Ph moči 7 – Vše o zdraví

Kolektiv autorů: MUDr. Hana Váňová, Lucie Zavadilová

Existuje nespočet nemocí, ale jejich společnou základní příčinou je nevhodný způsob života a stravování. Žijeme v době vysokého přísunu informací, přesto nám mnohdy uniká řada těch životně důležitých.

Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob, protože zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla. Překyselení způsobuje většinu nemocí a důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie.

Každé chronické onemocnění začíná lokálními (skrytými) acidózami, které pokračují celkovou latentní acidózou základní substance s odpovídajícími zánětlivými reakcemi buněk. Končí tím, že se v organismu etabluje CIRCULUS VITIOSUS, uzavřený kruh, a při následné masivní acidóze, která se může projevit ztuhnutím postižené tkáně, se ztrácí možnost řídit v ní základní životní pochody.

Veškerý život začal v moři, pH mořské vody je 8-8,5 . Krev má pH 7,35-7,4. Vyváženost acidobazického prostředí je nejdůležitější podmínkou našeho zdraví i života. Tato životně důležitá skutečnost i nadále zůstává klasickou medicínou nepovšimnutá a většina lékařů nepovažuje acidózu za bezprostřední ohrožení našeho zdraví.

Ph moči 7 - Vše o zdraví

Kyseliny mají ničivý účinek. Dokážou rozrušit kov nebo kámen. Pokud setrvávají v těle, aniž by se neutralizovaly, způsobují nejrůznější choroby. Zubní kazy, stejně jako revmatismus, dna, artritida, ledvinové kameny, to vše má jedinou příčinu – překyselení.

Naše nepřirozené stravovací návyky vedou k tomu, že podíl zásaditosti v našem těle je příliš nízký a podíl kyselosti naopak příliš vysoký. Starosti, zloba a stres kyselost ještě zvyšují.

Dokud si tělo může brát zásadité látky z vaziva, cév a kostí, dokáže přebytek kyselin neutralizovat. Tím však dochází k úbytku minerálů, řídnutí kostí a sklerotizaci cév. Člověk je neklidný, unavený a malátný.

Hlavní příčiny překyselení organismu jsou špatná výživa a špatný způsob života. Tedy mezi konkrétní příčiny patří příliš mnoho bílkovin, cukr, alkohol, nikotin, nasycené mastné kyseliny, jedy z poživatin, chemické látky, zloba, agrese, stres a nahromaděná zátěž.

Kyseliny vnikají nejdříve do krve, jsou-li však její ochranné látky vyčerpány, je přebytek kyseliny odveden do vaziva. Tento princip je podstatou celulitidy u žen.

Muži mají jinak nastavený metabolismus, a proto trpí častěji dnou, která může být dlouho skrytá!

Tělo vytváří kyseliny částečně samo, připomeňme žaludeční šťávy. Svému tělu nedáváme příležitost k tomu, aby odbourávalo kyseliny samo, protože málo pijeme. Pokud se navíc nedostatečně pohybujeme, vydýchávají plíce málo kyselin, přitom nedostatek kyslíku vede k jejich další produkci.

Také nedostatečný zdroj vitamínů a stopových prvků podporuje tvorbu kyselin, protože tělo nedokáže dokončit určité procesy látkové výměny. Jestliže v nevhodnou dobu něco špatného sníme, a navíc ve spěchu, může se původně zásaditá strava změnit v kyselou.

Člověk si pak připadá přetažený, je chronicky unavený, zotavuje se velmi těžce a nedostatečně, má velké napětí ve svalech, bolí hlava a záda. Pokožka inklinuje k ekzémům.

Test kyselosti – určení pH hodnoty moči, je velmi snadno a levně proveditelné pomocí diagnostických proužků. Optimální hodnota pH moči je 6,7 -6,4. Ráno bývá moč kyselejší, protože během noci se tělo „čistí“.

PROGRAM K ODKYSELENÍ ORGANISMU:

  • Kontrola hodnoty pH /moči nebo slin – norma 7,1/
  • Strava bohatá na zásady
  • Dopoledne jíst nejlépe ovoce
  • Dostatečně pít (pokud možno vodu neperlivou)
  • Jíst přirozené a čerstvé potraviny
  • Omezit bílkoviny, cukr a sůl
  • Jíst v klidu a důkladně žvýkat, nejíst pozdě večer
  • Denně mít dostatek pohybu kvůli získání kyslíku a odkyselování pomocí dýchání

Cukr znamená pro naše tělo jed. Že cukr škodí zubům, to jistě každý ví. Cukr nám sice život osladí, ale naše tělo „okyselí“. Kromě toho odnímá tělu vitamin B1, které potřebuje k biochemické přeměně.

Přírodní cukr z cukrové třtiny obsahuje vysoký podíl životně důležitých stopových prvků, minerálů a vitamínů. Náš cukr však toto vše ztratil rafinováním a bělením.

Bílý cukr ochromuje peristaltiku střev a zatěžuje imunitní systém.

Ph moči 7 - Vše o zdraví

Ovoce je ideálním začátkem dne. Pro zdravou a zásaditou výživu je ovoce důležité. Například ananas – jeho enzymy jsou důležité a léčivé. Napomáhá tělu při jeho čištění a nezávadným způsobem i při u ubývání na váze. Ananas je zásaditý a harmonizuje tudíž acidobazické tělesné prostředí. Také hrušky a jablka jsou zásadité.

Měli bychom je jíst se slupkou a s jádřincem. Obsahují komplexní látky, které pročišťují tělo a přirozenou cestou snižují hladinu cholesterolu v krvi. Obzvlášt můžeme ocenit meruňky. Mají neobvykle vysoký obsah minerálů. Kmen Hunza, nejzdravější populace na zemi, je používá jako „multivitamínový bonbon“.

Při překyselení však nejrychleji účinkuje meloun.

Ph moči 7 - Vše o zdraví Ph moči 7 - Vše o zdraví Ph moči 7 - Vše o zdraví

Ale i zelenina obsahuje mnoho hodnotných zásad, jež tělo potřebuje. Denní porce zeleniny je proto v zásadité stravě nepostradatelná.

Také řada koření má kvůli vysokému obsahu minerálních látek silný zásaditý účinek. Pozornost si zaslouží skořice, bobkový list, bílý pepř, kopr, majoránka, cibule, černý kmín.

Již před půl tisíciletím Mohamed ve své knize Hadith napsal, že černý kmín může vyléčit každou nemoc. Naše babičky ho používaly velmi často – při každém vaření brambor.

Byla to předávaná zkušenost – kmín neutralizuje nevhodné alkaloidy v bramborách obsažené.

Dech znamená život. Kyslík je naší základní potravou. Je životně důležitý, méně známé však je, že také odkyseluje.

Již několik minut hlubokého dýchání na čerstvém vzduchu při uvolněném držení těla neutralizuje možné překyselení krve. Příliš mělký dech však vede ke koncentraci kysličníku uhličitého v krvi, a tím dochází k překyselení.

Pokud si společně se zdravou stravou a dostatkem pohybu navyknete i „zhluboka dýchat“ budete se zakrátko cítit svěží a zdraví.

„Je na každém z nás, jestli blahodárný účinek odkyselení využijeme.“

Jsou v životě situace, kdy výše uvedená pravidla nemůžeme dodržet a nebo už jsme překročili meze, kdy organismus je schopen samoregenerace. Pak potřebujeme ještě jinou pomoc.

V tomto případě je to doplnění minerálních látek a vitamínů prostřednictvím potravinových doplňků.

Zde musíme být velmi obezřetní, vybírat ty, které jsou vyrobené zcela z přírodních surovin a mají komplexní vyvážené složení.

Důležité jsou i homeopatické léky, které v principu napomáhají obnovit samoregulační schopnost těla. Ale v překyseleném těle s nedostatkem základních stavebních látek a enzymů je jejich účinnost omezena. Kombinace odkyselení těla a homeopatické terapie dává lepší a dlouhodobější výsledky i u chronických nemocí.

ČLOVĚK NEMUSÍ BÝT NEJDŘÍV NEMOCNÝ, ABY MOHL BÝT ZDRAVÝ.

Podle knihy „Pryč s kyselostí“ Kurta Tepperweina a dvacetileté zkušenosti s homeopatickou terapií zpracovala MUDr. Hana Váňová a Lucie Zavadilová.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mýty a fakta o překyselení organismu. Existuje nebo ne?

Mnozí jste se určitě setkali s populárním pojmem „překyselení organismu“. Internet nabízí množství informací o tomto slovním spojení, proto je zcela pochopitelné, pokud se v tom nedokážeš sám vyznat.

Jedna část lidí do krve obhajuje, jak je překyselení škodlivé a na druhé straně jsou lidé, kteří se drží faktů, vědeckých a biologických poznatků a tvrdí, že překyselení je mýtus.

Pojďme se podívat na toto téma z pohledu faktů.

Jako první se teorii překyselení organismu začal věnovat byznysmen Kurt Tepperwein ve své knize Omlazující odkyselení.

Většina informací hovoří o tom, že původně pracoval jako podnikatel a obchodník a vedle toho se rozhodl, že bude hledat příčinu překyselení lidského těla.

Tu podle něj našel v tom, co lidé konzumují – prý příliš kyselého a příliš málo zásaditého (resp. příliš kyselinotvorného a málo zásadotvorného) jídla.

Ph moči 7 - Vše o zdraví

Pojďme se tedy blíže podívat na základní pilíř, na kterém stojí tato teorie – pH.

Co je to pH?

Je to číslo, které vyjadřuje, zda vodný roztok reaguje kysele nebo zásaditě. Udává se v hodnotách od 0 do 14. Neutrální pH je rovné hodnotě 7 a představuje pH čisté vody při teplotě 25 stupňů. Kyselé látky mají pH menší než 7 a zásadité mají pH větší než 7.

Zajímavé:  Léčba Po Operaci Štítné Žlázy?

Překyselení organismu je stav, který je spouštěčem pro civilizační choroby. Mezi ně se řadí např. obezita, podváha, alergie, únava, ale i kardiovaskulární problémy a depresivní stavy. Pokud si myslíš, že celé tvé tělo má neutrální pH, tak se mýlíš. Krev má standardně pH 7,4.

Stav, kdy je její pH nižší než 7,35 se jmenuje acidóza a zvýšení pH nad 7,45 se nazývá alkalóza. Pokud by se krátkodobě změnila pH krve na hodnoty od 6,8-7,8, je možné to přežít. Nicméně, pokud již vybočí její pH mimo tyto hodnoty, nastane smrt. Tělo mnohem lépe zvládá acidózu než alkalózu.

Moč má pH od 4,5 do 8,5, což je zcela v pořádku. V moči se nachází více než 3 000 různých látek, z nichž dvě třetiny pocházejí ze stravy, léků, kosmetiky či životního prostředí.

Jejich složení se mění v závislosti na tom, kde jsi byl nebo co jsi jedl. Pankreatická šťáva má zásadité pH kolem hodnoty 8, žaludeční šťáva zase kolem 2. Rozdílné hodnoty pH mají sliny, žluč, střevní šťáva, mozkomíšní mok apod.

Takže o jaké změně hodnoty pH mluvíme? Jak vidíš, každá tekutina v těle má své vlastní pH.

Ph moči 7 - Vše o zdraví

Jak to tedy opravdu je?

Tělo se prostě nemůže „okyselit“ ani „zazásadiť“, neboť pH musí být tak jako teplota a jiné fyziologické vlastnosti, v určitých normálních hranicích. Jmenuje se to homeostáza.

To je stav, kdy tělo udržuje vnitřní prostředí pro život v potřebných hodnotách. Pokud se organismus z této rovnováhy vychýlí, přichází smrt.

Ve zkratce – pokud bys měl překyselený organismus, tak o tom víš a bojuješ o život.

Jistá tvrzení dokonce uvádějí, že vše, co zkonzumuješ v nás nechá pH odpad. Ano, potraviny mohou zanechat pH odpad. Ten je rozdělen „odborníky“, kteří podporují teorii překyselování na kyselinotvorný a zásadotvorný.

Faktem je, že pH odpad v moči jsou zbytkové látky po zpracování potravin.

pH odpad tedy vzniká na základě obsahu kyselinotvorných (fosfáty či sloučeniny síry) nebo zásadotvorných látek (sloučeniny vápníku, hořčíku a draslíku).

Moč tedy žádné překyselení těla neprokáže.

Pokud ledviny nefungují tak, jak by měly a už nejsou schopny eliminovat přebytečné kyseliny, tehdy opravdu dojde k překyselení krve, což se však v močovém testu i tak neodrazí.

Test pH moči tedy není vhodný k prokázání překyselení krve. Není mezi nimi přímá spojitost a je to z tohoto pohledu nic neříkající údaj. To, že má moč pH méně než 7, je normální.

Procesy v těle

Obecně se dá říci, že živočišné produkty a obilniny (všechny, včetně celozrnných) jsou kyselinotvorné a ovoce se zeleninou jsou zásadotvorné. Naproti tomu, čisté tuky, cukry a škroby jsou neutrální – neobsahují totiž žádné bílkoviny, sloučeniny síry ani minerály.

Ph moči 7 - Vše o zdraví

V našem těle jako výsledek metabolismu vznikají různé kyseliny, jako např. kyselina chlorovodíková, mléčná, sírová, fosforečná atd.

Je to úplně normální a přirozené, a tělo má na změny pH své kompenzační mechanismy, takže jejich tvorba mu nijak neubližuje. Pokud je některá látka velmi kyselá, dokáže ji zneutralizovat.

Nesnaž se tedy snížit pH v moči, nemá to žádný význam.

Z lékařského hlediska bychom mohli spojit překyselení s odborným názvem metabolická acidóza.

Tu však vyvolává neléčená cukrovka, hladovění, selhání ledvin, velká fyzická zátěž, ale ne druh stravy. Ta má sice vliv na pH moči, jak jsme si popsali výše – ne však na pH krve.

Onemocnění z nesprávného stravování nejsou výsledkem překyselení organismu, ale jiných biochemických procesů.

„Překyselení organismu způsobuje rakovinu“

Je tento výrok pravdivý? Určitě ne. Kyselé pH v okolí nádoru není příčinou jeho vzniku, ale jen jeho následkem. Nádory mají mírně odlišný metabolismus buněk.

Ten je méně efektivní, a proto vzniká při jejich tvorbě více odpadu, který má kyselé pH.

Z toho vyplývá, že kyselost v okolí nádoru není příčinou vzniku nádoru, ale naopak, nádor je příčinou vzniku kyselého prostředí v jeho okolí.

Co by sis měl zapamatovat?

Co dodat na závěr? Překyselení, detox a alkalická strava. Zní to sice logicky a očekáváš, že toto téma publikovali do světa erudovaní lékaři. Přitom, když se podíváš blíže na všechny biologicky prokazatelná fakta, jsou to nesmysly. Překyselení se stalo mantrou moderní doby a viníkem závažných onemocnění od mírné virózy až po rakovinu.

Slovo „překyselení“ se v medicíně vůbec nepoužívá. Překyselení je jen marketingový tah. Lidské tělo má nejefektivnější mechanismy na udržování konstantního pH, a proto se nemusíš bát toho, že nějak poškodíš jeho pH. Také nemusíš konzumovat jedlou sodu. Jak už víš, bylo by to pro tělo zbytečné.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.cz

Překyselení organismu neberte na lehkou váhu

Vnitřní prostředí našeho těla potřebuje pro správnou funkci zásaditý charakter. Běžná hodnota pH v krvi je kolem 7,4 a jakmile dojde ke snížení pH pod 7,36, hovoříme o acidóze čili překyselení organismu. V těle se nahromadí příliš kyselin a orgány už nedokáží udržovat pH organismu v rovnováze.

Naše krev je tedy přirozeně zásaditá nebo mírně zásaditá. Oproti tomu má třeba žaludeční kyselina pH kolem 1,5 – 3,5. Nízké pH je dobré pro trávení potravy a tělo s jeho pomocí zničí všechny bakterie, které se do žaludku dostanou.

Rovnováha pH v těle

Dva hlavní orgány, které pomáhají vyrovnávat pH krve, jsou plíce a ledviny. Plíce zajišťují regulaci oxidu uhličitého a ledviny mají na starost vyloučení kyseliny močí.

Acidemie a alkalemie

Acidobazická rovnováha je rovnováha kyselin a zásad uvnitř našeho organismu. K acidóze (acidémii) dochází v případě, že se pH krve odchýlí od normy a jeho hodnota klesne pod 7,36. Překyselení organismu může mít závažné důsledky pro lidské zdraví. Naopak alkalóza (alkalemie) je porucha acidobazické rovnováhy, kdy pH stoupne nad 7,44.

Hodnoty pH nižší než 6,8 nebo vyšší než 7,8 jsou pak neslučitelné se životem.

Jak zjistit pH krve?

Svou hodnotu pH zjistíte v rámci pravidelné zdravotní prohlídky u lékaře. Provede se odběr krve, vzorek odešle do laboratoře a za pár dní budete znát výsledky.

Lakmusový papírek na testování pH moči, který je dostupný v lékárnách, sice neodhalí hladinu pH v krvi, ale může poukázat na nerovnováhu pH v těle.

Jaké jsou typické projevy překyselení?

Vstáváte, a jste stejně unavení, jako když jste si šli lehnout? Připadáte si vysílení i po sebemenším výkonu, chybí vám energie na běžné denní úkony? Málo psychických a fyzických sil, bolesti hlavy, svalů i zad. Problémy se zažíváním, dýchavičnost a zrychlený tep jsou běžnými projevy překyselení. Ztrátu chuti k jídlu může střídat nevolnost nebo zvracení – to vše zdánlivě bez příčiny.

Ph moči 7 - Vše o zdraví

Zdravotní problémy při překyselení organismu:

  • únava
  • nedostatek energie
  • bolesti svalů, hlavy, zad
  • zácpy, průjmy
  • podrážděné oči, nos
  • těžké dýchání, rychlý tep
  • ztráta chuti k jídlu
  • nevolnost a zvracení
  • mnoho dalšího…

Zásadotvorné a kyselinotvorné potraviny

Léky sice odstraňují projevy nemocí, ale jejich příčina zůstane aktivní a nezmizí. Naopak důkladným odkyselením podpoříme tělo a jeho schopnost regenerace. Jak odkyselit organismus? V prvé řadě je třeba změnit své stravovací návyky a upravit jídelníček. Zdá se to jednoduché, ale není to cesta bez překážek.

Živočišné produkty vytvářejí kyseliny, jedná se třeba o maso, mléčné výrobky, vejce, ale i o cukr, kávu nebo mouku. A to jsou, jak správně tušíte, jedny z nejčastěji používaných ingrediencí v našich (českých) kuchyních. Běžná strava obsahuje jen malé množství zásadotvorných potravin, jako jsou čerstvá zelenina nebo ovoce.

Zajímavé:  Jake Jsou Priznaky Dny?

Vhodný poměr kyselin a zásad v naší stravě by měl být 20:80 ve prospěch zásad.

Citrón se – možná překvapivě – řadí mezi zásadotvorné potraviny. Voda s citrónem před spaním nebo ráno před snídaní blahodárně působí na imunitu, ale také na odkyselení organismu. Vyzkoušejte jej!

Jak postupovat při detoxikaci a odkyselení organismu?

Ph moči 7 - Vše o zdraví

  • více žvýkat
  • vypít alespoň dva litry denně (neperlivá voda, ovocný čaj, voda s citrónem)
  • hluboce se nadechovat a vydechovat
  • omezit alkohol a nikotin
  • více se pohybovat
  • omezit stres
  • dostatečně spát
  • pravidelně cvičit
  • jíst menší porce
  • omezit kyselinotvorné potraviny
  • konzumovat hodně čerstvé zeleniny

V babských radách se dočteme také o příznivém účinku odvarů z benediktu, fenyklu, pampelišky, kopřivy, tužebníku, vřesu nebo šalvěje.

Které potraviny jsou zásadotvorné?

  • zelená zelenina (špenát, kapusta, celer, petržel…)
  • květák a brokolice
  • citrusové ovoce (citrón, limetka, pomeranč) – obsahuje vitamín C, detoxikuje systém a ulevuje organismu od překyselení
  • mořské řasy a mořská sůl – najdou využití například v salátech, polévkách, omeletách
  • kořenová zelenina (brambory, řepa, mrkev) – dobře chutná, když se zapeče s kořením, jako zeleninové hranolky, do polévek či salátů. Zbytečně ji nevařte, aby nepřišla o cenné látky.
  • zásadité ovoce (kiwi, ananas, nektarinky, meloun, grep, meruňky, jablka) je zdraví prospěšné. Pyšní se navíc ještě vitamíny, minerály a antioxidanty, které podporují různé funkce v lidském těle.
  • ořechy (kešu, kaštany, mandle) jsou zdrojem tuků a působí zásadotvorně. Kvůli vysokému obsahu kalorií se doporučuje konzumovat jen omezené množství, přesto se je nebojte zařadit do svého jídelníčku.
  • cibule, česnek a zázvor jsou základní ingredience indické kuchyně. Čerstvý česnek se hodí na tousty, strouhaný zázvor do polévek a čajů, pokrájená cibulka se využije do salátů.

Ph moči 7 - Vše o zdraví

Závěrem

Ať už se zajímáte, jak zdravě jíst, přecházíte na vyváženější stravu, nebo bojujete s překyselením, je potřeba začít úplně od začátku. Porovnat si mysl, zbavit se negativních emocí, které mají škodlivé účinky na naše zdraví.

Pochopitelně bude nutné odbourat stres a naučit se poctivě odpočívat a relaxovat, udělat si čas na sebe. Vyzkoušejte aktivity, jako je rychlá chůze, běh, jóga, nebo kterýkoliv jiný způsob cvičení a pohybu, který je vám příjemný.

Pak můžete začít rozšiřovat svůj jídelníček o zásadotvorné potraviny, které vám zajistí lepší acidobazickou rovnováhu v těle. Ale jak správně tušíte, není to jen o jídle a zásadité stravě – rovnováhu je potřeba udržovat na všech frontách…

Naturgreen® digitální pH metr | Chlorella, Aloe Vera,cordyceps,reishi, zdravá výživa

Akce Naturgreen® digitální pH metr Novinka 3 bodová kalibrace. Víte, jaké máte pH organismu a víte, jak se dá překyselení zjistit? Chcete vědět jak jste na tom uvnitř našeho těla ? Kyselost nebo zásaditost se vyjadřuje pomocí stupnice pH. pH organismu si můžete změřit pomocí našeho Naturgreen® digitálního pH metru.

Ten je speciálně vyroben oproti ostatním pH metrům a je navíc opatřen automatickou teplotní kompenzací, dle teploty měřené kapaliny. Díky tomu dokáže okamžitě měřit hodnoty pH moči a to s naprostou přesností na +- 0,01 stupně pH.

Kdo má pH svého těla příliš kyselé (tedy v nerovnováze), může pociťovat například nedostatek energie, únavu, mít potíže s trávením, nadváhou aj. Hladina pH (míra kyselých a zásaditých látek) vnitřních tekutin má vliv na všechny buňky v organismu.

Dle výzkumů bylo prokázáno, že výsledkem dlouhodobé nerovnováhy mezi kyselými a zásaditými látkami je negativní dopad na naše tělo. Z těchto důvodů organismus přísně reguluje svou teplotu (snaží se o udržení nízké hladiny pH, a to především v krvi). Jestliže v těle dlouhodobě převládají kyseliny, je brzy narušeno fungování buněk, což může skončit až nemocí.

Náš organismus nasazuje veškeré úsilí, aby udržel poměr kyselin a zásad ve stanovených hranicích. Pro organismus to ovšem znamená silné zatížení, neboť musí neustále bojovat o to, aby na spodní hranici nesklouzl do kyselých hodnot. Tento stav se označuje také jako latentní překyselení nebo latentní acidóza, a právě jí trpí většina lidí s nerovnováhou pH.

Přitom správný poměr kyselin a zásad v těle má velký vliv na naše zdraví a stárnutí. Nevidíme je, necítíme je, a přece mohou mít na naše zdraví obrovský vliv: kyseliny a zásady. A jako v mnoha jiných případech i zde záleží především na vzájemné vyváženosti a harmonii.

Spousta nemocí a problémů, s nimiž se potýká náš organismus, může mít původ v acidobazické nerovnováze.

Proč si koupit Naturgreen® digitální pH metr Chcete si okamžitě zjistit, jakou máte hladinu pH, ale přitom se vám nechce jít na odběry a navštěvovat lékaře? Nevadí, své pH si totiž můžete zjistit sami, a to v soukromí z pohodlí domova – stačí využít náš digitální pH metr Naturgreen® Naturgreen® digitální pH metr je vždy připraven pro měření kyselosti/zásaditosti vody, moči a dalších tekutin, s výjimkou silně žíravých. Měří s naprostou přesností na +- 0,01 stupně pH. Tento produkt je vysoce efektivní a přesný díky pokročilé mikroprocesorové technice. Je navíc opatřen dvoubodovou kalibrací a automatickou teplotní kompenzací dle teploty měřené kapaliny. Pozor také na lakmusové papírky, selektivní papírky či jiné papírky na měření pH s moči nebo i slin. Pokud je používáte k měření pH moči pamatujte na to, že tyto“papírky“ se nikdy svoji přesností nevyrovnají našemu digitálnímu pH metru Naturgreen®. Je to zejména proto, že u papírků je přesnost měření podle barevné stupnice zkreslující a to až o +- 2 body pH. Naturgreen® digitální pH metr , dokáže na rozdíl od těchto „papírků“ vždy měřit s přesností měření –odchylky +-0,01 hodnot pH. Tento digitální Naturgreen® pH metr je prostě ideálním nástrojem pro měření vaší kyselosti v těle a to prostřednictvím měření vaší moči. Naturgreen® pH metr je také ideální pro všechny základní funkce při měření a testování vody, ale i také vhodný při měření pH u nápojů či tekutin ,krom silně žíravých. Exklusivně pouze u nás jako dárek k zakoupenému pH metru 3 ks kalibračních pufrů, neutrální 6,86 pH kyselý 4,01 pH a zásaditý 9,18 pH. Navíc ještě zdarma cestovní sady 20 ks a 20 ks modrých a červených lakmusových papírků na vaše cesty, pro rychle orientační měření vašich potřeb.Ochranný plastový úložný box, baterie zdarma . Modrý lakmusový papír zčervená v kyselém prostředí (voda ,moč ,sliny ,nápoje) Červený lakmusový papír zmodrá v alkalickém prostředí (voda ,moč ,sliny ,nápoje) To vše zdarma v hodnotě 200 Kč . Navíc naše výhoda pro vás Po objednání vám Naturgreen® pH metr před doručením také zdarma zkalibrujeme. A to pro všechny hodnoty měření (neutrální 6,86 pH kyselý 4,01 pH a zásaditý 9,18 pH.) Takto zkalibrovaný pH metr můžete okamžitě doma použít, aniž by jste museli doma provádět novou povinnou kalibraci. Důležité info: Naturgreen® digitální pH metr obsahuje také Český návod ,což zaručuje naprostou přesnost měření ! Je to přesný kapesní digitální měřič pH pro měření kyselosti vody v bazénech, akváriích, laboratořích, pro měření moči apod.

Pro náhradní baterie stačí pouze kliknout na šipku u zboží Naturgreen® digitální pH metr a objeví se vám celé menu náhradních dílů! Náš pH metr obsahuje 2ks baterii AG13 /LR44

Akce Naturgreen® digitální pH metr

Novinka nejpřesnější 3 bodová kalibrace.

Jsme prý moc „kyselí“. Přitom správný poměr kyselin a zásad v těle má velký vliv na naše zdraví a stárnutí.

Kyselost a její opak – zásaditost se udává v hodnotách pH (zkratka od „potential of Hydrogen“ = množství volných iontů vodíku H+). Udává se ve stupnici od 0 do 14. Neutrální je například čistá destilovaná voda.

Její pH má hodnotu 7 a to je hodnota i všech ostatních pH neutrálních roztoků. Má-li roztok hodnotu nad 7,znamená to, že je zásaditý (převažují v něm zásadité látky).

Zajímavé:  Lidé v pohybu - Vše o zdraví

Při pH pod 7 jde o roztok kyselý – převažují v něm kyselé látky.

Pro lidský organismus je udržení přesného pH krve otázkou života či smrti (doslova!)

Ideální hodnota pH krve je 7,4 a pohybuje se v nepatrném rozmezí od 7,35 do 7,45. To znamená, že v krvi musí být neustále lehký přebytek zásaditých látek – především jsou to minerály. Tělo tedy musí nepřetržitě a za každou cenu  udržet pH v nepatrném rozptylu uvnitř těchto hraničních hodnot, jinak umíráme.

Výraz pH znamená vodíkový exponent a slouží k měření kyselosti či zásaditosti roztoku. Stupnice k měření má rozsah od 0 do 14, přičemž čím je pH nižší, tím je roztok kyselejší a naopak.

Může také nastat situace, kdy bude mít roztok pH 7 – v tom případě není ani kyselý, ani zásaditý, nýbrž neutrální.

Je důležité si uvědomit, že se nejedná o žaludeční kyseliny, ani o pH žaludku, ale o pH tělesných tekutin a tkání, což je odlišná věc.

     Ph moči 7 - Vše o zdraví

Nadbytek kyselosti se projevuje těmito příznaky:

  • Stres, neklid, úzkost, podrážděnost
  • Časté problémy s nachlazením, chřipkou, rýmou, infekcí
  • Nadměrné množství hlenu
  • Potíže s močovými cestami a ledvinami (například ledvinové kameny)
  • Oslabená imunita, nedostatek energie až chronická únava
  • Bolesti kloubů, svalů, artritida, osteoporóza, bolesti hlavy, křeče v nohou, záněty nervů (pozn.: tělo se snaží vyrovnat pH tím, že bere vápník z kostí)
  • Problémy s hormony
  • Nekvalitní nehty a suchá kůže
  • Cysty v prsech a vaječnících
  • Nárůst hmotnosti, nadváha, cukrovka
  • Předčasné stárnutí
  • Lepší pocit po detoxikační potravě
  • Pokud trpíte některými z výše uvedených příznaků, měli by jste si co nejrychleji zjistit své pH doporučujeme 
  •  Naturgreen® digitální pH metr
  •                                                                    Ph moči 7 - Vše o zdraví
  • Čím vším tělo překyselujeme:

Především naším „moderním“ přesněji řečeno sebevražedným jídelníčkem. Leckde na internetu najdete podrobnější seznamy, které potraviny jsou kyselinotvorné, které jsou neutrální a které jsou naopak zásadotvorné.

Úmyslně se píše „kyselinotvorné“ a „zásadotvorné“ a nikoliv kyselé či zásadité, protože samotná chuť potraviny není rozhodující.

Pro příklad – citron chutná kysele a přesto je to potravina, která tělu pomáhá udržet zásaditější (zdravější) vnitřní prostředí

Překyselení nutí tělo sahat do zásob a tím ho oslabí.

Pokud je hospodaření s kyselinami a zásadami v rovnováze, mohou procesy látkové přeměny probíhat optimálně a člověk se cítí výtečně.

Pokud zde dojde byť jen k nepatrnému zakolísání, může to vyvolat vážné zdravotní problémy, jako je osteoporóza, zvýšená náchylnost k infekcím, snížená výkonnost, bolesti v kloubech, poškození vaziva, a dokonce i předčasné stárnutí včetně vrásek. Navíc ženy jsou překyselením organismu ohroženy dvojnásobně

  • Z pohledu chemie je neutrální hodnota pH 7, hodnoty pod ní jsou kyselé, hodnoty nad ní zásadité.
  • Vnitřní prostředí našeho těla má mít mírně zásaditý charakter. Hodnota pH lidské krve leží v zásadité oblasti mezi pH 7,36 až 7,44.
  • O překyselení (acidóze) mluvíme tehdy, když hodnota pH krve klesne pod 7,36.
  • Při hodnotě pH vyšší než 7,44 mluvíme o alkalóze.
  • Vyjádřený jako hodnota pH se tento rozsah kolísání zdá nesmírně malý, ve skutečnosti ale znamená obrovský rozdíl. Uvádí se, že slučitelné se životem jsou hodnoty pH krve v rozmezí max. 6,8–7,7.
  • Hrozí-li našemu organismu nevyváženost, vstoupí do hry chemická sloučenina jménem pufr, který působí vyrovnávacím způsobem.

Náš organismus nasazuje veškeré úsilí, aby udržel poměr kyselin a zásad ve stanovených hranicích. Pro organismus to ovšem znamená silné zatížení, neboť musí neustále bojovat o to, aby na spodní hranici nesklouzl do kyselých hodnot. Tento stav se označuje také jako latentní překyselení nebo latentní acidóza, a právě jí trpí většina lidí s nerovnováhou pH.

Latentní acidóza nutí tělo, aby si z životně důležitých orgánů a kostí vypůjčovalo minerály jako vápník, sodík, draslík a magnesium, které potřebuje k neutralizaci kyseliny a jejímu bezpečnému odstranění z těla. Zdravé tělo uchovává dostatek zásaditých rezerv, které využívá v případě nouze. Pokud ale tyto rezervy pravidelně používá k neutralizaci kyselin, vyčerpávají se a zanechávají tělo v oslabeném stavu.

Tato zátěž, která působí po léta bez povšimnutí, může vést k poškození těla. Překyselení vytváří prostředí, které napomáhá vzniku nemocí.

Výzkum v San Franciscu na 9000 ženách ukázal, že ženy, které trpí chronickou acidózou, podléhají většímu riziku úbytku kostí než ženy s normální úrovní pH.

Badatelé se domnívají, že množství kyčelních zlomenin, které převládá mezi ženami středního věku, souvisí s vysokou acidózou. Je tomu proto, že si tělo vypůjčuje vápník z kostí, aby vyvážilo pH.

Jak poznáte, že jste moc „kyselí“?

Hodnotu pH krve musí změřit lékař. Hodnotu pH moči se můžete změřit sami,  a to naprosto přesně díky našemu Naturgreen® digitálnímu pH metru. Hodnota pH moči běžně kolísá v průběhu dne a  kyselá moč ukazuje jen to, že se vylučuje hodně H+ kationtů, aby se v těle udržela rovnováha. To  vaše není znamení  vašeho překyselení.

Ideální hodnoty pH moči v průběhu dne zde

před snídaní 5,5 – 7,0
po snídani 7,5
před obědem 7,0 – 7,5
po obědě 7,5 – 8,5
před večeří 7,0 – 8,0
po večeři 6,8 – 7,0
těsně před spaním pod 6,0
  1. Jak si  tedy zkontrolovat stav vlastního překyselení ?
  2. Kupte si  náš pH metr  na kontrolu moči a pak už se řiďte  výše uvedenými hodnotami  zde v naší tabulce.
  3. Pokud máte v průběhu dne pH moči pod 7, můžete si být jisti, že už teď je Vaše zdraví nějak poškozeno a bude to s Vámi stále horší –  pokud se  správně nezařídíte, Naše výrobky, které podporují vyšší pH v těle najdete zde.
  4. Jedinečná filtrační konvice s alkalickým vodním filtrem nejen vodu filtruje, ale také alkalizuje. 

Zbavuje vodu nečistot od vodního kamene, těžkých kovů, zbytků hnojiv a dalších škodlivých látek. Nastavuje optimální hodnoty TDS cca 260 ppm se zachováním všech potřebným minerálů ve vodě. 

Alkalizuje kyselou vodu na zásaditou a udržuje filtrovanou vodu po celou dobu v konvici na hodnotách pH 8 – 10 pH.(dle kvality filtrované vody). Obvykle zvyšuje pH vody o dva a více stupně.(pro nejlepší hodnoty pH doporučuje mít filtr stále v kontaktu s vodou v konvici.) Více info najdete zde

Celková nabídka přípravků snižujících překyselení organismu tu najdete zde 

Nakonec ještě zmíníme, že pálení žáhy není znamením překyselení organismu. Pálení žáhy je stav, při němž žaludeční kyselina stoupá do nechráněného jícnu.  Nadmíru kyselinového odpadu v těle považují za příčinu celé řady chorob mnozí současní odborníci.

  • Naturgreen® digitální pH měřič specifikace: 
  • *Rozsah měření: 0,00-14,00pH *Citlivost: 0.01pH *Přípustná odchylka: +/-0,01 pH
  • *Napájení: 2x 1,5V(LR44 knoflík.bat) *Provozní teplota:  0°C – 60°C
  • *Kalibrace: 3-bodová automatická *Rozměry:155mm x 31mm x 18mm *Hmotnost: 50g, baterie zdarma.
  • Naturgreen® digitální pH metr obsahuje  také český návod  CZ návod zde 
  • Balení: 1x pH metr,ochranný úložný box, 3 ks kalibračních pufrů, neutrální 6,86 pH kyselý 4,01 pH a zásaditý 9,18 pH a cestovní sady 20 ks a 20 ks modrých a červených  lakmusových papírků na  vaše cesty, pro rychle orientační měření vašich potřeb. 
  • Modrý lakmusový papír zčervená v kyselém prostředí (měří voda ,moč ,sliny ,nápoje)
  • Červený lakmusový papír zmodrá v alkalickém prostředí (měří voda ,moč ,sliny ,nápoje)

Ph moči 7 - Vše o zdraví Doporučujeme vám s našimi produkty užívat naše čisté, přírodní bylinkové a ovocné směsi od Naturgreenu, které  uspokojí nejen Vaši žízeň, ale pomohou Vám i s Vašimi zdravotními neduhy. Jsou pečlivě „namíchány“ v synergii tak, aby spolu násobily synergický efekt, jednotlivých léčebných procesů a tím připravily rychleji Vaše tělo pro návrat do zdravé  rovnováhy a harmonie. Více info  najdete zde 

Dovozce: GLORIA IMPORT CZ, s.r.o.

Ukrajinská 728/2 Praha 10100 IČ28579097 

Země původu-vyrobeno: PRC  www.naturgreen.cz

Naturgreen® digitální pH metr obsahuje  také Český návod  

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector