Přírodní kosmetika – Vše o zdraví

Denně pomáháme na cestě za zdravím a krásou!

Vítáme tě u nás! Jsme Venira a jsme česká značka přírodní kosmetiky a doplňků stravy. Vše začalo roku 2017, kdy jsme na trh uvedli náš úplně první produkt, kterým byly kapsle pro vlasy, nehty a pleť.

Našim cílem je, aby i nejvíc náročný zákazník byl spokojen a Veniru miloval stejně jako my! Proto od samotného začátku máme dvě hlavní priority, kterými je vytvářet ty nejlepší přírodní produkty pro krásu a zdraví a poskytovat maximálně kvalitní službu. 

Kvalitní produkt – u nás naprostý standart!

Při vývoji si dáváme maximálně záležet, ať mají všechny naše produkty kvalitní a komplexní složení, které bude patřit mezi to nejlepší na trhu. A ačkoliv musí splňovat ty nejpřísnější požadavky, musí být zároveň přírodní! 

Nesnášíme placebo, a proto se vždy snažíme o maximální možnou kvalitu s cílem uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka.

A abychom nezapomněli, milujeme zvířata! Takže žádný z našich produktů nikdy nebyl a nebude testován na zvířatech!

Přírodní kosmetika - Vše o zdraví

Objednání a doručení bez problému!

Všechny naše produkty si můžete objednat přímo tady na stránkách, proto je další samozřejmostí kvalitní služba. Co to znamená? K naprosté většině produktů máme vždy nějaký dáreček navíc, jako poděkování. Dárečky se u nás sčítají, takže pokud si koupíte více produktů, dostanete i více dárečků.

Vše máme skladem v České republice, takže odesíláme opravdu bleskově (v pracovní dny máte balíček za 24 hodin doma) v pečlivě zabaleném balíčku! A když jsme u toho balíčku, všechny objednávky mají krabice i výplňový materiál je EKO friendly, ať zbytečně nezatězujeme přírodu! 

Přírodní kosmetika - Vše o zdraví

OBLÍBENÉ KATEGORIE

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíPřírodní kosmetika - Vše o zdravíPřírodní kosmetika - Vše o zdraví Přírodní kosmetika - Vše o zdravíPřírodní kosmetika - Vše o zdravíPřírodní kosmetika - Vše o zdraví Přírodní kosmetika - Vše o zdravíPřírodní kosmetika - Vše o zdraví

VENIRU POUŽÍVÁ

+ desítky tisíc z vás

Děkujeme za všechnu zpětnou vazbu, recenze, vlasové proměny a to, že Veniru pomáháte tvořit spolu s námi. Jedině #SpolecneJsmeVenira!

Zobrazit produkty >

Přírodní kosmetika Navia: Má klíč ke zdravé pokožce. Znáte ho?

Možná si ze školních lavic pamatujete, že chemické procesy jsou základem celého života. Chemické sloučeniny nás obklopují každý den. Některé přitom člověku prospívají, jiné mu mohou pořádně škodit. Jenže… Kdo se v tom má vyznat? Které produkty obsahují příznivé látky a kterým bychom se raději měli vyhnout?

V ideálním světě by se o to za nás měli postarat výrobci. Tak, aby se na trh dostaly jen výrobky, které nám prospívají a jsou šetrné k planetě. O takovém světě v Econea.cz sníme každou noc.

Realita je bohužel odlišná. Potenciálně škodlivé látky můžeme objevit na každém rohu. V oblečení, drogerii i kosmetice. Jak si tedy poradit? Jasně. Obklopovat se přírodními produkty.

I mezi nimi jsou však rozdíly…

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíSlovíčko přírodní totiž mnozí výrobci zneužívají. A my si tak můžeme v dobré víře domů přinést lahvičku s rostlinkou na obalu, ale plnou ropných derivátů a jednou kapkou přírodního výtažku.

Obzvlášť u kosmetických přípravků, které si patláme přímo na kůži, je šetrné složení klíčové. Naštěstí ale existují i poctivé značky. Jednu z nich vám dnes představíme. Jmenuje se Navia a do puntíku rozumí tomu, co naše tělo opravdu potřebuje.

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíMartina, zakladatelka Navia

Příběh této slovenské, přírodní značky začíná v laboratoři. Oblečená do bílého pláště v ní stojí Martina, studentka lékařské a chemické fakulty. Rozhlíží se kolem a uvědomuje si, s kolika škodlivými látkami se setkává i za zdmi výzkumné pracovny, v každodenním životě.

Díky svému studiu dobře rozumí fungování lidského těla a noří se do souvislostí mezi vlivem konkrétních chemických sloučenin a naším zdravím.

Lidský organismus je kompletní celek, který od vnějšího prostředí odděluje kůže. Kůže je tak největším orgánem lidského těla. Každý den naše pokožka odolává bakteriím, virům a škodlivým látkám. Zároveň se podílí na odstraňování odpadových látek z těla. Proto je péče o pleť nesmírně důležitá.Netrvá dlouho a Martina se rozhoduje, že se nebezpečné látky pokusí ve svém životě eliminovat. A začíná tím, co si maže přímo na kůži, kosmetickými produkty.

Své poznatky přetavuje do tvorby receptur. Logicky promyšlených a přírodních. S těmi experimentuje doma a vyrábí své první šetrné produkty.

Z osobní záliby se ale rázem stává hluboká vášeň a životní poslání. Martina v sobě nachází touhu přispět krásnější pokožce nejen výrobou kvalitní kosmetiky, ale i pochopením propojenosti kůže s celým organismem. Velkou podporu a zapálení pro věc s ní sdílí i její nejbližší rodina. A tak jim pod rukama vzniká Navia.

4 kroky k výjimečným produktům

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíZa studena lisovaný mandlový olej Navia

Název své značky Martina odvodila z latinského výrazu “síla přírody”. Při její výrobě se totiž spoléhá především na přírodu a její dary. Umělým emulgátorům, barvivům, konzervantům či syntetickým parfémům, které pro nás nejsou přirozené a našemu tělu škodí, se tak vyhýbá velkým obloukem. Co tedy do svých lahviček ukrývá?

Kvalitní a bezpečné suroviny:
Martina a její tým věří v sílu jednoduchého a kvalitního složení, které je zároveň přirozené pro naši pokožku. Používá tedy jen suroviny s certifikáty kvality a bezpečnosti.

Esenciální oleje:
Namísto syntetických parfémů používají v Navii esenciální oleje. Kombinují je primárně podle jejich účinků. Ale vždy s citem a tak, aby vznikl produkt se slíbeným efektem a příjemnou vůní.

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíTuhý šampon s kondicionérem Vzácné dřevo Navia

Ingredience bez palmového oleje:
Produkty od Navie dále neobsahují žádný palmový olej ani jeho deriváty. A to je i ve světě vysoce kvalitní přírodní kosmetiky vzácný úkaz.

Není jednoduché toho dosáhnout. Některé suroviny totiž mohou být vyrobeny z různých olejů a jejich dodavatelé obvykle nejsou schopni poskytnout 100% garanci, že se deriváty palmového oleje v ingrediencích nevyskytují.

I proto je Navia jedinečná.

Veganské a netestované látky:
Žádné z produktů ani použité suroviny navíc nejsou testované na zvířatech. Také všichni dodavatelé, se kterými v Navii spolupracují, garantují netestování a sdílejí stejné cíle. Celá naše nabídka produktů od této značky je bez živočišných složek, a tedy vhodná pro vegany. A co víc?

Veškeré produkty od Navie se od těch konvenčních liší také tím, že neobsahují žádné konzervanty. Datum spotřeby je proto kratší.

Pohybuje se od 6 do 15 měsíců od data výroby, přičemž u většiny produktů je to 12 měsíců. Výjimkou jsou šampony, u kterých je to až 18 měsíců.

Přípravky tak v Navii vyrábí v menších sériích, aby k zákazníkům dorazily v co nejvyšší možné kvalitě a co nejčerstvější.

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíBIO šípkový olej Navia

Do každé lahvičky pak přidávají navíc jednu speciální ingredienci. Možná tu nejdůležitější ze všech. Lásku. Martina totiž svoji práci miluje a bere ji jako poslání.

Přestože Navia již dávno není malým, začínajícím podnikem, Martina dodnes osobně dohlíží na celý proces výroby. Tak, jak to bylo na samém počátku jejího podnikání.

Nedopustí, aby se na trh dostal výrobek, který něco postrádá. Její pečlivost a vášeň je cítit z každé lahvičky.

Omrknout všechny přírodní voňavosti od Navie

Martina i její kolegové usilují o vývoj kosmetiky, která je v harmonii s pokožkou těla. Kůže má sama osobě velmi efektivní samočistící schopnosti.

Vytváří si ochranný film, který ji brání před vlivem vnějších nepříznivých faktorů, ale i před dehydratací. My, lidé, ale tuto ochrannou schopnost pokožky sami často sabotujeme.

Buď svou kůži zatěžujeme zevnitř, a to nesprávnou životosprávou. Anebo zvenku, špatně zvolenými čisticími či kosmetickými produkty.

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíDámský krémový deodorant ranní rosa

Velká spousta běžně používané kosmetiky totiž cenný, ochranný štít naší pokožky narušuje a odstraňuje. Jsou to například mýdla a některé čističe obsahující méně šetrný druh tenzidů (povrchově aktivních látek). Z pokožky dovedou perfektně odstranit nečistoty, ale i veškerou mastnotu, tedy i tuto ochrannou bariéru.

Dlouhodobé používání nesprávných šamponů, sprcháčů a jiných mydlivců tak může způsobit i závažné potíže. Pocit stažené pleti, vysušení, zčervenání či naopak nadměrné maštění jsou první varovné signály. Po nich se rozjíždí kolotoč problémů. Oslabená kůže je náchylná ke vzniku alergií, ekzémů, lupénky, zánětů a dalších podobných nepříjemností.

V Navii si toho jsou moc dobře vědomi. Při výrobě receptur se tak vždy drží základního pravidla – zachování přirozeného ochranného filmu pokožky.

Receptury vymazlené pro zdraví pokožky

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíŠlehaný tělový krém Bezstarostné ráno Navia

V Navii proto používají jen rostlinné tenzidy, které kůži nadměrně nezatěžují. Najdete je například v jejich tuhých šamponech nebo ve sprchových krémech. Tam však základní složkou není voda, jako u běžných sprchových gelů, ale mandlový olej. Ten předchází vysušení pokožky, a krém tak celkově působí velmi jemně.

A jak je to s pletí na obličeji? Ta je mnohem delikátnější než na zbytku těla, a vyžaduje proto ještě šetrnější péči. Voda bohužel dokáže odstranit jen vnější nečistoty jako je prach. 

Jen kosmetika ale zázraky nedělá. Kvalita pokožky je totiž odrazem také vnitřního stavu našeho těla. Když se o sebe dobře staráme, i pokožka vypadá a funguje dobře. Měli bychom si tedy dávat pozor také na kvalitní a zdravou stravu, pravidelný pohyb i dostatek odpočinku.Na pokožce se však nacházejí také látky rozpustné v tucích. Jde většinou o nečistoty vyloučené z organismu kůží nebo zbytky dekorativní kosmetiky. Ty je nutné rozpustit v olejové složce. Pokud by totiž zůstaly na pokožce, mohou ucpat póry. Tato místa jsou pak náchylná ke vzniku zánětů a akné. Pokožka se zanesenými póry navíc nemá šanci vstřebat žádné kosmetické přípravky. Na nesprávně očištěnou pleť si pak můžeme patlat co chceme, ale efekt se stejně nedostaví.

Zajímavé:  Renální Tubulární Acidóza Léčba?

Proto se v Navii při výrobě přípravků na čištění pleti obrací právě na oleje. Používají přitom výhradně rostlinné oleje, které mají pro pokožku skutečné přínosy díky obsahu mastných kyselin.

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíIntimní mycí emulze Navia

Všechny produkty, od krémů a šamponů až po deodoranty, jsou 100% přírodní, a tedy zcela neškodné a rozložitelné. A na ekologii v Navii myslí i při balení produktů a zásilek:

 • Kde je to možné, balí produkty do papírových krabiček a skleněných lahviček.
 • Některé výrobky, jako jsou citlivé pleťové krémy nebo čisticí gely, které nemohou přijít do styku s vodou či vzduchem, vyžadují speciální balení. Pro ně používají dávkovače. Ty nejnovější, do kterých balí například odličovací mléko nebo sprchové krémy, jsou z recyklovatelného plastu. Hoďte je proto do žlutého kontejneru na plasty a recyklační firmy se jich už ujmou.
 • Šetrní jsou i při balení a odesílání produktů. Řídí se heslem: “Pro jednoho odpad, pro druhého poklad.” Jako výplň balíčků, které nám s produkty od Navie přijdou, používají dřevěnou vlnu. Ta se dá lehce zkompostovat, využít jako podestýlka pro domácí zvířátka nebo i pro dekoraci.

Tak. To je Navia. Je opravdu neobyčejná, co říkáte? Představuje promyšlené propojení vědy, přírody a aromaterapie. Bez ostychu si troufáme říct, že v přírodní kosmetice prosekává cestičku zcela novému přístupu k péči o pokožku. Komplexnímu. Který se pídí po příčinách kožních neduhů, rozumí lidskému tělu a zároveň využívá nejnovější vědecké poznatky.

Přírodní kosmetika - Vše o zdravíPřírodní a voňavá kosmetika Navia

Nás Navia přesvědčila na vlastní kůži a na první přivonění. Pokud jste připraveni na opravdu kvalitní opečovávání, Navia se o vás postará.

Rádi bychom vás informovali, že se Navia přejmenovala na Kvitok.

Chci taky úžasnou Navii na Econea.cz

Prosíme, sdílejte článek se svými blízkými. Třeba i oni hledají klíč ke zdravé pokožce:

Proč používat přírodní kosmetiku? 10 toxických látek, kterým se v běžné kosmetice vyhnout

Kůže je největším orgánem těla a je také bariérou mezi vnějším prostředím a našimi orgány. Pokožka je vystavena celé řadě vlivů a do krevního řečiště absorbuje až 60% látek, v závislosti na jejich vstřebatelnosti a velikosti.

Výběrem kosmetických produktů, které denně používáme můžeme tedy celkem radikálně ovlivnit toxickou zátěž.

Pokud nechcete po večerech studovat složení toxicity kosmetických produktů, pak by pro vás měla být certifikovaná přírodní kosmetika něco jako garance nízké až nulové toxicity.

V certifikované přírodní kosmetice by se neměly vyskytovat syntetické látky, které mohou mít negativní vliv na zdraví nebo životní prostředí. Přírodní kosmetika je především založena na vysoké koncentraci rostlinných a bylinných olejů a extraktů.

Tím je pro tělo naprosto přirozená a minimalizuje se tím vznik kožních alergií, nebo ekzémů. Je tak ideální volbou pro lidi trpící kožními problémy, nebo pro ty, kteří mají suchou, citlivou a problematickou pleť.

Ale jednou z hlavních výhod je to, že díky svému složení je vhodná naprosto pro každého.

Na BrainMarketu říkáme přírodní kosmetice antiestrogenní, protože neobsahuje látky, které narušují naší hormonální rovnováhu (endokrinní disruptory).

Tyto látky nazývané xenoestrogeny (syntetické estrogeny) svým působením napodobují estrogeny a ovlivňují receptory pro estrogeny. Tímto působením mohou u žen i mužů způsobit estrogenovou dominanci. Typickými představiteli xenoestrogenů jsou např.

parabeny, ftaláty či triklosan. Přečtěte si článek o estrogenové dominanci u žen a estrogenové dominanci u mužů.

Přírodní kosmetika - Vše o zdraví

TOP 10 chemikálií, kterým se vyhnout při užívání běžné kosmetiky

Průměrná žena každý den použije 12 kosmetických produktů obsahujících 168 jedinečných ingrediencí, mezi kterými mohou být i endokrinní disruptory, které mohou z dlouhodobého hlediska ovlivňovat hormonální rovnováhu.

Vzhledem k tomu, že naše pokožka může v závislosti na látce, co s ní přijdou do kontaktu absorbovat až 60% látek do krevního řečiště (příklad: nikotinové náplasti či antikoncepce), je tedy velmi vhodné hlídat si, co používáme denně za produkty pro osobní péči, včetně drogérie. [1, 2]

Přírodní kosmetika - Vše o zdraví

1) Parabeny

Parabeny jsou konzervační látky, které se nacházejí ve všem od mýdla, až po make-up. Pokud produkt obsahuje vodu, pravděpodobně obsahuje také parabeny, protože ty chrání produkt před vznikem bakterií.

Parabeny patří mezi známé endokrinní disruptory, což znamená, že v těle svým působením mimikují estrogeny a mohou narušovat hormonální rovnováhu. Existuje studie, ve které 99% všech nádorů prsu obsahovalo parabeny.

[3]

2) Vůně

Téměř každý konvenční kosmetický produkt obsahuje umělé vůně. Výrobci nemusí uvádět, proto je složení vůně (fragrance) záhadou.

3) Lauryl sulfát sodný a Laureth sulfát sodný

Bývají označeny pod zkratkou SLS/SLES a jsou to pěnící činidla. Používají se v mnoha výrobcích osobní péče, včetně v péči o pleť. Také jsou součástí šamponů a zubních past.

Patří mezi povrchově aktivní látky, které mohou způsobit podráždění kůže a vyvolat alergie. Mimo to během procesu sulfatace mohou vznikat tzv.

nitrosaminy, u kterých se předpokládá, že až 90% z nich může být karcinogenních. 

4) Toluen

Toluen je chemikálie běžně se vyskytující v lacích na nehty a barvách na vlasy. Jedná se o rozpouštědlo, které může být toxické pro imunitní systém a může způsobovat vrozené vady.

5) Ftaláty

Ftaláty patří mezi změkčovadla, které se přidávají do plastu, aby zvyšovaly jejich odolnost. V kosmetice se ftaláty používají především jako vůně a jsou součástí sprejů na vlasy a laků na nehty. Podobně jako parabeny, patří i ftaláty mezi endokrinní disruptory, které mohou způsobovat hormonální a reprodukční problémy.

6) Polyethylenglykol (PEG) 

Polyethylenglykol se používá jako řada zahušťovadel mnoha produktů, zejména je součástí pleťových vod, šamponů a opalovacích krémů. PEG je často kontaminován ethylenoxidem. [4]

7) Formaldehyd

Formaldehyt se v kosmetice používá jako konzervační látka. Je to známý karcinogen, který je také spojován se vznikem astma, neurotoxicitou a vývojovou toxicitou.

8) Oxybenzon 

Oxybenzon je součástí opalovacích krémů jako UV filtr. Patří mezi známé endokrinní disruptory a může narušit činnost štítné žlázy. Je také spojován s kožními alergiemi. Opalovacím krémům, které jako filtr používají oxybenzon, bychom se měli raději vyhnout. Mimo opalovací krémy můžeme oxybenzon nalézt v balzámech na rty nebo make-upu.

9) Diethanolamin

Diethanolamin je pěnící činidlo. Jde o známý karcinogen a respirační toxin. Proto EU omezila jeho použití ve výrobcích pro osobní péči.

10) Triklosan 

Triklosan je antibakteriální činidlo, které se používá v antibakteriálních mýdlech, někdy i zubních pastách a patří mezi endokrinní disruptory.

Proč používat přírodní kosmetiku?

Pokud se vám nechce pročítat složení kosmetických produktů a máte zájem snížit každodenní toxickou zátěž, pak je přírodní antiestrogenní kosmetika jasná volba.

 • Šetrná k pokožce a vlasům – hlavní plus přírodní kosmetiky je složení, které obsahuje vitamíny, rostlinné oleje a hydratační složky, to vše na přírodní bázi, proto je šetrná nejen k vlasům, ale i pokožce.
 • Produkty neobsahují žádné syntetické látky – v certifikované přírodní kosmetice nenajdete konzervační a synteticky vyrobené látky, barviva, silikony ani jiné ropné složky. Všechny produkty, které podléhají kritériím k získání certifikátů se zavazují k použití jen přírodních látek. 
 • Dlouhodobé používání nemá negativní dopad na zdraví 
 • Jistota složení i původu – přírodní kosmetika obsahuje oproti konvenční kosmetice jen pár složek a díky tomu opravdu víte, co používáte.Nezatěžuje životní prostředí.
 • Není testovaná na zvířatech – výroba přírodní kosmetiky nevyžaduje testování na zvířatech jako je tomu u konvenčních kosmetických produktů.
 • Bezpečná pro vodní ekosystém – v přírodní kosmetice se nevyskytují toxické chemikálie, které by mohly ohrozit vodní živočichy. Toxické látky totiž narušují endokrinní systém ryb. Ty, u kterých nedojde k intoxikaci ihned se ovšem dále nemohou rozmnožovat, a tím představují i riziko pro větší predátory. 
 • Lepší účinky – díky kvalitě používaných surovin a velkému množství výživných látek jsou, především z dlouhodobého časového horizontu, účinky přírodní kosmetiky podstatně větší. 
 • Univerzální použití – přírodní kosmetika je vhodná pro každého, včetně lidí, kteří mají problematickou pleť a samozřejmě i pro citlivou pokožku dětí. 

Některé konvenční kosmetické produkty mohou obsahovat syntetické látky, které mohou pokožku dráždit, a také se mohou objevit kožní alergie, nebo ekzémy popřípadě narušovat hormonální rovnováhu (estrogenová dominance). Právě přírodní kosmetika tyto nepříjemné důsledky zcela eliminuje.

Může se objevit nesnášenlivost na konkrétní rostlinu (například heřmánek), ale pokožka nedostává chemický koktejl přísad, který by z dlouhodobého hlediska ohrožoval jak samotnou pokožku, tak i zdraví. Bio kosmetika obsahuje přírodní složky v daleko větší koncentraci.

Zajímavé:  Příznaky Špatné Grafické Karty?

Obsahuje zejména rostlinné oleje, které slouží jako základy většiny produktů. Ty se získávají extrakcí, nebo jsou za studena lisované. Oleje jsou poté doplňovány o éterické oleje, které zde nejen zastupují vonnou složku výrobku, ale také částečně působí jako konzervant. Éterické oleje jsou získané destilací nebo lisovaním květů, plodů, listů či kůry.

Dále jsou přidané výtažky a vitamíny z rostlin, ořechů, jader, semen, medu apod., esenciální oleje nebo třeba květinové vody – hydroláty.

Přírodní kosmetika - Vše o zdraví

Zárukou naturálního původu je certifikace přírodní kosmetiky

Produkty, které jsou přírodního původu zajišťuje hned několik certifikací. Certifikace přírodní kosmetiky musí splňovat přísná kritéria, jak už u zmíněného složení, tak také v obalech, ve kterých se poté prodává.

Nejznámější certifikace je například EcoCert, CPK, BDIH, NaTrue, nebo EcoCert Cosmos Natural, která má velmi přísná kritéria. Nejen že je kladen důraz na složení, ale i na recyklovatelnost obalového materiálu.

Poslední zmíněnou  certifikaci vlastní například značka Only Bio. Právě tato polská značka vyrazila na trh se svými produkty ve skleněných obalech. V jejich nabídce najdete šampony, micelární vody, sprchové gely, ale také dětskou kosmetiku, která je jako jediná v plastových obalech.

Nejen, že nabízí širokou škálu přípravků v péči o tělo a vlasy jak dospělých, tak i dětí, ale jsou unikátní díky biorafinaci sufraktinu řepky, což je vynikající ekologická surovina, která je biologicky rozložitelná, ale zároveň účinně myje, čistí a působí antisepticky.

A co je nejdůležitější, firma OnlyBio využívá z 99% pouze přírodní suroviny a to primárně z lokálních zdrojů.

Onlybio do svých výrobků používá kvalitní oleje jako je sezamový, řepkový a slunečnicový olej, které chrání pokožku před projevy stárnutí, regenerují, hydratují a jsou perfektní pro citlivou a ekzematickou pokožku dospělých i dětí.

Další certifikovanou značkou je Faith in Nature. Tato značka si zakládá samozřejmě na složení, které neobsahuje parfemace, barviva a parabeny.

Ve složení najdete ingredience pouze z rostlinných zdrojů obohacené o ovocné a květinové extrakty a esenciální oleje v BIO kvalitě. A to není vše! Nejen že používají balení z recyklovatelných materiálů, ale základem certifikací je netestování na zvířatech.

Toho se Faith in Nature drží a na zvířatech nejsou testovány jak produkty, tak ani jejich složky.

Veronika Halusková

Proč přírodní kosmetika?

Přinášíme šest nejčastějších argumentů, proč používat přírodní kosmetiku. Všechny podle nás mají svoji váhu. Posuďte sami.

Přírodní kosmetika - Vše o zdraví

Je zdravější

Nejčastější argument, ale ono to tak prostě je. Stejně jako je zeleninový salát zdravější a prospěšnější než smažák s hranolky. Nesmíme zapomenout, že kůže je největší orgán našeho těla a že jeho funkce je stejně důležitá jako všech ostatních.

Žádný orgán nefunguje nezávisle na ostatních a pokud se nestaráme dobře o jeden, poznáme to časem i na dalších. Naše tělo představuje důmyslný systém, kde má vše své opodstatnění a funkci. Správná péče o pokožku nám může ušetřit mnoho problémů, které by si následně vyžádaly daleko náročnější řešení.

Navíc skutečná krása, to je zdravá zářivá pleť, lesklé husté vlasy, pevná pokožka…a to všechno i ve chvíli, kdy teprve vstáváte z postele.

Víte, co používáte

Dávat si pozor na složení potravin si už pomalu zvykáme. Jsme to, co jíme, a to stejné platí i pro kosmetiku. Pokožka dovnitř vstřebá, co na ni namažeme, nemluvě třeba o zubních pastách. Proto byste se při výběru kosmetiky měli v prvé řadě zajímat o její složení.

Většina přírodních výrobků je v tomto směru velmi transparentní, protože nemá co skrývat. Naopak, výrobci jsou často na použité ingredience pyšní a snaží se, aby se o nich zákazník dozvěděl co nejvíc.

Krém se „zázračnou“ molekulou, o které se sice nikde nic nedovíte, ale ubere vám přes noc deset let? Ale jděte.

Je šetrnější k životnímu prostředí

Ale nejde jen o zdraví naše, ale o zdravé prostředí pro všechny. Nelze žít zdravě v nezdravém a zničeném prostředí. Za většinou značek přírodní kosmetiky stojí konzistentní filosofie, nadšení a etické uvědomění jejich zakladatelů.

Ale i kdybychom to vzali čistě pragmaticky, když chcete něco vyrábět z čistě přírodních produktů, potřebujete je někde získat. Ničit si zdroj podnikání je dost krátkozraké. Proto se výrobci snaží chránit planetu.

Nákupem takovým značek pak podpoříte využívání lokálních zdrojů, férové pracovní podmínky, investice do šetrných výrobních postupů, recyklaci a často i mnohem víc. Je jen na vás, jak velkým dílem přispějete.

Vyplatí se

Pokud hledáte tu nejlevnější kosmetiku, jste špatně. S přírodní kosmetikou ale nakonec ušetříte mnohem víc. Jak je to možné? Na levném produktu šetříte jednorázově, ale přírodní kosmetika se vám vyplatí dlouhodobě.

Běžné produkty totiž problémy většinou jen maskují a v horším případě místo nich vyvolávají jiné. Přírodní kosmetika se naopak snaží dostat tělo do kondice tak, aby pleť i vlasy byly zdravé a dokázaly se o sebe postarat především samy.

Takže zapomeňte na plnou polici různých mastiček a dalších věcí, které vás v součtu budou stát hromadu peněz, času a problémy vyřeší jen dočasně.

Je bezpečná

Co neškodí v jednorázovém malém množství, může při pravidelném používání způsobit velké problémy. Například olovo nebo další diskutabilní ingredience, které často v konvenční kosmetice jsou. Někdy se také problematické účinky u oficiálně bezpečné látky zjistí až po letech od uvedení na trh.

A termín „koktejlový efekt“ už začíná být notoricky známý. Běžně za den požijeme desítky přípravků. I když každý z nich obsahuje jen bezpečně malé množství nějaké nevhodné látky, ve výsledku se jejich účinek násobí. A to všechno se vám pak dostává přes kůži do těla.

O tom, jak „výživný“ tento koktejl bude, můžete naštěstí rozhodnout sami.

Dlouhodobý efekt

Zřejmě největší výhoda přírodní kosmetiky je, že účinkuje dlouhodobě. Když budete používat produkty, které zvýší obranyschopnost pleti, harmonizují její funkce a zbytečně ji nedráždí, neuvidíte efekt možná hned druhý den ráno, ale po nějakém čase si ho budete užívat neustále.

V přírodní kosmetice nejde totiž o okamžité zlepšení, ale o trvalou nápravu. Chceme pleť, která je čistá, zdravá a stárne co možná nejpomaleji. Nejde o to udělat se krásná na večírek, ale být krásná pořád bez závislosti na konkrétních přípravcích.

Jedině opravdu čistá přírodní kosmetika dokáže zajistit výsledky, které trvají.

Buďte blíž svému zdraví díky našim přírodním produktům

Sdílet na Facebooku

18. ledna 2021

V drogeriích ROSSMANN si vyberete z celé řady přírodních produktů světových i menších značek s důležitými certifikáty, které zaručují prvotřídní kvalitu. Najdete u nás například značky Alterra a enerBiO, které se jako první v České republice pyšní oceněním GREEN BRANDS za udržitelné podnikání.

Ochrana zdraví a životního prostředí je jedním z nejdůležitějších témat, se kterými se dnes setkáváme. Poptávka po takzvaných EKO a BIO produktech, které neobsahují žádnou chemii a pochází z udržitelného zemědělství, je stále větší a to nás těší.  A co to vlastně EKO a BIO znamená?

Označení EKO znamená, že produkty jsou ekologicky šetrné. Aby výrobek mohl toto označení získat, musí být prokazatelně nezávadný vůči životnímu prostředí a zároveň ke zdraví uživatele. U nás můžete najít celou řadu EKO čisticích prostředků, EKO dětské pleny a mnoho dalšího.

BIO znamená, že produkt byl vyroben podle zásad ekologického zemědělství.  Při pěstování rostlin, ze kterých je produkt vyrobený, nebyly použity pesticidy, umělá hnojiva a herbicidy. Při živočišné výrobě jde o minimalizaci utrpení zvířat po celou dobu jejich života. Jsou proto chována ve volných výbězích a přes zimu mají na chráněném místě dostatek prostoru.

Naše značky

enerBiO

                V sortimentu značky enerBiO naleznete zdravé produkty z biologicky pěstovaných přísad, které umožňují kvalitní vyvážené stravování a dodávají tělu energii. Většina produktů enerBiO je vegetariánská, veganská a mnoho z nich je bez lepku.

Produkty podléhají přísné kontrole a jsou označené certifikátem EG- Öko-Verordnung a logem Evropské unie pro biopotraviny. Značka enerBiO byla také oceněna certifikátem GREEN BRANDS Germany 2017/2018.

A toto ocenění si i nadále držíme pro rok 2021/2022.

Přírodní kosmetika - Vše o zdraví

Alterra

               Výrobky Alterra poskytují přirozenou péči a jsou složeny z kvalitních surovin pocházejících převážně z kontrolovaného biologického zemědělství nebo z lesního sběru. V žádné části výrobního procesu se nepoužívá „tvrdá“ chemie, konzervační látky, barviva ani parfémy, takže účinné rostlinné látky zůstávají zachovány.

Ve výrobcích Alterra se používají pouze rostlinné oleje, jejichž složení odpovídá přirozené lipidové vrstvě pokožky. Snášenlivost všech výrobků Alterra pokožkou je dermatologicky ověřena. Žádný z výrobků Alterra není testován na zvířatech, ale výhradně na dobrovolnících. Všechny výrobky Alterra mají také ochrannou známku vegan.

Další značky

Zajímavé:  Kdo Zdraví Jako První?

               Zdraví si zaslouží ale i naše pokožka. Při používání dekorativní kosmetiky můžete dbát jak na krásu, tak i na složení bez chemie. Poohlédněte se po produktech EKO a BIO a vyzkoušejte výrobky českých i světových značek jako Bione, Purity Vision nebo Lavera.

               A mysleli jste na své vlasy? Většina žen si je dnes myje třikrát týdně, některé i každý den. Příliš častá péče pomocí kosmetiky s obsahem chemie ale může napáchat škody. Třeba mastné a nepoddajné vlasy.

Obrátit se k přírodnímu řešení je tím nejúčinnějším způsobem, jak dosáhnout vytouženého cíle. Díky EKO a BIO šamponům a kondicionérům se můžete zbavit zbytečných parabenů, sulfátů a silikonů, které sice krátkodobě vlasům sluší, dlouhodobě je však ničí.

U nás můžete vyzkoušet například výrobky značek jako Inecto, Nature Box nebo Biomagic.

               Neodmyslitelnou součástí našeho EKO a BIO sortimentu jsou produkty pro děti. V drogeriích ROSSMANN obstaráte vše od zdravé výživy, přes přírodní vlhčené ubrousky až po nepostradatelné EKO dětské plenky. Jednoduše u nás najdete veškerou výbavu, kterou vaše děťátko potřebuje pod značkami Babydream, Alnatura nebo ECO by Naty.

               Zapomínat nesmíme ani na čistý domov. Ten se někdy kvůli chemickým čisticím prostředkům mění na dokonale sterilní prostředí, které nám neumožňuje rozvíjet imunitní systém a to hlavně tehdy, když se čistidla dostanou do styku s pokožkou.

EKO čisticí prostředky potřebují trochu více času, ale vyčistí vše stejně dobře jako ty chemické a navíc dají prostor k životu potřebným zdravým bakteriím.

Tak co, pustíte se do toho s námi? Máme pro vás široký sortiment produktů od značek Winni’s, domol, Real Green a spoustu dalších.

Označení produktů

Aby se vám produkty vybíraly co nejlépe, připravili jsme pro vás jednoduchý přehled označení. Co každé z nich znamená?

BEZ LEPKU – symbolem přeškrtnuté pšenice označujeme potraviny, které obsahují méně lepku než 20mg/kg. Jsou tedy složeny ze surovin, jež neobsahují žádné složky z pšenice, ječmene, žita, ovsa, špaldy ani kamutu. Etiketu nosí značky enerBiO, Genuss Plus, WellMix, Winston či Babydream.  

BEZ LAKTÓZY – produkty označené přeškrtnutou lahví mléka obsahují méně než 10mg laktózy a galaktózy na 100g výrobku. Symbol najdete na značkách enerBiO, Genuss Plus, WellMix, Winston či Babydream

VEGAN – tímto certifikátem zaručujeme, že výrobek neobsahuje žádný živočišný produkt, tedy maso, mléko, vejce, med ani kožešiny či kůže a nebyl na zvířatech testovaný. Hledejte jej na značkách enerBiO, Genuss Plus, FroschWellMix a Babydream.

BIO – jednotné logo Evropské unie pro ekologickou produkci, lísteček v zeleném poli vás ujistí o původu a kvalitě potravin a nápojů.

Biosuroviny pro jejich výrobu pocházejí ze zemědělství, které se obejde bez průmyslových hnojiv, pesticidů a herbicidů a svým zvířatům poskytují dostatek péče, kvalitního krmiva a životního prostoru pro pastvu i odpočinek.

Výrobky neobsahují umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti či konzistence.

DAAB – certifikace německého svazu alergiků označuje produkty pro citlivou pleť našich značek Alterra, domol a Babydream. Jejich receptura neobsahuje parfemaci, aromata, éterické oleje, konzervační látky, barviva ani další dráždivé látky.

NATRUE – mezinárodní certifikace pro přírodní a bio kosmetiku dělí produkty do tří kategorií: na přírodní kosmetiku, přírodní kosmetiku s podílem bio složek a na čistou bio kosmetiku. NATURE má přesně stanovený minimální podíl autentických přírodních látek a maximální podíl surovin blízkých přírodním látkám – u nás ji hledejte u značky Alterra.

ECOLABEL – květinka, oficiální označení Evropské unie, mapuje výrobky a služby šetrné k životnímu prostředí. Uděluje se ve 26 kategoriích a u nás se jí pyšní značky Frosch, domol a Babydream.

FSC – důvěryhodná certifikace FSC označuje dřevo z lesa, které bylo obhospodařováno v souladu s jejím standardem.

V obchodech najdete pod certifikátem FSC hračky, drogistické pomůcky, nábytek, okna, dveře, schody, železniční pražce, potřeby pro kutily nebo kuchyňské náčiní, ze dřeva FSC se staví domy a mosty.

Velký rozmach zaznamenává výroba certifikovaného papíru a vydávání knih, časopisů a jiných publikací na FSC papíru.

Těšíme se na vás v drogeriích ROSSMANN a při výběru přírodních produktů vám vždy rádi pomůžeme.

ROSSMANN. A život je krásnější.

Proč používat přírodní kosmetiku?

Výhody přírodní kosmetiky a její příznivý vliv na člověka. Na naši kůži, vlasy i citlivou dětskou pokožku.

PÉČE O PLEŤ

Naše pleť je denně vystavována různým nepříznivým vlivům okolního prostředí, tyto vlivy působí na její bezprostřední zdraví a vzhled. V oblasti kosmetiky pečující o pleť se nám nabízí široká škála různých krémů, čistících vod a jiných přípravků pro zdraví pleti. Je těžké si vybrat správně.

Běžní výrobci pleťové kosmetiky často spoléhají na masivní reklamu a z velké části se jim to daří. Neznamená to však, že tyto přípravky jsou pro vaši pleť to nejlepší.

Naopak většina běžně dostupných druhů kosmetiky obsahuje chemické látky jako syntetické konzervanty, barviva, či parfemace, které mohou pokožku dráždit.

Nepříjemnou nevýhodou je také časté testování na zvířatech, jak surovin do produktu použitých, tak následných sloučenin.

Přírodní kosmetika má oproti těmto přípravkům hned několik výhod. Samozřejmě se může drobně lišit podle výrobce, ale základní filosofie bývá veskrze stejná. Přírodní kosmetika bývá vyráběna v maximální symbióze s přírodou.

Nevyužívá chemických syntetizátorů, používá suroviny získané z kontrolovaného ekologického zemědělství či dokonce z volné přírody.

Značky používající přírodní zdroje dělají svoji práci z přesvědčením, že přírodní materiály a jejich použití je nutno využívat s respektem, ale zároveň účinně. Proto se v kosmetice objevují kombinace různých rostlinných složek, které na pleť působí blahodárně.

Firmy se snaží najít takové kombinace, aby vyhovovaly různým typům pleti. Zároveň však svoji kosmetiku netestují na zvířatech a ani suroviny v ní použité na nich nejsou testovány. Toto nebývalé spojení je pak účinnou a šetrnou volbou pro jakýkoliv typ pleti.

PÉČE O TĚLO

Kůže je největším orgánem lidského těla, odděluje a chrání vnitřní orgány od okolního prostředí a zabraňuje přímému škodlivému vlivu. Sama je proto vystavována těmto vlivům, které pro ni mohou být velmi nepříjemné. Pro poškozenou, nebo citlivou pokožku toto působení může znamenat velké problémy.

Klasickým problémem je také stárnutí kůže. Pro všechny tyto případy existuje nepřeberné množství různorodých přípravků. Jak si ale vybrat to nejlepší? V tomto případě se vyplatí zvolit přístup – lepší kvalita než kvantita.

Přestože jsou běžné přípravky možná o něco levnější než přípravky přírodní kosmetiky je dobré brát na zřetel, že ve většině případů je nutno využívat větší množství přípravku. Přírodní kosmetika je vyráběna ze směsí přírodních olejů a různých kvalitních přírodních surovin a není třeba užívat velké množství.

Účinek pak brzy pocítíte na své hebké, zdravě vypadající kůži. Můžete se spolehnout, že přírodní kosmetika je vyráběna v souladu s přírodou a přírodními zdroji a zároveň šetrná k lidské kůži. Velkou předností je také odmítání surovin testovaných na zvířatech a testování výrobků na zvířatech vůbec.

U velkého množství výrobců přírodní kosmetiky se dozvíte nejen obsah látek v kosmetice použitých, ale také procentuální hodnotu a navíc informaci o použití bio surovin.

VLASOVÁ KOSMETIKA

Vlasy často vypadají poškozeně a nezdravě a to nejen kvůli genetice, ale také působení okolního prostředí, ale také nesprávné péči. V dnešní době je běžné používat různé barvy a odbarvovače, zkrátka chemikálie všeho druhu.

Přestože si vlasy barvíme můžeme jim dodat alespoň kvalitní běžnou péči. Existuje spoustu přírodních přípravků, které se k vašim vlasům nebudou chovat agresivně a naopak jim dokáží dodat potřebnou sílu, regeneraci a zdraví.

Běžně dostupné přípravky včetně těch, co lze zakoupit pouze v kadeřnictví jsou vyráběny za pomoci chemických či syntetických látek. Přesto byla vždy zaručená metoda používat na vlasy i pokožku hlavy léčivé byliny.

Přírodní kosmetika byliny využívá bez chemických zpracování a konzervace a dokáže být blahodárná i v případech silně poškozených vlasů či velmi citlivé pokožky hlavy.

DĚTSKÁ KOSMETIKA

Jak jistě všichni ví, pokožka malých dětí je oproti pokožce dospělých velmi citlivá a jemná. Proto je třeba o ni také šetrně a něžně pečovat.

Běžně prodávané přípravky pro dětskou pleť sice propagují šetrnost k dětské pokožce, ale i tyto přípravky se neobejdou bez přídavků syntetických barviv, konzervantů a parfemací. Tyto mohou citlivou dětskou pokožku dráždit a způsobovat tak svědění.

Přírodní certifikované přípravky pro děti tyto syntetické látky neobsahují, navíc bývají vyráběny z přírodních látek získávaných tím nejšetrnějším a ekologickým způsobem.

Firmy zabývající se přírodní kosmetikou přísně dbají na vyváženost složení jejich přípravků a navíc využívají znalostí o léčivých bylinách, prospěšných olejích a dalších přírodních látek a dokáží tím získat ty nejjemnější kombinace pro hebkou a zdravou pokožku vašeho dítěte.

Nabídka přírodní kosmetiky

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector