Kdo Může Vyzvednout Léky Na Předpis?

Pro vyzvednutí léků na předpis v lékárně od pondělí stačí občanský průkaz nebo pas. Podle prezidenta České lékárnické komory Aleše Krebse to zjednoduší a zrychlí jejich výdej. Naplno se také spouští sdílený lékový záznam. Lékaři nebo lékárníci uvidí seznamy léků, které lidé užívají.

Kdo může vyzvednout recept?

Ano, eRecept může rezervovat a vyzvednout i třetí osoba po předložení kódu eReceptu.

Kdo muze vyzvednout léky na předpis?

Léky může vyzvednout kdokoli, kdo bude znát jméno, na které byla rezervace učiněna, a identifikátor eReceptu nebo číslo e-rezervace.

Jak si vyzvednout eRecept?

Pro vyzvednutí již není potřeba nic přepisovat, stačí znát číslo rezervace, které dostanete v sms a emailu. Léky samozřejmě můžete vyzvednout také pomocí občanského průkazu, kdy lékárníkovi dáte načíst občanský průkaz nebo nadiktujete jeho číslo.

Jak získat léky na předpis?

‚K chronicky užívanému léku se bez předpisu nedostanete. Bez něj vám ho v lékárně vydat nemůžeme. Musíte buď poprosit jiného ošetřujícího lékaře, nebo zajít do nemocnice, aby vám tam někdo předpis vystavil,‘ říká předseda Mladých lékárníků Stanislav Gregor.

Jak zjistím co mám na eReceptu?

Pokud pacient potřebuje, kromě samotného (identifikátoru) eReceptu, znát i další informace (název léku, jeho dávkování apod.), je možné, aby mu lékař vystavil papírovou průvodku. Ta pak může mimo identifikátoru eReceptu obsahovat i další libovolné údaje.

Jak pracovat se receptem?

Pacientovi vytiskne lékař Průvodku eReceptu, která kromě předepsaného léku a dalších obvyklých položek obsahuje identifikační znak (dvanáctimístný alfanumerický znak, čárový kód). S takovou průvodkou pacient standardně odchází do lékárny, kde mu na základě načtení identifikátoru vydají předepsané léky.

Jak vyzvednout léky na občanský průkaz?

Přijdete-li do lékárny s občanským průkazem, má lékárník hned dvě možnosti. Buď načte kód, který je na zadní straně Vaší občanky, anebo zadá přímo do systému číslo Vašeho OP. Tudíž pokud si potřebujete vyzvednout více eReceptů najednou, v lékárně už nemusí načítat každý zvlášť.

Zajímavé:  Moje lékárna v pořadu Sama doma – vše o zdraví

Co delat kdyz neprijde eRecept?

SMS k vyzvednutí receptu nepotřebuješ. Stačí zajít do lékárny s občankou. Jestli to lékař zadal do systému, tak ti to normálně vydají. V lékárně jen řekneš, že bys tam měla mít recept.

Kdy prijde eRecept?

Je to otázka 5 minut, pokud na to má lékař časový prostor hned. Mě to vždy přijde během par minut.

Jak vystavit eRecept?

Možnosti vystavení eReceptu

  1. Papírová průvodka. Na papírovou průvodku bude příp.
  2. E-mail. Lékař zašle eRecept formou e-mailu na adresu pacienta, přičemž součástí e-mailu mohou být i další údaje, stejně jako u papírové průvodky.
  3. Aplikace v mobilním telefonu/tabletu.
  4. SMS.

Jak otevrit eRecept?

Máte v lékárně možnost připojení k internetu, abych mohla recept v lékárně otevřít. Děkuji za odpověď. Dobrý den, pokud nemáte připojení k internetu pomocí mobilních dat, je možné zadat 12-ti místný alfanumerický kód ručně.

Jak preposlat eRecept?

NEJVHODNĚJŠÍ A NEJJEDNODUŠŠÍ BEZKONTAKTNÍ ZPŮSOB PŘEDÁNÍ eReceptu – prostřednictvím SMS zprávy na jakýkoliv mobilní telefon – eRecept je zaslán na uvedené telefonní číslo textovou zprávou s identifikátorem. SMS zprávu může pacient přeposlat na další telefonní číslo; eRecept může v lékárně vyzvednout i jiná osoba.

Jak objednat eRecept?

Jak funguje Pilulka Erecept? Zadejte kód eReceptu, zvolte lékárnu ve svém okolí a způsob odběru léků. Tyto údaje ihned odešleme do zvolené lékárny ke zpracování. Dohlédneme, že vše proběhne rychle a podle vašeho přání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Adblock
detector