Cvičení – vše o zdraví

Autoři blogu a jejich vize

Cvičení - Vše o zdraví

Jmenujeme se Filip a Tomáš. Jsme sportovní nadšenci, pohyboví terapeuti a experti na zdravé cvičení a pohyb. V současné době máme své vlastní fyzio studio CORE ACADEMY, kde pomáháme našim klientkám vyřešit potíže, bolesti a zároveň dosáhnout vytoužených výsledků.

 Na tomto blogu sdílíme naše odborné znalosti a zkušenosti ze světa zdravého cvičení, fyzioterapie a rehabilitace v těhotenství i (dlouho) po porodu. To, co děláme a řešíme s našimi klientkami, zde učíme i ostatní maminky po celé ČR.

Utváříme zde místo, kam může přijít každá žena a zjistit, jak konkrétně si může cvičením pomoci v těhotenství, krátce po porodu i dlouho po něm. Zároveň mít naší podporu, aby to zvládla sama z pohodlí domova.

Blog Zdravá Maminka

je místo

Kde utváříme komunitu žen, kterým záleží na svém těle, chtějí se hýbat a cvičit zdravě, žít aktivní život bez jakýchkoliv potíží či bolestí a zkrátka se cítit skvěle ve svém těle i (dlouho) po porodu. Místo, kde můžete vyřešit potíže spojené s těhotenstvím a porodem, naučit se zdravé cvičit a dosáhnout vytoužených výsledků.

Zapojte se do

7 denní cvičební výzvy ZDARMA

Začněte řešit diastázu, vypouklé břicho, bolesti zad, únik moči a vstupte do 7 denní výzvy ZDARMA ve cvičebním programu MAMACORE.

A každý den se najdou maminky,

kterým blog Zdravá Maminka pomáhá:

  • Naučit se zdravě cvičit, cítit správné svaly a mít ze cvičení radost
  • Žít aktivní život bez bolestí, se skvělým pocitem sama ze sebe

Cvičení - Vše o zdraví Cvičení - Vše o zdraví Cvičení - Vše o zdraví Cvičení - Vše o zdraví Cvičení - Vše o zdraví Cvičení - Vše o zdraví Cvičení - Vše o zdraví Cvičení - Vše o zdraví Cvičení - Vše o zdraví

Video články,

které vám nesmí uniknout

Nejnovější články na blogu

Zdravá Maminka

Diastázu a inkontinenci lze řešit speciálním cvičením Rád bych s vámi sdílel příběh paní Naděždy, který přesně…

Celý článek

Pokud jste po porodu (a nezáleží na tom, jak dlouho) a trápíte se vzhledem vašeho břicha, tak…

Celý článek

Už dlouho jsme nebyli na něco tak hrdí jako právě teď na celý projekt MAMACORE 2.0. Ale…

Celý článek

Řešíte právě teď diastázu? A jste si jistá, že děláte vše správně a NEZTRÁCÍTE JEN ČAS a…

Celý článek

Naše práce nás neskutečně naplňuje a cítíme se šťastní! Jsme vždy obrovsky nadšení, když našim klientkám pomůžeme…

Celý článek

Moje švagrová Ilonka nedávno porodila císařským řezen a já se rozhodl, že udělám dvě věci. Zaprvé jí…

Celý článek

Dejte si za cíl BÝT

zdravá a fit i (dlouho) po porodu

Zdravá strava a cvičení – My Cooking Diary

Hodně se mě v posledních dnech ptáte na spoustu věcí o cvičení, zdravý stravě a hubnutí obecně. Rozhodla jsem se sepsat v bodech všechno, co mě k tomu napadá a můj pohled na věc. Chci jenom dopředu říct, že nejsem žádnej odborník a žádnej výživovej poradce. Na každýho fungujou jiný metody cvičení i stravování a já vám akorát chci ukázat, co pomáhá mně.

Taky chci říct, že každej má hranici toho, kdy je se sebou nespokojenej někde jinde. Já třeba nechci ani tolik zhubnout, jako zpevnit postavu.

Vzhledem k tomu, že mám místo stehen a břicha rosol, tak je už nejvyšší čas. Nepište mi proto, prosím, že hubnout nepotřebuju. Člověk je sám k sobě nejvíc upřímnej a musí poznat, kdy je čas se sebou začít něco dělat.

Některý lidi tu potřebu nemaj celej život, ale já se mám docela ráda.

Cvičení - Vše o zdraví

Jídlo a pití:

Než vůbec s celým procesem vždycky začnu, spotřebuju z lednice a špajzu všechny věci, který při tomhle režimu nechci jíst. Když doma nebudete mít sladký, nebudete ho jíst. Když doma nebudete mít smetanu, nepoužijete ji. Minulej tejden jsme třeba s Adamem museli sníst tři balení Toffifee od Ježíška, abych měla jistotu, že si ho nedám…

Nejdůležitější částí je nákup. Nakupte si všechno tak, abyste doma vždycky měli z čeho uvařit a nenutilo vás to jíst nepravidelně nebo vůbec.

Nejlepší je do zásoby koupit potraviny, který se jen tak nezkazí, takže třeba kuskus, quinou, čočku, ovesný vločky, ořechy, trvanlivej chleba balenej a mražený ovoce a zeleninu (upřednostňujte dost určitě tu čerstvou, ale pro případy nouze je to super). Z těhle surovin se totiž vždycky něco zdravýho pak vymyslí.

Omezte všechno světlý pečivo a nahraďte ho celozrnným. Jakože ale fakt celozrnným, ne obarvenym pečivem s trochou semínek nahoře. Nejlepší je jíst takový ty těžký chleby, který jsou 100% celozrnný a trvanlivý. Pokud si doma pak pečete vlastní semínkový a zdravý chleby, tím líp pro vás. Já se na to teprve chystám.

Pijte hodně vody. Já se třeba do pití musím strašně nutit a Adam mi to pořád musí připomínat. Dělám to ale tak, že si různě po bytě položím skleničky s vodou a vždycky když jdu kolem, tak se napiju. Ono člověk když ví, že jí zdravě a chce něčeho dosáhnout, tak na to i víc myslí. Během prvních tejdnů taky doporučuju přidávat i citrónovou šťávu, je to super detox.

Pijte jenom čistou neperlivou vodu, čerstvý ovocný nebo zeleninový  šťávy, smoothiečka a neslazený čaje (jde i kafe, ale já ho nepiju). Piju skoro pořád hlavně vodu se šťávou z citrónu, grepu nebo pomeranče.

Snažte se co nejvíc vyhnout alkoholu. Pokud ale (stejně jako já) občas máte chuť se trošku urvat, doporučuju buď vodku se sodovkou a limetkou nebo vinnej střik (voda a bílý víno). Hlavně pijte pořád hodně vody. I na párty.

Jezte pravidelně. Snažte se jíst pětkrát denně. Snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře. Přiznávám se, že občas se to stíhat nedá, ale snažím se si dát aspoň nějaký ovoce nebo zeleninu. Dobrý je taky na svačinu třeba smoothie nebo nějaký oříšky na zobání.

Poslední jídlo si dávejte tak dvě hodiny před tím, než jdete spát. Je podle mě totální blbost takový to pravidlo, že po šestý hodině se nemá jíst. Já třeba dost často chodím spát po půlnoci, takže je logický, že bych s tímhle pravidlem měla už v osum hlad. Prostě nejzte těsně před tím, než vlezete do postele, ale zase nebuďte čtyři hodiny hlady.

Zkuste se co nejvíc vyhnout klasický mouce, cukru, máslu a smetaně. Místo smetany použijte například kokosový mlíko, místo klasický mouky třeba mouku cizrnovou, špaldovou nebo mouku z rejže, místo másla olivovej nebo kokosovej olej a místo cukru používejte jako já třeba med (nebo agáve, javorovej sirup atd..cukr je v tom stejně, ale když to s tím nebudete přehánět, tak je to ok).

Pokud milujete sladký (já na tom zas tak neujíždim), tak si místo klasickejch sladkostí zkuste udělat nějakej zdravej raw dort (recept na čokoládový raw dort) a nebo si třeba dejte pár kostiček čokolády s vysokým obsahem kakaa (70% a víc).

Neomezujte se v množství jídla. Nejhorší diety jsou podle mě ty, kde se musí něco vážit a odměřovat na gramy. Vždycky jsem to vydržela tak dva dny, protože jsem měla pořád šílenej hlad.

Já osobně nepočítám žádný kalorie, bílkoviny, sacharidy a ani nic jinýho. Určitě neříkám, že to není dobrá a užitečná věc, ale do normálního života je to nepoužitelný. Nebaví mě zkoumat co má kolik čeho a počítat, jestli si můžu dát o jednu mrkev nebo fazoli víc. Tohle je spíš pro lidi, co se tím opravdu zabejvaj a maj fitness jako svoje číslo jedna.

Nenuťte se do nějakýho jídla jenom proto, že je zdravý. Pokud vám nechutná, tak ho prostě nejezte. Já to mám třeba takhle s pohankou.

Párkrát jsem ji zkusila, ale ani jednou sem to do sebe nemohla s chutí dostat. Tak ji nejím, i když se všude můžete dočíst, jak je při dietách skvělá.

Někdo třeba zase nesnáší ovesný kaše, tak je blbost, aby se tím cpal. Dá se to nahradit spoustou dalších jídel.

Jednou do týdne si udělejte den, kdy si dáte cokoliv na co máte chuť. Klidně svíčkovou se šesti nebo největší tabulku čokolády, co najdete. Člověk si musí dělat radost.

Zajímavé:  Lékař Ve Zkušební Době?

A pokud šest dní do tejdne jíte zdravě a sedum dní do tejdne cvičíte, tak věřte, že vás ten jeden den, kdy si můžete dopřát cokoliv, vážně nezabije.

Já v hlavě vím, že si jednou za tejden můžu dát něco nezdravýho, ale pak se vždycky dostanu do fáze, kdy už to ani porušit nechci. Ze začátku je ale dobrý to takhle dělat. Člověka to motivuje.

Jídelníček je základem celýho úspěchu. Pokud budete hodně cvičit a jíst pořád knedlíky a mastný bramboráky, určitě nebudete zdravější ani o moc hubenější. Cvičením se zpevníte, zformujete a určitě i něco zhubnete, ale samotný cvičení (v mym případě Jillian Michaels), vám nepomůže k žádný velký změně, když nebudete jíst zdravě. Prostě není pravdivější věty, než že jsme to, co jíme.

Malou inspiraci na zdravou stravu najdete tady na blogu v rubrice Moje recepty – Zdravá strava.

 Cvičení:

Než začnete se zdravým režimem obecně (ať jenom začínáte jíst zdravě nebo cvičit), zvažte se, udělejte si fotku v zrcadle (nejlépe ve spodním prádle) a změřte si míry (ruce, prsa, pas, boky, zadek a stehna). Všechno si to zapište a za měsíc se na to podívejte.

Nedávejte si nereálný cíle. Je jasný, že jako z plakátu na fitko po měsíci vypadat prostě nebudete. Nejlepší je cvičit a jíst poctivě a výsledky se dostaví samy. Chce to ale trpělivost a čas.

Vyberte si cvičení, který vám vyhovuje. Já cvičím podle Jillian Michaels 30 day shred program, ale vím, že spoustě lidem to vyhovovat nemusí.

Určitě necvičte něco, co vás nebaví, protože to nevydržíte a vždycky s tím dřív nebo pozdějc seknete. Mně Jillian vyhovuje v tom, že za těch 30 dní člověk vidí opravdu výsledky, zabírá to jenom 25 minut denně a je to zadarmo.

Pokud vám ale vyhovujou skupinový lekce ve fitku, posilovna nebo jiný fitness video, cvičte to.

Program 30 day shred od Jillian má tři levely a každý se cvičí deset dní. Level 1 najdete na Youtube, stejně tak jako level 2. Ten třetí jsem si pak stáhla na Ulozto.cz. Tam si můžete ale klidně stáhnout všechny tři díly rovnou. Stačí zadat Jillian Michaels 30 day shred a postupně stáhnout level 1,2,3.

Jillian Michaels se snažím vždycky cvičit podle tý těžší úrovně – takže Natalie a používám kilový činky (každá váží 1 kg). Ze začátku budete mít občas s nějakým cvikem problém, ale během dvou dnů se zlepšíte a třetí den většinou už dáte všechno.

Určitě se nepřeceňujte, ať si neublížíte, ale zase na druhou stranu se snažte posouvat dál. Ke konci vždycky zvládnete už všechny cviky podle Natalie a budete mít neskutečnou radost z toho, jak jste se zlepšili. Hodně taky poznáte na závěr při protažení, že každej den dáte hlavu k noze níž a níž.

To jsou ty věci, který vám udělaj vždycky radost a dodaj vám ten pocit, že to co děláte, k něčemu je.

Pokud vám vadí hlas Jillian nebo její motivační řeči, vypněte si zvuk a pusťte si hudbu. První dva dny novýho levelu jedu bez hudby, abych pochopila, jak mám co správně dělat a pak mám puštěnou jenom hudbu už, protože poslouchat to pořád dokola je na hlavu.

Kupte si nějaký hezký cvičící oblečení nebo boty nebo lahev na pití. Hned se vám do toho cvičení bude chtít víc. Já si teď koupila novou sportovní podprsenku a svítící sportovní ponožky. A mám v plánu si teď pořídit hlavně nějaký nový boty, ať necvičím bez nich.

Nenechte se odradit tím, že cviky nezvládáte. Já neudělala poprvé ani tři kliky, ale časem se vám zlepší fyzička a bude se vám to zdát snadný. Hlavně kvůli tomu, že vám to nejde na sto procent, nepřestávejte cvičit. Příště to uděláte na padesát, pak na sedumdesát a pak na těch sto procent.

A nenechte se odradit ani tím, že vás prvních pár dní bude bolet každej sval v těle tak, že si budete mít problém sednout na záchod. Tyhle počáteční bolesti k tomu odjakživa prostě patří. Pokud přežijete prvních pět dnů, máte skoro vyhráno.

Až se po měsíci budete vážit a měřit, neděste se, že na váze toho zas tolik neubylo. Během cvičení totiž nabíráte svaly a tím i váhu. Koukejte spíš na ubýtek centimetrů a na fotku před a po.

Myslete celou dobu na to, že to děláte pro sebe. Pokud budete podvádět nebo nebudete dělat věci na 100%, podvádíte jenom sebe a na výsledku to pak bude vidět.

Nejdůležitější ze všeho ale je, abyste se do ničeho nenutili. Bude to znít jako klišé, ale pokud nebudete doopravdy chtít, tak to nikdy nepůjde. A pokud nechcete, tak nic nedělejte, buďte ale spokojený s tím, jak to je a neremcejte každý ráno před zrcadlem.

Určitě jsem na spoustu věcí zapomněla, ale snad to na začátek aspoň takhle stačí. Pokud máte nějaký dotazy, klidně mi napiště do zpráv nebo na e-mail: [email protected].

  • Přeju pevnou vůli a hodně úspěchů!
  • K.

Tady už malá ukázka toho, že tenhle systém se mi vážně osvědčil.. A věřte, že jsem si pár Cosmopolitanů a i ten dortík občas dala…:)

Cvičení - Vše o zdravíCvičení - Vše o zdraví

10 jednoduchých rad, jak začít zdravě jíst a cvičit

Možná si už delší čas pohráváte s myšlenkou, že byste chtěli začít cvičit nebo jíst zdravěji, ale pořád zůstáváte pouze u myšlenek.

 Všichni jsme někde začínali a každý by vám potvrdil, že nejdůležitější je prostě a jednoduše začít, zbytek se časem poddá.

Abyste neopakovali časté a hloupé začátečnické chyby, sepsali jsme pro vás několik dobře míněných rad a tipů, které vám pomohou postupně se dopracovat ke zdravějšímu já!

 Co se v dnešním článku dozvíte?

  • Že je sice hezké o věcech přemýšlet, ale lepší je konat
  • Jak si jednoduše ozdravit jídelníček a jak by mělo vypadat ideální jídlo
  • Proč je důležité stanovit si pevné dny a časy tréninků během týdne a poctivě je dodržovat
  • Že neustále vzdělávání, respektování sebe sama a cesty jako cíle jsou skvělými strategiemi k úspěchu

Jak jíst zdravě a zhubnout? S těmito tipy to zvládnete

1. Podívejte se na to, co opravdu jíte

Pokud jste v posledních několika letech nenarazili na žádný článek o zdravém stravování, pak jste se asi vrátili z dovolené na Měsíci, kde není internetový signál.

Mlhavé povědomí o zdravém životním stylu určitě máte. Pro začátek si zkuste psát do telefonu, počítače nebo na papír všechno, co během jednoho týdne sníte a vypijete.

Garantuji vám, že budete svými stravovacími návyky překvapeni. 

Prostou sebereflexí pohlédnete pravdě do očí. Označte si jídla a potraviny, které nepatří do zdravého životního stylu zvýrazňovačem, a pokuste se je konzumovat méně častěji a udělejte si v jídle řád v podobě pravidelnosti, vyhnete se tak přejídání a vyjídání spíže nebo ledničky.

2. Vyřaďte sladké pečivo a slazené limonády

Jsou ve vašem záznamu třeba pekanové pletence (cca 400 kcal/ks) nebo skořicoví šneci (cca 400 kcal/ks), bez kterých si nedokážete představit pauzu na velké cappuccino (až 200 kcal)? Přičemž v kontrastu toho může běžný dospělý člověk mít průměrný energetický výdej mezi 2 000–2 500 kcal. 

Pekanový pletenec, skořicový šnek a cappuccino tak znázorňují zhruba polovinu potřebné energie během dne, ale pouze s převahou cukru.

Vyřaďte ze svého jídelníčku tyto dobroty a sladké limonády, které mají zhruba dalších 400 kcal v jednom litru.

Když už se přistihnete, že se chystáte sníst nějakou sladkou dobrotu, popřemýšlejte, proč jste na koblihu vlastně dostali chuť? Nenaštval vás někdo? Nejste jen pod velkým stresem?

Zajímavé:  Alergie Na Těžké Kovy?

3. Řekněte sbohem brambůrkům, tyčinkám a většině uzenin

Místo slaných tyčinek a brambůrků (i těch zeleninových) si zkuste doma připravit své vlastní zeleninové chipsy nebo raději vsaďte na čerstvě nakrájenou zeleninu s jogurtovým dipem. Když už maso, tak vsaďte na kvalitu a jednoduchost. 

Místo marinovaných vakuovaných ‚pochoutek‘ si raději u řeznického pultu kupte libové maso a vyhněte se většině suchých salámů, párkům nebo klobásám s nízkým podílem masa. Místo toho zvolte kvalitní šunku nejvyšší jakosti a uzeniny s obsahem masa alespoň 90 %.

[Instagram]

4. Nevyřazujte zbytečně z jídelníčku celé skupiny potravin a raději zkuste krabičkování

Je super, že se spoustě lidí podařilo zhubnout na bezlepkové, raw, low-carb (nízkosacharidové) nebo na vysokosacharidové stravě.

 Proč se jim to podařilo? Protože vyřazením jedné nebo více skupin potravin došlo k nezamýšlenému snížení příjmu energie = kalorický deficit = ztráta tělesné hmotnosti.

Takže lepek, tuk, sacharidy nebo mimozemšťani za vyšší množství tukové tkáně na těle nemůžou. 

A jak by mělo ideálně každé vaše jídlo vypadat? 

Obrázek Zdravého talíře z Harvard University

Co to znamená v praxi?

  • Že rozkrojenou kaiserku namažeme roztíratelným krémovým sýrem typu Lučina či Gervais, vložíme oblíbenou zeleninu (rajče, okurku, salát, papriku,…) a přihodíme navrch dva plátky šunky a plátek tvrdého sýru. Není to složité, že?
  • K plátku kuřecích prsou přihodíme zhruba čtvrt talíře přílohy a zbytek talíře doplníme zeleninou. Lepší než ¾ talíře přílohy, že?

Když si jídlo na další dny připravíte pěkně v klidu doma, máte vše pod kontrolou a nebudou se vám nikam tajně plížit skryté kalorie.

Krabičkování je mocná zbraň při snaze zhubnout nebo nabrat svaly! Pokud nestíháte a jste v časové tísni, úplně v pohodě si můžete dát místo svačiny nebo menšího jídlasyrovátkový nebo vícesložkový rostlinný protein.

5. Dejte si ke každému jídlu porci zeleniny, ovoce a bílkovin

Už z principů zdravého talíře výše by vám mělo být jasné, že ke každému jídlu je fajn mít nějakou zeleninu nebo ovoce. Zvýšíte tak svůj příjem vlákniny, která více zasytí, a nebudete mít brzy po jídle hlad ani chuť na něco dobrého. Zvýšení příjmu zeleniny a ovoce vám zaručí vyšší a pestřejší příjem vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. 

Role bílkovin při snaze zlepšit a vytvarovat postavu je nezastupitelná, proto mějte povědomí o tom, kolik jich vlastně přijímáte. Při snaze vybudovat svaly je jejich doporučený příjem v rozmezí 1,4–2,0 gramů na kilogram tělesné hmotnosti. Pokud takové množství nejste schopni pokrýt běžnou stravou, hravě vám s tím pomůže kvalitní protein.

6. Najděte si sport, který vás bude bavit, a pravidelně se mu věnujte

Začít se hýbat je opravdu jednoduché, stačí si odpovědět na otázku, co vás baví? Někoho baví běh, kolektivní sporty, kruhové tréninky s vlastním tělem, zatímco druhý nedá dopustit na silový trénink v posilovně nebo CrossFit. 

Když nevíte, co vás baví, tak jednoduše vyzkoušejte všechny aktivity, které by vás bavit mohly. V diáři si určete konkrétní dny s pevným časem, kdy půjdete na trénink, i kdyby byl konec světa, protože jedním z nejdůležitějších faktorů úspěchu je vytrvalost a konzistentnost. A vůbec nejdůležitější je, aby vás sport bavil!

[Instagram]

7. V posilovně zkuste začít zvedat železo místo běhání na páse a nebojte se nechat si poradit

Zejména silovým tréninkem dokážete přimět svaly, aby se formovaly, rostly, sílily a ve výsledku bude váš měnící se odraz v zrcadle hnacím motorem k další práci na sobě. Běhání na páse tak můžete v klidu nechat na zahřátí před tréninkem a zklidnění po tréninku. 

Pokud nemáte s tréninkem v posilovně zkušenosti, nechte si poradit od zkušeného trenéra, který vás naučí techniku jednotlivých cviků, případně vám i sestaví tréninkový program, který by měl respektovat vaše cíle. Zmenšíte tak riziko zranění způsobeného špatnou technikou.

8. Najděte si ve svém okolí parťáka, protože ve dvou jde všechno lépe

Ve dvou se to lépe táhne, to je jasné. Platí to i v případě tréninku a jeho pravidelnosti.

S parťákem se budete motivovat k lepším výsledkům, překonávat svoje hranice, dělit se o tipy ohledně životního stylu nebo tréninku a sdílet skvělé recepty.

Když se vám někdy nebude chtít na trénink, tak vědomí, že jdete ve dvou, vás nenechá ležet na gauči. Prostě na trénink jdete!

9. Berte proces změny jako cestu, ne jako cíl

Bohužel nemáte Aladinovu lampu, takže se přes noc nestanete někým jiným. A i kdyby, tak k čemu by to vlastně bylo? Kdybyste se nic nenaučili a nezjistili, proč jste se ocitli v životě na místě, kdy se sebou nejste spokojeni, tak byste se pravděpodobně brzy na tomto místě ocitli znovu. 

Každý týden jste přece silnější, pohybově schopnější a postupně zjišťujete, co je konkrétně pro vás tím zdravým životním stylem. Po absolvování této cesty získáte znalosti a dovednosti, díky kterým nesklouznete zpět do starých kolejí. A že občas z této cesty uhnete? Vždyť je to správně a díky tomu si uvědomíte, že se chcete vrátit k cestě za svým vysněným tělem.

[Instagram]

10. Vzdělávejte se a vyhněte se radám z magazínů pro ženy

Neustále si hledejte další informace, jak můžete zlepšit stravu nebo trénink. Zjistěte, kolik bílkovin byste ve stravě měli ideálně mít, jak jíst a cvičit, abyste nabrali svaly, nebo jaké doplňky stravy vám mohou pomoci. Vyhnout byste se měli rádoby odborným článkům z magazínů pro ženy, které budí pouze senzaci pro co největší návštěvnost obsahu.

Co si z toho vzít?

Že byste ke změně životního stylu měli přistupovat s reálným očekáváním a postupně si vytvořit zdravé stravovací a pohybové návyky.

Malými krůčky postupně vylepšujte svou stravu, a pokud si nejste něčím jistí, nebojte se spolupráce s odborníky.

V začátcích může opravdu hodně pomoci dobrý trenér, nutriční terapeut nebo výživový poradce, díky kterým nebudete dělat hloupé začátečnické chyby. Respektujte proces, respektujte sebe a buďte svým vlastním hrdinou!

FITNESS STUDIO – VŠE PRO ZDRAVÍ A KRÁSU

Fitness studio – PILATES a POWER JÓGA individualní lekce PILATES a POWER jógy…

lekce PILATES u vás v kanceláři

PILATES (nebo power joga) KDYKOLIV A KDEKOLIV. JSTE MALÁ SKUPINKA A CHCETE CVIČIT TŘEBA V DOBĚ OBĚDA? NEBO JSTE NEROZLUČNÁ DVOJKA A CHCETE CVIČIT U VÁS DOMA, NEBO NA ZAHRADĚ?

VYTVOŘTE SI SVOU SKUPINKU, VYBERTE DEN A ČAS A MŮŽEME ZAČÍT.

Na všechny lekce nutná rezervace. Využijte náš rezervační systém.  

Vždy vám přijde potvrzení o rezervaci lekce na mail. To stejné platí u zrušení lekce. Odhlášení lekce

MINIMÁLNĚ 6 HODINY PŘED ZAČÁTKEM. Pokud lekce propadne, bude vám naúčtována při příští návštěvě.

 V pondělí 28.9. máme tyto lekce:

  • Liberec
  •  9:15 pilates
  • Jablonec
  • 18:00 pilates – není

Úterý 29.9. máme tyto lekce: Liberec 18:30 power jóga Jablonec  7:45 pilates 

15:05 pilates

Středa 30.9. máme tyto lekce: Liberec 8:45 pilates Jablonec 16:30 power jóga 

17:30 pilates 

Čtvrtek 1.10. máme tyto lekce: Liberec 15:00 pilates

V pátek 2.10. máme tyto lekce: Jablonec 7:45 pilates  16:15 pilates 

V sobotu 3.10. máme tyto lekce: Jablonec

9:00 pilates 

V neděli 4.10. máme tyto lekce: Jablonec

19:00 power jóga 

V pondělí 5.10. máme tyto lekce: Liberec

  1. 8:45 pilates 
  2. Jablonec
  3. 18:00 pilates

Úterý 6.10. máme tyto lekce: Liberec 18:30 power jóga Jablonec 7:45 pilates

15:05 pilates

Středa 7.10. máme tyto lekce: Liberec 8:45 pilates Jablonec 16:30 power jóga

17:30 pilates

Čtvrtek 8.10. máme tyto lekce: Liberec 15:00 pilates

V pátek 9.10. máme tyto lekce: Jablonec 7:45 pilates  16:15 pilates

V sobotu 10.10. máme tyto lekce: Jablonec

Zajímavé:  Ortéza Na Hrudní Páteř?

9:00 pilates 

V neděli 11.10. máme tyto lekce: Jablonec

19:00 power jóga

Ceník Liberec a Jablonec nad Nisou

JEDNOTLIVÁ LEKCE 100,-

5 VSTUPŮ 475,- 10 VSTUPŮ 950,-

Permanentky platí jen do 10.12.2020.

PERMANENTKU SI MŮŽETE KOUPIT VE STUDIU (PLATBA V HOTOVOSTI), NEBO PŘEVODEM NA ÚČET (jako VS zadejte své tel. číslo které máte uvedené v rezervačním systému). ČÍSLO ÚČTU AIR BANK 1432944034/3030

Jednotlivé vstupy se hradí ve studiu v hotovosti.

Bereme karty MULTISPORT  a ACTIVEPASS. Individualní lekce Pilates a Power jógy 500,-/ hod.

Vše je v pohybu | Prameny zdraví

Většina z nás až osm hodin denně zírá na jednu obrazovku za druhou – chytré telefony, iPady, e-čtečky a počítače.

Rubrika: Pohyb | Typ článku: Články

Když k tomu přidáme večerní sledování televize, tak nakonec před obrazovkou strávíme více času, než kolik toho naspíme!

S postupem mechanizace vyžaduje i manuální práce méně fyzické aktivity. Ale pulzující zdraví vyžaduje činnost, pohyb a cvičení. Dobré zdraví není jen o tom nebýt nemocný, je o tom být šťastný a cítit se z fyzického, duševního, sociálního a duchovního pohledu v pořádku. K tomu nám pomáhá právě cvičení a fyzická aktivita.

Cvičení je v první řadě součástí celkového přístupu ke zdraví.

Ellen Whiteová, inspirovaná zdravotní propagátorka, shrnula vyvážený, mnohostranný přístup ke zdravému životu, který obstál ve zkoušce časem a vědou, těmito slovy: „Čistý vzduch, sluneční světlo, střídmost, odpočinek, pohyb, vhodná strava, používání vody, důvěra v Božskou moc – to jsou ty pravé léky. Každý člověk by měl mít povědomí o přírodních léčebných prostředcích a o tom, jak je používat.“

Cílem cvičení je udržet anebo zlepšit naši fyzickou kondici a celkové zdraví.

Lidé cvičí, aby posílili svaly, vyladili kardiovaskulární systém, aby měli pod kontrolou svou hmotnost, rozvinuli atletické dovednosti, zlepšili fyzický vzhled, přispěli ke své celkové pohodě a duševní svěžesti a také aby si vyšli do společnosti a pobavili se. Dostatek pohybu je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou můžeme udělat, abychom posílili svoji dlouhověkost.

Ellen Whiteová poukazuje ještě na jeden přínos fyzického zdraví: „Tělo je jediným prostředkem, skrze který můžeme rozvíjet svou mysl a duši tak, abychom budovali svůj charakter.“ Stejně jako jsou nezbytné pro stavbu dobré základy domu, tak i dobře fungující tělo usnadňuje rozvoj duševních schopností člověka a nakonec i jeho charakteru.

Prospěšnost cvičení

Pokud se cvičením nepřetěžujete anebo necvičíte špatným způsobem, je fyzická aktivita vždycky ku prospěchu. Začít není nikdy pozdě a aspoň trocha cvičení je lepší než vůbec žádné.

Cvičení usnadňuje dlouhodobě udržitelné snížení hmotnosti a zlepšuje držení těla a vzhled. Snižuje riziko a progresi srdečního onemocnění, cukrovky, rakoviny, Alzheimerova onemocnění a také předčasné smrti.

Už jste se někdy cítili ztuhlí a přáli jste si, abyste byli ohebnější? Cvičení zvyšuje ohebnost těla, posiluje kosti a klouby, chrání před zlomeninami a buduje zdravé svaly. Cvičení způsobuje snížení krevního tlaku a tepu i snížené riziko obezity a cukrovky.

Pokud se na cvičení cítíte příliš unavení, nezapomeňte, že cvičením energie, vitalita, rychlost a výkon vzrůstají. Fyzická kondice usnadňuje uzdravení ze zranění a nemoci.

Jenže cvičení má kromě přínosu pro naše tělo ještě další klady. Nemůžeme opomenout jeho obrovský vliv na duševní pohodu a zdraví.

Blahodárná chůze v parku nebo běh kolem bloku domů zlepšuje učení, zapamatování si a celkové duševní funkce. Je to efektivní protistresový prostředek, který zlepšuje psychické zdraví.

U těch, kdo cvičí, klesá míra deprese a vzrůstá sebeúcta. Už jste si všimli, že poté, co si zacvičíte, lépe spíte?

Cvičení přináší i některé překvapivé sociální výhody. Zlepšuje emoční inteligenci, pomáhá při řešení konfliktů, posiluje intimitu a sexuální život a podporuje pocit štěstí.

A protože cvičení zvyšuje přítok kyslíku, který roznášejí krevní buňky do mozku, usnadňuje také schopnost meditovat, modlit se a číst duchovní literaturu. Systematické cvičení zvyšuje naši schopnost ocenit duchovní věci.

S obnovenou energií, kterou cvičení přináší, budeme mít i větší touhu pomáhat druhým.

Z knihy Marka Finleyho a Petera Landlesse Pohoda a zdraví. Vydal Advent-Orion.

Počet přečtení: 3 266 Datum: 2. 10. 2016

CVIČENÍ | harcovka

JAK SI VYBRAT ?

CHCETE SE PROSTĚ VYBÍT, ZAPOTIT SE, SPÁLIT TUKY

zkuste:  trampolínky, kola, Sandra-HIIT

CHCETE DRUHÝ DEN CÍTIT, ŽE JSTE CVIČIL(A)

bodystyling, balony, pilates, mix, břicho/zadek 

OBČAS VÁS BOLÍ ZÁDA, POSLEDNÍ DOBOU ČASTO, JSTE ALE POHYBLIVÍ A V PODSTATĚ ZDRAVÍ

balony, joga, pilates, cokoliv, hlavně se hýbat (vlastně vše viz výše)

MÁTE STÁLE PROBLÉMY SE ZÁDY, KYČLEMI, CÍTÍTE, ŽE SE POTŘEBUJETE RÁNO HODNĚ ROZHÝBÁVAT

zdravotní cvičení u kohokoliv,  židle, zdravotní jóga

MÁTE VELKÉ PROBLÉMY SE ZÁDY, VÝHŘEZ, PO OPERACI A JINÉ

bolavá záda

a rozhodně DIAGNOSTIKA

COOL FITNES

náctileté

  • kurz pro náctileté holky 
  • vyberte si buď PONDĚLKY nebo STŘEDY
  • (můžete samozřejmě i obojí)

Náplní cvičení budou různé styly – joga, pilates, zdr.cv., balóny, balónky, také ale činky, kola, balanční podložky.

Vše s tím, aby si holky ROZVÍJELY SVÉ POHYBOVÉ DOVEDNOSTI. Ale také SCHOPNOST rozlišit dobré cvičení od špatného. Bude kladen důraz na správné provedení cviků se zaměřením na posílení STŘEDU TĚLA, pro pevné, rovné a tedy SPRÁVNÉ DRŽENÍ TĚLA. Mají se na co těšit.

JÓGA 

PRO DĚTI

  1. kurz pro děti
  2. minimum: ty, co již udrží pozornost cca 6 let
  3. maximum: ty, co rády uvítají maňáska cca 9-10let

Opravdová jóga hrou, doprovázená maňáskem. Děti si projdou různé pozice, řeší se rovnováha, motorika…

Pojetí jógy je čistě fyzické, ne duchovní.

JÓGA

kterou by doporučil lékař

pondělí 9:00

Jóga se zdravotními aspekty

Jóga, která dá svalové napětí do rovnováhy

Jóga, která vycentruje klouby

Jóga, která Vám změní pohybové stereotypy

JÓGA

JÓGA JE JEN JEDNA…

… a ať se rozhodnete pro kteroukoliv,

  • liší se ze všeho nejvíce hlavně temperamentem cvičitelů
  • POWERJOGA – dynamičtější, různé sestavy
  • RADŽAJÓGA – klidnější více ke klasice
  • ZDRAVOTNÍ JÓGA – tu by vám doporučil lékař
  • JÓGA PRO HEZKÉ RÁNO – prostě taková je 🙂
  • JAMA/NIJAMA – hlubší proniknutí do jógy 

BALÓNY

  1. již svou podstatou
  2. přirozeně posilují stabilizační systém
  3. a tím upravují celkově problémy se stabilitou,
  4. ať už zdravotní nebo aerobní, 
  5. jsou velmi zábavné
  6. a k tomu formují krásně postavu,

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

KONDIČNÍ

MOJMÍR nebo KAROLÍNA

cvičení pro každého:

ženy, muže, ale i taťku se synem..

 

CVIČENÍ, kde si zacvičíte i napravíte

BŘICHO

ZADEK

Samo se to nestane

Lekce zaměřené na zpevnění právě těchto partií

HIIT

higt intensity interval traning

vedení – SANDRA sportovec tělem i duší

TRAMPOLÍNKY

  • aerobní hodina  
  • endorfíny 🙂
  • velmi zábavné a tuky spalující cvičení
  • na značkových trampolínách

KOLA

  1. prostě jízda na kole
  2. muži, ženy
  3. super hudba
  4. endorfíny
  5. posilování

BOLAVÁ ZÁDA

cvičení koncipované pro klienty s bolestmi zad, sestaveno, aby vedlo k odstranění těchto

potíží – pomalé cvičení. Převážně vleže.

  • Pro jakýkoliv věk.
  • Tuto hodinu navštěvují ve velkém počtu i muži.
  • Vhodné i v případech výhřezu plotének.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ

  1. kombinace všeho
  2. cvičení ve stoje, v kleče, v sedě,v leže.
  3. Přesto vedeno velmi zdravotně.
  4. Zaměřeno výrazně na klenbu nohou,
  5. haluxy (ubočené palce)
  6. pánevní dno, srovnání páteře.
  7. Velmi intenzivní protahování.
  8. Tuto hodinu navštěvují i muži, ale převážně ženy v jakémkoliv věku (dvacetileté i sedmdesátileté)

ŽIDLE

  • Zdravotní cvičení nejvíce v sedě na židli,
  • ale také ve stoje a v leže. 
  • Hlavně pro ty, kdo mají problémy s koleny a kýčlemi (nekleknou si, nedřepnou si). 
  • Vhodná ale pro každého,
  • i pro mladé, zdravé, pohyblivé.
  • Posílíme pánevní dno, břišní svaly.
  • Lekce navštěvují 20letí i 70letí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector