Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Kde jsem:  Katalog  >  Vyhledávání
Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Biotussil por.gtt.sol.1x100ml Tradiční rostlinný léčivý přípravek se používá jako pomocný lék na rýmu a kašel ve formě lihových kapek k vnitřnímu užití.

149 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Trpíte některými příznaky alergické rýmu jako je ucpaný nos, pálení očí, svědění nosu, kýchání, kašel, bolest hlavy? Pořiďte si tento jedinečný přístroj, který účinně uleví od alergické rýmy.

Trpíte
některými
příznaky
alergické
rýmy
jako
je
ucpaný
nos,
pálení
očí,
svědění
nosu,
kýchání,
kašel,
bolest
hlavy?
Pořiďte
si
tento
jedinečný
přístroj,
který
účinně
uleví
od
alergické
rýmy.

Šikovný
přístroj
s
blahodárným
červeným
světlem
pomáhá
potlačovat
uvolňování
histaminu,
který
způsobuje
ot…

965 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

100% přírodní esenciální olej, který vám pomůže při léčbě chřipky, rýmy a nachlazení. Rovněž účinně zmírňuje chorobné příznaky, jako je zvýšená teplota, bolest hlavy, bolest v krku, kašel, respirační problémy či výtok z nosu.

Naše speciální směs esenciálních olejů Na rýmu a nachlazení obsahuje mátu peprnou, eukalyptus, tymián, borovici a heřmánek modrý.

Esenciální olej z máty peprné má vysoce upokojující účinky při bolestech hlavy, při těžkostech s dýcháním a je výborný ke snížení horečky. Te…

226 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Bylinný sirup rozpouštějící hleny svou činností okamžitě zklidňuje podrážděné hrdlo.

Adhatoda vasica aneb nesmena cévnatá se v alternativní terapii užívá jako mírné, avšak trvalé bronchidilatans, rozpouští hleny a mírní podráždění a křeče v průduškách. V ájurvédské medicíně je ctěná pro své expektorační a antiseptické účinky.

Další bylinnou složkou je bazalka posvátná, která se v Indii mimo jiné užívá po celá staletí jako běžný lék proti kašli. Bazalka posvátná posiluje obr…

129 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Sinecod 5mg/ml por.gtt.sol.1x20ml Přípravek Sinecod je lék ve formě kapek určený k tlumení a léčbě suchého, dráždivého kašle různého původu u dětí a dospělých (antitusikum). Sinecod obsahuje látku, která tlumí kašel (butamirát citrát).

139 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Adhatoda vasica (nesmena cévnatá): Tato rostlina se vyskytuje téměř po celé Indii a má výborné expektorační a antispastické účinky.

Používá se v alternativní terapii jako mírné avšak trvalé bronchidilatans, rozpouští hleny a mírní podráždění a křeče v průdušinkách.

Ocimum sanctum (bazalka posvátná): Tuto drobnou rostlinku je možné najít v celé Indii, kde se po staletí běžně užívá jako lék proti kašli. Má uklidňující a expektorační účinky. Používá se také při léčbě menstruačních poruch, žalud…

95 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

ROBITUSSIN ANTITUSSICUM je lék proti kašli, který zmírňuje a tlumí suchý, dráždivý kašel. Přípravek je určen k použití u dospělých a dětí od 6 let. Neobsahuje cukr. Je vhodný pro diabetiky. Má višňovou příchuť. Velikost balení je 100 ml.

175 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

ROBITUSSIN JUNIOR je lék proti kašli, který zmírňuje a tlumí suchý, dráždivý kašel. Přípravek je určen k použití u dětí od 2 do 12 let. Tento přípravek se doporučuje pouze pro použití u dětí. Neobsahuje cukr. Je vhodný pro diabetiky. Má višňovou příchuť. Pokud se do 3 dnů nebude Vaše dítě cítit lépe nebo pokud se mu přitíží, musíte se poradit s lékařem. Velikost balení je 100 ml.

145 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

ROBITUSSIN EXPECTORANS je lék na odkašlávání, který pomáhá uvolnit hlen a zředit výměšky v průduškách, takže kašel je produktivnější a dojde k uvolnění nahromaděného hlenu v horních dýchacích cestách.

Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 2 let. Neobsahuje cukr. Je vhodný pro diabetiky.

Pokud se do 7 dnů (u dětí do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

179 Kč Více informací Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

100% esenciální olej Fenykl obecný má mírně kořeněné a zelené aroma a je výrazně podobný anýzu. Je skvělý pro rozjasnění pokožky, napomáhá trávení, detoxikaci a vyčištění plic.

Fenykl je bylinka s dlouhou historií v tradiční medicíně, která věří, že přináší dlouhověkost, odvahu a sílu. „Magické“ použití fenyklu zahrnuje odhánění zlých duchů a boj proti jedům.

ÚČINKY Antiseptický Antispazmatický Lék proti nadýmání Čistící Podporuje vykašlávání Žaludeční Tradičně používaný na poruchy tráv…

168 Kč Více informací

Kniha – autor Karin Greinerová, 144 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá Zůstat zdravý si přeje každý.

Pomohou k tomu u nás rostoucí plané rostliny! Ať již léčivý sirup, šťáva, bonbóny nebo krémy vlastní výroby, blahodárné čaje uvařené z bylinek, které si sami nasbíráme, oleje, tinktury a esence vlastní výroby, tišící koupele a obklady či zábaly – to své si zde najde každý. Heřmánkový čaj, pampeliškovou šťávu, třezalkový olej, bonbóny na kašel? Ty si snadno a rychle vyrobíme sami. Se…

262 Kč Více informací

Bonbony VITALP se šalvějí v kombinaci s původní originální směsí 20 bylin zklidňují a uvolňují dýchací cesty plnou silou švýcarské alpské přírody Originální švýcarské bonbony ŠALVĚJ BEZ CUKRU
Šalvěj je po celé generace považována za osvědčený domácí lék na kašel. Svým dezinfekčním účinkem a schopností odvádět hlen přirozeně uvolňuje nepříjemný kašel. Zažijte blahodárné účinky původní bylinné směsi VITALP z 20 bylin a věřte osvědčené tradici mnoha generací. VITALP šalvějová bylinná směs zklidňu…

46 Kč Více informací

Pokud často trpíte na rýmu, nachlazení, kašel nebo astma, pak je pro vás výborným pomocníkem při léčbě nebo pro zmírnění příznaků nemoci inhalátor Beurer BEU-IH40.

Vlastnosti a specifikace: tichý, rychlý, efektivní
pro léčbu horních a dolních cest dýchacích jako je např.

astma nebo nachlazení
funguje na základě moderní ultrazvukové technologie
vysoký podíl respirabilní částice
inhalace vysokou kapacitou (> 0,4 ml/min) – krátká doba inhalace
zásobník na léky – max. 8 ml, nádržka na vodu – max. …

Zajímavé:  Nádory V Krku Příznaky?

1 999 Kč Více informací

Herbapax sirup je homeopatický volně prodejný lék užívaný v homeopatii k léčbě kašle. Použití přípravku je odvozeno od homeopatické povahy přípravku a zahrnuje: kašel jakéhokoli původu a zánět průdušek (průduškový katar).

Použití homeopatického léčivého přípravku při uvedených onemocněních je založeno výhradně na homeopatických zkušenostech. Při závažných formách uvedených onemocnění je zapotřebí léčba založená na klinických studiích.

Upozornění pro diabetiky: 5 ml sirupu odpovídá asi 0,075 BU …

159 Kč Více informací

Tato kniha je bohatým zdrojem léty prověřených receptur od Ursel Bühringové a mnoha dalších učitelů z proslulé Freiburské školy léčivých bylin. Najdete v ní bylinkovou pomoc proti nejčastějším zdravotním potížím, které se týkají každého z nás.

Dozvíte se v ní například, jak se vypořádat s poruchami trávení či bolestmi břicha, jak posílit imunitní systém, jak vyléčit nachlazení, kašel či akutní sennou rýmu, jak pečovat o srdce a rozproudit krevní oběh, jak ošetřit drobná poranění či bojovat se s…

284 Kč Více informací

Dítě, to je pro rodiče především veliká radost – a také veliká starost. Zvlášť, když se objeví nemoc či neduh. A ty ostatně patří ke každému dětskému věku.

Aby starosti o zdraví dítěte byly co nejmenší, přináší tato kniha osvědčené rady a postupy, co dělat, když doma zazní: „Maminko, tatínku, mně není dobře.

“ Kniha naučí rodiče poradit si v základních situacích a vyvrátí i některé zakořeněné mýty v domácím léčení dětí. Kromě přehledu typických infekčních nemocí v ní rodiče najdou i o…

386 Kč Více informací

Inhalátor ultrazvukový, nebulizační výkon 0,4 ml/min, zásobník na léky 8 cm3, počet masek v balení 2 ks Inhalátor LAICA NE1001 je určený k domácí inhalaci léků a vhodný je pro děti i dospělé.

Léčivo rozbíjí na částečky o velikosti 3,4 µm, které následně putují rychlostí 0,4 ml za minutu do úst a nosu. Inhalace optimálních léčiv tak dokáže zmírnit otoky sliznice, kašel i rýmu.

Současně zmírňuje záněty průdušek, průdušnic i dutin a rovněž usnadňuje průběh alergií a astma. Inhalátor v…

1 790 Kč Více informací

Elita mezi bylinkami Zůstat zdravý si přeje každý.

Pomohou ktomu unás rostoucí plané rostliny!
Ať již léčivý sirup, šťáva, bonbóny nebo krémy vlastní výroby, blahodárné čaje uvařené zbylinek, které si sami nasbíráme, oleje, tinktury aesence vlastní výroby, tišící koupele aobklady či zábaly – to své si zde najde každý. Heřmánkový čaj, pampeliškovou šťávu, třezalkový olej, bonbóny na kašel? Ty si snadno arychle vyrobíme sami. Sestavme si svou přírodní medicínu zdomácího „koření na všechno bolen…

265 Kč Více informací

Lékárna Na Fryštátské

Počet položek: 22 Zobrazit počet produktů na stránce: 12 24 48 Vše

Nosní sprej Olynth Plus způsobuje rychlé stažení cév nosní sliznice, a tím snižuje její otok. Usnadňuje dýchání nosem. Zároveň díky…

Detail produktu

Rychle uvolňuje ucpaný nos a zvlhčuje nosní sliznici. OLYNTH HA 0,05 % je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné…

Detail produktu Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Tussirex Junior je zdravotnický prostředek, který zmírňuje suchý, dráždivý a průduškový kašel a poskytuje rychlou úlevu. Pokryje zanícenou sliznici…

Detail produktu

Olynth 0,05% je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě….

Detail produktu

Panadol pro děti s jahodovou příchutí působí proti bolesti a snižuje horečku. Přípravek Panadol pro děti je určen ke snížení horečky, která provází…

Detail produktu

Coldrex Junior Citron je lék proti chřipce a nachlazení. Působí proti bolesti a zároveň snižuje tělesnou teplotu při horečce. Uvolňuje ucpaný nos a…

Detail produktu Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Proti suchému, dráždivému kašli různého původu. vhodný pro dospělé a děti od 3 let sirup s vanilkovou příchutí velmi dobře snášen i při…

Detail produktu Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Proti suchému a dráždivému kašli různého původu. vhodný pro dospělé a děti od 3 let sirup s vanilkovou příchutí Lék k vnitřnímu užití s…

Detail produktu Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

Ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku a očkování. Panadol Baby čípky jsou též…

Detail produktu

Panadol Junior čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např….

Detail produktu

Díky kombinaci 2 účinných látek zastaví dráždivý kašel a zároveň napomáhá odkašlávání. k užití u dětí od 6 měsíců věku Lék k vnitřnímu…

Detail produktu

Nosní sprej ke snížení otoku nosní sliznice při rýmě. uvolňuje nos a hojí nosní sliznici nástup účinku za 5-10 min Léčivý přípravek k…

Detail produktu

Lék se používá v samoléčení při akutní rýmě (rinitida), alergické rýmě a záchvatech neinfekční vasomotorické rýmy (druh rýmy projevující se záchvaty…

Detail produktu

Espumisan® kapky 100 mg/ml. Pro úlevu od nadýmání Když Vaše miminko trápí nafouklé bříško a prdíky, použijte kapky Espumisan® dávkování…

Detail produktu

Přípravek Ambrobene slouží k léčbě akutních a chronických onemocněních dýchacích cest spojených s obtížným vykašláváním, infekčních onemocněních…

Detail produktu

léčba nemocí dýchacích cest z nachlazení zlepšení obtíží při chronických zánětlivých onemocněních průdušek obsahuje výtažek z listů břečťanu…

Detail produktu

léčba nemocí dýchacích cest z nachlazení zlepšení obtíží při chronických zánětlivých onemocněních průdušek obsahuje výtažek z listů břečťanu…

Detail produktu

Podpůrná léčba při kašli provázejícím nachlazení. zlepšení obtíží při chronických zánětlivých onemocněních průdušek obsahuje výtažek z listů…

Detail produktu

Přípravek Kinedryl se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak,…

Detail produktu

Tantum Verde P a Tantum Lemon jsou jediné léčivé přípravky obsahující nesteroidní antiflogistikum benzydamin hydrochlorid proti bolesti v krku a…

Zajímavé:  Práce A Zdraví Svářečů?

Detail produktu

Tantum Verde P a Tantum Lemon jsou jediné léčivé přípravky obsahující nesteroidní antiflogistikum benzydamin hydrochlorid proti bolesti v krku a…

Detail produktu

Pastilky s příchutí máty na desinfekci dutiny ústní a krku. Přípravek neobsahuje cukr, je vhodný i pro diabetiky. Přípravek je určen k prevenci a…

Detail produktu

Srovnání cen léků NOVARTIS

Najděte si nejlevnější léky, hodnoťte produkty nebo si přečtěte rádce při nakupování. Srovname.cz Vám pomůže porovnat ceny online.

Zobrazit všechny filtry »»

Výběr: NOVARTIS | Zrušit výběr

Page 2

Najděte si nejlevnější léky, hodnoťte produkty nebo si přečtěte rádce při nakupování. Srovname.cz Vám pomůže porovnat ceny online.

Zobrazit všechny filtry »»

Výběr: Cena do 249 | Zrušit výběr

Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

1

x

Léky SINCLAIR

ALOCLAIR® Gel určen k léčbě aft, aftózních stomatitid, otlaků po protézách nebo rovnátkách a jiných defektů sliznice úst  
ALOCLAIR® Gel
 
Klíčová slova: Afta, aft, aftózní stomatitída, léčba aft, defekty, sliznice úst, otlaky, protézy, rovnátka, gel, aloe, »

 • 159 Kč
 • Do obchodu »
 • Lékárna Na Náměstí

Page 3

Najděte si nejlevnější léky, hodnoťte produkty nebo si přečtěte rádce při nakupování. Srovname.cz Vám pomůže porovnat ceny online.

Zobrazit všechny filtry »»

Výběr: Cena 250 – 499 | Zrušit výběr

Page 4

Najděte si nejlevnější léky, hodnoťte produkty nebo si přečtěte rádce při nakupování. Srovname.cz Vám pomůže porovnat ceny online.

Zobrazit všechny filtry »»

Výběr: Cena 500 – 699 | Zrušit výběr

Page 5

Najděte si nejlevnější léky, hodnoťte produkty nebo si přečtěte rádce při nakupování. Srovname.cz Vám pomůže porovnat ceny online.

Zobrazit všechny filtry »»

Výběr: Cena 700 – 999 | Zrušit výběr

Page 6

Najděte si nejlevnější léky, hodnoťte produkty nebo si přečtěte rádce při nakupování. Srovname.cz Vám pomůže porovnat ceny online.

Zobrazit všechny filtry »»

Výběr: Cena 1000 – a víc | Zrušit výběr

Sinecod 0,5% perorální kapky, roztok 20ml – vše o zdraví

1

x

Léky LAICA

Inhalátor kompaktní, lehký, přenosný, tichý provoz, technologie: ultrazvuková, součástí balení: maska pro děti, maska pro dospělé, náhubek, baterie, praktické pouzdro, provoz na 2x AA alkalik baterie, rozměry produktu: 12,7×5,3×6,1cm, hmotnost produktu: 160g, »

 1. 1 790 Kč
 2. Do obchodu »
 3. Alza.cz

Sinecod 5mg/ml por.gtt.sol.1x20ml

Jedná se o humánní léčivý přípravek, takže doporučujeme pečlivé pročtení příbalové informace (tzv. příbalový leták).

1. CO JE SINECOD A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Sinecod obsahuje léčivou látku butamirát citrát, která patří do skupiny léků nazývaných antitusika – léky tlumící kašel.

Sinecod se používá k léčbě suchého, dráždivého kašle různého původu.

Bez porady s lékařem se přípravek užívá ke krátkodobé léčbě akutního kašle, např. při akutních infekcích horních a dolních cest dýchacích, průdušnice a průdušek.

 • U chronických onemocnění dýchacích cest provázených kašlem se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře.
 • Sinecod 0,5 % perorální kapky, roztok mohou užívat děti od 2 měsíců.
 • Sinecod 0,15 % sirup mohou užívat dospělí, dospívající a děti od 3 let.
 • Sinecod 50 mg tablety s prodlouženým uvolňováním mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE SINECOD UŽÍVAT

Neužívejte Sinecod:

 • jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).

Děti Bez porady s lékařem nepodávejte Sinecod:

 • Sinecod 0,5 % perorální kapky, roztok mohou užívat děti od 2 měsíců;
 • Sinecod 0,15 % sirup mohou užívat dospělí, dospívající a děti od 3 let;
 • Sinecod 50 mg tablety s prodlouženým uvolňováním mohou užívat dospělí a dospívající od 12 let.

Další léčivé přípravky a Sinecod Neužívejte současně jiné léky na léčbu kašle (především léky podporující vykašlávání hlenu, tzv. expektorancia), neboť kombinace těchto léků může vést k hromadění hlenu v dýchacích cestách.

 1. Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, nebo které jste v nedávné době užíval(a) včetně léků a doplňků stravy, které jsou k dostání bez lékařského předpisu.
 2. Těhotenství a kojení: Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek používat.
 3. Jestliže jste těhotná nebo kojíte, neužívejte Sinecod, pokud Vám to nedoporučil Váš lékař.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Sinecod může ve vzácných případech způsobit u některých lidí, že se stanou méně pozorní než obvykle. Pokud se Vám toto stane, měli byste být opatrní, pokud řídíte nebo obsluhujete stroje.

Vaše dítě by se mělo vyvarovat jízdy na kole nebo skútru, pokud používá Sinecod.

Přípravky Sinecod 0,5 % perorální kapky, roztok a Sinecod 0,15 % sirup obsahují sorbitol a ethanol:

 • sorbitol (E 420): pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento přípravek užívat;
 • ethanol: tento léčivý přípravek obsahuje malé množství ethanolu (alkoholu), méně než 100 mg v jedné dávce.

Přípravek Sinecod 50 mg tablety s prodlouženým uvolňováním obsahuje monohydrát laktosy:

 • pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento přípravek užívat.

3. JAK SE SINECOD UŽÍVÁ

Vždy užívejte přípravek Sinecod přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

 • Bez porady s lékařem se přípravek užívá ke krátkodobé léčbě akutního kašle (viz bod 1).
 • Doporučené dávkování je následující:
 • Použití u dětí Sinecod 0,5 % perorální kapky, roztok Bez porady s lékařem nepodávejte Sinecod dětem mladším 2 let.
Zajímavé:  Řezání v krku - Vše o zdraví

Děti od 2 měsíců do jednoho roku: 10 kapek 4 krát denně. Děti 1 – 3 roky: 15 kapek 4 krát denně.

 1. Děti starší než 3 roky: 25 kapek 4 krát denně.
 2. Sinecod 0,15 % sirup (s odměrkou) Děti 3 – 6 let: 5 ml 3 krát denně.
 3. Děti 6 – 12 let: 10 ml 3 krát denně.

K odměření dávky použijte přiloženou odměrku. Po každém použití umyjte a vysušte odměrku.

 • Nikdy nevracejte sirup z odměrky zpět do lahvičky.
 • Dávkování pro dospělé a dospívající od 12 let Sinecod 0,15 % sirup (s odměrkou) Dospívající starší 12 let: 15 ml 3 krát denně.
 • Dospělí: 15 ml 4 krát denně.

K odměření dávky použijte přiloženou odměrku. Po každém použití umyjte a vysušte odměrku.

 1. Nikdy nevracejte sirup z odměrky zpět do lahvičky.
 2. Sinecod 50 mg tablety s prodlouženým uvolňováním Dospívající od 12 let: 1 tableta 1 – 2 krát denně.

Dospělí: 1 tableta 2 – 3 krát denně. Jednotlivé dávky se užívají v intervalu 8 – 12 hodin.

 • Tablety se polykají celé.
 • Pokud se u Vás příznaky zhorší či se nezlepší do 5 dnů (u dětí mladších 12 let do 3 dnů), poraďte se s lékařem.

Bez doporučení lékaře neužívejte Sinecod po dobu delší než 7 dní. Pokud během této doby nedojde k úplnému vymizení příznaků nebo pokud je onemocnění doprovázeno horečkou či se objeví jakékoliv jiné obtíže, poraďte se s lékařem.

U chronických onemocnění provázených kašlem se přípravek užívá pouze na doporučení lékaře, který Vám sdělí, jakou dávku a jak dlouho máte přípravek užívat.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Sinecod, než jste měl(a): Jestliže jste užil(a) příliš mnoho přípravku, oznamte to okamžitě svému lékaři.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Sinecod Jestliže jste zapomněl(a) užít pravidelnou dávku přípravku, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Ve vzácných případech (mohou postihnout 1 až 10 pacientů z 10 000) se mohou vyskytnout:

 • ospalost, kožní vyrážka, nevolnost a průjem.

Tyto nežádoucí účinky by měly odeznít po snížení dávky nebo ukončení léčby. Pokud tyto účinky přetrvávají, přestaňte užívat Sinecod a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Hlášení nežádoucích účinků Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41, Praha 10, webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.

Nahlášením nežádoucího účinku můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. JAK PŘÍPRAVEK SINECOD UCHOVÁVAT

 1. Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
 2. Sinecod 0,5 % perorální kapky, roztok a Sinecod 0,15 % sirup Uchovávejte při teplotě do 30 °C v původním obalu.

 3. Sinecod 50 mg tablety s prodlouženým uvolňováním Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním obalu.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za EXP/Použitelné do:.

Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

Co Sinecod obsahuje Sinecod 0,5 % perorální kapky, roztok

 • Léčivou látkou je butamirati citras 5 mg v 1ml.
 • Pomocnými látkami jsou: krystalizující sorbitol 70 %, glycerol 85 %, sodná sůl sacharinu, vanilin, kyselina benzoová, ethanol 96 % (v/v), roztok hydroxidu sodného 300 g/l, čištěná voda.

Sinecod 0,15 % sirup

 • Léčivou látkou je butamirati citras 15 mg v 10 ml.
 • Pomocnými látkami jsou: krystalizující sorbitol 70 %, glycerol 85 %, sodná sůl sacharinu, vanilin, kyselina benzoová, ethanol 96 % (v/v), roztok hydroxidu sodného 300 g/l, čištěná voda.

Sinecod 50 mg tablety s prodlouženým uvolňováním

 • Léčivou látkou je butamirati citras: 1 tableta s prodlouženým uvolňováním obsahuje butamirati citras 50 mg.
 • Pomocnými látkami jsou monohydrát laktosy, kyselina vinná, povidon 30, hydroxypropylmethylcelulosa, kopolymer MA/MAA 1:1, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, hydrogenovaný ricinový olej, metakrylátový kopolymer typ E, monohydrát laktosy, polysorbát 80, mastek, červený oxid železitý, oxid titaničitý, hlinitý lak erythrosinu.

Jak Sinecod vypadá a co obsahuje toto balení Sinecod 0,5 % perorální kapky, roztok Čirý, bezbarvý roztok s vůní po vanilce, sladké a lehce nahořklé chuti. Hnědá lékovka s plastickým šroubovacím uzávěrem s kapací vložkou, krabička.

Velikost balení: 20 ml, 50 ml

Sinecod 0,15 % sirup Čirý, bezbarvý roztok. Lékovka z hnědého skla s HDPE vložkou a pojistným uzávěrem, odměrka, krabička.

Velikost balení: 100 ml, 200 ml

Sinecod 50 mg tablety s prodlouženým uvolňováním Sinecod 50 mg tablety s prodlouženým uvolňováním jsou kulaté, bikonvexní, lesklé, rezavě hnědé potahované tablety, na jedné straně označené znakem firmy Zyma, na druhé straně označené PT. Al/PVC/PE/PVDC blistr, krabička.

 • Velikost balení: 10 tablet s prodlouženým uvolňováním.
 • Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Cz Republic s.r.o.

 1. Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4 – Nusle, Česká republika
 2. Výrobce: GSK Consumer Healthcare GmbH & Co. KG, Barthstrasse 4, 80339 Mnichov, Německo

EAN

8596149001272

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector