokud budu pro děti. které trápí ekzem používat vyhradně toto oblečení prát přírodními přípravky, tak se ekzem výrazně zlepší…nebo hlavně záleží, co u kterého jedince ekzem způsobuje, tak jak tvrdí lékaři ( potraviny, stres atd.) Děkuji za vas nazor.“

Linda Vrátníčková: „Dobrý den, jistotu mít asi nebudete, pokud nejde o alergii na prací prášek či chemikálie použité v oblečení, které dítě nosí. Pokud má potravinovou alergii, je samozřejmě nutné vyhnout se potravinovým alergenům. Pokud ale na kůži výskyt ekzému je, je poté dobré používat přírodní oblečení, které napomůže uzdravení, zahojení a nebude kůži dráždit.“

Zuzka: „Je to všechno moc krásné, jak oblečení, tak prací prášky apod. Jen by to nemuselo být oproti běžnému tak drahé :(“

Linda Vrátníčková: „Kvalitní věci, kvalitní výroba a nepoužívání „levných“ chemikálií určitě něco stojí. Zde je potřeba zvážit, zda je šetření na místě, pokud mám doma dítě, které něco dráždí a následně má problémy s ekzémem.“

JanaNedávno jsem se dočetla o novince: „Máte nějakou zaručenou radu na krémy pro atopiky? Nedávno jsem se dočetla o novince protopan …. ?“

Linda Vrátníčková: „Krémů jako takových bych se raději vyhla, neboť ucpávají pory a kůže nedýchá. Obecně se uvádí, že napomáhá zinek, který je ve velkém obsahu např. v dýňovém i konopném oleji. Výborné zkušenosti máme také z bambuckým máslem.“

Jana: „Dobrý den .. Je pro atopika vhodne Fukcni obleceni Moira Thermon ??“

Linda Vrátníčková: „Oblečení jako takové je určitě prodyšné, což je fajn. Bohužel u této značky si nejsem jista, zda mají atesty na výrobu materiálů, zda se při výrobě nepoužívají chemikálie apod.“

Máte doma přetopeno? Suchý vzduch škodí zdraví. Jak se bránit?

Autor: istock.com

V zimních měsících je otázka zdravého vzduchu ještě palčivější než během zbytku roku, jelikož se méně větrá, a navíc chladný vzduch, proudící zvenčí při otevřeném okně, ale i špatně utěsněnou fasádou či dveřmi, pojme méně vlhkosti než ten teplý.

Vše potom zpečetí zapnuté topení, přispívající k dalšímu vysušování. Ideální vlhkost se pohybuje okolo 50 %, pokud klesne pod 40 %, je již vzduch považován za suchý. V přetopené domácnosti tato hodnota může dosahovat dokonce pouhých 20 %.

To s sebou přináší celou řadu potíží…

Jak nám suchý vzduch škodí?

Přesušený vzduch během topné sezóny škodí lidskému tělu v mnoha směrech, obzvláště citliví jsou na něj alergici a děti. Nedostatečné zvlhčení dýchacích sliznic dráždí ke kašli a může snižovat obranyschopnost organismu.

V době, kdy na nás navíc útočí viry a bakterie, je proto potřeba brát na tento fakt zřetel.

Zvláště, pokud již onemocnění propukne, je zvýšení vlhkosti vzduchu důležitou součástí léčebného procesu, protože podporuje vykašlávání a uvolňuje hlen.

Pozor na syndrom suchého oka

Problematika suchého vzduchu se může odrazit i při potížích s očima. „Pobyt ve vytápěných prostorách se suchým vzduchem může nadměrně narušovat tvorbu slzného filmu. Pokud trpíte syndromem suchého oka, vaše potíže se mohou v zimě násobit,“ upozorňuje doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc.

, primářka Oční kliniky NeoVize Brno. Syndrom suchého oka se projevuje pocitem suchých, unavených, červených očí, oteklých víček, pocitu písku či jiného cizího tělíska v oku, svrběním či pálením očí.

 „Paradoxně se syndrom suchého oka často projevuje také zvýšeným slzením, kdy slzy z oka nadměrně odcházejí slznými kanálky místo toho, aby oko zvlhčovaly,“ doplňuje MUDr. Lucie Valešová, primářka pražské Oční kliniky DuoVize.

 Očím pomohou takzvané umělé slzy, v případě větších obtíží lze implantovat do oka takzvané plugy, tedy ucpávky slzných kanálků, které zabraňují odtoku slz. A samozřejmě dbát na prevenci a udržovat v místnostech optimální vlhkost vzduchu.

  • Roušky a suché oči: Jak zabránit podráždění?

Pokožka i vlasy trpí

Suchý vzduch neprospívá ani pokožce. Může být jednou z příčin, proč během zimních měsíců dochází ke zhoršování stavu atopického ekzému. Vysušená pleť má navíc i negativní dopad na krásu – zvýrazňují se vrásky, narušuje se přirozená ochranná vrstva a dochází k dehydrataci pokožky.

Zároveň dochází také k popraskání rtů nebo vysušování vlasů. „Vlasy v zimě slábnou, třepí se, lámou a ztrácejí lesk. Dobře jim nedělají ani výkyvy teplot, kdy z chladného počasí venku přicházíme do vyhřátých místností se suchým vzduchem,“ upozorňuje kadeřnice Martina Přívratská.

Pomoci můžou různé kosmetické přípravky zaměřené na hydrataci.

Jak si poradit se suchou pokožkou čtěte zde.O nemocech kůže, které nás trápí nejčastěji, čtěte zde.

Jak zvlhčit vzduch v bytě?

Nejsnadnější způsob, jak levně a rychle zvýšit vzdušnou vlhkost, je použití odpařovače. Ty se prodávají například v podobě závěsných nádob, které se umisťují na radiátory. Vyrábějí se například z keramiky, kameniny nebo nerezu.

Zajímavé:  Oční Lékař Olomouc Hradisko?

Pokud odpařovač nemáte, můžete ho nahradit třeba miskou s vodou, do níž kápnete trochu citronové nebo pomerančové šťávy či pár kapek éterického oleje a kterou položíte na topení. Sehnat se dají i různé pokojové fontánky.

Musíte ale počítat s tím, že v případě použití těchto doplňků vlhkost vzduchu stoupne maximálně o pár procent. 

Můžete vyzkoušet i další tipy:

  • Sušení prádla v místnosti, kde akutně potřebujete zvlhčit vzduch, je způsob zvýšení vlhkosti. Na topení také můžete rozložit navlhčená prostěradla či ručníky.
  • Okamžité zvýšení vzdušné vlhkosti zajistíte tak, že do prostoru stříknete vodu z rozprašovače, který používáte na květiny.
  • Pořiďte si do každé místnosti větší množství pokojových rostlin.
  • Při vaření nezapínejte digestoř.

Řešením je i zvlhčovač

Nejúčinnější v boji se suchým vzduchem je ale bezesporu zvlhčovač. Ten funguje tak, že přeměňuje vodu na vodní páry, které se pak rozptýlí ve vzduchu, a tím zvýší jeho vlhkost. Na trhu je široký výběr přístrojů, jejichž ceny se pohybují od pár stokorun až po desítky tisíc. Ty nejdražší přístroje jsou často kombinované i s čističkou vzduchu.

Všeho s mírou

Pokud se spolehnete na babské rady, mějte na paměti, že tímto způsobem nelze vlhkost vzduchu regulovat a může docházet k opačnému extrému – přílišné vlhkosti.

Pokud v domácnosti přesáhne 65 %, může se nejen poškozovat vybavení bytu, ale také v místnostech hrozí riziko vzniku plísní. Vlhké prostředí je rovněž líhní pro roztoče, kteří se hydratují absorpcí vody ze vzduchu.

Stejně jako u všeho tedy platí i u zvlhčování vzduchu v místnosti zlatá rada – všeho s mírou.

  1. Jak se zbavit plísní čtěte zde.


Autor: Marie Bezděková

Jak prát, když máte doma atopika

Atopický ekzém. Strašák mnoha rodičů a oživlá noční můra až příliš velké řady dětí. Svědící rozškrábaná pokožka, nervy na pochodu – a nekonečné pátrání, co by mohlo alespoň trochu ulevit…

Univerzální recept pro všechny bohužel neexistuje. Já vám ale napíšu ten, se kterým můžete minimalizovat škody při praní prádla – se kterým je váš atopik v kontaktu 24 hodin denně.

Prací prostředky nemusí být jediným původcem podráždění – ale správný postup praní uleví většině atopiků. Hledat příčiny atopického ekzému je náročné – u někoho jsou spouštěčem některé potraviny, dalšího dráždí kontaktní alergeny – a jindy se marně snažíte dopátrat alespoň nějaké souvislosti – s čímkoliv…

Znám to. Samotnou mě atopický ekzém naštěstí potkal až jako dospělou – ale i to stačilo k mohutnému pátrání po čemkoliv, co by dokázalo alespoň trochu pomoct a ulevit.

I když příčiny atopického ekzému mohou vycházet zevnitř z těla, velmi často způsobuje podráždění a výsev ekzému něco, s čím se pokožka dostane do kontaktu. A to je v první řadě oblečení a ložní prádlo. Spoustě atopiků změna přístupu k praní prádla stačí k tomu, aby se ekzém rapidně zmírnil nebo dokonce zcela vymizel. Dává to smysl – klasické prášky na praní jsou plné dráždivé chemie (uličku s prášky na praní podle lehkého štípání v nose v supermarketu poznáte i se zavřenýma očima, že?) – a dnešní úsporné pračky je z prádla obvykle nevymáchají beze zbytku… Jednoznačně začněte tím, že vyčistíte pračku. 2x, 3x, 4x – jak bude potřeba. I když na první pohled vypadá čistě, pokud perete v běžných pracích prostředcích, můžu vám v podstatě zaručit, že čistá není. Běžné prášky obsahují plnidla, která se v pračce ukládají (zejména v odtokové hadici, ale i jinde). K tomu přidejte vodní kámen – a plísně, které se na tom všem usazují.

  • V podobné mikrobiální líhni nechcete prát ani pro sebe, natož pro atopika…
  • Pokud navíc perete na nízké teploty kolem 40°C, případnému množení bakteriálních kultur nezatnete tipec ani vyhubením horkou vodou.
  • Podrobný návod na vyčištění pračky najdete v článku Jak vyčistit pračku.

Pro začátek doporučím jedno – začněte prát jinak prádlo celé rodině, ne jen tomu, kdo ekzémem trpí. Používáte všichni jednu pračku a pokud v ní zůstanou zbytky prášku z předchozího praní, veškeré snahy o změnu mohou přijít vniveč.

Začněte změnou klasického pracího prášku za takový, který je určený pro citlivou pokožku. Osobně vám doporučím řadu Baby&Sensitive z Eurony – prací prášky z Eurony jsou enzymatické, rychle biologicky rozložitelné a dávkuje se jich opravdu málo. Což v překladu znamená mnohem menší riziko, že vám jejich zbytky zůstanou v prádle.

Baby&Sensitive je řada pro děti a osoby s citlivou pokožkou – jedná se tedy o nejšetrnější prací prostředky v nabídce. Většina atopiků nicméně nemá problém ani s ostatními pracími prostředky této značky ????

Jako čtenáři Zónového úklidu můžete produkty z Eurony nakupovat se slevou (bez 20% obchodní marže). Stačí kliknout na tento odkaz a zkontrolovat, že se vám do objednávky zapsalo heslo pro hosta 420-7645911681. Nelekněte se vyšší ceny za malé balení prášku – dávkuje se ho jen maličká odměrka a vydrží vám stejně dlouho, jako velké balení z obchodu.

Pokud se Euronu rozhodnete vyzkoušet, nezapomeňte si v objednávce zadat heslo pro hosta 420-7645911681 nebo se prokliknout přes tento odkaz.

Jako čtenáři Zónového úklidu máte nárok na nákup bez 20% maloobchodní marže – byla by škoda, abyste zbytečně zaplatili víc. Sleva se odečte v košíku před finálním odesláním objednávky.

Tip, jak výrazně ušetřit na první objednávce, najdete tady >>>

Kromě samotných prostředků je ale hodně důležité změnit i přístup k samotnému praní prádla.

Pro začátek – vyhněte se krátkým a úsporným programům. Fungují asi stejně, jakobyste do kbelíku vrazili špinavé prádlo, odměrku prášku na praní, přilili vlažnou vodu, chvíli to rychle míchali – a pak podobně vymáchali.

U atopiků potřebujete, aby bylo prádlo opravdu čisté – ale zároveň bez zbytků pracích prostředků. Dejte mu čas a dostatek vody.

Osobně peru na tříhodinový program na bavlnu s teplotou nastavenou na 40°C. Enzymy v prášku tak mají dostatek času na působení. Občas pračku proženu na vyšší teplotu (obvykle na 90°C s utěrkami) – a jednou za 3 měsíce vyčistím.

A nakonec – alespoň pro začátek doporučuji vynechat aviváž. Pokud se stav ekzému zlepší, můžete ji zkusit zařadit později (aviváže z Eurony mají šetrné složení a můžete je použít i na prádlo, které sušíte v sušičce).

Pokud chcete mít 100% jistotu, že jste udělali všechno, můžete ji prozatím vyměnit za PH balancer – neutralizační roztok pro osoby s extrémně citlivou pokožkou.

Pomáhá odstaňovat zbytky prášku z prádla a máchací lázeň upravuje na ph bližší lidské pokožce.

Ještě jedna důležitá rada do začátku – počítejte s tím, že vaše prádlo v sobě v tuhle chvíli má zbytky pracích prášků. Pokud změníte způsob praní, zbavíte se jich – ale bude to chvíli trvat (obvykle 3-4 cykly). První praní novým způsobem tak samo o sobě nemusí přinést ten efekt, ve který doufáte.

Vydržte – bude to lepší. (pokud mi nevěříte, zkuste čisté prádlo namočit do roztoku Multifunkčního agenta. Voda, kterou vylijete, bude nejspíš úplně šedivá…)

Občas zaslechnu i historku typu „přešla jsem na tu Euronu, pročistila pračku tím pytlíkem, pak jsem v tom vyprala a osypali jsme se doma všichni…“

No jasně. Protože první pročištění pračky „pytlíkem“ uvolnilo nečistoty a usazený vodní kámen, a prášek se složkou proti vodnímu kameni v tom pokračoval. Protože pračka nebyla dostatečně vyčištěná, prádlo se v tom všem dokonale „osvěžilo“ – a způsobilo, že se po něm osypali i lidé běžné citlivosti…

Nepodceňujte to, většina nečištěných praček toho v sobě má opravdu dost.

Postel – lůžkoviny a matrace Zhruba třetinu dne trávíme v posteli – v pyžamu, povlečení, peřinách a na matraci.

Pyžamo a povlečení samozřejmě můžete začít prát podle návodu výše, ale co s peřinami a matrací?

Většinu lůžkovin již dnes můžete svěřit pračce, na nízké teploty. Pokud máte i sušičku, bez problému je zvládnete vyprat a vysušit během jediného dne. Pokud ne, se sušením to bude trochu horší. V tu chvíli možná stojí za zvážení pořízení alespoň jedné náhradní peřiny, pod kterou by mohl strávit noc ten, komu zrovna schne vypraná peřina…

Větší ořech ale obvykle představuje matrace. I když používáme prostěradlo, denně se do ní dostává pot, šupinky kůže… A na tom všem s láskou a radostí hodují roztoči.

Zdravý člověk s tím vším nemusí mít žádný problém. U atopiků bych na to ale nespoléhala.

Vyprat matraci není v běžných bytových podmínkách moc reálné (pokud ale bydlíte v domě se zahradou, neškodí vzít ji v teplejších obdobích roku důkladně hadicí – já to dělám každoročně).

Co udělat můžete? Pro začátek ji důkladně vysajte vysavačem – a pak z obou stran nastříkejte sprejem proti roztočům. Nástřik zopakujte zhruba po měsíci – a pak 3x – 4x do roka. Pokud chcete, můžete si přípravek proti roztočům pořidit i do vysavače.

Pokud se Euronu rozhodnete vyzkoušet, nezapomeňte si v objednávce zadat heslo pro hosta 420-7645911681 nebo se prokliknout přes tento odkaz.

Jako čtenáři Zónového úklidu máte nárok na nákup bez 20% maloobchodní marže – byla by škoda, abyste zbytečně zaplatili víc. Sleva se odečte v košíku před finálním odesláním objednávky.

Tip, jak výrazně ušetřit na první objednávce, najdete tady >>>

  1. Ať už se z dnešního článku rozhodnete vyzkoušet všechno, nebo nic – přeju vám hodně síly. Vím, že to nemáte jednoduché…
  2. S láskou
  3. Lucie

Výrobce drogerie a kosmetiky Eurona svoje výrobky prodává formou přímého prodeje – neseženete je tedy v drogerii, ale pouze u poradců Eurona nebo přímo na webu Eurony v e-shopu. Jako čtenáři Zónového úklidu můžete už od první objednávky nakupovat bez 20% maloobchodní marže. Stačí v objednávce zadat vstupní heslo pro hosta 420-7645911681 nebo se prokliknout přes tento odkaz. Sleva se vám odečte v košíku před dokončením objednávky.

Poštovné je 90 Kč, u zásilek v hodnotě 1500 Kč (v cenách před slevou) zdarma. Zásilky vozí společnost GLS a DPD, platit lze na dobírku (bez příplatku) nebo předem kartou.

K první objednávce dostanete zdarma katalog výrobků, u objednávek s hodnotou 100 bodů a vyšší obdržíte navíc vzorník aviváží (100 bodová objednávka zhruba odpovídá ceně 2500 Kč před slevou – bodovou hodnotu zjistíte v košíku). 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector