Alergie na sperma – vše o zdraví

(3 hlasů, průměr: 4,33 z 5)

Alergie na spermie je zdravotní problém, o kterém žena často neví ani sama. Dokáže však velmi znepříjemnit sexuální život a tím pádem ničit celý vztah.

Žena nepříjemné symptomy často přikládá jiným vlivům – infekcím a pohlavním chorobám. Pokud však nezajde k lékaři, který alergii na spermie potvrdí, příčinu jen tak lehce nenajde.

Pokud máte podezření, že se problém projevuje i ve vaší posteli, sedněte si s partnerkou a přečtěte si dnešní článek.

VÍTE, ŽE alergie na ejakulát byla vědecky poprvé popsána až v roce 1967?

Alergie na sperma - Vše o zdraví

Alergie na spermie vědecky

V první řadě je nutné pochopit, že alergie na spermie je pouze zevšeobecňující pojmenování. Člověk není alergický přímo na buňku spermie, ale na bílkovinu obsaženou v ejakulátu. Vědci se zatím nedokázali sjednotit v otázce, zda alergik reaguje negativně na každý ejakulát nebo na ejakulát konkrétního muže.

A) Histaminová alergie – Při souloži se po několika minutách projevuje pálení na povrchu a uvnitř pochvy. Po čase se mohou objevit vyrážky a puchýřky. Pokožka a sliznice jsou podrážděné a svědí. Tento typ alergie je méně častý a postihuje cca 1 z 200 alergiček. Pomohou antihistaminika, které předepíše alergolog.

B) Buněčná imunita – Ženino tělo vytváří protilátky proti ejakulátu, což vede k problémům s otěhotněním. Léčí se kortikoidy a vždy by měl být použit kondom.

„Když mi gynekolog řekl, že jsem alergická na partnerův ejakulát, myslela jsem, že je to vtip. Jsem alergická na pyl a prach, ale spermie? Vyšetření však alergii potvrdila, a když jsme začali souložit pouze s kondomem, problémy se vytratily. Dnes mám nového partnera a s ním problém nemám. Zjevně šlo pouze o spermie mého ex.“ Alena, 32 let

Projevy alergie na spermie/ejakulát

 • svědění a pálení v místě kontaktu ejakulátu s kůží nebo sliznicí
 • podráždění, otok a zarudnutí postiženého místa
 • v extrémním případě bolesti hlavy, pálení očí a problematické dýchání

Nehledě na nepříjemnosti je horší zprávou to, že alergické ženy mohou mít problém s otěhotněním, protože tělo odmítá přijmout partnerův ejakulát.

VÍTE, ŽE: Méně, než 2 % alergických žen otěhotní bez problémů? Dalších až 25 % má problém otěhotnět právě kvůli alergii.

Alergie na spermie a orální sex

Je velká škoda, pokud si páry orální sex kvůli alergii nemohou dopřát.

Orál však dokáže být v tomto případě velmi nebezpečný. U některých žen se projevily příznaky, které silou lze srovnávat se včelím bodnutím.Silné otoky hrdla a úst, pocity na zvracení a dokonce dušení. Situaci vyřeší pouze alergolog a v rámci prevence je vždy nutné používat kondom, aby nedošlo ke kontaktu s ejakulátem.

Alergie na sperma - Vše o zdraví

V extrémním případě může reakce způsobit agresivní příznaky, srovnatelné s alergií na včelí bodnutí

Je alergie na sperma celoživotní?

Na otázku nelze přesně odpovědět. Jako každá jiná alergie, i ta na ejakulát může vzniknout kdykoliv a kdykoliv odeznít. Alergie je zjednodušeně „pobláznění“ organismu, kdy začne jinak běžné látky vnímat jako cizí a snaží se proti nim bránit.

POZOR! Reakci mohou zapříčinit i jiné složky v ejakulátu, na které může být žena alergická. Záleží tedy na stravování partnera, zda nekonzumuje i potraviny, na které je žena alergická. Mužům doporučujeme zajít na spermiogram – rozbor ejakulátu, o kterém jsme se rozepsali zde.

Tehdy vznikají záněty, otoky, zvracení a ostatní známé příznaky alergie. Vhodná léčba dokáže reakce oslabit, časem dokonce zcela odstranit. Lidský organismus je ale nevyzpytatelný, takže alergie se může kdykoliv vrátit dokonce v ještě silnější míře.

„Zjistili mi poruchu buněčné imunity, která nám bránila v otěhotnění. Do té doby jsem o alergii na spermie nikdy neslyšela. Zatím jsem zkusila 2 umělé oplodnění, ale neúspěšně. Budeme se snažit dál.“ Miriam, 28 let

Znamená alergie konec sexuálního života?

Při správné léčbě naštěstí ne. Příznaky se dají zmírnit a lékař může dokonce ejakulát aplikovat jako vakcínu. Malé množství partnerova ejakulátu pravidelně vstřikuje injekcí do těla, aby si tělo vytvořilo protilátky.

Je to sice zvláštní metoda na zamyšlení, avšak jde o stejný princip, jako při alergii na pyl nebo ovoce. V případě, že chce pár otěhotnět, existuje možnost umělého oplodnění nebo asistované reprodukce.

Alergie na sperma - Vše o zdraví

Pro aktivní páry je alergie na ejakulát snad nejhorším scénářem

8 faktů o spermiích, které jste neznali

1/ Muž za život vyprodukuje až 50 litrů ejakulátu2/ Muž ejakuluje přibližně 1 polévkovou lžíci.

Jiné savce vyprodukují až půl litru!3/ Při sexu varlata vyprodukují až o 20 % ejakulátu více, než při masturbaci4/ Sexuální abstinence zvyšuje hustotu spermií až o 15 milionů buněk na mililitr denně5/ Spermobanky mrazí ejakulát až na -196 °C6/ Ejakulát obsahuje pouze 3 – 5 % spermií7/ Spermie zraje 74 dnů, v pochvě umře do pár hodin a na vzduchu do 5 minut8/ Spermie se využívají i v kosmetickém průmyslu jako výživný krém na obličej a vlasy

Rychle k lékaři, pomůže vám!

K lékaři partnerku pošlete při každém podezření na alergii nebo jiný problém se zdravím vagíny. Je zbytečné spoléhat se na různá „intimní mýdla“ a pomůcky z reklam, pokud není jasně definována příčina komplikací.

Včasné zjištění problému může zachránit nejen váš sexuální život, ale i šanci na otěhotnění v budoucnu.

Další články o spermiích, ejakulátu, jejich kvalitě a komplikacích

Kromě prodeje kanadského Vimaxu vás informujeme o poruchách erekce, jejich příčinách, a hlavně o dostupných metodách zlepšení. Tablety Vimax nejsou všemocné, a pokud je oslabení erekce důsledkem nemoci, určitě navštivte lékaře. Správnost tvrzení v článcích a odborný dohled nad obsahem drží MUDr. Taťána Šřámková, Ph.D.

Zajímavé:  Težké Ublížení Na Zdraví?

Источник: https://www.vimax.cz/alergie-na-sperma/

Nemůžete otěhotnět? Možná jste alergická na partnerovo sperma

20.08.2012 08:51 Rozhovor

Stále více párů má problémy přivést na svět potomka přirozenou cestou. U každého druhého případu za to může přehnaná reakce imunitního systému. Žena může špatně snášet partnerovo sperma, alergický vůči němu může být i sám muž. Někdy pomůže takzvaná kondomová terapie, častěji však ‚výměna‘ partnera.

‚Protilátky proti spermiím se mohou vyskytovat téměř ve 450 podobách a mají na svědomí 30-50 procent případů mužské neplodnosti,‘ říká v e-mailovém rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ přední odbornice na imunologické příčiny neplodnosti Zdenka Ulčová-Gallová z Gynekologicko-porodnické kliniky v Plzni.

Imunita má prý na svědomí až polovinu případů neplodnosti. Čím si tak vysoké číslo vysvětlit? Příroda přeci chce, abychom se rozmnožovali, proč to tedy zároveň přes přehnanou imunitní reakci znemožňuje?

Musíme si uvědomit, že reakce našeho organismu i  v podobě naší obranyschopnosti je ovlivňována  centrální nervovou soustavou, hormonálním a  imunitním systémem.

Všechny tři systémy přitom ovlivňuje nejen to, co jsme zdědili po rodičích, prarodičích a praprarodičích, ale i různé mikroorganismy a s nimi spojené infekce i nezdravý životní styl.

Snížená plodnost páru proto může mít původ v poruše některého ze jmenovaných systémů.

Jednou z imunitních příčin neplodnosti je nesnášenlivost mužského organismu vůči vlastním spermiím. Jak je vůbec možné, že je organismus nesnese sám sebe?

Za určitých okolností spouští spermie tvorbu vlastních autoprotilátek.

Dochází k tomu velmi často po porušení bariéry cévního zásobení varlete, které je způsobeno nejčastěji poraněním, zánětem, operačním výkonem, nádorem nebo při zablokování vývodných pohlavních cest při některých vrozených vadách.

Zkušenost ukazuje, že protilátky proti spermiím se mohou vyskytovat téměř ve 450 podobách a mají na svědomí 30-50 procent případů mužské neplodnosti. Protilátky vůči spermiím však může produkovat i ženský organismus.

A jak vzniká nesnášenlivost vůči spermiím partnera?

Alergie na sperma - Vše o zdraví

 • Takže takto ‚přecitlivělá‘ žena má nejvyšší šanci otěhotnět při prvním pohlavním styku, a čím více jich ‚absolvuje‘, tím je naděje na otěhotnění nižší?
 • V podstatě ano.
 • Když žena vytváří protilátky proti spermiím, tak to proti spermiím obecně nebo pouze proti spermiím konkrétního muže?

Část spermie, takzvaný antigen, je společný spermiím  různých ejakulátů, tedy spojený ve vztahu k vlastnímu muži či cizímu, jakémukoli…

Známe ale z praxe případy, kdy se  páry s imunologicky  sníženou  plodností  rozejdou, najdou si nové partnery a vytvoří zcela bez problému rodiny nové.  Ovlivnila tento stav jenom imunologie? Neovlivnila.

Nové páry začínají vlastně od startovací čáry znovu, v jiném, třeba lepším stimulujícím prostředí, kde není místo na výčitky, stres a každý měsíc smutek nad zjištěnou menstruací.

Jak se taková nesnášenlivost na spermie testuje?

Vyšetřujeme protilátky proti spermiím z hrdla děložního u pacientky v období ovulace a testujeme je jednak se spermiemi partnera, s nímž se pacientka snaží o těhotenství, jednak se spermiemi zdravého dárce. Jedná se o základní laboratorní metodu, při které pod mikroskopem zjišťujeme pohyblivost, průnik a chování spermií v kapiláře naplněné ovulačním hlenem za jednotku času.

V případě imunologických příčin neplodnosti se doporučuje po určitou dobu styk s kondomem. Jak dlouho a jak takové opatření může ‚alergii na partnera‘ zmírnit?

Alergie na sperma - Vše o zdraví

Nakolik je toto opatření účinné?Podle naší zkušenosti se otěhotnění v následujících ovulačních cyklech dočká jen jedno až dvě procenta takto léčených pacientek. V jedné zahraniční studii nicméně otěhotnělo 41 procent předtím neplodných žen.

Je tedy kondomová terapie zbytečná?Je pravda, že její výsledky nebyly v naší poradně pro většinu takto léčených pacientek povzbudivé, protože předtím slušně snížená přecitlivělost na spermie se rychle obnoví. Proto jsme léčbu prezervativem kombinovali s dalšími terapiemi, například s vpravením spermií přímo do dělohy- inseminací, dnes nejčastěji s oplodněním ve zkumavce.

Co představuje pro organismus větší zátěž – imunitu léčit, nebo ji obejít a rovnou přikročit k umělému oplodnění?Myslím si, že zejména v diagnóze snížené plodnosti není nejšťastnější přistupovat rovnou k umělému oplodnění, není-li z dosavadních vyšetření jednoznačné, že to jinými způsobem nepůjde. Imunologickou příčinu snížené plodnosti většinou kombinujeme s její léčbou a některou metodou asistované reprodukce, například s oplodněním ve zkumavce. To proto, že se jedná o imunologické ‚postižení‘ párů mnohem starších, u nichž je imunologická příčina málokdy jediným důvodem snížené plodnosti.

Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.

Источник: https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/nemuzete-otehotnet-mozna-jste-alergicka-na-partnerovo-sperma_242973.html

Alergie na sperma?! Častější, než si myslíte

Jana mívala po pohlavním styku problémy s pálením, svěděním, ale nechávala si je pro sebe. Že má alergii na sperma, ji ani ve snu nenapadlo. Myslela si, že ji opakovaně trápí mykózy, i když léčba nebývala nijak úspěšná. Až když se s partnerem snažili o miminko a těhotenství stále nepřicházelo, po sérii vyšetření zjistila, že to, co ji léta sužovalo, je nepoznaná alergie na sperma.

Krom toho, že alergie na sperma představuje nepříjemnou součást života, může znamenat i závažný zdravotní problém. A to hlavně v případě, že je ve hře touha po miminku. Ovšem ne každá alergie na sperma má stejný původ a stejné projevy. Alergie se ani nemusí vždy projevovat, a přesto dovede způsobit problémy a bránit početí.

Jasno nám do problému vnáší MUDr. Jitka Řezáčová, vedoucí lékařka Centra asistované reprodukce z pražského Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí. „Alergie na sperma můžeme rozdělit na dvě skupiny.

První představuje takzvaná histaminová alergie, při které žena velmi rychle po pohlavním styku bez užití ochrany, přibližně do pěti minut, pociťuje pálení v pochvě i v oblasti zevních rodidel. Kůže je většinou zarudlá, svědí, může se objevit i vyrážka až puchýřky.

Druhou skupinu alergií na sperma tvoří buněčná imunita, kdy žena vytváří protilátky proti spermiím partnera. Právě zvýšená buněčná imunita může být příčinou poruchy plodnosti partnerů.“

Zajímavé:  Léčba Koktavosti U Dospělých?

Důležitá je správná diagnóza

Některé příznaky alergie na sperma jsou podobné vaginálním mykózám či infekcím. To, jestli se může opravdu jednat o alergii, zjistíte použitím kondomu. Pokud se příznaky po pohlavním styku neobjeví, jde s největší pravděpodobností o alergii na sperma. V tom případě co nejdříve navštivte lékaře.

Léčba se ovšem liší podle typu alergie. „Pokud se jedná o histaminovou alergii, měla by být účinná běžně dostupná antihistaminika. Léčba tohoto typu alergie patří do rukou alergologa,“ říká MUDr. Řezáčová.

„U poruch buněčné imunity je třeba navštívit imunologa. Při léčbě se v první řadě doporučuje styk s kondomem a kortikoidní léky pro ženu. Zatímco histaminová alergie je poměrně vzácná a vyskytuje se přibližně u jedné ženy z dvou set, poruchy buněčné imunity se vyskytují až u poloviny párů, které mají problém s početím.“

Čtěte také:

Léčba patří do rukou odborníkům

V těle alergické ženy se při poruchách buněčné imunity tvoří protilátky napadající spermie obsažené v ejakulátu. Alergická reakce vzniká jako odpověď na některou z látek obsažených ve spermatu. Alergizující složka spermatu může být buď jedinečná, nebo společná pro sperma mnoha mužů. To znamená, že ne vždy pomůže změna partnera.

Při léčbě se v případě imunologické neplodnosti, kam patří i alergie na sperma, v první řadě doporučuje zamezit dráždění imunitního systému cizorodými látkami.

Proto je nutný chráněný pohlavní styk s kondomem po nějakou dobu. Tím se dočasně zamezí styku ženina genitálu s antigeny mužského semene a imunitní systém ženy zapomíná, že spermie jsou jeho nepřítel.

Zároveň se ženina imunita tlumí i podáváním léků, jak popisuje doktorka Řezáčová.

Někdy je třeba problém řešit metodami asistované reprodukce. Při imunologické alergii na sperma nejčastěji ženiny protilátky zamezují spermiím vstoupit do dělohy a tím jim znemožňují setkání s vajíčkem. K překonání bariéry je proto možné použít nitroděložní inseminaci, kdy se spermie vpraví přímo do dělohy a s protilátkami tak nepřijdou vůbec do styku.

Imunologických problémů při problémech s otěhotněním je celá řada, to už se ale dostáváme do trochu jiné problematiky.

Léčba imunologicky zapříčiněné alergie na sperma patří vždy do rukou specializovaných pracovišť, které posuzují individuální případy na základě předchozích vyšetření.

Je třeba tyto překážky řešit s odborníky, kteří navrhnou nejlepší postup. V dnešní době existuje více možností, jak šance na přirozené početí zvýšit.

Žijeme v době, kdy si medicína umí poradit s mnoha problémy. Nebojte se proto oslovit svého lékaře, i když se alergie na sperma jeví jako velmi intimní záležitost. Předejdete tak spoustě zbytečných, ale často řešitelných nesnází.

Источник: https://www.babyweb.cz/alergie-na-sperma-castejsi-nez-si-myslite

Alergie na sperma? Častější, než si myslíte! | Žena.cz

Náš svět je plný alergenů. Alergií přibývá až tak, že začínáme být alergičtí sami na sebe. A to doslova. Zatímco s alergií na partnerovy zlozvyky se můžete popasovat i sama, s alergií na jeho sperma to bez lékařské pomoci nezvládnete.

Alergie na sperma nejenže způsobuje nepříjemné pocity po každém pohlavním styku, může znamenat i jiný závažný zdravotní problém v případě, že je ve hře touha po miminku. Jsou s ní totiž spojeny problémy s otěhotněním. Co vlastně o tomto zvláštním způsobu sebeobrany organismu víme?

Špatně definovaný problém

Slečna Jana mívala po pohlavním styku problémy s pálením, svěděním, ale nechávala si je pro sebe. Že má alergii na sperma, ji ani ve snu nenapadlo.

Myslela si, že ji opakovaně trápí mykózy, i když léčba nebývala nijak úspěšná. Pak se našel stálý partner a došlo i na snahu pořídit si dítě, ale i když se pár poctivě o miminko snažil, těhotenství stále nepřicházelo.

Teprve po sérii vyšetření mladá žena zjistila, co ji léta sužovalo: nepoznaná alergie na sperma.

Lékařka vysvětluje

Alergie na sperma je zákeřná tím, že má rozdílný původ i projevy. Někdy se dokonce ani projevit nemusí, a přesto dovede způsobit problémy a bránit početí. Jasno do problému vnáší MUDr.

Jitka Řezáčová, vedoucí lékařka Centra asistované reprodukce z pražského Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí: „Alergie na sperma můžeme rozdělit na dvě skupiny.

První představuje takzvaná histaminová alergie, při které žena velmi rychle po pohlavním styku bez užití ochrany, přibližně do pěti minut, pociťuje pálení v pochvě i v oblasti zevních rodidel. Kůže je většinou zarudlá, svědí, může se objevit i vyrážka až puchýřky.

Druhou skupinu alergií na sperma vyvolává buněčná imunita, kdy žena vytváří protilátky proti spermiím partnera. Právě zvýšená buněčná imunita může být příčinou poruchy plodnosti.‘

Doporučujeme: Boj o vejcovod aneb Mimoděložní těhotenství

Důležitá je správná diagnóza

Některé příznaky alergie na sperma jsou podobné vaginálním mykózám či infekcím. To, jestli se může opravdu jednat o alergii, zjistíte použitím kondomu. Pokud se příznaky po pohlavním styku neobjeví, jde s největší pravděpodobností o alergii na sperma. V tom případě co nejdříve navštivte lékaře.

Léčba se liší podle typu alergie. Pokud se jedná o histaminovou alergii, měla by být účinná běžně dostupná antihistaminika. Léčba tohoto typu alergie patří do rukou alergologa. Histaminová alergie je poměrně vzácná a vyskytuje se přibližně u jedné ženy z dvou set.

Zajímavé:  Zlatý Stafylokok Na Kůži Příznaky?

Vážný problém s početím

U poruch buněčné imunity je třeba navštívit imunologa. Je to porucha docela častá, vyskytuje se až u poloviny párů, které mají problém s početím. Při léčbě se v první řadě doporučuje styk s kondomem a poté kortikoidní léky pro ženu.

V těle alergické ženy se při této poruše tvoří protilátky napadající spermie obsažené v ejakulátu. Alergická reakce vzniká jako odpověď na některou z látek obsažených ve spermatu. Alergizující složka spermatu může být buď jedinečná, nebo společná pro sperma mnoha mužů.

To znamená, že ne vždy pomůže změna partnera.

Při léčbě se v první řadě doporučuje styk s kondomem a poté kortikoidní léky pro ženu. Kondom zamezí styku ženina genitálu s antigeny mužského semene a imunitní systém ženy zapomíná, že spermie jsou jeho nepřítel. Zároveň se ženina imunita tlumí i podáváním léků.

Někdy je třeba problém řešit metodami asistované reprodukce. Při imunologické alergii na sperma totiž ženiny protilátky zamezují spermiím vstoupit do dělohy.

K překonání bariéry je proto možné použít nitroděložní inseminaci, kdy se spermie vpraví přímo do dělohy a s protilátkami tak nepřijdou vůbec do styku.

Otěhotnění je tedy možné a pravděpodobné, je ovšem třeba řešit problém s odborníky.

zdroj: babyweb.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

 • Neuvěřitelné video: Muži vyzkoušeli porod, zhroutili se
 • Trojčata bojovala o život: Jak se jim daří dnes?
 • Čím víc sexu, tím lepší sperma

  Video Mohlo by Vás také zajímat:

Источник: https://zena.aktualne.cz/rodina/alergie-na-sperma-castejsi-nez-si-myslite/r~i:article:771154/

ALERGIE vám může zničit sexuální život! Už jste slyšeli o kožní reakci na sperma?

Alergie na sperma, která trápí nejen ženy, ale i muže, představuje nepříjemný a někdy i závažný zdravotní problém. A to zvláště v případě, že je ve hře touha po miminku. V těle alergika se totiž tvoří protilátky napadající spermie obsažené v ejakulátu. Takový stav pak může být příčinou neplodnosti.

Alergická reakce vzniká jako odpověď na některou ze seminálních bílkovin, která může být jedinečná nebo společná pro semeno mnoha mužů. Pak ani případná změna partnera tento ožehavý problém nevyřeší.

 • Alergie na sperma může připomínat pohlavně přenosnou chorobu
 • Kromě neplodnosti se alergie na sperma projevuje jako jakákoliv jiná, tedy místními i celkovými příznaky. Mezi ty místní patří:
 • • pálení • svědění • otok • zarudnutí
 • • nebo výsev vyrážky

Důležité je tyto symptomy odlišit od podobných, které mohou provázet některá sexuálně přenosná infekční onemocnění. Alergická reakce na sebe typicky nenechá dlouho čekat. Její příznaky vznikají už několik málo minut po styku – kontaktu se spermatem – a obvykle přetrvávají kratší dobu.

Celkové příznaky, pokud se objeví, představují intenzivní reakci organismu, která může být až život ohrožující. Při jejich výskytu je vždy nutné okamžitě vyhledat lékaře. Patří mezi ně:

 1. • otok měkkých tkání i jinde než jen místně • celkové svědění a mravenčení • obtížné dýchání
 2. • a vzácně až porucha vědomí

Lékaři si bohužel s tímto druhem alergie poradit nedokážou. Kromě léků v podobě pilulek mohou lékaři pomocí opakované aplikace malých dávek alergenu snížit přehnanou citlivost imunitního systému. Pokud přetrvávají potíže s otěhotněním, je možné využít metody umělého oplodnění. Proto se nebojte svého lékaře oslovit, i když se alergie na sperma jeví jako velmi intimní problém.

ČTĚTE TAKÉ:

Tajemná nemoc mužů: ALERGIE na VLASTNÍ sperma Netrpíte alergií na sex? Příběh Heleny (33): Jsem alergická na partnera!

Alergie při milování aneb Pozor na pomůcky

Sex může kromě alergie na sperma zkazit i nepříjemná reakce při použití tzv. spermicidních přípravků, které spousta lidí používá během sexuálního styku. A projevy takové alergie mohou být i velmi intenzivní.

S příchutí bolesti

Ženy, které nemohou používat hormonální antikoncepci, a přesto se nějak chtějí chránit, nemají moc na výběr. Buď dají přednost kondomu, nebo použijí tzv. spermicidní krém.

Obojí může bohužel u některých z nich vyvolat nepříjemné alergické projevy – spermicidní přípravky totiž mohou mít v případě přecitlivělosti uživatelky značné nežádoucí účinky.

Stejné problémy však mohou vyvolat i u mužů, kde se příznaky alergie projeví na penisu.

ALERGIE: Jak ji ovlivňuje počasí a jsou barevné květy nebezpečnější?

Co se může stát?

• Někdy se vyskytne intenzivní a téměř okamžité pálení a svědění. • Dostaví se zčervenání a zvýšená dráždivost. • Lidé s těžkou alergií mohou mít kožní reakci na jakékoli části těla, která přišla do kontaktu se spermicidem, včetně genitálií a rukou. • Může dojít k otoku, výsevu vyrážky, nebo dokonce ke kožním lézím.

• Opakované použití spermicidu může způsobit těžké poškození kůže, či dokonce tzv. anafylaktický šok, kdy dochází k potížím s dýcháním a náhlému poklesu krevního tlaku.

Latex a ananas: nebezpečná kombinace

Pokud se domníváte, že alergii na spermicid vyřešíte použitím kondomu, můžete být na velkém omylu. Tato ochrana je totiž vyráběna velmi často z latexu, což je látka, která stejně jako spermicid může vyvolat nepříjemnou reakci. Je dobré si tedy ověřit, co konkrétně vám vadí, a podle toho se řídit. Vyhnete se tak případným alergickým reakcím v budoucnu.

Pokud zjistíte přecitlivělost na latex, pak si dávejte pozor i na to, co jíte – existuje totiž zkřížená alergie a v případě latexu jsou rizikové fíky, ananas, papája a avokádo.

Jaké nepříjemnosti vás mohou čekat po bodnutí hmyzem? Věděli jste, že alergici mohou i zemřít? Vše o hmyzu a alergii se dozvíte v zítřejším dílu seriálu TN.cz.

Více informací nejen o alergiích se můžete dozvědět na webu Ulékaře.cz.

kos TN.cz

Источник: https://tn.nova.cz/clanek/zpravy/na-vasi-strane/alergie-v-posteli-neprijemne-pocity-pri-sexu-muzete-za-tim-byt-i-alergii-na-sperma.html

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector