Caltrate Plus 90 tablet – vše o zdraví

 • Účinné látky
  Vápník
 • Vitamin D3

Caltrate Plus je kombinovaný přípravek s vápníkem, vitaminem D a dalšími důležitými minerály pro úpravu nedostatku vápníku, zvýšení hustoty kostí a prevenci úbytku kostní hmoty. Používá se k prevenci osteoporózy a na doporučení lékaře během léčby osteoporózy k doplnění vápníku a vitaminu D. Caltrate Plus je vhodný jako doplněk k hormonální substituci v menopauze.

Dávkování
Obvyklá dávka je 1-2 tablety denně u dospělých a dětí od 12 let.

Příznaky
Kost je živá, rostoucí tkáň, která potřebuje vápník k udržení potřebné hustoty a pružnosti kostí. Předpokládá se, že nedostatečný přísun vápníku během života významně přispívá k rozvoji osteoporózy.

Proto je během dospělosti důležitý příjem vápníku v dávce 1000 – 1200 mg denně. Silné kosti účinně pomáhají předcházet osteoporoze.
Osteoporóza (řídnutí“ či ,,odvápnění“ kosti) postihuje především osoby středního a vyššího věku.

Je nejčastější příčinou snadného vzniku typických úrazů tohoto věku, především zlomenin obratlových těl, horního konce (krčku) kosti stehenní a dolního konce předloktí. Osteoporoze se často říká, tichá nemoc“, neboť ke ztrátě kostní hmoty dochází bez příznaků.

Lidé často neví o tom, že mají osteoporózu, dokud jejich kosti nezeslábnou natolik, že náhlé zvrtnutí, úder či pád způsobí frakturu kyčle nebo obratle.

Oslabení kostí z důvodu klesajících hladin hormonů v době přechodu a skutečnost, že 3 ze 4 žen nedostává doporučovaný denní příjem vápníku ve stravě je příčinou toho, že zejména ženy v tomto období života jsou náchylné k osteoporóze. Čím vyšší jsou zásoby vápníku v kostech před přechodem, tím snadněji se kosti udržují zdravé během přechodu a v letech po něm následujících. Výzkumy prokázaly, že zvýšený příjem vápníku má velký význam i pro ženy po přechodu.

 1. Prevence
  Osteoporóze je možno úspěšně předcházet pravidelným cvičením, snížením hmotnosti a dostatečným příjmem vápníku, nejlépe v kombinaci s vitaminem D a dalšími minerály, které jsou potřebné pro správné ukládání vápníku v kostech.
 2. Kontraindikace
  Neužívejte Caltrate Plus
  – jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivé látky nebo na kteroukoli další složku přípravku Caltrate Plus,
  – jestliže máte abnormálně vysokou hladinu vápníku v krvi (hyperkalcemie) a/nebo nadměrně ztrácíte vápník moči (hyperkalciurie),
  – jestliže trpíte nedostatečnou funkcí ledvin,
  – jestliže se Vám ukládá vápnik v ledvinách nebo trpíte vápenatými ledvinovými kameny,
  – jestliže máte zhoubné onemocnění ovlivňující kosti,
  – jestliže trpíte sarkoidózou (imunitní porucha), jestliže trpíte nadměrným přísunem vitamínu D (hypervitaminóza D),
 3. – jestliže máte zvýšenou funkci příštítných tělísek.

Složení
Léčivé látky jsou: Colecalciferolum 2,8 – odpovídá Vitaminu D3 200 m.j.
Calcii carbonas 1512,82 mg – odpovídá Calcium 600 mg
Magnesii oxidum 66,31 mg – odpovídá Magnesium 40 mg
Zinci oxidum 9,33 mg – odpovídá Zincum 7,5 mg
Cupri oxidum 1,25 mg – odpovídá Cuprum 1 mg
Manganosi sulfas monohydricus 5,54 mg – odpovídá Manganum 1,8 mg

Natrii tetraboras decahydricus 2,23 mg – odpovídá Borum 0,25 mg

Pomocnými látkami jsou mikrokrystalická celulosa, natrium-lauryl-sulfát, povidon K30, magnesium-stearát, krospovidon typu A, DL-alfa-tokoferol, částečně hydrogenovaný sójový olej, sacharosa, hydrolyzovaná bovinní želatina, kukuřičný škrob, oxid křemičitý.
Potahová vrstva tablety obsahuje hypromelosu, oxid titaničitý, lehký tekutý parafín, mastek, natrium-laurylsulfát, hlinitý lak červeně allura AC (E129), hlinitý lak oranžové žluti (E110), hlinitý lak brilantní modře FCF.

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Výrobek hodnotilo 10 zákazníků a 90 % z nich by ho doporučilo. Výrobek je ve slevě 5 %. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Osteoporóza.

Caltrate Plus tbl.flm.30

Osteoporóza („řídnutí“ či „odvápnění“ kostí) postihuje především osoby středního avyššího věku.

Je nejčastější příčinou snadného vzniku typických úrazů tohoto věku,především zlomenin obratlových těl, horního konce (krčku) kosti stehenní a dolníhokonce předloktí.

Osteoporóze se často říká „tichá nemoc“, neboť ke ztrátě kostníhmoty dochází bez příznaků. Lidé často neví o tom, že mají osteoporózu, dokudjejich kosti nezeslábnou natolik, že náhlé zvrtnutí, úder či pád způsobí frakturu kyčle

 • nebo obratle.
 • Charakteristika:

Caltrate Plus Vám dodává vápník, vitamin D a dalších 5 minerálů důležitých prokosti.Vitamín D je potřebný pro lidské tělo pro správné vstřebávání vápníku ve střevech a jehoukládání v kostech. Vápník je nejdůležitější složkou kostní tkáně, do níž se zabudovává v průběhu celého života.

Je nezbytný k zachování zdravých a silných kostí. Pomáhá rovněž při hojení ran a podporuje správnou funkci nervů a svalů. Hořčík je nezbytný pro látkovou výměnu vitaminu D a pro funkci kostí. Mangan hraje důležitou roli při formování kostí a chrupavek.

Měď je potřebná pro udržení zdraví pojivových tkání, skeletu a krevních cév.

Zinek je důležitý pro správnou funkci a růst tkání. Bór napomáhá organismu při využití vápníku.

Kontraindikace:

Neužívejte Caltrate Plus

 • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) léčivé látky nebo na kteroukoli dalšísložku přípravku Caltrate Plus
 • jestliže máte abnormálně vysokou hladinu vápníku v krvi (hyperkalcémie)a/nebo nadměrně ztrácíte vápník močí (hyperkalciurie)jestliže trpíte nedostatečnou funkcí ledvin
 • jestliže se Vám ukládá vápník v ledvinách nebo trpíte vápenatýmiledvinovými kameny
 • jestliže máte zhoubné onemocnění ovlivňující kosti,
 • jestliže trpíte sarkoidózou (imunitní porucha)
 • jestliže trpíte nadměrným přísunem vitamínu D (hypervitaminóza D)
 • jestliže máte zvýšenou funkci příštítných tělísek

Nežádoucí účinky:

 1. Podobně jako všechny léky, může mít i Caltrate Plus nežádoucí účinky, které se alenemusí vyskytnout u každého.Při užívání přípravku Caltrate Plus se mohou vyskytnout následující nežádoucí
 2. účinky:
 • zvýšené hladiny vápníku v krvi nebo v moči.
 • zácpa, nadýmání, pocity na zvracení (nevolnost), bolesti břicha, průjem, svědění, kožní vyrážka akopřivka.
 • Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud sivšimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové
 • informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
 • Interakce:
Zajímavé:  Co To Je Páter?

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebojste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařskéhopředpisu.Především: – Thiazidová diuretika (léky používané k léčbě vysokého krevního tlaku),neboť ta mohou zvyšovat množství vápníku v krvi.

 – Kardioglykosidy (léky užívané k léčbě srdečních potíží, např. digoxin), neboťty mohou vyvolávat více nežádoucích účinků, pokud užíváte příliš mnohovápníku. – Tetracyklinová antibiotika, neboť vstřebávané množství se může snížit. Jetřeba je užívat alespoň 2 hodiny před nebo 4 – 6 hodin po užití přípravkuCaltrate Plus.

 – Estramustin (lék užívaný při chemoterapii), hormony štítné žlázy nebo lékyobsahující železo, zinek či stroncium, neboť vstřebávané množství se můžesnížit. Je třeba je užívat alespoň 2 hodiny před užitím přípravku Caltrate Plusnebo alespoň 2 hodiny po něm. – Levothyroxin (lék na štítnou žlázu) – Orlistat (lék používaný k léčbě obezity), cholestyramin, laxativa jako např.

parafínový olej, neboť ty mohou snižovat množství vitamínu D3, kterévstřebáváte. – Fenytoin (lék na epilepsii) a barbituráty (léky, které Vám pomáhají spát),neboť ty mohou snižovat účinnost vitamínu D. – Bisfosfonáty (léčba kostních nemocí), fluorid sodný, antacida nebofluorochinolonová antibiotika, neboť vstřebávané množství se může snížit.

Jetřeba je užívat alespoň 3 hodiny před užitím přípravku Caltrate Plus neboalespoň 3 hodiny po němStránka 4 z 7 – Kortikosteroidy, neboť ty mohou snižovat množství vápníku v krvi. – Jiné léky obsahující vápník nebo vitamín D po dobu, kdy užíváte přípravek

Caltrate Plus. Tímto se může zvyšovat hladina vápníku v krvi.

Dávkování a způsob použití:

Vždy užívejte přípravek Caltrate Plus přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud sinejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem.Obvyklá dávka je 1 – 2 tablety denně u dospělých a dětí od 12 let. Tablety se užívajíústy a zapíjejí se vodou.

Jestliže máte potíže s polykáním, měl(a) byste si rozlomitelnou tabletu rozdělit na dvěčásti a zapít je velkou sklenicí vody (200 ml).Přípravek není určen pro děti do 12 let věku.Nepřekračujte doporučené dávkování.

Bez porady s lékařem lze používat přípravek Caltrate Plus při léčbě a prevencinedostatku vápníku nejvýše 4 týdny.

Uchovávání:

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávejte při teplotě do 25 ºC, v dobře uzavřené bílé lahvičce, aby bylpřípravek chráněn před vlhkostíPřípravek Caltrate Plus nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené napapírové skládačce a lahvičce.

Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dniuvedeného měsíce.Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu.Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete.

 1. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí
 2. Držitel rozhodnutí o registraci:
 3. Pfizer Corporation Austria GmbHConsumer HealthcareFloridsdorfer Hauptstrasse 11210 Vídeň
 4. Rakousko
 5. Výrobce:
 6. Wyeth Lederle SpAVia Nettunense 9004011 Aprilia (LT)
 7. Itálie
 8. Složení:
 9. Účinné látky:

Vápník 600 mg, Vitamin D3 200 m.j., Hořčík 40 mg, Zinek 7,5 mg, Měď 1 mg, Mangan 1,8 mg, Bór 250 mikrogramů.

Pomocné látky:

Mikrokrystalická celulosa, natrium-lauryl-sulfát, povidon K30, magnesium-stearát, krospovidon typu A.Potah tablety – hypromelosa, oxid titaničitý, lehký tekutý parafín, mastek, natriumlauryl-sulfát, hlinitý lak červeně allura AC, hlinitý lak oranžové žluti, hlinitý lak brilantní modře FCF.

Změna sortimentu a cen vyhrazena

Caltrate Plus | Magistra.cz | Nový e-shop!!

 • Upozornění a opatření
 • Před užitím použitím přípravku Caltrate Plus se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
 •  Jestliže užíváte tento přípravek dlouhodobě.
 •  Jestliže trpíte onemocněním ledvin.
 •  Jestliže jste nepohyblivý(á) a současně trpíte úbytkem kostní hmoty (osteoporózou). V takovém případě může dojít k nadměrnému zvýšení hladiny vápníku v krvi, což může vyvolat nežádoucí
 • účinky.

 Jestliže užíváte jiné léky obsahující vitamin D3 nebo vápník.

V takovém případě může dojít ke zvýšení hladiny vápníku v krvi, což může vyvolat nežádoucí účinky. Současné užívání přípravku

 1. Caltrate Plus a dalších přípravků obsahujících vitamin D3 nebo vápník je proto možné pouze pod
 2. lékařským dohledem, přičemž Váš lékař může požadovat pravidelné sledování hladin vápníku v krvi
 3. a v moči.
 4.  Pokud přípravek Caltrate Plus užíváte bez porady s lékařem, užívání přípravku déle než jeden měsíc prosím vždy konzultujte se svým lékařem.
 5.  Před zahájením užívání tohoto přípravku u osteoporózy se doporučuje nejprve stanovit hladinu vápníku v krvi.
 6. Děti
 7. Tento přípravek není určen pro děti do 12 let.
 8. Další léčivé přípravky a přípravek Caltrate Plus
 9. Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době
 10. užíval/(a) nebo které možná budete užívat.
 11. Poraďte se s lékařem, pokud užíváte tyto léky:

 Thiazidová diuretika (tzv. močopudné léky používané např. k léčbě vysokého krevního tlaku), neboť ta mohou zvyšovat množství vápníku v krvi.

 Kardioglykosidy (léky užívané k léčbě srdečních potíží, např. digoxin), neboť ta mohou zvyšovat množství vápníku v krvi.

 Tetracyklinová antibiotika, neboť vstřebávané množství se může snížit. Je třeba je užívat alespoň 2 hodiny před nebo 4 – 6 hodin po užití přípravku Caltrate Plus.

 •  Estramustin (lék užívaný při chemoterapii), hormony štítné žlázy nebo léky obsahující železo, zinek či stroncium, neboť vstřebávané množství se může snížit. Je třeba je užívat alespoň 2 hodiny před
 • užitím přípravku Caltrate Plus nebo alespoň 2 hodiny po něm.
 •  Levothyroxin (k léčbě onemocnění štítné žlázy)

 Orlistat (lék používaný k léčbě obezity), cholestyramin, projímadla jako např. parafínový olej, neboť ty mohou snižovat množství vitamínu D3, které vstřebáváte.

 1.  Fenytoin (lék na epilepsii) a barbituráty (léky na léčbu nespavosti), neboť ty mohou snižovat účinnost vitamínu D.
 2.  Bisfosfonáty (k léčbě kostních nemocí), fluorid sodný, antacida nebo fluorochinolonová antibiotika, neboť vstřebávané množství se může snížit. Je třeba je užívat alespoň 3 hodiny před užitím přípravku
 3. Caltrate Plus nebo alespoň 3 hodiny po něm.
 4.  Kortikosteroidy, neboť ty mohou snižovat množství vápníku v krvi.
Zajímavé:  Penbene - Vše o zdraví

 Jiné léky obsahující vápník nebo vitamín D po dobu, kdy užíváte přípravek Caltrate Plus. Při současném užívání se může zvyšovat hladina vápníku v krvi.

Caltrate Plus 90 tablet

Jedná se o humánní léčivý přípravek, takže doporučujeme pečlivé pročtení příbalové informace (tzv. příbalový leták).

CO JE CALTRATE PLUS A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Kost je živá, rostoucí tkáň, která potřebuje vápník k udržení potřebné hustoty a pružnosti kostí. Předpokládá se, že nedostatečný přísun vápníku během života významně přispívá k rozvoji osteoporózy. Proto je během dospělosti důležitý příjem vápníku v dávce 1000-1200 mg denně. Silné kosti účinně pomáhají předcházet osteoporóze.

Osteoporóza („řídnutí“ či „odvápnění“ kostí) postihuje především osoby středního a vyššího věku.

Je nejčastější příčinou snadného vzniku typických úrazů tohoto věku, především zlomenin obratlových těl, horního konce (krčku) kosti stehenní a dolního konce předloktí.

Osteoporóze se často říká „tichá nemoc“, neboť ke ztrátě kostní hmoty dochází bez příznaků. Lidé často neví o tom, že mají osteoporózu, dokud jejich kosti nezeslábnou natolik, že náhlé zvrtnutí, úder či pád způsobí frakturu kyčle nebo obratle.

Oslabení kostí z důvodu klesajících hladin hormonů v době přechodu a skutečnost, že 3 ze 4 žen nedostává doporučovaný denní příjem vápníku ve stravě je příčinou toho, že zejména ženy v tomto období života jsou náchylné k osteoporóze. Čím vyšší jsou zásoby vápníku v kostech před přechodem, tím snadněji se kosti udržují zdravé během přechodu a v letech po něm následujících. Výzkumy prokázaly, že zvýšený příjem vápníku má velký význam i pro ženy po přechodu.

Osteoporóze je možno úspěšně předcházet pravidelným cvičením, snížením hmotnosti a dostatečným příjmem vápníku, nejlépe v kombinaci s vitaminem D a dalšími minerály, které jsou potřebné pro správné ukládání vápníku v kostech.

Caltrate Plus Vám dodává vápník, vitamin D a dalších 5 minerálů důležitých pro kosti.

Vitamín D: je potřebný pro lidské tělo pro správné vstřebávání vápníku ve střevech a jeho ukládání v kostech. Vápník: je nejdůležitější složkou kostní tkáně, do níž se zabudovává v průběhu celého života. Je nezbytný k zachování zdravých a silných kostí. Pomáhá rovněž při hojení ran a podporuje správnou funkci nervů a svalů.

Hořčík: je nezbytný pro látkovou výměnu vitaminu D a pro funkci kostí. Mangan: hraje důležitou roli při formování kostí a chrupavek. Měď: je potřebná pro udržení zdraví pojivových tkání, skeletu a krevních cév. Zinek: je důležitý pro správnou funkci a růst tkání.

Bór: napomáhá organismu při využití vápníku.

Caltrate Plus je kombinovaný přípravek s vápníkem, vitaminem D a dalšími důležitými minerály pro úpravu nedostatku vápníku, zvýšení hustoty kostí a prevenci úbytku kostní hmoty. Používá se k prevenci osteoporózy a na doporučení lékaře během léčby osteoporózy k doplnění vápníku a vitaminu D.

Caltrate Plus je vhodný jako doplněk k hormonální substituci v menopauze

ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE CALTRATE PLUS UŽÍVAT

Neužívejte Caltrate Plus

 • Jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) léčivé látky nebo na kteroukoli další složku přípravku Caltrate Plus.
 • Jestliže máte abnormálně vysokou hladinu vápníku v krvi (hyperkalcémie) a/nebo nadměrně ztrácíte vápník močí (hyperkalciurie).
 • Jestliže trpíte nedostatečnou funkcí ledvin.
 • Jestliže se Vám ukládá vápník v ledvinách nebo trpíte vápenatými ledvinovými kameny.
 • Jestliže máte zhoubné onemocnění ovlivňující kosti.
 • Jestliže trpíte sarkoidózou (imunitní porucha).
 • Jestliže trpíte nadměrným přísunem vitamínu D (hypervitaminóza D).
 • Jestliže máte zvýšenou funkci příštítných tělísek.

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Caltrate Plus je zapotřebí

 • Jestliže užíváte tento přípravek dlouhodobě.
 • Jestliže trpíte poruchou funkce ledvin.
 • Jestliže jste nepohyblivý(á) a současně trpíte úbytkem kostní hmoty (osteoporózou). V takovém případě může dojít k nadměrnému zvýšení hladiny vápníku ve vaší krvi, což může vyvolat nežádoucí účinky.
 • Jestliže užíváte jiné léky obsahující vitamin D3 nebo vápník. V takovém případě může dojít ke zvýšení hladiny vápníku ve vaší krvi, což může vyvolat nežádoucí účinky.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Především:

 • Thiazidová diuretika (léky používané k léčbě vysokého krevního tlaku), neboť ta mohou zvyšovat množství vápníku v krvi.
 • Kardioglykosidy (léky užívané k léčbě srdečních potíží, např. digoxin), neboť ty mohou vyvolávat více nežádoucích účinků, pokud užíváte příliš mnoho vápníku.
 • Tetracyklinová antibiotika, neboť vstřebávané množství se může snížit. Je třeba je užívat alespoň 2 hodiny před nebo 4-6 hodin po užití přípravku Caltrate Plus.
 • Estramustin (lék užívaný při chemoterapii), hormony štítné žlázy nebo léky obsahující železo, zinek či stroncium, neboť vstřebávané množství se může snížit. Je třeba je užívat alespoň 2 hodiny před užitím přípravku Caltrate Plus nebo alespoň 2 hodiny po něm.
 • Levothyroxin (lék na štítnou žlázu).
 • Orlistat (lék používaný k léčbě obezity), cholestyramin, laxativa jako např. parafínový olej, neboť ty mohou snižovat množství vitamínu D3, které vstřebáváte.
 • Fenytoin (lék na epilepsii) a barbituráty (léky, které Vám pomáhají spát), neboť ty mohou snižovat účinnost vitamínu D.
 • Bisfosfonáty (léčba kostních nemocí), fluorid sodný, antacida nebo fluorochinolonová antibiotika, neboť vstřebávané množství se může snížit. Je třeba je užívat alespoň 3 hodiny před užitím přípravku Caltrate Plus nebo alespoň 3 hodiny po něm
 • Kortikosteroidy, neboť ty mohou snižovat množství vápníku v krvi.
 • Jiné léky obsahující vápník nebo vitamín D po dobu, kdy užíváte přípravek Caltrate Plus. Tímto se může zvyšovat hladina vápníku v krvi.
Zajímavé:  Jak Se Zdraví Běžkaři?

Užívání přípravku Caltrate Plus s jídlem a pitím

Dvě hodiny před užitím přípravku Caltrate Plus byste se měl(a) vyhnout potravinám obsahujícím kyselinu šťavelovou (např. špenát nebo reveň) či kyselinu fytovou (např. celozrnné cereálie), které mohou snížit vstřebávání vápníku.

Těhotenství a kojení

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.

Caltrate Plus je možno užívat v těhotenství a kojení. Během těhotenství by celkový denní příjem vápníku neměl překročit 1500 mg a denní příjem vitamínu D by neměl být vyšší než 600 m.j.

Vzhledem k tomu, že vápník a vitamín D3 přecházejí do mateřského mléka, musíte nejprve u svého lékaře zjistit, zda Vaše dítě nedostává nějaké jiné přípravky obsahující vitamín D3.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Přípravek Caltrate Plus nemá žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

Důležité informace o některých složkách přípravku Caltrate Plus

Dvě z obsažených barviv, hlinitý lak červeně allura AC (E129) a hlinitý lak oranžové žluti (E110) mohou vyvolat alergické reakce. Caltrate Plus je vhodný pro diabetiky.

JAK SE PŘÍPRAVEK CALTRATE PLUS UŽÍVÁ

Vždy užívejte přípravek Caltrate Plus přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem.

Obvyklá dávka je 1-2 tablety denně u dospělých a dětí od 12 let. Tablety se užívají ústy a zapíjejí se vodou.

Jestliže máte potíže s polykáním, měl(a) byste si rozlomitelnou tabletu rozdělit na dvě části a zapít je velkou sklenicí vody (200 ml). Přípravek není určen pro děti do 12 let věku.

 • Nepřekračujte doporučené dávkování.
 • Bez porady s lékařem lze používat přípravek Caltrate Plus při léčbě a prevenci nedostatku vápníku nejvýše 4 týdny.
 • Dávkování při poruše funkce jater
 • Není třeba upravovat dávku.
 • Dávkování při poruše funkce ledvin
 • Tablety Caltrate Plus by neměly být podávány pacientům s vážnou poruchou ledvin bez porady s lékařem.

Při dlouhodobé léčbě je třeba sledovat hladinu vápníku v séru a monitorovat funkce ledvin měřením kreatininu v séru,zejména u starších pacientů nebo při souběžné léčbě srdečními glykosidy (léky na srdce) nebo diuretiky (léky na podporu močení) a u pacientů s velkým sklonem k tvorbě kamenů. Lékař by měl být v tomto případě informován o používání přípravku Caltrate Plus a měl by pravidelně kontrolovat hladinu kreatininu a vápníku v krvi. Lékař může na základě výsledků rozhodnout o snížení či dokonce zastavení Vaší léčby.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Caltrate Plus, než jste měl(a)

 1. V případě náhodného předávkování přestaňte užívat přípravek Caltrate Plus a neprodleně vyhledejte svého lékaře.
 2. Předávkování přípravkem Caltrate Plus může mít za následek následující projevy a symptomy:
 3. Gastrointestinální poruchy
 4. Zácpa, nevolnost, zvracení.

 5. Poruchy metabolismu a výživy
 6. Alkalóza (porucha acidobazické rovnováhy, kdy dochází ke zvýšené tvorbě zásaditých látek nebo zvýšenému vylučování, ztrátám kyselin), nechutenství, hyperkalcémie, hypofosfatémie (snížené množství fosfátů v krvi), syndrom alkalického mléka (Milk-alkali syndrom -příznaky tohoto stavu jsou časté nucení k močení, bolest hlavy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost nebo zvracení, neobvyklá únava nebo slabost, zvýšení hladiny vápníku v krvi a porucha funkce ledvin).
 7. Poruchy ledvin a močových cest
 8. Nefrolitiáza (přítomnost kamenů v ledvině).

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Caltrate Plus

Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou tabletu.

Jestliže máte další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i Caltrate Plus nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Při užívání přípravku Caltrate Plus se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky:

Méně častý nežádoucí účinek (postihuje 1 až 10 uživatelů z 1000): zvýšené hladiny vápníku v krvi nebo v moči. Vzácné nežádoucí účinky (postihují 1 až 10 uživatelů z 10000): zácpa, nadýmání, pocity na zvracení (nevolnost), bolesti břicha, průjem, svědění, kožní vyrážka a kopřivka.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

JAK CALTRATE PLUS UCHOVÁVAT

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřené bílé lahvičce, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí. Přípravek Caltrate Plus nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na papírové skládačce a lahvičce. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

DALŠÍ INFORMACE

Co přípravek Caltrate Plus obsahuje

Léčivá látka mg odpovídá
Colecalciferolum 2,8 200 m.j. Vitaminu D3
Calcii carbonas praecipitatus 1512,82 600 mg Calcium
Magnesii oxidum 66,31 40 mg Magnesium
Zinci oxidum 9,33 7,5 mg Zincum
Manganosi sulfas monohydricus 5,54 1,8 mg Manganum
Cupri oxidum 1,25 1 mg Cuprum
Natrii tetraboras decahydricus 2,23 0,25 mg Borum

Pomocnými látkami jsou mikrokrystalická celulosa, natrium-lauryl-sulfát, povidon K30, magnesium-stearát, krospovidon typu A. Potah tablety – hypromelosa, oxid titaničitý, lehký tekutý parafín, mastek, natrium-lauryl-sulfát, hlinitý lak červeně allura AC, hlinitý lak oranžové žluti, hlinitý lak brilantní modře FCF.

Jak přípravek CALTRATE PLUS vypadá a co obsahuje toto balení

Oválné, podlouhlé, bikonvexní potahované tablety růžové barvy, na jedné straně je půlící rýha a vyraženo „M“ vlevo a „600“ vpravo od půlící rýhy. Na druhé straně je vyraženo „CALTRATE“.

Lahvičky dodávané v krabičkách obsahují 15, 30, 2 x 30, 60 nebo 90 potahovaných tablet. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

EAN

9120036093706

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector