Práce V Noci A Zdraví?

Kromě nedostatku spánku a zhoršení jeho kvality, což může vést až k chronické nespavosti či poruchám spánku, se lidé pracující v noci běžně potýkají se zvýšenou únavou, úzkostmi, depresemi, žaludečními a trávicími obtížemi. Zároveň u těchto lidí roste riziko kardiovaskulárních onemocnění i rakoviny.

Co se týká zaměstnanců pracujících v noci?

Zaměstnanci pracující v noci 1 Vymezení. Je důležité vědět, že zákon rozlišuje mezi prací v noci jako takovou (viz předchozí výklad) a pracovními 2 Evidence pracovní doby. Podle ustanovení § 96 ZP je zaměstnavatel povinen vést u jednotlivých zaměstnanců v pracovním 3 Délka směny. Délka směny zaměstnance pracujícího v noci nesmí podle ustanovení § 94 odst. 1 ZP překročit More

Co je příplatek za práci v noci?

Příplatky, omezení, lékařské prohlídky a povinnosti zaměstnavatele 1 Právo na příplatek za noční práce. Práce v noci se logicky vykonává v noční době a má přesně stanovený časový úsek – 2 Zvláštní ochrana zaměstnanců pracujících v noci. Zvláštní ochranu z hlediska bezpečnosti práce může získat jen 3 Povinnosti zaměstnavatele. Jak už bylo řečeno, zaměstnavatel je povinen More

Proč zaměstnáváte Pekaře v noci?

Pokud tedy zaměstnáváte například pekaře, který svou směnu začíná vždy v 5:30 (od pondělí do pátku), pak tento pracovník denně pracuje v noci (v době od 5:30 do 6:00), ale nejedná se o „zaměstnance pracujícího v noci“, protože v souhrnu za celý týden v noci odpracuje pouze 2,5 hodiny.

Jak se prodloužila lhůta na práci v noci?

Od listopadu 2017 se lhůta prodloužila a vy jako zaměstnavatel byste měli své „zaměstnance pracující v noci“ posílat na pravidelnou lékařskou prohlídku každé 2 roky. Pokud bude „zaměstnanec pracující v noci“ uznán lékařem nezpůsobilým pro noční práci, musíte ho jako zaměstnavatel převést na jinou práci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector