Ischemická Choroba Srdeční Léky?

Léčba ischemické choroby srdeční Léky – Používají se léky působící na průtok krve srdcem, jsou to nitráty, blokátory kalciových kanálů a beta blokátory. Jako prevence proti uzávěru koronárních tepen se může použít aspirin.

Jak se léčí ischemická choroba srdeční?

Léčba ischemické choroby srdeční

Zahrnuje úpravy životosprávy, léčbu medikamenty, v některých případech i mechanické úpravy věnčitých tepen – tedy angioplastiku nebo srdeční bypass.

Co je Ischemicka choroba srdecni?

Pod pojmem ischemické choroby srdeční (ICHS) si můžeme představit nedokrevnost srdce. V podstatě jde o stav, kdy srdce (velmi výkonný orgán, fungující zjednodušeně jako čerpadlo) nemůže přes arteriosklerózou zúžené věnčité tepny dostávat dost krve.

Jak poznat ischemii?

Hlavním příznakem chronické ischemické choroby srdeční je angina pectoris. Jde o tlak, pálení, řezání, těžkost na hrudi v trvání jen několika minut po fyzické námaze. Tyto příznaky obvykle mizí po podání nitroglycerinu. Pokud neodezní po opakovaném podání, měl by pacient urychleně vyhledat lékaře.

Jak vzniká ischemie?

Ischemii způsobuje především nedostatek kyslíku (hypoxie), následně pak nedostatek živin, což vede k nahromadění škodlivých látek (odpadních produktů). Ucpání tepny, která do tkáně nebo do orgánu přivádí kyslík a živiny, může probíhat několika druhy: spasmus – dočasné ucpání tepny.

Co na ucpané tepny?

Jablka: posilují srdce, zlepšují krevní oběh, zpevňují stěny cév. Pohanka: udržuje pružné cévy a zabraňuje vzniku krevních sraženin. Skořice: snižuje krevní tlak. Kakao: blahodárně působí na srdeční tepny, napomáhá cirkulaci krve.

Jak poznat zuzeni cév?

Příznaky aterosklerózy

 1. Zrychlené dýchání a pulz.
 2. Bolest na hrudníku.
 3. Dušnost.
 4. Bledost.
 5. Selhání srdce a infarkt.
 6. Angina pectoris.

Co je to Koronarografie?

Koronarografie je rentgenologické vyšetření, při kterém lékař pomocí katetrů (tenkých trubiček) vstřikuje do věnčitých tepen kontrastní látku. Věnčité tepny se zobrazují v několika projekcích, proto se kolem pacienta během výkonu pohybuje část RTG přístroje.

Zajímavé:  Jarní Alergie U Dětí?

Co je to ischemická bolest?

Příčinou bolesti je snížený přítok okysličené krve k pracujícím svalům, který nestačí krýt jejich zvýšenou potřebu kyslíku. Přestane-li sval pracovat, zmenší se jeho metabolismus a bolest ustoupí. Je to podobné jako bolest na hrudi při ischemické chorobě srdce (angina pectoris).

Co znamená ischemie?

Ischémie (nedokrevnost, místní anémie) je snížení až úplné zastavení přítoku tepenné krve do tkáně. Tkáně pak trpí hypoxií až anoxií. Je vlastně opakem hyperémie. Nejvyšší stupeň ischémie způsobuje ischemickou nekrózu (koagulační nebo kolikvační) zásobované tkáně – infarkt.

Jak se pozná ischemická choroba srdeční?

Projevuje se jako tlak, pálení, řezání, těžkost, je cítit často přímo za hrudní kostí a může se šířit do levého ramena a ruky, do krku, zad. Někdy se projevuje jako např. pálení žáhy a může dojít k přehlédnutí onemocnění. Naopak jindy onemocnění trávicího ústrojí a jiných může imitovat ICHS.

Jak zjistit kornatění tepen?

Příznaky aterosklerózy

 1. bledost.
 2. bolest na hrudi.
 3. úzkost.
 4. pocení
 5. ochrnutí
 6. dušnost.
 7. poruchy řeči.
 8. slepota.

Jak se projevuje blížící se infarkt?

Nejčastěji se projeví tupým tlakem nebo pálením za hrudní kostí, bolestí, která se šíří do levé paže a krku. U osob, které postihl infarkt, nechybí i další důležité příznaky způsobené drážděním takzvaného „bloudivého nervu“: silné pocení, schvácenost, nevolnost a případně i dušnost.

Jak vzniká mrtvice?

Mezi nejčastější mechanismy, jež stojí za vznikem mozkové mrtvice, patří: mozková trombóza, embolie a krvácení do mozku. Téměř v polovině případů je na vině trombóza, tedy ucpání trombem usazeným na stěně mozkové tepny. Následkem je stejně jako u embolie přerušení zásobování části mozku krví.

Co je Venostáza?

Venostáza je městnání krve v rozšířených žilách a vlásečnicích, které provází srdeční selhání. Tkáně překrvené žilní krví trpí hypoxií. Mezi hlavní klinické příznaky patří hepatomegalie a zvýšená náplň krčních žil.

Zajímavé:  Pigmentové skvrny - Vše o zdraví

Jak se projevuje mrtvice?

Příznakem mrtvice je ochablost nebo znecitlivění tváře, ruky nebo nohy, obvykle na jedné straně těla. Dále jsou obvyklé potíže s mluvením nebo snížená schopnost porozumět řeči někoho jiného. Příznakem je také porucha zraku, závrať, ztráta rovnováhy nebo koordinace. Nebezpečná je i bolest hlavy bez zjevné příčiny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector