Může žena otěhotnět při menstruaci – Vše o zdraví

Co ti zase je? Proč jsi tak náladová. Ty to máš dostat, že? Neříkej, že to je tak hrozné.” No.. popravdě je. Každá žena prožívá menstruaci jinak.

Některé ženy si během tohoto období v měsíci procházejí peklem a jiné ženy a dívky mají poklidný průběh menstruace a stěží poznají, že ji vůbec mají. Menstruace je přirozenou součástí pro každou ženu, ne vždy je však příjemná. Některé ženy prožívají menstruaci bez bolestí.

Věřte, že i tohle se může změnit, protože intenzita a průběh menstruace se může na základě mnoha faktorů měnit. Jakých? To a mnohem více se dozvíte v našem článku.

Co se děje během menstruace?

Menstruace se začne objevovat v reprodukčním období, tj. v období mezi pubertou a menopauzou. Délka menstruačního cyklu trvá přibližně 28 dní, ta se může u každé dívky lišit (normální je 21 až 35 dní).

Menstruační cyklus je tedy proces, během kterého ve vaječnících dozrává vajíčko, které je poté dopraveno do vejcovodu, a pokud není oplozeno spermií, je z těla vyloučeno ven. To se projevuje krvácením. Celý menstruační cyklus je rozdělen do 4 fází a každá fáze ovlivňuje psychiku a rozpoložení ženy. Menstruaci předchází tzv.

premenstruační syndrom, který většina žen a dívek pozná v podobě bolesti v podbřišku, změn nálad, chutí na sladké jídlo nebo třeba vyčerpáním.

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdravíMůže žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví

Jaké jsou fáze menstruačního cyklu?

1. fáze – menstruační – První fáze trvá 1. až 5. den cyklu. Nastává menstruace. Ženy mají menší potřebu komunikovat, uzavírají se do sebe, prožívají bolesti v podbříšku a jsou unavené.

2. fáze – folikulární – Tahle fáze začíná spolu s fází menstruační, ale trvá vcelku 14 dní. Je vylučován hormon, který stimuluje růst vaječných buněk ve vaječnících a vybraný folikul začne růst až do podoby hotvého vajíčka. V této fázi jsou ženy optimistické, společenské a pouští se do nových věcí.

3. fáze – ovulační -V této fázi je hormonem uvolňováno vajíčko do vejcovodu a putuje až do dělohy. Tehdy je největší šance otěhotnět. Ženy vajdřují lásku a pečují o druhé. 

4. fáze – luteální – Fáze po ovulaci, kdy se folikul přeměňuje ve žluté tělísko. Pokud nejdojde k oplození vajíčka, tělísko zaniká a cyklus se uzavře a začne nový, který opět začíná krvácením. V této fázi jsou ženy vášnivé a doprovází je sexuální touha.

Menstruace se v průběhu života mění. U mladších dívek v období puberty může být menstruace dost rozkolísaná, nepravidelná a o různé intenzitě. S věkem se menstruační cyklus ustálí a začne být pravidelný.

Menstruaci může negativně ovlivnit také několik faktorů. Je to například stres, strava, sport, léky, kouření. Proto se může každý průběh menstruace lišit. V případě větších problémů je lepší vyhledat lékaře.

Menstruaci negativně ovlivňuje:

Léky – Váš menstruační cyklus mohou ovlivnit veškeré hormonální léky, třeba na štítnou žlázu nebo antipsychotika.

Stres – Mnoho stresu v práci nebo u mladších dívek stres ve škole může ovlivnit menstruační cyklus. Psychické a nervové vypětí nebo třeba nedostatek spánku může vyvolat zpoždění nástupu samotné menstruace.

Přemíra cvičení – Bohužel se stává, že pokud to přeháníte se sportem a tělo nestíhá regenerovat a odpočívat, může se stát, že se zpozdí nebo dokonce až zastaví menstruace. Jedná se opravdu o náročné sportování, protože naopak lehkým sportem, jógou nebo cvičením pilates si můžete uvolnit od menstruačních bolestí. 

Strava – Strava hraje také velkou roli v průběhu menstruace. Omezit byste měli slaná, sladká a také ostrá jídla, jsou těžce stravitelná a mohou ovlivnit nástup menstruace. Stejně tak se nedoporučuje pít hodně kávy nebo alkoholu.

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví

Co pomáhá zmírnit menstruaci?

Hořčík – Hořčík je nezbytným prvkem pro naše tělo a má pozitivní vliv na menstruaci. Posiluje nervový systém a svaly, to může mít vliv na menstruační cyklus. Venira magnesium představuje spolehlivý zdroj hořčíku v té nejlepší formě. Je obohacený o vitamin B6, který napomáhá vstřebávání hořčíku. Venira magnesium můžete objednat TADY.

Rybí olej a vitamíny skupiny B – Vitaminy skupiny B posiluji nervovou soustavu, používají se při psychickém a fyzickém vypětí a posilují organismus, tím pádem pozitivně ovlivňují menstruační průběh. Venira B-komplex obsahuje všech 8 vitaminů skupiny B. Zakoupit můžete ZDE.

Cvičení – Jak již bylo v článku zmíněno, cvičení může pomoci zmírnit menstruační bolesti. Musí to být však méně namáhavé cvičení jako je třeba jóga, pilates nebo lehký běh či procházka. Cvičení může zmírňovat také premenstruační syndrom. Díky vyplaveným endorfinům se vám zlepší nálada ještě budete mít ze sebe radost.

Zdravá strava 

  • ovoce a zelenina – podpoří hydrataci organismu a dodají tělu potřebné živiny
  • dodržujte pitný režim – pijte nejlépe neslazené čaje a pitnou vodu
  • jezte ryby, libové maso, lušteniny
  • doplňujte zdravé tuky – ořechy a kvalitní rostlinné oleje mohou mít pozitivní vliv na průběh menstruace
  • mléčné výrobky – jsou spolehlivým zdrojem kvalitních bílkovin

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdravíMůže žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví

Zajímavosti o menstruaci

  • Zima a zimní měsíce mají negativní dopad na menstruaci a zhoršují její průběh. 
  • Zhruba v polovině menstruačního krvácení dochází k oslabení svalů a těla celkově.
  • Během menstruace se vám může proměnit hlas. Ten se po skončení krvácení vrátí zpět do normálu.
  • Že nemůžete otěhotnět behěm menstruace? Je to mýtus. K oplození může dojít, protože vajíčko ještě nemuselo opustit tělo. 

Co ještě může pozitivně ovlivnit průběh menstruace?

Venira menstruace je přírodní doplněk stravy ve formě kapslí, který byl vyvinut tak, aby pomáhal ulevovat od nepříjemných pocitů před a během mentruace.

Složení se skládá z 5ti bylin, a každá z nich se nevyhnutelně podílí na menstruačním komfortu. Venira menstruace má antioxidační účinky.

Kapsle napomáhají osvěžení těla, přispívají k normálnímu stavu kloubů a svalů a co je nejdůležitější podporují menstruační a premenstruační komfort. 

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdravíMůže žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví

Jak snadněji otěhotnět

Může se také stát, že trpíte onemocněním, o němž nevíte, a o kterém se ani příliš nemluví. Jde například o PCOS (syndrom polycystických ovarií) nebo endometriózu. Na webu 1.

neziskové organizace zabývající se neplodností – Indiánky, se můžete dočíst nejen o příčinách neplodnosti, ale také o přírodních cestách, jak se jako žena o své tělo starat a zachovat si hormonální rovnováhu.

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví Ovulace

Pečlivě sledujte svou ovulaci a plodné dny. Přibližně 14 dní před menstruací jeden z vaječníků uvolňuje vajíčko, které putuje vejcovodem a čeká na oplodnění spermií. Toto období v rozmezí 3-5 dní nazýváme plodné dny, a právě při nich má žena šanci přijít do jiného stavu.

Menstruační cyklus každé ženy je však dost individuální a žena svou ovulaci a s ní spojené plodné dny nemusí správně odhadnout. Pro spolehlivé ujištění, kdy žena ovuluje, doporučujeme vyzkoušet ovulační testy. Jsou navíc vhodné i v případě, kdy má žena menstruaci, ale neví o tom, že neovuluje.

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví Výživa

Doplňky stravy

Nezapomínejte užívat bylinky či doplňky stravy pro přípravu vašeho těla na těhotenství, ideálně pár měsíců předtím, než vůbec otěhotníte.

V tomto případě je jedničkou kyselina listová, která napomáhá správnému vývoji plodu a má další prospěšné účinky. Můžete ji užívat rovněž ve formě Femibionu 1 v kombinaci s dalšími vitaminy.

Minimální denní dávka tvoří 400 mikrogramů kyseliny listové. Více o kyselině listové si můžete přečíst zde.

Bylinky, čaje a tinktury

Pokud raději volíte přírodní cestu, vyzkoušejte bylinkové čaje. A jaké bylinky dopomáhají k otěhotnění? Doporučujeme čaj z kotryhelu nebo maliníkový čaj. Nic nezkazíte ani heřmánkem, šalvějí či pelyňkem.

Bylinky byste však měly střídat, ideálně po několika týdnech anebo je popíjet ve směsích. V neposlední řadě můžete zvolit bylinný přípravek ve formě tinktury.

Více podrobnějších informací, nejen o bylinkách a jejich účincích, se můžete dočíst ve článcích neziskové organizace Indiánky, zaměřené především na obtíže s plodností.

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví Zdravý životní styl

Pitný režim a strava

Včasná úprava vašeho jídelníčku a stravovacích návyků je nezbytností před tím, než začnete plánovat rodinu. Zdravá strava je základem pro posílení plodnosti. Důležitý je samozřejmě pitný režim. Množství vypité vody přizpůsobte své hmotnosti, obecně však platí, že čím více vážíte, tím více byste měly vypít.

Kromě vody zařaďte do pitného režimu také bylinné čaje, šťávy a odvary z ovoce či zeleniny. Co se týká stravovacích návyků, jezte vícekrát denně menší porce. Konzumujte co nejvíc klíčků, luštěniny, mořské řasy a léčivé houby (hlívu ústřičnou a žampiony). Tělo musíte především pročistit, aby bylo na zátěž těhotenství připravené.

Pohyb

Mimo zdravé stravovací návyky se také orientujte na častý pohyb na čerstvém vzduchu. Vyrazte do přírody, na procházku do lesa, na pobyt na horách, případně na výlet k moři. Vyzkoušejte cvičení podle Ludmily Mojžíšové pro zlepšení dynamiky celé páteře a k posílení svalstva celého trupu.

Sport v přiměřené míře vám zároveň udrží optimální váhu (k jejímu výpočtu můžete využít kalkulačku BMI). Tu je potřeba si hlídat, protože i tento faktor má vliv na početí. Nadváha snižuje šance na početí stejně jako podváha. Obézní žena má zvýšené množství estrogenů, a tím dochází k poruše cyklu a nepravidelné ovulaci.

Podváha je ještě rizikovější z toho důvodu, že v těle ženy klesá hladina estrogenu a ovulace může postupně mizet.

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví Čeho se vyvarovat

Návykové látky

Vliv na početí má i přílišná konzumace alkoholu a kávy nebo kouření. Nejen žena by se jim měla vyhnout. Alkohol a cigarety by měl omezit také váš partner. Pozor si dejte i na pasivní kouření. Při snaze o dítě neprospěje vašemu tělu žádná z návykových látek, přirozeně tyto látky organismu obecně neprospívají.

Zajímavé:  Vliv Vibrací Na Zdraví?

Stres

Tělo při stresu vyplavuje stresové hormony a dochází přitom k neurochemickým změnám, které při dlouhodobější zátěži mohou ovlivňovat uvolňování hormonů potřebných k dozrávání a uvolňování vajíčka při ovulaci. Vyvarujte se stresu a pročistěte si hlavu.

Relaxace a duševní rovnováha prospějí nejen zdraví, ale i psychice a partnerskému vztahu. Nenechte se uvést do duševní nepohody kvůli všedním starostem, stres je zabijákem vašeho zdraví. Také se nestresujte kvůli plodným dnům, napjatá atmosféra může ovlivnit otěhotnění více, než si myslíte.

Obrňte se trpělivostí a dopřejte si dostatečný odpočinek a nezanedbávejte ani spánek.

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví Stále nemůžete otěhotnět?

Důvodů může být spousta, od ne tolik závažných až po ty těžší a komplikovanější. Zde shrnujeme nejčastější z nich.

Přílišná frekvence pohlavních styků

Ne, opravdu není mezi počtem pohlavních styků a pravděpodobností počít přímá úměra, naopak.

Příliš mnoho sexuálních aktivit může snížit počet spermií v ejakulátu vašeho partnera, a následovně může trvat několik dní jejich obnova.

Držte se doporučení dle odborníků: mít sex každý druhý den během svého plodného období a mimo plodné dny s pravidelností třikrát týdně. A už vůbec se nestresujte volbou polohy, na otěhotnění nemá žádný vliv.

Věk

U partnera není věk natolik zásadní, jako je tomu u partnerky. Při snaze otěhotnět má spojitost s plodností právě věk.

U žen se po pětatřicítce snižuje šance na oplodnění, jelikož postupně klesá počet menstruačních cyklů, při nichž dochází k ovulaci. Limitovaný je taktéž přesně daný počet vajíček, s nímž se dívka rodí.

Vajíčka určená k uvolňování během života ženy a jejich množství je samozřejmě individuální. Radíme však, ať s pokusy otěhotnět po pětatřicátém roku neotálíte.

Sperma

Problém spojený s početím může nastat také u partnera, proto vyzkoušejte test plodnosti pro muže. Špatná kvalita spermií je způsobena především nesprávnou životosprávou.

Strava muže by měla být vyvážená a měla by obsahovat dostatečné množství vitamínů. Rovněž pro muže existuje velké množství doplňků stravy pro podporu kvality spermií. Ani stres mužským pohlavním buňkám neprospívá.

V neposlední řadě si pořiďte volnější a prodyšné spodní prádlo, aby se mužské intimní partie nepřehřívaly.

Životní prostředí

Viníkem při vašem snažení o rodinu mohou být také hormonální disruptory, které se nachází kupříkladu v kosmetice, dávejte tedy přednost přírodním přípravkům. Příčinami mohou být také různé civilizační faktory jako špatné prostředí nebo různé choroby a nemoci.

Autor: Aneta Krejčík Plšková

Těhotenské testyTesty plodnosti

Lze otěhotnět během menstruace?

Přesto, že tato otázka byla mnohokrát probírána, stejně panuje ohledně odpovědi zmatek. Některé ženy věří, že otěhotnět během krvácení nelze, jiné zase tvrdí, že právě v těchto dnech počaly dítě. Jak to tedy je?

Důvodů, proč je oplodnění vajíčka během Vašich dnů možné, je hned několik.

Životaschopnost spermií nekončí hned po styku

Spermie jsou v pohlavních cestách schopné přežít několik dní, dokonce se udává, že až pět. Takže i když má žena sex v neplodných dnech, spermie si může na vajíčko „počíhat“ a oplodnit ho, až pro ni nastanou příhodnější podmínky.

Uvádí se, že plodných dní je v jednom cyklu zhruba šest, nebo sedm, z nichž poslední je ten, kdy dochází k ovulaci. Teoreticky tedy i pokud se milujete před tím, než plodné dny začnou, spermie má pořád naději.

Dalším důvodem, proč otěhotnění nemůžete vyloučit, je fakt, že spousta žen má nepravidelný menstruační cyklus.

Potýkají se s tím většinou mladé dívky, čerstvé maminky, ženy, které vysadily hormonální antikoncepci nebo které se nachází v perimenopauze.

Tento výraz označuje období, kdy se organismus připravuje na menopauzu samotnou a krvácení přestává být pravidelné. V obou případech může teoreticky rozkolísanost cyklu zvýšit riziko otěhotnění. A proč?

Pokud jsou měsíčky nepravidelné, je možné, že se s nimi plodné dny začnou překrývat.

Krátká, nebo dlouhá menstruace

Stejný překryv může nastat u žen, jejichž menstruace je buď krátká, nebo naopak dlouhá. Některé ženy mohou, pokud mají dlouhé krvácení, přijít do jiného stavu na jejím konci, jelikož se nachází těsně před ovulací. Nebezpečí hrozí i při krátkém cyklu.

Otěhotnění v době krvácení sice není moc pravděpodobné, ale ani vyloučené. Nevynechávejte ochranu a nespoléhejte na to, že Vás Vaše dny ochrání.

Těhotenské a kojicí polštáře Matýsek

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví Těhotenský a kojicí polštář Maxi, vhodný i ke kojení dvojčat.

Více informací

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví

Kojící polštář MAXI 205 cm + povlak STARS, 100% bavlna Těhotenský, relaxační a kojící polštář Matýsek, pro těhotné a kojící maminky, který oceníte již od II. trimestru těhotenství. Kojící polštář MAXI je vhodný i pro kojení dvojčat….

Více informací

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví

Kojící polštář MAXI 205 cm + povlak KOTVY, 100% bavlna Těhotenský, relaxační a kojící polštář Matýsek, pro těhotné a kojící maminky, který oceníte již od II. trimestru těhotenství. Kojící polštář MAXI je vhodný i pro kojení dvojčat….

Více informací

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví Těhotenský a kojicí polštář Maxi, vhodný i ke kojení dvojčat.

Více informací

5 častých důvodů, které brání otěhotnění

Sex jen při ovulaci nebo každý den? Kouření a alkohol? Jak tyto a další faktory ovlivňují šance na otěhotnění? Na 5 častých důvodů, které tomu brání, se pojďme podívat v novém článku.

1) Nevíte, jestli skutečně ovulujete

Menstruační cyklus každé ženy je velmi individuální. Udává se, že trvá průměrně 28 dní a ženy ovulují kolem 14. dne, ale to nemusí znamenat, že to platí i po vás. Jednotlivé cykly se liší, jeden je kratší, další zase delší. Je třeba pozorovat tělo, jeho změny v průběhu cyklu a případně si pořídit ovulační test.

2) Sex pouze při ovulaci

Zjistili jste, v jaký den ovulujete a zaměřujete se pouze na tento den, kdy je pravděpodobnost otěhotnět nejvyšší. Toto může vést k psychickému nátlaku, kdy jde o čas a také k napjaté atmosféře mezi partnery.

Plodné okno je ve skutečnosti přibližně šest dní – čtyři dny vedoucí k ovulaci, den, který ovulujete, a následující den. Z nich je nejvyšší pravděpodobnost otěhotnět během dvou až tří dnů před ovulací a samotný den ovulace.

Jedná se tedy o delší časové rozpětí než jeden den, není tedy třeba se nechat vyvést z míry.

Může žena otěhotnět při menstruaci - Vše o zdraví

3) Sex každý den

Věřte nebo ne, příliš mnoho sexu může snížit počet spermií vašeho partnera, může trvat několik dní, než se oživí. Odborníci doporučují mít sex každý druhý den během svého plodného období. 

4) Myslíte, že je to vaše “vina”

Mnoho žen vidí problémy s otěhotněním jako jejich problém, ale je vědecky dokázáno, že až ve 40 % případů je problém na straně mužů. Což jsou velmi vyrovnaná čísla. Pokud jste neotěhotněla po roce snažení, je vám méně jak 35 let, je na místě navštívit specialisty. Vašemu partnerovi bude provedena analýza spermatu, aby byly případně vyloučeny jakékoli problémy na jeho straně. 

5) Nezdravé návyky

Jakmile otěhotníte, je jasné, že se pro vás kouření, pití alkoholu a užívání zakázaných látek stane tabu. Ale zavedení zdravého a udržitelného životního stylu, ještě před snahou otěhotnět, velmi ovlivňuje vaše šance na plodnost.

Kromě toho, že se vzdáte kouření, užívání zakázaných látek a intenzivního pití, zaměřte se na zdravou stravu, cvičení a pohyb, eliminovat stres a snížit množství kofeinu, radí Roger Lobo, MD, FACOG, OB- GYN v Columbia University Medical Center a zvolený prezident americké společnosti pro reprodukční medicínu.

Zdroje: https://www.thebump.com/a/10-common-fertility-mistakes

Menstruace a sex při ní: co bys měla vědět

Proč mají některé ženy menstruační bolesti a jak je zmírnit?
Bolestivou menstruací si každý měsíc prochází 30 až 50 % žen v reprodukčním věku. Řadí se tak k nejčastějším ženským problémům.

A proč tě vlastně menstruace může bolet? Během ní se v děloze vytváří chemické látky prostaglandiny. Právě ty způsobují svalové kontrakce dělohy, které mají za následek bolest a snížený průtok krve do dělohy.

Prostaglandiny také přispívají k nepříjemnostem jako jsou nevolnosti a průjem, které tě během těchto dní můžou provázet.

Jestli patříš mezi holky, kterým bolestivá menstruaci brání v běžném fungování, obrať se na svého gynekologa. Doporučí ti pro tebe nejvhodnější řešení, jak bolest zmírnit. Trochu ulevit ti může i zahřívání břicha (pamatuješ si na studentku, která vynalezla “menstruační body”?) nebo pití heřmánkového čaje.
 

Endometrióza – co to znamená?
Bolestivá menstruace může však znamenat i závažnější problémy, např. endometriózu. Tou trpí po celém světě až 10 % žen v reprodukčním věku a u některých z nich může probíhat bez příznaků. Sliznice dutiny děložní (buňky endometria) se během ní nacházejí mimo dutinu děložní.

Tedy ve vejcovodech, na vaječnících či jinde v dutině břišní. Ale právě tyto buňky, které jsou na místech, kde být nemají, reagují na hladiny pohlavních hormonů. To znamená, že i v době menstruace dochází v ložiscích endometriózy ke krvácení a rozvoji chronického zánětu.

A právě to je důvodem, proč endometrióza často vede k neplodnosti.

Zajímavé:  Bolesti kostrče - vše o zdraví

Pokud máš podezření, že za tvou opakující se bolestí může být něco jiného, zajdi ke svému gynekologovi. Když se endometrióza potvrdí, doporučí ti analgetika, která se používají ke snížení bolesti.

Dále ti může doporučit hormonální antikoncepci. Ta způsobí menší vnímavost ložisek endometriózy k hormonům, a ty pak zaniknou. Pokud běžná léčba nepomůže, může se přistoupit k chirurgickému řešení.

 

Jak na správnou hygienu během menstruace? Jak často měnit menstruační pomůcky?
V současnosti si můžeš vybrat z různých typů hygienických menstruačních pomůcek, např. vložek, tamponů, kalíšků nebo menstruačních kalhotek. Záleží na tom, co ti bude vyhovovat nejvíce.

Na to, jak často měnit menstruační pomůcky jsme se zeptali gynekologa MUDr. Štěpána Budky: „Období menstruace je spojeno s větším rizikem infekcí. Není to však období, které by ženu mělo jakýmkoliv způsobem limitovat v běžném životě nebo v práci. Mnoho žen naopak v tuto dobu dosahuje daleko vyšších výkonů.

Ať už žena používá jakoukoliv menstruační pomůcku je potřeba ji pravidelně měnit. Intenzita menstruace je pro každou ženu různá a tak i frekvence výměn je jiná. V období menstruace bych doporučil používat zejména bavlněné spodní prádlo a hygienické přípravky s nižším rizikem alergie.

” A my potvrzujeme! Ať už si vybereš jakoukoliv pomůcku, nezapomínej na zvýšenou hygienu.
 

Můžu mít během menstruace sex a jak se během ní chránit před otěhotněním?
Ano, během menstruace sex mít můžeš. Záleží tedy na tom, co je tobě a tvému partnerovi/partnerce příjemné. Nebojte se o tom spolu mluvit.

Dávej akorát pozor na to, že menstruace nechrání před nechtěným otěhotněním a pohlavními onemocněními, proto je i při styku během ní třeba používat ochranu.

Zároveň mysli i na vhodnou polohu, aby tě sex nebolel, protože děložní čípek je během periody níže než obvykle a může být velmi citlivý.

Víš také, že během menstruace můžeš mít i vyšší chuť na sex kvůli změnám hladin hormonů? Navíc ti může orgasmus pomoci proti menstruačním křečím.

A na závěr naše tradiční připomenutí: naslouchej svému tělu, pečuj o něj, choď na preventivní prohlídky a když něco není v pořádku, vyhledej svého lékaře.

Jak otěhotnět a zvýšit šanci na zdravé dítě pomocí metod lékařů přírodní medicíny

V tomto článku se dozvíte, že tomu, aby žena mohla otěhotnět (i když se jí to dosud nedařilo)  a následně udržet zdravý plod (i po případném umělém oplodnění), se dá výrazně pomoci.  A zároveň se dá výrazně zlepšit celkové zdraví.   

Není to sice hned, ozdravování trvá pár měsíců, ale postup není složitý.  Podle lékařů západní přírodní medicíny je třeba SYSTEMATICKY A DELŠÍ DOBU PŮSOBIT NA HLAVNÍ PŘÍČINY tohoto častého ženského zdravotního problému. To znamená jít k podstatě problému.

Organismus na tyto SYSTEMATICKÉ změny zareaguje, dochází ke zlepšení zdraví. pak je váš organismus připraven na otěhotnění i udržení plodu.  Tento postup lékaři přírodní medicíny mnohokráte odzkoušeli, funguje u každého. Dále se dozvíte podrobnosti.

Pokud budete chtít, získáte i přesný návod.

Lékaři západní přírodní medicíny mají vysokoškolské medicínské vzdělání. Dobře znají funkce lidského organismu.

Objevili různé regenerační metody, které obnovují narušené funkce organismu i bez léků (např. plnohodnotnou výživu). Pomocí těchto regeneračních metod se odstraňují příčiny zdravotních problémů.

Regenerační metody jsou GARANTOVÁNY  lékařskými společnostmi lékařů západní přírodní medicíny.

A proč věřit mně? Své celoživotní vzdělávání v oblasti zdraví a výživy jsem završil v Německu a jsem certifikován Německou lékařskou společností pro léčebné půsty a výživu (ÄGHE). Tato lékařská společnost garantuje velice účinné regenerační metody – léčebný půst a plnohodnotnou výživu, které pomáhají při řadě zdravotních problémů.  

Plnohodnotná výživa a její vliv na schopnost otěhotnět a na zdárný vývoj plodu

Hlavním důvodem, který stojí za neúspěšným těhotenstvím, je nedostatek některých živin, které jsou potřebné jak pro tvorbu enzymů a hormonů, tak i pro správnou funkčnost buněk. Je třeba si uvědomit, že všechno v našem organismu vzniká ze 46 základních živin, které organismus neumí vyrobit, a proto musí být dodány potravou.

Je to základní “stavební materiál” a také “palivo” organismu. Pravdou je, že většina lidí vůbec těchto 46 živin nezná a také nijak nesleduje, jestli je ve své stravě má a tak problém nedostatku některých živin je dost častý. Pokud žena nemůže otěhotnět a nebo má problém s následnými potraty, je určitě potřebné se živinami zaobírat.

Není tajemstvím, že například podvyživené ženy nebo ženy s nízkým procentem tuku mají nejen problémy s otěhotněním, ale mají problémy i s pravidelnou menstruací. Příroda je v tomto směru neúprosná, organismus sám má přirozenou inteligenci a u takových žen většinou nedopustí otěhotnění, protože organismus pro něj nemá správné podmínky.

Má to i svou logiku.

K zamyšlení: Může výživa pomáhat řešit zdravotní problémy? Jím zdravě?

Lidé často žijí v přesvědčení, že něco tak obyčejného, jako je výživa, nemůže přeci pomáhat řešit zdravotní problémy. Často k nám  přicházejí s přesvědčením, že jí zdravě a že jim zdravá výživa stejně nepomohla. Říkají např.:

  • Mám zdravou výživu ze zahrádky… 
  • Jím hodně ovoce a zeleniny…
  • Jím Bio potraviny a nakupuji ve zdravé výživě…
  • Nejím konzervy a uzeniny
  • Stravuji se rozmanitě…

Všechno to jsou dobré kroky ke zdravé výživě, které schvalujeme. 

  Zapamatujte si: Nepomáhá jakákoliv výživa, ale jde hlavně o obsah 46 nenahraditelných živin!!! 

  1. Potraviny nestačí mít jen Bio nebo z vlastní zahrádky, to je jen jedna – méně důležitá stránka. Vědci zjistili, že výživa musí nutně obsahovat všech 46 životně nenahraditelných (tzv. esenciálních) živin v dostatečném množství. Jedná se o aminokyseliny (např. leucin, valin, tryptofan, fenylalanin apod.), esenciální mastné kyseliny (kyselina linolová, kyselina alfa linolenová), minerály (např. hořčík, vápník, mangan a řada dalších) a vitaminy (A, celá skupina vitaminů B, C,D, K). Každá z těchto živin se v lidském organismu účastní mnoha biochemických reakcí. A to je pravá podstata výživy. Kvůli těmto esenciálním živinám 3x až 5x denně jíme. Dá se říci, že všechny pochody v lidském těle, imunitní látky, hormony, enzymy, všechny kosti a tkáně jako výchozí “stavební ” materiál potřebují právě tyto esenciální živiny.  Organismus tyto živiny neumí vyrobit, MUSÍ být dodány potravou. Pokud výživa obsahuje v dostatečném množství všech 46 esenciálních živin, jedná se o tzv. plnohodnotnou výživu.
  2. Pokud jakákoliv živina v potravě chybí nebo je obsažena v malém množství nastávají závažné zdravotní problémy. Např. nedostatek železa vyvolává anémii, nedostatek vitaminu C nemoc kurděje, na kterou v minulosti umíralo mnoho námořníků. Nedostatek aminokyselin např. způsobuje psychické poruchy, poruchy funkce jater apod. Mnohostranný význam všech těchto živin pro organismus je potvrzen mnoha Nobelovými cenami
  3. Základním problémem všech tzv. zdravých výživ, je to, že i když má obsaženy “zdravé” suroviny, většina lidí se stravuje podle chuti a nálady. Teď mám chuť na banán, večer si dám řízek s bramborem. Zítra na snídani jogurt s ovesnými vločkami. Tento víceméně nahodilý systém stravování, který má 95% obyvatelstva, však nezajišťuje SYSTEMATICKÝ příjem všech 46 esenciálních živin. Proto tato nahodilá strava je častou příčina zdravotních problémů a narušeného metabolismu
  4. Lidé s chronickými zdravotními problémy mají většinou snížené zásoby některých živin. K jejich doplnění nestačí obvykle jen běžná nahodilá výživa. Proto lidem jejich „zdravá výživa“, i když používají relativně zdravé suroviny, při řešení zdravotních problémů většinou nefunguje
  5. Naopak systematicky dodržovaný plán plnohodnotné výživy, který je odborně propočítán na obsah všech 46 esenciálních živin, je významná regenerační metoda. V Německu ji jako léčebnou metodu ve své praxi používají lékaři sdruženi v Německé lékařské společnost pro léčebné půsty a výživu. A mají s ní velice dobré dlouhodobé zkušenosti
  6. My jsme systém plnohodnotné výživy vystudovali v Německu a máme certifikát této lékařské společnosti, že můžeme systém plnohodnotné výživy školit  
  7. Zde si můžete položit základní otázku: Je můj systém výživy, který používám, skutečně dobře propočítán na obsah všech 46 živin? Schválně se podívejte na zdroj, ze kterého čerpáte. Ani to, že se např. stravujete podle zásad ajurvédy, jógy, tradiční čínské medicíny, vašeho lékaře,  či podle nějakého léčitele předem nezaručuje obsah všech 46 živin!!! Toto je naše odpověď pro ty, kteří nevědí, proč si vybrat právě náš systém: Naše plnohodnotné stravovací plány v regeneračních programech se výrazně odlišují od různých dalších stravovacích systémů či zásad právě tím, že jsou odborně propočítány na obsah všech 46 esenciálních živin. S námi tedy skutečně můžete mít plán “zdravé výživy”, který v podstatě jinde nenajdete.  A bez důkladných odborných propočtů plnohodnotnou zdravou výživu mít nelze
  8. Velkou výhodou našeho systému plnohodnotné výživy je to, že nepoužívá žádné přesné jídelníčky (které beztak nikdo není schopen dodržet). Je snadný na užívání a nepřijdete o vaše oblíbená jídla.
  9. V našich regeneračních programech jsou i další regenerační metody, které zlepšují zdraví. 

Vnitřní biochemické prostředí organismu a schopnost otěhotnění a udržení plodu

Problémy „jak otěhotnět“ a “jak udržet plod” se většinou nedává do souvislosti s celkovým vnitřním biochemickým stavem organismu. To je prostředí, ve kterém pracují naše buňky.

Zajímavé:  VEGANSTVÍ: zdravé stravování, nebo nebezpečný trend? – vše o zdraví

A právě na činnosti jednotlivých buněk a na podmínkách, ve kterých fungují, při řešení problému „neúspěšné těhotenství” nejvíce záleží. A toto platí i v případě různých metod umělého oplodňování, kdy je potřeba, aby se plod v těle ženy udržel a dále rozvíjel.

Málokdo si uvědomuje, že když se v souvislosti s otěhotněním citují nejrůznější hormony, které s tím mají co do činění, je třeba se vždy podívat i na buňky, které je produkují. Buňky jsou totiž těmi „výrobními závody“, kde nejrůznější hormony a enzymy vznikají.

Pokud buňky v organismu nemají dobré podmínky, ani hormony nemohou vzniknout a řádně fungovat.

Toto vnitřní biochemické prostředí je důležité i ve všech situacích, kdy se žena pokouší o umělé oplodnění.  Příroda má vše dokonale naprogramováno a u zdravé ženy je činnost potřebných hormonů dokonale harmonizována. Bohužel v současné době vlivem moderního životního a stravovacího stylu je stále více případů, kdy právě vnitřní biochemie organismu je narušena.

A proto může mít tolik žen problém otěhotnět a následně zajistit zdárný vývoj plodu až do úspěšného porodu. Lékaři přírodní medicíny problémy spojené s otěhotněním považují jednoznačně za problémy spojené se stravovacím a životním stylem. Na takové problémy ale nepomohou žádné tabletky ani léky, ale zase jen změna životnímu a stravovacího stylu – v tom správném směru.

V tomto článku je podrobně rozebráno, co je to vnitřní biochemické prostředí organismu a jak ho lze poměrně jednoduchými regeneračními metodami lékařů přírodní medicíny měnit. Tím také výrazně zvýšit šanci na otěhotnění a zdravého potomka. Nejedná se o žádnou neprověřenou teorii.

Tyto regenerační metody lékaři přírodní medicíny k řešení neplodnosti úspěšně již dlouhou dobu praktikují. I v praxi našeho Centra řízené regenerace s.r.o. máme už několik miminek, které se narodily právě díky těmto regeneračním metodám lékařů přírodní medicíny.

Výhodou je, že nejde o nějaké složité operace, každá žena zvládne sama v běžném pracovním rytmu.  Postup je snadný a vysoce účinný.

Tento článek vychází ze situace, kdy ženy mají relativně v pořádku své rozmnožovací  orgány, a přesto nemohou otěhotnět. a hlavně následně donosit plod (i po umělém oplodnění).

(Zatím se nezabývám mužem, na jehož straně také může být chyba – dostanu se k němu později).

 Pokud je totiž splněna tato základní podmínka – rozmnožovací pochody jsou v pořádku, pak problém „jak otěhotnět“ a “jak udržet zdravý plod” je hlavně otázkou vnitřní biochemie. A s tou, jak dále uvidíme, se dá hodně udělat.

Funkce buněk a vznik hormonů důležitých pro otěhotnění a udržení plodu

Nejprve si musíme říci obecně pár slov o buňkách. V nich se totiž odehrává vše.  V lidském těle máme přibližně 200 různých druhů buněk. Na tyto malé „dříče“ se zapomíná, ale právě v nich je klíč k řešení problému „neúspěšné těhotenství“.

V souvislosti s otěhotněním je nutné, aby fungovaly specifické hormony, zmíním jen některé: estrogen, estriol, estradiol, progesteron, folitropin. Je jich více. (V tuto chvíli není nezbytné popisovat jejich přesné funkce, neboť je to u všech obdobné. Umožňují komunikaci mezi buňkami, koordinaci, což je při otěhotnění extrémně důležité.

)  Na co se ale zapomíná a nikde se o tom moc nemluví, kde konkrétní hormony vznikají. Samozřejmě ve speciálních buňkách. Tak například se zmiňuje, že folikuly produkují hormon estrogen. Ale už se nezdůrazní, že jsou to speciální folikulační buňky, které tento hormon produkují. Nebo se říká, že žluté tělísko produkuje hormon progesteron.

Ale jsou to zase speciální buňky tohoto žlutého tělíska, které tento progesteron vyrábějí. To, že tak kladu důraz na činnost buněk není samoúčelné. Potřebuji vám vysvětlit, že právě na úrovni buněk je třeba hledat řešení problému „jak otěhotnět“.

Každá buňka funguje v lidském organismu podobně jako výrobní závod. Přijímá suroviny (živiny), něco produkuje (např. hormon, enzym) a má také své odpady (toxiny).

Jednotlivé buňky jsou mezi sebou odděleny mezibuněčným prostorem, kde jsou vlásečnice, které buňky vyživují a odvádějí buněčné odpady. Tento mezibuněčný prostor je také rozhodujícím místem, které ovlivňuje právě činnost hormonů.

A je to také to „vnitřní prostředí organismu“, o kterém se zmiňuji na začátku.

Totiž hormony jsou látky, které jsou velice citlivé na změny prostředí, ve kterém se pohybují. Fungují totiž jen za určitého pH – to je hodnota kyselosti nebo zásaditosti prostředí. Pokud je prostředí nepříznivé, hormony přestávají fungovat. 

Překyselení organismu a vliv na schopnost otěhotnět a následně donosit plod

Jistě vás zajímá, jak se to v organismu může stát, že začne být vnitřní prostředí nepříznivé. Tomuto stavu se říká “překyselení organismu” tzv. vnitřní acidóza. To je situace v organismu, kdy v prostorech mezi buňkami (v mezibuněčném prostoru) je uloženo množství zplodin buněčného metabolismu, které organismus nebyl schopen odvést.

V tomto mezibuněčném prostoru je špatné pH (a to je ta špatná biochemie, o které jsem mluvil na začátku), které narušuje činnost hormonů a enzymů a ty přes toto znečištěné prostředí nemohou procházet – jedna z hlavních příčin špatně fungujících hormonů a enzymů v těle ženy.

Ty jsou důležité  jak ve fázi otěhotnění, tak i ve fázi následného vývoje plodu.

Překyselení organismu je v našich končinách u lidí dost běžné. Dochází k němu vlivem dlouhodobě zvýšené konzumace tzv. kyselinotvorných potravin – masa, uzenin, sýrů, mléčných výrobků, pečiva a sladkostí, které převažují na tzv. zásadotvornými – do této skupiny patří převážně ovoce a zelenina.

  K překyselení organismu přispívá také nedostatek pohybu, povrchní dýchání, znečištěné životní prostředí a stresové situace. Při dlouhodobém působení těchto vlivů se organismus nestačí zbavovat svých kyselých metabolitů a ty se postupně ukládají v mezibuněčných prostorech. Navenek je tedy všechno v pořádku, ale tato tzv.

skrytá acidóza (špatné pH), způsobuje celou řadu zdravotních problémů a celkově ovlivňuje mnohé pochody v organismu. Odhaduje se, že problém překyselení se v našich končinách může v nějaké míře dotýkat až 80 % obyvatelstva.

Vyšší procento žen, které mají jednak problém „jak otěhotnět“, ale také třeba i po umělém oplodnění následně “potratí” souvisí právě s tímto překyselením organismu. Další příznaky překyselení mohou být nadváha, bolesti svalů, únava a jiné i závažnější zdravotní problémy.

Jak řeší problémy spojené s neúspěšným těhotenstvím  přírodní medicína

Když už jsme si popsali, jaké mohou být také příčiny neúspěšného těhotenství (v případě, že rozmnožovací orgány ženy jsou v podstatě v pořádku), asi vás příliš nepřekvapí, že např. němečtí lékaři přírodní medicíny používají při léčbě neplodnosti kombinaci dvou základních metod.

Na začátku se používá efektivní detoxikační – odkyselovací program (Půst pro zdraví nebo Zásaditý ozdravný program). Ten zajistí počáteční odkyselení organismu. Následně se používá plnohodnotná výživa.

Ta zajistí nejen dostatek živin, ale také to aby se organismus znovu v krátké době nezakyselil. Tím se de facto působí celkově na organismus a na hlavní příčiny. To je zatím ten nejlepší postup, jaký se dá při odstraňování problému použít.

Podobný postup podle našich informací úspěšně používají při léčbě neplodnosti i lékaři přírodní medicíny v USA a v Ruské federaci.

Tento postup zajišťuje celkovou změnu vnitřní biochemie organismu a je tedy vynikajícím krokem, který každá žena může před těhotenstvím podstoupit.

Samozřejmě podobný způsob regenerace je vhodný i pro muže, kde případná neplodnost může mít podobné příčiny.

I u mužů je problém překyselení a nedostatek některých živin aktuální a stojí za jejich mnohými zdravotními problémy včetně nekvalitního spermatu a potížemi s erekcí.

Neplodnost žen  může mít více příčin

Cílem tohoto článku není popisovat všechny příčiny, které mohou narušovat schopnost ženy přivést na svět nového potomka.  Je jich více. Rozhodující je přístup přírodní medicíny, která se snaží odstranit všechny příčiny, a to SOUČASNĚ. A pak nějakou dobu nechat organismus působit nové podmínky.

  A to je zatím nejlepší přístup, který k řešení zdravotních problémů existuje. Tento přístup uplatňujeme v Centru řízené regenerace.

  Naše regenerační programy kromě plánu plnohodnotné nezakyselující výživy obsahují ještě další regenerační prvky, které přírodní medicína pokládá za důležité při upevňování zdraví. 

Pro řešení problémů s otěhotněním se nejlépe hodí univerzální Regenerační program se standardní plnohodnotnou výživou podle lékařů přírodní medicíny. Pokud máte jen tento hlavní problém, můžete se s programem seznámit (je tam i video) a případně i zakoupit v našem eshopu po kliknutí na odkaz níže. 

Univerzální regenerační program se standardní plnohodnotnou výživou podle lékařů přírodní medicíny (po kliknutí najdete více informací)

Upozornění: Pokud máte více zdravotních problémů současně, raději nám je v emailu popište (použijte kontaktní formulář na této stránce). Uveďte také svůj orientační věk, výšku, váhu. Budeme vás zpětně kontaktovat a vybereme pro vás nejvhodnější regenerační program. Pomoc s výběrem programu je samozřejmě ZDARMA. 

Autor článku: Ing. Vladimír POPOV, Copyright, 2017, revize 2020

Poznámka o autorovi: Autor je lékařsky certifikovaným specialistou na oblast plnohodnotné výživy a lékařsky řízených půstů (Německo 2013).

Oblastí zdraví, výživy a regenerace organismu se zabývá více než 30 let, z toho 15 let profesionálně. Řídí Centrum řízené regenerace s.r.o. a publikuje především na internetu.

K datu copyrightu zveřejnil desítky odborných článků o souvislostech mezi výživou, překyselením organismu a pravou příčinou nejrůznějších zdravotních problémů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector