Prášky na spaní bez předpisu – Vše o zdraví

Dlouhodobá až chronická nespavost trápí stále více lidí, a pokud se zavčasu neřeší, může způsobit velmi závažné zdravotní problémy od únavy, přes deprese až po srdeční nemoci.

Počáteční problémy lze řešit pomocí volně prodejných přírodních přípravků na spaní. Pokud se potíže se spánkem nedaří vyřešit, zoufalí lidé se často obrací na lékaře a žádají je o léky na spaní na předpis. O nich je však známo, že nedokáží úplně nahradit přirozený spánek, mají řadu vedlejších účinků a při delším používání mohou vyvolat silnou závislost.

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdravíMéně závažné problémy se spánkem mohou pomoci vyřešit bylinky.

Volně prodejné léky na spaní versus léky na spaní na předpis

Přípravky na spaní se dělí na dvě základní skupiny. První skupinou jsou léky, nebo spíše doplňky stravy, které lze volně koupit v lékárnách či obchodech se zdravou výživou. Zpravidla se jedná o různé přírodní a bylinné přípravky nebo směsi více bylin, které mají na spánek příznivý vliv.

Zároveň zmírňují stavy úzkosti a projevy nervozity, uklidňují. Při potížích se spánkem je také třeba dbát na pravidla spánkové hygieny, zdravou životosprávu a přeměřenou fyzickou aktivitu. To vše má na kvalitní spánek vliv.

NĚKDY PROSTĚ ZABERE AŽ PRÁŠEK.

Doporučujeme českou rostlinnou směs pro lepší usínání a podporu relaxace Blendea SUPERCHILL.

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích. V případě objednávky je do 48 hodin u vás.

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdraví

Do druhé skupiny patří chemicky vyráběná léčiva, která nelze zakoupit bez předpisu od lékaře. Ty samozřejmě vyžadují osobní návštěvu lékaře, který pacienta důkladně vyšetří a zvolí nejvhodnější lék. Existuje více druhů léků na spánek, ale žádný z nich není určený pro dlouhodobé užívání. Hlavním rizikem jsou totiž nežádoucí vedlejší účinky a možný vznik závislosti na lécích.

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdraví

Léky na spaní bez receptu

Už několik dní za sebou jste se pořádně nevyspali a cítíte se neustále unavení a bez energie? První pomoc poskytují přírodní léky na spaní bez receptu.

Jsou vhodné zejména pro osoby, které trápí nadměrný stres v práci či rodinné problémy, kvůli kterým nedokáží usnout, špatně spí a v noci se často budí.

Přírodní přípravky pomohou uklidnit rozjitřené nervy, usnadnit usínání a prohloubit spánek.

Výhody prášků na spaní bez receptu:

 • Ke koupi není potřeba lékařský předpis
 • Mají přírodní složení (bylinky, vitamíny, tryptofan, melatonin apod.)
 • Nemají vedlejší účinky
 • Nevyvolávají závislost
 • Neovlivňují pozornost ani soustředění

Nevýhody prášků na spaní bez receptu:

 • Nemusí účinkovat na každého stejně, někdy vůbec
 • Nejsou určeny k léčbě vážných problémů se spaním

Volně prodejné léky na spaní jsou tedy ideální při řešení méně vážných problémech se spaním a případně jako podpora při léčbě nespavosti. Pomáhají odstranit příznaky nespavosti, jako je neklid a nervozita a přispívají tak k navození lepšího spánku. Rozhodně je to lepší řešení, než hned sahat po lécích.

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdravíJednou z nejčastějších složek přírodních léků na spaní je Kozlík lékařský, který usnadňuje usínání a podporuje spánek.

3 rady, jak vybrat prášky na spaní bez receptu:

 • Sledujte složení prášků volně prodejné léky na spaní většinou obsahují různé bylinky a vitamíny. Kromě obsahu účinných látek si všímejte také množství jednotlivých látek a jejich poměru. Nejlepší jsou produkty, které kombinují více bylinek. Někomu ale může pomoci čerstvý bylinný čaj připravený z jedné bylinky.
 • Přečtěte si recenze – nenechte se nalákat líbivou reklamou, nízkou cenou nebo hezkým obalem. Na internetu zkoukněte aktuální nabídku. Přečtěte si recenze a zajímejte se o to, zda byli lidé spokojení, a v čem konkrétně jim přípravek pomohl.
 • Nechte si poradit – problémy se spánkem jsou vážná věc, a proto se nebojte navštívit svého lékaře nebo alespoň požádejte o radu lékárníka. Na základě svých znalostí a zkušeností vám doporučí vhodný lék na spaní bez předpisu. Řešení nabízí návštěva spánkové laboratoře, kde se v první řadě snaží odhalit příčinu potíží, a teprve poté navrhují ideální léčbu.

JAK TO CHODÍ VE SPÁNKOVÉ LABORATOŘI? Přečtěte si článek Kam jít, když špatně spíte, a dozvíte se i to, že vyšetření hradí zdravotní pojišťovna.

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdravíDalší “uspávací” bylinkou je třezalka tečkovaná

Léky na spaní na předpis

Návštěva lékaře je nutná vždy, když potíže se spánkem začnou ovlivňovat osobní i pracovní život, přičemž se nejedná o “pouhou” únavu.

Nespavost může snížit schopnost soustředění se, zhoršuje paměť a způsobuje deprese. Nakonec nejsou lidé schopni vykonávat svou práci či pečovat o rodinu.

Lidé, kteří denně usedají za volant, mohou v důsledku nespavosti způsobit vážnou dopravní nehodu.

Odborně se léky na spaní označují jako hypnotika a užívají se při dlouhodobých potížích se spánkem. Hypnotika působí na receptory nervových buněk, které si mezi sebou vyměňují informace.

Mezi chemickými signály neuronů navozující spánek je důležitá zejména kyselina gama-aminomáselná (GABA), přičemž řada hypnotik působí právě na receptor pro GABA.

Mezi hlavní účinky léků na spaní na předpis patří rychlé navození spánku, utlumení úzkosti a uvolnění svalstva.

