Příznaky Problémů S Prostatou?

Jaké jsou první příznaky zvětšené prostaty?

 • časté a naléhavé nucení na močení (močení je možné oddálit jen s velkými obtížemi, někdy dojde k nechtěnému úniku moči), močení v noci.
 • obtížné zahájení močení – na začátek močení musíte čekat nebo si sednout.
 • slabý a pomalý proud při močení
 • Jak začíná prostata?

  Objevuje se u mužů nad 50 let, ve věku 60 let jí trpí 60 % mužů, ve věku 80 let dokonce 80 %. Prostata se zvětšuje a začíná utlačovat močovou trubici. Tehdy se objeví klasické obtíže. Buňky však nejsou nádorově změněné.

  Co na zmenšení prostaty?

  Chirurgická léčba spočívá v odstranění prostatické tkáně otevřenou cestou nebo endoskopicky tzv. transuretrální resekcí (TURP), při které se zavádí penisem resektoskop do močové trubice a odstraňuje se zvětšená prostatická tkáň. Tento výkon se provádí u menších a středně velkých BPH.

  Jak si sám zkontrolovat prostatu?

  Při samovyšetření prostaty si všímejte šourku a varlat. Měly by mít stále stejnou velikost a barvu. Jakékoliv atypické hrbolky mohou být známkou problému. Protože prostatu sami dobře nenahmatáte, provádí se také samovyšetření pozorováním ejakulace.

  Jak vypadá zvětšená prostata?

  Typické projevy zvětšení prostaty:

  nepříjemný zápach, pocit neúplného vyprázdnění, neustálé nucení na močení, časté močení během dne i noci.

  Jak vzniká prostata?

  V době orgasmu a ejakulace se tekutina ze semenných váčků a prostatický sekret dostávají do močové trubice a tvoří společně semeno. Prostata se běžně vyvíjí během dospívání pod kontrolou mužského pohlavního hormonu testosteronu. Většina testosteronu se tvoří ve varlatech, menší část v nadledvinkách.

  Co způsobuje prostata?

  K rizikovým faktorům patří bohužel především věk, což je neovlivnitelný faktor, dále pak zvýšená produkce testosteronu. Též zde mohou hrát roli dědičné faktory, jak o tom vypovídá vyšší výskyt benigní hyperplazie prostaty v některých rodinách.

  Zajímavé:  Dvorakova Prakticky Lekar Plzen?

  Co na prevenci prostaty?

  Mezi nejčastější způsoby prevence rakoviny prostaty patří:

  1. Zdravý životní styl.
  2. Cvičení
  3. Preventivní prohlídky.
  4. Pravidelné samovyšetření
  5. Užívání prostředků, které udržují vaši prostatu v kondici.

  Jak na Zbytnelou prostatu?

  Prostata

  1. Prostakan Forte. 120 tobolek. Při častém močení a zvětšené prostatě. Registrovaný léčivý přípravek.
  2. Prostamol uno 320 mg. 60 měkkých tobolek. Působí na zbytnělou prostatu a zmírňuje obtíže s močením.
  3. Prostamol uno 320 mg. 30 měkkých tobolek. Působí na zbytnělou prostatu a zmírňuje obtíže s močením.

  Co je dobré na zvětšenou prostatu?

  Léčba zvětšené prostaty

  Volbou jsou alfa-blokátory a inhibitory 5-alfa-reduktázy, případně jejich kombinace. Léky je možné užívat dlouhodobě a jsou velmi dobře snášeny. Ostatní kombinace léčiv a léčby jsou využívány méně.

  Kde se objednat na vyšetření prostaty?

  Pokud vznikne podezření na onemocnění prostaty, je jednou z diagnostických možností laboratorní rozbor krve, z něhož se stanoví hladina tzv. PSA (prostatický specifický antigen). Vyšetření může zajistit všeobecný praktický lékař, internista i urolog na základě klinického nálezu u pacienta.

  Co před vyšetřením prostaty?

  Den před plánovaným vyšetřením začnete užívat antibiotikum, které vám předepsal ošetřující lékař. V předvečer výkonu je vhodné se vyprázdnit, např. pomocí čípku. V den vyšetření se najezte, na vyšetření nechoďte lační!

  Kam jít na vyšetření prostaty?

  Vyšetření může zajistit všeobecný praktický lékař, internista i urolog na základě klinického nálezu u pacienta. Kdo toto vyšetření chce absolvovat jen na základě svého vlastního rozhodnutí, bez lékařské indikace, musí si je uhradit. Pro stanovení diagnózy karcinomu prostaty jsou pak nezbytná další vyšetření – např.

  Co způsobuje zvětšení prostaty?

  Existuje mnoho příčin nezhoubného zvětšení prostaty neboli benigní hyperplazie prostaty. Na vzniku tohoto onemocnění se pravděpodobně do značné míry podílejí neovlivnitelné faktory, je jako věk a mužské pohlavní hormony (androgeny, zejména testosteron).

  Zajímavé:  Zablokovaná Krční Páteř Injekce?

  Jak bolí prostata?

  Bolest je obvykle tupá, pulzující nebo dráždivá. Bolest se objevuje v oblasti třísel, stydké oblasti a podbřišku, hráze a dolní části zad. Vystřelovat může do boků a stehen a horní části břicha. Bolet může i genitál (penis a šourek).

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *