Rakovina Hltanu Nebo Jícnu Příznaky?

Popis nemoci

 • Příčinou vzniku rakoviny hltanu je zejména alkohol a kouření, ale také některé viry.
 • V pokročilejším stadiu se může objevit zápach z úst, nehybnost jazyka nebo problémy se zubní náhradou.
 • Některé pacienty však na přítomnost nádoru upozorní až rozvoj vzdálených ložisek – metastáz.
 • Co je rakovina hrtanu?

  Rakovina hrtanu je charakteristická rozvojem zhoubného nádoru z výstelky hrtanu. Dochází při ní k abnormálnímu chování buněk, které se nekontrolovatelně množí a zasahují okolní tkáň. Krví a lymfatickým systémem se pak mohou šířit i do dalších částí těla. Důležité je však zmínit, že ne všechny nádory hrtanu musí být zhoubné.

  Co je rakovina jícnu?

  Rakovina jícnu (lépe řečeno karcinom jícnu – zhoubný nádor jícnu) je velice závažným, naštěstí ne příliš častým, onemocněním. Z epidemiologických studií jsou v jejím výskytu známé značné geografické rozdíly.

  Jaké jsou prvotní příznaky rakoviny hrtanu?

  Mezi prvotní příznaky, které jsou při rakovině hrtanu přítomny u mnoha pacientů prvotně řadíme změnu hlasu a zejména jakýsi nepřetržitý chrapot. Postižený může mít pocit přítomnosti cizího tělesa, respektive boule v krku. Postupně mohou nastoupit i problémy s polykáním a bolest v krku.

  Proč je rakovina jícnu pomalá?

  Rakovina jícnu má pomalý růst a obvykle se potvrdí až v pokročilých stádiích, neboť v počátečních stádiích se žádné z níže uvedených příznaků nemusí projevit. Příznaky rakoviny jícnu mohou zahrnovat: bolest nebo potíže při polykání. pálení žáhy.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Adblock
  detector