Léky na spaní na předpis jsou obvykle považovány za krajní volbu, jelikož jejich užívání sebou nese celou řadu vedlejších účinků, rizik a možné závislosti. Naštěstí jde vývoj kupředu a nejnovější léky tato rizika snižují na minimum. To však neznamená, že žádná nemají. Při jejich užívání je nutné důsledně dbát pokynu lékaře a konzultovat s ním jakékoliv problémy.

Možné negativní vedlejší účinky léků na spaní na předpis:

 • útlum, únava, úzkost, bušení srdce
 • bolesti hlavy a břicha
 • pálení žáhy
 • horší paměť
 • ovlivnění pozornosti
 • závratě
 • změna chutí k jídlu
 • vyšší plynatost
 • riziko vzniku závislosti

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdravíLéky na spaní mohou pomoci, ale také vyvolat vedlejší účinky nebo způsobit závislost.

3 generace prášků na spaní na předpis

Hlavním problémem všech léků na spánek je fakt, že chemický spánek není stejný jako ten přirozený a postrádá hned několik důležitých fází(např. hluboký tělesný a hluboký mozkový spánek).

Vědci se již dlouho snaží vyvinout lék na spaní, který by maximálně nahradil přirozený spánek a neměl vedlejší účinky. Podle doby vzniku rozlišujeme tři generace léků na spaní – Barbituráty, Benzodiazpiny a Hypnotika Z.

První generace se již nepoužívá, užívání generace druhé se postupně omezuje. Obě generace totiž vyvolávají silnou závislost a navíc prodlužují akorát lehký spánek, tzv. non-REM fázi. Poslední, zatím nejdokonalejší generace hypnotika Z, mají k přirozenému spánku nejblíže, protože nepotlačují hluboký spánek – REM fázi. Údajně by měly vyvolávat závislost jen ve výjimečných případech.

ZAJÍMÁ VÁS HISTORIE LÉKŮ NA SPANÍ? Podrobné informace najdete v zajímavém článku Minulost a přítomnost prášků na spaní.

1. Generace – Barbituráty

Barbituráty se dnes nevyužívají jako hypnotika, ale maximálně jako sedativa nebo anestetika na operačních sálech. Jako hypnotika způsobovaly silnou závislost a při předávkování dokonce mohlo dojít k úmrtí pacienta. Na předávkování barbituráty zemřela v 60. letech řada slavných celebrit jako Marilyn Monroe, Jimi Hendrix, Johnny Cash, Elvis Presley a mnoho dalších.

Barbituráty značně zkracovaly fázi REM a znemožňovaly důležitý snový spánek, který má na kvalitu spánku zásadní vliv. Dělí se na 3 skupiny podle délky působení:

 • Krátká doba působení – 15 minut až pár hodin (Sekobarbital, Pentobartibal)
 • Střední doba působení – rozmezí několika hodin (Amobarbital)
 • Dlouhá doba působení – až 48 hodin v kuse (Fenobarbital)

2. Generace – Benzodiazepiny

Druhá generace ještě více urychlila usínání, prodloužila dobu spánku a snížila počet nočních probuzení. Riziko vzniku závislost však hrozilo také a účinky léků navíc přetrvávaly i v průběhu dne.

Negativní vliv měly na paměť, kdy si uživatel nepamatoval, co dělal po dobu několika minut.

Dlouhodobé užívání benzodiazepinu paměť trvale poškozuje, po vysazení léků však problémy časem vymizí.

 • Oxazepam – obsahuje účinnou látku oxazepam
 • Dormicum, Midazolam – obsahují účinnou látku midazolam
 • Frontin, Xanax, Neurol – obsahují účinnou látku alprazolam
 • Lexaurin – obsahuje účinnou látku bromazepam
 • Diazepam, Apaurin – obsahují účinnou látku diazepam
 • Rivotril – obsahuje účinnou látku klonazepam
 • Myolastan – obsahuje účinnou látku tetrazepam

Nejužívanější léky na spaní:

Xanax

Používá se za účelem uklidnění při úzkostných stavech, u panických poruch, depresí a různých fóbií.

 • Vedlejší účinky Xanaxu: při předávkování léky na spaní může dojít k poruše vědomí s narušením dechového centra vedoucí až k ohrožení života
 • Xanax – příbalový leták: před použitím si přečtěte návod a dbejte doporučení lékaře

Neurol

Lék Neurol patří stejně jako Xanax mezi léky proti úzkosti a na spaní. K léčbě nespavosti se používá, je-li příčinou potíží špatný psychický stav.

 • Vedlejší účinky Neurolu: předávkování může způsobit poruchu vědomí s narušením dechového centra vedoucí až k ohrožení života
 • Neurol – příbalový leták: před použitím si přečtěte návod a dbejte doporučení lékaře

Rivotril

Rivotril se užívá při léčbě epileptických záchvatů, při úzkosti, panických poruch a fóbií.

 • Rivotril vedlejší účinky: závislost, předávkování může způsobit poruchu vědomí s utlumení dechového centra
 • Příbalový leták – Rivotril: před použitím si přečtěte návod a dbejte doporučení lékaře

POZOR: Léky na spaní na předpis nesmí být v žádném případě kombinovány s alkoholem!

3. Generace – Hypnotika Z

V současné době se jedná o nejdokonalejší léky, co se týče kvality navozeného spánku, množství a závažnosti vedlejších účinků. U starších osob mohou způsobit zmatenost, halucinace a bludy. V poslední době se začíná hovořit také o čtvrté generaci hypnotik.

 • Adorma, Apo-Zolpidem, Hypnogen, Stilnox, Zolpidem, Zolpinox – obsahují účinnou látku zolpidem
 • Zopiclone, Zopitin – obsahují účinnou látku zopiklon
 • Sonata – obsahují účinnou látku zaleplon

Je třeba si uvědomit, že neexistují léky bez vedlejších účinků. Dokonce i zdánlivě neškodné placebo může napáchat škody. Při rozumném a krátkodobém užívání jsou léky na spaní bezpečné. Riziko vzniká až se špatným užíváním. Než se k nim uchýlíte, je vhodné vyzkoušet méně riskantní řešení.

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdravíNejvětším rizikem léků na spaní na předpis je riziko vzniku závislosti

Lepší tableta než noc bez spánku

Žádný lékař vám nepředepíše lék na spaní jen tak. Uvědomují si jejich rizika, a proto je lidem doporučují pouze ve výjimečných životních situacích, při velkém stresu nebo jet lagu (cestování skrze časová pásma).

Zajímavé:  Volne Prodejne Leky Na Reflux?

V situacích, kdy tělo ignoruje biologické hodiny, je lepší vzít si tabletku, než ponocovat. To jsou však pouze jednorázové případy! Je-li to jenom trochu možné, sáhněte raději po přírodním léku na spaní a dbejte na spánkovou hygienu. Někdy stačí jen malá změna k tomu, abyste se ráno probudili svěží a ne jako po náročném nočním mejdanu.

NEZAPOMEŇTE, že pomoc pro rychlé usínání a relaxaci existujte.

Pijte před spaním směs Blendea SUPERCHILL.

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdraví

Další články o klidném spánku a jeho častých poruchách

Prášky na spaní bez předpisu + TOP 7 přípravků

Máte problémy se spánkem?

Dodržujete všechny rady pro zdravý spánek? Chodíte spát a vstáváte vždy ve stejný čas, vyhýbáte se kofeinu, pravidelně cvičíte, před spaním se nedíváte na televizi…

Přesto jste se už pár týdnů nevyspali? Pokud přemýšlíte, že je čas dopřát si nějakou pomoc z přírody nebo volně prodejný lék, v článku zjistíte, které jsou nejlepší pilulky na spaní bez předpisu.

 • Zajímají vás jenom konkrétní prášky na spaní?
 • Přejděte rovnou na žebříček:
 • 7 nejlepších prášků na spaní
 • Možná se ptáte: „Mohu být závislý na lécích na spaní?„

Většina volně prodejných léků na spaní není návyková (případně si jejich vlastnosti můžete ověřit u svého lékaře nebo lékárníka). Pro lidi s mírnými až středně těžkými problémy se spánkem mohou postačit na vyléčení přechodných problémů.

Volně prodejné léky na spaní vs. léky na předpis

Jaké jsou mezi nimi základní rozdíly?

Přírodní léky na spaní ovlivňují spánek přirozeným způsobem (většinou zvyšují v těle přítomnost přirozeně se vyskytujících látek). Často mají i méně vedlejších účinků. Proto jsou považovány za bezpečnější než léky na předpis. Pilulky na předpis většinou působí okamžitě po podání, zatímco přírodní léky mají delší nástup účinku.

Na léky na předpis může vzniknout tolerance. Právě kvůli tomu se pilulky na spaní na předpis užívají pouze během krátkého časového období nebo se berou pod dohledem lékaře.

Jaké složky obsahují tabletky na spaní?

Pilulky na spaní bez předpisu obsahují bylinky nebo pro tělo přirozené látky.

Tu jsou jejich nejčastěji používané složky:

Melatonin

Melatonin, laicky nazývaný hormon spánku se nachází v těle přirozeně. Jeho produkce stoupá po setmění. Věkem však jeho hladina přirozeně klesá. Proto jsou starší lidé náchylnější na problémy se spánkem.

Jeho koncentraci si také snižujeme i sami – používáním umělého osvětlení pozdě večer, díváním do tabletů, smartphonů a počítačů.

Melatonin byl ve studiích používán jako náhrada benzodiazepinů, což jsou silné léky na spaní.

Výsledek studie [1] dokázal, že melatonin opravdu zlepšuje kvalitu spánku u pacientů, kteří ho užívali pravidelně namísto benzodiazepinů.

Melatonin je dostupný ve více lékových formách, například tablety, sprej, rozpustné tablety pod jazyk.

Dodáním melatoninu do vašeho těla si zaručíte kvalitní spánek, protože přesně taková je funkce tohoto přirozeně se vyskytujícího hormonu.

Kozlík lékařský

Latinsky Valeriana officinalis je asi nejznámější bylina na podporu rychlého usínání. Kozlík se používá také k léčbě úzkosti (na uklidnění), která je často průvodním jevem nespavosti. Funguje podobně jako léky na spaní na předpis (kozlík zvyšuje hladiny GABA v těle), avšak kozlík patří mezi léky na spaní na přírodní bázi.

Používá se na výrobu tablet a kapslí, ale vyrobit se dá i tinktura (koncentrát kozlíku v alkoholu), nebo čaj na spaní.

Heřmánek pravý

Heřmánek také patří mezi vhodné bylinky na spaní. Má široké uplatnění na mnoho nemocí a problémů. Jedním z nich je i nespavost.

Pomáhá také při zažívacích potížích, kožních problémech, prořezávání zoubků. Pokud jste však těhotná, této bylině se vyhněte.

Meduňka lékařská

Meduňka má široké využití. Patří mezi běžné léky na spaní na přírodní bázi. Poznáte ji podle její příjemné vůně.

Její léčivé účinky jsou známy již dávno – používali ji již staří Římané. Využívá se k léčbě nervozity, ale také křečí a žaludečních problémů. Má příznivý vliv i na mozek a paměť.

Léčivé jsou její lístky, ze kterých můžete připravit čaj. Meduňka je také složkou několika kapslí, nebo tablet  na spaní (dostat bez předpisu).

Mučenka pletní

Latinsky Passiflora incarnata je další pomocnice při léčbě nespavosti. Významnou roli má nejen při usínání, ale používá se také k léčbě deprese. Na náš organismus má sedativní účinky.

Je složkou mnoha homeopatických přípravků. Bez předpisu ji seženete i jako součást některých tablet, nebo kapslí na spaní. Také si z ní můžete uvařit bylinný čaj.

Jaké volně prodejné léky na spaní jsou na trhu?

Na trhu je momentálně mnoho volně prodejných léků, které si můžete pořídit i bez předpisu. Jejich kvalita a složení jsou různé. Proto jsme pro vás vyhodnotili dostupné léky na spaní na přírodní bázi a vybrali jsme těchto 7 nejlepších:

7 nejlepších prášků na spaní bez předpisu

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdraví

Kvalita

Cena

Celkové skóre

Známý a používaný výživový doplněk na spaní. Je dostupný v 20 nebo 40 tabletovém balení. Obsahuje 3 složky: L-Theanin 100 mg, extrakt z kozlíku lékařského 50 mg a extrakt z chmele otáčivého 150 mg.

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdraví

Kvalita

Cena

Celkové skóre

Melatonin 5 mg FORTE je přírodní výživový doplněk, který se využívá k léčbě nespavosti. Obsahuje hormon, který se přirozeně vyskytuje v našem těle a jeho tvorba je proměnlivá (klesá s přibývajícím věkem).

Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdraví

Kvalita

Cena

Celkové skóre

Kombinace bylin: kozlík lékařský 150 mg, chmel otáčivý 120 mg, mučenka pletní 120 mg, meduňka lékařská 50 mg + vitamín B6 (pyridoxin) 1,4 mg v jedné tabletě.

Kvalita

Cena

Celkové skóre

Jamieson relax and sleep – Jedna kapsle obsahuje extrakt z kozlíku lékařského 50 mg, extrakt z šanty kočičí 20 mg, extrakt z chmele obyčejného 25 mg, extrakt z mučenky pleťové 25 mg. Tedy téměř všechny dostupné byliny pro spaní, které existují.

Kvalita

Cena

Celkové skóre

Obsahuje účinný komplex bylin pro spaní: kozlík lékařský 100 mg, meduňka lékařská 50 mg, chmel otáčivý 25 mg, mučenka pletní 25 mg. Tato kombinace vám zaručí klidné usínání za necelé 4 minuty.

Kvalita

Cena

Celkové skóre

PURESSENTIEL Kapsle pro lepší spánek – V kapslích najdete esenciální oleje v bio kvalitě. Nachází se tam esenciální olej z levandule a hořkého pomeranče. Oba mají příznivý účinek na zlepšení spánku. 2 kapsle zapijete dvacet minut před tím, než si půjdete lehnout.

Kvalita

Cena

Celkové skóre

Jedinečné složení bylin pro spaní a vitamínů skupiny B. V jedné tabletě se nachází 150 mg chmele otáčivého, 80 mg extraktu šišáků bajkalského, 50 mg mučenky pletní, 40 mg L-tryptofanu, 20 mg extraktu kozlíku lékařského, 6 mg vitaminu B5 a 1 mg vitamínu B6.

Na trhu je nespočet volně prodejných léků na spaní. Pokud trpíte na nespavost, zkuste si vybrat z doporučených prášků na spaní bez předpisu.

Vybírali jsme pro vás ty nejkvalitnější a nejúčinnější prášky na spaní bez předpisu, které jsou dostupné.

Pokud vaše problémy se spánkem budou přetrvávat dlouhodobě, poraďte se s lékařem. Pokud nevíte, zda můžete tyto pilulky kombinovat s jinými pilulkami, které užíváte, poraďte se s vaším lékárníkem, který vám zodpovědně poradí.

Kdy NEPOUŽÍVAT tabletky na spaní bez předpisu

Pokud se vám nedá usnout, určitě nezkoušejte užít kterýkoliv lék na spaní, který vám jako první padne do ruky.

V jakých situacích byste tabletky raději neměli užívat?

Pokud se nacházíte v jedné z následujících kategorií, zvažte bezpečnější metodu. Dbejte například na lepší prevenci nespavosti.

Děti

Dětské tělo nemusí být tak dobře schopné metabolizovat složky přítomné v lécích na spaní. Nejlepší co můžete udělat pro vaše dítě (pokud má problémy se spánkem) je vyřešit základní problém, který ho trápí.

Často se totiž stává, že onemocnění nebo zranění brání dítěti usnout. Rovněž je zcela normální, že děti mají strach ze tmy, což může u nich vyvolat potíže usnout. Nejvíce jim pomůžete, pokud jim dopřejete dostatek zdravé výživy a pohybu.

Chronické onemocnění

Ty, které trápí chronické onemocnění může někdy potrápit i nedostatek spánku. Pacienti s chronickou chorobou mohou užívat několik léků, a proto je nutné dbát na možné lékové interakce.

Těhotenství

Je samozřejmostí, že v těhotenství je spánek mimořádně důležitý. Občasná nespavost v těhotenství je zcela běžná věc. Ale pokud vás trápí dlouhodobě, může ovlivnit vaše zdraví. Proto dbejte na to, abyste si vybrali kvalitní volně prodejné léky na spaní. Nezapomeňte se poradit s lékařem.

Na co si dát ještě pozor

Během užívání tabletek na spaní postupujte následovně:

 • Interakce – informujte se u lékaře nebo lékárníka. Zeptejte se jich, zda volně prodejný lék může interagovat s jinými léky, které užíváte. Také zjistěte, jakou dávku třeba užívat.
 • Užívejte jen jeden lék současně. Navíc léky na spaní jsou často jen dočasným řešením nespavosti. Obecně nejsou určeny k použití déle než dva týdny.
 • Nepijte alkohol. Nikdy nemíchejte alkohol a léky na spaní. Alkohol může zvýšit sedativní účinky léku.
 • Dejte si pozor na vedlejší účinky. V příbalovém letáku zjistíte, jaký efekt má tabletka na řízení vozidla a na jiné aktivity vyžadující vaši pozornost.
 • Důsledně dbejte na vaši životosprávu a řiďte se radami pro zdravý spánek.

Závěr

Pokud máte problémy se spaním dlouhodobě a nic vám nepomáhá, poraďte se se svým lékařem. Kromě změn životního stylu vám může doporučit behaviorální terapii, která vám pomůže na naučit se nové spánkové návyky a způsoby, jak zlepšit spánek, popřípadě zjistíte příčiny vaší nespavosti.

V některých případech vám lékař může doporučit i krátkodobé užívání léků na spánek na předpis. Pokud vás trápí jen přechodná a mírná nespavost, mohou vám pomoci i uvedené prášky na spaní.

Zajímavé:  Na Alergie Dla Dziecka?

!Článek byl vypracován lékárníkem avšak, slouží pouze pro informativní účely – nenahrazuje lékařské vyšetření, nebo osobní setkání v lékárně.

×

Ukázať súvisiace produkty

Zatvoriť

Melatonin 5 mg FORTE 100 tbl

Doplněk stravy Melatonin FORTE přispívá k zlepšení kvality spánku, napomáha usínání. Jeho hlavní funkcí je kontrola biorytmu spánku a bdělosti.

Doplněk stravy Melatonin FORTE příspívá ke:

 • zkrácení doby nutné pro usnutí
 • zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu (tzv. jet lag = pásmová nemoc)
 • Složení v 1 tabletě:
 • 5 mg Melatonin (n-acetyl-5-methoxytryptamín)
 • Přídatné látky:
 • mikrokrystalická celulóza, stearan hořečnatý (protispékavá látka), talek (plnidlo)
 • Dávkování:

Užívejte 1/2 tablety denně před spaním. Zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Melatonin je hormon, který si organizmus vytváří sám, jeho produkce s věkem klesá, a proto doporučujeme dávkování individuálně konzultovat s lékařem nebo farmaceutem, po konzultaci je možno zvýšit dávku na jednu celou tabletu denně před spaním. Melatonin není návykový. Nebyla stanovena dávka, která by určila předávkování.

Příznivý účinek na zmírnění subjektivního pocitu tzv. jet-lag dosáhnete při dávce 0,5 mg melatoninu těsně před spaním první den cesty a dalších několik dní po příjezdu na místo určení.

 1. Balení:
 2. 100 tablet – dávka na 200 dní
 3. Upozornění:

Doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nevhodné pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Užívání je vhodné konzultovat s lékařem. Užívejte jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.

Melatonin, nebo také hormon tmy a spánku, hraje důležitou roli ve střídání rytmů den a noc. Jeho hladina kolísá v závislosti na tom, zda je tma či světlo. Nejvíce tohoto hormonu tělo vytváří v průběhu noci – maxima dosahuje mezi 2. a 4. hodinou ráno.

PORUCHY SPÁNKU A MELATONIN

S přibývajícím věkem se hladina melatoninu snižuje. Sníženou hladinou melatoninu trpí také lidé, kteří pracují na směny nebo málo spí.

Řešením jsou melatonin tablety, které jsou již dostupné na českém trhu.

 Melatonin přispívá ke zkrácení doby nutné k usnutí a také přispívá ke zmírnění pocitu únavy v důsledku časového posunu. Melatonin bez předpisu seženete i u nás.

MELATONIN – NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Pokud melatonin užíváte, je důležité si uvědomit, že způsobuje velkou ospalost. Proto jej užívejte pouze před spaním. Neměli byste po jeho užití řídit vozidla.

Další informace o Melatoninu naleznete v článku Melatonin – hormon tmy a spánku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Je mi líto ale vůbec na mne nezabírá Jsem velmi spokojena ,rychlé usinaní -pohoda aklidek po uspěšném spanku.Děkuji a doporučuji. Jsem spokojená, často po něm dobře usnu,ale spím stejně maximálně jen 6 hodin. Zkouším přidávat hořčík večer a někdy Lavekan. Hodně záleží na tom, jaká fáze měsíce je, stejně tak,jak se zdravotně celkově cítím a jestli spím i přes den. Produkt je dobrý ,ale já mám velmi rozházené spaní, takže nejsem úplně směrodatná. jsem spokojena, užívám ho pravidelně místo prášků na spaní Pravděpodobně účinný, po půlce tablety usínám dobře cca za hodinu. Zatím jsem ho ještě nepoužila, dobírám slabší Melatonin a s ním jsem spokojená. Možná je to placebo, ale já jsem vždy do půl hodiny mrtvá. 😀 Od doplňků stravy obecně moc neočekávám, ale tohle bylo velmi milé překvapení. Naprosto, spolknout, dát si špičku jazyka na horní patro a zhluboka dýchat, ani nebudete vědět jak rychle usnete… Velice spokojeni dcera mám pět let poruchu spánku bere půlku a usne do hodinky Nezaznamenala jsem žádnou změnu a navíc čtvrcení tablety považuji za velmi nepraktické. Moc to na me nepusobi. Po nočni vstavam misto v deset dop. v jedenact. JSEM VELMI SPOKOJEN KONEČNĚ SPÍM DÉLE NEŽ DŘÍVE Bohužel na mě lék vůbec nezabírá, mrzí mě to byla to pro naděje. Ano je to výborný produkt, rychle se usíná a dobře spí. P

FirPrášky na spaní bez předpisu - Vše o zdravíma PHARMA ACTIV využívá zkušenosti sahající mnoho staletí do minulosti. Pomocí pokročilé technologie a na základě dávných tradic přírodní medicíny hledáme nejúčinnější způsoby ochrany zdraví. Díky vědomostem mnoha generací vědců z celého světa se učíme jak nejlépe ovlivňovat lidský organismus tak, aby i moderní lidé mohli dosáhnout harmonie mezi svým životem a prací. S ohledem na požadavky každodenního životního rytmu našich zákazníků je naším úkolem a snahou nalezení přirozené cesty k získání klidu a síly, neboli zdravého a šťastného života.

Společnost PHARMA ACTIV udělila našemu internetovému obchodu mj-krasazdravi.cz kvalitativní stříbrnou pečeť, kterou jsme získali jako jediný prodejce v ČR.

Jsem s elixírem spokojená mám pocit,že vlasy dorůstají a lépe drží účes. Prášky na spaní bez předpisu - Vše o zdraví

 • 15.9.2021 Nepostradatelné vybavení do školky po prázdninách: vitamin C Hurá do školky! Po letních prázdninách se děti opět vracejí ve větším počtu mezi své vrstevníky. Vzájemně si předávají nejen letní zážitky a nově nabyté životní zkušenosti, ale blízkým kontaktem při hrách se vzájemně „obohacují“ také o nejrůznější viry. Podzimní období charakterizované kratšími dny …

Novinka – Vliv melatoninu na naše zdraví

Tyto Všeobecné obchodní podmínky (dále jen „VOP”) upravují vztahy mezi kupujícím a prodávajícím v oblasti prodeje zboží.

  • Lékárna AVE s.r.o. se sídlem na nám. 14.října 1307/2,  150 00 Praha – Smíchov, zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Praze oddíl C, vložka 139727. 
  • Koncový uživatel – při zahájení obchodních vztahů předává prodávajícímu pouze své kontaktní údaje nutné pro bezproblémové vyřízení objednávky, popřípadě údaje, které chce mít uvedeny na nákupních dokladech.
  • Právní vztahy prodávajícího s koncovým uživatelem, výslovně neupravené těmito VOP se řídí příslušnými ustanoveními Zákona č.40/1964 Sb., Občanským zákoníkem, jakož i předpisy souvisejícími.
  • Právní vztahy prodávajícího výslovně neupravené těmito VOP ani smlouvou mezi prodávajícím a kupujícím se řídí příslušnými ustanoveními Zákona č.513/1991 Sb., Obchodním zákoníkem v platném znění, jakož i předpisy souvisejícími. Individuální smlouva s kupujícím je nadřazena Obchodním podmínkám.
  • Kupující si je vědom, že mu koupí produktů, jež jsou v obchodní nabídce prodávajícího, nevznikají žádná práva na používání registrovaných značek, obchodních názvů, firemních log či patentů prodávajícího nebo dalších firem, není-li v konkrétním případě zvláštní smlouvou sjednáno jinak.

II. Bezpečnost a ochrana osobních údajů

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pouze k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím a nebudou jinak zveřejněny, poskytnuty třetí osobě apod. s výjimkou situace související s distribucí či platebním stykem týkajícího se objednaného zboží (sdělení jména a adresy dodání).

Znáte nové Nařízení Evropské unie o ochraně osobních údajů GDPR, které brzy vstoupí v účinnost? Určitě jste o něm slyšeli, ale pro jistotu nás nechte udělat menší souhrn toho, co pro vás jako zákazníky lékárny AVE toto Nařízení znamená.

Naše transparentnost v oblasti ochrany soukromí

V lékárně AVE každý den pracujeme na tom, abychom vám zajistili ten nejlepší servis. Velmi důležitým prvkem této práce je i péče o osobní údaje, které nám poskytujete. Bereme ochranu osobních údajů velmi vážně a zavázali jsme se k respektování vašich práv, neboť zájmy našich zákazníků jsou ve středu naší pozornosti u všeho, co děláme. Chceme, abyste si byli jisti, že vaše osobní údaje jsou u nás v naprostém bezpečí. Naším cílem je transparentnost vůči zákazníkům a jistota, že vědí, jakým způsobem užíváme jejich osobní údaje za účelem poskytnutí ještě lepšího a osobnějšího zážitku z nakupování. Z tohoto důvodu vás brzy budeme ještě kontaktovat, abychom vás informovali o nových zásadách ochrany soukromí a souborech cookies a dále o změnách, které jsme udělali v obchodních podmínkách a pravidlech používání spojených s klíčovými službami, které zákazníkům nabízíme. To nám zajistí, že s vámi budeme moci zůstat v kontaktu i po 25. květnu 2018.

1. Čeho se toto Nařízení týká?

Nové Nařízení Evropské unie „Obecné nařízení o ochraně osobních údajů“ (GDPR) vstoupí v účinnost 25. května 2018.

Vzniklo proto, aby vám dalo větší kontrolu nad tím, jak vaše osobní údaje společnosti shromažďují a nakládají s nimi. Jde o Nařízení EU, tedy platí pro všechny společnosti či organizace působící v rámci EU (jako např.

lékárna AVE) a také pro ty nadnárodní společnosti či organizace, které zpracovávají osobní údaje občanů EU.

Transparentnost je klíčovou součástí a výsledkem této změny, protože byste měli vědět, jak se využívají osobní údaje, které se vás týkají, například když chcete využívat naše služby, jako je věrnostní program, nakupování na e-shopu nebo elektronický přímý marketing (tj. dostávání newsletterů).

GDPR přináší nová práva subjektům údajů, jako je právo na přenositelnost osobních údajů a právo na jejich výmaz. Přenositelnost osobních údajů je nové právo, díky němuž bude moci kdokoliv v EU převést své osobní údaje mezi společnostmi či organizacemi. Tato služba je bez poplatku a umožňuje zákazníkům změnit poskytovatele služeb. Funguje to tak, že dojde k elektronickému převedení a doručení dat ve strukturovaném, běžně užívaném a strojově čitelném formátu.Právo na výmaz (také známé jako „právo na to být zapomenut“) dá jednotlivcům možnost v některých případech zažádat o vymazání svých osobních údajů. Toto právo ovšem není absolutní a platí pouze za určitých okolností; například pokud osobní údaje nejsou už nezbytně nutné pro původní účel, pro který byly shromážděny a zpracovány, nebo když zpracování bylo založeno na souhlasu, který byl jednotlivcem odvolán, a neexistuje žádný jiný právní titul pro zpracování.

Práva, která už v tuto chvíli máte na základě zákona o ochraně osobních údajů, jako například právo na přístup k vašim osobním údajům a jejich opravu, právo požadovat vysvětlení, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné, vám zůstávají, a tedy je budete moci uplatnit i po 25. květnu 2018.

2. Jak lékárna AVE zajistí, aby bylo transparentní?

Dodržování soukromí u služeb, které poskytujeme našim zákazníkům, bylo dosud obsaženo v několika různých zásadách o ochraně soukromí a souborech cookies.

V některých případech byly zásady o ochraně soukromí a souborech cookies zahrnuty v obchodních podmínkách a pravidlech používání našich služeb (marketingové novinky, věrnostní program).

Pro větší přehlednost a zjednodušení jsme pro vás vytvořili nové a jednotné Zásady o ochraně soukromí a souborech cookies, v nichž už naleznete všechny potřebné informace o tom, jakým způsobem je zajištěna ochrana vašeho soukromí a jak je nakládáno s vašimi osobními údaji, které nám poskytujete při komunikaci s námi nebo při užívání kterékoliv z našich služeb. Nezávisle na tom, zda jste členy a využíváte benefitů věrnostního programu, nebo využíváte služeb k nákupu náš e-shop, nebo odebíráte novinky, nebo jste prostě jen našimi zákazníky, najdete všechny užitečné informace týkající se ochrany soukromí a osobních údajů sloučené v jedněch zásadách o ochraně soukromí a souborech cookies, v nichž nebude chybět ani jednoduchý návod na to, jakým způsobem můžete uplatnit svá práva týkající se osobních údajů. Především si chceme být jisti, že chápete, jakým způsobem vaše osobní údaje shromažďujeme a používáme za účelem poskytnutí ještě lepšího a osobnějšího zážitku z nakupování v lékárnách AVE.

K dosažení těchto cílů jsme vytvořili nové znění Zásad o ochraně soukromí a souborech cookies, které vám ozřejmí:

  • jak kombinujeme osobní data, která od vás nasbíráme, když u nás nakupujete online nebo v kamenném obchodě, k tomu, abychom vám mohli poskytnout takové služby a marketingovou komunikaci včetně online reklamy, o kterých si myslíme, že nejvíce odpovídají vašim zájmům,
  • jak sdílíme vaše osobní údaje s ostatními pobočkami,
  • jaká práva máte ve spojitosti s uchováváním vašich osobních údajů.
Zajímavé:  Příznaky Vacku Na Dásni?

3. Jak změna ovlivní marketingovou komunikaci pomocí e-mailu?

Pokud jste doteď odebírali naši marketingovou komunikaci přes elektronické prostředky (jako jsou textové zprávy nebo e-maily), budete ji dostávat i nadále, pokud si nebudete sami přát ukončit její odběr.

Budeme naprosto respektovat, když v budoucnu změníte názor a rozhodnete se přestat naši marketingovou komunikaci nadále odebírat.

V nadcházející zprávě, kterou vám brzy pošleme, najdete speciální odkaz, přes nějž se případně budete moci odhlásit z odběru této komunikace.

Pokud se rozhodnete zůstat s námi nadále v kontaktu i po 25. květnu 2018, pamatujte, že kdykoliv budete v budoucnu chtít, můžete se pomocí odkazu umístěného v každé naší komunikaci odhlásit z tohoto odběru.

III. Prodejní cena, platnost cen

Prodávající si vyhrazuje právo změny cen i v průběhu dne bez předchozího upozornění. V on-line e-shopu jsou vždy aktuální a platné ceny.

Ceny jsou uvedeny v Kč. U zboží, které je označeno symbolem AKCE je garantována CENA pouze do vyprodání zásob a prodávající si v tomto případě vyhrazuje právo na změnu ceny.

V případě, že se změní cena u zboží nebo dojde k vyprodání, má e-shop právo objednávku stornovat.

Prodávající si vyhrazuje právo změny cen zboží bez předchozího upozornění. Speciální akce platí jen do vyprodání zásob, není-li u popisu zboží uvedeno jinak.

Případné slevy z ceny zboží poskytnuté prodávajícím kupujícímu nelze vzájemně kombinovat.

IV. Objednávání

Pro objednání zboží kupující vyplní objednávkový formulář umístěný na webovách stránkách www.lekarnaave.cz, ujistí se, že zadal správné údaje a odešle jej pomocí tlačítka „odeslat objednávku“ . Prodávající následně posílá tzv.

rekaputulaci objednávky, zaslání rekapitulace objednávky ještě není ze strany prodávající považována za uzavření kupní smlouvy.

K uzavření kupní smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím dochází v momentě, kdy prodávající zašle elektronickou poštou na adresu kupujícího informaci ve znění – Potvrzení objednávky – objednávka č. …… je právě vyřizována.

Klient může zboží objednávat prostřednictvím internetového obchodu na adrese www.lekarnaave.cz 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

V. Způsob dodání a platební podmínky

 Za objednané zboží v hodnotě přesahující 1 199 Kč v rámci ČR neúčtujeme poštovné a balné.

Způsob dodání:

 • Zboží je zasíláno zásilkovou službou Česká pošta, PPL či Zásilkovnou
 • Poštovné a balné se neúčtuje při objednávce nad 1 199,- Kč
 • Cena poštovného a balného v ČR je od 35,-
 • Na dobírku při doručení zboží(hotovost přebírá od zákazníka přepravce)Zboží zůstává do úplného zaplacení majetkem prodávajícího. Vlastnictví k prodávaným věcem přechází na kupujícího zaplacením zboží a připsáním kupní ceny na účet.

Platební podmínky:

 Cenu zboží a případné poštovné dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu následujícími způsoby:

 • v hotovosti, platební kartou či poukázkami na pobočkách prodávajícího při osobním odběru zboží;
 • v hotovosti, či platební kartou na dobírku v místě určeném kupujícím v objednávce (Zásilkovna)
 • převodem na účet vedený u Creditas 0000000035/2250 
 • dobírkou při dopravení a převzetí dopravcem
 • platební bránou ComGate Při použití platební brány ComGate zadáváte do systému údaje, které jsou chráněny platebními branami bank a nedostávají se do prostředí třetích stran. Zpracovatelé plateb vidí pouze informace o transakci (proběhla/neproběhla), které jim banka s odeslanou transakcí sdělí.

 

VI. Dodací podmínky

Zboží je kupujícímu zasíláno přepravní službou Česká pošta, PPL a Zásilkovnou. Objednávky odesíláme zpravidla do dvou pracovních dnů. Není-li zboží na skladě, objednávku zasíláme v den doručení dodavatelem.

Přepravce garantuje doručení zásilky kamkoliv do ČR do 48 hodin. Zboží objednané v sobotu, neděli nebo ve svátek zasíláme následující pracovní den.

Doba dodání se počítá ode dne expedice, o které budete informováni e-mailem v okamžiku vyskladnění zásilky a předání balíku dopravci.

Léčivé přípravky registrované podle § 25 odst.

1 zákona o léčivech, jejichž výdej podle rozhodnutí o registraci není vázán na lékařský předpis, budou odeslány kupujícímu nejdéle ve lhůtě čtyřiceti osmi (48) pracovních hodin od přijetí objednávky tak, aby bylo zajištěno jejich dodání kupujícímu nejdéle ve lhůtě tří (3) pracovních dnů od přijetí objednávky, nebo bude kupujícímu nejdéle ve lhůtě tří (3) pracovních dnů od přijetí objednávky oznámeno, že v této lhůtě nelze objednané zboží dodat.

Kupující je povinen bezprostředně při dodání překontrolovat spolu s dopravcem stav zásilky (počet balíků, neporušenost pásky s firemním logem, poškození krabice ) podle přiloženého přepravního listu a odmítnout převzetí neúplné nebo poškozené zásilky.

Neúplnou nebo poškozenou zásilku je nutno neprodleně oznámit emailem na adresu [email protected] , sepsat s dopravcem škodní protokol a ten do 24 hodin zaslat faxem nebo emailem prodávajícímu. Pokud je kupujícím převzetí zásilky stvrzeno podpisem v dokladech dopravce, na dodatečné neúplnosti nebo poškození dodávky není žádný nárok.

V případě oprávněné reklamace léčivých přípravků je lékárna zajišťující zásilkový výdej povinna nahradit kupujícímu náklady na zaslání léčivých přípravků k reklamaci. K reklamaci je nutné předložit kopii faktury a doklad o dodání a zaplacení zboží, jehož vady jsou reklamovány.

Za objednané zboží v hodnotě přesahující 1 199,- Kč v rámci ČR neúčtujeme poštovné a balné.

VII. Odstoupení od smlouvy

V souladu se Zákonem č. 367/2000 Sb. § 53 má kupující právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží.

 Reklamační řád:

  • Kupující má možnost vrátit celou zásilku, která je úplná a nepoškozená. Může tak učinit bez udání důvodu do 14 dnů po obdržení zboží. Kupující vrátí zboží i s fakturou, která bude stornována.
  • Část zásilky, kterou kupující objednal omylem, má možnost vrátit taktéž do 14 dnů na adresu odesílatele. Kupující zaplatí celou fakturovanou částku a peníze za vrácené zboží mu budou poslány obratem po vyřízení reklamace, nejpozději však do 14 dnů, převodem na účet. Hotovost či úhradu složenkou poskytnout nelze.
  • Pokud kupující u dodaného výrobku poruší originální obal, není možné takové zboží prodávajícímu vrátit – prodávající z hygienických a bezpečnostních důvodů na zboží s porušeným originálním obalem pohlíží jako na zboží dále nepoužitelné.
  • Všechny zásilky jsou pojištěny a dopravce za zboží ručí. Při dodání zásilku překontrolujte před dopravcem a v případě poškození obalu zásilky ihned s dopravcem sepište protokol o poškození a zásilku nepřebírejte.

V případě vzniku sporu mezi uživatelem, který je spotřebitelem ve smyslu § 419 občanského zákoníku, a Provozovatelem, vyplývajícího z užívání Portálu, je Uživatel oprávněn podat návrh na mimosoudní řešení sporu k České obchodní inspekci za účelem uzavření dohody s Provozovatelem, prostřednictvím kontaktních údajů dostupných na internetových stránkách www.coi.cz. Podání návrhu i následná účast při mimosoudním řešení sporu je pro Uživatele zdarma, přičemž veškeré případné náklady vzniklé v souvislosti s mimosoudním řešením sporu nese každá strana samostatně. Pro Uživatele je volba mimosoudního řešení sporu dobrovolná.

Mimosoudní řešení sporu se řídí § 20d a násl. zák. č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele. Návrh na zahájení mimosoudního řízení musí obsahovat náležitosti dle § 20n zák. o ochraně spotřebitele. Návrh na mimosoudní řešení sporu lze podat nejpozději do 1 roku ode dne, kdy Uživatel poprvé u Provozovatele uplatnil nárok, který je předmětem sporu.

Uživatelé, kteří mají bydliště v jiném členském státě EU, v Norsku nebo na Islandu, jsou oprávněni podat návrh k mimosoudnímu řešení svého sporu s Provozovatelem prostřednictvím Evropského spotřebitelského centra v zemi jejich bydliště; seznam příslušných spotřebitelských center je dostupný na stránkách Evropské Komise pod http://ec.europa.eu/consumers/solving_consumer_disputes/non-judicial_redress/eccnet/

Možnost podání návrhu na mimosoudní řešení sporu s Provozovatelem se vztahuje výhradně na spory týkající se služeb Portálu, poskytovaných Provozovatelem, tedy nikoliv na vzájemné spory mezi Uživateli a Obchodníky vyplývající z Kupních smluv uzavřených prostřednictvím Portálu; i takový spor může být ve smyslu čl. 5.5. řešen mimosoudně před Českou obchodní inspekcí, pokud je Uživatel vůči Obchodníkovi v postavení spotřebitele, avšak bez účasti provozovatele.

Se stížnostmi na nakládání s osobními údaji nebo zasílání obchodních sdělení (viz. Zvláštní podmínky „Ochrana soukromí na portálu Heureka.cz“) se může Uživatel obracet na Úřad pro ochranu osobních údajů: http://www.uoou.cz

Vztah mezi provozovatelem a uživatelem nebo Obchodníkem se řídí těmito podmínkami a právními předpisy České republiky, zejména zákonem č. 90/2012 Sb., občanským zákoníkem. V případě, že by některé ustanovení těchto Podmínek bylo z jakýchkoliv důvodů neplatné, nezpůsobuje tato skutečnost neplatnost nebo neúčinnost ostatních částí podmínek.

Pro účely jakékoli komunikace s provozovatelem je uživatel povinen použít kontaktní údaje, uvedené na stránce http://www.lekarnaave.cz/kontakt Tyto podmínky jsou uživatelům i Obchodníkům poskytnuty v textové podobě ve smyslu § 1819 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku

IX. Závěrečná ustanovení

Tyto všeobecné obchodní podmínky jsou platné a účinné dnem 1.2.2016. a ruší veškeré předchozí ustanovení a zvyklosti. Prodávající si vyhrazuje právo změnit tyto Všeobecné obchodní podmínky bez předchozího upozornění.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector