Dlouhá menstruace – vše o zdraví

Začátek menstruačního cyklu se počítá od prvního dne krvácení, kdy jsou hladiny obou hormonů nejnižší. Pokud začínáte s užíváním antikoncepce, tento den je vhodné si vzít první tabletu z nového blistru. Vaše tělo právě odstartovalo folikulární fázi. Je pojmenovaná podle folikulů, které zrají ve vaječnících.

Folikuly mají kromě jiného za úkol produkovat estrogeny. V průběhu tohoto období se zastaví krvácení, hrubne výstelka dělohy a vy se cítíte dobře. Jste pozitivně motivovaná, máte dobrou paměť a netrápí vás úzkosti ani špatná nálada. Čím více estrogenů v organismu máte, tím větší máte sexuální apetit. Tato fáze trvá 12-14 dní.

Estrogen spouští produkci dalšího hormonu – luteinizačního, jehož funkce je stimulace dozrání folikulu.

Dlouhá menstruace - Vše o zdraví I ovulace může být bolestivá

Když je folikul zralý – praskne a uvolní se vajíčko. Toto období se nazývá ovulace a trvá přibližně 5 dní. Během ovulace máte největší pravděpodobnost počít miminko.

Pokud jste podcenili s partnerem ochranu a rodičovství zrovna neplánujete, při ovulaci můžete sáhnout po takzvané „tabletce po“. Po jejím užití tuto fázi zastavíte. Pokud ale ovulace již proběhla, účinnost léku se značně snižuje.

Během ovulace máte čirý výtok a taky mnohdy pociťujete mírné bolesti v podbřišku. Sexuální aktivita ale vrcholí, protože tělo je připravené na početí a uhnízdění oplodněného vajíčka.

Dlouhá menstruace - Vše o zdraví Příprava sliznice k uhnízdění vajíčka

Folikul, ze kterého se uvolnilo vajíčko, se mění na žluté tělísko, které produkuje kromě estrogenů taky progesteron. Děloha se postupně připravuje na uhnízdění vajíčka a výstelka roste, je dobře prokrvená a hrubá.

Tato fáze se nazývá luteální (podle luteus=žlutý) a trvá 12-16 dní. Pokud nedojde k oplodnění vajíčka a jeho uhnízdění do připravené dělohy, zaniká žluté tělísko, snižuje se produkce hormonů a dochází ke krvácení.

V jeho průběhu se vyloučí z těla výstelka dělohy.

Dlouhá menstruace - Vše o zdraví Proč trpím PMS?

Mnoho žen prodělá každý měsíc premenstruační syndrom. Příznaky se nedají obecně popsat, protože každá žena toto období prožívá jinak.

Často se vyskytuje ale:

  • špatná až depresivní nálada,
  • chuť na sladké jídlo,
  • zadržování vody a otoky pocit bolestivých prsníků,
  • snížení libida,
  • zhoršení stavu kůže a akné
  • a celková podrážděnost.

Dlouhá menstruace - Vše o zdraví Nejčastější příčiny bolestí při menstruaci

Menstruační bolest způsobuje uvolňování narostlé děložní sliznice. Některé ženy cítí pouze slabou bolest, jiné nedokáží normálně fungovat a doprovází ji i jiné příznaky.

Nejčastěji jde o:

  • bolest hlavy,
  • únavu,
  • průjem,
  • nadýmání
  • a zvracení.

Bolestmi nejvíc trpí mladé dívky a ženy. Po porodu se často zmírňují, či zcela vymizí. Bolest při menstruaci se může vyskytovat i v důsledku onemocnění. Pokud vás trápí příliš velké bolesti, které vás vyřadí z běžného režimu i na několik dní, je určitě na místě absolvovat gynekologické vyšetření.

Na bolesti a proti křečím má příznivý vliv teplo. Pomůže tedy, když si zahřejete gelovým polštářkem či termoforem a přiložíte jej na záda, či podbřišek. Uvolňující efekt má také horká koupel s příměsí vonných olejů.

Pokud terapie teplem není dostačující, vezměte si tabletku proti bolesti. Léčiva ze skupiny analgetik zabírají rychleji pokud zvolíte gelové tobolky jako třeba Ibalgin rapidcaps nebo Brufen rapid. Užívat se mohou 3krát za den 1 tableta s odstupem nejméně 6 hodin.

Se silnějším účinkem pak mohou být Nalgesin S nebo Dexoket.

Pro ty pacientky, které trpí na potíže se žaludkem, poruchou srážení krve nebo mají sníženou funkci ledvin, je lepší volba Paralenu či Panadolu. Při hmotnosti nad 50 kg je možné si vzít 2 tablety najednou, nejvíc ale 8 tablet za den.

Existují také šumivé formy rozpustné ve vodě. Tyto tablety ale obsahují kofein pro zvýšení účinku proti bolesti. Proto byste jej neměly užívat před spaním, nebo pokud máte zvýšený krevní tlak.

Najdete je pod názvem Panadol extra rapid.

Účinek léků proti bolesti zvýšíte doplněním hladiny hořčíku, třeba lékem Magnesii lactici. Hořčík kromě toho celkově přispívá k normální psychické činnosti, k normální svalové činnosti a zmírňuje únavu a vyčerpání. Pro menstruační a předmenstruační komfort přispívá velmi dobře i pravidelné pití bylinných čajů s obsahem kontryhelu, drmku a řebříčku.

Přípravky na menstruaci

Nejčastější mýty o menstruaci, které vás mohou stát zdraví!

Foto: Monstar Studio, Shutterstock.com

Ačkoli jde o přirozenou součást života, mnoho žen se za své dny stydí a bojí se o nich hovořit nahlas, a to i se svým gynekologem. Když nastanou potíže, bohužel je pak řeší i pomocí nebezpečných mýtů.

Nedostaly jste to včas, máte neobvyklé bolesti, nebo vás ničí úporné menstruační křeče? Pokud se s takovými potížemi potýkáte opakovaně a rady z internetových diskusí už znáte nazpaměť, je třeba vydat se za gynekologem. Příčiny potíží mohou být komplexnější a vážné.

Cyklus je málokdy přesně podle tabulek. Když nedojde k oplodnění, každý měsíc od puberty až do menopauzy odchází zralé vajíčko spolu s děložní výstelkou z těla ve formě krve. Normální rozmezí, než vajíčko dozraje, je 26–35 dní.

Delší, či kratší časový úsek řešte s lékařem. Existují i ženy, jejichž pravidelný cyklus přichází za 50–60 dní, nebo jim ho příroda určila dokonce zcela nahodile.

Nemoc to není, ale potíže to působit může – třeba při plánování miminka.

Foto: ViDI Studio, Shutterstock.com

Cyklus by měl být pravidelný, nemusí ale odpovídat tabulkovým 28 dnům

„Pokud žena neplánuje mít děti, nemá menstruace z pohledu medicíny prakticky žádné opodstatnění,“ říká gynekolog Štěpán Machač, odborný garant reprodukční kliniky Reprofit.

Tělo se díky ní nijak nečistí, dokonce původně ani s takovým množstvím krvácení nepočítalo. V minulosti byla obvyklá častá těhotenství i kojení do dvou tří let. Ženy tak měly menstruaci jen 100–150× za život.

Dnes je to až 4× více! Třeba Marie Terezie porodila od svých 19 do 39 let celkem 16 dětí, většinu života tak zřejmě vůbec nemenstruovala.

Pokud se menstruace nedostaví, raději neexperimentujte s babskými radami.

Doporučovanou sklenkou červeného vína nebo vysokou dávkou vitaminu C si sice neublížíte, horkou vanou nebo intenzivní fyzickou zátěží už si ale uškodit můžete.

A to v případě, že vaše tělo právě bojuje s nějakou infekcí, cystou nebo jste na počátku těhotenství. Mohly byste průběh onemocnění zhoršit, či dokonce ohrozit život plodu. Je důležité zjistit, co menstruaci zabránilo.

Foto: Vagengeim, Shutterstock.com

Zajímavé:  Léčba Zánětu Povrchových Žil?

Víno vás hodí do klidu a možná se dostaví i očekávané měsíčky

Potřebujete menstruační cyklus vyvolat či posunout, například kvůli dovolené? Za pomoci hormonálních preparátů to medicína dokáže, je tu ovšem velké ale. „Co rozhodně nedoporučuji, je vyvolávat měsíčky v době před ovulací. V takovém případě by si žena mohla ovulaci zablokovat,“ varuje gynekolog.

Podobnou službu zajistí i bylinky či doplňky stravy s obsahem fytoestrogenu. Dávkování u rostlinných preparátů je ale složitější a reakce na ně jsou individuální. Výsledek proto nemusí odpovídat očekávání, nebo nemusí přijít tak rychle, jak potřebujete.

Emocionální, psychologické a fyzické symptomy, které se mohou dostavit už dva týdny před samotným krvácením, se nazývají premenstruační syndrom (PMS) a jsou bohužel běžné.

„Mezi typické příznaky patří náhlé změny nálad, přecitlivělost, plačtivost nebo podrážděnost, zvýšená citlivost prsů, bolest v podbřišku a křeče, zhoršení akné, ale i zvýšená chuť k jídlu, především na sladké,“ uvádí gynekolog. Míra těchto projevů se různí, některé ženy mohou i zvracet. Zdraví to neohrožuje, možná spíš vy jste nebezpečná pro blízké okolí. V daném období to vážně zhoršuje kvalitu života. Zkuste si zacvičit, to můžete.

Cvičení menstruaci nijak neškodí. Kvůli bolesti a křečím se vám do něj nemusí sice chtít, zkuste ale třeba vybrat jen jinou aktivitu. „Díky rozproudění krve se zlepší cirkulace v podbřišku, což může uvolnit křeče. Během pohybu tělo též vyplavuje hormon endorfin, to zase vede k zlepšení nálady,” prozrazuje gynekolog a sexuolog Pavel Turčan.

Ulevit může i jóga, dokonce existuje speciální hormonální jóga, díky které se lze nepříjemných projevů PMS zbavit. Nedoporučují se ale převrácené pozice a hot jóga, mohly by vyvolat spíše nepříjemné zesílení krvácení i bolestí, v krajním případě nevolnost až mdloby, při kterých byste si mohly přivodit i úraz.

Menstruace může vyvolávat i migrénu, ale můžete nad ní snadno vyhrát.

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Jak dlouho trvá menstruace a menstruační cyklus?

  • Menstruační cyklus může být u každé ženy jinak dlouhý, stejně tak i menstruace samotná. Zdroj: Pixabay.com
  • První menstruace se dostaví v období dospívání obvykle mezi 11. a 15. rokem a může trvat o něco déle než v následujících letech. Zdroj: Shutterstock.com
  • Vliv na silnější krvácení může mít například zvýšená hladina estrogenu v těle vytvářejícím se v tukových tkáních. Zdroj: Shutterstock.com
  • Menstruaci je dobré si zapisovat do menstruačního kalendáře, abyste měli přehled o délce a intenzitě krvácení. Zdroj: Shutterstock.com
  • Během menstruačního cyklu se mění hormony v těle s nimi někdy i psychické rozpoložení. Zdroj: Shutterstock.com
  • Přicházející menstruaci můžete poznat podle některých tělesných příznaků, které se označují jako premenstruační syndrom. Zdroj: Shutterstock.com

Přirozenou a často ne zcela příjemnou součástí života každé ženy je menstruace. Délka menstruace i menstruačního cyklu je u každé ženy individuální, přesto by se neměla příliš vymykat běžnému rozmezí.

První menstruace někdy trvá až devět dní a v následujících dvou letech může přicházet v nepravidelných intervalech, což by se však mělo časem srovnat.

Jak dlouho trvá menstruační cyklus?

Za průměrnou délku menstruačního cyklu se považuje 28 dní, ale u každé ženy tomu může být jinak. Normální je ovšem rozmezí 21–35 dní.

Menstruační cyklus tedy není jen samotné menstruační krvácení, ale celý cyklus, během kterého ve vaječnících dozrává vajíčko, jež je následně uvolňováno do vejcovodu. Pokud není oplodněno spermií, vyplaví se z těla ven, což způsobí zmíněné menstruační krvácení.

Menstruační cyklus se dále dělí na 4 fáze, během kterých se mění obsah hormonů v ženském těle a s nimi někdy také psychické rozpoložení ženy.

Je váš menstruační cyklus pravidelný?

Jak dlouho trvá menstruace?

Stejně jako se u každé ženy může lišit délka menstruačního cyklu, často se odlišuje i délka menstruace.

Menstruace je krvácení, které se dostavuje u každé zdravé ženy v reprodukčním věku vždy na začátku menstruačního cyklu v očekávaném termínu.

Ten je vždy dobré znát, aby vás menstruace nezaskočila, když ji nebudete čekat, a abyste měly přehled o délce trvání menstruace.

Délka menstruace podle kalendáře

Blížící se menstruaci můžete poznat podle tělesných příznaků, jako jsou bolesti v podbřišku, výkyvy nálad a další obtíže, které jsou spjaty s premenstruačním syndromem. Odhalit se však dá také podle vyznačeného data v kalendáři.

Pro lepší přehled o své menstruaci je dobré si vést menstruační kalendář a zaznamenávat do něj údaje nejen o délce, ale i intenzitě krvácení. Délka menstruace je u každé ženy individuální záležitostí, za normální se považuje trvání v rozmezí 2 až 7 dní, ovšem v praxi je nejběžnější délka 3 až 5 dní.

Jak dlouho trvá první menstruace?

První menstruace se dostavuje u každé zdravé dívky ve chvíli, kdy začíná její reprodukční období, což může být v časovém rozmezí mezi jedenáctým až patnáctým rokem života. Existují však i dívky, které dostanou první menstruaci již ve věku 9 let. První menstruace u mladých dívek se nazývá menarche.

První menstruace může být delší, než bývá v pozdějším věku, není tedy vyloučené trvání 9 dní. Pokud by trvala déle než 9 dní, bude vhodné navštívit gynekologického lékaře.

V prvních dvou letech je zcela normální, že menstruační cyklus bude nepravidelný, poté by se však měl srovnat a menstruace by se měla dostavovat v pravidelném termínu.

Zpočátku se může také stát, že se menstruace nedostaví vůbec z důvodu anovulačního cyklu, který v prvních letech menstruace není neobvyklou záležitostí.

Věk, ve kterém se první menzes dostaví, ovlivňuje řada faktorů, patří mezi ně výška, hmotnost, tělesný tuk, množství vody v těle a další. Nicméně předpovídat dopředu, kdy přesně to bude nebo jak bude menstruace silná, bohužel možné není. Vliv na silnější krvácení může mít například zvýšená hladina estrogenu v těle, který se vytváří v tukových tkáních.

Zajímavé:  Štípnutí klíštětem - Vše o zdraví

Zdroj: vitalia.cz

Probiotické tampóny ellen® – nová kvalita péče a ochrany intimního zdraví ženy

30.7.2012

Více než dvě třetiny českých žen pravidelně trpí vaginálními záněty, které jsou doprovázené nepříjemným pocitem svědění, pálení a výtokem.

Jednoduchým a přirozeným prostředkem, jak obnovit rovnováhu vaginální mikroflóry, je pravidelné používání probiotických tampónů ellen®.

Nejen, že tak ženy předejdou infekcím, ale zároveň se budou cítit pohodlně i během menstruace.

Zdraví ženy je i otázkou zdravé vaginální mikroflóry, která obsahuje zdraví prospěšné bakterie zvané laktobacily – bakterie mléčného kvašení.

Právě tyto bakterie chrání ženské tělo před vnějšími agresivními mikroorganizmy, které mohou být příčinou různých infekcí. Počet laktobacilů může být snižován např.

užíváním antibiotik, tabákem, nadměrnou nebo nevhodnou intimní hygienou, hormonálními změnami, nadměrným stresem, nošením syntetického nebo těsného oblečení, koupáním v bazénech, pobytem v saunách, ale i nechráněným sexem.

Přední český odborník v oblasti léčby vaginálního diskomfortu doc. MUDr. Vít Unzeitig říká: „Nejméně dvě třetiny českých žen se někdy setkaly s poruchou obranyschopnosti pochvy. Výtok je kromě těhotenství nejčastější příčinou návštěvy gynekologa a statisíce žen ve fertilním věku trpí těmito potížemi opakovaně a dlouhodobě.“

Probiotické tampóny ellen® – prevence i léčba

Tampóny ellen®, obsahují laktobacily – bakterie mléčného kvašení, které jsou lidského původu a patří mezi nejčastější kmeny, nacházející se v přirozené zdravé poševní mikroflóře. Kombinace těchto laktobacilů je patentována pod obchodní značkou LN® (Lacto-Naturel®).

Přítomnost LN® v tampónech ellen® tak zaručuje pozitivní vliv na obnovení vaginální mikroflóry u žen, které je používají. Není nutné se obávat toho, že se laktobacily z tampónu „vytratí“ dříve, než jsou použity.

Aktivní probiotická složka LN® se z tampónu uvolňuje až při tělesné teplotě, přičemž tento proces žena vůbec nepociťuje.

Především během menstruace je vaginální mikroflóra obzvlášť nestabilní a zvyšuje se její pH. To vyhovuje rizikovým mikroorganismům, které se stávají biologicky aktivními a rizika rozvoje zánětu stoupají až pětinásobně.

Právě tehdy je vhodné dodat chybějící laktobacily prostřednictvím probiotických tampónů ellen®, aby byla rovnováha opět obnovena, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.: „V době menstruace dochází k přirozenému úbytku laktobacilů a naopak k pomnožení jiných nebezpečných bakterií. A právě ty si umí probiotické tampóny ohlídat.

Díky nim nabízíte pochvě pomoc ve chvíli, kdy to nejvíce potřebuje.“ Užívání probiotických tampónů ellen® je tak jednoduchým a přirozeným způsobem, jak toho dosáhnout.Příznivé účinky jsou zřejmé již po použití v průběhu první menstruace, ale žádoucí rovnováhy vaginální mikroflóry se dosáhne pravidelným používáním po dobu třech až šesti měsíců.

Během každé menstruace je mohou používat nejen ženy, které mají problémy se svěděním, zápachem a infekcemi, ale i dívky od první menstruace nebo ženy, které tampóny nikdy předtím nepoužívaly. Doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.

dále dodává: „Bude-li žena používat probiotické tampóny stejně jako ostatní tampóny, zvolí správnou absorpční velikost a bude je měnit v intervalu maximálně osmi hodin, potom není třeba se obávat nežádoucích účinků. Předávkování pochvy laktobacily v době menstruace není reálné.“

 Probiotické tampóny ellen® lze užívat při vaginálních problémech i mimo menstruaci, jak potvrzuje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.: „V tomto případě je nutné probiotický tampón ellen® před použitím lehce navlhčit pod čistou tekoucí vodou a následně zavést.

Díky tomuto lehkému navlhčení bude zajištěna účinnost laktobacilů obsažených v probiotickém tampónu, stejně jako během menstruace.“ Bezpečnost a účinnost probiotických tampónů byla navíc zkoumána mnohými klinickými studiemi.

Nová studie, nedávno publikovaná v časopise Journal of Microbes and Infections prokazuje, že u žen, léčených pro narušení vaginální mikroflóry (bakteriální vaginóza nebo kvasinková infekce), se mohou probiotické bakterie LN® podílet na dlouhodobém účinku léčby tak, že zajistí zlepšení složení bakteriální mikroflóry, díky čemuž se sníží počet opětovných vzplanutí onemocnění. V České republice získaly probiotické tampóny ellen® doporučení České gynekologické a porodnické společností ČLS JEP.

Pro všechny uživatelky jsou probiotické tampóny ellen® nabízeny ve třech různých baleních. Balení mini obsahuje 14 ks (doporučená cena v lékárně: 230 Kč), balení normal obsahuje 12 ks (doporučená cena v lékárně: 199 Kč) a balení super obsahuje 8 ks tampónů (doporučená cena v lékárně: 177 Kč).

Absorpční schopnost tampónů je značena kapkami, podobně jako u klasických tampónů. Jejich pravidelné užívání má léčebný, jakož i preventivní charakter, který doplňuje například i vhodná osobní hygiena, bavlněné spodní prádlo a netěsné oblečení. Probiotické tampóny ellen® mají dvojí účinek – absorbují menstruační krvácení a obnovují přirozenou poševní mikroflóru.

I když má žena své dny, s probiotickými tampóny se bude cítit příjemně a sebejistě.

Zkušenosti žen s probiotickými tampóny ellen® Probiotické tampóny ellen® vyzkoušely jako první ženy ve Skandinávii, kde byly tyto tampóny vyvinuty a těší se zde velké oblibě. Postupně se probiotické tampóny rozšířily také do Německa, Francie, Švýcarska, Rakouska, Nizozemí, Itálie a Maďarska.

Pozitivní zkušenosti žen s tímto výrobkem potvrzuje i ocenění Německé asociace lékárníků, která vyhlásila probiotické tampóny ellen® „Produktem roku 2011“ v kategorii tampónů. Toto ocenění získaly probiotické tampóny ellen® již podruhé za sebou.

Nyní jsou již k dostání také v lékárnách v České republice.

Probiotické tampóny ellen® jsou certifikovány v EU jako zdravotnický prostředek.

  • Vše, co potřebujete vědět o probiotických tampónech ellen®
  • 1) Co probiotické tampóny ellen® obsahují?

Probiotické tampóny ellen® obsahují Lacto-Naturel® (LN®), patentově chráněnou směs tří kmenů bakterií mléčného kvašení, které zaručují pozitivní vliv na obnovení zdravé vaginální mikroflóry a tím podporují zdraví žen.

Už před šedesáti lety bylo prokázáno, že bakterie mléčného kvašení přítomné v pochvě hrají klíčovou roli v udržení její obranyschopnosti před nežádoucími změnami.

Zajímavé:  Léčba Šedého Zákalu U Psů?

Bakteriální kmeny obsažené v LN® jsou přirozenou součástí zdravé poševní mikroflóry, a tím, že produkují kyselinu mléčnou, udržují příznivou hodnotu pH 3,8 – 4,2. Lacto-Naturel® (LN®) je patentovanou směsí probiotických kmenů laktobacilů: * L. gasseri LN40

* L. fermentum LN99 * L. rhamnosus LN113.

2) Popis zdravé vaginální mikroflóry:

U zdravých žen jsou bakterie mléčného kvašení z rodu Lactobacillus převládajícími bakteriemi v pochvě. Tyto příznivé bakterie produkují kyselinu mléčnou a tím udržují ve vaginálním prostředí přirozeným způsobem příznivou hladinu pH.

Ve zdravé pochvě je pH tak nízké (pH 3,8 – 4,2), že většina ostatních organizmů při něm nedokáže přežívat.

Kromě regulace hodnoty pH chrání laktobacily vaginální prostředí několika dalšími mechanizmy, mezi jiným i produkcí peroxidu vodíku, čímž se zdravá vaginální mikroflóra stává první linií ochrany před urogenitálními infekcemi.

3) Popis nerovnováhy vaginální mikroflóry:

Pokud je přirozená rovnováha vaginální mikroflóry narušena, pH postupně stoupá z předmenstruačních 4,4 až na 6,5 – 7,0 (jenom výjimečně překračuje hranici pH 7) a současně vzrůstá riziko rozvoje urogenitálních infekcí.

Mezi známé příčiny narušení rovnováhy vaginální mikroflóry patří především samotná menstruace, dále hormonální změny jak v průběhu cyklu, tak v jednotlivých fázích života, pohlavní styk bez ochrany, nadměrná nebo nevhodná intimní hygiena, nadměrný stres, koupání v bazénech a saunování, těsné oblečení ze syntetických materiálů a užívání antibiotik.

Důsledkem narušení rovnováhy v pochvě pak mohou být bakteriální nebo kvasinkové infekce, projevující se různými příznaky, jako je svědění, podráždění, nepříjemný zápach a zvýšený vaginální výtok.

4) Jak probiotické tampóny ellen® účinkují?

Probiotické bakterie jsou v tampónech ellen® chráněny v nosném médiu a uvolňují se pouze ve vlhkém prostředí a při tělesné teplotě.

Když tampón po zavedení dosáhne tělesné teploty, nosné médium se rozpustí a uvolní probiotické bakterie.

Přibližně za 90 minut se probiotické bakterie LN® rozšíří z tampónu do pochvy a přichytí se k poševní sliznici, aby tak podpořily zdravou poševní mikroflóru a obnovily ochranný biofilm na jejím povrchu.

Ani v případě pravidelného a častého používání probiotických tampónů ellen® nemůže dojít k předávkování těchto zdraví prospěšných mléčných baktérií LN®. Probiotické tampóny ellen® jsou při používání bezpečné.

5) Důvody k používání probiotického tampónu ellen®:

Při menstruačním krvácení se koncentrace všech bakterií v pochvě zvyšuje, jenom mléčných bakterií v této době ubývá. Tím klesá i schopnost pochvy bránit se případné infekci, jejíž vznik je v době menstruačního krvácení až 5x pravděpodobnější než mimo krvácení.

Používání menstruačních tamponů je lepší než používání vložek. Správně zavedený tampón menstruační krev ihned nasaje a v poševních klenbách se tak neshromažďuje žádná krev.

Pro patogenní bakterie je to „špatná zpráva“ – nemají médium potřebné k růstu a pomnožení jako u žen užívajících vložky. U nich krev v pochvě zůstává a jenom ta, která se do poševních kleneb už nevejde, z nich vytéká.

Zbytek je rájem pro všechny bakterie (a taky to tam tak vypadá).

Bez mléčných bakterií ztrácí pochva možnost přirozené ochrany před jakoukoliv infekcí.

Bez mléčných bakterií nebude v pochvě kyselé pH a všechny bakterie včetně těch patogenních budou aktivně přežívat, vázat se na povrchové buňky poševní sliznice a tím vytvářet zánětlivé změny. Mléčné bakterie tvorbou peroxidu vodíku spojení patogenních bakterií se slizničními buňkami rozrušují a tak vlastně chrání pochvu i ženu před infekcí.

Probiotické tampony jsou geniální v tom, že pomáhají pochvě přesně ve chvíli, kdy to sama nejvíce potřebuje.

Při léčbě antibiotiky zničíme nejenom patogenní bakterie, ale v naprosté většině i mléčné bakterie v pochvě. Proto je důležité jejich množství v pochvě rychle doplnit a oslabenému prostředí vrátit biologickou rovnováhu zajišťující přirozenou ochranu proti nežádoucím změnám.

Díky tomu, že probiotické tampóny ellen® obsahují patentovanou směs probiotických laktobacilů LN®, obnovují přirozenou poševní mikroflóru s obsahem mléčných bakterií.

  • Normální, přirozená bakteriální mikroflóra je první linií obrany proti vaginálním zánětům
  • Zvyšuje se zastoupení mléčných bakterií v prostředí pochvy
  • Laktobacily produkují kyselinu mléčnou a snižují pH v pochvě
  • Obsahuje několik různých kmenů laktobacilů přirozeně přítomných ve zdravé lidské pochvě
  • Kmeny laktobacilů mají schopnost osídlit pochvu a tak mohou pomoci při nastolení normální zdravé vaginální mikroflóry
  • Zlepšuje výsledek léčení poševního zánětu i dismikrobie, pro kterou je typický rybí zápach způsobený úbytkem mléčných bakterií a přemnožením některých jiných bakteriálních druhů v pochvě
  • Zmírňuje svědění a pocity podráždění či bolesti poševního vchodu a pochvy
  • Probiotické tampóny ellen® jsou vhodné jak pro ženy, u nichž se mikrobiální nerovnováha již projevila, tak pro ty, které jí chtějí předejít
  • Účinná absorpce menstruační krve v souladu se standardy EDANA

6) Za jak dlouho se projeví příznivé účinky probiotických tampónů ellen®?

Probiotické tampóny ellen® mohou mít příznivé účinky na poševní mikroflóru hned po užití v průběhu první menstruace. Některé z žen ale nepocítí příznivé účinky probiotik dříve než po třech až čtyřech po sobě následujících cyklech používání. K nejvýraznějšímu zlepšení zdraví pochvy dochází při pravidelném používání ellen® v průběhu každé menstruace.

Na základě dlouholetých zkušeností lze doporučit používání 3 tampónů ellen® po dobu tří dnů v průběhu menstruace minimálně tři po sobě následující cykly a pro zajištění dlouhodobého účinku pokračovat v průběhu dalších cyklů s aplikací alespoň během noci.

7) Jsou probiotické tampóny ellen® klinicky ověřené?

Tampóny ellen® jsou výsledkem mnohaletého výzkumu švédských odborníků z oblasti gynekologie, mikrobiologie a biochemie. Klinické studie prokázaly deklarovaný účinek probiotických tampónů ellen®.

Na základě výsledku četných studií bylo prokázáno, že tampóny ellen® zmírňují nepříjemné pocity v pochvě, jako je svědění a podráždění.

Mléčné bakterie LN® posilují přirozenou poševní mikroflóru, která chrání prostředí pochvy před bakteriální nerovnováhou.

Dvojitě zaslepená studie prokázala, že ve skupině žen používajících probiotické tampóny ellen® během jednoho cyklu menstruace došlo k výraznému zmírnění příznaků vaginálních zánětů o 80 % podle Nugentova skóre oproti skupině používající placebo.

Probiotické tampóny ELLEN ONLINE

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector